5?nderdac 22 december i960 Kamer vecht voor goedkope woningen en lage huren Minister van Aartsen van vele zijden belaagd Canadees meisje na moeilijke operatie terug naar huis om meer K.V.P. wint strijd kinderbijslag en progressie Verhoging met 4 procent T'S BELGISCH BEDRIJFS LEVEN ONTWRICHT Internationaal spoorweg verkeer bedreigd Scherpe taal van Verhoging kinderbijslag K.V.P.-spreker Op Philippijnen Dertig doden bij vliegtuigramp Kerstboom op het Binnenhof Aanvankelijk opgegevengered door ingrijpen van Zweedse specialisten Yon Horn legt VN- commando neer Stakingsgolf tegen „Eenheidswet" Geen staking tot bittere einde? Opnieuw schoten in Addis Abeba Het weer Met terugwerkende kracht tot 1 okt. In Congo SCHRAVENDIJK Treinverkeer onder vindt hinder van staking in België Lange suède en nappa mantels Kans op neerslag BECKERINGhandschoenen 84ste JAARGANG Nd. 30705 BANANEN GEVEN ENERGIE (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 22 december Zoals het zich vannacht bij de schorsing van het Tweede Kamer debat liet aanzien, was het niet onmogelijk, dat minister mr. J. v. Aartsen vandaag in de Tweede Kamer wat zou moeten toegeven aan de verlangens van velen, die niet tevreden zijn met de wijze waarop hij de woningnood in ons land aanpakt. Zou de minister al te star vasthouden aan zijn bouw plan, dat voor 1961 het aantal van 80.000 woningen in het voor uitzicht stelt, dan leek een min der prettige motie, waarmee men zijn beleid zou gaan aanvallen, niet uitgesloten. De heer van Vliet (K.V.P.) hield zo'n motie reeds in petto. De ergste pessi misten zagen reeds een ministers- of zelfs een kabinetscrisis aanko men. Garantieregeling Op het Binnenhof in Den Haag werd gisteravond een massale volkskerstzang gehouden, met als achtergrond een kolossale kerstboom. Grote gezinnen (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 22 december Een door het socialistische Algemeen Belgisch Vakverbond uitgevaar digde proteststaking tegen de economische en financiële een- heidswet van eerste minister Eyskens heeft gistermiddag een zodanige omvang aangenomen, dat men voor vandaag een vrij ernstige desorganisatie van het Belgisch bedrijfsleven verwachten mag. De staking, die dinsdag be gon, maar aanvankelijk was be perkt gebleven tot een overigens onvolledige werkonderbreking in de sector der gemeentelijke arbei ders en beambten, is gisteren in de loop van de dag overgeslagen naar de spoorwegen, de electrische centrales en gasfabrieken, en de zware industrie. Tegen het con signe van hun vakbonden in, heb ben ook de havenarbeiders het werk neergelegd. Restaurant „DE NACHTEGAAL" Jonge Haantjes van 't spit Meer wind JUfcEAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telet 4790 Bijkantoor en Red Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Sever!*. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65' per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. X (Advertentie) Staatssecretaris Roolvink heeft zijn Verhoging van. de kinderbijslaguit keringen met vier procent gisteren in de Tweede Kamer slechts met behulp jan e?n vrij minimale stemmenmeer- erheid over de streep kunnen krij- Osn. Het ging om de ruimte van vier Pfocent die het kinderbijslagvereve- umgsfonds laat. De heer Roolvink had v°orgesteld deze ruimte progressief %vfr de kinderbijslagkinderen te ver- i- eK zodat de gezinnen met veel lnderen er het meest van profiteren, V}aar dat stuitte bij de liberalen en ?e socialisten op verzet. De liberalen hadden in plaats van een verhoging van de uitkering eigenlijk liever een Verlaging van de premie gezien. De socialisten, in de grond van de zaak Been tegenstanders van progressie Vaar het kindertal, gingen niet met "e staatssecretaris mee „uit eerbied foor het systeem". Wat is er met dat systeem aan de hand? Bijna tien jaar geleden heeft de S.E.R. eens een systeem aanvaard ioaarbij de bijslagen voor een gezin in een bepaalde verhouding gebracht Veerden met de gezinskosten. De so cialisten wilden van de betrekkelijk fossiele progressieschaal welke dat advies oplevert niet afwijken alvo- rens de S.E.R., ter gelegenheid van s°)r|''fhanfieimg van de komende al- uitsnr6 kinderbijslagwet, een nieuwe sioneiaak gedaan heeft. De confes- dez e partijen menen echter dat oolf ScJl<tal waarop zich nota bene ^..minister Van Rooy bij zijn ver- niging van het wetsontwerp voor e algemene kinderbijslagverzekering og baseert inmiddels niet meer maatgevend kan zijn. De Stichting Van den Arbeid heeft immers, naar zeggen, in 1953 al unaniem gepleit tjoo. een, ook inderdaad doorgevoer de, uitkeringsverhoging die boven de S.E.R.-maat uitging. Er was dus verdeeldheid over hei ^Vsteem en onenigheid over de vraag °f men dat systeem op voortvarende dJijze mag „openbreken". Deze laatste term is gisteren niet gevallen, maar tv ij gebruiken hem vandaag omdat wij toch wel grote overeenkomst zien met ï*e loondébatten van vorige week. breh tsaren de socialisten de open de staat terwijl de confessionelen en het svstecvetaris om eerbied voor de rollene>n vroe9en- Gisteren waren Deze ke^Bedraaid. j staan wij met onver- igde sympathie aan de kant van e openbrekers. Door de afvlakkende erkmg Va.n de uniforme verhogingen m de uitkeringen na verloop van ren voor de gezinnen met veel kin neren relatief geringer geworden dan "Oor kleinere gezinnen. De maatregel fan de staatssecretaris buigt die on- Gunstige ontwikkeling slechts zeer Gedeeltelijk om. De'socialisten lieten dan ook van hun slechtste kant *ien toen zij, zodra het om kinderbij- 8la0 ging hun voortvarendheid in. gilden voor een steriele systeemver- e?rlijking. Het samengaan van liberalen en i°eialisten voorspelt voor de komende ?ekandeling van de algemene kinder- Vriagwet weinig goeds. Zo gauw het kinderbijslag gaat blijkt de V.V.u. r®reid te Zijn de kop in de wolken te t eken en op onhandige ooievaarspo- n door het kabinet te klossen. De klachten van velen gaan voor een deel over het beleid van deze minis ter van Volkshuisvesting heen naar al les wat er voor hem al is gebeurd. In die geest verstaan wij tenminste de felle toon van de woordvoerder van de KVP., de heer Van Vliet, die de lange duur van de woningnood naar voren bracht en tal van andere grie- MANILLA, 22 dec. (A.F.i»., Ü.P.I.) Een passagiersvliegtuig van de Philip- pijnse luchtvaartmaatschappij is giste ren met 37 mensen aan boord bij Cebu in het zuiden van de Philippijnen ver ongelukt. Dertig passagiers werden ge dood, zeven gewonden overgebracht naar een ziekenhuis ir Cebu. De tweemotorige DC-3 stortte neer op minder dan twee kilometer van het vliegveld -an Cebu, waarvan hij kort tevoren, om half negen woensdag avond, was opgestegen. Het toestel was op weg van Manilla naar Davao via Cebu. De passagiers waren voor het merendeel studenten, die naar de Provincie Davao gingen om daar de kerstvakantie door te brengen. ven, zoals het nog steeds niet van de grond komen van de krotopruiming, die ongetwijfeld niet op de kerfstok van de minister kunnen worden aangebracht. „Onverteerbaar en irriterend" noem de de katholieke woordvoerder het, dat de inloop op het woningtekort zo traag verloopt. Nederland staat onder de welvarende staten alleen als een land, waarin men er nu nog steeds niet in is geslaagd het woningtekort uit de oorlog weg te werken, zo merkte hjj op. Èn achter het woningtekort zag het het toenemen van onze bevolking. Een speciaal verwijt aan het adres van minister Van Aartsen was, dat de ze voor de huurders luct de lage in komens te weinig woningen laat bou wen, zodat zij „tussen twee stoelen in de as komen te zitten". Ook de heer Van Eibergen, die zijn partijgenoot minister Van Aartsen niet spaarde, eiste een verhoging van het richtgetal van 80.000 tot 85.000 wonin gen voor 1961. Ook zijn verlangen ging voorts uit naar een verhoging van het aantal woningwetwoningen, waarvoor een extra bijdrage wordt gegeven, zo dat zij tot de goedkoopste woningen kunnen behoren. De minister had hier voor het cijfer van 5.000 genoemd. De heer Van Vliet wilde er 10.000 van ma ken. Wanneer het allemaal gaat, zoals de ze spreker het wenst, dan zal voor 1961 bovendien nog een 2500-tal woningen extra van de garantieregeling kunnen profiteren, die met hetzelfde doel goedkope woningen door de gemeen ten aan woningbouwcorporaties kunnen worden gegeven. Deze laatste hebben echter in het afgelopen jaar op korte termijn nog slechts voor de helft van deze bijzondere faciliteit gebruik kun nen maken. De heer Van Vliet vroeg nu om het restant over te brengen naar 1961. „Er mag niet één van deze woningen verloren gaan. Wetstechni sche bezwaren, die de minister maakt, komen niet in aanmerking", aldus de K.V.P.-spreker, die met uitzondering van de oppositie wel het scherpst zijn eisen formuleerde. In het algemeen vocht de Kamer voor goedkopere woningen en lage re huren. In tegenstelling tot de minister is niemand ervan overtuigd, dat het inderdaad die kant opgaat. Het meest veeleisend was uiteraard de heer Bommer (P.v.d.A.), die het liefst het cijfer van 42.000 woning wetwoningen hersteld zou willen zien. Minister van Aartsen is echter in zijn streven om zoveel mogelijk de subsidies voor de woningbouw af te schaffen, reeds tot 32.000 terugge gaan. De heer Bommer was zeer zwart gallig. Hij zei, dat de minister hele maal vergeet, dat het om een totale verandering in het beeld van de woning markt gaat. Nederland heeft niet alleen behoefte aan meer woningen, maar vooral aan meer vertrekken. Terwijl het bevolkingscijfer van 19301956 is gestegen met 37 procent, is het aantal huishoudens volgens zijn berekening met 49 procent omhoog gegaan. Deze stijging veroorzaakte in 1950 reeds een tekort van 210.000 woningen. Wanneer men verder nog denkt aan de opruiming van krotten, waaronder ook te verstaan de revolutiebouw van een halve eeuw geleden, aldus de socia listische spreker, dan is het duide lijk, dat wij met het huidige „lome" systeem in het woningbouwbeleid er niet meer uitkomen. De socialist ging zijn oude stokpaardje weer berijden en vroeg om „staatsbedrijven, die het ini tiatief gaan prikkelen." (Zie vervolg elders in dit blad) SCHIPHOL, 22 dec. Vanochtend hebben de heer en mevrouw Küster. Duitse immigranten in Canada, op het vliegveld van Edmonton met vreugde in het hart hun vijfjarig doch tertje Angelica afgehaald. Wel keert dit meisje terug met slechts één oog, maar het leeft nog en voor zover de artsen het kunnen beoordelen zal zij blijven leven en dat is meer dan va der en moeder Küster een half jaar geleden konden verwachten. Toen was hun dochtertje opgegeten. Het had (Van onze parlementaire redacteur) OEN HAAG, 22 dec. ^et een sprong over een hoge hindernis heeft staatssecretaris Roolvink in de Tweede Kamer de aanvaarding van de verho- met 4 procent van de kinderbij- Fo? ,ercJ,°0r gekregen. Wanneer >n "e Eerste Kamer alles goed gaat, worden met terugwerkende kracht van 1 okt- sxeii Davis is een van die Amerikaanse vaders, die niet schromen zich de origineelste middelen te bedienen om uiting te geven aan overigens faBriipelijke vreugde over een gezinsuitbreiding. Dat deze in zijn geval een J°ugen betreft laat hij lezen op luiers, die uitgespoeld aan een waslijntje te drogen hangen. 1960 af (uit te betalen met ingang van 1 januari a.s.) de kinderbijslagen als volgt: voor het eerste kind 75 (voor heen 72) cent per dag, voor het tweede en derde 82 (voorheen 79) cent per hag, voor het vierde en vijfde 111 (106) cent per dag en voor het zesde er volgende kind 125 (117) cent per dag. .Deze verhoging kost het rijk 23 mil joen gulden per jaar. Zoals gebruike- ..„T? en he kinderbijslagen van ren tetrekkers en kleine zelfstandigen die de uitkeringen van de noodwet ontvan gen, dienovereenkomstig verhoogd. De kosten hiervoor worden op resp. 1,3 miljoen en 240.000 gulden geraamd. Aan kindertoelagen voor gepensioneer den zal dan bovendien nog 215.000 gul den worden uitgekeerd. De hoge sprong, die de staatssecre taris moest maken om de aanvaar ding van zijn wetsontwerp met 67 te gen 40 stemmen erdoor te krijgen, gaf een goed beeld van wat ons te wachten staat wanneer de definitieve Algemene Kinderbijslagregeling zal worden behandeld. Er ontstond tijdens het debat vooral spanning door het samengaan van de V.V.D. met de P-v. d. A. toen het ging om een socialistisch amendement om deze kinderbijslagverhoging wat te ver lagen. De heer Berger, die dit amen dement namens de P. v. d. A verde digden betoogde, dat de staatssecreta ris ineens op een geheel ander systeem van kinderbijslag zou zijn overgegaan en dat hij daarmede in strijd zou zijn gekomen met vroegere adviezen van de S.E.R. De bewindsman moest zich, volgens de heer Berger, beter aan ge maakte afspraken en moeizaam bereik te compromissen houden en niet we derom de progressie in de kinderbijslag invoeren, die destijds was verdwenen. Onmiddellijk kwam namens de K.V.P. dr. de Kort daartegen in het verweer. De katholieke woordvoerder merkte met enige spijt op, dat wanneer het om de kinderbijslag gaat, iedereen die zo de mond vol heeft over sociale politiek, ineens tegen gaat streven. Wat hier ge beurt enig herstel van de destijds verloren progressie is volkomen redelijk en rechtvaardig. Men vergete niet, dat de kinderbijslag naar zijn aard een toedeling is op behoeftebasis. De behoefte voor grote gezinnen is veel groter dan voor kleine. De staatssecre taris betoogde, dat het verschil van drie cent per kind per dag tussen het voorstel met en zonder enig herstel van progressie, maar een heel gering bedrag is. Hiermee komt de regering slechts voor een derde deel aan de progressie tegemoet. Bovendien is de Stichting van den Arbeid hierover ge hoord. Men heeft de regeling aanvaard, omdat het slechts een beslissing ad hoe is en men heeft over de progressie niet gesproken. Opmerkelijk was ook het standpunt van de V.V.D., vertolkt door de heer Carver. Hij stelde, dat loonsverhogin gen en welvaartsvermeerdering geen aanleiding kunnen zijn tot verhoging van de kinderbijslag. Aan verhoging van de progressie zei hij niet de minste behoefte te hebben. Bepaald spannend werd de situatie, toen een amendement-Berger in stem ming kwam, dat het gedeeltelijk her stel van progressie weer uit de wet wilde halen. Het was door staats secretaris Roolvink ontraden. De combinatie socialisten-liberalen en hun aanhang van pacifisten en com munisten leverde zestig stemmen op, waartegen de K.V.P. met C.H., A.R. 3n S.G.P. echter 72 stemmen kon stellen, zodat deze voorlopige verho ging van de kinderbijslag zonder wij zigingen is aangenomen. Het was opvallend, dat de katholie ken in de P.v.d.A. wel voor het amen dement en dus tegen de in te voeren progressie stemden. Toen het gehele wetsontwerp in stemming kwam, werd het echter een van Tien, de heer 'illems, te machtig. Hij verdween uit de zaal. De K.V.P. was wel zo verstandig om hoofdelijke stemming te vragen, con form aan dat wat de P.v.d.A. bij het amendement had gedaan. een ernstig kankergezwel aan het lin keroog en de specialisten zeiden dat soortgelijke ziektegevallen niet langer dan zes maanden hadden geleefd. Vertwijfeld zonden de ouders, die in Calgary, een plaats in het Canadese rotsgebergte, wonen, in juni de kleine Angelica naar haar grootouders in Dus- seldorp, opdat dezen zouden pogen in Europa medische hulp te vinden. Intussen heeft een Nederlandse vrouw in Canada, overigens onbewust het leven van het meisje gered. Zij is de 39-jarige mevrouw Sletholt, dochter van een Haagse huisarts die dertig jaar ge leden naar Frankrijk vertrok. Zijn doch ter belandde vlak voor de oorlog in Noorwegen en huwde daar de Noorse diplomaat Erik Sletholt, die thans Noor se consul in Calgary is. Het echtpaar Sletholt stichtte een fonds tot hulpver lening aan de familie Küster, die niet in staat was de kosten voor een opera tie en de verpleging van het dochtertje te betalen. Dank zij de plaatselijke Duit se bladen, die daar voor de immigran ten worden uitgegeven, kwam er vier duizend dollar bijeen. Angelica werd naar Stockholm ge bracht, naar de Zweedse kankerspecia list van wereldvermaardheid, prof. H. Olivecrona, die aanvankelijk geen po ging durfde wagen in te grijpen. Uitein delijk liet ujj cte chirurg dr. Gosta Kar- pe het meisje opereren. De operatie slaagde, al moest het oog wel worden weggenomen. De specialisten hebben vrijwel geen honorarium berekend. Het kind herstelde wonderwel. Ze werd in de afgelopen drie maanden ver uit de populairste patiënte, niet alleen omdat ze al zeer snel de Zweedse taal machtig was, terwijl ze ook al vloeiend Duits en Engels sprak, maar bovendien omdat ze van artistieke gaven blijk gaf: ze maakte prachtige kindertekeningen. Woensdagavond kwam ze uit Stock holm op Schiphol aan. Ze zal Kerstmis bij haar ouders en haar vierjarig zusje in Canada vieren. Mevrouw Sletholt, die gediplomeerd verpleegster is, bege leidde haar op de reis. NEW YORK, 22 dec. (Reuter) De Zweedse generaal Carl von Horn zal 1 januari door de Ierse gen er aal-ma joor Sean McKeown worden opgevolgd ali opperbevelhebber van de V.N.-troe- pen in Congo, aldus heeft het hoofd kwartier van de Verenigde Naties mee gedeeld. (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 51 Sedert 1882 Grote keuze Gezelschapspelen, w.o. Roulette - Monopoly Go - Mah-jongg KERSTGESCHENKEN In de havens van Antwerpen en Gent hebben de christelijke vakbonden zich bij de beweging aangesloten, zodat de staking er algemeen is. Te Antwerpen ligt een honderd-tal schepen geblok keerd. Een vijftigtal schepen, die dins dagnacht normaal te Antwerpen had den moeten binnenlopen, werd tijdig naar andere Noordzeehavens, o.a. Rot- t edam en Duinkerken, omgeleid. Ook in de stadsdiensten van de ha venstad hadden de christelijke en li berale vakbonden met het A.B.V.V. ge mene zaak gemaakt. De meeste stads- scolen waren gesloten. Bovendien heb ben het socialistische en het liberale trampersoneel besloten op kerstdag te staken. De speciale trams op kerst nacht zullen evenmin rijden. Behalve Antwerpen zijn vooral de Waalse pro vincies het rgst getroffen. De staking in de openbare diensten, de scholen, het gemeentelijke transport, en de zware industrie dreigt er vrijwel al gemeen te w irden. Het A.B.V.V. heeft er de algemene staking uitgeroepen. In Seraing, een voorstad van Luik, wer den gisteren zeven christelijke arbei ders, die weigerden aan het socialisti sche stakingsbevel gehoor te geven, door stakers gewond. In de Vlaamse provincies was de toe stand tot dusver over het algemeen nor maal. Het spoorwegverkeer was gister avond echter reeds ernstig ontred derd. De sectoren Namen, Luik, Char leroi en Bergen staakten, zodat de meeste verbindingen naar Brussel verbroken waren. Op de lijn Brussel- Antwerpen reden gisteravond geen treinen meer ingevolge de totale ont reddering van de seindiensten in Brussel-Zuid. Volgens een communi qué van de directie van de spoor wegen werden de internationale ver bindingen gisteren niet onderbroken. De treinen naar Parijs liepen ech ter een vertraging van drie uur en meer op. Voor vandaag zijn de in ternational- spoorwegverbindingen niet gegarandeerd. Een onderbreking van de postbestel lingen en telefonische communicaties werd gistera ond eveneens mogelijk ge acht. Behalve te Antwerpen en te Luik, waar de chris' -lijken solidariteitssta- kingen hebben uitgeroepen uit protest tegen sommi;,e artikelen van de een- heidswet, hebben de liberale vakbon den en het Algemeen Christelijk Vak verbond zich tegen de staking uitge sproken. Tn een officiële mededeling heeft de regering de staking, die geen en een zuiver politiek karakter heeft en een zuiver politiek karakter draagt, veroordeeld. Nu de regering door de eenheidswet het iele zieke fi nanciële leven van het land saneren wil, ontketenen de socialisten een be- Advertentie) RIJKSSTRAATWEG 10 - LISSE verkrijgbaar in 10 variëteiten. Reserveer nu voor exclusieve diners op 2e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Telefoon: 0 2530—3400. ADDIS ABEBA, 22 dec. (U.P.I.) In de Ethiopische hoofdstad Addis Abe ba is gisteravond opnieuw geschoten, toen het Ethiopische leger de laatste haarden van verzet wilde uitroeien. Het schie was heviger dan sinds de onderdrukking van de opstand te gen keizer Haile Selassie is voorgeko men. Een woordvoerder van het ministe rie van v oorlichting noemde de schiet partijen „niet verontrustend". Vele in woners van Addis Abeba zochten niet temin dekking onder bedden en tafels. Het meeste geweervuur kwam uit lichte wapens, maar in de buurt van de Amerikaanse, Britse en Franse am bassades werden ook de ontploffingen van granaten gehoord. iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MAASTRICHT, 22 dec. Van da stakingen in België hebben gisteren di verse Nederlandse reizigers veel hinder ondervonden. Reizigers voor verschillende Neder landse bestemmingen, die met de ex- prestrein Bazel - Luxemburg - Am sterdam rond vjjf uur hier hadden moe ten aankomen, kwamen niet verder dan Luik. Vandaar uit probeerden zij met bussen Nederland te bereiken, maar al spoedig bleek dat niet alleen het trein- maar ook het busverkeer was lamgelegd. Zij zagen zich gedwongen met taxi's naa~ Maastricht te reizen. Onder hen bevond zich een groep van twintig Nederlandse landarbeiders, werkzaam bij boeren in Luxemburg, die met kerstverlof naar ons land kwamen. Sommigen van hen misten in Maastricht de laatste aansluitende treinen naar het noorden en waren gedwongen hier te overnachten. Volgens hun leider zal hij een schadevergoeding van de Bel gische staat vragen. Vanuit Maastricht liepen de treinen naar Luik slechts tot aan het grens- kantoor te Visé. Het verkeer op de bus lijn Maastricht-Hasselt lag geheel stil. iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiimiiiiimiiiiiiiii weging die, zo luidt het communiqué, na verloop van tijd de Belgische eco nomie ernstig schaden kan. Volgens het communiqué zal de regering dan ook niet aarzelen ernstige sancties te treffen wanneer de staking de vitale raderen van 's lands bedrijfsleven dreigt te ontwrichten. In politieke kringen verwacht men intussen niet dat het een staking „tot het bittere einde" wordt. In tegenstel ling met ie christelijke vakbonden, heeft het socialistische A.B.V.V. niet de beschikking over fondsen om een langdurige staking te voeden. Naar al le waarschijnlijkheid wordt het werk weer na de kerstdagen hervat. De socialisten hebben het voornemen de eerste min.' .ter in het parlement te interpelleren. Men verwacht dat pre mier Eyskens een verklaring aflegt, waarbij hij belooft in geen geval aan de sociale verworvenheden van de ar beiders te zullen raken. Deze belofte zou de socialisten dan toelaten het sta kingsbevel in te trekken zonder het ge zicht te hoeven te verliezen. (Advertentie) ÖARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTKAAT (BI) KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 DE BILT, 22 dec. Verwach ting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk opklaringen met vooral in het binnenland op de meeste plaatsen lichte vorst en weinig wind. Later toenemende bewolking met enige regen of sneeuw, matige of krachtige en aan de kust tot hard aanwakke rende zuidwestelijke wind. Onge veer dezelfde middagtemperaturen als vandaag. Zon: 8.47-16.31. Maan: 12.03-23.15. BILT, 22 dec. Op de Atlantische oceaan zal de depressie die gisteren New- Foundland in noordoostelijke richting passeerde, morgen reeds in de buurt van Schotland aankomen. Het fronten systeem er van zal ons land in de loop van de dag van het noordwesten uit na deren, waardoor de neerslagkansen weer toenemen. Gedurende de nacht zullen echter nog opklaringen voorko men en kan het vooral in het binnen land licht vriezen. Station W Den Beidei Vpenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam BrusseJ Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort Zürich Wenen Innsbruck Rome max. min. neersl. onbew. licht bew. regenbui zw. bew. zw. bew. half bew. licht bew. geh. bew. sneeuw licht bew. mist onbew. onbew. half bew. sneeuw onbew. onbew. geh. bew. sneeuw zw. bew. half bew. geh. bew. zw. bew. temp. temp. afgel. gisteren 24 uur 5 4 4 5 4 2 6 4 4 5 3 1 4 0 1 4 0 0 5 1 0.4 4 2 4 1 -0 3 1 -4 1 4 3 0 6 1 0 5 1 1 5 2 3 0 -0 16 5 2 3 11 3 0 6 2 5 2 0 11 3 -3 0 9 1 0.5 2 -2 18 13 5 16 (Advertentie) Maakt „warme" vrienden met HAARLEM: GROTE HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM - DEN HAAG

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1