Herstel woningen Thorbecke- laan vraagt f Bouwvakarbeiders „St. Joseph vierden hun jaarfeest Schilder A. Miolée overleden TAXI 13000 Over schadevergoeding aan bewoners wordt (nog) niet gesproken Installatie kost drie miljoen ,01darra" in het Minerva-theater Jubilarissen gehuldigd Gas-vete ten einde WEER PAIS EN VREE TUSSEN HEEMSTEDE EN BENNEBROEK Erelid van Kunst zii ons doel Toneel in het weekeinde B. EN W. VAN HEEMSTEDE: 44.000 GULDEN VERDUISTERD B. en W. Zandvoort vragen aanvullend krediet Boekhouder gearresteerd TRIO PASQTJTER IN HAARLEM Burgemeester opent de Twentse Bank Santpoort MAANDAG 23 JANUARI 1961 PAGINA 3 W ater zuivering IV ereldreizigersserie Film met toelichting over Columbia Beurs van Amsterdam ZANDVOORT, 23 jan. In mei 1959 verleende de gemeenteraad van Zand voort een krediet van 2.125.000 voor de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie. Dit bedrag was getaxeerd op een spoedshavle gedane globale ra ming overeenkomstig de gegevens van het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater. Later werd dit krediet met 180.000,verlhoogd omdat de ver- zinkvpver 800 meter noordwaarts moes! worden gemaakt, binnen het circuit, waarvoor een afvoerriool moest wor den aangelegd. Nu alle plannen voor dit technisch zeer ingewikkelde werk zijn gereedge komen, was het mogelijk een nauw keurige raming van kosten te maken mede aan de hand van de kostprijs der reeds aanbestede werken. Met na- ine het grondwerk van 167.900, het mechanisch gedeelte van de installatie voor 650.000,en het bouwtechnische gedeelte voor 1.409.000,De dienst publieke werken komt nu tot een ge specificeerde raming van 3.060.000.- Aan de raad wordt thans voorgesteld een aanvullend krediet van 755.000,— te verlenen. BEDANKT Mr. J. J. C. R. van der Bilt heeft bedankt als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Daardoor ontstaat er een vacature in de Raad van Toezicht. Gedeputeerde Sta ten stellen voor in die vacature te voorzien en stellen als eerste candi- daat voor de heer J. G. Flink, als tweede de heer Joh. G. H. Cornelis- sen. AMSTERDAM, 21 jan. Een 60-ja- rige boekhouder heeft in drie en een half jaar tyds ruim 44.000 gulden ver duisterd ten nadele van zijn werkgever, de directeur van een fabriek in de Jor- daan. De aanzienlijke verduistering is dezer dagen opgemerkt door een 20-jai meisje van hetzelfde kantoor. Toen de boekhouder ziek was moest zij hem vervangen. In het che queboekje miste zij enkele num mers. Zij sprak erover met haar di recteur, die onmiddellijk de bank op belde en daar van een verbaasde be diende vernam, dat de laatste jaren geregeld geld was opgenomen via che ques die door hemzelf waren getekend. Eenmaal in dit stadium bleef de boekhouder niet veel anders over dan te bekennen. Hij had op de cheques de naam van zijn directeur vervalst. Met het verzilveren had hij nimmer moeite gehad. De fraude was door de accountants nooit ontdekt. Hij heeft thans een volledige bekente nis afgelegd en zal begin volgende week bij de officier van justitie worden voor geleid. Met het verzilveren van cheques had de boekhouder zich circa 36.000 gulden toegeëigend. De rest had hij uit de kas weggenomen. Van het geld zou niets meer over zijn. Hij werkte ongeveer vier jaar bij de firma in de Jordaan. HEEMSTEDE, 23 jan. De Baski- sche volksdansgroep „Oldarra" heeft zaterdagavond in het Minerva-theater een voorstelling gegeven van volks dans, -zang en -muziek, welke wel aan trekkelijk was, maar niet bepaald over rompelend. Aan de voorstelling in het Bloemendaalse openluchttheater van destijds hebben wij prettiger herinnerin gen. En daarmede signaleren wij met een de oorzaak van het mindere suc ces. Een theater-podium leent zich niet voor volksdans. De ruimte is meestal te beperkt, de toeschouwers zien de dan sen niet voldoende in een perspectief. Dat is nog sterker het gevai, wanneer, zoals bij Oldarra, de dansen vrqwel niet omgebouwd zijn naar een theater stijl, die een frontale versie pleegt te geven. Gelukkig beschikten de Basken over een grote dosis spontaneïteit en een hartverwarmende dansvreugde, waar door menig nummer uitstekend voor het voetlicht kwam. Bij een vorige gelegen heid hebben wij reeds over de kwalitei ten van de groep geschreven. Wij zullen niet in herhaling vallen, maar herinne ren toch nog graag aan het raffinement, waarmede de nummers afgewerkt wer den. De stokjesdans van de meisjes bp- voorbeeld was een verrukkelijk stuk werk, dat op zijn minst even bravoureus was als de stokkendans, die de man nen daarop lieten volgen. Zo viel er dus veel te genieten, maar het was jammer, dat de groep, zodra zij in de richting van het echte ballet ging, volkomen faai- de. De muzikale omlijsting was prima. De txistu-speler was in zijn fluitspel fas cinerend. De liedjes, welke ten gehore gebracht werden, deden het daarnaast uitstekend. Het publiek was gul met zijn applaus, zeker na het laatste nummer, dat een kostelijk Baskisch dorpsfeest op uitbundige wijze ten tonele bracht. W.H. ten het woord, en sprak ook de geeste lijk adviseur, pater Van Gerven, een opwekkend woord. In de avond kwam men weer bijeen in het gemeentelijk concertgebouw, waar een aantrekkelijk Cabaret-Variété werd gepresenteerd. HAARLEM, 23 jan. Samen met de patroonsorganisaties hebben de leden van de afdeling Haarlem van de r.-k. bouw vakarbeidersbond „Sint Joseph" giste ren hun jaarfeest gevierd, dat tevens de herdenking van het 44-jarig bestaan betekende. Na een H. Mis in de kerk aan de Nieuwe Groenmarkt was er een feestelijk ontbijt in gebouw Sint Bavo. Daarbij 'verleende het sextet van Han Koek muzikale medewerking. De voor zitter, de heer C. van Straaten, opende de bijeenkomst en heette daarbij voor al welkom de bondsvoorzitter, de heer H. Werkhoven en de patroons. Hij be dacht vervolgens de onlangs overleden voorzitter van de Haarlemse K.A.B., de heer A. J. M. Aengenent, en nam vervolgens het afgelopen jaar onder de loupe. Daarbij herinnerde hij aan de staking, die volgens spreker goed is ver lopen en waarbij de leiding van het bondsbestuur uitstekend is gevolgd. De heer Van Straaten raadde zijn gehoor aan, niet bij de pakken te gaan neerzit ten en nu te gaan ijveren voor de vijf daagse werkweek met een vrije zater dag. Hij hoopte echter, dat men zijn vrije tijd goed zou besteden, althans niet zo, dat men zich zou gaan schuldig maken aan beunhazerij. Hij deed ook een beroep op de jongeren, hun mede werking aan de organisatie te geven. Het is gebleken, zo zeide de heer Van Straaten, dat de K.A.B. een goede loon politiek heeft gevoerd, geen water bij de wijn heeft gedaan en geen steun heeft gegeven aan de staking in België. Er waren verschillende jubilarissen. De heren N. Coblens en J. Th. Bakker waren vijf en twintig jaar lid de he ren C. Zomer, W. Hartman, H. G. Sto ver, H. Hetem, H. Rubbeling, J. Hes- seling en M. J. Vermolen veertig jaar en A. B. van Straaten zelfs vijftig jaar lid van de K.A.B. De zilverlingen kregen de bekende zilveren K.A.B.-speld uitgereikt, de „veertig-jarigen" even eens, maar dan in goud. Een speciale hulde viel de gouden jubilaris, de va der van de huidige voorzitter ten deel. De huldiging geschiedde bij monde van de secretaris, de heer J. Dams. Deze prees de grote activiteit van de jubila ris,'die bedacht werd met een geschenk onder couvert en een kist sigaren. De bondsvoorzitter sprak ook een woord van hulde aan het adres van de jubilarissen. Hij wees op de betekenis van de ruim 400.000 K.A.B.-leden, van wie 64.000 bouwvakarbeider zijn. Van dezen wonen er 724 in Haarlem. Namens de patroons voerde de heer Van der Put- RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 ten honoreerde met het erelidmaat schap der vereniging. Aanvankelijk stond zijn werk onder invloed van Anton Mauve, later was het zijn bewondering voor de groot meesters der Haagse school, die in zijn werk doorklonk. Barbison en de Fran se luministen lieten hem niet onbe roerd, zo min als hij ooit de ogen sloot voor het nieuwe, dat zich aan diende, doch hij had te veel van zich zelf en een te fijne intuïtie om ooit een navolger te worden. Miolée was ook een zeer knap teke naar en verdienstelijk etser, maar bo venal was hij een fijnzinnig kunstenaar, een man van grote beschaving en eru ditie, die veler achting en vriendschap wist te verwerven. Door velen zal zijn heengaan dan ook zeker als een groot verlies worden gevoeld. M. v. d. V. Advertentie HEEMSTEDE, 23 jan. De Wereld reizigersserie in het Minerva Theater wordt dinsdagavond 24 januari voortge zet met een cinemascope-film in kleu ren over de Zuid Amerikaanse staat Columbia. De film werd vervaardigd door de Nederlander Niels F. Halberts- ma, die een toelichting over de inhoud van de film zal geven. De heer Halbertsma, die reeds enige jaren in Columbia woont en in de Mid den- en Zuid Amerikaanse staten voor verschillende publiciteitslichamen films vervaardigd, komt ieder jaar naar Eu ropa, waarbij hij ook Nederland be zoekt. Hij verbleef enkele maanden op de San Bias eilanden voor de kust van Panama, waar hij na een avontuurlyke éénmanszeiltocht meer dood dan levend arriveerde. Hij maakte daar kennis met een Indianenstam, waarover hij dinsdag avond onder meer zal vertellen. 8 uur: „Esme- Guus :e, Dini seis en GENEALOGIE Voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Genealo gische Vereniging houdt de heer J. R. Krudop van Ruwtell woensdag 25 janu ari een lezing over „De opgravingen in de voormalige hofkapel Ten Hoeve in Den Haag". De lezing wordt gehouden in de Grote Bridgezaal van Restaurant Brinkmann en begint om kwart over acht. OVERVEEN De buurtvereniging „Overveen" belegt donderdag 26 janu ari een bijeenkomst in Bloemenheuvel, 's avonds om acht uur. Dan zal een van de leden, dr. G. J. Buitenhof, curator van het Kennemer Lyceum, spreken met als onderwerp Enkele historische as pecten van het mysterie Rusland". Vorig opening Slot 23/1 4% Ned 1!d8 101% 4/2 Ned 1960 10114 4V2 Ned I960 D 101A 41/4 Ned 1959 100A 41/4 Ned. 1960 99% 99% Ned 1953 Staffel 194? 31/2 Ned 1956 3% Ned 1948 31/4 Ned 1950 3% Ned 1954 3M» Ned 1955 B.N.G Won bouwi 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V.A Sen em bah-Mil A.K .0 Berke] Patent alve-Uelft Cert Dell Ml! Fokker v Gelder Hoogovens Müllei Co. Philips Gem bez Unilever 8i)liton 2e Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn KJL.M. Kon Ned Stoomb Mil K.P.M Ned Stoomv Mi! v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Rentespaarbrleven '57 rtentespaarbrleven '58 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam 56 O 2% Rotterdam '57 Alb Heijn kl obi 4 94^ «0% 90% 90% 92% 109% 319 123 145% 515 509 367 830 178 468 342 857% 470 1139% 863% 442 137.30 156% 101.30 212 153% 185 337 167% SANTPOORT, 20 jan. De burge meester van Velsen, mr. J. C. Bühr- mann, zal woensdag 1 februari ''s mid dags om drie uur de officiële opening verrichten van het kantoor van de Twentse Bank te Santpoort op de hoek van de Broekbergenlaan en de Hoofd straat. Sedert jaren was een dépendan ce van het kantoor Haarlem in Sant poort gevestigd in een grote kamer van Restaurant Zomerlust, waar in de loop van de tijd de éne zitdag per week uitgroeide tot elke werkdag. Het nieuwe bankgebouw, waarmee Santpoor dus een zelfstandig kantoor krijgt, is gekomen waar vroeger het postkantoor gevestigd was. Het postkantoor is nu gehuisvest in een pand, dat gedeeld wordt met de gemeentepolitie en daar door kwam de weg vrij voor de ingrij pende verbouwing, die aanvankelijk veel vertraging heeft ondervonden, om dat het bankgebouw staat op de schei ding van zand- en veengrond, waardoor extra-voorzieningen in de fundering no dig waren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3