Kabinetscrisis veroorzaakt deining in A.R.-kringen Dr. Berghuis: er zijn fouten gemaakt Prof. Diepenhorst: niet in landsbelang Israël betaalt dr. Servatius OVERSTROMING VAN DE TIBER Drie branden eisen elk een slachtoffer Bejaardentehuis, pension en woning prooi der vlammen Moboetoe wil de leiding niet aan Ileo overgeven ZALIG KERSTMIS" VAN DE PAUS IN ACHT TALEN LOPENDE PERSCONFERENTIE Het weer Franse kernbom ontploft Positie van de K.V.P. versterkt Echtpaar en kind verdronken Khroesjtsjev steunt Gizenga Brand gesticht in eigen huis Corruptie bij V.S.- burgerluchtvaart KOUDE NACHT !§L» KONINGIN NIET MET VAKANTIE NIEUWE STRIJD IN CONGO Spoedige beslissing? 6tMORRIS êef'oreijou êmj! ^'Euorissw Suède dames- en herenjasjes Bijna overal droog Het weer in Europa Vwburê Ï5«ut, fetüjn half bew. Kaino feruck oL*a» Groeiende onrust Landsbelang niet gediend Op pvoefterrein in de Sahara „Friesch Dagblad Tweede kind weet zich te redden Tyfoon treft missie in Saumlakki Brand op Nederlandse kustvaarder VATICAANSTAD, 27 december (U.P.I.) Sprekend vanaf een balkon, dat uitzicht bood op het volle plein voor de St.-Pieter, heeft de paus op eerste kerstdag zijn zegen „Urbi et Orbi" gegeven en een opgewekt zalig Kerstmis en gélukkig Nieuwjaar aan allen" uitge sproken in véle talen. Tienduizenden juichten de paus toe, toen hij zijn kerstwens uitsprak in het Engels, Frans, Spaans, Duits, Portu gees, Grieks, Slavisch en Italiaans. In het Italiaans lichtte de paus zijn zegen „Urbi et Orbi" voor stad en wereldtoe. Hij zei, dat hij zijn zegen dit jaar speciaal richtte tot: „de kleine kinderen, de belofte van de toekomst; de arbeiders, die zich heden met hun gezinnen in hun huizen verenigen; de zieken en bezochten; godvruchtigen voor goddelijke leiding en steun bij hun werk; de vervólgden; mensen van hoog burgerlijk gezag, opdat zij mogen besturen naar waarheid en recht voor allen, en voor alle gezinnen". Toen de paus zijn zegen uitsprak, knielden duizenden op de keistenen. Daarna rólde de kreet: Viva il papa!" over het plein. Hij werd géhoord tot op de bruggen over de Tiber, op honderden meters afstand. Bij toekenning van landingsrechten DINSDAG 27 DECEMBER 1960 84ste JAARGANG No. 30708 (Van onze parlementaire redacteur) Den HAAG, 27 dec. De Anti revolutionairen hebben met hun re volutionair optreden in de Tweede Kamer gloeiende kolen op hun hoofd Cestapeld. Dat is tijdens het Kerst- weekeinde wel duidelijk geworden. Men hoefde alleen maar de activitei- ten waar te nemen, die zich rond de Vroegere voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Jan Schouten, in Rotter dam hebben afgespeeld om te begrij pen dat de kiezers zich in groten ge tale tot de meest gezaghebbende nes toren van hun partij hebben gewend om hun gevoel van onbehagen daar te luchten, waar zij een gerede kans inden krijgen verstaan te worden. e gehele dag zijn de kopstukken uit de A.R.-partij bij dr. Schouten op bezoek geweest en urenlang is de si tuatie in verband met dit algemene Kev«el van onbehagen in de A.R.- ®artij daar besproken. Deze conferenties hebben hun neer- s'ag gevonden in een verklaring, uit gesproken voor de N.C.R.V.-zender Waarin men een ernstige waarschu wing kon horen van het partijbestuur an de AR tot de Tweede-Kamer- V'actie van die party. De waarschu- ■png ir met een groot aantal slagen om ?o arm bijzonder voorzichtig verpakt, •haar de kern van de zaak is, dat ?'et alleen de kiezers en de afdelings besturen, maar ook de kopstukken, Waaronder dr. W. P. Berghuis, voor- jutter der party, persoonlijk zeer ver- ÏUtrust zijn over hetgeen de Tweede- kamerfractie heeft ondernomen. De algemene opvatting in de party dat het nogal inconsequent is om ®en regering ten val te brengen, die eigenlijk niet anders heeft gedaan dan Ue welvaart, die ons volk in ruime hïoSS,»!®11 is gevallen als een goed zo te beheren, dat het kuil' Spook er geen vat op heeft dewjen krygen. Men heeft na bestu- Kanv® van hetgeen zich in de Tweede dat L"r heeft afgespeeld geconcludeerd, is.1 "et maar een onbegrijpelijk geheel ha„een motie die welbewust op het W-.van een kabinet gericht was, dat kabinet. zo^s een van zijn eein!gels luidt, tot het uiterste is lome^ r?*1 de Kamer tegemoet te Wt het ergens grenzen stelt fef0n genoemd inflatiespook, hiemand te, verhazen, zo zeggen de Partijleden in den lande Zij hebben "un indrukken langs telegrafische en telefonische weg aan de topfiguren in flun partij duidelpk kenbaar gemaakt. Het gevolg is geweest een verklaring Wan dr. Berghuis. Het partijbestuur beeft wel begrepen, dat de enige manier om de onrust wat te verminde ren en enig perspectief te geven is, kiezers eraan te herinneren, dat ®en kamerfractie wel haar eigen ge- (Advertentie) LEIDSESTR/.Ai TEL 13439 Bil KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL2J3596 «i i Mék »-fiiri>wruiiiaiwi-iTTirrtia Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zonnige perioden en op de meeste Plaatsen droog weer. Vannacht jwakke wind, hier en daar mist en temperatuur om «et vriespunt tot 'ichte vorst. Morgen overdag matige Wind tussen zuidwest en zuid en dezelfde temperaturen ais vandaag °f iets lagere. Woensdag: Zon: 8.48-16.35. Maan: 14.13-03.58. jDf; BILT, 27 dec. De temperatuur l„ b de komende nacht in het binnen- j)d enkele graden beneden het vries- tu f dalen. Over de oceaan nadert een .euive depressie, die gemakkelijk tot „®st-Europa kan doordringen. Of dit °r morgenavond al gevolgen voor het ker in Nederland zal hebben is onze- Itle'Vooral aanvankelijk zullen er op- tie 'ngen voorkomen en is de kans op rslag klein. max. min. neersl. Weer temp. temp. afgei. gisteren 24 uur 8 6 2 8 2 2 8 3 4 7 2 2 6 3 4 8 2 2 7 3 2 4 4 1 5 5 6 8 3 2 7 2 6 1-1 6 9 2 4 11 17 13 3-11 12 4 0 regen 4 12 zw. bew. 4 2 3 zw. bew. -0-7 0 sneeuw 2 -3 0.1 sneeuw 2 0 3 zw. bew. 5-3 0 geh. bew. 3-3 0 geh. bew. -4 -12 0 onbew. 11 -1 0 onbew. 8 2 2 zw. bew. 5 4 18 Helder licht bew. onbew. licht bew. onbew. fckiriK onbew. z onoven onbew. Stooiiï'hurg licht bew "olm regen 0-rtistJ agen gen- bew- aam onbew. 1-axJ,®1 onbew. tanis tf® mist Horrti„ onbew. V'i'ii, ,au* regen *tiCe regen Mb^hfort Lo„éVe dragsiyn moet bepalen, maar dat zij achteraf verantwoordelijk is voor haar daden. Met nog andere woorden: voor de fractievoorzitter, dr. Bruins Slot, zijn er, als zijn party niet overtuigd wordt van de juistheid van zyn beleid, kwade dagen op komst. Dr. Berghuis had daarover zelf nog geen oordeel, zoals hy uit liet komen. Het ogenblik is althans nog te vroeg om het uit te spreken. Door aan zpn bezorgdheid uiting te geven, is hy op dit moment al heel ver gegaan. Voor goede verstaanders is het een zeer bet »r die van roeiende onrust en ontevredenheid lük geeft. Dr Bruins Slot zelf heeft op dit alles' vanzcV iprekend nog niet ge reageerd. Hü zal ongetwijfeld met een knappe verdediging komen als de partij hem voor het forum roept, maar de vraag is, of de AR-partij er des ondanks zonder kleerscheuren afkom Hetzelfde geldt voor de CHu, te ne AR gesteund heeft in de Kamer. Opmerkelijk was ook do passage die prof. dr. I. A. Diepenhorst in zyn radiocommentaar „Volk en Staat" op tweede kerstdag aan de crisis heeft gewyd. „Zo spoedig sneuvelt in Neder land een kabinet niet", aldus prof. Diepenhorst. Juist als fracties zware taal bezigen biykt het in de ■-egei niet ZO lastig, hetzij in te oinden, hetzp met een aangeboden verzoenende op lossing waarbij beide partyen de eer aan zichzelf houden, genoegen te nemen. Prof. Diepenhorst sprak ook nog over „een kabinetscrisis, waar mede als zodanig het landsbelang niet is gediend en die niet van buitengewo ne dankbaarheid getuigt jegens de ministers Zyistra en De Pous". Frof. Diepenhorst is voor de AR-partij lid van de Eerste Kamer. Inmiddels zal, naar wordt verwacht, de koningin na het beraad met de frac tievoorzitters en bestudering van de adviezen die deze haar mondeling en daarna nog eens schriftelijk hebben ge geven, vandaag een besluit nemen. Het is niet uitgesloten, dat zij eerst nogmaals het advies van de vice- president van de Raad van State, prof. dr. L. J. M. Beel, zal willen inwinnen. In dat geval kan dat advies toch nog betrekkeiyk snel verwacht worden. Het is geen zaak om er een minuut langer mee te wachten dan strikt nodig is. Behalve de leden van de protestants-christelijke partyen zijn er nog veel anderen in den lande die ongerust zijn. Mien denke slechts aan de situatie rond Nieuw-Guinea, die juist nu meer dan ooit een sterke wel bewuste regering noodzakelijk maakt. PARIJS, 27 dec. Op het Franse proefterrein V-A 'n de Sahara is vanmorgen om nau acht een kleine kernbom tot ontpl°ffiHf? gebracht. In een officiële mededeling werd ge zegd dat de ontploffing een onderdeel vormde van het Franse militaire atoom programma en dat, zoals by vorige ge legenheden, alle voorzorgen genomen waren om schadelijke radio-actieve neerslag te voorkomen. De door de controle-stations vergaar de gegevens zullen zo spoedig mogeHjk openbaar worden gemaakt. Het was Frankryks derde proefexplosie. De vo rige ontploffingen vonden plaats 0p 13 februari en 1 april van dit jaar. zy veroorzaakten in de omliggende Afri kaanse landen grote deining vanwege mogeiyke radio-actieve nawerking. JERUZALEM, 27 dec. (DPA) Een der leiders van de Israëlische Herut- party, Schlomo Friedrich, heeft ver klaard dat Hitiers plaatsvervanger, Martin Bormann, nog in leven is. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiHHiiHi DEN HAAG, 17 dec. Het Friesch Dagblad (hoofdredacteur het Anti-Re volutionaire Eerste Kamerlid Algra) heeft een opmerkelijke reactie gegeven op het ontstaan van de kabinetscrisis. Het blad schrüft, dat er van beide zyden (d: A.R.- ministers en de A.R.-Tweede Kamerfrac tie) fouten zyn gemaakt. „Minister van Aartsen had niet met de mededeling mogen komen, dat som migen der ministers, die samen voor het beleid verantwoordeïyk zün, zouden aftreden. De A.R.-fractie in het büzon- der had haar motie niet mogen hand haven, nu dit tot een afschuwelijke cri sis in de eigen partij moest leiden. Er was geen aanleiding om zo strak vol te houden, terwijl de regering het com promisvoorstel van de K.V.P. had aan vaard. Hier is een tekort aan overleg, aan een elkaar verstaan, aan het door zien van de politieke situatie en de ca tastrofale gevolgen van deze beslissing. Dit moet ernstig worden betreurd, ster kei- nog, dit moet worden gelaakt. De K.V.P. verkeert nu in een sterkere po sitie dan ooit. Zij heeft het kabinet-De Quay willen redden, maar de Prot. Chr. groepen hebben het in samenwerking met socialisten en verder links staande elementen naar huis gestuurd. De K.V.P. heeft de crisis trachten te voorkomen, maar de anderen hebben haar gewild. Want zij wisten by het uitbrengen van hun stem, dat die crisis er moest komen. De K.V.P. heeft nu de handen vrij naar alle kanten. Een nieuw rooms-rood ka binet zit er nu helemaal in. Wil Rome dat niet, of blijken de eisen van de so cialisten te hoog (het laatste is nauwe lijks denxbaar), dan zal de K.V.P. eisen kunnen stellen aan de Prot. Chr. groe pen. Die zullen door de knieën moeten, als er weer een samenwerking zal ko men op de basis van het kabinet-De Quay. Dat is het meest directe gevolg van dit dwaze conflict: de positie van de K.V.P. is enorm versterkt", aldus „Het Friesch Dagblad." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiimiiiiiiiiiiiii DEN HAAG, 24 dec. Zoals is me degedeeld lag het in het voornemen van H.M. de koningin einde volgende week voor een korte vakantie naar Oosten- rü'k te vertrekken. In verband met de politieke toestand moet het hoogst onzeker worden geacht, dat de koninkiyke reis doorgang zal kunnen vinden. Jeruzalem, 27 dec. (U.p.i.) in is op eerste Kerstdag mee gedeeld, dat Israël de Keulse verdedi ger van de oorlogsmisdadiger en Joden- Ado,f Eichmann, dr. Robert Sersatius, eei vergoeding zal uitkeren ten bedrage van 25.000 dollar. Een overeenkomst in deze zin werd verleden week bereikt op een ontmoe ting tussen premier David Ben Goerion en dr. Servatius. Aanwezig waren de ministers van justitie en buitenlandse zaken, Pinhas Rosen en mevrouw Gol- da Meir, en de internationale juridische deskundige Jacob Robinson. Hü wees erop, weigering tot uitbetaling van een vergoeding zou betekenen, dat Ser vatius van de verdediging afziet. UITHUIZERMEDEN, 27 dec. Tus sen Middelstum en Onderdendam in de provincie Groningen is gisteravond een ongeluk gebeurd, dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Een personen auto, bestuurd door de veertigjarige heer G. Bos uit Zandeweer by Uithui zen, waarin behalve de heer Bos zijn 42-jarige echtgenote en twee kinderen zaten, raakte door onbekende oorzaak in het Boterdiep. Het zoontje van twaalf jaar wist uit de auto te komen, doch de ouders en hun achtjarig dochtertje verdronken. TILBURG, 27 dec. (K.N.P.) Het apostolisch vicariaat van Mamboina is door een hevige tyfoon getroffen. Vol gens voorlopige berichten heeft de or kaan ongeveer 90 procent van de missie in Saumlakki op het eiland Tenimbar met de grond gelijk gemaakt. Deze kerkelijke gebieden behoren sinds jaren tot de bloeiendste katholie ke gedeelten van Indonesië. Zij werden door de oorlog zwaar getroffen toen de Japanners na 1941 er alles verwoestten en de missionarissen verdreven. Na de tweede wereldoorlog is de missie met grote voortvarendheid herbouwd, een kweekschool, goeroehuizen, kerken, mid delbare scholen en kloosters vormden het grote culturele centrum van het district, dat zes eilanden omvat. Door de tyfoon zijn rond 16.000 katholieken ge troffen, maar ook vele mohammedanen, die de andere helft der bevolking uit maken. Apostolisch vicaris van Amboi- na is de Nederlandse bisschop mgr. Jac. Grent. Het gebied is toevertrouwd aan de missionarissen van het H. Hart. LONDEN, 26 dec. (Reuter) Gister avond is brand uitgebroken in het man- schappenverbiyf van de 498 ton meten de Nederlandse ''ustvaarder Twin, lig gende te Gravesend bij Londen. Drie hutten werden ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De Twin was geladen met hout. (Van onze correspondenten) DEN HAAG, 27 dec. Een kind, een bejaarde dame en een varensgezel zijn de afgelopen dagen door brand om het leven gekomen. Op eerste Kerstdag 's avonds brak brand uit in een wo ning te Drachten. Het tweejarig zoon tje van de familie De Jong kon niet meer gered worden. Voorts is bij een brand in een vleugel van het bejaar dentehuis „St. Joseph" te Gendt, by Nijmegen, de 83-jarige mevrouw Suasso de Lima de Prado in de vlammen om gekomen, en tenslotte is in de totaal uitgebrande kamer van een pension te Den Haag het stoffelijk overschot aan getroffen van de 23-jarige varensgezel F. de Graaf uit Sliedrecht. Het drama in Drachten speelde zich af in een oud pand aan de Klokhuis- laan, bewoond door het gezin J. de Jong. De vader, werkzaam bij de buson derneming N.T.M., had dienst en was dus niet thuis. Omstreeks kwart over zeven bracht de moeder twee kinderen, een jongetje van vier en en van twee jaar, naar bed. Toen zij weer beneden kwam, zag zij tot haar ontsteltenis, dat een laken, dat zij even bij de kachel had gehangen vlam had gevat. Het felukte haar niet, de vlammen te doven, ij pakte radeloos haar jongste kind, een baby van één jaar op en vluchtte er mee naar buiten. De deur sioeg achter haar in het slot. Inmiddels was het vuur aangewakkerd tot een vlammen zee. Een buurman wist via een plat dak de zolder te bereiken waar de twee kin deren in bed lagen. In een verstikkende Vrijwel ononderbroken regenval heeft de Tiber doen overstromen. Het Tiberina-eiland wordt door het water bedreigd. LEOPOLDSTAD, 27 dec. (AFP, Rtr, UPI). Hoge functionarissen van de Verenigde Naties In de Congolese hoofdstad verwachten, dat binnen af zienbare tyd de politieke moeiiykheden in Congo opnieuw groter zullen wor den. Joseph Ileo is nameiyk nog steeds druk doen 'e met de vorming van een nieuwe regering, zulks in opdracht van president Kasavoeboe. Ileo's regering zou officieel die van de afgezette ex- premier Loemoemba moeten vervangen. Kolonel Moboetoe, de militaire macht hebber, schpnt er echter nog niet veel voor te voelen terug te treden en de leiding over het land (voorzover nog resorterend onder Leopoldstad) aan Ileo over te geven. Moboetoe - eeft destyds aangekondigd dat zyn Raad van Hoge Commissa rissen" Congo tot 1 januari 1961 zou biyven besturen, maar nu Nieuwjaars dag met rasse schreden nadert, begint hy terug te krabbelen. Hy is kennehjk het regeren nog lang niet moe en denkt er over zün Raad per 1 januari om te zetten in een „voorlopige regering". Ileo en zyn regering komen dan al buiten spel te staan voordat zy aan het bewind zpn gekomen. Om deze reden heeft Ileo een felle verklaring afgelegd, waarin hü beweert, dat Moboetoe voor een groot deel aansprakeiyk is voor de huidige chaos in Congo en dat de mees te inwoners van het land verlangen, dat het parlement weer bUeenkomt. STANLEYSTAD. Troepe - van Antoine Gizenga, voormalig vice-pre mier van Loemoemba en thans lei der van de afscheidingsbeweging in Stanley sta., hebben gisteren in Boe- kavoe de complete regering van de provincie Kivoe gearresteerd. Alle le den van deze regering werden ech- AMSTERDAM, 27 dec. Een 74-ja- rige alleenwonende Amsterdammer is zondagnacht met brandwonden aan bei de benen in l.et Wilhelminagasthuis opge nomen nadat hy brand had gesticht in de keuken van zyn woning aan de Keizerstraat in Amsterdam. De brand weer was de brand spoedig meester. Enkele uren tevoren had de brand weer een brandje in de huiskamer van de Amsterdammer moeten blussen. Een party 'odden die te dicht by de kachel stond, had vlam gevat. De afdeling geestelijke hygiëne van de G.G.D. zal zich ontfermen over de man, die in vervuilde toestand werd aangetroffen. ter, op vier man na, spoedig weer vrügelaten. Premier Khroesjtsjev van de Sovjet- Unie heeft op eerste Kerstdag een tele gram gestuurd naar Gizenga waarin hij hem „alle mogeiyke hulp en steun" belooft. In dit telegram zegt Khroesjt sjev ook, dat de regering van Loemoem ba nog altyd de enige wettige regering van Congo is en dat de Sovjet-Unie de aanhang van Loemoemba altyd heeft gesteund en dat ook altyd zal biyven doen. rook gelukte het hem de vierjarige jon gen veilig naar buiten te brengen. Een tweede dappere poging van de man mislukte helaas. Men vond hem later bewusteloos op het platte dak liggen. Hij is naar het ziekenhuis te Drachten overgebracht. Personeel van de brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, vond het tweede kind. In allerijl toegepaste kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Omstreeks vijf uur gisterochtend rook een van de bewoners van het pas een jaar in gebruik zijnde bejaardentehuis „St Joseph" te Gendt een scherpe brandlucht. Onmiddellijk werd alarm gegeven. Op dat moment bleken de vlammen reeds uit het dak van een deel van het tehuis te slaan. De brand weer bestreed het vuur met groot ma teriaal en kreeg assistentie van de brandweer van de gemeente Bemmel. In allerijl werden de bejaarden uit de aangrenzende vertrekken naar een an der deel van het gebouw overgebracht. Twee uur later was de brand nedwon- gen. Vier kamers op de bovenverdie ping zijn totaal uitgebrand. Het stoffe lijk overschot van mevrouw Suasso de Lima de Prado werd later op het toilet aangetroffen. Blijkbaar had de oude da me getracht zich daar in veiligheid te brengen. Twee andere bewoners van het tehuis zijn met brandwonden opgeno men in het dekenhuis. Het vermoeden bestaat, dat de brand reeds lang smeulende is geweest en ont staan kan zijn door een brandende kerstboom of iets dergelijks. Bij een brand die zaterdagavond was uitgebroken in een pension aan de Boek horststraat, is de 23-jarige varensgezel F. de Graaf door verstikking om het leven gekomen. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de man met een brandende sigaret in zijn hand in slaap is gevallen. Hij was alleen in huis. Een echtpaar, dat ook in het pension woont en om half twaalf thuis kwam, ont dekte de brand. Man en vrouw renden terug de straat op en riepen voorbij gangers te hulp. Drie mannen snelden naar boven en troffen op de eerste ver dieping een kamer aan waar vuur ge woed had. "ij vonden er de varensgezel, die levenloos op de grond lag. Zy droe gen hem naar Duiten, waar ogenblikke- ïyk kunstmatige ademhaling werd toege past. Het bleef zonder resultaat. De man was overleden. De brand was tot één ka mer beperkt gebleven. Dit is de derde brand die in korte tijd een Haags pen sion heeft getroffen. PALM BEACH, 27 dec. (Reuter) Met betrekking tot het toekennen van landingsrechten in de Verenigde Staten aan buitenlandse luchtvaartmaatschap- pyen is sinds 1948 sprake van het „be werken van personen in de ergste zin des woords", aldus staat in een rapport dat James Landis 'en behoeve van pre sident Kennedy heeft samengesteld. In dit rapport wordt kritiek geoefend op de werkzaamheden van de raad voor dt burgerluchtvaart (C.A.B., Civil Aero nautics Board) en enkele andere fede rale instellingen gedurende het presi- dentsc" an var Truman en Eisenhower. Landis, die in verscheidene van deze instellingen zitting heeft gehad, beveelt aan sommige luchtroutes voor een be paalde periode te „bevriezen", zyn voor naamste kritiek op de raad voor de burgerluchtvaart betreft het feit dat het besluit in zaken die er werden behan deld schijnt te zijn bepaald door „in vloeden van buitenaf". :v. Iedere dag houdt oud-president Harry S. Truman nog een persconferentie, waarin hij zijn visie geeft op het laatste nieuws en de wereldproblemen. Iedereen is welkom, maar.marcheren is de boodschap, want de oud-president geeft zijn persconferentie tijdens zijn ochtendwandeling, waarbij hij zeer stevig doorstapt. Naar verluidt heeft hij eens een zeer kundig journalist volkomen verslagen ondanks het grote verschil in leeftijd. BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telei 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr». H. v. RUN en W. Sever!*. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m -hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 1