Maurice Gatsonides hoge gast in Rallye de Monte Carlo 25 jaar geleden reed hij 300 meter vóór de finish een taxi aan i In 1950 schitterend tweede, drie jaar later winnaar M sporfi€f=piakb@en V' Hbr WÈiman D CAMPARI met de fijne neus Misschien toch geen staking Ter louw behoudt de leiding VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 PAGINA 9 (Van onze speciale verslaggever) Als Maurice Gatsonides 's avonds laat een ronde maakt langs zyn huis om de ramen en deuren te sluiten aarzelt hij meestal bij de garage. En het gebeurt dan, dat hij omzichtig de sleu tel in het slot steekt, de knop van het licht omdraait en de motorkap omhoog gooit. Met gefronst voorhoofd bekijkt hij het inwendige van een slanke Franse wagen, die in zijn glanzende nieuwigheid geen benul heeft van de ontberingen op de verschrikkelijk zware tocht, die hem binnenkort wacht. Gatsonides, zijn meester, weet daar alles van. In dat nachtelijke uur buigt hij zich dan ook ingespannen over het warnet van cylinders, draden en buizen. Aan de lage, Franse auto mag niets mankeren wanneer het startsein wordt gegeven voor het grote avontuur, dat de elite der auto-rijders ter verantwoording roept: de Rallye de Monte Carlo. „Maus" Gatsonides, die eind januari 50 jaar wordt en als automo bilist kan bogen op een rij-saldo van twee miljoen kilometer, is de Nederlandse specialist van de rallye. Maar ook in het buitenland wordt zijn naam met ontzag genoemd wanneer de sterksten in dit bijzonder métier ter sprake komen. Was het niet de in Indië geboren Nederlander, die in 1953 met zijn flegmatieke bijrijder Peter Wor- ledge als overwinnaar in Monte Carlo aankwam en zorgde hij niet voor een sensatie door in 1950 als tweede te arriveren? Dat gebeurde namelijk met een auto, die uitsluitend geschikt leek voor het slepen van caravans en die in de beslissende klassementsproef kansloos werd geacht tussen vier pure sportwagens. Toch zou de lange, grijzende rallye-crack uit Aerdenhout veel van 'tin opwindende carrière willen geven voor een triomfantelijke rit V;in 21 tot 25 januari. Want de 30e Rallye de Monte Carlo valt precies een halve eeuw na de eerste en bovendien is het 25 jaar geleden, dat Gatsonides met jeugdige overmoed in deze race der puzzles debu teerde. Met de befaamde Zweedse automobiliste Greta Molander is hij voorts houder van een belangwekkend record door niet minder dan 14 maal in de Casino-stad te zijn gefinisht. m Britse voetbalcrisis Tennisleraren met 30 achter tegen Duitsers Bas Maliepaard maakt debuut op de schaats Balans van een jaar boksen TIEN DODEN Sombere Kerstmis voor gebroeders Charles ft Italianen aten teveel spaghetti ft Supporters in opstand Gonzales teleurgesteld Pools op de wip Damtoernooi Amsterdam bitter l'aperitivo wapenfeit, dat voor Maurice zelf ook volkomen onverwacht kwam. Hij be sloot in 1950 het spektakel van Monte Carlo wat minder serieus aan te pak ken en liet zich een auto opdringen, waarmee geen mens de gedachte kon hebben kanshebber te zijn. Ook Gatso nides niet. Laten we proberen dat ding rond te brengen, schokschouderde hij; z\jn metgezellen Klaas Barendrecht en Robby Spencer legden zich bij dit op timisme, zij het met een ironische glim lach neer. Opgewekt koersten zij naar Monte Carlo, een caravan er achter, geschikt om enkele weken voor het avontuur aangenaam in te slapen. De auto zelf zou in ieder geval ijdens de rallye voor geen kleintje vervaard zijn. Rallye-mop Maar hoe wonderlijk kan het lot ziin gunsten verdelen. Van de 400 deelne mers arriveerden er 395 met zakken vol strafpunten. Gatsonides en zijn hel pers behoorden tot de vijf, die de tal loze valstrikken met een wonderbaar lijke intuïtie hadden weten te omzei len. Het schokte Monte Carlo. Men had het gevaarte uit Nederland als een echte rallye-mop beschouwd en mede lijdend het hoofd geschud. Voordat de vijf „sterren" in een speciale klasse mentsproef mochten uitmaken wie de imposante beker in handen zou krij gen, vergaapten de kenners zich aan de „lobbes" van Gatsonides. Vlak in de buurt stonden de blinkend-rode sportwagens van zijn concurrenten. Misschien Gatsonides nadat hij de rallye de Monte Carlo had gewonnen. Met een baard van enkele dagen, maar overgelukkig. Zo ver zou het voorlopig niet komen, maar na de oorlog bleek de lange Ne derlander met de scherpe ogen een man, met !}ln§ moest worden gehouden. In 1938 had hij zyn klasse al bewezen door als eerste te eindigen m de uiterst zware „klassieker" Luik- Rome-Luik, een door de auto-wereld naar waarde geschatte prestatie die zelfs de Belgische koning veel belang R»£Szemde- In datzelfde jaar wees 1 Schut, overwinnaar in Monte Gatsomdes de weg, die deze la- I!L Jvo.18en- Maar eerst werd auto- minnend Nederland onthaald op - Zjjn vader had hem ernstig onder houden over de grillen van de rallye- sport, maar Maurice was als Jongen hl verliefd op het vierwielige voertuig, dat hem leek Uit te dagen. „Br alles Uit halen", bedacht hu, zou alleen in «en rallye mogelijk zun. En terwijl vrienden hem bezworen, dat Monte Carlo in alle opzichten een gok was, vertrok hij in de winter van 1936 met van Huut en Sillevis naar Frankrqk. Zijn eerste optreden tussen vermaarde rijders als de Roemeense Christea en Zanfirescuela, o.a. ook onze landgenoten Bakker Schut en dr. Sprenger van Lyk uep wonderlijk goed af, hoewel hij op de Franse route met enorme moeilijk heden te kampen kreeg. Zo bij) waren Gatsonides en zijn metgezellen het ein de te hebben gehaald, dat zi,i 300 me ier vóór de eindstreep uitbundig ëen Poütie-teken over het hoofd zagen en een van rechts komende taxi ramden. Dat kon het volgend jaar geen be letsel zjjn opnieuw aan de start te komen. Maurice, die grote rijcapa- citeiten paarde aan een opmerkelijk navigatievermogen, had voor zich zelf uitgemaakt de „gok" te blijven Wagen, Dit maal wuifde hij de raad m Amsterdam te starten met een royaal gebaar weg. Ik wil mijn krachten meten op de Scandinavi sche sneeuwwegen, besliste hij en er hlles uithalen. Nu, daar wachtte hem een traject, dat minder verbeten rij ders onbarmhartig op de knieën dwong. Met een oude Hillman Minx, een demonstratie-wagen, die al zo'n «0.000 kilometer achter de rug had, zwoegde de Nederlander vertwijfeld door sneeuwstormen, moest een hele dacht noodgedwongen in een hotel vertoeven en bereikte tenslotte vol komen uitgepot de Rivièra, Van over moed was geen sprake meer. Gatso mdes had de rallye-zweep gevoeld. Nadat hij 23 uur aan een stuk had geslapen, kon hij weer aan de toe- °ntst denken. „Ik ben er de vol- ,®edde keer weer bij", deelde hij de 'ohtelijk verbaasde organisatie mee. n geloof maar, dat ik 'm nog eens *ai winnen." plaats. De Nederlandse équipe kreeg een machtige ovatie; zij had moreel gewonnen, beslisten de orgrnisato- ren en in hun sprakeloze bewonde ring lieten zij het Wilhelmus spelen. Nimmer daarvoor en de jaren daar na evenmin werd voor de tweede aankomende het volkslied 'en geho re gebracht. Drie jaar later deed Gatsonides een greep naar de hoogste eer. Nu geen kleine „vrachtwagen" en een gezellig équipe, die rond probeert te komen, maar een hoogst ernstige Brit naast hem, Peter Worledge en een intensie ve voorbereiding. Met de stille trom reisde de man uit Aerdenhout naar Zuid-Frankrjjk en voerde zijn trainings plan uit samen met zijn tian jaar oude zoon. In de bewuste rallye lag het zwaartepunt op een klassements proef over 74 kilometer, waarin zes zeer scherpe controles. Zes weken lang reden vader en zoon het traiect, elke ochtend en middag een keer. Zoonlief, die nooit van zo'n spannen de vacantie had kunnen dromen, be diende, vastgehouden tegen de leuning de chronometers. Als een der kans hebbers begon Gatsonides er aan de laatste dag der rallye. Hij „deed" de controles met een schitterende regel maat, vier precies op de seconde, twee met één seconde verschil. Het zoontje deelde in de hulde; hij wilde ook rallye-rijder worden, maar nu, acht jaar later, z\jn die aspiraties ver vlogen. Tot vreugde van zijn vader... een Doodlopers aurice Gatsonides is er wellicht meer dan wie ook van ovei- tuigd dat hardlopers doodlo pers zjjn. Was het daarom, dat hij in zijn veelbewogen loopbaar als auto avonturier, geen heil heeft gezien in de race-sport? Toch behoorde hij tot de genen, die in 1939 het initiatief van de KNAC om sportwagenraces te organise ren op het Zandvoortse circuit, met en thousiasme begroette. Met „Kwik", een wagen, die een maximum snel heid kon draaien van 160 km per uur stortte Gatsonides zich tussen de bizar re verzameling race-auto's, die onder grote bjjval van duizenden toeschou wers van leer trokken. De toen 28-ja- rige Maurice was met zjjn geduchte er varingen van de Rallye de Monte Car lo een gevaarlijke concurrent voor de snelheidsduivels, omdat zijn stuurtech- niek nauwelijks te evenaren viel. Gat sonides beviel dit jachtwerk wel, maar hij ging het snel in een race van meer allure zoeken, die van Le Mans. Vijf maal meldde hij zich aan de startlijn ï?or de zwaarste race-wedstrijd van Europa, die 24 uur lang alles vergt van auto en berijder. Tenminste, dat ïoSnnden wij. Gatsonides zelf die in 1950 in de categorie 750 cc de eerste prqs wegsleepte met een totaal afge legde afstand van 2490.67 km, is deze sport ontrouw geworden, omdat hij haar te saai vond. „Er zit geen varia tie genoeg in, het wordt op de duur verschrikkelijk vervelend. Hersens be hoef je niet te hebben. Genoeg lui heb ben die natuurlijk maar zij wor den gedirigeerd door de pit. Een sein tje zus, een seintje zo en de coureur dient er n?ar,,te handelen. Geen listige zetten, gedurfde oplossingen, zoals in een rallye. Neen, ik voelde me niet ge lukkig in Le Mans. Fascinerend geworden stelde hij voor een soort gelijke wedstrijd te organiseren voor de talrijke liefhebbers in eigen land. Zo ontstond de Tulpenrallye, welke ook in het buitenland opgang maakte en de laatste jaren sterke rijders naar Noordwijk wist te halen. Maar de groot se opzet van de Monte-Carlo-rit bleef voor mannen ais Gatsonides altijd de trekpleister, het evenement, waarnaar ze in de zomer al uitkeken en die ze naar gelang de omstandigheden zo consciëntieus mogelijk voorbereidden. Het is derhalve begrijpelijk, dat in het jubileumjaar alles op alles wordt gezet sterk voor de dag te komen. Onder de 346 deelnemers treft men, zoals gebruikelijk, een flinke groep Engelsen aan, 110 équipes met „kanspaarden" als Jerry Burgess, Pe ter Harper, Sydney Allard, vader en zoon Harrison, Ronny Adams en Pe ter Bolten. Maar de Fransen (81 teams) komen ook op oorlogssterkte met corypheeën als Ferret-Monraisse Trautmann, eens winnaar in de Tul genrallye, Guiraud en de Lageneste >an de Zweden, die de winnaar van het vorig jaar in het midden hebben de befaamde Carlsson en zich voort- verzekerd weten van de kwaliteit van een Andersson. Wij zouden nog meei bekende namen kunnen opsommen, maar volstaan met die van Gerdum de Noorse specialist, die al eens in Monte Carlo de ere-palm bemachtigde Of Gatsonides dit keer een kans maakt zijn en Monte Carlo's jubileum- rallye met een succes te bekronen, is van veel factoren, o.a. die van het geluk afhankelijk. Ten behoeve van zich zelf en de tien andere Nederland se équipes, die in Warschau, Monte Carlo en Stockholm van start gaan en waarbij zich tot veler verrassing nog heeft gevoegd Blansjaar met een DAF heeft Gatsonides tien dagen be steed om de venijnige en moeilijk te berijden gedeelten van het 4000 km lange traject te verkennen. Zijn kon- klusie is, dat het belangrijke stuk tus sen Saint Claude en Charbonnière, dat elke deelnemer voor de wielen krijgt, de hoogste eisen stelt aan de wagens. Men kan daar rekenen op een flinke sneeuwlaag en dikwijls op ondergekoel- de regen, die een stugge ijslaag vormt op de ruiten. Een afstand, die in de rallye binnen een uur moet worden af gelegd, leverde hem zoveel problemen op dat hij er in de proefrit meer dan drie uur voor nodig had. De laatste nacht, waarin de klappen traditiege trouw zullen vallen, zal ook nu buiten gewoon moeilijk worden, waarbij de weersomstandigheden een beslissende rol kunnen spelen. Gatsonides heeft zijn verkennings- ritten niet kunnen uitstrekken tot het Massif Central, de Jura en de Franse Alpen om de eenvoudige reden dat hij zijn handen al vol had aan de streek rond Monte Carlo. Het staat voor hem wel vast, dat hij met zijn co-équiper Louis van Noordwijk, evenals de twee andere vaderlandse teams, die Monte Carlo als vertrek punt hebben gekozen, het geluk aan zijn zijde moet hebben om een rede lijke eindklassering te bereiken. Te meer omdat zij op hun Franse route een hogere snelheid dienen te halen dan elders in Europa, waar de maxi mum snelheid zeven of acht kilometer lager ligt. Maar Gatsonides blijft het principe trouw, dat hij een kwart eeuw geleden in jeugdige onbezonnen heid aanhing: er uit te halen wat er in zit. Maurice Gatsonides gaat het in zijn jubileumrallye de Monte Carlo proberen met een nieuwe Franse wagen van een vnj onbekend merk. Met zijn co-equipier Louis van Noordwijk (links) ziet men hem hier voor het elegante voertuig, dat geen benul heeft van de zware dagen, die het te wachten staan. oor de gebroeders Charles was dit keer geen gelukkige Kerst mis weggelegd. John, die inder tijd door de Italiaanse voetbalclub Ju- ventus werd gekocht voor zo'n slordige zes ton, is volkomen uit vorm en ver langend weer op de vertrouwde Engel se bodem in actie te komen. En Mei. voor wie Arsenal vier ton neertelde, was het niet vergund een Kerst-ren- trée te maken wegens een flinke griep. De twee broers, die in de voetbal sport dus een miljoen belichamen, schreven elkaar neerslachtige briefjes. Die van John waren het somberst. „Ik ben er naast gezet bjj Juventus", be richtte hij. „Maar de atmospheer in het elftal is ook bijzonder slecht. Met de aanvoerder (Boniperti) valt nauwe lijks te praten en ik lig regelmatig overhoop met Césarin, onze trainer. In de wedstrijd tegen Inter kreeg ik geen enkele bespeelbare bal en ik weet zeker dat er sprake was van opzet." Het kamp van Juventus is ver deeld. Er zijn misschien meer voor- dan tegenstanders van de beroemde Britse voetballer, maar de verhoudin gen hebben zich toegespitst na de verkiezing van de beste voetballer van het jaar. De Europese sportpers wees Charles als zevende man aan achter Suarez, Puskas, Seelër, Di Stefano, Jashin en Kopa. Een vorm van selectie overigens, die men niet geheel au serieux kan nemen, om dat zij in vele gevallen gedragen De rallye bleef Maurice fascineren. Enkele jaren na de oorlog, toen het aantal Nederlandse deelnemers aan de Rallye de Monte Carlo steeg tot onge veer 75 nadien is dit steeds minder Samen met de flegmatieke Peter Worledge behaalde de coureur uit Aerdenhout in 1953 de zege in de Casino-stad. Het was voor de Nederlandse auto-wereld een grootse gebeurtenis. (Advertentie) - LONDEN, 30 december De sta king waarmee de Britse voetbalprofs dreigen, zal waarschijnlijk niet door gaan De spelers waren van plan op 21 januari a.s. een staking te begin nen, indien hun eisen inzake de af schaffing van de maximum-lonen en het recht om zelf een actief aandeel te hebben bij de transfer-onderhande lingen zouden worden afgewezen. De Football-League, de organisatie van de prof-voetbalclubs in Engeland, heeft echter toegestemd om de maximum grenzen binnen twee jaar af te .schaf fen en tegelijkertijd de top-lonen te verhogen van 20 tot 30 pond sterling in de week. De League onthulde, dat het voorstel door de vertegenwoordigers van de spelers en door de verenigin gen bij de onlangs gehouden „vredes conferentie" in het ministerie van ar beid reeds werd aangenomen. Nu moe ten alleen nog de voorzitters van de afzonderlijke verenigingen en de vere niging van beroepsvoetballers hun goedkeuring geven aan het League- voorstel. De clubvoorzitters komen daartoe op 9 januari a.s. in Londen bijeen. Voor de vergadering van de profs is nog geen datum vastgesteld. ROTTERDAM. 30 dec. In de lan- denwedstrijd tussen de tennisleraren van Nederland en Duitsland, welke in de Energiehal te Rotterdam wordt ge speeld, is de stand na de eerste van de beide speeldagen 3-0 in het voordeel der Duitsers. De uitslagen waren: Par- levliet (Ned.) verliest van Poettinger met 8-6, 3-6, 2-6; J. de Mos verliest van Huber met 3-6, 2-6; Buytelaar en Dekkers verliezen van Sehmrau en Kautz met 6-2, 4-6, 3-6. FAGERNES, 30 dec. Te Fager- nes In Noorwegen is hedenavond een schaatswedstrijd gehouden over 500 meter. Het Ijs was goed, de tempera tuur twee graden onder nul. Tijdens deze oefenwedstrijd heeft de Neder landse wielrenner Bas Maliepaard een veelbelovend debuut gemaakt als schaatsenrijder. Hü werd met een tijd van 46.5 sekonden negende. Malie paard is een week geleden met eigen middelen in het trainingskamp aan gekomen en het was de eerste schaats wedstrijd waaraan hij ooit heeft deel genomen. De uitslag van de 500 meter wedstrijd was: 1. Henk van der Grift 43.5 sec.; 2. Kees Jan Kroon 43.9; 3. Gealfc Laurents 44.3: 4. Klaas Renes 44.9: 5. Rudi Liebrechts 45.6; 6. Arie Zee 45.8; 7. Jeen Wester 46.1; 8. Kas persen 46.2 9. Bas Maliepaard 46.5. De Nederlandse hardrijders zullen op 2 januari naar Hamar vertrekken. Op Nieuwjaarsdag zal een afscheids- wedstrijd gehouden worden te Fager- nes ovei 1500 en 5000 meter. Deze wedstriid zal gelden als de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Europese- en het wereldkampioenschap. NEW YORK, 30 dec. Tien boksers zijn dit jaar overleden aan de gevol gen van tijdens bokswedstrijden op gelopen blessures. Dit heeft het toon aangevende Amerikaanse boksblad „Ring Magazine" in zijn jaaroverzicht bekend gemaakt. Op deze trieste lijst komen de namen voor van vier Mexi caanse beroepsboksers, van vier Amerikanen (twee profs en twee ama teurs) en van twee Fransen. Gezien tegen de achtergrond, dat er dit jaar in de Verenigde Staten 5000 wedstrij den voor beroepsboksers zijn gehou den, acht het blad dit aantal gering. wordt door een opvallend chauvinis me. Maai Charles leek die eervolle ze vende plaats wel toe te komen. Zijn supporters juichten en wachtten met ongeduld op de eerstvolgende wed strijd, die tegen Inter. Nu, die ont moeting gaf de leiders van Juventus het wapen in handen Charles er naast te zetten. John heeft Mei verteld, dat hij blij zal zijn, wanneer het seizoen afgelopen is en zijn contract afloopt. Dit hebben mannen als Matt Busby en Stan Cullis, de resp. managers van Manchester United en Wolverhampton zich goed in de oren geknoopt. DE Challenge Round >m de Davis Cnp is verspeeld en Australië heeft dt, beker voor de tiende maal veroverd. Voor velen waren de wedstrijden en de uitslag een teleur stelling. Vooral voor de Italiaanse crack Pietrangeli was de teleurstelling moeilijk te verwerken. Zoals wel va ker met teleurgestelde sportlui het ge val is verklaarde Pietrangeli: „Ik heb genoeg van tennis en wil niet hier blij ven om het volgend jaar aan de Au stralische kampioenschappen mee te spelen. De Italiaan vervolgde met te zeggen, dat hij niets had tegen de Au straliërs of hun land, „maar ik kan niet zeggen, dat wij erg goed door de officials zijn behandeld. Er zjjn een massa leugens over ons verteld en ge schreven. Bovendien hebben de offi cials gezegd, dat wjj hen hebben wil len chanteren", voegde Pietrangeli er aan toe. rossil, overhandigde de glanzende tro fee aan Hopman, de coach die Austra lië in tien Challenge rounds met suk- SIRÜLA .teveel spaghetti? ses heeft aangevoerd. De Italiaanse aanvoerder Vanni Canapele zeide dat de blijdschap der Italianen groter zou zijn geweest als ze de beker hadden gewonnen. Maar toch waren ze er trots op dal ze het zover hadden gebracht en ze meenden te kunnen constateren dat ze van een prachtige ploeg hadden verloren. De beroepstennisser Pancho Gonza les, diverse malen wereldkampioen bij de beroepstennissers, had .oor de ne derlaag van de Italianen zijn eigen ver klaring. Na toeschouwer te zijn ge weest bg de wedstrijd in het dubbel spel zei Gonzales dat Italië de Davis Cup heeft verspeeld, omdat «le spelers te veel spaghetti hadden gegeten. Gon zales had een overwinning voor de Ita lianen voorspeld, gedeeltelijk „omdat ikzelf wat Latijns bloed in de aderen heb". Nu verklaarde hij echter: „Hoe kan een mens zich vergissen. De Au straliërs hoeven niet trots op zichzelf te zijn. Hun ploeg was in ieder geval beter dan die van Italië, maar bijna iedere ploeg zou sterker zijn geweest. Voor de wedstrijd vertelden de Italia nen me: „Wacht tot we in het dubbel spel uitkomen, we kunnen de Cup nog winnen". Ik weet echt niet wat voor beker ze hoopten te winnen," aldus Gon zales. e Engelse voetbalwereld is hevig in beroering. De voetballers ma ken ruzie met de League-clubs en willen zelfs staken. Maar niet alleen leven zij in onmin met de „almachtige' clubs. Ook de supportersclubs voelen zich door de verenigingen belaagd. Wat is namelijk het geval? Die suppor tersclubs hebben hun eigen voetbal pools, waarvan per jaar ongeveer vijf honderd duizend pond gaat naar de voetbalclubs. Maar de voetbalclubs zijn blijkbaar niet te verzadigen want zij willen de pools nu in hun geheel van de supporters overnemen, uiter aard ten eigen bate. De supporters komen daartegen in opstand en verklaren, dat zij zich met hand en tand tegen het voorstel zullen verzetten. Wanneer de clubs toch ei gen pools gaan organiseren zullen de supporters daar niet bij helpen of er aan meedoen, hun eigen pools handha ven en de „ouderclubs" iedere finan ciële steun onthouden, het geld gebrui ken voor het bouwen van clubhuizen en het bekostigen van de reizen bij uitwed strijden. U ziet het dus. strijdlustige plannen. De supporters vinden dat zij met hun pools helpen bij de verbreiding van het voetbalspel, dat zij de clubs daad werkelijk steunen en zij willen dat ge voel behouden. Zij voelen zich gepas seerd omdat de Footbal Association de plannen tot overname heeft gemaakt zonder de supporters naar hun mening te vragen. De supporters zien dit als een gebrek aan waardering en zjjn nu vreselijk kwaad. „Hoe kunnen de clubs de pools rendabel exploiteren? Zij zullen betaalde agenten in dienst moeten nemen waar wij vrijwilligers gebruiken," zeggen de supportersclubs. Ook zullen de voetbalclubs over de bin nengekomen gelden belasting moeten betalen, terwijl zij dat niet hoefden voor de centen die zij van de suppor tersclubs ontvangen. De League- en supportersclubs zijn nu hevig aan het touwtrekken, de strijd is nog niet be slist. AMSTERDAM, 30 dec. De uitslagen van de zesde en zevende ronde van het internationaal damtoernooi in Amster dam zijn: Internationale groep: zesde ronde: Terlouw-Okrogelnik 2-0; Fanelli- van Leeuwen 02; Slaby-Mulder 20; Beeke-Kinnegen 11. Zevende ronde: Kinnegen-Terlouw 11; Mulder-Beeke 0—2; Van Leeuwen-Slaby 1—1; Okrogel- nik-FanelIi 20. De stand na zeven ronden: l. Terlouw 11 pnt: 2. Beeke 10: 3. Van Leeuwen 8; 4. Kinnegen 7; 5. Okrogelnik 7; 6. Mul der 6; 7. Slaby 6; 8. Fanelli 1. Jeugdgroep: zesde ronde: Hoekstra- Hessel 20; Aeilkema-Fisser 11, Wig- gers-Morseld 1—1; Holstvoogd-Walra- ven 20. Zevende rond Walraven- Hoekstra 11; Morseld-Holstvoogd 01, Fisser-Wiggers 11: Hessel-Aeilke- ma 11. De stand na zeven ronden: 1. Holst- voogd 11 pnt; 2. Fisser 10; 3. Aeilkema 8; 4. Wiggers 7; 5. Hoekstra 6; 6. Mor- seld 6: 7. Hessel 5; 8. Walraven 3. (Advertentie) Zó uit het zonnige Italië. goed gekoeld. Puur of met soda-water of in cocktails Uen.vert; O. Ognibeni Co*, A'dani Het dames-zaalhandbalteam van Lo- komotiva (Zagreb) heeft in Utrecht met 8-4 (5-3) van de westelijke a-ploeg ge wonnen. De ijshockeyclub van Bolzano neeft gisteravond in een westrijd in he,t ijs paleis te Bolzano HYS Hoky uit Den Haat, met 7-4 verslagen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9