V er wachting voor de metaal industrie niet ongunstig Regeringsbeleid inzake lonen was zeer verstandig Reeds meer dan twee miljoen bijeen voor herbouw Minerva PAUL VLAANDEREN en het zenuw-gaf komplot N Paul Klee-expositie in Zweedse hoofdstad Veiling inboedel van Den Besten 4,4,3 en IV2 jaar voor inbrekers Hoofdagent van politie verdacht van diefstal Brand bij Shell Mill's gemeente secretaris geschorst Sneeuw en ivijn Vastenbrief van kard. Van Roev Soebandrio wil Nederlandse nota niet aanvaarden bij overstappen Noorse tanker in Kanaal gezonken DANK JE WEL Loods verdronken WOENSDAG 8 FEBRUARI 1961 PAGINA 2 Socrates-af faire Jhr. mr. P. van der Does de Willeboist Oud-president gerechts hof te Amsterdam Inhaalmanoeuvre eist één dode en gewonden Frontale botsing tussen bus en bestelauto Mr. Debrot bij Wereld omroep en N.T.S. SCHENKING VOOR HET RIJKSMUSEUM Rechtbank Rotterdam Verolme werft Spaanse arbeiders Een man aan wonden bezweken Langdurig conflict met burgemeester 2252 zelfbedienings winkels in ons land Marxisme heeft in België waar gelaat getoond Vrije autohandel ver enigt zich in een bond Vrije zaterdagen voor de tuinderij Alle opvarenden gered Brits voetballer weigerde voor T.V. op te treden Enorme rommel in huis bemoeilijkte blussing Keuken uitgebrand VOORZITTER CONTACTGROEP WERKGEVERS: j HET IS EEN KLEINE STIL,MENEER FERROL BANK. VIER SOMMEN Y® IEMAND AAN MOETEN V0LD0ENDEZ\P£ VOORDEUR 2'JN— UTRECHT, 8 febr. „Ten aanzien van de loonontwikkeling in de metaal industrie heeft de regering een zéér verstandig beleid gevoerd. De conflict situatie, die ontstond, mogen we niet de regering aanrekenen; de schuld ligt hier bij enkele grote ondernemingen, die te vlug door de knieën gingen. Bij een gedeelte van het georganiseerde bedrijfsleven heeft wederom de neiging bestaan meer op de concurrentieverhou dingen, in het bijzonder op de arbeids markt, te letten dan de zelfbeheersing te betrachten, die noodzakelijk is om een verdere inflatoire ontwikkeling in onze volkshuishouding te voorkomen". Dit is het oordeel van de heer J. D. Luder, fungerend voorzitter van de Con tactgroep van werkgevers in de me taalnijverheid, uitgesproken in de gis terenmiddag gehouden ledenvergade ring. De heer Luder constateerde verder, dat de overheid, die wel succes heeft geboekt met haar politiek van sprei ding der loonsverhogingen in de tijd, er vooralsnog niet in is geslaagd een middel te vinden per individuele onder neming aan vakbekwame arbeiders meer koopkrachtig inkomen te ver schaffen. Met betrekking tot de eerstvolgende loonsverhoging in de metaalindustrie, die per 1 juli kan worden verwacht, zei de heer Luder een open oog te heb ben voor de verlangens van de werkne mers. die wensen te profiteren van het bevredigende conjunctuurverloop en in sommige andere E.E.G.-landen een ho ger loonpeil constateren. Indien de re gering echter zijn zeer te waarderen prijsstabilisatiepolitiek wenst te conti- AMSTERDAM, 7 febr. De inboe del van de woning van de failliet ver klaarde president-directeur van de nv „Socrates" Nic. den Besten zal van 14 tot en met 16 februari a.s. in het openbaar worden geveild. De veiling wordt gehouden in het veilinggebouw „Odeon" te Amsterdam op verzoek van mr. M. J. G. M. Kap- peyne van de Copello, de curator in het persoonlijke faillissement van de Soera tes"-directeur. De catalogus voor deze driedaagse veiling vermeldt 1,200 nummers, hoofd- r zakelijk goederen uit de villa van den Besten aan de Prins Hendriklaan. Op deze periodieke ,,Odeon"-veiling wor den ook goederen uit andere faillisse menten (van niet bij Socrates betrok kenen) geveild. De raadkamer van het Amsterdamse gerechtshof zal binnenkort twee appel zaken van de in verband met de Socra- tes-affaire gearresteerde „Heilige daad ambassadeur" J. behandelen. Op 10 februari a.s. zal zijn beroep tegen de verlenging van zijn gevangenhouding worden behandeld en op 21 februari a.s. zal de raadkamer zich beraden over het appel dat de verdediger van J. tegen het persoonlijke faillissement van zijn cliënt heeft aangetekend. AMSTERDAM, 8 febr. Gisteren is alhier op 67-jarige leeftijd overleden jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Willebois, oud-president van het ge rechtshof te Amsterdam. Vrijdag zal, na een plechtige gezongen mis van re quiem des ochtends in de parochiekerk aan de Jac. Obrechtstraat, het stoffe lijk overschot ter aarde worden besteld te half een op het r.k. kerkhof „Mosco- wa" te Arnhem. ROTTERDAM, 7 febr. Een frontale botsing tussen een bus en een bestel auto heeft vanmorgen het leven gekost aan de 23-jarige D. Londeman uit de Vinkestraat alhier. Drie anderen al len inzittenden van de bestelwagen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. HILVERSUM, 8 febr. Mr. I. C. de Debrot minister voor cultuur, opvoe ding en volksgezondheid van de Neder landse Antillen, heeft dinsdag een werk bezoek gebracht aan de gebouwen van de Werelomroep en de NTS. Dit bezoek hing samen met het feit, dat in de conclusies van de zojuist opgerichte culturele raad voor het koninkrijk de uitwisseling van radio- en televisiepro gramma's prioriteit heeft verkregen. Het doel van dit werkbezoek van de minister was om door persoonlijke oriëntatie de mogelijkheid tot intensi vering van deze programma-uitwisse ling te bevorderen. DEN HAAG, 8 febr. Douarlère F. baronesse de Constant Rebecque-baro- nesse van Zuylen van Nijevelt te Bre da heeft aan de staat der Nederlanden ter plaatsing in het Rijksmuseum ten geschenke aangeboden een portret van admiraal jhr. Th. F. van Capellen (1762-1824) en van zijn echtgenote, op paneel geschilderd door J. J. Eeck- nout. plm. 1820. Van Capellen was de admiraal, die in 1816 een einde maakte aan de zeeroverijen van Algiers. nueren, zullen loonsverhogingen zowel naar omvang als naar spreiding zoda nig gekozen dienen te worden, dat vol doende gelegenheid wordt geboden voor bezinning op de noodzakelijke maatre gelen ter bevordering van de produkti- viteit. De heer Luder wees er daarbij op, ROTTERDAM, 7 febr. De recht bank alhier heeft vanochtend uitspraak gedaan in de zaken tegen vier Amster dammers, die veertien dagen geleden terecht hebben gestaan voor diefstallen met braak in vrijwel het gehele land, waarbij zij zeker 28.000 zouden heb ben buit gemaakt. Twee 44-jarige los werklieden wer den veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf met aftrek. De rechtbank overwoog ten aanzien van hen in het vonnis, dat zij in het verleden al vele malen veroordeeld zijn. Er was tegen hen vijf jaar met aftrek geëist. De rechtbank veroordeelde voorts een dertig-jarige constructiewerker tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek Dat is een half jaar meer dan was ge- eist. Een 43-jarige koopman tenslotte werd conform de eis veroordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 febr. Een hoofd agent van politie wordt ervan verdacht in de loop van het vorig jaar twee brommers en twee fietsen te hebben gestolen. H|j is door collega's van de recherche aangehouden. Als motief gaf de hoofdagent tijdelijke financiële moei lijkheden op. Een brommer en de twee fietsen heeft hij doorverkocht, de an dere brommer had hij bestemd voor eigen gebruik. Dit werd hem noodlot tig want toen hij de brommer voor ver zending met de spoorwegen had mee gegeven, maar hem niet kon afhalen omdatJiyLhet-xegu kw|jt was, wekte dit argwaan. De politie werd gewaarschuwd en geconstateerd werd dat de bewuste bromfiets als gestolen stond gesigna leerd. Korte tijd later vond de hoofd agent het regu terug, wilde de brom mer terughalen maar liep tegen de lamp. ROTTERDAM, 7 febr. Twee perso neelschefs van Verolme z|jn naar Valen cia in Spanje vertrokken, waar zij hon derd geschoolde scheepsbouwers zullen aanwerven voor de werf in het Botlek- gebied. Het ligt in de bedoeling in de toekomst dit aantal te vergroten tot 3 400 man. Van de arbeidsbureaus is een team naar Spanje gegaan, dat zal trach ten 1200 geschoolde arbeiders aan te werven voor bedrijven in Nederland. dat de arbeidskosten sinds 1 januari 1957 niet minde dan vijf a zes maal zijn gestegen en merkte op, dat men toch moeilijk kan verwachten, dat de ondernemingen steeds weer in staat zijn tot bevredigende resultaten te ko men zonder de prijzen te verhogen. Looneisen zullen niet zoals in het verleden mogen worden gebaseerd op zeer aanvechtbare en dubieuze cij fers. die worden berekend volgens een in strijd met de bedoelingen van de aan het College van Rijksbemiddelaars ver strekte algemene aanwijzing zijnde me thode. Waakzaamheid acht de heer Luder ook geboden tegen de zwarte lonen in verband met de spanning op de ar beidsmarkt, die nog steeds groot is. In de metaalindustrie wordt gemiddeld tien procent boven de gecontracteerde lonen betaald. In zijn rede releveerde de voorzitter verder de gunstige conjuncturele ont wikkeling in ons land, waarin metaalin dustrie en de electrotechnische indus trie delen. De scheepsbouw en de rij wielindustrie vormen ongunstige uitzon deringen. Wel blijven activiteit en waak zaamheid geboden om het noodzakelij ke aandeel in de markt te behouden en te veroveren. De verwachtingen voor 1961 voor West-Europa en daarmede eveneens voor Nederland acht de heer Luder be paald niet ongunstig. De ontwikkeling in de Verenigde Staten geeft niettemin aanleiding tot enige bezorgdheid, aan gezien een recessie in dit grote gebied ongetwijfeld zijn terugslag op onze landen zal hebben. De twintig meter lange brug, die aan de stadsgrens van Schleswig in N oord-Duitsland is gebouwd, is reeds zes uur nadat hij was gereed gekomen in elkaar gestort. Voor zo ver men tot nu toe heeft kunnen nagaan is de bekisting van het vers gestorte beton in brand geraakt. De schade wordt op een half miljoen mark berekend. (Advertentie) ROTTERDAM, 7 febr. BH een brand, die in de afgelopen nacht uit brak in een hoog vacuum-installatie op de terreinen van Shell in Pernis, z|jn drie personen gewond geraakt. Een van hen, de 37-jarige gehuwde operator E. J. van Arkele uit Vlaardingen, is aan zijn verwondingen overleden. Hij was met twee collega's, de 38-jarige H. Goed koop uit Vlaardingen en de 34-jarige A. van Vliet uit Rotterdam, opgenomen in het havenziekenhuis. De bedrijfsbrandweer kon de brand spoedig blussen. De materiële schade is gering. In het Museum voor moderne kunst in Stockholm zal binnenkort een grote tentoonstelling worden gehouden van schilderijen van Paul Klee. De doeken zullen uit alle delen van de wereld per vliegtuig naar Zweden worden gebracht Hier laat de heer Nils Lundgren van het Museum voor moderne kunst de eerste zending doeken zien. Het zijn „Borstbeeld voor Caia" (beneden) en een typisch Klee-stilleven. VEGHEL, 7 febr. De gemeente raad Mill en St. Hubert heeft gister avond de gemeentesecretaris geschorst. Dit besluit wordt gezien als een ge volg van de sterke rivaliteit tussen de burgemeester en de gemeentesecreta ris van deze gemeente. Het is in Mill een publiek geheim, dat de verhouding tussen de beide ge meentefunctionarissen te wensen over laat. Deze situatie dateert van de be noeming van de huidige burgemeester, de heer G. H. M. Hofmans, in 1958. De gemeentesecretaris drs. J. P. van de Geijn is reeds twaalf jaar gemeente secretaris. Beide hebben vroeger ais jonge ambtenaren tegelijkertijd een vrij wel gel|jke functie bekleed op de ge meentesecretarie van Groesbeek. De tegenstelling burgemeester secretaris werd vorige week ver scherpt toen de burgemeester de ge meentesecretaris van z|jn kamer ver wijderde. In Mill deden nog diezelfde dag ge ruchten over een handgemeen tussen burgemeester en sefcretaris de ronde. B|J het kabinet van de commissaris der koningin was men zeer spoedig van het gebeurde op de hoogte. Burgemeester Hofmans en secretaris t an Ge|jn werden naar 's-Hertogen- bosch ontboden. De commissaris der koningin heeft hen beide gehoord. T|jdens de raadsvergadering van gisteravond was de secretaris niet aan wezig. In de Raad werd de schorsing van de secretaris gekwalificeerd als „een maatregel van orde, die geen oor deel inhoudt over het conflict". ARNHEM, 7 febr. Per 1 januari telde ons land 2252 zelfbedieningswin kels in kruidenierswaren. B|j dit aantal is een 25-tal „supermarkets", waar be halve kruidenierswaren ook vlees, groente en in sommige gevallen ook zuivelprodukten te koop zijn. In 1960 zou van elke gulden aan kruideniers waren besteed 32 ct. in de kassa van een zelfbedieningswinkel terecht z|jn ge komen. LEIDEN, 7 febr. In het heden verschenen reünistennummer van „Veritas" wordt een verslag gegeven van de stand van zaken betreffende de herbouw van sociëteit Minerva, die, zoals men weet in december 1959 door brand werd geteisterd. De Rotterdamse architect ir. J. W. C. Boks heeft een herbouw- en uit breidingsplan ontworpen, waarvan de realisatie naar schatting 2.290.000 zal kosten. Van dit bedrag is reeds f 2.034.500 gestort en toegezegd. Van deze ruim twee miljoen is 800.000 afkomstig van de verzekering, 650.000 van het bedrijfsleven (241 bedrijven), 380.000 van reünisten, 81.000 van de leden, onder meer door de verkoop van „Laat je zoon studeren" en door het Leids Studenten Cabaret en Sempre Crescendo b|jeengespeeld, f 10.000 van de ouders van de leden en 111.000 van het brandfonds, een fonds, waarin de eerste spontane bijdragen van bedrijfsleven en reünis ten waren gestort. Tenslotte werd er reeds 2500 aan interest ontvangen. De bouwcommissie acht het niet GRENOBLE, 7 febr. (Rtr) Een 150 wintersportbeoefenaars, die van wege de sneeuw een toevlucht in een weg-tunnel bij Val d'lsère hadden gezocht en daar na ruim twintig uur door hun „redders" werden aange troffen, bleken van de nood een deugd gemaakt te hebben. Onder hen bevond zich namelijk de chauffeur van een vrachtauto met vaten wijn en die chauffeur was tevens de eigenaar van de lading. Dit verklaarde de red ders het feit, dat verscheidene der „gestranden" in een gezonde slaap verzonken lagen terwijl er gezellige kampvuurtjes brandden. Men had namelijk de wijn moeten opdrinken om de vaten als brandhout te kunnen gebruiken MECHELEN, 7 febr. (KNP) —Kar dinaal van Roey, primaat van België en aartsbisschop van Mechelen, heeft zijn vastenbrief dit jaar gewijd aan ie eerbiediging en beoefening van de waarheid in woord en daad. In deze brief, die vrij kort is, werkt de kardi naal-primaat deze gedachte uit ten aanzien van de godsdienstbeleving en de opvoeding in het gezin. Naar mening van de kardinaal is het aan onze t|jd voorbehouden „de godde Hike waarheid te benevelen". HH wijst op het wijsgerige werk van de Duitse filosofen Kant, Hegel, Fichte en Nietz- sSÏie\?a.nuWleJ}ö waz'£e systemen ver wijt. Met hun filosofie hebben deze wils- geren het menselijk verstand mis- vormd en het licht van de waarheid beneveld. Uit hun systemen konden het nationaal socialisme en het materialis tisch marxisme geboren worden. Voor België levert thans met name het marxisme grote gevaren op. Kardinaal van Roey merkt in dit verband op: „Het is datzelfde mar xisme, dat zo pas in ons land zijn waar gelaat getoond heeft, door re volutionaire stakingen uit te lokken, door aan te stoken tot oproer, door het plegen van misdadige sabotage- den, door het geheiligd recht op ar beid te miskennen, om aldus de eco nomische en administratieve bedrijvig heid van het land volledig lam te leggen". Kardinaal van Roey spoort ziln gelo vigen dan ook aan „God te bidden, dat het socialistisch of communistisch marx isme er nooit toe kome zijn noodlttig juk aan ons dierbaar land op te leg gen". verantwoord de bouw te beginnen vóór alle financiën aanwezig zijn. Er moet dus nog een bedrag van 255.500 bijeen komen, waarvan naar schatting ƒ19.000 nog door de leden kan worden aangebracht. Het Leids Universiteits Fonds is bereid een lening van 100.000 te verstrekken. Een tweede rem is de rijks- en gemeentegoedkeu ring. De gemeente heeft weinig be zwaren tegen de nieuwe hoogte van 12.50 meter. De r|jksgoedkeuring is een zeer onzekere factor. Afgezien hiervan kan men begin mei met slopen en herbouwen beginnen, waarna het werk een twintigtal maanden zal eisen. Zes maanden hiervan zal de sociëteit ge heel onbruikbaar zijn. DJAKARTA, 7 febr. (Reuter) De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft vandaag geweigerd een nota van de Nederland se regering in ontvangst te nemen. Een woordvoerder van zijn ministerie zei, dat de nota werd teruggegeven aan de Britse ambassadeur, Fry, die sedert het verbreken der betrekkingen tussen Indonesië én Nederland dé Nederlandse belangen behartigt. „Wij hebben de nota teruggegeven, omdat Indonesië geen betrekkingen van welke aard ook met Nederland meer heeft", zei h|j. De minister heeft de nota zelfs niet gelezen." Het gesprek, dat de Britse ambassa deur met minister Soebandrio had, toen h|j de nota wilde overhandigen, duurde een kwartier. De diplomatieke term van de weige ring van een regering om een schriftuur van een andere regering te ontvangen (een niet dikwijls voorkomende gebeur tenis) is: „Fin de non recevoir". AMSTERDAM, 7 febr. Een aantal vertegenwoordigers van de zogenaam de vr|je autohandel hebben besloten om een eigen bond op te richten, omdat ze vinden, dat het publiek op de verkeer de manier wordt voorgelicht. Van de ve le duizenden vr|je autohandelaren, die zich voor het overgrote deel met de straathandel bezighouden, hebben zich tot nu toe ongeveer 400 voor het lid maatschap van de nieuwe bond aange meld. In de Bond van Autohandelaren hoopt men diegenen onder de tweede hands handelaren te verenigen, die als bona fide z|jn te betitelen. Het voorlo pige bestuur houdt er echter rekening mee, dat het bijzonder moeilijk zal zijn de selectie te verwezenlijken. Als een der voorwaarden van toetreding wil men doen gelden de verplichting om een auto die ter verkoop aan het pu bliek wordt aangeboden, te laten keuren door een neutrale instantie, zoals de A.N.W.B. of de K.N.A.C. De vrije auto handel kan zich niet b|j de B.O.V.A.G., aansluiten, aangezien men voor het lidmaatschap van deze bond moet be schikken over een erkend garagebedrijf. De meeste straathandelaren hebben geen enkele outillage in dit opzicht. DELFT, febr. In een alhier gehou den vergadering van de krlngbesturen Delft en Delfland, van de rooms-katho- lleke Land- en Tuinbouwbond is mee gedeeld, dat behoudens goedkeuring van onder andere het College van Rijks bemiddelaars van augustus tot en met januari iedere maand twee vrije zaterdagen voor de tuinderij zullen wor den ingevoerd. De r.k. land- en tuinbouwbond w|jst er op dat deze maatregelen alleen gel den voor de rayons Den Haag, Delft en Rotterdam. IJMUIDEN, 8 febr. De 58-jarige zeeloods A. H. Ahrend uit Amsterdam is vannacht om 1 uur voor de pieren van IJmuiden verdronken. H|j had het schip „Dona Eddy" buitengaats ge bracht en kwam van de ladder ont over te stappen op de loodsafhaler „Geep". Het scheepje was nog even te ver van het vrachtschip verwijderd en h|j wachtte dus op de gelegenheid om over te springen. Bij dat wachten ia h|j met één been van de ladder gegle den. De touwladder draaide toen om en de man hing in een ongelukkige posi tie tegen de wand van het schip. Daar om moest de loodsafhaler opnieuw bij draaien. wat even t|jd kostte. De man kon zich echter niet meer houden en viel in het water. Vanaf de loodsafha ler werd hem een boei toegegooid, die hij heeft gegrepen. Direct daarna werd hem ook een l|jn toegeworpen, maar daarop reageerde hij niet. De 40-jarige loods W. A. Mulder is hem toen, vast gebonden aan een lijn, achterna ge sprongen en kreeg hem inderdaad te pakken. H|j werd naar de loodsafhaler teruggetrokken, waar drie anderen aan boord probeerden de loods Ahrend aan boord te trekken. Men had hem bijna boven het berghout getrokken, toen hij uit z|jn regenjas schoot en de mannen alleen de regenjassen handen hielden. De loods die geen teken van leven gaf, is toen in de diepte verdwenen. Met twee jollen van de loodsboot, de loodsafhaler, diverse schepen uit de omgeving en sleepboten uit IJmuiden is nog drie en een half uur lang de zee afgezocht, maar men heeft niets meer van de man gevonden. IJMUIDEN, 8 febr. Voordat ber gingssleepboten, waaronder de IJmui- dense Titan' ter plaatse waren, is gistermiddag in het Engelse Kanaal de 1.671 ton grote Noorse vrachtboot Bra- ga gekapseisd en gezonken. Naar ra dio-Boulogne meldt z|jn alle 29 beman ningsleden veilig en wel aan boörd van twee Franse schepen. Zoals w|j reeds in een deel van onze vorige editie meldden verkeerde de „Braga" vanaf gistermorgen in ernsti ge moeilijkheden het schip maakte zware slagzij en er drong water binnen op 25 mijl ten zuiden van New Ha ven, dezelfde plaats waar indertijd &e „Flying Enterprise" met kapitein Kurt Carlsen tegen de storm streed. De 13.065 ton metende Noorse tan ker „Grena" seinde maandagavond dat hij ten westen van IJmuiden in moei lijkheden was gekomen en dringend as sistentie behoefde. Een Engelse redding boot en een sleepboot alsmede de sle pers „Gele Zee" uit Hoek van Holland en „Simson" uit IJmuiden slaagden er aanvankelijk niet in de tanker te vin den. Gistermiddag echter zond de na" een nieuwe oproep uit. waarbij ae juiste positie werd opgegeven. Twee lijnboten van de dienst Harwich-Hoek van Holland, de „Prinses Beatrix" en de v,Koningin Wilhelmina" verlegden onmiddellijk hun koers om de tanker eventueel hulp te verlenen. Toen beide schepen ter plaatse kwa men, ging de „Grena" echter juist weer varen. Tegelijkertijd verdwenen de twee zwarte ballen uit de mast van de tanker, ten teken dat het schip weer manoeuvreerbaar was. Zonder de in de buurt gekomen schepen of de sleepbo ten, die opnieuw waren toegesneld, te bedanken verdween de „Grena" in noor delijke richting. LONDEN, 7 febr. (UPI) Voor het eerst in de geschiedenis van de Britse televisie heeft iemand geweigerd me dewerking te verlenen aan het totstand komen van het programma „Dit is ll%v leven". De weigeraar was de 35-jarlge Britse voetballer Danny Blanchflower, een half speler van Tottenham Hotspur. Blanchflower was naar de studio ge lokt onder het voorwendsel, dat hjj de installaties eens mocht komen bekijken. Toen men hem vertelde, dat hij de hoofdpersoon zou zijn in het program ma „Dit is uw leven", zei h|j. „Neen, dank je wel" en liep weg. Blanchflower zei later: „Ik heb er m|jn redenen voor, maar vertel ze u niet, want dan had ik evengoed in de studio kunnen blijven." De BBO-televisie heeft een ander programma uitgezonden, dat een maand tevoren was opgenomen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 febr. Onvoorstel bare hoeveelheden oude rommel hebben de brandweer gistermiddag ernstig ge hinderd bij het blussen van een binnen brand in de Deimanstraat. De bewoon ster van het huis, waar de brand was uitgebroken, een 53-jarige vrouw, bleek een ziekelijke bewaarzucht te hebben, zodat het huis was volgestouwd met enorme stapels kranten, oud papier, oude meubelen, versleten vloerkleden en potten en pannen, hetgeen allemaal op en naast elkaar was gestapeld- Een brandende petroleumkachel, die m de keuken te dicht bn een hoeveel heid oud papier was geplaatst, was de oorzaak van de brand. Hoewel de brandweer snel met twee nevelstralen ingreep was de keuken niet meer te redden, vooral omdat er zoveel brand baar materiaal lag opgeslagen. IK NEEM AAN DAT DE PROFESSOR ZICH ALLEEN KAN REDDEN - MAAR- H'J KAN ZO DOM DOENWAT EEN VERADE MING DAT HO DE DEUR UIT 15 MET Z'JN SNUIF. COPYRIGHT swan pbaturbs syndicate

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2