Uw reserves deskundig belegd: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 rrwiTATT UK/ \AUL UUu L.U1N 1AL 1 Het weekend Te vuur tegen Songfestival Feest in de VhTlManJ DE SCHAT VAN SCHARLAKEN J DE VLAMMENDE GESEL m A m Alfredo ïïmm 1 IN DE I I GREEP VAN I I DE ANGST I DAG PUZZLE r 1 rxn A TAT Dirigentencursus van de NRU naar WIGWAM PFk m rx 1 MAANDAG 30 JANUARI 1961 PAGINA 4 Vanavond Wij kijken naar Twaalf prijswinnaars bij Boekenjacht pindakaas Kapiteinwat gebeurt er Je zou zeg- gen,dat we rechtsom keert maken 0 goed'.. ..Des te heter!..,Ik meende dat we rechtsom keert maakten Hei daar! stuurman!., gooi 't roer om!En steven dan recht vooruit naar 't oosten! Wel ja, Mijnheer Zon nebloem, we maken rechtsomkeert. 'n Af ens kan zich toch terdege ver gissen! Ik zou gezworen hebben datwe rechtsom keert maakten.. Eindelijkons schate/landi. ERIC DE NOORMAN Sacristieklokjes voor nieuwe M.5 kerken Jeugdige offerblok- lichters aangehouden Rijksweg 4a zaterdag open Binnen 24 uur van uw griep af! door KARL UNSELT Opleiding lager gemeen telijk politiepersoneel kruiswoordraadsel 1ö M U 19 (Advertentie) Als de N.C.R.V. de wekelijkse „bon te" zaterdagavond moet verzorgen hou den wü, dat hebben wij in de loop der jaren wel geleerd, het bange hart vast. Die omroep heeft inmiddels wel ge leerd dat mensen niet eeuwig kunnen blijven lachen om die dekselse „Piet Hein", maar al te gek mag het toch ook weer niet worden. Eergisterena vond had men weer eens iets nieuws geprobeerd. Daar kwam „Een vreem de historie" op de proppen. En vreemd was zij dan ook wel. Wü hebben zelfs onze ogen uitgewreven. Zulk een arme tierig dilettantisme hebben wij sinds lang niet meer op het scherm aange troffen. Summum van vrolijkheid le verde waaratje nog Pieter Stastok op. Ook „Marinade", het vaste stuk za- terdagavond-pret van de N.C.R.V., lijdt steeds maar weer aan die ongewisheid van mag-het-of-mag-het-nou-niet? Soms mèg het even en dan ziet men een mal le Jan Pruis waar de onderhavige omroep wel zuinig op mag wezen of een leuk parodie-nummertje van Kitty Knappert. Maar doorgaans mag het niet. Zondagavond waren we met de V.A.R.A. weer bij Bruce, die zijn show dit keer in een soort Weense amuse mentsgelegenheid had gesitueerd; al hoewel het programma begon in een ziekenhuis, waar Bruce even een pas geboren baby moest toezingen. De ver bindende teksten werden voor de rest hoofdzakelijk in het Duits uitgesproken. Een mooie taal, maar niet heel Neder land verstaat haar. Men zag en hoorde verder een aantal glad-gebrachte, maar vrij onbenullige nummertjes. Daar werd geloven wij meer in de studio dan in de huiskamers gelachen. Het beste amusement brachten dit weekend, menen wij, de reportages van het kunstrijden uit Berlijn. Dat was tenminste echt. H. Hn. De jonge jazzpianist Pim Jacobs heeft thans voor de tweede maal de muziek geschreven voor een film. Ditmaal betreft het Fons Rademakers' nieuwste creatie „Het Mes". De foto laat een radio-uitzending zien van de pianist met zijn echt genote Rita Reys en op de achtergrond zijn broer, de bassist Ruud Jacobs. iiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuim CATANIA (Sicilië), 30 jan. (UPI) Een man, die de brand stak in zijn eigen huis om zijn gezin van het tele visietoestel weg te krijgen, is beschul digd van „brandstichting om onbeteke nende redenen". De 43-jarige Giuseppe Scanso uit Ca tania op Sicilië verklaarde tegenover de politie, dat hij zaterdagavond vroeg naar bed was gegaan, omdat hij over vermoeid was. De slaap kon hij echter niet vatten, omdat de televisie de lied- HILVERSUM, 30 jan. De AVRO- televisie zendt vanavond weer de ru briek „Pers en persoon" uit, waarin ditmaal enkele hoofdredacteuren van regionale bladen zich bezighouden met de sociale veranderingen, die zich in de provincie voltrekken tengevolge van de verbeteringen in de verbindingen door de migratie en industrialisatie. Onder de titel „Boeren en Bantoes" volgt daarna een programma over de apartheidspolitiek in de Unie van Zuid- Afrika, samengesteld door mr. G. B. J. Hiltermann Tot slot van de avond, die opent met „AVRO's Televizier", kan men kijken en luisteren naar een „Mu- ziek-mozaïek" van Willem O. Duijs. De NCRV zendt vanavond irl haar radioprogramma „Je moet hier niet zit ten dromen" uit, een oorspronkelijk luis terspel van Will Barnard. Later op de avond speelt het Nederlands Strijkkwar tet het Kwartet no. 5 („Onvoltooid") van Pijper en het Kwartet, opus 49, van Shostakovitch. In de Radioscoop van de AVRO kan men vanavond luisteren naar „Het ver geten dorp", een oorspronkelijk hoor spel van Herman van Hattum. Aan het slot van de avond worden grammo foonopnamen uitgezonden van concer ten onder leiding van Wilhelm Furt- wangler. Achtereenvolgens voeren het Berlijns Filharmonisch Orkest de Vier de symfonie in d kl. t., opus 120, van Schumann en het Philharmonia-orkest met medewerking van de sopraan Kir- sten Flagstad de Slotscène van „Gotter- dammerung" van Wagner uit. jes van het jaarlijkse festival della Canzone uitbraakte. „Urenlang lag ik te woelen" zei hij. „Beroepen op mjjn gezin om matigheid faalden." En toen was Scanso uit zijn bed ge komen, had huisbrandolie over de meubels uitgegoten en er een lucifertje bü gehouden. Niemand liep verwondin gen op en Scanso had zijn strijd met de televisie gewonnen. De prijs was tenminste één nacht in de gevangenis, maar daar hebben ze tenminste geen televisie. HILVERSUM, 28 jan. De dirigen tencursus van de NRU, die aansluit aan het muziekonderwijs in Nederland, zal dit jaar van 12 juni tot en met 14 juli worden gehouden. Aan deze cur sus kunnen musici uit Nederland en uit het buitenland deelnemen. Het doel is de vorming van dirigenten voor sym fonieorkesten en van koordirigenten, die zich verder willen bekwamen in het lei den van symfonieorkesten, teneinde met vrucht werken voor koor en or kest uit te voeren. Aan de cursus zullen ten hoogste tien werkende cursisten, die in de regel niet ouder mogen zijn dan 36 jaar, kunnen deelnemen, onder wie maximaal vijf Nederlanders. Bovendien kunnen toe horende cursisten de lessen bijwonen. De artistiek-pedagogische leiding van de cursus is toevertrouwd aan Franco Ferrara, gewoon hoogleraar aan de S. Cecilia Academie te Rome. Tijdens de cursus zullen alle werken de deelnemers, die tevoren een proeve van bekwaamheid moeten afleggen, in de gelegenheid worden gesteld op een openbare les met publiek in één van de studiogebouwen te dirigeren. Voor de cursus staan ter beschikking een strijkkwartet, het Promenade-orkest, het Radio-Kamerorkest, het Omroep orkest, het Radio Filharmonisch Or kest, instrumentale en vokale solisten en een koor. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gvm. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 11.00 Hammond orgel 11.15 V. d. zieken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Regeringsuitz.Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Metropole ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 14.20 Sopr. en piano. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Ka mermuz. 16.00 Lezing (3). 16.15 Gram. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. Nationaal progr. verjaardag H.K.H. prinses Beatriv. 20.00 Nws. 20.05 Gelukwens. 20.10 Progr. door universiteiten v. verschillende landen. 20.55 Liederen en melodieën uit en over het studentenleven. 21.30 Progr. over de Leidse Universiteit, 22.30 Nws. 22.40 Pi anospel. 23.05 Omr. ork. en solist. 23.45 Dagsluiting 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 11, 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V.d. Jeugd. 7.40 Gram 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw 10.15 Lezing 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. U.50 Lezing. 12.00 Middagklok 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.40 Beursber. 17.45 Re geringsuitz. Nieuw-Guinea Kroniek. 18.00 Lichte muz. 18.20 Polit. lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memorandum. 19.30 Gram. 20.00-24.00 Nationaal Progr.: Zie Hilversum I. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.13.00 Ork. cone. 16.30 Zangrecital. 17.30 Pianorecital. 20.00 Gram. 21.30 Ork. conc. 0.06-0.36 Kamermuziek. ENGELAND. BBC Light progr 15.00 en 247 m.12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 13.31 Progr. V d. arb. 14.00 Gevar. progr. 16.00 Lichte muz. 17.48 Dansmuz. 18.31 Lichte muz en ber. 20.31 Gevar. orogr. 21.31 Lichte muz. 22.31 Gram. 23.40 Gevar. muziek. NDR WDR 309 m.12.00 Lichte muz. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 17.45 Gevar. muz 19.45 Lichte muz. 21.00 Ork. conc. 23.35 Ork. conc. 0.10 Gevar. muz. too Weorher en gevar, muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.12.10 Ork. conc. 13 35 Operamuz. 14.10 Solis- lenconc. 14.40 Meesterwerken v. d. vo- Golflengten: 31.10 m; 41,38 an; 48,47 m; 196 m. Uitzending; 22.15 uur. WOENSDAG 1 FEBRUARI Pauselijke missie-intentie van het Gebedsapostolaat. „dat het onaf hankelijkheidsstreven der volke ren geen afbreuk moge doen aan het algemeen welzijn". VRIJDAG 3 FEBRUARI Leeronderricht van Plus XII over echtscheiding. DAGELIJKS 21.00 uur Gezinsrozenkrans in het Latijn o.a. op '96 m. (N.B.: Programma-wijziging voor- behouden vanwege actualiteiten) kale muz. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 18.30 Nwe opera-artisten. 20.15 Kamer muziek. BRUSSEL, 324 m.12.03 Gram. 12.15 Pianorecital. 13.15 Klass. gram. 15.45 Klarinetrecital. 16.21 Amus. muz. 17.10 Kamermuz. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 19.40 Lichte muz. 20.00 operette. 22.15 Kamermuziek. 484 m.12.32 Gevar. muz. 14.45 Gram 17.10 Gram. 20.00 Ork. concert. NTS: 20.00 Joum. 20.20 Filmprogr. 20.41 22.15 Speelfilm. 22.55-23.45 Eurovisie BBC: Symf. ork en sol. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.10 Amus. progr. (Regiona. progr.. 18.25 NDR: Progr.-overz. 18.3 NDR: Die Nordschau. 18.45 WDR: Hie und Heute. 19.25 NDR: Gevar. muziek WDR: Hast Du Töne?. 20.00 Journaal 20.z0 TV-film. 21.00 Documentair progi 21.45 Balletprogr. en laatste nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 De Katholieke Gedachte en Actie 19.30 Tekenfilms. 19.45 Filmklucht. 20.0' Nws. 20.30 Speelfilm. 22.15 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Documentair progr. 20.00 Nieuws 20.30 TV-spel. 22.00 Literair progr. 22.45 Nieuws. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 30 jan, De jeugduit zending van de K.R.O. „De Wigwam" werd zaterdagmiddag geheel gewijd aan de Radio Boekenjacht, die gedu rende drie maanden werd gehouden. In elke provincie en ook in de Noord oostpolder werd een plaatselijke race georganiseerd. In totaal dus twaalf wedstrijden. De 12 winnaars van deze races waren, alsmede de prijswin naars van de opstel- en tekenwedstrijd, in „De Wigwam" aanwezig. Een van de initiatiefnemers, mr. H. A. C. Mid- delweerd, voorzitter van het Katholiek Lectuur Centrum voor Nederland, reik te de fraaie prijzen uit. De actie, die in samenwerking met het Katholiek Lectuur Centrum, de Bond van R.K. Leeszalen, de jeugdbladen „Okki" en „Taptoe" en de K.R.O. werd georga niseerd heeft tot doel gehad bij de jeugd de belangstelling voor het boek te wekken en de weg naar de biblio theek te leren vinden. Zes jeugdige juryleden hebben de op stellen en tekeningen in laatste instan tie beoordeeld. Zij hebben zich met overgave van hun taak gekweten, zo als bleek uit het korte vraaggesprek- je, dat Wim Quint met hen voor de microfoon had. De opstellen en tekeningen werden door drie verschillende juries beoor deeld, nl. door een plaatselijke, een provinciale en een landelijke jury. De winnaars van de boekenjacht werden tijdens de uitzending uitgenodigd om aan een quiz deel te nemen, waarbij de vragen gesteld werden door Rose- marie Lippes. Elke goed beantwoorde vraag werd gehonoreerd met een poc ketboek. De uitzending had een feestelijk tint je. De grote zaal van studie I was ge vuld mét 500 kinderen, die allen uit volle borst Dick Meesters liedje „Boe ken, boeken" meezongen. Het Jeugd Centralekoor uit Vught, onder leiding van Broeder Laetantius, zong frisse liedjes zoals o.m. „Het lied van de boekenwurm" en „Het Fanfarelied". De organisatoren, mevr. Rosemarie Lippes en de heren D. Reumer, H. A. C. Middelweerd, mr. J. v. d. Loo, Wim Quint en H. Dintes kunnen tevreden zijn met het resultaat van de actie, die alle verwachtingen overtrof. Al leen de opstel- en tekenwerdstrijd re sulteerde reeds in 25000 inzendingen. (Advertentie) •n waardevolle brood belegging 9 (99 TEKST EN TEKENINGEN VAN HERGÉ O bij Uitg. Casterman 4. Een groepje nomaden verschijnt eensklaps langs de rivier. En kelen stijgen af en sluipen naar de oever tegenover de Drakar. Fluisterend onder elkaar, loeren ze naar het schip, tot een der rui ters een kort bevel snauwt, waarop ze weer opstijgen en geruisloos langs de rivier voortgaan. Twee hoofden verschijnen naast elkaar van onder een paar kapotte dekplanken. „Ze zijn er vandoor, geloof ik" mompelt Eric. „Het zal tijd worden," gromt Svein, „want ik heb mijn voeten nog nooit zolang in koud water gehad en dat voelt een beetje nat aan, zoge zegd." Behoedzaam komen ze te voorschijn en als ze geen onraad meer bespeuren, waden ze naar de wal. „Ons hebben ze niet opge merkt," mompelt Eric, „maar ik vraag me af, wat er van de anderen geworden is." Snel keren ze terug naar de plaats, waar ze hun makkers met de paarden hebben achtergelaten. En daar vindt Eric zijn vrees bewaarheid: er is niemand meer. MAASTRICHT, 29 jan. Boven het graf van de eerste geloofsverkondiger van het zuiden, St.Servatius. heeft de deken van Maastricht, mgr. P. J. M. Jenneskens zaterdag zeven sacristie- klokjes gezegend, die bij de sacristie deuren van zeven nieuwe kerken alhier zullen worden aangebracht. De klokjes zjjn bedoeld als een herinne ring aan de succesvolle M-5 actie ten bate van de nieuwe kerken in het dekenaat Maastricht. Sinds het begin van deze actie in september 1957 brachten de katholie ken van dit dekenaat niet minder dan 200.000.- bij elkaar. Een resultaat, aldus de leider van de M.-5, de heer J. Bartels, dat alleen maar door samen bundeling van krachten bereikt kon worden. Deken Jenneskens sprak woorden van lof voor deze lekenactie, waarna de zeven bouwpastoors het M.-5 klokje in ontvangst namen. MOCO BERGEN OP ZOOM, 29 jan. De re cherche heeft drie jeugdige offerblok- lichters aangehouden. Het zijn twee 14- jarige en een 13-jarige jongen. Ondanks hun jeugd zijn zij goede bekenden van de politie. Zij zijn gesnapt door oplet tendheid van een koster. Bij onderzoek kwam vast te staan dat zij m Bergen op Zoom in twee kerken diefstal heb ben gepleegd. Het staat ook vast, dat zij op het eiland Tholen en in Roosen daal en Breda offerblokken hebben ge leegd. Italië Dieven hebben in de nacht te Milaan koffers, kleding en hoeden gestolen uit de auto van de Belgische prins Albert en prinses Paola. De chauf. feur van het prinselijk paaj heeft aan gifte gedaan. Prins Albert en prinses Paola waren reeds naar Brussel ver trokken. (A.F.P.) RIJSWIJK, 30 jan. De minister van Verkeer én Waterstaat, drs. H. A. Korthals, zal zaterdag het laatste gereed gekomen gedeelte van Rijks weg 4a (Ypenburg-Burgerveen) voor het verkeer open stellen. Advenentie (Vertaling van Jean H. P. Jacobs) 64 Denk aan Babelsberg en Moabit. Waarschijnlijk weet hij iets van een valstrik, die men je wil spannen. Maar waarom zou hij belang in mij stellen? Hij kent mij immers helemaal niet. Daarop zou ik van alles kunnen zeggen, Georg, dingen die ik weet en dingen die ik vermoed. Maar ik doe het niet, omdat ik vrees, dat je uit je bittere ervaringen niets geleerd hebt. Die brief van Eva brandt in je binnenzak. Hij zal door de voering heen- branden en op een goede dag je hart weer in vuur en vlam zetten en dan Hij moet op reis gaan, onderbrak hem Bohme, eens een keer weg uit Berlijn om bestellingen op te halen. Anders zie ik het even donker in als u. Ik blijf hier, mompelde Georg verlegen. Ik kan het bedrijf niet weer alleen laten. Bovendien Hij zweeg en zijn blik dwaalde vertwijfeld door het ver- tf Bovendien? vroeg Ramdohr aanmoedigend. Nou ja: wat zal Eva van mij denken, als ik er stilletjes vandoor ga? Dacht ik het niet, zei Ramdohr bezorgd. Het is vreselijk eenvoudig, riep Georg ineens met stemverheffing uit, stom eenvoudig, de mensen hier en daarginds maar aan hun lot over te laten, te doen alsof men hun nood niet kent en er tussen uit te gaan. Aan wie moeten zij zich nog vastklam pen als ze het niet aan ons kunnen doenJouw me neer Buschmann, van wie jij zoveel weet 01 ver moedt, blijft immers ook hier. Weet je misscmen. waarom hij dat doet? Nee. Ik wil het ook helemaal niet weten, waar schijnlijk zou het mij teleurstellen, als ik het wist. Maar hij doet het beslist niet omwille van een dame die Eva of Maria of weet ik hoe heet. Dat past mei bij hem. Je mag je met hem niet vergelijken. Lüdecke verzonk in een somher gepeins en zag daar door niet, hoe Böhme in hopeloos gebaar de schou ders ophaalde. Opeens rinkelde de bel van de tele foon. Georg nam de hoorn op, noemde zijn naam en gaf hem toen aan zijn vriend Ramdohr. Je kantoor belt op, zei hij ongeïnteresseerd. Ramdohr noemde zijn naam en hoorde toen de stem van zijn assistente Ruth Bittrich. Opgewonden vroeg zij: Klopt dat, dat u opdracht gegeven hebt, om de stukken van Wittstock naar Moa' it te laten brengen1' Hij verbleekte. Wat moet dat betekenen? Ex is van Moabit uit opgebeld. Ze hadden on middellijk de dossiers nodig, omdat er om elf uu een zitting in de zaak Wittstock zou plaatsvinden. Ja en? Er is iemand gekomen om ze te halen en de bu reauchef heeft ze hem gegeven, antwoordde Ruth, fk heb Moabit opgebeld om u te bereiken, maar men zei daar, dat u niet in de advocatenkamer was en van een zitting was niets bekend. Verdomd, vloekte Ramdohr. Hoe zag die man, die de dossiers kwam halen er uit? Dat weet ik natuurlijk niet. Ogenblikje, ik vraag hiernaast even. Ramdohr voelde de blikken van zijn vriend en van Böhme vragend op zich gericht. De lucht in de ka mer leek te trillen. Wat een smerige streek, brieste Ramdohr en trappelde ongeduldig van de ene voet op de andere. Hallo! hoorde hij Ruth roepen. Hij had een pleister onder zijn rechter oog, en beneden heeft een auto gewacht, waarmee hij toen weggereden is. Zeg tegen de bureauchef, dat hij zijn spullen kan pakken en naar huis gaan, tierde Ramdohr en wierp de hoorn kletterend neer. Ramdohr liep opgewonden in de kamer heen en weer. Böhme volgde hem op die wandeling met open mond en grote ogen. Ik 1 ad niet gedacht, dat u zo snel h®en„??L kon lopen, zei hij toen. Denkt u daar eigenlijk mee te bereiken? Woedend bleef Ramdohr voor hem staan hem met rollende ogen aan. Maar man, weet je eigenlijk wel wat C£lëlt is Böhme .üeld zijn hoofd een beetje schuin, toen hij te gen hem opkeek: Ik begin er langzaam een vermoe den van te krijgen, doctor. Neemt u me met kwalijk. In alle geval heb ik nog nooit, .een advocaat zich zo zien opwinden, zelfs niet als hu een proces verloren had. Er moeten in het leven van advocaten dus wel dingen zjjn, die erger lijken dan verloren processen, alhoewel die toch erg genoeg zijn, tenminste voor de cliënten. Ramdohr wiste zich het zweet van het voorhoofd. Wat is er eigenlijk gebeurd? vroeg Georg. Ramdohr keerde zich om. Het is afgelopen met me, Georg, zei hu somber. Ik ben belachelijk gemaakt. Men heeft doésiers van mij gestolen, die van geweldige politieke betekenis zijn Zij bevatten materiaal dat nergens anders te vinden is, tegen de smokkelhandel van oos. naar west en omgekeerd. Het zou meneer Hager en nog een paar andere grote heren daar aan de overkant, on barmhartig ontmaskeren. Het is in één woord ver schrikkelijk. Heb je er geen vermoeden van, wie ze je af handig gemaakt heeft? q Ook een vraag? Een geheime agent van de over kant natuurlijk. Een kerel met een pleister onder zijn rechteroog. Weer liet Böhme met een daverende slag zijn hand op zijn knie terechtkomen, zoals zijn gewoonte scheen te zijn. Bu: -ihmann, Buschmann, riep hij uit en hu scheen in lachen te willen uitbarsten. Uw vriend Buschmann, van wie u zoveel weet én vermoedt een agent! Ramdohr verroerde zich niet. Zijn gezicht en zijn he le lichaam schenen plotseling verstard te zijn. Pas na een poosje zei hij toonloos: Dus toch. Dat had ik niet gedacht. (Wordt vervolgd) DEN KAAG, 30 jan. De minister van binnenlandse zaken heeft ingesteld een commissie van advies omtrent de oplei ding van he4 lager personeel vn de ge meentepolitie De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. U. Cremers is voorzitte; dezer com missie. Daarin hebben voorts zitting ver tegenwoordigers van politie-opleidings- scholen en enkele politie ambtenaren, die het vertrouwen genieten van de politie vakorganisaties. O-a. de heer J. p. H. Körner, inspecteur-korpschef van politie in Valkenswaard, voorzitter van „St. Michael". 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 13 15 16 17 18 Horizontaal: 1. paardje; 4. meisjes naam; 6. fabelachtige vogel; 8. achter. 9 ambtshalve (afk); 10. zoogdier; i ivoor; 12. jongensnaam; 14. aartsbisscn v (afk.); 15. roofvis; 18- Afrikaan; zoogdier. Verticaal: 1- voertuig; 2. god van de liefde; 3. aanw. vnw.; 4. jongensnaa. 5. vogel; 6. berggeest; 7. vrucht; 13 am (Lat.); 16 water in Utrecht; 17 °Pp huid. Oplossing 27 januari 1. wilg; 2. ikor; 3- loge; 4. greb; o- &1®®! 6 luit; 7 eire; 8. stem; 9. kalf;, 10' ,5. 11. love; 12. fles; 13. uier; 14. mdo, eden; 16. rond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 4