m De Haarlemse Beurs in het Krelagehuis O E Rijksweg 12 open vóór de toeristenstroom x£k TP TWEED REGENMANTELS 39" 49" 59" PAUL VLAANDEREN het zenuw-ga? komplot Ey Staatsvissershavenbedrijf slaat alle oude records Belangrijke uitbreidingen in het nieuwe jaar 1961 'oed begin is de halve prijs! 50r korting! in ALGERIJE Meubel fabriek Kaukasische kunstnijverheid Nieuwe spanning Jongen schiet vriend dood Ze rekenen op uw hulp ABDIJSIROOP ^porthuis „Haarlem" 1 SOLIDAIRE TWEELING Zaalhandbal-toernooi in het Krelagehuis ben goerion wil K. van K. Amsterdam vraagt Den Haag: Uitloting premielening R'dam 1952 I 50.000 op obligatie nr. 57611 Referendum aanstaande 45-urige werkweek in confectie-industrie Met ingang van 1 mei Geen salaris voor stakende Moulijn SPECIALE VERKOOP DINSDAG 3 JANUARI 1961 PAGINA 2 Op diverse pantalons, pullovers, vesten en truien voor dames, heren en kinderen, teddy- en duffeljacks en jassen Grote Houtstraat 123 Tel. 22085 (3 lijnen) f w Sé SPORT ACADEMIE Nauwelaerts de Agé Spel - Fiftraining Jiu jifsu Judo Jeugdjudo Nieuwj aarsbij eenkomst gemeentepersoneel Veilingomzet in 1960 in Gastricum Rijwielrek op de rijweg TOCH AFTREDEN Vrachtwagen blokkeerde verkeer in Gastricum RECOMMANDATIE echte Wales Antraciet „DE SPAARNESTAD" Brandjes in Gastricum WASSERIJ DUYN Aanwinsten leeszaal Heemstede I AAMBEIEN g S moderne CORSET HAARLEM IJMUIDEX, 3 jan. Voor het staats vissershavenbedrijf heeft het afgelopen jaar weer geleid tot het breken van al le bestaande rekords. Opmerkelijk is daarbij dat de overschrijdingen van de totaal-cijfers aanzienlijk groter zijn dan de verschillen in voorgaande jaren Was er toen telkens sprake van een aanvoer meer van enige miljoenen ki logrammen en een stijging in de omzet eveneens van enige miljoenen, nu is de aanvoer met ruim tien procent geste gen en de opbrengst zelfs met 15 pro cent. Vorig jaar is de statistische afdeling van het staatsvissershavenbedrijf over geheveld naar het produktschap voor vis en vlsprodukten. Vandaar dat in te genstelling tot voorgaande jaren de vol ledige cijfers op dit moment nog niet beschikbaar zijn. Maar vast staat wel dat de opbrengst, die iver 1959 49,2 miljoen bedroeg, gestegen is met circa 7,3 miljoen tot ruim 56,5 miljoen in het afgelopen jaar. De aanvoer, die 84 miljoen kg. bedroeg in 1959, bereikte het afgelopen jaar het totaal van circa 93 miljoen kg, een stijging met 9 miljoen hg. Gelet op de nieuwe schepen, die in het afelopen jaar in de vaart zijn ge bracht en die op stapel werden gezet IAdvertentie om in de loop van 1961 aan de visserij te gaan deelnemen, mag een verdere stijging in de toekomst verwacht wor den. Opmerkelijk is daarbij, dat on danks de afnemende resultaten per trek en per schip het totaal nog steeds blijft stijgen, maar in visserijkringen heerst toch wel bezorgdheid over de vraag, tot welke grens men kan gaan om de visserij nog economisch verant woord tte kunnen uitoefenen. Intussen wordt door het staatsvissers havenbedrijf alles gedaan om de voort schrijdende ontwikkeling bü te houden. Dit jaar staan op het programma de bouw van nieuwe pakhuizen in het ver lengde van hal F. Zodra deze gereed zijn zal begonnen worden met het slopen van hal E, die na de bevrijding als noodhal werd gebouwd en die, na de sloop, door een permanente hal, aanslui tend bij de nieuwgebouwde hal F, zal worden vervangen. Zeer belangrijk is, dat ten behoeve van de vergroting van de havenmond de verlenging van de Haringhaven eer der ter hand is genomen. De rijkswater staat heeft deze nodig als werkhaven, maar ook het visserijbedrijf zal er direct al van kunnen profiteren, eerst alleen wat de noordelijke kade betreft, over een jaar of drie ook aan de zuidkant. Het staatsvissershavenbedrijf zal nog dit jaar beginnen met de verlenging van de bestaande kade aan de noord kant met een kleine 400 meter kade muur. Ondertussen legt de rijkswater staat aan de zuidkant een kade aan van ongeveer 440 meter, die, na voltooiing van de werkzaamheden aan de pieren, eveneens het visserijbedrijf ten goede zal komen. Het is voorlopig zeker niet de bedoe ling om een deel van de afslag over te brengen van de Vissershaven naar de Haringhaven. De Haringhaven zal voor namelijk dienst gaan doen voor repa raties aan en het weer vaartklaar ma- van schepen. Om dit te bevorderen ten einde zodoende meer ruimte te krijgen in de yissershaven, zullen bindende voorschriften te dien aanzien waar schijnlijk onvermijdelijk zijn. Het blijft echter denkbaar, dat het visserijbedrijf zelf eigener beweging de grotere ruim te van de Haringhaven zal gaan benut ten. Het ligt in de lijn, dat in de toe komst daar diverse werkplaatsen en magazijnen zullen verrijzen. In Rome wordt een tentoonstelling gehouden van Kaukasische kunstnijverheid. Er is veel moois te zien, zoals deze kanten rozet, het bronzen bord en de houten beeldjes. (Advertentie) wenst U voor 1961 een een goede conditie en een sportprestatie. BLOEMENDAALSEWEG 152, Overveen Telefoon 53256 ZANDVOORT, 2 januari Vanmor gen kwam het Zandvoortse gemeente- personeel in de raadszaal bijeen om zijn gelukwensen ter gelegenheid van de jaarwisseling aan te bieden aan de burgemeester, rnr, H. M. van Fene- ma. De gemeente secretaris was hier bij de woordvoerder. Spreker hoopte dat 1961 voor de burgemeester en diens gezin maar ook voor de gemeen te Zandvoort voorspoedig zal zijn. De burgemeester wenste in zijn dank woord het personeel een koel hoofd toe en een warm hart. Vooral op in ternationaal gebied zijn er heethoofden bezit met een koud hart! De burge meester wees vervolgens op de tpd- nood die een kenmerk is voor deze eeuw; het gevaar bestaat, dat wij zo door ons werk in beslag worden geno men, dat we ,,doe-mensen" worden met nauwelijks gelegenheid om over dingen van hoger orde na te denken. De burgemeester besprak vervolgens de vijfdaagse werkweek waar hjj scep tisch tegenover staat; zeker als de uren van de zaterdag op andere da gen moeten worden ingehaald. De ver mindering van arbeidstijd moet moge lijk gemaakt worden door de voort schrijdende mechanisatie. De inspan ning en de ontspanning moeten afwis seling brengen in ons leven, aldus mr. van Fenema. Tenslotte wenstende burgemeester allen God's zegen toe, zowel voor hun gezin als hun arbeid. HAARLEM, 3 januari In het Kre lagehuis in Haarlem zal zondag 8 ja nuari een groot zaalhandbal-toernooi voor junioren worden gehouden. Di toernooi is georganiseerd door de ver enigingen De Blinkert, Concordia en Rapiditas. Acht verenigingen uit de af deling Haarlem en omstreken nemen er met verschillende jojgens- en meis jesteams aan deel. De wedstrijden be ginnen 's morgens om negen uur. Het toernooi zal de gehele dag du ren. On half drie 's middags zullen de heren-teams van Concordia en Rapidi tas in een demonstratiewedstrijd tegen elkaar uitkomen. De teams van de verschillende verenigingen zijn onder verdeeld in poules. Gespeeld wordt in een competitie, waarvoor de speeltijd twee maal tien minuten bedraagt. De finales van dit toernooi worden 's mid dags omstreeks half vijf gespeeld. CASTRICUM, 3 jan. De Coöpera tieve Tuinbouwvereniging Ons Belang bereikte in het afgelopen jaar een om zet van 520.000,- hetgeen ruim 400.000 minder is dan over 1959. Een dergelijk verschil had men bij Ons Belang wel verwacht. De omzet van 939.000 in 1959 was namelijk voor het grootste gedeelte toe te schrijven aan de bijzonder hoge prijzen voor de peen, welke een unicum in de geschie denis van Ons Belang waren. De omzet van ƒ520.000 van 1960 ligt dan ook op het vlak van het gemiddelde over de voorafgaande jaren. Zo was de omzet van de overige produkten als aardbeien erwten, bonen en andere groenten,_ be houdens enige schommelingen vrijwel gelijk aan die van 1959 en de vooraf gaande jaren. CASTRICUM, 3 jan. Kwajongens hebben tijdens het avondlijke uur het rijwielrek van een zelfbedienings-zaak aan de Torenstraat over de rijweg gezet. Gelukkig werd het tijdig ontdekt, zo dat deze misplaatste grap gelukkig geen ongelukken tot gevolg had. JERUZALEM, 3 jan. (UPI). Be stuursleden van de Mapai, de in Is raël aan de regering zijnde partij, heb ben hun pogingen voortgezet premier Ben Goerion over te halen aan het be wind te blijven, maar zijn schijnen niet veel succes te verwachten. Hun pessi misme vloeit voornamelijk voort uit de afwezigheid van bepaalde voorwaarden waaronder Ben Goerion premier zou willen blijven. De ontslagbrief ligt nog op Ben Goe- rions bureau en slechts op verzoek van de secretaris van de Mapai wilde Ben Goerion zijn ontslag-aanvrage uitstellen tot de voornaamste organen van de partij hun discussies zullen hebben vol tooid. Intussen heeft Pinhas Lavon, secre taris-generaal van de vakbond Hista- droet, in een interview met een blad kritiek geoefend op zijn partijgenoten die Ben Goerion te zijnen koste tracht ten te verzoenen. Lavon verklaarde dat indien de Ma pai hem wenste te kritiseren, het alleen maar billijk zou zijn hetzelfde te doen ten aanzien van Ben Goerion. Lavon beschuldigde Ben Goerion van een .ongebreidelde aanval ten zijnen persoon. Indien de Mapai in haar partij dige houding volhardt, aldus Lavon,1 zou hij „de nodige conclusies trekken". CASTRICUM, 3 jan. Een beladen vrachtwagen van een expediteur m Cas- tricum zakte door één van de assem op het moment dat de auto vanuit de Gas- straat de Beverwijksestraatweg opreed. De wagen kwam midden op de weg te staan en blokkeerde het gehele ver keer. De politie was spoedig ter plaatse en leidde het verkeer langs de Oude Haarlemmerweg. De auto heeft men weggesleept naar het Veilinggebouw aan de Duin en Bosweg Randy en Ricky Jones zijn een twee ling van zeven jaar, woonachtig tb Dal las in de Verenigde Staten. Samen delen ze lief en leed. Bij het rolschaat sen vielen ze gezamenlijk, en braken ze ieder een arm. (Advertentie) Mijnheer, wilt U eens nakijken, ik wil precies dezelfde kolen waar mevrouw.... zo tevreden over is. Dat blijkt het altijd weer te zijn: „CORNNIC" - SEVEN SISTERS" of „VICTORIOUS" Alleen wij hebben ze. FR. VARKENMARKT 4 (Spaarne bij viaduct) Telefoon: 1416 4 en 19 4 9 4. CASTRICUM, 3 jan. Bij de familie van S. aan de Oude Haarlemmerweg sloeg tot grote schrik van de huisvrouw de vlam in de pan. Het mannelijk ge deelte van de familie behield zijn tegen woordigheid van geest en mepte de bran dende pan met vet. de keukendeur uit. Ook hier had de brandweer een ge makkelijke taak. De bewoners hielden als herinnering een gebladderde keuken over. Bij de fam. S. aan de Geelvinkstraat ontstond een begin van brand op de vliering waarbij o.a. ook een kapokbed werd aangetast. Nadat de bewoners di rect de brandweer hadden gewaar schuwd namen zjj zelf reeds de bestrij ding van het vuur ter hand door middel van een tuinslang op de waterleiding en met emmers water. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon met na blussen volstaan. Enig beddengoed ging verloren en de heer S. liep brandwonden aan de handen op. (Advertentie) amsterdams rvaart29 *wu41053 Binnen 4 dagen retour. Ontwikkelingslectuur Braun en Los, Op zoek naar het on bekende; Van Doornik, Waar staat dat in de Bpbel(R.K. afd); Gerster Pio niers in de woestijn; Kemper, Wat be tekent uw droom? Kruyt, Makro-foto- grafie; Plattel, Sociale wijsbegeerte, dl. 1. (R.K. afd.); Van Praag, De tijger van Montmartre; Stuiveling, De Nieu we Gids als geestelijk brandpunt. Romans Van Aerschot, Einde van een reis; Depauw, Wij artiesten; Van Goeree, Veerman Sas; Mons, De verborgen dood; Schaper, Die Geisterbahn; Mead, The admen. p de wekelijkse keuring in het Krelagehuis te Haarlem, konden de tulpenliefhebbers gisteren volop aan hun trekken komen. De ta fels bogen bij wijze van spreken haast door onder de vele soorten zaaiingen. Daar prijkte o.m. een groepje nieuwig heden van P. Nijssen en Zn. te Sant poort met d"e mooi gebouwde diep lila purperen Honesty. Thomas Mann, prachtig rood en mooi van vorm had wel wat slap kruid en dat stelt de bröeier mindder op prijs. Sir Edmund Hillary heeft een apart zilver-purperen kleur, maar hebben we wel eens beter gezien dan nu. Een der allerbeste tul pen van de keuring was o.i. de gele zaailing no. 49, die P. Hermans, Voor hout, ten tonele voerde en door de fa. C. A. van Paridon uit Noordwijkerhout was gebroeid. Prima van stand, best diep geel van kleur, sterk van stengel, goed van proporties en stevige bloem. Natuurlijk: er stond maar één exem plaar van ert men dient even af te wachten, hoe deze tulp het doet als men meerdere exemplaren vrij dicht opeen in een kistje plant, maar de eerste in druk was: dat kon wel eens wat worden voor de toekomst. Fraai vonden we ook de gele Winter Joy, die Jac. Tol, St. Pancras, ten tonele voerde. Eugène v d Schoot, Hillegom, bracht o.m. de gele sport uit Krelages Triumph van de stam-Eggin uit Voorschoten (er is nog een sport van deze massa tulp in de handel, maar die komt bij een andere kweker vandaan en heeft een waasje rood over het geel, hetgeen wel eens kan betekenen, dat hij gaat „teruglo pen", zoals het in vakjargon neet) en verder de beste Snow fn de dubbele rode Royal Beauty, die tussen twee haakjes wel beter kan. Snow Star zagen we ook van Th. Jonk heer, Hillegom, terwijl L. van Berkei, Vogelenzang de fris getinte Mappa, rood met brede, heldergele rand, ten tonele voerde. Een gele zaailing toonde J. Schoorl, Lisse; we zien deze aan winst nog wel eens terug. P- van Reisen en Zn. Voorhout, etaleerde de rode par kiet Scarlet Cardinal en daarnaast een gele verloping uit deze curieuze tulp. Een enorme groep was er van Fr. v. d. Hoek's broeiproevenbedruf, Nieu we Niedorp, waarin men tal van be kende soorten zag, maar ook enkele nieuwere. Onder die nieuwere: Cantor, apart roserood van kleur, f°rs van bloem en stengel en als geheel een goede indruk makend. Maar of het een serieuze concurrent van Gander zal worden? De tijd zal 't leren. Deze aan winst was ingezonden door Colijn en Zn. te Voorhout. De apart-rode Adagio van J. C. Nieuwenhuis, Lisse, vonden we een voorname tulp, terwijl de witte An des van C. J. Segers en Zn. Lisse, ook een prima indruk maakte. C. Nijssen en Zn Santpoort, toonden de aparte Apricot Beauty, een sport van Impera tor. Uit Apricot Beauty is weer verlo pen de machtig interessante Bestseller, oranjeachtig met roomgele tekening, waarvan de fa. v. d. Vlugt, Kimme- nade, Santpoort, de inzender was. P. Hopman en Zn. Hillegom bracht de goede purperen Prince Charles naar voren, terwijl uit dezelfde plaats de fa- J. R. Rijkelijkhuizen de heerlijke geurende rode Albin Hanson voor het voetlicht bracht. en der beste randtulpen de laatste vijf jaar in de handel ge bracht vinden de de rode geel gerande Kees Nelis van P. Bakker, Enkhuizen, die ook nu weer in prima kwaliteit ten toon werd gesteld. Prima vonden we de gele Golden Trophy van Warnaar en Co., Sasenheim, die ook de kloeke rode Diorama naar voren bracht. Ant. Nijssen en Zn.. Santpoort, hebben de laatste jaren het sortiment verrijkt met enkele mooie nieuwigheden, waarvan o.i. de dubbele gele Monte Carlo, de helderrode Swift en de idem Impa la de beste waren. Een uitschieter was gisteren ook de witte, rood getekende Mirga. Narcissen waren er in minder grote hoeveelheden. We zagen van Geör Van Graven uit De Zilk de mooie grootkronige Ralph Bunch en de rijK- bloeiende gele trompet Golden sun beam, die een minder mooie vorm heeit. Fraai vonden we de gele grootkronige Gigantic Star van G. Helmus uit Sas- senheim: een forse goed gevormde nar cis met intens gele kleur. Baas boven baas: de gele trompet Rambler van Rjjnveld, Hillegom, kon naar onze smaak door geen enkele an dere worden benaderd in schoonheid. Barret Browning van G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim wordt nu al week-in, week-uit in voortreffelijke conditie ge showd. G. Lubbe en Zn, Oegstgeest, lieten hun grote paradepaard, de gr. kronige Yellow Sun. weer opdraven. Een uitstekende narcis! Een heel goede indruk maakte ook de grootkronige Ear ly Pride, sneeuwwit dekblad met oran je kroon, van Nic. van Reeuwjjk, Abbe- n-s. De hyacinten werden vertegen woordigd door een drietal multiflora's van P. Dames, Lisse, nl. door Jan Bos, Pin Pearl en Anne Marie. AMSTERDAM, 2 jan. De Kamer van Koophandel voor Amsterdam heefl in een schrijven aan de minister van Verkeer en Waterstaat met klem aan gedrongen op de openstelling van hel traject van rijksweg 12 (Europaweg 36) tussen de Apeldoornse weg onder Arn hem en Zevenaar vóór de periode van het massaal bezoek in het voorjaar. Met bezorgdheid heeft de Kamer vast gesteld dat de aanleg van dat wegge deelte vertraging heeft ondervonden en dat daardoor het in uitzicht gestelde tjjdstip van voltooiing einde 1960 niet kon worden gehandhaafd. Nu in de met de regering der Bondsrepubliek gesloten overeen komst is vastgesteld dat het Neder landse traject van Europaweg 36 ein de 1961 zal zijn voltooid, terwijl te zelf- der tijd aan de Duitse zijde het aan sluitende weggedeelte tot bij Emme rik, alsmede het traject Oberhausen- Wesel zullen zijn aangelegd, acht de Kamer het van zeer groot belang dat geen wijziging-ten-ongunste wordt ge bracht in het overeengekomen tijd stip van voltooiing van de aan Neder landse kant aan te leggen werken. In het schrijven wordt gewezen op de zeer snelle toeneming van het grens overschrijdende gemotoriseerde verkeer dat de douanepost EIten jaarlijks pas seert. Tussen 1949 en 1959 is dit ver keer verzesvoudigd, n.l. tot 1,5 miljoen ROTTERDAM, 2 januari Bij de vanmorgen gehouden trekking van de 2'/s pet. premielening Rotterdam 1952-1, groot f 10 miljoen, werd obligatienum mer 57611 uitgeloot met een prijs van f 50.000.- Twee obligaties werden aflosbaar ge steld met een premie van f 10.000, nl. de nummers 82162 en 34855. Met een prijs van f 1000 werden afgelost de vol gende obligaties: nummer 84802, 43009, 12334, 5654, 14834, 50447, 83656, 55473, 68531 en 79192. De obligaties nummer 65964, 39746, 21752, 31956 en 42082 wer den elk met een prijs van f 500.- aflos baar gesteld. Tenslotte werden nog 482 hier niet genoemde obligaties afgelost, elk met een prijs van f 150.-. De uitge lote obligaties zullen vanaf 1 mei a.s. betaalbaar zijn. motorvoertuigen. Voor de komende ja ren valt stellig een krachtige stijging van dit grensoverschrijdende verkeer te verwachten. Daarom meent de Kamer ook dat met de aanleg van een enkele baan op het wegvak tussen Arnhem en de grens niet kan worden volstaan. De bouw van de tweede rijbaan is nu reeds gewettigd, ja zelfs geboden. Als de IJsselbrug bij Rheden in 1962 op dubbele breedte zal zijn gebracht zal het voornaamste be letsel dat nu de aanleg van twee-baans autoweg nog onmogelijk maakt, zijn weggenomen. De Kamer merkt voorts op, dat eerdere aanleg van de tweede rijbaan op het Nederlandse traject ongetwij feld een gunstig effect zal hebben op het bouwtempo aan de Duitse zijde. ALGIERS, 3 jan. (Reuter) In Alge rije zijn, nu de datum aanstaande zondag nadert, waarop In dit gebieds deel zelf en in het eigenlijke Frank rijk de volksstemming wordt gehouden, waarin de kiezers zal worden gevraagd zich uit te spreken over de politiek van de regering-De Gaulle ten aanzien van Algerije, tekenen van hernieuwde spanning te bespeuren. Op het platte land, waar de stemming vrijdag al be gint, zijn pamfletten, die de kleuren van de Franse vlag vertonen tegen muren, bomen en telegraafpalen aangebracht, waarop te lezen staat: „Ja voor Frank rijk", „Ja tegen de F.L.N." en „stemt voor welvaart, vrijheid en broeder schap." De Franse autoriteiten stellen alles in het werk om de tot de Algerijnen ge richte oproep van de F.L.N.-leider Fer- hat Abbas, om zich zondag van stem ming te onthouden, in tegenovergestel de richting om te buigen. De grote vraag is hoe de opstandelingen zullen pogen de bevolking te dwingen hun op roep na te komen. Velen vrezen dan ook, dat zich op stemmingsdag ernsti ge wanordelijkheden zullen voordoen. DEN BOSCH, 2 jan. In Werkendam is op oudejaarsavond bijzonder tra gisch ongeluk gebeurd. Een 17-jarige jongen loste een schot uit een pistool, waardoor zijn even oude vriend dodelijk werd ger'offen. De jongen had het pistool in het ouderlijk huis gevonden. Hij is ermee de straat opgegaan, waar hij het wapen, vermoedelijk zonder het gevaar te be seffen, in aanwezigheid van zijn vriend heeft afgeschoten, met het genoemde noodlottige gevolg. De rijkspolitie heft de zaak in onder zoek. Zij neemt aan, dat hier inderdaad niet van opzet maar van een ongeluk sprake is, te meer daar de jongens ge zworen kameraden waren. Uiteraard richt het onderzoek zich ook op de her komst van het wapen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 jan. De 45-urige werkweek zal per 1 mei in de confectie- industrie worden ingevoerd. Tot die datum zullen de bedrijven 48 uur per week blijven werken. Dit besluit is ge nomen om tot een gemiddelde werkweek van 46 uur zoals volgens de nieuwe C.A.O. vereist Is te kunnen halen. Ook heeft men er rekening mee willen houden dat in de eerste maanden van het jaar de produktie in de confectie-in dustrie het hoogst is. Een aantal bedrij ven zal per 1 januari met een 45-urige werkweek starten. Het geldt hier be drijven die in een moeilijke situatie ver keren, doordat ondernemingen in hun omgeving al overgeschakeld zijn op de verkorte werkweek. Zij zullen hiertoe pas kunnen overgaan met toestemming van het College van Rijksbemiddelaars. Dit zal beoordelen of de bedrijven inder daad in een noodsituatie verkeren en of de kortere werkweek zonder produktie- verlies of prijsstijging zal kunnen worden ingevoerd. ROTTERDAM, 3 jan. Moulijn, die geweigerd heeft nog langer de links buitenplaats in het elftal van Feijen- oord te bezetten, heeft maandag van het bestuur van zijn club per aange tekend schrijven vernomen, dat zijn salaris vanaf het moment van de „dienstweigering" wordt ingehouden en dat disciplinaire maatregelen in overweging zijn genomen. S SCHROMPELEN WEG jjS Pijn en jeuk wèg 3 s Bloeden houdt op g v:De wetenschap heeft thans O K een helende substantie ont- g dekt met de verbazingwek- s kende eigenschap de aam- beien eenvoudig te doen weg- g drogen - pijn verdwijnt, bloe- J» £den houdt op. Toegepast?: in SPERTI. doet dit weefsel- vernieuwende Bio-Dyne vernieuwende Bio-Dyne zelfs fc s de meest hardnekkige aam- J beien Ineenschrompelen, zó a[(joend dat ze thans geen g 'b probleem meer zijn. 3 Spert! Zalf en Zetpillen 'A SPERTI ls zacht en desinfec- it {1 terend - bevat géén verdo- 5 vende middelen. Voor velli- S ge, rechtstreekse behande- ling van aambeien, SPERTI a Zalf f 3.30, Zetpillen f 4.90. levert tegen fabrieksprijs en klassieke bankstellen, Huiskamers enz. Dat scheelt U enige honderden guldens op de prijs. Zie en overtuig U 1 Meubeltoonkamers Westerhoutpark 8 Haarlem - Tel. 18840 Ook voor U evrouw, hebben wil het luiste Anatomisch- wetenschappelijk j -'•* verantwoord; voor een beter figuur en In het belang van Uw gezondheid. Met regelbaar vetersysteem. Anegang 25 Telef 18118 TlllillllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiillllliiilllllllllT tegen die rauwe hoest. Stel ze niet teleur. Met een fles Abdijsiroop bij de hand smoort u die gevaarlijke griephoest in de kiem; het eerste kuchje is hèt moment om de ziektekiemen te verjagen, het slijm op te lossen en de geprikkelde luchtwegen te verzachten en te zuiveren. Als u meteen Abdijsiroop haalt, jaagt u de hoest weg uit uw gezin. (AKKER SIROOP) met de 2j genezende bestanddelen Tweed damesmantels, behaaglijk... in sneeuw en winterregen ideaal! Kies uit de grote, prachtige partij die Gerzon voordelig veroverde bij een vooraanstaand fabrikant! 't Zijn zuiver wollen tweeds (w.o. Harris tweed!) in de moderne kleuren, in diverse charmante modellen.,.. U ziet hier hoeveel u spaart! Serie 1 Serie II Serie normaal 79.50 normaal 97.50 normaal 115.- DAAR IS DE ZEE, EN DAT DAAR BENEDEN ARDHUISH Z'JN KOKEN EEN OOZ'JH HUISJES EEN HERBERG1 EN EEN HAVEN! SCHAL IK VIND. HET ENI6 NIER. HAAR HET EILAND VAN PROFESSOR BbUIER-SNITH IN DE ANDERE ZIJDE VAN HEL GEBERGTE... BENEDEN N UGT EEN DAAR KOMT HET 9P00KT IN HET DAL VERLATEN HOEVE NOOIT IEMAND /NEL,HE STAAN TEGENOVER HET EIL VERBERGEN NEE, DAT LIST ACHTER HET VOORGEBERGTE.. t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2