MÈÈÊÈÈmmmm Stal de „hondekop tonnen uit schep Rotterdammer opereerde in vele Noordzeehavens voor en? Dies van de „nieuwe" G.U. Geestige woorden van minister Cals in het Rijksmuseum Dr. P. Korringa benoemd tot buitengewoon hoogleraar PAUL VLAANDEREN en net zenuw-gas komplot Herkend op Centr. Station Drie brieven over IJ-tunnel Aapje „Bimbo" mascotte Marine van V.S. oefent bij Cuba Burgemeester zal raad inlichten FLN-leuzen voor Franse ambassade Parkeermeters op Schiphol Oppositie-bladen alle verboden en m afd. Hollandia Mij. Geneeskunst Beraad over obligaties PAGINA 2 In arrest gesteld Luitenant rijdt door na aanrijding Bromfietser zwaar gewond Brits arbeidsrecord Veel vrouwelijke werkkrachten Haagse relletjes Nog geen conclusie over politie-actie In Den Haag TON LUTZ MOET RUST HOUDEN Aan Gemeente Universiteit Amsterdam Indonesië Nieuw-Guinea Raad Elf kandidaten voor vijf kiesmannen Oud-strijders boos op burgemeester Eretekenen in Oir schot sinds 1950 vergeten 2 bouwvakarbeiders na ongeluk overleden In Dordrecht Pleger van overval schrikt van vraag en vlucht KVK,BR .WOONT HIER IEMAND! COPYRIGHT SWAN FEATURES SYNDICATE (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 9 jan. Vrijdagmor gen j.l. heeft de Rotterdamse politie de 34-jarlge koopman Cor N., in onderwe reldkringen beter bekend onder namen als ,.Cor de kraker" en „de hondekop" in zjjn woning in Katendrecht van zijn bed gelicht en gearresteerd. De koopman, een beruchte figuur bij de Rotterdamse politie en justitie, wordt ervan verdacht de afgelopen twee jaar tientallen diefstallen te hebben ge pleegd op zeeschepen in de havens van Rotterdam, Amsterdam, Ridderkerk, Vlisingen en Vlaardingen. In de hoofd stad alleen al zou de gezamenlijke buit de 100.000 gulden overschrijden. In zijn woning in de Wapenstraat in Rotter dam heeft men slechts 3800 gulden aan getroffen. Ook de vrouw van de koop man is vrijdag gearresteerd. Zij is na verhoor voorlopig op vrije voeten ge- «teld om voor haar gezin van negen kin deren te kunnen zorgen. De koopman is overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Amsterdam en daar in gesloten. Tot nu toe ontkent hij ten stel ligste iets met de scheepsdiefstallen te maken te hebben. Vanmiddag zou hij opnieuw langdurig worden verhoord. Lange tijd heeft de politie nodig ge had voor zij tot arrestatie overging. Twee jaar lang druppelden met meer of minder korte tussenpozen aangif ten van grote scheepsdiefstallen bin nen zowel in Amsterdam, Rotterdam, als andere havensteden. De methode, die de inbreker(s) toepasten, bleek overal dezelfde. Aanvankelijk ver moedde de politie dat alleen beman ningsleden van de schepen de diefstal len gepleegd konden hebben, tot men na de laatste grote scheepsdiefstal, op 19 december j.l. aan boord van het Griekse schip „Vassiliades" in de Amsterdamse haven gepleegd, enig houvast kreeg aan de mededelingen van de kapitein. Deze vertelde de poli tie. dat op de dag dat uit zijn hut ruim 17.000 gulden verdween, een Ne derlander aan boord was geweest, die zich uitgaf voor opkoper. Bij toeval had hp gezien hoe de man spiedend in zijn hut had gekeken. Hij droeg een pet en zorgde er angstvallig voor dat men zijn gezicht niet te zien kreeg. Op het schip had hij zich voorname lijk in donkere hoeken opgehouden. De manier waarop de diefstal was ge pleegd deed de politie vermoeden dat alleen een lid van de bemanning er schuldig aan kon zijn. De dief had ge bruik gemaakt van diverse sleutels, die elk op een verborgen plaats hin gen of lagen. De kapitein kon een nauwkeurig sig nalement opgeven van de opkoper. De Amsterdamse politie had na de reeks scheepsdiefstallen van de laatste tijd ook contact opgenomen met politieauto riteiten in Rotterdam. Daarbij was de naam van de koopman ,,Cor N." ge vallen. Hy had een reeks veroordelin gen voor scheepsdiefstallen achter de rug. Zijn signalement kwam vrijwel precies overeen met de beschrijving die de Griekse kapitein had gegeven van de opkoper. Het feit dat de kapitein de opkoper ,,a man with a dog-face" noemde, gaf de doorslag. Vanaf dat ogenblik werden de gan gen van Cor N. nauwkeurig nagegaan. Vorige week werd de politie in Rotter dam 's avonds opgebeld door een 18- jarige bediende van het wisselkantoor op het C.S. in Rotterdam. Hij vertelde dat zich enkele seconden geleden een man aan zijn loket had vervoegd met Amerikaanse dollars. De jongen had hem onmiddellijk herkend als de be ruchte figuur die hem door de politie op foto's was getoond. Hij had het geld gewisseld en de bezoeker nagekeken. Hij kon de politie het nummer opgeven van de auto, waarin de man na de in wisseling snel was weggereden. Men heeft tot de volgende morgen gewacht voor men tot arrestatie overging. De aanhouding leverde geen moeilijkheden op, ondanks het feit dat de koopman op die momenten de bokshouding pleegt aan te nemen. Na een korte huiszoe king vond de politie 3800 gulden ver stopt in het boek „08-15" dat boven het opklapbed lag. Cor N. staat bij de Rotterdamse poli tie bekend als een beruchte onderwereld figuur. Hij onderhoudt relaties met de hoofdstedelijke onderwereld en heeft een lange reeks veroordelingen achter de rug, hoofdzakelijk voor scheepsdiefstallen. In 1954 wist hij uit de strafgevangenis in Antwerpen te ontvluchten, toen hij we gens kiespijn naar een tandarts werd overgebracht. Hij had eveneens voor scheepsdiefstallen nog drie jaar gevange nisstraf in België tegoed. De politie vermoedt dat vrijwel al het buitgemaakte geld, dat in de honderd duizenden moet lopen, is opgegaan aar> de gokpartijen, waaraan de koopman iedere nacht placht deel te nemen. In de meeste gokhuizen over het hele land verspreid was hij een bekende gast.Zijn favoriete spel was „Seven or eleven" Hij leed altijd grote verliezen. De tochtjes naar de gokhuizen in Amsterdam en an dere steden placht hij af te léggen in gloednieuwe auto's van het laatste bouw jaar, die hij door vrienden liet huren. Zelf' kon hij geen auto huren omdat hij niet in het bezit van een rijbewijs was en bij de meeste verhuurkantoren be kend stond als een woeste rijder, die de snelheidsmeter altijd tot 130 kilometer liet oplopen. Zoals gezegd blijft hij ten stelligste ontkennen. Hij beweert dat hij de dollars die in Rotterdam zijn ingewisseld, van een Amerikaan heeft gekocht.... Zijn enige commentaar tegenover de politie luidt: „Reken maar dat er een flinke eis tot schadevergoeding komt, wanneer straks blijkt dat ik, onschuldig ben." AMSTERDAM, 9 jan. Het gemeen tebestuur van Amsterdam heeft zo deelt het mede vanmorgen drie brie ven van de regering inzake de bouw van de IJ-tunnel ontvangen. Het betreft hier brieven respectievelijk van de mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid. de minister van Binnenland se zaken en de staatssecretaris van De fensie. Nadat op korte termijn overleg zal zijn gepleegd met de voorzitters van de fracties van de gemeenteraad, zullen B. en W. van Amsterdam nadere medede lingen omtrent de inhoud van deze brie ven doen. Bij een spoorwegongeluk in Barcelona, waarbij een goederentrein en een expresse- trein met elkaar in botsing kwamen, zijn vijfentwintig mensen om het leven gekomen. Twee verplegers dragen een gewonde weg. Op de achtergrond de op elkaar gestapelde wagons. AMSTERDAM. 9 jan. De 329e dies van de gemeente-universiteit werd besloten met een ontvangst in het Rijksmuseum door minister J. M. C. Th. Cals en de burgemeester en wethouders van Amsterdam. Hier aan voorafgegaan was een openba re zitting van de senaat van de uni versiteit, waarbij mevr. prof. dr. E. G. van Arkel een rede uitsprak, waar in zij waarschuwde tegen overbodig en overmatig gebruik van geneesmid delen. Het eredoctoraat in de god geleerdheid werd verleend aan de doopsgezinde kerkhistoricus drs.ds. Van der Zijpp en de gouden medail le van de universiteit werd uitgereikt aan pater C. S. M. Rademaker SSCC (zie elders). De ontvangst in het Rijksmuseum had dit jaar een bijzonder cachet van wege de nieuwe status van de universi teit (die 1 januari van kracht is gewor den en waardoor het Rijk de voornaam ste zorgen heeft overgenomen). Men had moeite bij deze statierijke plechtig heid enig belangrijk persoon te missen. Deze veelhoofdige opkomst had tot'ge volg, dat men de toespraken, die ter gelegenheid van deze gewijzigde sta tus werden gehouden staande moest aanhoren, hetgeen voor de sprekers een aanleiding was kort te zijn. Als eerste sprak minister Cals. Zijn toespraak was vooral interessant om de bepaald geestige vorm, waarin zij was gezet. Hij zei o.a.: „Zoals zo vaak gaat het initiatief ook deze keer uit van de hoofdstad en ditmaal wordt het ten uit voer gebracht. Maar laat ik boven gronds blijven". Hij zei verder, zich erover te verheugen, dat waar nog niet zolang geleden erover gedacht werd de universiteit van Amsterdam op te hef fen, nu iedere zich respecterende stad zijn éigen instelling voor hoger onder wijs wil bezitten; en dat nu eindelijk een oplossing is gevonden om de uni versiteit, de zo nioodzakelijke mogelijk heden tot ontplooing te bieden. En dat met behoud van de belangrijke oe- Dt Westduitse minister van defensie, Strauss, heeft aan bondskanselier Adenauer ter gelegenheid van diens 85ste verjaardag een album aangeboden met foto's, die betrekking hebben op de na-oorlogse „Bundeswehr". Deze foto is er daar een van. Men ziet er het aapje „Bimbo" op, dat als mascotte van een infanterie-eenheid altijd op de schouders van een der soldaten meetrekt als de compagnie gaat marcheren. voegdheden voor de gemeente. Mr. Cals prees zich gelukkig te kun nen meedelen, dat de verordeningen, die het jongste kind van het Rijk op de dag van „Onnozele Kinderen" had opgesteld ter bepaling van zijn eigen zelfstandigheid inmiddels door de ko ningin zijn goedgekeurd. Hij vroeg zich alleen af. wat de gemeente, die vorig jaar 18 miljoen aan exploitatiekosten voor de universiteit berekende met het nieuwe bedrag van 28 miljoen moest deen. Tot slot sprak de bewindsman de wens uit, dat de universiteit in tegen stelling tot de politicus, die vooruitziet tot de volgende verkiezingen, zou wer ken voor de volgende generatie. Mr. A. de Roos, wethouder voor On derwijs sprak daarna namens de ge meente zijn dank uit jegens degenen, die hebben gewerkt voor de nieuwe status en vroeg begrip voor de wee moed, waarmee de gemeente afstand doet van haar 329 jarig „ouderlijk ge zag". De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, die sprak als presi dent-curator van de universiteit, uitte ook zijn dankbaarheid voor de nieuwe bloedstroom, die de universiteit is ge geven. „Altijd heb ik moeten zeggen: het wordt beter. Nu kan ik zeggen; het is beter". Voorts bedankte hij mi nister Cals voor het cadeautje van tien miljoen en zei er niet aan te twijfelen, dat het opgemaakt zou worden. Als laatste sprak de rector magni ficus, prof. dr. J. Kok. Hij zei, dat de gemeente niet meer de „mercator sapiens" (verstandige koopman: de ti tel van de inaugurale rede van Baer- laes, die tegelijk met Vossius in 1631 door de gemeente werd „aangekocht"), is die Vossius met goud kon kopen, maar die nu veel te weinig middelen bezit. Hij zei voorts verheugd te zijn, dat zo'n elegante oplossing is gevonden om Amsterdam aan deze middelen te helpen. SCHOONHOVEN, 9 jan. De 29- jarige eerste luitenant L.D., sport-of- ficier bij het instructiebataljon Van Heutsz in Schoonhoven is in voorlo pig arrest gesteld. Hij wordt er van verdacht nieuwjaarsdag onder Lekker- kerk een aanrijding te hebben veroor zaakt, terwijl hij onder invloed van ster'-e drank verkeerde. Een bijzon dere omstandigheid is, dat de lui tenant zich aanvankelijk niet om het slachtoffer bekommerde en doorreed. Later keerde hij terug en toen deed h« tegenover het slachtoffer voorkomen alsof hij een dienst van naestenlief- de bewees. Het slachtoffer was de ne gentien-jarige banketbakker W. Al- bers. Hij werd gewond en is nog steeds niet in staat zijn werkzaamhe den te hervatten. De aanrijding geschiedde bij de Kerk- weg onder Lekkerkerk. De auto van de luitenant kwam het gedoofde lichten uit de richting Rotterdam. Bij de splitsing Kerkweg-C.G. Roosweg raakte hij de banketbakker die van zijn bromfiets vie! ernstig gewond werd. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 10 jan. Blijkens een gis teren verschenen rapport van het Brit se ministerie van arbeid bereikte het aantal mannelijke en vrouwelijke werk krachten in Brittannië het vorig jaar een record. Het aantal steeg niet meer dan 500.000 tot een totaal van 23.8-39.000 uit een bevolking van bijna 52 miljoen. Van de toewas van het vorig jaar be stond het merendeel uit vrouwelijke werkkrachten. Het aantal vrouwelijke arbeidskrachten in Groot-Brittannië be draagt met 8.272.000 meer dan een derde van het totaal. Dit verrassend hoge aan tal bedraagt bijna 2 miljoen meer dan tijdens de tweede wereldoorlog, toen on gehuwde vrouwen verplicht waren of werk te zoeken of in dienst te treden bij de strijdkrachten. Er zijn nu meer gehuwde vrouwen werkzaam in de Brit se industrie en op Britse kantoren dan ooit tevoren. NORFOLK, 9 jan. (UPI) De Ame rikaanse marine zal vandaag vanuit Norfolk in Virginia landings- en anti- duikbootmanoeuvres in het Caraïbische gebied beginnen. Een woordvoerder voor Amerika's Atlantische vloot verklaarde dat de manoeuvres, onder de codenaam „Con vex 161", een ieder jaar vereiste oefe ning was, die niets van doen had met de verbreking van de Amerikaans-Cu baanse diplomatieke betrekkingen. Aan de manoeuvres nemen deel het vlieg- dekschip Boxer, waarvan aan boord zich duizend mariniers bevinden, een twaalf tal torpedojagers en enkele ondersteu ningsbodems. Aan de anti-duikbootoefening zal worden deelgenomen door de atoom- onderzeëer Seawolf en drie onderzeëers van het conventionele type. De oefening „Convex 161" zal tien dagen duren. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 jan. „Als het on derzoek, dat wordt ingesteld naar de actie van ue politie op de Segbroeklaan, waarbij een zestienjarige scholier met een sabel werd doodgestoken, in een verder stadium is, zal, naar ik ver trouw, de vraag kunnen worden beant woord, of onder omstandigheden als de ze de orde kan worden gehandhaafd met uitschakeling van het onevenredig risico, dat wij thans betreuren." Dit heeft burgemeester Kolfschoten vanmid dag verklaard voor de aanvang van de gemeenteraad. De burgemeester sprak zjjn leedwezen uit over het on herstelbare feit, dat een jeugdig leven aan de actie van de politie ten offer is gevallen. Hij zei hangende het onderzoek nog geen conclusie te willen trekken over het optreden van de politie onder der gelijke moeilijke omstandigheden, maar de raad te zijner tijd de uitslag en het beraad daarover bekend te zullen maken. De burgemeester deed een be roep op het vertrouwen van de raad in zijn „gewetensvol streven om derge lijke tragische consequenties van een politie-actie, waarvan op zichzelf de raadsleden de noodzaak niet in twijfel zullen trekken, tot het uiterste te voor komen." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 jan. Onbekenden hebben zaterdagnacht de letters F.L.N. ge schilderd op het trottoir voor twee ge bouwen van de Franse ambassade, res pectievelijk op de Lange Vijverberg en in de Oranjestraat en voor de woning van de Franse ambassadeur op het Lan ge Voorhout. Op de ramen en tegen de muren werden biljetten geplakt waarop in rood en groen gedrukt was: Paix en Algérie. Op de Franse ambassade neemt men aan dat dit het werk is van een organisatie en niet van enkele grappen makers, te meer daar de biljetten ge drukt zijn. De leuzen zijn gistermorgen verwij derd. De politie stelt een onderzoek in. ROTTERDAM. 9 jan. De directeur van Rotterdams Toneel, de heer Ton Lutz, zal op medisch advies vier vijf weken volledige rust moeten houden, in verband met een vrij ernstige maag aandoening. Hij werd maandag in een Rotterdamse kliniek opgenomen. De gedwongen rust impliceert uiter aard dat de heer Lutz ook zijn werkzaamheden als regisseur en acteur moet onderbreken. Vandaag zijn parkeermeters op de luchthaven Schiphol in gebruik genomen. Men hoopt op deze manier de parkeermoeilijkheden hier enigszins te verlichten. DJAKARTA, 10 jan. (UPI) Het militaire opperbevel van Indonesië heeft gisteren het socialistische dagblad „Pe- doman" en vier bladen van dezelfde uitgeverij voorgoed verboden. Hierdoor is het laatste grote blad van de oppo- stitie in Indonesië van het toneel ver dwenen. De socialistische partij is op 17 au gustus van het vorige jaar verboden. De woordvoerder van het leger, kapi tein Eddy Djajaatmadja heeft verklaard dat het blad verboden is omdat het „her haaldelijk artikelen heeft gepubliceerd die het vertrouwen van het volk in de leiding van de nationale revolutie trachtten te ondermijnen". In het laatste nummer van „Pedo- man" afgelopen zondag was een grote kop afgedrukt waarop te lezen stond: „Vaarwel en tot ziens." In een hoofd artikel werd voorspeld „betere tijden zullen aanbreken." IJMUIDEN, 10 jan. Dr. P. Korringa, sedert 1 februari 1957 directeur van het rijksinstituut voor visserijonder- zoek cn van het centraal visser,., boratorium ve IJmuiden, is be noemd tot buiten gewoon hoogleraar in de toegepaste hydro-biologie aan de Gemeente Uni versiteit van Am sterdam. De nieuwbenoem de hoogleraar, die in 1913 te Heemste de werd geboren, verwierf grote be kendheid door zijn bestrijding van de schelpziekte, die de oestercultuur ten gronde dreigde te richten. Hij wist een bestrijdingsmiddel te vinden en daar na wees hij de weg om de oestercul tuur tot nieuwe bloei te brengen. Nauwelijks had hij deze slag gewonnen of een nieuwe ca tastrofe dreigde: een ziekte richtte grote verwoestin gen aan onder de mosselen. Bestrij ding van de para siet was een uiter mate moeilijke zaak De situatie leek ho peloos. In één teel' viel de mosselpro- duktie tot een vier de terug. Op insti gatie van dr. Kor ringa is toen een nieuwe mosselcul tuur opgebouwd op de Waddenzee. Tevens gelukte het hem de Zeeuwse mosselcultuur weer tot bloei te brengen. Als directeur van het centraal visse rijlaboratorium volgde hij dr. Havin- ga op, wiens eerste assistent hij was geweest, toen hij zijn doctoraal examen biologie in Amsterdam had gedaan. Maar deze „kampioen van oesters en mosselen" had reeds als 12-jarige jon gen van zich doen spreken, toen hij aan het strand een vreemde slak had ge vonden, die nog nooit eerder op de Hollandse kust was gezien. De slipper slak, ook wel muiltje genoemd, had de Hollandse kust bereikt om er later dood en verderf te zaaien op de oester percelen maar daar tevens in hem een succesvol bestrijder te vinden. HOLLANDIA, 9 jan. (ANP) Het kantoor van het plaatselijk bestnur was vandaag gesloten. Op vier plaatsen in de onderafdeling Hollandia, in het kips district I, het zogenaamde landelijke Hollandia, r"n namelijk de in totaal 123 kiesmannen gekozen die in februari hun afgevaardigde kiezen voor de Nieuw- Guinea Raad. In de kieskring Kajoepoelau, het eiland van de groep I Jouwe in de Hum- boldtbaai van Hollandia, gebeurde dit in het met een erepoort en met groen en met roodwitblauwe vlaggen versierde Paaldorp. waar ook kiesgerechtigden van het andere dorp in de Humboldt- baai, Kajoebatoe, aanwezig waren. In totaal 258 kiezers moeten hier vijf kies mannen kiezen. Er waren elf kandida ten-, De verkiezingen trokken veel pu blieke belangstelling van autochtone zij de. De opkomst der kiezers was onge veer zestig procent. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 9 jan. De federatie van Nederlandse oud-strijders organisa ties heeft de minister van Defensie een brief gestuurd waarin zij haar veront waardiging uit over de houding van de burgemeester van Oirschot, die eel"® deze maand zestig eretekenen van orde en vrede gaat uitreiken, die hem in 19t>u voor dit doel door de minister zijn toe gestuurd. Zij waren bestemd voor oud militairen die in Indonesië hadden dienst gedaan. De heer Steger heeft wUlen wachten op een „passende gelegenheid Toen deze naar de mening van de burge meester niet spoedig kwam zijn de me dailles gewoon vergeten. Dit alles is aan het licht gekomen toen de burgemeester kort geleden weer aan de onderscheidin gen werd herinnerd en alsnog een datum voor de uitreiking vaststelde. De federa tie heeft de minister verzocht de burge meester van zijn taak te ontheffen de medailles uit te reiken en dit nu zelf te doen. „Zijn houding wijst op een er gerlijke miskenning,van de waarde van deze onderscheiding zo meent de fede ratie. AMSTERDAM, 9 jan. In de Kon. Nederlandse Mij. tot Bevordering van de Geneeskunst is er beraad geweest over de vraag of het strijdig is met de medische etiek, dat leden zouden ingaan op een aanbod van een Neder landse pharmaceutische industrie om in te tekenen op een 5 pet. obligatie lening ten behoeve van bedrijfsuitbrei- dmgen. De Maatschappij voor de Genees kunst heeft het bedrijf geschreven dat het met grote verontrusting van het aanbod heeft kennis genomen. Zij heeft het bedrijf uitgenodigd om deze zaak te komen bespreken. Men hoopt op deze wijze zonder een nadrukkelijke uitspfaa-k, te komen tot een beëindi ging van dit soort aanbiedingen, die de indruk van een commerciële be ïnvloeding kunnen wekke-. Overigens, zo werd er aan toege voegd, staat het natuurlijk elke medicus vrjj zijn geld langs de normale beurs- weg eventueel in aandelen van pharma ceutische bedrijven te beleggen. Dez« vorm van het aanbod was de maat schappij echter niet welkom. DEN HAAG, 9 jan. Twee bouwvak arbeiders die vorige week bij een be- drjjfsongeluk ernstig werden gewond, zijn gisteren overleden. De 49-jarige timmerman K. J. van der Spek uit de Van Beyerenstraat overleed tengevolge van een val van zeven meter hoogte in het nieuwe pand van de Staatsdruk kerij. De 59-jarige betonarbeider A. Pronk van de Zeekant overleed ten gevolge van letsel dat hij opliep toen een volautomatische betonmolen begon t« draaien, terwijl hij de machine schoon maakte. Het onderzoek van de arbeidsinspectie in deze laatste zaak heeft inmiddels uit gewezen dat de deksel van de be- dieningskast van de molen verkeerd was neergelegd, zodat water in de kast is gelopen en kortsluiting is ontstaan. De molen was pas een dag in bedrijf by de hoogbouw op de hoek van de Bouw- lustlaan en de Meppelweg. (Van onze correspondent) DORDRECHT, 10 jan. Gistermor gen heeft een tot nu toe onbekende jongeman de echtgenote van de heer W. van de Hilst, die op de hoek van de W. Marisstraat en de Josselin de Jonghstraat een sigarenwinkel annex postagentschap drijft, met een of ander voorwerp dat blijkbaar een vuurwapen moest voorstellen, bedreigd, terwijl hij op de geldlade wijzende kenbaar maak te dat hij geld wilde hebben. De man had zijn gezicht verborgen achter een rode zakdoek, die zijn ogen nog juist vrij liet. Mevrouw van da Hilst, die, vagelijk denkend aan een grapje, zich niet ifit het veld liet slaan, vroeg de man: „Wat is dat voor gek heid?", waarop hij er van door ging. Mevr. van de Hilst heeft niet kunnen vaststellen of het voorwerp dat hij op haar gericht hield inderdaad een vuur wapen was. Haar schoonzoon, die in de keuken was, heeft de politie gewaar schuwd. De heer van de Hilst was nog boven. Even tevoren was er nog een jonge man in de winkel geweest, van wie vast staat, dat hij de dader niet is. Sovjet-Unie - Engeland heeft van de Russische regering toestemming ge kregen in het Russisch een tijdschrift, uit te geven in de Sovjet-Unie. Het blad zal „Angliya" (Engeland) heten en om de drie maanden verschijnen. (Reuter). DIT ZAL HET Z'JN WEL, HET KOMT VIT OP WAR MALCOLM HET I EEN PRACHTIG STRAND - OVER HAD EEN, VER- WE MOETEN HIER EENS LATEN OORD, HE 7 6AAN BADEN. OP DE HELLING AAN DE OVERKANT VAN HET DAL PECH! WAT MOETEN DIE DAGJESMENSEN HIER RONDSNUFFELEN? S NFF, DAT HUIS IS LEEG LATEN IVE ER EENS heengaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2