Nu al overeenstemming tussen Rijkswaterstaat en gemeente Oranjekade moet worden afgesloten Hoge toneeltoren (21 meter) wordt met aluminium bekleed Taxi 13000 agenda K"opr^n#.„yóèHicn-ti Verbouwing Haarlemse Schouwburg gaat ruim twee miljoen kosten J. Dorresteijn, een kwestie van rooien en planten Melk in biik voor Congo-jeugd 1 Kruispunt Randweg-Spanjaardslaan Liederenrecital van Rom Kalma Babies en kleuters in Haarlem-Noord Geen paviljoens in zeereep langs Zuid-Boulevard Uit STAD en STREEK SS DINSDAG 17 JANUARI 1961 PAGINA 5 WASSERIJ DUYN Conféiences Frangaises HAARLEM, 17 januari Binnenkort is een voorstel van B. en W. aan de Haarlemse raad te verwachten, om een bedrag van ruim twee miljoen gulden beschikbaar te stellen voor het uitbreiden en moderniseren van de toneelruimte van de stadsschouwburg. Het wordt een ingrijpende ver ruwing, die vermoedelijk wel enige maanden zal -en. Gedeeltelij^ zal de verbouwing uitgevoerd Haarlem e.o. ^dms LüxOR,en 9-15 uur' Wïmbf1 9-15 uur- Toneel Muziek ^Versen Burgerlijke Stand Haarlem Artistenfoyer Inrichting kunnen worden, terwijl er nog gespeeld wordt, maar misschien moet het theater enige tijd geslo ten worden. Wanneer men erin slaagt tijdig de rijksgoedkeuring te krijgen, hoopt men begin mei met de werkzaamheden te beginnen. Waarschijn lijk zal het nieuwe seizoen eerst half oktober of begin November geopend kunnen worden. SCHEMEREN? OPTICIEN WEBER •X*X^"X"H,X*X-X-X-X"Xv.-.vX,X-X-Xv:-X,X"X-;":*l"H'Xv:-I-:"'""-"iv.X"'"""XlX"X-'"YH*Xv.-.-.x-X-X"H"X\(.-.-."XvH*X".v.\"H-HvH B. en W. Zandvoort Verhoging straat belasting in Heemstede Katholiek Vrouwengilde Beurs van Amsterdam Beurs van New York HAARLEM, 17 januari Over de kruising van de Westelijke Randweg de Wagenweg en de in de r.aaste toe komst te verleggen Spanjaardslaan is thans tussen Rijkswaterstaat en het gemeentebestuur van Haarlem over eenstemming bereikt. Het wordt een gelijkvloerse kruising, die al kort na de aanleg naar het oordeel van het Haarlemse gemeentebestuur beveiligd zal moeten worden door middel van verkeerslichten. Dit kruispunt zal pas dan kunnen worden gerealiseerd, wan neer de gemeente de beschikking heeft over de gronden aan de zuidkant van de Spanjaardslaan nabij de Wagenweg. Deze gronden zijn thans nog in par ticuliere handen en zullen onteigend moeten worden, omdat de eigenaresse niet tot een minnelijke schikking be reid is. De Spanjaardslaan zal in de nabije toekomst worden verdubbeld. Binnen kort is een voorstel aan de Haarlemse gemeenteraad daarover te verwachten. Het plan van verdubbeling heeft be trekking op dat gedeelte van de Spanjaardslaan, dat gelegen is tussen de Fonteinlaan en het punt, waar de rijbaan van deze laan zal afbuigen naar de Westelijke Randweg. Tegelij kertijd wordt de kruising van de Span jaardslaan en de Fonteinlaan gereorga niseerd in verband met de toekomstige verbreding van de Spaarnelaan. Deze laan, die twaalf meter breed wordt en waarlangs een ventweg komt, gaat in de verbinding met Schalkwijk en het overige deel van Haarlem aan de an dere kant van het Spaarne een belang rijke rol spelen. De verbreding van de laan en de bouw van een brug over het Spaarne in het verlengde van de Spaarnelaan worden overigens pas ter hand genomen, wanneer Schalkwijk na genoeg zal zijn bewoond. Zolang dat niet het geval is zal het verkeer gebruik moeten maken van de verbinding via de Fonteinlaan, Pavil joenslaan, Kamperlaan, Buitenrust laan, Buitenrustbrug, Europaweg. De ze laatste weg is op het ogenblik in aanleg en krijgt voorlopig een niet al te ingewikkelde aansluiting op de Schipholweg, welke thans door de ge meente tot aan de Zomerweg wordt verdubbeld. Het is de bedoeling, dat de Europaweg ook in de toekomst een weg met een dubbele rijbaan wordt. De verdubbeling van de Buitenrust- brug houdt daarmee ten nauwste ver band. Vanaf de Zomerweg tot aan de Ring vaart wordt de verdubbeling van de Schipholweg ter hand genomen door de Provinciale Waterstaat. Verder gaan de aspiraties van de provincie niet, omdat in de nabije toekomst re kening moet worden gehouden met de aanleg van een „nieuwe Schipholweg", enkele honderden meters ten noorden van de huidige weg, welke zal aanslui ten op Rijksweg 6, waarvan de aanleg reeds begonnen is en die veelal wordt aangeduid als „de rijksweg beoosten Haarlem". Op het punt, "waar de Prins Bern- hardlaan en de Schipholweg elkaar ontmoeten zal de Prins Bernhardlaan worden verdubbeld, hetgeen ook aan de andere kant van deze laan, name lijk het punt, waar deze weg uitkomt op de Amsterdamse Vaart, zal gebeu ren. Het is de bedoeling, dat te zijner tijd de gehele Prins Bernhardlaan van een dubbele rijbaan wordt voorzien. Evenzeer als de Westelijke Rand weg uiteindelijk bestemd is voor het stadsverkeer en in mindere mate voor het regionale verkeer, evenzeer is de verbinding vanaf de Spanjaardslaan door de zuidwestelijke agglomeratie van Haarlem naar Parkwijk en Schalk wijk in eerste instantie gereserveerd voor het plaatselijke verkeer. Vandaar ook, dat Haarlem bij de samenkomst van Wagenweg, Westelijke Randweg en Spanjaardslaan meent te kunnen volstaan met een gelijkvloerse krui sing. B. en W. van Haarlem gaat er kennelijk vanuit, dat het regionale oost-westverkeer op den duur zal moe ten worden geleid via een weg ten zui den van Heemstede, volgens het plan De Ranitz, waarvan Bloemendaal en Haarlem voorstanders zijn. (Advertentie) Binnen 4 dagen retour. HAARLEM, 16 jan. In „Huize Hesmerg" te Heemstede gaf de bas- bariton Rom Kalma zondagavond een liederenrecital met begeleiding van de pianist Peter Hanzen. De interpretatie van het kunstlied een persoonlijke uitdrukking van een gedicht in muziek stelt aan de executant de hoogste eisen op vocaal gebied, waar bij tevens de literaire begaafdheid niet mag ontbreken. Rom Kalma is een intelligent zanger, die ieder lied met het juiste tekstbegrip en zeggingskracht brengt, doch zijn stemkwaliteiten zijn niet altijd evenredig daarmee; met name in het mezza-voce missen we de buigzaamheid, hetgeen vaak ten koste §aat van de expressie. Vooral in chuberts Fischerweise ontbrak de souplesse in de klank. Hij bleek trou wens minder gedisponeerd voor het Duitse dan voor het Franse lied. Het waren Ravels beroemde Don Quichot- tes-liederen die met een zeer sugges tieve vertolking een gelukkige afslui ting van het eerste gedeelte van de avond vormden. De contemporaine muziek was ver tegenwoordigd met Rudolf Mengel- bergs „Chamber Music"een nogal pessimistische liederencyclus op tekst van James Joycedie een conglome- ra»t aan zangtechnische klippen bevat, doch Rom Kalma wist deze goed te omzeilen met het resultaat: een be wogen voordracht. Peter Hanzen achter de vleugel was door goed verzorgd spel eveneens debet aan deze geslaagde avond. A.Krt. HAARLEM, 17 jan. Madame Ma rie-Madeleine Davy zal woensdag 18 januari voor de leden van de Conféren ces Franceses een lezing houden over Simone Weil, Simone de Beauvoir en Frangoise Sagan. Deze lezing zal, in tegenstelling met vorige berichten, om 8 uur in één van de zalen van Restau rant Brinkmann plaats vinden. Het is de bedoeling de toneelruimte zodanig te vergroten, dat in Haarlem ook cTe grootst gemonteerde voorstel lingen toneel en opera gespeeld kunnen worden. Op het ogenblik is dat onmogelijk aangezien er geen operavoor stelling gebracht kan worden, terwijl verschillende grote toneelvoorstellingen slechts met de grootste moeite gebracht kunnen worden, omdat er niet genoeg ruimte is voor het opstellen van het decor. Voor de Haarlemse stadsschouw burg, die een typische streekschouwburg *s, en mede het karakter van Haarlem streekcentrum bepaalt, is dit een ovlrWrfnSte toestanc". Er wordt al jaren telkens verbouwing gesproken, maar gebors? hoesten de plannen worden op- geh, omdat men geen geld had of (Advertentie) INEma PALACE: Zo gek ben ik niet, a.l. ^ftAlvrc6?. 9,15 uur- (4e HALS: Een stem in de mist, 18 J. UlDO®?k)2, 7 en 9.15 u. Di. 8 u. 2 -■ Le zoon van de Maharadja, a.l. v< en 9.15 uur." str "V t m- wo.Liefde langs de weg, 2, 7 enj* is Ho.-cyclus: Don Camillo, a.l. Ro^?A?DT^prsy'cho) 18 jr.; 2, 7 en 9.15 u. 2 ia '«■De koelbloedige sh-ariff, 14 jaar. STUDIO.6?. 9'15 uurV 2ic Doctor in love, 18 j. (3e week) Wo oA: Wo- 230 u-: Torn Duim, a.l. vo' 8-15 u.: Rebecca, 18 j. Stne- Woensdag 18 januari gin- schouwburg, 8 uur: Toneel vereni- „Bavo" in „Nacht zonder dageraad". Am Woensdag 18 januari Stedelijk Gymnasium, 8 uur: Piano- door Kees Bornewasser-Jan Krou- Wj Programma: Bach, Debussy, Cha- Mozart, Ravel en Milhaud. (Jong Vooruit). Dinsdag 17 januari a Raadhuis Halfweg, 19.30 uur: Gemeen- jrfaadsvergadering Haarlemmerliede en °Paarnwoude. Woensdag 18 januari Restaurant Brinkmann, 8 uur: Mevrouw wtarie Madeleine Davy spreekt over „Trois types de femmes; Simone Weil, Simone Beauvoir, Frangoise Sagan" (Les Conféren ces Frangaises). BEVALLEN van een zoon: G. Bijl- 5,trijbis; M. S. de Graaf-Schutte; T. M. van de Wëerdt-Moorman. BEVALLEN van een dochter: H. A. fJjnloopen-Verduyn; L. Dam-Wisdom; A-de Groot-Wassenaar; V. L. Fortu- jVe"Kinneen; H. Kerkvliet-Blans: M. E. Brauers-Creusen. ,„°.VERLEDEN: h g Mol-Koxporaal, Jc h., Hazepaterslaan; N. Y. C. Boots- u.1 8 mnd.. Kamperlaan; J. B. Bouw- "egt, 14 jr., Alb. Thijmstraat; J. Vis- B 13 jr., Eindenhoutstraat. tus?c catie; Huwelijk d.d. 12 januari is'-jjjl C. W. Poelwijk en W. J. Cornet doorgegaan. niet in het bezit kon komen van de ver eiste vergunningen. Van buiten zal er heel wat veran deren. Op de eerste plaats zal het ge deelte van de Oranjekade achter de schouwburg voor alle rijdend verkeer moeten worden afgesloten De schouw burg zal naar a(Uiteren worden uitge bouwd ongeveer tot aan het trottoir langs de Leidsevaart. De toneeltoren, die nu nauwelijks opvalt omdat hij niet veel boven het gebouw uitsteekt, zal in de toekomst heel duidelijk te zien zijn. De huidige toren is bijna 15 meter hoog; in de toekomst wordt die hoogte 19 meter. Hij wordt uitge voerd in beton en met dof aluminium bekleed. Het duidelijkst zal de verbouwing bin nen te zien zijn. Het toneel, dat nu 8.80 diep is, wordt in de toekomst 15.43 meter diep. De toneelopening blijft even breed. Het huidige achtertoneel dat gebruikt wordt voor het laden en lossen van decors, wordt bij het eigen lijke toneel getrokken. Vanuit de zaal gezien rechts naast het toneel, komt een zijtoneel voor het opbergen van de cors en requisieten tijdens een voorstel ling, De kleedkamers die daar nu ge legen zijn, gaan verdwijnen. Links naast het toneel, wordt een smalle 6trook bij het toneel getrokken. Achter het eigenlijke, dieper gewor den, toneel komt een nieuwe laad. en afgeschutte sluis, zodat de toneel knechts pp het toneel niet meer met open buitendeuren hoeven te werken tijdens het laden en lossen van decors. Boven deze ruimte komt een ruime artistenfoyer met eigen buffet en aan de linkerkant naast en boven het to neel worden de zestien kleedkamers en twee koorkamers geconcentreerd. Rechts achter en naast het toneel ko men twee opslagruimten voor eigen de cors van de schouwburg, voornamelijk dus ten behoeve van het amateurtoneel. Belangrijk is ook, dat de orkestbak wordt vergroot, en dat hij beweegbaar wordt gemaakt. Het aantal kleedka mers wordt uitgebreid. Het komt er dus op neer, dat het to neelgedeelte van de schouwburg goed deels gesloopt moet worden en. op nieuw opgebouwd. Men wil beginnen met de achter-uitbouw achter het to neel af te breken en het toneel dan provisorisch af te sluiten, zodat er m die periode nog doorgespeeld kan wor den. .Het zullen in die tijd echter vooral de amateurgezelschappen zijn die ae schouwburg bespelen, alsmede de be roepsgezelschappen die eenvoudige de cors bij zich hebben. Wanneer dit kar wei achter de rug is, zal de schouw burg helemaal gesloten moeten wor den en begint het eigenlijke uitbrei dingswerk. Behalve verbouwd, zal er ook nog al wat ingericht moeten worden. De zogenaamde trekken, de draden-en- buizenconstructies waaraan gordij nen en decordoeken worden opgehan gen, zullen geheel vernieuwd moeten worden. De bestaande trekken zijn ongeveer veertig jaar oud en het ge bruik ervan was de laatste jaren niet zonder gevaar. Maar ook doordat de „trekkenwand" links van het toneel gaat verdwijnen, was vernieuwing no dig. Omdat de toneeltoren zelf niet breder wordt dan hij nu is, zullen de kabels van de trekken niet loodrecht naar beneden kunnen hangen, maar via een knik worden geleid. Handbe diening is daardoor niet meer moge lijk, zodat men zal overgaan tot elec- trische bediening. Nu het toneel die per wordt gemaakt, zal ook de be lichtingsinstallatie moeten worden uit gebreid. Daarop is al gerekend, toen enkele jaren geleden de schouw burg een gloednieuwe belichtingsin stallatie kreeg. Voorts wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt om het langzamerhand tot op de draad ver sleten horizondoek te vernieuwen, terwijl men ook een nieuw toneel gordijn wil aanschaffen. Hoewel wij uiteraard gelukkig zijn met het voorstel om nu eindelijk de uitbreiding van de toneelaccomodatie van de Stadsschoiuwburg ter hand te nemen zouden wij bij deze plannen toch wel enkele kanttekeningen wil len plaatsen. Wij vragen ons af, of inderdaad met deze investering van ruim twee miljoen gulden het doel be reikt wordt uitvoeringen van alle voorstellingen in Haarlem mogelijk te maken. Het is ons opgevallen, dat er slechts één zijtoneel rechts van hel speelplan wordt gebouwd. Links wordt de zijwand ruim één meter te ruggeschoven, zodat daar nauwelijks méér ruimte komt. Voor het eigen lijke speelplan heeft men aan een der gelijke uitbreiding weinig, hoewel het zijtoneel als tijdelijk opslag van decor en requisieten tijdens de voorstelling natuurlijk voortreffelijk is. Een voor stelling als b.v. „Donna Diana" heeft een decor, dat ook in de nieuwe to neelruimte niet helemaal gebouwd kan worden. Een andere moeuqkheid is, dat de verhoogde toneeltoren met breder zal zijn dan de bestaande. Dat betekent, dat b.v. het achterdoek niet breder kan worden dan de thans ge bruikte. Voor verschillende voorstel lingen zal dat een bezwaar zijn. Met name met het gebruik van het hori- zondoek zou dit wel eens moeilpkne- den kunnen opleveren. Een andere zaak is de geprojecteerde grote en kleine ruimten voo opslag van het eigen decor van de schouwburg. Nu men daarvoor zoveel ruimte heeft uit gespaard ruimten, die als zijtoneel van groot nut zouden kunnen zijn moeten de amateurtonelisten daaruit wel afleiden, dat men niet van plan is de veelal vele jaren oude decors op te ruimen. Naar ons weten is in kringen van NATU en WKA meerder» malen gepleit voor meer oorspronke lijke decors bij amateurtoneelvoorstel lingen. Het is natuurlijk wel gemak kelijk, dat men in Haarlem gebruik kan maken van de eigen decors van de schouwburg, maar in de pratijk leidt dit ertoe,dat men vaak in de zelfde decors speelt. De huidige plan nen van het gemeentebestuur zouden voor NATU en WKA aanleiding kun nen zijn om eens te overleggen in hoeverre men gezamenlijk een eigen decoratelier zou kunnen exploiteren. Opslagruimte is er nu in de te ver nieuwen schouwburg. (Advertentie) Hoe gezellig ook denk om uw ogen. Of schemert het u al, als er geen sche mer is Raadpleeg dan een oogarts en laat u voor een bril adviseren. Gr. Houtstr. 166b/dHoutbrug «.v. v.v.v.v.v.v.v.v.v.'\v.v.v.v.w.*.v.w.v.m»w.v.v.v mam mm mm m mm m m Zoals wij reeds bericht hebben, wordt morgenavond het gerestau reerde „St.-Franciscus Jeugdhuis" aan de Eemstraat in Haarlem-Noord fees telijk heropend. Het jeugdhuis, dat aangekocht is door het bestuur van .Dartele Jeugd" en het kerkbestuur van Pastoor Van Eeden, heeft een goede opknapbeurt gehad, en daar van zullen zonder twijfel ook de „onderhuurders" profiteren. E(?n van hen is het Haarlemse Wit Gele Kiuis, dat daar reeds verschillende jaren een onderkomen heeft. Vele moeders heb ben in de loop der tijd daarheen hun schreden gericht om hun zuigeling in controle te geven aan dokter W. M. Naessens, die meestal geassisteerd door een handige en pientere wijk zuster met een ernstig gezicht zijn adviezen geeft. Ook de kleuters, die terecht de dartele jeugd plegen te zijn, kwamen daar op gezette tijden om op hun constitutie gecontroleerd te worden. Het was daar altijd in bepaalde op zichten even spannend als gezellig, maar niemand zal het ons nu euvel duiden, wanneer wij schrijven, dat de entourage van het consultatiebureau niet zo heel erg riant was. Dat is nu afgelopen, evenals het ongemak voor de moeders, dat zij al sedert 1 novem ber daar niet meer terecht kunnen wegens de restauratie. Die restauratie heeft haar beslag gekregen. Het is allemaal wat fleuri ger geworden en de loop zal er spoe dig weer inzitten. Iedere maandag middag kunnen de zuigelingen er weer terecht, behalve de eerste maan dag van de maand, wanneer de kleu ters, althans na een oproep, daar worden verwacht. Een aanwinst is het zeker, dat in het bureau een magazijn is ingericht, waar op be paalde uren verpleegartikelen kun nen worden afgehaald. De wijkzuster zal daar de zorg voor hebben. Menig een wordt nu een rit naar de stad bespaard. Men kan het Wit Gele Kruis in Haarlem een opvallende „tegemoet komendheid" niet ontzeggen. kend naar wat voedsel, dat ze vaak niet bij machte zijn te vinden. Als het geluk met hen is, komen de kin deren terecht in één van de in aller ijl ingerichte kampen. Maar ook daar wordt het voedsel met mondjesmaat uitgereikt, omdat er grote tekorten aan deze eerste levensvoorwaarde zijn. Uit alle landen stroomt hulp aan, maar dit is nog steeds niet voldoen de. Het Nederlandsche Jeugd Roode Kruis weet dat er een grote drang tot helpen bestaat onder het Nederlandse volk en gaat van het standpunt uit dat vooral de kinderen hiervan ken nis moeten nemen, omdat het ze zeer zeker zullen aanspreken en ze ook zuL len willen helpen. Om de kinderen hiertoe in de gelegenheid te stellen or ganiseert men nu een actie om melk in blik in te zamelen. Iedere school, iedere groep, zoals bijvoorbeeld een speeltuinvereniging, kan hierin veel bereiken. Haarlem telt 60.000 jonge ren onder de 20 jaar en 60.000 blikjes zou niet te veel zijn. U kunt contact opnmen met het secretariaat van de Raad voor de Jeugd. Kleine Houtweg 47, tel. 10101 of 12375. „Hout en Plantsoenen" leeft bij de gratie van het Haarlemse publiek, is wel eens gezegd. Zo is het ook. Deze gemeentelijke dienst, die nog altijd intensief gestalte geeft aan de leuze „Haarlem-Bloemenstad", is voor een goed deel afhankelijk van het sentiment van de bevolking. En nu heeft daar opeens directeur J. Doresteijn voorgesteld om de eeu- wenoude bomen von de Spanjaards- laan te gaan rooien. Wie aan de Spanjaardslaan komt, komt aan de Haarlemmer heeft wethouder Happé terecht opge merkt, toen hij verleden week het voorstel in de raad verdedigde. En wie zijn oor te luisteren legt, hoort veel ontstemming over deze aantas ting van het stedelijk schoon. De heer Doresteijn is echter geen licht vaardig man. Als de aantasting van oud bomenbezit iemand ter harte gaat, dan is het juist hem. Het nood lot wil echter, dat hij het wrede plan moet uitvoeren. En dat nog maar zo kort, nadat hij begonnen is met de verjonging van Den Hout, welk pro ject op zichzelf op weerstanden is gestuit. „De oude bomen van de Span jaardslaan zijn gevaarlijk". Tien jaar geleden heeft een commissie van deskundigen uitgemaakt, dat de bomen gerooid moesten worden, om dat ze gevaar gingen opleveren. Ver leden jaar is er een boom omge waaid, die er van buiten misschien wel goed uitzag, maar van binnen verrot bleek. Als de bomen nog lan ger blijven staan, is het gevaar van herhaling niet denkbeeldig. En zo iets kan niemand zich veroorloven, die de zorg heeft voor de openbare veiligheid. De heer Dorresteijn heeft echter plannen uitgewerkt om de Spanjaardslaan een nieuw bomen- kleed te geven. Daartoe heeft hij al jarenlang bomen voor-gekweekt in zijn Stadskweektuin. De nieuwe Spanjaardslaan krijgt dus niet een aantal kleine kriebelboompjes, maar exemplaren die al enige al lure hebben. En allure is het, wat de Span jaardslaan nodig heeft. De Haarlem mers zouden het zonder die allure maar moeilijk kunnen stellen. En. de heer Dorresteijn moge dan Bloe mendaler van geboorte zijn, de 32 jaren in Haarlemse gemeentedienst doorgebracht, hebben hem toch wel zover tot Haarlemmer gemaakt, dat hij niet anders zou willen. De Haarlemse Stadsschouwburg zo als hij er na de ingrijpende verbou wing van deze zomer uit zal zien. De tekening is gemaakt vanaf de brug over de Leidsevaart achter de schouwburg, vanwaar men dus een gezicht heeft op de zuid-westelijke hoek van het theater. Duidelijk is te zien dat de Oranjekade achter de schouwburg in beslag genomen wordt door de achteruitbouw met de schuine oprit voor décorwagens naar de laad- en losruimte. Boven het gebouw uit ziet men de negentien meter hoge toneeltoren, die op de tekening door het sterke persp.ee- tief echter hoger lijkt dan hij in werkelijkheid is. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan Haarlem gevraagd te willen mee werken aan een grootse en snelle ac tie om melk in blik in te zamelen voor de hongerende kinderen in Con go. Zoals iedereen weet is de nood in de voormalige Belgische kolonie zeer hoog gestegen. Door de onder linge stammenoorlogen hebben vele gezinnen eerst de vaders verloren en later vaak ook nog, tijdens de chao tische vlucht voor de primitieve krij gers, de moeders. De kinderen lo pen verloren in het land rond, zoe- ZANDVOORT, 17 jan. De strand- exploitant W. Drayer heeft aan de gemeenteraad van Zandvoort mede werking voor de stichting van een paviljoen gevraagd in de Zeereepi langs de Zuid-Boulevard of ten zuiden van paviljoen Fransen. Burgemeester qn wethouders stellen de raad voor, dit verzoek af te wijzen. Zij achten het in het algemeen niet gewenst dat in de zeereep paviljoens worden gesticht. Dit zou trouwens ook in strijd zijn met het wederopbouwplan. Plaatsing meer zuidelijk, dus voorbij de Boulevard wordt evenmin aan bevolen. Vooreerst omdat de ontwikke ling van de recreatie in het zuidelijk deel der gemeente nog een onderwerp van studie uitmaakt. Voorts omdat daarvoor een herziening van het uit breidingsplan nodig zou zijn en,a°ref: sant ook nog de toestemming behoeft van de gemeente Amsterdam (water leidingen) en van het Hoogheemraad schap van Rijnland. HEEMSTEDE, 17 jan. Over de noodzaak om de straatbelasting in Heemstede te verhogen blqken sommi ge raadsleden van mening te verschil len met het college van B. en W. Zq vinden, dat de urgentie pas dan kan worden vastgesteld, wanneer de resul taten bekend zijn van de nieuwe rege ling over de financiële verhouding tus sen rijk en gemeenten. In het verleden is deze gedragslijn steeds gevolgd. B. en W. stellen daar tegenover, dat het bepaald onjuist is, te wachten totdat alle mogelijkheden voor het sluitend maken van een begroting zijn uitgeput en ook de reserves zjjn opgemaakt. Hun voorstel hebben B. en W. geba seerd op het feit, dat Heemstede in de eerstkomende jaren heel veel geld no dig heeft voor achterstallig onder houdswerk en voor het uitvoeren van een aantal belangrijke en geldverslin dende kapitaalswerken. HAARLEM, 17 jan. Het Katholiek Vrouwengilde te Overveen komt don derdag in Domi bijeen voor de eerste bijeenkomst van dit jaar. Na de be handeling van de gebruikelijke jaar verslagen van secretaresse en penning- meesteresse houdt de heer Pels uit Haarlem een lezing over ..Kleur en fleur in onze woning". De bijeenkomst begint om kwart over acht. SPREEKUUR De heer J. A. Schippers, wethouder van Haarlem, houdt donderdag geen spreekuur. Me vrouw E. A. Scheltema-Conradi houdt vrijdag spreekuur om half elf in plaats van om elf uur. KLAVERJASAVOND De voetbal vereniging „Onze Gezellen" organiseert donderdag 19 januari in haar gebouw aan de Vergierdeweg een klaverjas- avond. Dit evenement zal om 8 uur beginnen. Vorig opening Ned 1958 4i/2 Ned 1960 i 41/2 Ned 1960 II 41/4 Ned 1959 41/4 Ned. 1960 3% Ned 1953 Staffel 1947 Ned 1956 31/4 Ned 1948 31/4 Ned 1950 3*4 Ned 1954 31/4 Ned 1955 n B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A Sen em bah-Mil AJC.Ü Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mil Fokker v Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez (Jnilever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn K.L.M. Kon Ned Stoomb Mn KP.M. Ned Stoom v Mil Ommeren Ned Scheepvaart Unif Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Slot 101ft 101ft 101ft 99H 95ft 945/s 94 90 ft 90 ft 90ft 92 109% 324 1231/a 1411/2 530 499 367 173.40 464 335 363^ 833 439% 138.30 158 101.40 212 155 186 330 164% 100% 99% 94 H 122 140% 510% 819 '080 837% 139.7® 159% 214 155% 2% Amsterdam 56 U 971 jj 2V2 Rotterdam '57 1021/2 Alb Heiin kl obi 4 12314 13/1 16/1 Bethlehem SteeJ 47 46% Chrysler Corp 42% 41% General Electric 39s/» 39% Genera) Motors 69% 70 Kennecott Copper 42% 42i'z KXJM 78Vi 78% Montgomery Ward 26% 27 Radio Corp 28% 28s/< Republic Steel 501/4 50% Royal Dutch 59 57% Shell (Tnlon Oil 36% 36% Southern Pacific 40s/» 41% Southern Railway 22% 21% Anaconda Copper 51 50 Stand Oil Ny 42 42% Tidewater 23V4 23", U.S. Steel 81% 80% Stemming: onregelmatig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 5