Elek Schwartz over vergenoegd nieuw trainingsplan Aan ORANJEs faillissement kan wellicht een einde komen T often ham ook favoriet voor Engelse beker Zijn jullie goed begonnen? Kloof tussen REVA en volleybalbond gedempt Marian Heemskerk met Pasen naar Californië? Stormvogels in opmars ook DFC verslaan Haarlem niet zeker van de winst tegen fel LONGA kan HOOG WATER IN PARIJS Nederlandse zwemploeg verliest Van Sweeden krijgt assistent g|g Veel hangt af van tweede brief Coen MOULIJN weer terug in het gareel Ir. Otten door N'SF onderscheiden Britse actie tegen doping van paarden Agnes Simon bereikt tafeltennis-finale OUDERS: „IN PRINCIPE JA" Skititels voor René Palm en Wil Calkoen ZATERDAG 7 JANUARI 1961 PAGINA 12 Het is een opgewekte Elek Schwartz, die wij aantref fen in zijn woning aan de Haagse Segmoetlaan. De bonds coach van de K.N.V.B. heeft een lijvig dossier voor zich, waarin oude en jonge belevenissen van het Hongaarse en Oostduitse elf tal nauwkeurig zijn genoteerd. Twee data staan met vette letters op de eerste pagina vermeld: 30 april en 14 mei. Wij behoeven niet lang te piekeren; het zijn de dagen waarop Nederland tegen de talentrijke landen achter het ijzeren gordijn moet optronen. De kwalificatie voor het eind- toernooi om de wereldtitel hangt er van af. Schwartz keek opgewekt om dat men, juist deze week, zijn trainingsplan had geaccepteerd. Fel waren de discussies geweest, schoorvoetend hadden de clubs de wapens neergelegd. In het alge meen belang. Vier maanden lang zal de 51-jarige tekenaar van ori gine de beste Nederlandse voet ballers onder zijn hoede krijgen. Zeventien trainingsbijeenkom sten, waarvan de eerste op 16 ja nuari, zijn vastgesteld om uit een groep van twintig man een beter homogeen Oranje te kunnen se lecteren. Simultaanschakers zijn ook Maastricht te sterk ft' Britse kampioenschappen Kans voor Renova Real Madrid verlengt contract Di Stefano Tips voor Hilversum J eugd kampioenschappen Gaiardoni maakt debuut als beroepsrenner gaiardoni Proftennissers willen spelen om de eer Reactie op Borotra's plan voor „open" Davis Cup-strijd Hoogoven-schaak toernooi (Van onze speciale verslaggever) LONDEN, 7 jan. Vandaag gaan de grote verenigingen zich mengen in de strijd om de Engelse voetbal beker. De non-league-clubs, die al vanaf eind augustus in de voorronden streden om eer en glorie, werden op één na uitge schakeld door de derde en vierde divi sie-clubs, die in november op het toneel verschenen. Nu is het dus de beurt aan de grote broers... De grootste dag van alien is ongetwijfeld Tottenham Hotspur, dat door de book makers met zes tegen één tot favoriet i§ verklaard, ondanks het feit, dat sinds 1900 geen enkele vereniging erin is ge slaagd de beker, en het landskampioen schap in hetzelfde jaar te veroveren. De minste kans althans vol gens de gokkers heeft het kleine Oxford United, dat als enig overge bleven non-leagueclubje met 5000 te gen één is getipt als outsider. Dat feit heeft echter niet veel indruk gemaakt Op de fervente supporters van Oxford. Vijfduizend zullen de reis naar Lei cester meemaken om daar hun club aan te moedigen tegen Leicester City. Hoe groot de belangstelling voor de cup wel is blijkt uit het feit, dat White Hart Lane, waar de Spurs vandaag de slecht geklasseerde tweedeklasser Charlton Athletic ontmoeten, totaal is uitverkocht. Vérder had de vierdeklas- ser Crewe Alexandra 5000 plaatsen be- puzzIes „passen, maar de schaduw steld op de tribunes van Chelsea om K Cnniot.c Aia verzekerd te zijn van een flinke morele van de competitie blijft. Spelers, steun van het „thuisfront." zich zouden moeten concentreren op de ELEK SCHWARTZ .opgewekt. Het is als bij een faillissement. Mi chael Alex Schwartz mag de curator spelen de KNVB is rechter-commissa- ris de' schuldeisers zijn wij. „Hier heb je 'de spullen, Elek, alles wat je nodig kan hebben; maak er wat van," heef» de KNVB gezegd. „Als het mislukt, je salaris gaat gewoon door." Schwartz praat graag en veel. Wij behoeven er dan ook niet lang naar te gissen hoe het faillissement een feit is kunnen worden. „Toen ik hier kwam, vier jaar geleden, was er geen kou aan de lucht. Lenstra en Wilkes stonden in de voorhoede; we bereikten mooie successen. We hadden vijf cen trale trainingen, niet veel, maar ook niet te weinig. Toen zijn we wat in slaap gesust. Je moet er wel voor zorgen dat die „oudjes" vervangen worden, zei men mij, en omdat alles toch zo aardig ging, kwamen er langzamer hand minder centrale trainingen. Waarom ook niet?" „Met open ogen zijn we in de val ge lopen," zegt Schwartz met stemverhef fing. Er stond geen jonge Wilkes of Lenstra klaar om het faillissement te redden. Wél een paar knapen met aan leg en een veelbelovende toekomst. Maar niet rijp genoeg om in het mo derne internationale voetbal direct van leer te trekken. Het afgelopen seizoen zijn de afstraffingen gekomen. Maar het heeft één voordeel: wij zijn er wijs door geworden." Schwartz gaat met toewijding cu rator spelen. Met half toegeknepen ogen bepeinst hij wat er al niet in vier maanden gedaan kan worden. „We zijn natuurlijk in het nadeel. In Oost-Duitsland staat de competi tie nu drie maanden stil en gaat men experimenteren met de nationa le ploeg. Wat een ideale toestand. Geen nervositeit, geen kopzorgen om een precaire situatie op de ranglijst; los van hun clubs kunnen de cracks zich wijden aan de nationale zaak. En wat doet Hongarije? Het zoekt warmere streken op en werkt daar aan een homogeen elftal. In wedstrij den tegen zwakke tegenstanders, zo als bijvoorbeeld Egypte en de V.A.R. wordt geschaafd aan de taktiek en de homogeniteit, men experimenteert en neemt risico's, kortom het is een volmaakte voorbereiding." ,,Dat is ons nadeel," vervolgt Schwartz. „Wij gaan ook trainen, kun nen eindelijk eens wat taktische Zijn jullie het Nieuwe Jaar goed be gonnen? Fris en met nieuwe moed? Wel, dan is het goed. De oplossing van de vorige puzzle was zo: MAASTRICHT, 7 jan. De resultaten van de vrijdagavond te Maastricht ge houden simultaanseance waren als volgt: Larsen Olafsson Orbaan Donner Withuis gesp. gew. rem. verl. perc. 36 34 1 1 96 35 31 4 0 94 18 16 2 0 94 35 30 2 3 89 26 26 0 0 100 8. pop, Horizontaal: 3. spin, 6. knuppel, last, 9. spar, 11. schroot, 13. kamp. Vertikaal: 1. tafel, 2. venster, 4 5. nul, 7. pastoor, 11. rover, 11. sok, 12. ham. De prijswinnaars zijn: le prijs: Kees Bultink, Brouwerplein 6, Hillegom. 2e prijs: Marja Smit, Binnenweg 91, Heemstede. 3e prijs: Jan Meeuwenoord, Herenweg 38, Noordwijkerhout. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bo venhoek schrijven: „Kinderprijsvraag" Denken jullie er aan, dat de oplos singen van jullie Kerstprijsvraag uiter lijk a.s. maandag op het bureau van dit blad moeten zijn? Volgende week zater dag wordt de uitslag bekend gemaakt. interlands, liggen overhoop met clubs of maken zich er zorgen over. Neem een Moulijn. Die jongen raakt mis schien psychisch voorgoed ongeschikt om in een belangrijke wedstrijd te spe len. Volgens kenners in Spanje en Zuid- Amerika i_ hij na Gento de beste links buiten van Europa. Op zo'n knaap moet je toch zuinig zijn." Geen verdediger „Zou hij beter zijn als linksbinnen?" vragen wij voordat de bondscoach over iets anders begint. „In zijn club mis schien, in het Nederlands elftal niet. Moulün kan niet verdedigen in het middenveld zou dat een onmogelpke situatie worden. Maar b\j Feyenoord ligt het anders. Daar staat een ,boom" als Klaassens op de halfplaats die meer dan zijn taak kan doen. Dan zou een typische aanvaller als Moulijn wellicht op zijn plaats zijn." Elek Schwartz is blij de voorbereidin gen voor de zware interlands met een flinke groep kandidaten te kunnen rea liseren. „Er zijn meer mogelijkheden. Een Swart en een Bergholtz ontwikke len zich hopelijk tot capabele Oranje mannen en dat geldt ook voor een spe ler als Pronk, die Van der Hart zou moeten vervangen. Niet dat dit al vast staat, want de Ajaxied mist nog steeds het zelfbewuste, het gemak, waarmee Cor in zijn goede tijd stond te spillen. Maar talent heeft hij, de moeilijkheid is het rijp te maken." Als wij de heer Schwartz vragen of hij nog wel eens een trainingskamp zou willen vóór een interland, schudt hij heftig het hoofd. „Heus niet alleen om dat Keulen indertijd een fiasco is ge worden (7-0 tegen West-Duitsland) maar er is één grote vijand in zo'n kamp, dat is de verdeling. Over de he le wereld weten de voetballers met hun tijd geen raad als ze niet voetbal len. Ik heb het de afgelopen week toe vallig nog gehoord van de leiders van de Roemeense ploeg. U weet, ze heb ben tegen ADO gespeeld. Als goede Oost-Europeanen zijn ze een tijdje in een kamp geweest, maar men vond het een fiasco. Daarom, zoals het nu in Nederland zal worden gedaan, zeven tien centrale trainingen naast die van de clubs, lijkt het mij de beste oplos sing, dié perspectieven oplevert voor gunstige resultaten. MOULIJN Na Gento de beste. ROTTERDAM, 7 jan. Coen Mou lijn heeft eieren voor zijn geld gekozen. In de wedstrijd tegen VVV zal de in ternational morgen de linksbuitenplaats in het elftal van Feijenoord bezetten. Zoals men weet had Moulijn enkele weken geleden verklaard onder geen beding meer als linksbuiten te zullen spelen. Ir. Otten als honkballer bij de opening van- het Eindhovense stadxon. EINDHOVEN, 7 jan. Tijdens een korte plechtigheid in het hoofdkantoor van de n.v. Philips' heeft de voorzitter van de Nederlandse sportfederatie, jhr. mr. A. Feith, de president van deze onderneming, ir. P. F. S. Otten, voor diens grote verdiensten op het gebied van het Nederlandse sportwe- zen onderscheiden met het ere-teken in goud met de diamant van de Ne derlandse sportfederatie. Het was de eerste maal in de thans tweejarige ge schiedenis van deze organisatie dat dit onderscheidingsteken werd uitgereikt. In zijn toespraak belichtte jhr. Feith de grote verdiensten van ir. Otten voor de Nederlandse sportwereld en over handigde hem uit naam van de gehele nationale sportgemeenschap deze on derscheiding. AMSTERDAM, 7 jan. De buiten landse deelnemers aan het internatio naal studenten-sporttoernooi in Amster dam z»jn zeer teleurgesteld, dat Neder land niet in de sterkste formatie is ver schenen. Dat is te wijten aan de afzij dige houding van de Nederlandse stu; dentensportstichting, die dit toernooi meer als een aangelegenheid voor de gezelligheidsverenigingen ziet. Het resul taat van deze houding was vrijdagmor gen een verrassende nederlaag van de Nederlanders op het onderdeel zwem men. dat een verdiende zege van de Antillianen opleverde vóór Nederland, Hongarije, de Ver. Staten en Suriname. De voornaamste uitslagen waren: Zwemmen, 50 meter schoolslag: 1. Liphuizen (Ant.) 38 sec., 2. Mouwes (Ned.) 43,2 sec.; 3. Barry (V.S.) 44 sec. 50 meter rugslag: 1. Niemoller (Ned.) 33 sec., 2. Kapaan (Ant.) 39,7 sec., 3. Snow (V.S.) 42 sec. 50 meter vrije slag: 2. Van der Zwan (Ant.) 27.2 sec. 2. Palasty (Hong.) 31.3 sec., 3. Biet'- man (Ned.) 34 sec. Driemaal vijftig meter wisselslag estafette: 1. Antillen, 1.45.3, 2. Nederland 1.55.3, 3. Hongarije 2.02.0, 4. Suriname 2.05.0. Basketbal: Ver. StatenNederland, 29-41, Ver. StatenHongarije 20-24, Hon garijeSuriname 30-35, Antillen-Surina- me 34-43, AntillenNederland 41-44. Schaken: HongarijeVer. Staten 3-0, HongariieAntillen 3-0, AntillenNeder land 0-3. LONDEN, 7 jan. In Britse paar- desportkringen verwacht men dat voor het komende seizoen een nieuw regle ment zal worden afgekondigd om do ping tegen te gaan. Verleden maand heeft een commissie] ingesteld door de jockey-club de hoogste autoriteit op het gebied van de vlakke koersen bewijsmateriaal ingezameld en de ver schillende manieren bestudeerd om de strijd tegen de doping te verscherpen. De aanbevelingen die hiervan het ge volg zijn worden eind maart verwacht. LONDEN, 7 jan. De Engelse lucht schijnt Zoltan Berczik geen goed te doen. De tweevoudige Europese tafeltenniskampioen verloor woensdag middag tijdens de open Britse tafel tenniskampioenschappen in het dubbel spel samen met zijn landgenoot Sido van de Zweeds-Engelse gelegenheids combinatie Heyerdahl-Ingber en 's avonds werd hij in het heren enkel spel uitgeschakeld. Het gebeurde in de vierde ronde, toen hij moest uitkomen tegen da Zweed Hans Alser. Berczik nam een voorsprong met 21 door na een verloren eerste game 1421), de tweede en derde met 2111 en 2118 op zijn naam te brengen. Hij verloor echter de vierde en vijfde game (15—21, 19—21), omdat de Zweed zich geheel 'in de verdediging terugtrok en daardoor de Europese kampioen dwong tot aanvallen, hetgeen deze niet zo best afging. Agnes Simon, de echt genote van de vroegere Nederlandse bondscoach, die nu voor Duitsland uit komt, bereikte de halve finale van het damesenkelspeL De uitslagen van de gisterenavond gespeelde halve finales waren: Dames: Mevr. Foldi (GB) versl. mej. Best (GB) 21—19, 21—12, 21—10; Mevr. Simon (W.Dld) versl. mej. Rowe (GB) 21—12, 21—18, 21—7. Heren: Larsson (Zweden) versl. Al ser (Zweden) 21—10, 25—27, 25—23, 217; Markovic (Jeog.) versl. Sido (Hong.) 21—16, 19—21, 21—6, 19—21, 21—10. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 7 jan. Voor het Nederlands volleybalteam, dat 21 ja nuari in Sneek de Belgische ploeg zal ontmoeten, kan door coach Van Zwee- den over de spelers van REVA worden beschikt. Dat houdt dus in dat men gisteravond in Utrecht tot een oplos sing is gekomen inzake het conflict tussen de spelers van REVA en de coach van het Nederlands team Van Zweeden. Het is echter meer een sta tus quo dan een definitieve oplossing. Er zal namelijk na 21 januari, dus na de wedstrijd Nederland-België, een vergadering worden belegd tussen de nationale technische commissie en de ontevreden spelers van REVA. Op de ze vergadering zullen pas de werkelij ke wrijvingspunten aan de orde komen Problemen die grotendeels van spel- technische aard zijn en voornamelijk uit meningsverschillen over Van Zwee- dens trainingsmethoden bestaan. De bijeenkomst van gisteravond was een persoonlijk initiatief van de bondsvoor zitter Van den Heuvel Rijnders, een initiatief dat echter de volledige in stemming van de overige bestuursle- s v» Tengevolge van de hevige regenval is de Seine aanzienlijk gewassen. Het bekende Vert-Galant, het plantsoentje van de lie de Citée, is voor een deel ondergelopen. BUSSUM, 7 jan. Marian Heems kerk mag in principe naar Californië, maar dan zullen eerst nog de nodige formaliteiten vervuld moeten 7,jjn wil len vader en moeder Heemskerk de definitieve toestemming geven voor de buitenlandse trip van hun 16-jarige dochter. En veel hangt hierbij af van de tweede brief, die Henk Visser naar huize Heemskerk zal zenden. Over zijn eerste brief heeft mevrouw Heemskerk eerst drie weken nagedacht en daarna heeft zij om nadere inlich tingen over reiskosten en verblijf in Amerika gevraagd. Zodra hierop een gunstig antwoord binnen is, zullen de ouders van Marian beslissen of zij voor drie weken naar de Santé Barbara- universiteit in Goletha in Californië mag om daar zwemdemonstraties te geven en eventueel uit te komen in de universiteitsploeg, indien de K.N.Z.B. hiervoor zijn toestemming zal geven. Marian zal voorlopig niet de aangeboden studiebeurs, waarover wij gisteren schreven, aanvaarden; daarvoor achten haar vader en moeder haar nog te jong. Het sprookje voor de Amerikaanse trip begon voor Marian in Rome, waar HAARLEM, 7 jan. Bij de semi- profclubs uit Kenaemeriand is Storm vogels aan een dusdanige opmars be gonnen, dat de komende wedstrijd te gen het leidende DFC met meer dan gewone belangstelling tegemoet wordt gezien. Uit hun laatste zes wedstrijden behaalden de IJmuidenaren elf punten en na haar zwakke start in de com petitie is de blauw-witte ploeg nu „tot alles" in staat. Dat DFC het op „Schoo- nenberg" zwaar te verduren zal krij gen staat als een paal boven water en het zou ons geenszins verbazen, wan neer ook de Dordtenaren morgen aan de IJniuider zegekar worden gebonden. Een spannende match, die ongetwijfeld een grote schare toeschouwers zal trek ken ligt in het verschiet. EDO treedt op 'als gastheer van het Vlaardinger Fortuna, dat uit zijn zeven wedstrijden op vreemde grond slechts een puntje wist te vergaren. Voor EDO ligt hier in dus een goede kans om weer eens een overwinning te behalen. RCH trekt naar het hoge noorden om Heerenveen te bekampen. Geen gemakkelijke opgave voor de Racing maar de kans op de halve winst zit er o.i. voor de Haar lemmers wel in. Bij EBOHVSV zullen de partijen elkaar weinig ontlopen. De Velsena- ren komen zeer wisselvallig voor de dag en wellicht dat de rood-witten in Dordrecht hun kans zullen waar nemen om het puntenaantal weer met twee te vermeerderen. In de tweede divisie is de strijd tussen de koplopers bijzonder fel en ook Haarlem blaast z0n partij stevig mee. De wedstrijd in Tilburg tegen LONGA mogen de roodbroeken zeker niet onderschatten, maar normaal gesproken moet Haar lem in staat zijn het nieuwe jaar met een overwinning te beginnen. In de eerste klas amateurs heeft HFC een vrije zondag. Bij de tweede klassers is het belangrtjke treffen Zand- voortmeeuwenQSC opnieuw vastge steld. De eerste plaats vormt daarbij de inzet maar het blijft afwachten, of de kustbewoners er inderdaad in zullen sla- inzet maar het blijft afwachten, de gen de koplopers een nederlaag toe te brengen .Vitesse is de laatste tijd zo voortreffelijk op dreef, dat de Castri- cummers in de thuiswedstrijd tegen West Frisia een beste kans maken om an dermaal de zege te behalen. VVB kan in Velsen van WA winnen, maar in de tweede klas B wordt het voor HBC moeilijker ,nu de Heemstedenaren op bezoek gaan bij het op eigen veld nog ongeslagen Celeritudo, De HBC-ploeg zal goed voor de dag moeten komen om dit treffen zonder kleerscheuren te doorstaan. Ripperda tenslotte kan een gelijk spel bereiken bij JSV. Bij de katholieke derde klassers moet Velsen zijn leidersplaats verdedigen bij Beverwijk, dat soms verrassend uit de hoek ka nkomen. Oppassen is dus de boodschap voor de Velsenaren, die we niettemin een goede kans 8®^®" OITl Y® volle winst te veroveren. DEM trekt met gemengde gevoelens naar DTS, waar de Wijkers vermoedelijk op te zware tegenstand zullen stuiten. Wijk aan Zee kan op de goede weg blijven voortgaan door de winst te ontnemen aan SEW, terwijl ADO na de vele ne derlagen van de laatste weken in de strijd tegen Meervogels misschien weer eens een succesje kan boeken. In SC zal NAS bij RCZ niet meer dan op één punt mogen rekenen. In West II heeft TYBB wat goed te maken na de laatste misstap ou VVP. Thuis tegen Voorburg moet dat kunnen lukken, zodat we net dP e e n zege voor TYBB houden. Vo9F., if; holte wordt het de hoogste tijd, aai men het roer gaat omgooien. Mét d punten uit 9 wedstrijden is heithema voor de Voorhoutse club bepaald som ber en komt er niet spoedig 1een.k - tering ten goede, dan vrezen we het ergste. Bn RKAVV zal bet met mee vallen om een nle.uwe.-n Tif, ontlopen, maar missch: inzet van alle krachten een puntje uit het vuur worden gesleept Lisse gaat op bezoek bij Alphia, hetgeen een puntenverdeling doet verwachten. M In de afdelingen van de vierde klas tjsVU bij de Zouaven met kansloos. MmvfddorD Boys en Renova kwamen D od Nieuwjaarsdag met fraaie overwin- R°se, Yankee ningen uit de bus en voor Renova be- staat er thuis tegen Kinheim een goede kans dat opnieuw twee punten in de wacht worden gesleept. Hoofddorp Boys krijgt het bi) Lijnden wat moeilijker, maar gesterkt door het laatste succes hoeven de Boys niet bij voorbaat over het resultaat van deze wedstrijd te wan hopen. THB—Onze Gezellen betekent een wedstrijd tussen twee ploegen, die on geveer van gelijke kracht zijn. Een ge lijk spel is hier het meest waarschijn lijk. In West II wordt de belangrijke wed strijd SVC—Warmunda gespeeld. Beide ploegen behoren nog tot de kansheb bers voor de bovenste piaats ,maar een nederlaag voor een van beide be tekent, dat de kansen voorlopig van de baan zijn. De St. Jeroenclub weet dus, waar zij aan toe is. Een uitslag voor spellen is hier zeer moeilijk. Lugdunum Concordia kan de Hillegommers de halve winst opleveren en wat gaat VVSB doen bij Altior? De St. Bavoclub heeft na zijn degradatie uit de derde klas als vierde klasser nog bitter weinig ge presteerd en een reeks van vij- achter eenvolgende nederlagen hebben de Noordwijkerhouters in de verdrukking gebracht. We weten het niet meer met VVSB, maar mogelijk kan de wedstryd tegen Altior het keerpunt betekenen. zij schertsenderwijs Henk Visser vroeg of hij haar niet een uitnodiging voor Amerika kon bezorgen. Henk liet er geen gras over groeien en nog in Rome maakte Marian kennis met een profes sor van het Santé Barbara-college, die haar zei, dat ze er wel meer van zou horen. Dit is inmiddels dus gebeurd, maar nog aarzelt men in huize Heemskerk, want het is onverantwoord de 16-jarige b.v. van Mexico-City af alleen naar Goletha te laten reizen. Daar begint men niet aan. Met de K.L.M. naar Mexico-City is niet zo'n bezwaar want vader Heemskerk is als marconist bij de K.L.M. in dienst. Hoe het met het verdere vervoer gesteld is en wie de kosten betaalt, dai, zijn enige punten waarover de tweede brief van Henk Visser nog opheldering moet geven. De ouders van Marian zien echter in deze trip voor hun dochter een beloning van de intensieve zwemtraining van de laat ste maanden en zij willen haar daarom wel laten gaan. Bovendien krijgt zij dan ook wellicht een kans haar tegenstand ster van Rome, Carolyn Schuier, en wellicht ook Chris von Saltza te ont moeten. Marian moet echter nog twee jaar studeren voor haar eindexamen voor de ulo en hoewel haar cijfers beslist niet ongunstig zijn, willen haar ouders toch de schooltijd voor haar niet onder breken. In de Paasvakantie zou zij echter naar Californië mogen gaan. Een studiebeurs voor vier jaar kan zij wel- aanvaarden als zij het ulo- emdexamsn met goed gevolg achter de rug heeft. MADRID, 6 jan. De vijfvoudiÈe winnaar van de Europese voetbalbeker Real Madrid heeft het contract met de befaamde middenvoor Di Stefano voor twee jaar verlengd. Di Stefano is thans 34 jaar. (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM, 7 jan. °nze Progno ses voor de a.s. zondagmiddag in Hil versum te houden courses luiden; BeXaPntover:Pr^ Vann.^ Bonni Khediveprijs, 2040 m.: Yellow ose, Yankee Erebus, Xeres. Bersren's Glorieprijs, 2.000 m.. Vera Hollandia, Xema S., William Axkit. Brawny H-prüs (amateurs) 2020 m.: Victor Emanuel, Visuil S, Uitloper. Batonnist K-prijs, 2400 m Wilco Mai ne Ydeal Double, Why not. Blanchefloor-prjjs, 2.000 m.: Halros II, Vanadis. Typhoon. Beppie Hollandiaprijs, 2400 m.: Wil liam Z, Xiphon L., Xerophyt. Bea Princesseprijs II, 2040 m.: Y Kie vit, Yoke, Yucatan. Bergfluiter S.-prijs, 2900 m.: Uranie, Velduil S, Upupa S. Na de zesde ronde van het inter nationale schaaktoernooi van Stock holm hebben de beide Russische ver tegenwoordigers Tal en Kotov de lei ding met elk 6% pnt. De vierdaagse van Israël, waarvoor ook in Nederland veel belangstelling is, zal dit jaar worden gehouden van 20 t.m. 23 maart a.s. Zweden heeft de eerste ijshockey- wedstrjjd tegen Rusland de tweede volgt zondag a.s. met 6-4 gewonnen. De tussenstanden waren: 3-2, 2-0, 1-2. den had. Het was de bedoeling van de bondsvoorzitter om in een open ge sprek met de REVA-spelers de gemoe deren zoveel mogelijk tot bedaren te brengen. Hij is hier voortreffelijk in geslaagd want na een half uur afge zonderd beraad zegde de spelers van REVA weer hun volledige medewer king aan het nationale team toe. Een bereidheid die ongetwijfeld sterk geruggesteund werd door de medede ling van de bondsvoorzitter dat de Rot terdammer Leo van Hall, speler-trai ner van Libanon, tot 21 januari aan Van Zweeden is toegevoegd. Of Van Hail na deze datum zal worden ge handhaafd, is door de NTC nog niet beslist. Ook liet de heer Van de Heu vel Rijnders, duidelijk uitkomen dat de situatie per 1 april, de datum dat het contract met Van Zweeden afloopt, scherp nder de loupe zal worden ge nomen. „We moeten rekening gaan houden met een deelneming aan de olympi sche spelen nu volleybal voor Tokio op het programma staat, en moeten streven naar een zo vruchtbaar moge lijke samenwerking tussen coach en spelers", waren zijn woorden. Dat de spelers van REVA een kans op een schorsing zouden hebben geriskeerd, omdat zij geweigerd hebben nog lan ger onder Van Zweeden te trainen noemde hij een jammerlijk -misver stand. Het dreigen met een schorsing was slechts bedoeld om de spelers naar Utrecht te krijgen. „Ik wilde per sé met. de spelers praten. Wij kunnen uiteraard niet aan een ultimatum toe geven maar missen ook deze ongetwij feld goede spelers niet gaarne in het Nederlands team. Dus was een bemid delend gesprek noodzakelijk". LENZERHEIDE (Zwits.), 7 jan. Donderdag en vrijdag zjjn bü ideale weersomstandigheden en op bijzonder goede sneeuwpistes op de 1600 meter hoge Christa-helling de vierde jeugd- kampioenschappen van de Nederlandse skivereniging gehouden. Bij de jongens ging de titel naar Willem Calkoen, bij de meisjes naar René Palm. De eindstanden Alpine combinatie: Renklasse jongens: 1. en jeugdkampi oen van Nederland: Calkoen Ó.62 pnt. 2. Burgerhout 10.70 pnt. 3. Coeberg 15.62 pnt. 4. De Jong 17.26 pnt. Renklasse meisjes: l. en jeugdkam pioene van Nederland: René Palm, 0 pnt. 2. Melanie Kramers 32.93 pnt. Toerklasse jongens: 1. Van Arensber- pnt. fen 0 pnt. Toerklasse meisjes: 1. Jet ostma 4.50 pnt. 2. Juut Postma 8.84 nu professional. ANTWERpEN, 7 jan. De Italiaan Gaiardoni heeft vrijdagavond in het sportpaleis zijn debuut gemaakt als be- roepsre,n."er- Met Maspes en Sacchi Kwam hjj voor Italië uit in een sprint* wedstrijd tegen België, dat werd ver tegenwoordigd door Debakker, Sterckx en Lambrechts. Met drie overwinnin gen toonde Debakker zich de snelste en bezette de eerste plaats in de eind rangschikking. Maspes en Gaiardoni, die belden tweemaal zegevierden in de ritten a deux, deelden met 4 punten de tweede plaats, terwijl Sterckx en Sacchi met elk 5 punten de vierde Plaats bezetten. Zesde en laatste wal Lambrechts met 6 punten. SYDNEY, 7 jan. Zeven Australi sche tennisprofessionals, Hoad, Cooper, Sedgman, Rosewall Anderson, Hart- wig en McGregor, hebben zich bereid verklaard in Davis Cup-wedstrijden uit te komen, tegen vergoeding van de on kosten. Zij zouden er dus niets aan behoeven te verdienen. De zeven Aus traliërs reageerden daarmee positief op de suggestie van Jean Borotra, de franse president van de internationale lawntennisfederatie om de Davis Cup ontmoetingen toegankelijk te maken van amateurs en proffesionals. BEVERWIJK, 7 jan. In de groot- meestergroep van het Hoogoven schaaktoernooi, dat van 12 tot 22 janua ri a.s. in Beverwijk wordt gehouden, zullen de volgende schakers uitkomen: Larsen (Denemarken), Stahlberg (Zwe den), Johannessen (Noorwegen), Olafs son (IJsland), Ivkov (Joegoslavië), Gereben (Israël), en de Nederlanders Donner, Van Scheltinga, dr. Barendregt en Van den Berg. In de meestergroep komen de volgen de spelers uit: Wade (N.-Zeeland), Sli- wa (Polen), Perez (Spanje), Kottnauer (Eng.), Kramer (Ned.), Duaro (Portu gal), Bozic (Joegoslavië), Tan (Indo nesië), De Rooi (Ned.) en Langeweg (Ned.),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 12