Politie: gebruik van sabel gerechtvaardigd Agenda voor Haarlem en omgevin: W Feest door en voor kinderen Subliem concert door Nationaal Jeugdorkest De onzichtbare vijand valt aan Voor schurken q^een genade SAMEN NAAR DE FILM! 17919 Let's make love Carthago in vlammen Reprises en prolongaties NAAIMACHINES Vakantiespelen voor de jeugd SPANJAARDSLAAN KRIJGT EEN DUBBELE RIJBAAN Oude bomen worden vervangen Relletjes Haagse bloemenwijk 13000 groen o. In het gelid ZATERDAG 7 JANUARI 1961 PAGINA 2 Luxor Roxy Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Rembrandt Lido VISHAL wordt weer expositieruimte 14.000 voor voorlopige voorzieningen Dronken koopman ramt verkeerszuil „De Groep" exposeert ook morgen nog in de Vishal Burgerlijke Stand Haarlem WASSERIJ DUYN Films Toneel Diversen Tentoonstellingen KOOP EN VERKOOP VAN GRONDEN Dia-avond van Maatschappij voor tuinbouw Onderwijsvoorstel IS Nieuwe aanwinst voor F rans Halsmuseum Winterlandschav van Salomon Rombouts HAARLEMSE JEUGDRAAD Lezing over Afrika voor commissie „De Vrije Tijd" CENTRALE VERWARMING POW-R-MATIC Oliebranders H.F.G. speelt vriend schappelijke wedstrijd tegen Quick „De onzichtbare vijand valt aan", is een science-fiction film met in de hoofdrollen Kevin Mc. Carthy en Da na Wynter. Een kleine stad wordt ge teisterd door lugubere indringers, die hun slachtoffers lichaam en geest ont roven. Een geleerde trekt met zijn ver loofde en enkele vrienden ten strijde tegen de indringers. Als zijn verloofde en vrienden echter ook in de ban van de monsters raken en hij er zelf maar net in slaagt te ontsnappen, doet de geleerde een beroep op de autoriteiten om een grootse en afdoende verdel gingscampagne op touw te zetten. Af gezien van het vrij dwaze verhaal kan men zeggen, dat deze film in haar soort niet. tot de slechtste produkten behoort. Aan de constructie ervan is zorg besteed en er zitten bepaald goe de momenten in. De typering van de personen blijft echter aan de zwak ke kant. Voor veertienjarigen en ouderen in Luxor. De bontgekleurde western, die deze week de boel in Roxy op stelten zet, is gebaseerd op een duivels misver stand, waarvoor maar één oplossing schijnt: de dood van een onschuldige. Nu gaat het er maar om dat te ver ijdelen en het dient gezegd, de onge lukkige cowboy brengt het er vaak zon der de traditionele bewapening uitste kend van af. Er is „Voor schurken geen genade" aan het slot van een ruig, opwindend cowboygevecht, waar mee veertien jarigen en ouderen zich zeker kunnen vermaken. Vanaf maandag kan men in deze bioscoop griezelen om ,,De zoon van Frankenstein". Boris Karloff is weer van de partij. 18 jaar. Haarlem Apotheken: Park-apothe-ek, Kleverpark weg 13, tel. 50444; Centraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26. tel. 13290. Doktersdienst: indien geen nulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts: M. M. van Beek, Lorentzplein 23. tel. 21861. Dierenarts: Jongkind/Baljet, Kenaupark 13, tel. 14524. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, tel 21400 Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8. tel. 42962: J. van Walsum, Bron- steew-ag 32, tel. 38377. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Sta tionsweg 12, tel. 57458. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen- weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheek: Mevrouw M. J Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel 3073. Doktersdienst: J. Zwerver. Julianaweg la, tel. 2499. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde. Broekbersenlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284. (Advertentie) EERST EVEN LUISTEREN NAAR TELEFOON voor automatische film programma-opgave Kathedraal: 6.30, 7.30, 8.15, 9 H., 11 en 12 uur St.-Antonius: N. Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H.. 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45 8, 9.15 H.. 11 u 12 en 18 uur. Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans Spaarne: 6. 7.30. 9, 10.30 H en 12 uur. St.-Jan. A'damstraat: 8.15 7. 8.15 9 30 H.. 11 en 1215 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30 en 11.45 uur. 18 uur avond mis. H. Hart, Kleverpark. 7. 7.45. 9. 10.30 H., en 12 uur. H.H Elisabeth en Baroara. P Kruger straat: 7 7 45 9 H„ 10 45 en 12 uur H. Liduina. ttijksstraarweg: 7.30 9 10.45, 12 en 5 uur avondmis. O. L. Vrouw van VII Smarten en St Ba vo, Rijksstraatweg: 6.30. 7.30. 845 H 10.15 11.30 en 18 uur (Avondmis) H.H. Petrus en Paulus: 7 8.30. 10 H.. en 11.45 uur BLOEMENDAAL: Allerh Drieéenheid: 7 30 9 H 10.45 en 12 uur H Sacrament: 130 9 10 30 H en 12 uui AERDENHOUT: 7 30. 9 H en 11 uur ZANDVOORT H Agatha: 7 30 9 H rn 11 uui ZANDVOORT. Huis ln de duinen: 8.45 uur CVERVEEN: 7 8. 9 H.. 10.30 en 11 30 uur HEEMSTEDE. (H. Bavo): 7.30. 8.30. 9 40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O L. Vr. Hemelvaar') 6.45 7 45 b 40 h.. 10. 11 en 12 uur SPAARNDAM: 7.30 en 10 H BENNEBROEK <H Jozef): 6.45. 8, 9.15 ii.. en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr. Hemelvaart) ï.30, 8.30 en 10 uur H Het sprookje van de prins en het volksmeisje is uit de assepoestersfeer naar die van de moderne showbusi ness en de zakenwereld overgebracht door Norman Krasna in de vorm van de muziekfilm „Let's make love", waarvan de constructie volgens de een voudigste formules verloopt. George Cukor, die de nodige handig heid, heeft in het ensceneren van speel- scènes en muzikale arrangementen, verzekerde zich van de medewerking van ervaren vaklui als een goede ca meraman, bekwame geluidstechnici en geroutineerde spelers als Yves Mon- tand. Marilyn Monroe en Wilfred Hy de White om het verhaal rechtlijnig in toneelmatige beelden uit te stippe len. Op die manier probeert Cvkor afwis seling te brengen in het kijkstuk vol overbekende verwikkelingen, roman tiek en grappigheden, resulterend in glad en vlak verbruiksamusement, dat van de week te zien is in Rembrandt, maar dat voorbehouden dient te blij ven aan volwassenen. Een zeer spectaculaire en sensatio nele film, die het met de geschiedenis niet zo nauw neemt, het vooral van de uiterlijke effecten moet hebben, en waarin het spel van de hoofdpersonen niet zo geweldig is. De liefhebbers van het pompeuze genre zullen de weg wel weten te vinden. Hij leidt naar Lido, 14 jaar. Frans Hals blijft nog een week de thriller „Een stem in de mist" draaien. 18 j. Studio prolongeert de Engelse filmcomedie „Doctor in love". Volw. Minerva draait tot en met woensdag „De zaak M.P.". A.l. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN. DUS RUIME KEUZE. ENGEL GROTE HOUTSTRAAT 181 TELEFOON 14444. HAARLEM, 7 jan. In de Vishal len enkele voorzieningen worden getrof fen om de ruimte geschikt te maken voor het houden van tentoonstellingen. Voor dit doel en voor het organiseren van enkele tentoonstellingen in dit jaar, stellen B. en W. de raad voor een bedrag van 14.000,beschikbaar te stellen. Het gaat echter om enkele tij delijke voorzieningen, zolang over de definitieve bestemming van het gebouw nog geen beslissing zal zijn genomen. Voor het houden van kunsttentoon stellingen zijn in de begroting 1961 van het Frans Halsmuseum en van het mu seum Het Huis van Looy posten opge nomen van respectievelijk 2.000, en 1.000,—B. en W. willen nu ook een vaste post op de begroting brengen voor andere tentoonstellingen. In 1956 en 1957 werden voor tentoonstellingen in de Vishal reeds incidentele credieten be schikbaar gesteld. Het gevraagde bedrag van 14.000,— vergt geen verhoging van de begroting als geheel, omdat men dit bedrag kan vrijmaken door het verlagen van andere posten. Zo zal de post Avondopenstel ling Frans Halsmuseum van ƒ10.000.— tot 6.000,— worden teruggebracht, om dat men uit deze post de laatste jaren gemiddeld toch niet méér gebruikte. Öok de post „Andere uitgaven terzake van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen" kan met 5.000,— worden verlaagd. Tenslotte mag gerekend wor den op een gemiddelde aan entreegel den van ongeveer 5.000,— per jaar. Maandag 9 januari Filmvoorstellingen voor 6-10-jari- gen: 9. uur: Wethouder Westerveld- school, Overtonstraat; 11. uur: Jeugd huis, IJdijk, Spaarndam; 2 uur: Ge dachteniskapel, Croesenstraat, Over veen; 4 uur: De Schuijlenburcht, Kleverparkweg 15. Filmvoorstellingen voor 10-14-jari- gen: 9 uur: Jeugdhuis, IJdijk, Spaarn dam; 11 uur: Wethouder Wester- veldschool, Overtonstraat; 2 uur: De Schuijlenburcht, Kleverparkweg 15; 4 uur; Gedachteniskapel, Croesen straat, Overveen. Grondtekenen voor 6 t/m 14-,jari gen: 2 uur: Teijlerschool, Haarlem- merliedestraat. HAARLEM, 7 jan. Vannacht om kwart over twaalf ramde een 55-jarige koopman uit Haarlem met zijn auto twee verkeerszuilen op de Kleverparkweg. Volgens zijn zeggen werd de man ver blind door een tegenligger, waardoor hij de macht over het stuur kwpt raakte. De auto reed over een verkeersheuvel nabij de Mr. Cornelisstraat en kwam tot stilstand tegen een muur, die over drie meter omver werd geworpen. De koopman bleek in kennelijke staat van dronkenschap te verkeren en werd ter ontnuchtering ingesloten. De zwaar be schadigde auto moest worden wegge sleept. HAARLEM, 7 jan. Binnen afzien bare tijd zal aan de Haarlemse raad worden voorgesteld de wegindeling van de Spanjaardslaan te wijzigen in ver band met de toenemende verkeersdruk te in deze laan. De rijbaan zal verdub beld worden in het gedeelte vanaf de kruising met de Fonteinlaan, tot aan het punt waar de Spanjaardslaan een af buiging zal krijgen zodat zij aansluit op de westelijke randweg. Ook de krui sing met de Fonteinlaan zelf zal wor den gereorganiseerd. B. en W. willen van deze gelegen heid gebruik maken om de oude bo men langs de Spanjaardslaan te rooien en er jonge, reeds voorgeplante linden voor in de plr.ats te stellen. Peze ver_ jonging van de boombeplanting langs de Spanjaardslaan zou dan zo spoedig mogelijk moeten kunnen plaatsvinden. Men wil deze zomer de wegindeling ver- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 jan. Uit het onder zoek, dat wordt ingesteld naar de rel letjes rond de kerstboomverbranding in de Geraniumstraat is nu al gebleken, (lat de agent, die de 16-jarige scholier W. H. Scholte een dodelijke sabelsteek heeft toegebracht, gehandeld heeft tij dens een voortgezette actie om de open bare orde te handhaven en herhaling van wanordelijkheden te voorkomen; op de Segbroeklaan waar dit laatste gebeurde dreigden sommige jongens zich opnieuw te verzamelen. Dit wordt HAARLEM, 7 jan. De tentoonstel ling van „De Groep", die tot en met vandaag in dé Vishal is gehouden, is met één dag verlengd en zal dus nu morgen eerst worden gesloten. BEVALLEN van een zoon; H. J. de Bruin-Staal, A. A. Bollmann-Koppe, A. J. van den Pavert-Kaandorp. BEVALLEN van een dochter: P. C. Palm-Menke, J. A. Pieters-van den Heuvel, J. C. de Vries-Strijbosch. OVERLEDEN: K. van Steenbergen, 43 j., Leidschevaart, M. Lijnzaat-Koc- kelkoren, 82 j.r., Gr. Houtstraat, J. Gaijaard, 90 jr., Jansstraat, J. Jansen, 65 jr., Luzacstraat, M. P. A. de Blieck, 70 j., Kamperlaan, P. J. van Egmond, 68 j., Kamperlaan. gezegd in een communiqué, dat de Haagse politie vanmorgen heeft uitge geven. Volgens een woordvoerder van de politie kan dit zo worden geïnter preteerd, dat nu al vast staat, dat het gebruik van sabels gerechtvaardigd was. Verder wordt meegedeeld, dat het on derzoek van de politie nog niet is be ëindigd. „Er bestaat, uit de aard der zaak, aanleiding het procesverbaal, dat over het onderzoek zal worden opge maakt, naar de officier van justitie, dat de officier van justitie het dossier aan de procureur-generaal van het ge rechtshof, tevens fungerend directeur van de politie, ter beoordeling zal voor leggen „Zoals pleegt te geschieden bij strafzaken van meer bijzondere impor tantie". De justitie zal uitmaken of er een strafbaar feit is gepleegd. HAARLEM, 6 jan. B. en W. van Haarlem hebben de raad voorgesteld de raadsleden D. A. J. Spek (Prot. Christ), en J. J. Voogd (P.v.d.A.) en de niet-raadsleden dr. J. G. Dijkman en dr. J. F, M. Kat te benoemen tot leden van de commissie van toezicht op de Stadsbibliotheek en -leeszaal. i Advertentie) M STK KI >VM SI. VAAK T 20 T (4.110)3. Binnen 4 dagen retour. CINEMA PALACE: „En zij schaamden zich niet", ontraden. FRANS HALS: „Een stem in de mist" 18 jaar; (3e week); 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Di. 2 en 8 uur. LIDO: „Carthago in vlammen", 14 jaar. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u Elke morgen 10.30 en 11.30: Het huwelijk van Koning Boudewijn en Dona Fabioia (in kleuren). LUXOR: De onzichtbare vijand valt aan, 14 j.; 2, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Do.cyclus: Die Sünderin, ontraden. REMBRANDT: „Let's make love", volw 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Voor schurken geen genade, 14 j.; Ma. t.m. do.: Dé zoon van Frankenstein, 18 j.; 2.30, 7 en 9.15 u Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: T.m. wo.: De zaak M.P., a.l. vr. 8 15 u„ za. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 2. 4.15, 7 en 9.15 u.; Ma. en di. 8.15 uur Wo. 2.30 en 8.15 uur. Zaterdag 7 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Het Zuiden- Theater speelt dit stuk van Julien Green, waarin tegen de achtergrond van de Ame rikaanse burgeroorlog het conflict van een jongen behandeld wordt, die zich van zijn sexuele abnormaliteit bewust wordt, onder de voortreffelijke regie van Richard Flink Coen Flink en Annét Nieuwenhuyzen bren gen opmerkelijke toneelprestaties Van het publiek wordt we) enig onderscheidings vermogen gevergd. Zondag 8 januari Stadsschouwburg. 8 uur Toneelgroep Theater in Het Zuiden (zie boven). Zaterdag 7 januari Raadhuis Heemstede, 35.30 uur: Nieuw jaarsreceptie burgemeester van Heemstede Cruquiusmuseum, Historische stoomma chines en grote maquette van Nederland. Geopend dag. 912.30 en 13.30—16 uur, Zo. van 10—16 uur Woonhuis Jac. van JLooy, KI. Houtweg 103, het voormalige woonhuis van ae scnii- der-schrijver Jacobus van Looy_ Ge- opend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur, zo. van 1417. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1015 en zo. 13—15 u. i.-yiers Museum. Tekeningen Houanase, Ita liaanse en Franse School Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel Geop. ie dere werkd. beh. maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maano van i3lö uur Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel- eeuwse beeldhouwwerken Handschriften en kunstnljverneid Geopend van 10—17 u Zon - en feestdagen 13—16 uur. Museum „Het huls van Looy", KI Hout weg, hoek Kamperlaar: Expositie werken leden van de Nederlandse kring van te kenaars G-eopend dagelijks van 1012.30 uur (tot 16 jan.) Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat I boek Nieuwe Kerkplein Geopend dagelijks (ook zo.) van 10—22 u Werken van Dick van Gulik. Kunstzaal „De Ark", Nieuw Heiligland 1: Schilderijen van Hans van Wiik Geo pend dag 9—17 u en ma., wo en vrti van 18—20 u. (tot 11 jan.) Vishal, Grote Markt: Expositie Werken Haarlemse scnilders en beeldhouwers van „De groep" Geopend ma., wo en za 's avonds van 8 tot 10 u.; zo. van 15 u. (tot 7 Jan.) Bloemenheuvel (Overveen): Schilderijen en tekeningen uit Bali en Italië van Rudolf Bonnet. (Van 8 t.m. 29 jan.) Geopend van 10 tot 5 uur, 's-zondags van 2—5 uur. anderen, zodat in de herfst de jonge bomen kunnen worden geplant. Na de nieuwe beplanting krijgt de Spanjaards laan vier rijen linden, afgewisseld met populieren, geplant in ruime groenstro ken. Een en ander gaat 44.000, kosten en B. en W. vragen de raad om het benodigde crediet. Zij stellen daartegenover, dat het te vellen hout ongeveer 13.000,— zal opbrengen. Met nadruk wijzen B. en W. erop, dat de toestand waarin de oude bomen langs de Spanjaardslaan zich de laat ste jaren bevonden, zeer slecht is. Reeds moest een groot aantal bomen ter plaatse worden gerooid, terwijl dit najaar wederom is gebleken dat ver schillende oude bomen moesten ver dwijnen. HAARLEM, 6 jan. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 220 m2 gronds aan de Izaak Enschedéweg in de Waarderpolder in erfpacht uit te geven aan de N.V. Baenstede, tegen een canon van 1,50 per m2 met een op tie om de grond aan te kopen voor 30 por m2. De grond wordt gebruikt voor uitbreiding van het naast deze grond reeds gelegen fabrieksgebouw van de N.V. Voor 1 wil Haarlem van de NZHVM 156 m2 gronds aan de Leidsevaart ko pen om terplaatse de trottoirs te kun nen verbreden. Voor 92.000 willen B. en W. 11.35.70 ha gronds aankopen in het uitbreidingsplan Schalkwijk A-l. ,De grond heeft men nodig voor de woning bouw. In dit bedrag is het aandeel in de kosten van de onteigeningsprocedure inbegrepen. Voorts stellen B. en W. van Haarlem de raad voor om een stuk gronds van 250 m2 aan de Mr. Jan Gerritszlaan te verkopen aan de kerkeraad van de Evangelisch Lutherse Gemeente te Haarlem, die er een kerk wil bouwen. De prijs bedraagt 24.584. In de na bijheid zal mettertijd ook een bejaar dencentrum worden gesticht. De grond is gelegen op de hoek van de Plesman- laan. Aan de raad wordt tenslotte voorge steld voor 6000 de percelen Delft straat 37 en 39 aan te kopen. Deze panden zijn in een te saneren wijk ge legen en nr. 37 is reeds onbewoonbaar verklaard. De gemeente wil beide pan den na aankoop slopen. De naastgele gen panden zijn reeds gesloopt. HAARLEM, 6 jan. De afdeling Haarlem en omstreken van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt dins- dag 10 januari, 's avonds om acht uur een bijeenkomst in het Krelagehuis. De heer D. Spaargaren zal kleurendia's projecteren, die tot onderwerp hebben: „de schoonheid van bloem en bos". HAARLEM, 7 jan. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 9300 ter bescnikkiner t P ctollnn vr/-\r»v> VioF mol/QM aan ae van zompelstraat ten behoeve van de openbare „Van Zompelkleuter- school". Grote bijval kreeg Joep Terwey die gisteravond met het Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Nico Hermans het fagotconcert van Mozart speelde. Een der scènes uit het programma van de Raad voor de Jeugd, waarin de jeugd optrad voor de jeugd. HAARLEM, 7 jan. Kort geleden werd b(j de kunsthandel J. R. Bier een tentoonstelling gehouden van werken van oude meesters. Eén van de ten toongestelde werken heeft het gemeen tebestuur van Haarlem aangekocht ten behoeve van de verzameling van het Frans Halsmuseum Het betreft een schilderij, voorstellende een winter landschap, van Salomon Rombouts. Salomon Rombouts, Haarlemmer van geboorte, is een zoon van Gillis Rom bouts, van welke laatste een schilderij, voorstellende een weversbinnenhuis (anno 1656), evéheens in het Frans Halsmuseum is vertegenwoordigd. Het werk van Salomon Rombouts is voor het museum een belangrijke aanwinst, en een nieuw en boeiend aspect in de ontwikkeling van landschapschilderin gen in de Haarlemse school. Het werk heeft een plaats gekregen in de zaal voor Regenten en Regentessen van Frans Hals. HAARLEM, 7 jan. De Haarlemse Raad voor de Jeugd organiseerde gis terenochtend in „Deining" aan de Rip- perdastraat een voorstelling van kinde ren vóór kinderen onder de titel „wij maken een feest". Ieder kind mocht iets doen, hetzij een sketchje, hetzij een voordracht of een muziekstukje. Voor de uitvoering was ijverig gerepeteerd on der leiding van de heer A. van Moock. Nadat eerst de generale repetitie gehou den en het publiek binnengelaten was, werd er begonnen door vier meisjes, die zich M.I.E.C. noemden. Zij zongen twee liedjes, die gekozen waren uit het reper toire van Rudi Carell en De Selvera's. Deze bleken nogal in de gunst te staan van de jeugdige „kleinkunstenaars", want er werden in de loop van de mor gen nog vele malen liedjes van hen ge zongen in alle variaties van een-, twee-, tot drie en vier-stemmige uitvoering. In het sketchje „In de bioscoop" vielen twee nozems een deftige dame lastig, die pedant wegliep en door één der jon gens beentje gelicht werd. Doek en in de zaal gelach. Op de platen La Paloma en Hurricane Beat werd door drie jon gens een uitstekende imitatie van een jazz-combo gegeven. Zij hadden zich een baardje laten opschminken en oogst ten veel succes door hun grote beweeg lijkheid. In de pauze werd snoep uitgedeeld, waardoor veel rumoer ontstond. De kinderen liepen van hun plaatsen en wa ren moeilijk weer tot rust te krijgen. Na de pauze volgde een driestemmig Sel- veralied, ten beste gebracht door de „Singing Sisters." De modeshow door mannequins wekte grote hilariteit in de zaal. De commentator gaf blijk verstand te hebben van dameskleding, hoewel hij niet ouder was dan twaalf jaar. „Dit is een hermelijnen bontstola; je ziet het niet veel, maar zij heeft het dan toch maar om," zei hij bij het showen van een avondjapon. Vooral het bruidstoilet bracht enthousiaste kreetjes van bijval teweeg; bij de meisjes tenminste. Eén van de jongens haalde achteloos zijn schouders op en zèi: „Het is wel mooi, maar naar staat het niet". Daarmee aantonende dat hij nu reeds critisch ten opzichte van dergelijke kledij staat. Het programma werd besloten met nog twee liedjes van de Singing Sisters. HAARLEM, 6 jan. Voor de r.k. commissie „De Vrije Tijd", zal pater Mettrop, vrijdag 13 januari om acht uur, een lezing houden over de missie in Afrika. De lezing wordt toegelicht met lichtbeelden en muziek. Ook zal een op negermuziek gecomponeerde Mis ten gehore worden gebracht. De bijeenkomst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw, Zoetestraat 11. HAARLEM, 7 jan. Het is vrijdag avond in het concertgebouw een in alle opzichten groot muziekfestijn geworden. Voor het eerst trad in Haarlem op het Nationaal Jeugd Orkest onder directie van Nico Hermans. Het was al een verblijdend teken dat de zaal beneden uitstekend bezet was. Het publiek be stond merendeels uit jonge mensen.. Zo lang er nog zulk een interesse b\) de jeugd bestaat voor de serieuze muziek, is er geen reden de moed op te geven. En dan dat perfecte ensemble van jeugdige musici op het podium. Er werd uitstekend gemusiceerd. Het was niet zo maar wat enthousiast muziek maken Nee dit musiceren was van een gehalte dat aan menig beroepsorkest ten voorbeeld gesteld kan worden. Het samenspel was perfect en de ritmische vormgeving liet niets te wensen over. De orkestklank was zeer beschaafd en meermalen glansrijk. Vooral de koper blazers wekten door hun nobele, fraaie toonvórming bewondering. Wanneer men bedenkt dat dit orkest na enkele dagen repeteren (tijdens de vakanties) een programma stylistisch zo volmaakt weet te realiseren, zal men nog meer respect hebben voo,r de prestaties. Wat uitvoering aangaat lag het hoog tepunt na de pauze in de vierde Sym fonie van Dvorak. Dit stuk ademt goeddeels een pastorale sfeer. Nog al tijd is Dvorak het grootst in zijn melo- diek en instrumentatie. Het is de grote verdienste__ van Nico Hermans geweest, dat hü zijn jeugdige schare musici heeft weten te inspireren tot een be zielde interpretatie van deze prachtige muziek. de pauze speelde de jonge fa- gottist Joep Terwey samen met het verkleinde jeugd-orkest op voorbeeldig ge wijze Mozart's fagotconcert. De mu- siceertrant was ingetogen, doch daar om niet minder speels en muzikantesk. De toon van Joep Terwey is fraai en zyn gevorderde techniek heeft hem in ait ve.rre van gemakkelijke werk niet de steek gelaten, il lei)gdorkest in Nico Hermans ,V?dig dirigent bezit, bleek uit IIto'kmg van het Rondo Festoso ^?r„ci 2 s> een fris werkje, ook al graaft het niet diep. „Morceau Symphonique" uit Rédemp- uon van César Franck had wat meer muzikale gloed kunnen hebben. Waar schijnlijk zal dit wat meer tijd ter rij- Ping nodig hebben. De uitvoerenden mochten terecht uit bundige ovaties oogsten. j Advertentie) AW&v.,.. 5 (Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF 51835 HAARLEM, 7 jan. HFC benut mor- gen zyn vrije zondag voor de voetbal- competitie met het spelen van een vriendschappelijk wedstrijd tegen Quick uit Den Haag. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Spanjaardslaan en begint om 2 uur. EIK) (thuis tegen Fortuna VI.)Punt; pettersson en Berends; Koster, Van Dyk en Koene; Plaizier, Peters, Dui venvoorden, Leonhard en Spiers. Haarlem (uit tegen Longa): Van 't Kruijs; Maas en Sybrandi; Boom, Be- rendregt en Dujjster; Vreeken, Goed hard, Doornbos, Veen en Jonker. RCH (uit tegen Heerenveen)Tukker; achoonenberg en Romviel; De Vries, Rooders en Liefhebber; Peper, Brou wer, Honout, Biesbrouck Sr. en Van der Lippe. Stormvogels (thuis tegen DFC)de Graaf; de Vries en Freriks; Van Woo ning, Jansen en Doorneveld; De Graaf, van der Lugt, Snoeks, Van der Waal en Ramakers. VSV (uit tegen EBOH)Geerlofs; Schoon en Minks; Versluis, Kort en Brom; Van Dolder, Soeteman, Jager, Farenhorst en Hejjmans. HRC (uit tegen Celeritudo) Warmer dam: Van Bergen en Henk Kers; Dray- er, Henny Kors en Van Bruggen; Jan Duindam, Neeskens, Martin, de Reus en Jilles Duindam. Ripperda (uit tegen JSV)Wiedijk; Doves en Bouwman; Kuilboer, Dreyer en Van Kampen; Meijer, Pieterse, Hout. kamp, Kuyer en Schreuder. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen QSC) Kniese; Stokman en Stobbelaar; Kraay- enoord, Koning en Water; Van der Mjje, Visser, Keesman, Oosterbaan en Hal- derman. VVB (thuis tegen WA); Van den Boogaard; Van der Velde en Altena; Van Vuuren, Both en Effern; A. Luit jes, Kersbergen, Kooimans, R. Luitjes en Koppen. NAS (uit tegen RCZ): Blommestijn; De Lange Ligthart; Meedes, Bons en H. v. Rooijen; Zegers, Smulders, Schou ten, Bottelier en A. v. Rooijen. Renova (thuis tegen Kinheim): Flip- sen; Dingerdis en Grijmans; De Graaf; Ravestein en Van de,r Zalm; A. Smit, Van der Veldt, Toenbreker, G. Smit en Scheffer. De N.V. Nederlandsche Werkplaat sen voor luchttechniek in Haarlem zullen met ingang van 1 maart 1961, de vijf en veertigurige werkweek in voeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2