0 li 3 k (0 M 7% r Ejuni V# ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 PAGINA 8««8 •$0 JANUARI et Jaar is nauwelijks ingezet, Daar begint alweer de pret. In West-Duitsland zijn de Joden 'tv Nog niet veilig. Al hun doden Zijn vergeten. Het gespuis Tekent weer het hakenkruis. Dan gaan hier de stormen gieren Over polders en rivieren. Niemand brengt de vloed tot staan Bij de dijkbreuk in Oostzaan. Heel ver weg in Nieuw-Guinea Spreekt van Beek zijn culpa mea. Want die gekke postcensuur Werd hem op den duur te duur. Charles, president der Fransen, Laat Massu de laan uit dansen, Hij verzet zich sterk en stoer Tegen 't Algerijns rumoer. F FEBRUARI ebruari begint beter: Op de baan tienduizend meter Is Jan Pesman kampioen. En wat zien we Sjoukje doen? Ook zij heeft een prijs gekregen En bewondring allerwegen. Zij verwerft publieke gunst, Want zij rijdt op schaatsen kunst. Maar ook rampen zijn gekomen, Want de dood heeft ons ontnomen Stepinac, Laseur, Grégoire, Hubert Cuypers. En hoe zwaar Had de luchtvaart weer te kampen: Tachtig doden bij twee rampen. Y MAART erder zoekt de dood vertier In de hel van Agadir, Waar de aarde fel gaat beven, 't Kost drieduizend mensen 't leven. Maar in 't eigen vaderhuis Is er vreugdig feestgedruis Bij de grote tonelisten, Die elkaar de Ring betwisten. Wij zijn veel talenten rijk, Bovenal Caro van Eijck. A propos van de talenten: Onze Nijmeegse studenten Zijn drieduizend in getal, Waar 't niet eens bij blijven zal. Voorts is er bericht gekomen Uit het pauselijke Rome, Aangenaam voor allemaal: We hebben weer een Kardinaal. Maar uit 't hele diepe zuiden Komen droeviger geluiden: De apartheidspolitiek Maakt de oude Unie ziek. Daar is noodtoestand geboden. Er zijn meer dan zestig doden. I APRIL n het land der filmerij Is Bert Haanstra weer eens blij, Want zijn „Glas" heeft prijs gewonnen. Aan de grens is weer begonnen Een invasie van belang. Nimmer was er zulk gedrang Van de buren uit het oosten. Laten wij ons echter troosten, Want ze komen deze keer Zonder tank en schietgeweer. Niet om U teleur te stellen, Maar ik moet het wel vertellen, 'k Schrijf het met veel weemoed neer: Gerrit Schulte fietst niet meer. Nog vol jeugdig vuur en krachtig Wordt Fons Laudy vijf en tachtig. DMEI eze maand zit vol geweld. Chessman wordt terechtgesteld. Ali Khan wordt overreden. Kroetsjef houdt een felle rede, Want een U.S.A.-piloot, Die men naar beneden schoot, Was een vuige spie gebleken, Vol van de gemeenste streken, Terwijl Kroetsjef luister goed! - Nooit aan spionage doet. Maar hij moest ter conferentie, In Parijs, die excellentie. Eigenlijk had hij dus geluk, Want de hele boel ging stuk. De aarde beeft bij de Chilenen, Die veel slachtoffers bewenen. Slimme jongens uit Israël grijpen Eichmann in zijn vel. Hij zit goed bewaakt gevangen En zal straks wel moeten hangen. isenhower gaat op stap, Maar stoot op een stugge Jap. Hij moet onverrichter zake Al zijn stoute plannen staken, Waar dan tegenover staat, Dat de zwemsport prachtig gaat. Rie van Velzen is gaan zwemmen, Door geen concurrent te remmen. Zij zwemt heen en zwemt terug, Honderd meter op haar rug. Voor de Nederlandse natie Is dat een cultuurprestatie. Zoiets als de Mammoetwet, Die Cals op de helling zet, En tenslotte zij gewezen Op de strijd der Congolezen. Zy hebben nu na veel gepraat Eindelyk hun eigen staat. O JULI O poedig blijkt het een tragedie Tegen haat is geen remedie. Belgen vluchten in paniek Uit de jongste republiek, Of wat republiek moet worden, Want daar heersen nu de horden. De „Vrü'heren van het Woud" Zyn met vrijheid niet vertrouwd. Thuis van een Berlijnse reis, Een traditie, altyd prys, Krijgt de held van Faja Lobbi (Het wordt Herman haast een hobby) Wederom een gouden Beer. Hy ging dan ook fel tekeer. I AUGUSTUS n de koude juniweken hebben velen uitgekeken Naar een warm vakantie-oord. Alle zorg gaat overboord. Half het land trekt op vakantie, Ook al is er geen garantie Van een beetje zonneschijn. Men wil in den vreemde zijn. Ver van hier, bij de Cubanen Met hun suiker en bananen, Wappert Castro's felle baard. Dreigend naar rebellen-aard, Slaat hy druk aan 't annexeren Naar de trant der rode heren. En wat wordt dat op den duur? Fidel, vriend, je speelt met vuur, Roepen de Amerikanen, Die de Russen óók vermanen. Zweeft het lot van de piloot Tussen leven en de dood? In het land der margarine, Waar ze heel veel geld verdienen, Waart een rare ziekte rond, Die zowaar haar oorzaak vond In de Nederlandse keuken. Het is krabben en 't is jeuken Door het giftig anti-spat Ziet als treffend argument In het volkrenparlement. Onze nyvre Rotterdammers Kan men noemen anti-zwammers. Voor we 't weten rijdt de tram Ondergronds door Rotterdam. Vol vernuft en steeds bekwamer Zien we in de Tweede Kamer Cals, de held van 't onderwijs. Niemand praat hem van de wijs. Moest artikel zestig sneven, Hy heeft nog zóveel te geven Met veel fleur en geur en kleur En een opperbest humeur. I NOVEMBER n Parijs is men begonnen Om rebellen en spionnen Te herechten naar den eis, Maar ik word er niet uit wijs. OKTOBER fscheid by de Bosschenaren Van een man, die vele jaren Naar hun hart en hun behoef Werkte: Burgemeester Loeff Hoe heel anders de dictator die zyn schoenen of zijn snater üoh h Du Dat er in de Planta zat. Maar het leed is weer geleden. Brinkers heeft de stryd gestreden. Margarine spat niet meer Na de slag van Zoetermeer. En zo gaat het leven voort, Mede door de Europoort Door het bouwen en het graven Van een wereldwyde haven. Zijn we met augustus klaar? Bijna. Wie wordt tachtig jaar? Wilhelmina van Nassouwe Van wie alle mensen houden. D SEPTEMBER e Leidsestraat in Amsterdam Weert nu auto, fiets en tram. Men is daar aan 't repareren, Mogelyk valt er wat te leren, Komen er ideeën vrij Voor de tunnel onder 't IJ In d'Amerikaanse Staten Wordt na strijd en heel veel praten Kennedy de president, Naar men zegt, een flinke vent. Naar men zegt, zijn ook veel vrouwen Flauw gevallen van het rouwen Om een andre toffe vent, Als Clark Gable welbekend. Rampen komen aandacht vragen. Twintig doden in drie dagen, Bij de luchtvaart, by de spoor. Maar het leven wentelt door. En zo zien we Van Duinkerken Weer bekroond om al zijn werken. C DECEMBER haos heerst in Algerye, Spyts De Gaulle nog niet het vrye. Wat het nodig heeft, is rust. Er zyn kapers op de kust. Ook in Laos blijft het gisten, Tot met lagen en met listen, Een Korea wordt hervat? Want de lont ligt reeds aan 't vat. Snel en hevig zyn de slagen In de mid-decemberdagen. Hoe rampzalig wordt een vlucht By een botsing in de lucht. Doden! En geen etmaal later Door het vuur en door het water. Kerstmis zag veel Belgen staken Heel hun land onrustig maken. Kalm viel hier het kabinet Straks posthuum toch nog gered? Ginds bij de Romeinse spelen Zitten wy ons te vervelen. De heroën paaien ons Met wat zilver en wat brons. Nee, dan onze zuiderburen! Zy ontsteken vreugdevuren En ze juichen bly en luid, Want de Koning heeft een bruid. Maar de Russische dictator, Soms een felle agitator, Komt beduusd in New York aan Dat hem in de kou laat staan. 't Eind van 't jaar is nu in zicht. Blijft het donker? Wordt het licht? Wat ook kome, lieve mensen, 'k Wil u graag Gods zegen wensen. Wkv ■m: l'ftu» s-j». 'Va A *30 V-" 7-, Jf- -cVt-Jt r l,K-' A-- .1VP-J-fl j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1960 | | pagina 9