Volkskerstzangavond in Haarlem geslaagd Vele mensen moesten bij gebrek aan ruimte teleurgesteld worden WE3S& „SUISSE" voor Albert Heijn SuperMarfc- Haarlems priester jubileert in Afrika Kermisvolk" in de Vleeshal Aicher Super Spaanplaat Modieuze costuums f ADVOCAAT IN ARREST Niet te wild met het „wild" Achter de schermen van Kerstmis PASTOOR DR. A. A. OLIEROOK MORGEN ZEVENTIG JAAR SOLEX Nóg prettiger winkelen in de Grote Houtstraat ..in de AH-SuperMart! BURGEMEESTER CREMERS LAS KERST EVANGELIE VAN ST. LUCAS VOOR Diversen Beschuldigd van verduistering vli HARDEBELT Rond Kerstmis" Stemmig programma in bisschoppelijk museum DINSDAG 20 DECEMBER I960 PAGINA 5 - - Met animo fê Auto slipte en nam twee verkeerszuilen mee Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Meditatief gebed Barteljorisstraat 1 Parkeren - winkelen - inladen - klaar! Niets bijzonders WASSERIJ DUYN 9? Binnenlandsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen C;VAv Lezing voor genealogen in Haarlem Beurs van New York HAARLEM, 20 dec. De eerste volkskerstzangavond in Haarlem, gis teren in het gemeentelijk concertge bouw, is zeker wat de belangstel ling betreft een groot succes gewor den. In hoeverre deze manifestatie iedereen iets te zeggen had, valt niet te bepalen. Iedere bezoeker heeft zijn persoonlijke indrukken opgedaan: de een zal getroffen hui^vaarts ®ijn, de ander wat in<'er fwj\. Het organiserend comité heeft in ieder geval zijn verwachtingen niet be schaamd gezien. Uit de vele aanvragen om kaarten, nadat de toegangsbewij zen reeds lang waren uitgegeven, mag gebleken zijn, dat nog honderden men sen de volkskerstzang hadden willen bijwonen. Het comité zal zich dus bij een volgende gelegenheid en waar om niet? moeten beraden over de vraag, of inderdaad niet naar een gro tere ruimte uitgezien moet werden, Een grotere profane zaal is in Haarlem niet te vinden. Men zal dus of op één avond verschillende zalen moeten gebruiken óf toch de volkskerst zang in de kerk houden. Wat dat laat ste betreft, zijn er enkele gevoelsbe- zwaren, maar daar zou men dan over heen moeten stappen, om bijvoorbeeld het ene jaar de bijeenkomst te beleggen in de Oude, het andere jaar in de Nieuwe Sint Baaf. ciJ? het ook zij, de bijeenkomst van gisterenavond maakte indruk wegens hartelijk samentreffen van mensen Jht verschillende richtingen, die één in "Un volkszang het Kerstfeest tegemoet K'hgen. De zang was dan ook de gemeen schappelijke manifestatie rond het schil derachtige Kerstverhaal van de evan gelist Lucas, dat door Haarlems burge meester, mr. o. P. F. M. Cremers, voorgelezen werd. Men had uiteraard Uit de grote hoeveelheid kerstliederen een keuze moeten doen, welke in zekere zin een grootste gemene deler moest zijn. Voor de rooms-kathoiieke aanwe zigen waren sommige liederen volko men vreemd. Maar het was wonderlijk hoe snel zij zich aanpasten jos ,je Klerk leidde die volkszang bekwaam, bracht er af en toe variatie in, dom bijvoorbeeld een couplet ^oor, dL ^en te laten zingen of door de h"1,® Van Koorschool er boven uit te laten melodiëren. ...Toch zal hij al zijn aandacht ho- Dk gehad hebben om het altijd snel* spje roomse tempo en de reformatori- gedragenheid op te vangen en een eenheid te leiden. Daarin ni a8de hij uitstekend. Als men het L/f, vraagt, zouden wij het tempo rfyivJVat sneller hebben willen zien. 1 rekkerigheid bezorgt al gauw ver moeidheid. Anderzijds begrijpen wij wei, dat massa-zang zijn eigen eisen Stelt en daarover hoeft men Jos de Klerk mets te vertellen. Er is dus gezongen en na een wat aarzelend en onwennig begin met ani mo De begeleiding was toevertrouwd aan de organist Teke Bijisma of aan het fanfarekorps ,,Arti et Religioni", dat onder leiding van de heer H. N. van Ossenbrugge tevens op stemmige Wijze de avond muzikaal in- en uitleid de. Daarnaast waren er de zangertjes Van de Koorschool en het zangkoor van jte Kathedrale basiliek, die onder Jeiding van Kees Bornewasser en bege leid door hun organist Jan Schouten énkele kerstliederen bijzonder fraai ten Sehore brachten. Ds. G. Toornvliet, gereformeerd pre dikant te Bloemendaal, sprak een woord ter opening, waarin hij herinnerde aan de hongerwinter, toen de mensen honge rend uitzagen naar de vliegtuigen, die voedsel dropten. Die honger is ge- Advertentie Wij hebben een speciaal g samengestelde collectie die SE past in de sfeer van de ko- mende feestdagen. Ook voor g die heren die menen door SE hun moeilijke maat geen confectie te kunnen dragen. 2 Onze gehele collectie in mo- derne modellen en voyante 5 kleuren. U kunt dus nog tijdens de a.s. feestdagen goed, en modieus gekleed gaan. Laat u adviseren door: s NOOR EXCLUSIEVE HERENMODE: Moutstr. 5f Gen. Cronjéitr. U ^IISHHAA RIEM Tel. SS477 stild, zo zeide hij, maar er is nog steeds een geestelijke honger, die door een dropping uit de hemel gestild 'kan worden. Kerstmis noemde hij de groot ste dropping, omdat God zelf uit de heme] was gekomen als een Toekomst voor de uitzichtlozen, als de Liefde voor alle mensen en als de Vrede op aarde. Dr. G. Snijders, Nederlands Her. vorrnd predikant te Haarlem, wees op Gods liefde voor heel de wereld en dus voor alle mensen. Hij tekende Christus als de herder, die leven wilde voor zijn kudde en een goede herder wilde zijn; als het kind dat een voe derbak tot wieg had gekozen als wilde Haarlem, 20 dec. Op de Delft- laan ter hoogte van het Mendelcollege s ïpte gistermorgen de auto van een 23 •L ff antomonteur uit Driehuis, draai- de een halve slae om en maaide twee V0rt lrïleri van een vluchtheuvel. De automonteur verklaarde tegenover de politie dat hij piotseüng moest remmen voor een xiachtauto, die on ziin beurt moest reI""le"1 vcï?v een personenauto die hem sneed. De politie verzoekt eventuele getuigen en de chauffeurs van de vrachtauto en de personenauto zich met haar in verbinding te stellen. CINEMA PALACE: Some like it hot. volw. 2, 7 en 9.15 uur. „-„—-.o- Do. 7 en 9.15 u.: verzoekprogramma. „Ketenen van de haat", 18 jaar. FRANS HALS: „Met een bajonet in oe rug, 14 jaar; 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Opstand der legioenen, 2, 7 en Elke ochtend 10, 11 en 12 uur :Het hu welijk van Koning Boudewijn en Dona Fabiola. LUXOR. t.m. di.: De maniak. 18 j.: Wo. en do.: U spreekt met uw moordenaar, volw.. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De wereld, de mens en de duivei, 14 j.; 2, 7 en 9.15 uur. 9- wraak van Tangora, 14 J.l 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Mijn man Is bfl de F.B.I., 14 J. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINT3RVA: wo. 2.30 uur: Gezworen ka meraden, a.l. Dinsdag 20 december „Nieuwe Schouwburg", terrein Provin ciaal Ziekenhuis, 8 uur: Toneelgroep Pro vinciaal Ziekenhuis in ,Een meisje om te stelen" van Jack Popplewell. Vishal, 8 uur: Katholiek Jeugd- en Ge- zinswerk met .Kermisvolk op Kerstmis". Dinsdag 20 décember Bisschoppelijk Museum, 8 uur: Zang- en voordrachtsavond „Rondom Kerstmis", m.m.v. koor van R.K. Aloysius-MariaschooJ te Overveen o.l.v. Henk van Eeuwijk en de heer H. van Haaren, conservator van het Museum. Woensdag 21 december Concertgebouw, 8 uur: Concert Hans Richter-Haaser, piano (meesterserie). Dinsdag 20 december Minerva, 8.15 uur: „Onrust en rumoer ln N. Afrika", voordracht door dr. A. Mel- chior t.b.v. het Nationaal Rheumafonds. Gedempte Oude Gracht 29, 8.15 uur: Ach tergronden bij het zelfstandig worden van Afrikaanse gebieden", lezing door prof. dr. J. Wils voor de leden van de St. Adelbert- Vereniging, afdeling Haarlem. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, 8 uur: Kerstavond Buurtvereniging „Over veen". Woensdag 21 december Aula Gymnasium, Prinsenhof. 8 uur: Kerstaovnd „Jong Haarlem .vooruit". het brood voor de mensen zijn; als ko ning, die de mensen met de wijsheid der wijzen wil leiden en als vriend, die iedereen, die in nood verkeert, wil helpen. Tenslotte, aan het eind van de avond, kweet de Augustijner pater Valentijn Hutjens. rector van het Mendelcollege zich allereerst van zijn taak om de collecte aan te bevelen, waaruit men de onkosten moest bestrijden. Verwijzend naar het kerstverhaal beval hij die col lecte zeer sterk aan, omdat een even tueel overschot zou bestemd worden voor de stille Armen. Hij sprak ter afsluiting een ontroerend meditatief ge bed, waarin hij bad voor de eenheid der christenen en Christus vroeg alle mensen de weg' te wijzen naar Bethle hem. „Geef ons de moed, de eerlijk heid en de eenvoud om die weg in te slaan. Voor de een zal dat de weg zijn naar de Kerk, waaruit hij is voortgeko men, voor de ander naar de vrouw, die hij ontrouw is geworden, voor de derde het besluit, zijn frauduleuze han delingen te beëindigen, voor de vierde de handdruk om de vriendschap weer te bevestigen". Daarmee was de eerste volkskerst zangavond in Haarlem ten einde. Het „Ere zij God" klonk nog door de zaal en terwijl de mensen de zaal verlieten speelde het fanfarekorps het „Benedi- camus Domino". Advertentie Ons nieuwe model „PAOLA" Modern en toch gedistingeerd I Vervaardigd van onverwoestbaar edektaal Horlogerie SOLA-SPECIALIST Tel- 13131. Haarlem (hk Smedestr.) Zeestraat 13, Tel. 4970, Beverwijk (Advertentie) U komt met de auto? Ziehier hoe AH u kan helpen om zonder verkeerspro blemen te winkelen. zoekt een goede plaats voor uw auto. U gaat rustig en gezellig winkelen in de Grote Houtétraatin de AH- SuperMart l u doet uw inkopen, rekent af aan de kassa en u laat uw boodschappen daar staan. U haalt uw auto op, rijdt naar het Klein Heiligland, stopt op nr. 16 aan de achterdeur van de AH-SuperMart. DóAr staat dan (tussen 9 en 17.45 uur) altijd iemand voor u klaar om uw boodschappen netjes in de auto te zetten. Met „niets bijzonders" willen wij niet zeggen, dat er vandaag niets bijzonders te beleven valt. De oogst is zelfs weer hoger dan gisteren en doet het beste verwachten voor de pa8-1" dagen, die ons nog van het Kerstfeest scheiden. Maar wij wor den iedere keer weer getroffen door de vanzelfsprekendheid, waarmede voor de Stille Armen geofferd wordt. Het is dus voor velen „niets bijzon ders Wjj zyn er dankbaar voor.. Per giro ontvingen wij: J. P. H. f 2.-; A. te B f 10.-; P. B. K. f 10.-; N. N. f 10.- Aan ons bureau werden de volgen de giften bezorgd: N. N. f 10.-; da mes S. f 2.50- Ter Navolging f 50.- s. B. f2.50; H J. w. f 10.-; H. v. G. f2.50.; U kunt uw giften overmaken op gi ronummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant, met vermelding „Stille armen" Uw gift kunt u ook bezorgen op ons bureau Smedestraat 5, of bij de sigarenma gazijnen B. van Odijk, Amsterdam straat 12 en Ch. Spaas, Rijksstraat weg 21. HAARLEM, 20 dec. Op zijn kan toor is gistermiddag een 42-jarige ad vocaat en procureur uit Haarlem aan gehouden op beschuldiging van ver duistering van 15.000 gulden ten nadele van een cliënt. Enkele weken geleden is een Heem- steedse advocaat en procureur met wie hij enige tijd in Haarlem kantoor heeft gehouden, wegens verduistering tot anderhalf jaar gevangenisstraf en ontzetting uit het ambt voor de tijd van vijf jaar veroordeeld. In hoeverre er verband bestaat tussen de door deze advocaat gepleegde verduisterin gen en die waarvan de Haarlemse advocaat wordt beschuldigd, is nog niet helemaal duidelijk. Vanmorgen is de Haarlemse recherche met het verhoor begonnen. Op 3 februari 1937, 's avonds om 9 uur, verliet een jonge missiona ris zijn ouderlijke woning te Haar lem en vertrok hij naar het hem on bekende werkterrein aan de Goud kust van Afrika. Het zou een af scheid zijn voor vijf jaar, want lan ger mochten missionarissen- daar niet blijven. Niet voor niets heette dat gebied „het graf der blanken". De gemiddelde leeftijd voor de mis sionaris lag daar tussen 30 en 35 jaar. Die missionaris was pater Wim de Rooy van de Paters var Cadier en Keer. Toen hij in Afrika aankwam werd hij verwelkomt door zijn broer Jan, die daar reeds als missionaris werk zaam was. In 1939 kwam zijn jon gere broer Dirk, ook als missiona ris. Ieder jaar komen Zij een paar dagen bij elkaar en natuurlijk ko men Haarlem en vooral hun „kathe drale parochie" ter sprake en wor den er talloze herinneringen opge haald. Wegens de oorlog kon pater Wim de Rooy zijn vakantie in Ne derland niet opnemen. Het duurde tot 1946, eer hij weer op Haarlemse grond stond. Later is hij terugge keerd en bij elkaar werkt hij nu meer dan twintig jaar aan de Goud kust, waar hij, zeker in deze roerige tijden, naast vele vreugden ook vele teleurstellingen beleeft. Hij heeft steeds op post gestaan in de binnen landen, officieel verbonden aan een Kerstmis en Nieuwjaar zijn feest dagen met vele tradities. Een van deze tradities is het kerstdiner in de intieme huiselijke kring of het eten tje buitenshuis, in een gezellig res taurant. De hoofdschotel op het me nu met deze feestdagen is het „wild en gevogelte". Kip konijn, haas, kal koen, fazant en ander gevogelte wordt u aangeprezen als het heer lijkste van het heerlijkste op uw feestdis. Van te voren houden velen één of meer dieren, die dan voor de slacht bestemd zijn. Vaak komt in dit ge val een familielid of kennis, die „dat beestje wel eens even zal slachten", wat dan even zo vaak zeer ondes kundig geschiedt en daardoor met nodeloze wreedheid gepaard gaat. Het bestuur van de vereniging tot Bescherming van Dieren voor Haar lem en omstreken geeft u het advies, zich te wenden tot het gemeentelijk slachthuis, waar het slachten op des kundige en voor de dieren meest hu mane wijze plaats vindt. Voor be trekkelijk weinig geld bespaart u zichzelf daardoor veel moeite en na righeid èn de dieren een uiterst pij- lijke dood. Bovendien is het slachten van warmbloedige dieren zonder voor. afgaande verdoving, het ophangen van levende dieren, het plukken van levend pluimvee en dergelijke voor de wet strafbaar. Voor het slachten van deze dieren is het slachthuis geopend woensdag 21, donderdag 22, vrijdag 23, woens dag 8, donderdag 9, en vrijdag 30 december, 's morgens van negen tot twaalf uur en 's middags van twee tot vier uur. Pater W. de Rooy hoofdstatie, van waaruit een aantal buitenstaties moeten worden be diend. De grote afstanden moeten vaak te voet worden afgelegd. Soms maakt hij dagen van 20 a 30 kilo meter, door de bossen en onder een temperatuur, die wel eens boven de 100 graden uitkomt. Waarom wij nu juist over hem schrijven? Morgen, woensdag 21 de cember, viert hij zijn zilveren pries terfeest, onder meer tijdens een plechtige H. Mis, waarbij zijn beide broers hem zullen assisteren. Ver wacht mag worden, dat zijn vele vrienden uit Haarlem en omgeving in gedachten met hem zullen meele ven. Pater Wim de Rooy is thans be zig met de bouw van twee kerken in het hem toegewezen missiegebied. Daarvoor is naturlijk veel geld no dig. Misschien willen velen hem ver rassen met een geschenk, dat de bouw ten goede kan komen. Men kan daartoe een gift bezorgen bij de familie Van Soest, Brouwerstraat 1, Haarlem .Men kan zijn gave ook storten op gironummer 236518 ten na me van N. B. de Rooy, Lourens Cos- terstraat 15, Haarlem met vermel ding „Voor pater W. de Rooy". Voor wie hem wil schrijven, volgt hier zijn adres: Rev. W. L. de Rooy, P.O. Box 10, Dzelukofe, Ghana, W. Afrika. llllllllllllllllllllllMIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllll Binnens- en buitenshuis is iedereen druk doende zijn voorbereidingen te treffen voor het komende kerstfeest. Een van de velen, die het bijzonder druk hebben, is de koster. Hij weet, dat de kerstnacht honderden mensen ter kerke zal voeren, dat er zelfs in twee nachtmissen vrijwel geen plaats onbezet zal blijven en dat de mensen verwachten, dat hij kleur en fleur zal brengen rond het hoogtij, dat dan gevierd zal worden. Kosters ontpop pen zich vaak als ware artiesten. Met beperkte middelen soms weten zij een stralende sfeer te scheppen. Zij zijn het ook, die de kerststal in stalleren, waarheen vooral de kin deren met tientallen zullen pelgrime ren. Daarom hier in het algemeen de kosters voor het voetlicht gehaald, maar zij niet alleen. Daar is nog dat uitgebreide gilde van koorzangers, dat reeds weken tevoren begonnen is met een feestelijk repertoire in te studeren. De mensen vragen om klank en kleur, en menig dirigent breekt zich reeds in september het hoofd over wat hij nu dit jaar zal brengen. De zorgen zijn er de laatste jaren bovendien niet minder om geworden. In de meeste parochiekerken moeten twee nachtmissen worden gezongen en dat vraagt van de dirigent en de organist niet minder extra-in spanningen, indien er tenminste geen andere voorzieningen zijn getroffen en bijvoorbeeld een dameskoor is in geschakeld. Wanneer heel de sfeer nog in de advent is gedompeld, kunt u reeds de lange gloria's horen tril len uit het repetitielokaal. Soms oude vertrouwde liederen, soms nieuwe composities, waaruit blijkt, dat de vernieuwing zich ook in het kerstre pertoire heeft doorgezet. Al deze mannen en jongens, die uren van hun vrije tijd geven, mo gen hierbij van de zangzolder wor den genaaid. Zij zullen zingen, dat het een lieve lust is om te horen. Af wisselend natuurlijk met de kerkgan gers beneden, die zich tenminste in de kerstnacht nooit onbetuigd willen laten. Hun gemeenschappelijk reper toire zal nooit vernieuwd worden. Trouwens hoe zou het echt kerstmis kunnen zijn, als de herdertjes, die lagen bij nachte, niet acte de présen- ce gaven? (Advertentie) AMSTERDAM SEVA ART 20 TFI. 11053 HAARLEM, 20 dec. Aan de vooral in enkele sterk levende gemeenschap pen ten plattelande opgekomen rage om een groep amateurspelers te vormen en meteen maar naar Shakespeare te grijpen, waarna pers en publiek dikwijls veel waarderends te zeggen heeft over grote geestdrift, lofwaardig streven en ongekunsteld optreden, doet het toneel- groepje van het R.K. Jeugd- en Gezins- werk met de „voorstelling" van Henri Ghéons „Kermisvolk op Kerstmis" niet mee. Om de eenvoudige reden dat het gaat over een groepje zigeuners die he lemaal niet de pretentie hebben om to neel te spelen. De oude Melchior ze<n het duidelijk en uitdrukkelijk: „Ik ken het verhaal zoals het van oudsher in mijn familie is opgetekend, en de ande ren moeten met gebaren een beetje meedoen." Het wordt wel iets meer dan het ge- BLOEMENDAAL, 20 dec. Morgen wordt dr. A. A. Olierook, thans bijna ze ven jaar pastoor_ van de parochie der Allerheiligste Drieeenheid te Bloemen daal. 70 jaar. Die dag zal hij 's avonds om 8 uur een stille H. Mis opdragen, waarna er gelegenheid zal zijn de jari ge gelnk te wensen. De parochianen zijn via een circulaire gewezen op de mogelijkheid, geld te storten op de giro van de pastoor. Van dat geld wil men gaarne als geschenk een verlicht kruis op de kerk aanbrengen. Pastoor Olierooks levensloop wijkt af van die der meeste parochieherders. Hij is op latere leeftijd priester gewor den na tien jaar werkzaam te zijn ge weest op de griffie van het provinciaal bestuur in zijn geboorteplaats, Den Haag. Deze functie bedoelde aanvanke lijk de aanloop te zijn voor een ambte lijke carrière. Wanneer bet besluit is gevallen priester te worden, gaat de heer Olierook eerst in Rome studeren, waar hij de doctorstitel in de wijsbegeer te behaalt, en daarna op het groot-semi narie te Warmond. Als hjj in 1930 pries ter wordt gewijd is hij 40 jaar. Zijn eer ste benoeming was die tot kapelaan in Pijnacker. Na twee jaar wordt hij ge roepen tot de zielzorg in een Rotter damse volksparochie faan het Afrika nerplein), waar hij zich toelegde op de leniging van de geestelijke en psychi sche nood der talrijke werkloze arbei ders. In 1936 wordt hij plotseling benoemd tot algemeen geestelijk adviseur van de sociale organisaties in het bisdom Haarlem, waaraan zich weldra koppel de het moderatorschap van de Katholie ke Actie. In 1945 volgt zijn benoeming tot direc teur van de ontwikkelingscentrale der K.A.B te Doorn, het huidige A. C. de Bruijn-instituut. Deze functie vervulde hij tot hij begin 1954 door mgr. Huibers werd geroepen tot het pastoraat te Bloe mendaal ter opvolging van wijlen pas toor J. Beune. De nieuwe kerk was toen bijna gereed. Had hij aanvankelijk nog de zorg mede over de hulpkerk in Bloe- mendaal-noord, deze last is hem enige jaren geleden van de schouders geno men toen daar een afzonderlijke paro chie werd gesticht onder pastoraat van mgr. B. Haanen. De parochianen en niet alleen de zen kennen pastoor Olierook als een consciëntieus zielzorger, als een man van eruditie en stijl en als een boeiend spreker, meester in het speels en pre cieus woordgebruik. barend begeleiden van de verteller, maar de bedoeling van Ghéon is toch dat het kermisvolk alleen op simpele manier wil laten zien wat er eigenlijk gebeurs is tussen Kerstmis en het eer ste optreden van Christus in de tempel. Dus maken zij van touw een soortement baard, leggen een bonte doek om hun schouders en plakken een meisje twee vleugels op de rug. Maar zij blijven zi geuners, worden geen spelers; men kan moeilijk anders dan in dezelfde geest kijken en luisteren naar hun Kerstvie ring. Men let dan niet op primitieve zeg ging en onbeheerste gebaren; wel on dergaat men soms het gebeuren ais vermakelijk, soms vertederend en be koorlijk, soms rechtuit ontroerend. De boodschap des engels aan Maria bij voorbeeld krijgt, een naïeve schoonheid, waaraan het niet goed is zich te ont trekken. Wij voor ons ervoeren het als een simpele, maar ongetwijfeld directe en treffende manier om even de gedach te te richten op het even diepe als blij de mysterie van Kerstmis. Men moge het zelf ondervinden, hedenavond in de Vishal waar om acht uur het spel onder leiding van Dick Stevens weer gegeven wordt. Men kan dan ook zien hoe aller aardigst het probleem van het décor op het kleine podium in de Vishal is opge lost. HAARLEM, 17 dec. In de giste ren gehouden Buitengewone Algemene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende goederen, ge vestigd te Bloemendaal, is in de plaats van wijlen de heer Th. P. Beccari tot directeur benoemd de heer J. A. Schou ten, te Haarlem, en in diens plaats tot commissaris de heer H. Ledeboer, te Aerdenhout. Advertentie f 4SS Een van de vele kerkkoren, in dit geval dat van de Haarlemse St.Liduinakerk, die het feest van Kerstmis voor ons tot een feest van klanken zal maken. (Advertentie) VRAAGT UW HANDELAAR WEL BETER NIET DUURDER 11 O TO f 395. „Nu wegrijden zonder trappen" SOLE SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 20 dec. „Rond Kerst mis" is de titel van een bijzonder stem mig en bondig programma, dat giste renavond in het Bisschoppelijk Museum aan de Jansstraat aan enige tientallen bezoekers werd gepresenteerd door het koor van de r.-k. Aloysius - Mariaschool uit Overveen onder leiding van Henk van Eeuwijk en Me conservator van het museum, drs. H. van Haaren. Oude kerstliederen vormden de tekst by de lichtbeelden, welke de heer Van Haaren van kerstvoorstellingen uit de Late Mid deleeuwen liet zien. In een toelichtend woord zei de heer Van Haaren, dat men wel van een ex periment mocht spreken als men met een liedje, een plaatje en een praatje de sfeer rond Kerstmis wil oproepen zo als die in de late middeleeuwen werd beleefd. Het zijn vooral de getoonde voorstellingen geweest, welke die sfeer deden ontstaan en die van een verhel derende toelichting door de heer Van Haaren werden voorzien. De geache veerde kinderzang klonk glashelder en verleende aan deze kerstviering een vertederende charme. Zij sloot prachtig aan bij de intenties van de makers van de voorstellingen, die kinderen van hun tijd de gebeurtenissen rond Kerstmis met liefde en pleizier hebben uitgebeeld. Zij leefden zo dicht bij alles wat heilig was. zij gingen daar zo ge woon mee om, dat zij van het kerstge beuren een hemeltje op aarde maakten, een gezellig onder-onsje met idyllisch charmante profenaties. Henk van Eeuwijk mag geprezen wor den om zijn initiatief en de heer Van HAARLEM, 20 december Voor de Nederlandse Genealogische Vereniging in Haarlem zal de heer J. T. van der Ham woensdag 21 december om 8.15 uur in de bridgezaal van restaurant Brinkman spreken over het onderwerp: „Niet algemeen bekende bronnen voor fenealogisch onderzoek". De heer van er Ham is hoofd van de biografische documentatiedienst van de N.G.V. te Amsterdam. HAARLEM, 20 dec. Op het „Groot Kerstbal" dat de r.k. Instuif in Haar lem Noord maandag 26 december or ganiseert, in de aula van het Mendel college aan de Orionweg, zal de muziek worden verzorgd door het jazz-orkest van Ad van Wattingen. Balleider is de heer J. Martin. De aanvang is acht uur. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KiJW Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater n.S Steel 16/12 45 39% 40% 76 41% 75 25% 27 54% 541/4 32 38% 19% 48% 38% 20% 78% 19/12 44% 39% 39% 75% 42 76 25% 26% 54% 53»% 31% 38% 19% 48% 38% 20% 76% Stemming: nauw prnshocaend Haaren om zijn spontaan verleende me dewerking. Men mag nog nauwelijks van een experiment spreken. Wie zich daarvan wil overtuigen kan vanavond nog in het Bisschoppelijk Museum te recht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 5