VERKOOP woningwet woningen aan bewoners Slachtoffer Paniek van automobiliste had dodelijk gevolg Masmoedi had ..hartelijk" onderhoud met De Gaulle J apanse kunst in Parijs 5000 premiewoningen naar bouwverenigingen PAUL VLAANDEREN en het zenuw-gas komplot Nieuwe regeling Militair vliegtuig neergestort Streekplan West- land aangenomen PresidentMensen boven zestig jaar het rijden verbieden Jongen (8) sinds dinsdag vermist Ontmoeting van Franse president met Bourguiba nu definitief Na afloop proces- Eichmann treedt Ben Goerion af P. ZIMMERMAN Jongeren bij de politie: in studie Man verdacht van aanranding gepakt Richtlijnen voor premiebouw met overheidsgarantie DONDERDAG 9 FEBRUARI 1961 PAGINA 2 Loodgieter ontkent aanrandingspoging Bij Kornwerder zand In Prov. Staten: Studente redt 5-jarig drenkelingetje Wielrijder verongelukt Een maand geëist tegen correspondente Sjoukje Dijkstra in Davos gehuldigd In Rotterdam Ook gesprek met Ferhat Abbas? Voorzitter A.N.W.B. treedt af Min. Toxopeus: Kennan ambassadeur in Joegoslavië Berover van 78-jarige vrouw in Dordrecht Lid „Ladies gang" bekent aanranding ZES JAAR GEËIST TEGEN v. d. BACH ZELEWSKI Aanrander ontsnapt OOM BELMER-SMITH! WAT—? DACHT DATJE BL'J ZOU 2UN ME TE ZIEN. M'JN JONGEN. MAAR, OOMIK VERWACHTTE U JU SChlALKIN DAT GEVAL BLUE, IK NIET. MAAR IK WIL k HAAR WEL EVEN ZIEN— DEN HAAG, 8 febr. De minister van Volkshuisvesting en bouwnyver- held heeft een nieuwe regeling inge voerd voor de verkoop van woningwet woningen aan particulieren. Overdracht zal slechts kunnen geschieden aan be woners, die financieel in staat worden geacht de lasten van de woning te dra gen en die tenminste tien procent van de overdrachtsprijs als eigen kapitaal inbrengen. Indien de nieuwe eigenaar een geldlening moet aangaan, zal de ge meente waarschijnlijk wel een aanvul lende garantie willen verlenen. De overdrachtsprijs zal worden be paald aan de hand van een taxatie door een commissie van drie deskun digen, te weten de hoofdingenieur-di- AMSTERDAM, 8 febr. De 21-jarige loodgieter, die maandagavond gepoogd zou hebben een 27-jarige vrouw op de Pusseerdersgracht aan te randen, heelt tijdens een verhoor op de ziekenzaal in het Wilhelmina Gasthuis verteld dat hij de vrouw niet heeft beetgepakt. Hij ver klaarde dicht achter haar te hebben ge lopen en plotseling twee messteken te hebben gekregen. De zedenpolitie, die het onderzoek van de recherche van het bureau Raampoort heeft overgenomen, is ech ter tot de overtuiging gekomen dat de jongeman inderdaad de vrouwelijke kantoorbediende heeft willen aanranden en dat de vrouw de messteken slechts uit noodweer heeft toegediend. Zij is dan ook vrijgelaten. De loodgieter was nog niet eerder met de zedenpolitie in aanraking ge weest. Alleen in zijn 'jeugd had hij een niet ernstig misdrijf gepleegd. De vraag of er maandagavond om tien uur al dan niet een poging tot aanranden is gedaan is overigens nog lang niet op gelost. De overtuiging die de Amster damse zedenpolitie thans heeft gekre gen vormt uiteraard nog geen bewijs; op het moment van de aanranding wa ren geen ooggetuigen aanwezig. DEN HAAG, 9 febr. Gisterenmid dag is bij een vliegtuigongeval met een Piper „Super Cub" van de Koninklijke Luchtmacht bij Kornwerderzand - waar van wij reeds in een deel van onze vo rige editie melding maaktpr om het toestel, de 39-jarige adjudant-onder leven gekomen de bestuurder van het officier G. J. Dijkman uit Huizum. De heer Dijkman was gehuwd en vader van twee kinderen. De enige passagier, de heer H. Veld kamp, opzichter eerste klasse bij het bureau aanleg en onderhoud van vlieg velden, „Babov", raakte gewond. De heer Veldkamp is opgenomen in het r.-k. ziekenhuis te Harlingen. Hij heeft enige ribben gebroken en verkeert met in levensgevaar. Nader vernemen wij, dat de bestuur der van de Piper Super Cub" van Vlieland komende over de Waddenzee heeft gevlogen totdat hij de Afsluitduk bereikte. Er was mist en het motregen de. Het zicht heeft waarschijnlijk met meer dan vijftien meter bedragen. De vlieger heeft vervolgens op, volgens ooggetuigen, lantaarnpaalhoogte boven de Afsluitdijk koers gezet naar Fries landDe dijk volgende in de richting Friesland komt er een „knik" bu Korn- werderzand en het sluizencomplex. Het toestel is daar tegen de dijk gevlogen en aan de voet van de dijk langs de weg terechtgekomen. recteur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de betrokken pro vincie namens het rijk, een deskundi gen aan te wzen door de gemeente, dan wel de woningbouwvereniging, indien deze eigenares is, en een door deze twee deskundigen aan te wijzen der de. De commissie kan worden inge steld nadat de minister in beginsel zijn goedkeuring aan de overdracht heeft gehecht. Bij de taxatie wordt onderscheid gemaakt tussen woningen die tot en met 31 december 1945 tot stand kwamen en de later gebouwde. Bij de tot en met 31 december 1945 gebouwde woningwetwoningen dient te worden uitgegaan van de verkeerswaar- de van de bewoonde woning. De ver- keerswaarde moet bij voorkeur worden bepaald aan de hand van prijzen van niet lang geleden onderhands of open baar verkochte woningen, die verge lijkbaar zijn met de over te dragen wo ningen. De taxatie van de na genoemde datum gebouwde woningen dient te ge schieden op basis van de vervangings waarde op het moment van de schatting. De overdrachtsprijs is in het algemeen gelijk aan het bedrag van de taxatie. Voor woningen, gebouwd na 31 decem ber 1945 wordt op de geschatte vervan gingswaarde een waarde in mindering gebracht der thans geldende premie en toeslag voor eigen woningen, alsmede een afschrijving voor de sedert het ge reed komen der woning verstreken ja ren. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 febr. Het streek plan Westland is vanmiddag door de Provinciale Staten van Zuid-Holland met één stem tegen (de heer J. Sonne- veld (V.V.D.) aangenomen. Tegen hel plan zijn drie moties ingediend waar van er twee door de provinciale Sta ten zijn aangenomen. De derde, een motie van de A.R., een gedeelte van de K.V.P., de V.V.D. en de S.G.P. werd verworpen. De gedeputeerde mevrouw mr. Chr. A. de Ruijter de Zeeuw merkte vanmorgen bij de beantwoording in eerste instan tie op, dat met het streekplan zal wor den bereikt, dat praktisch geen tuinder meer zal worden verdreven. Het plan gaat een opdringen van de steden en de industrie tegen, aldus de Gedeputeerde. Als motieven voor het streekplan noem de mevrouw De Ruijter de Zeeuw het krijgen van open ruimten tussen de ste den en het behoud van groene stroken. „De open ruimten vormen een eerste klas recreatiegebied, dat belangrijker is dan de bossen en het strand. Gede puteerde Staten willen niet alleen be staande tuinbouwgronden conserveren, maar ook verdere ruimte voor de tuin bouw, scheppen". Over de reserve van 1000 ha „rond voor de bouw van kassen merkte de Gedeputeerde op, dat in fei te het totaal 2000 bedraagt maar een beperking is opgeegd. Volgens mevrouw De Ruijter-de Zeeuw moeten de 85 bezwaarschriften, die tegen het plan, in het bijzonder tegen het kassenbouw- verbod, zijn ingediend niet zo zwaar ge nomen worden. ROTTERDAM, 8 febr. De 20-jari- ge studente A. C. van der Burg uit T"elsen is gistermiddag tot de hals toe het water van de Singel "an de Smeet- landsedijk alhier ingelopen om een vijf jarig jongetje Cornelis de Bruijn, te redden. De jongen had al het bewust zijn verloren. Hij had geen nadelige ge volgen. De redster werd met een poli tieauto naar haar logeeradres in Rid derkerk gebracht. Onder het motto „Nóg mooier en nóg groter dan ooit" wordt in Viareggio alweer op een werke lijk fantastische wijze carnaval gevierd. Deze foto laat een van de grillige wagens zien in de grote carnavalsstoet, die door vele tien duizenden mensen werd gadege slagen. WINTERSWIJK, 8 febr. Gister avond is de 68-jarige wielrijder W. J. Zieverink uit Mèddo (gem. Winters wijk) op de Eibergseweg in botsing ge komen met een hem tegemoetkomende personenauto. De heer Zieverink werd in de wegberm geslingerd. Hij was vrij wel op slag dood. Het slachtoffer was 'de aanstaande schoonvader van de bestuurder van de auto. fik zat in de trein uit een boekje te lezen. Een pocket boekje, want het is voor zulke gelegenheden lekker handzaam. Je kunt er, zo gezegd, mee in een hoekje kruipen. Tegenover mij had een man al enige tijd inlei dend op zijn bank zitten schuifelen. Hij wilde een gesprek begin nen, dat was duidelijk; maar hij wan kelde tussen zijn aangeboren praatzucht en het aangeleerde lesje dat men men sen nooit moet storen. Toen ik even op keek tastte hij door. „Meneer", zei hij, „mag ik U iets vra gen?" „Nou ja", antwoordde ik aarzelend. „U bent een ontwikkeld mens", zei hij. „Neen", antwoordde ik, „ik weetniets"- „En toch bent U voor mij een ontwik keld mens", hield hij vol- „Nou, goed dan," zei ik en ging weer lezen. Maar nu was er geen redden meer aan. „Meneer", vroeg hij, „is het waar dat de Vrijmetselaars ieder jaar een slachtoffer nodig hebben?" „Nou, ieder jaar...", zei ik sussend en ging verder met lezen. ,,Ze zeggen het toch", mompelde hjj. „Wié zegt het", vroeg ik ongeduldig. Hü schrok zich een aap en begon onmiddellijk zijn handen m onschuld te wassen. „Ik zeg niks", zei hij, „maar ja vangt wel eres wat op." „Moet je mij vertellen", antwoord de ik. „Nou ja, ik zeg niet dat het zo is", zei hij, „maar een mens denkt wel es na". „Allicht", zei ik, „maar je moet er voorzichtig mee wezen". Er viel nu weer even een stilte. Toen zei hij: „En tóch ben je voor mij een ontwikkeld mens." „Man", riep ik. „Ik weet niets. En van de vrijmetselarij helemaal niet. Alleen, hou op met die onzin over dat slachtoffer." Dit had ik nóóit moeten doen. „Hé", vroeg hij leep, „wie sprak er over slachtoffer?" „U", zei ik. „Ik?", riep hij met een vies ge zicht; en vervolgens wendde hij zich tot een medereiziger en vroeg: „Meneer, heb U mij over een slacht offer horen praten?" De aangesprokene keek afwezig op uit zijn krant en antwoordde: Neen." Volgens mij is het een vrijmetse laar geweest. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 9 febr. Eén maand gevangenisstraf alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar eiste de officier van justitie bij de Amster-' damse rechtbank tegen een 51-jarige correspondente uit Amsterdam, die op 5 november van het afgelopen jaar met haar auto in de Leidsestraat het trottoir was opgereden en daarbij twee perso nen door een etalageruit van een foto winkel had gedrukt. Eén van hen, een 31-jarige inwoner van Amstelveen, liep een beenbreuk op, waaruit een vetem- bolie ontstond. Hieraan overleed hij zes dagen na het ongeluk. Op die novemberdag kwam de auto van de correspondente uit de Lange Leidsedwarsstraat. Al tweemaal had zij tevergeefs geprobeerd rechts de Leidse straat in te draaien, maar tot tweemaal toe was zij genoodzaakt weer achteruit te rijden en zich bij de witte stopstreep op te stellen. De derde keer lukte het haar wel, niettegenstaande een agent haar een teken had gegeven om te blij ven staan. Bij het nemen van de bocht belandden twee wielen van de auto op het trottoir. Hierdoor raakte de vrouw even in paniek en inplaats va te rem men schoot de auto ineens door naar rechts, verder de stoep op, waarbij zij twee voetgangers, o.a. een Perzische vrouw door de winkelruit drukte. De Perzische vrouw liep een schedelbasis- fractuur op, maar is inmiddels ai weer van haar verwondingen genezen. Verdachte hield op de rechtszitting vol, dat het ongeluk was te wijten aan drie overstekende meisjes. Maar geen van de vier aanwezige getuigen had den deze voetgangsters gezien. „Door het onverwachte uitwijken", aldus ver dachte, „raakte is de trottoirband en daarmee mijn macht over het stuur kwijt. Ik was in paniek en pas na de botsing tegen de pui kwam ik weer tot mijzelf." Ook enkele getuigen waren van mening dat verdachte haar zelf beheersing kwijt was geraakt. Een van hen, een 24-jarige studente die DA VOS, 9 febr. Dat ook de Neder landers die buiten ons land verblijven met de verrichtingen van Sjoukje Dijk stra hebben meegeleefd, is dezer da- gen in Davos weer eens gebleken. Daar hebben namelijk de patiënten en het personeel van het Nederlands Sana torium en de Astmakliniek Sjoukje Dijk stra gehuldigd tijdens een demonstra tie, welke zij gaf bij de internationale Schlittschuh-Club Davos. Een der pa tiënten bood Sjoukje een door de ver pleegden gemaakt houtsnijwerk aan. met haar auto uit de tegenovergestel de richting (dus vanaf het Leidse- plein) aankwam, had duidelijk gezien dat verdachte een „verstarde uitdruk king" op haar gezicht had. Tegenover de president van de recht bank, mr. J. Coninck Liefsting, ver klaarde verdachte dat zij pas in de loop van september (dus ruim anderhalve maand) in het bezit van haar rijbewijs was. Zij had 40 a 50 rijlessen gehad en was eerst bij de derde keer dat zij examen deed, geslaagd. Op de vraag of zij na het gebeurde al zelf het be sluit had genomen om nooit meer te rijden, antwoordde zij dat zij nog geen beslissing had genomen. „Ik wacht mis schien nog enkele jaren," zei ze. De president merkte hierbij op, dat ze dan al een hoge leeftijd zou heb ben bereikt om weer opnieuw met rij den te beginnen. „Het zou eigenlijk goed zijn om alle personen boven de zestig (desnoods 65 jaar) het autorijden te verbieden," aldus mr. Coninck Liefsting. In zijn requisitoir verweet de officier de verdachte dat zij roekeloos en on voorzichtig was geweest. Hij meende voorts dat zij bepaald leed aan zelf overschatting van eigen capaciteiten. Wel nam de officier als verzachtende omstandigheden de moeilijke bocht ter plaatse en de nerveuse stemming waar in verdachte verkeerde, in aanmerking. De verdediger had vrede met de ont zegging, maar vond de onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van één maand on billijk. Hij bepleitte dan ook een voorwaardelijke straf of een boete. Uitspraak 22 februari. ROTTERDAM, 9 febr. De achtja rige Marcellinus Edmindus Nivard wo nende Heemraadssingel 56, wordt sinds dinsdag vermist. De jongen is het laatst gezien op een parkeerterrein tegenover de Diergaarde te omstreeks vijf uur in de namiddag. Hij is daarna niet naar huis teruggekeerd. Een ongeluk of een misdrijf wordt gevreesd. Vanmorgen was de jongen nog niet gevonden alhoewel de politie ook in de afgelopen nacht intensief aan het zoe ken is geweest. ROTTERDAM, 9 febr. De 53-jari- ge J. F. Bekker uit Egmond aan Zee, kapitein van de coaster „Elza", is van nacht van de loopplank van zijn schip in de Prkhaven gevallen en in het water verdwenen. Na veertig minuten werd hij levenloos opgehaald. .JERUZALEM, 9 febr. (UPI) Pre mier Ben Goerion heeft de Israëlische minister van justitie, Pinhas Rosen, meegedeeld dat hij met aftreden wenst te wachten tot na het proces tegen Adolf Eichmann, omdat anders de gedach te zou kunnen postvatten dat de pre mier aftreedt in verhand met dit pro ces. De berechting zou op deze wijze van invloed kunnen zijn op de huidi ge Israëlische regeringscrisis. Zoals be kend, heeft Ben Goerion aan president Ben Zwi zijn ontslag aangeboden, in verband met de affaire-Lavon. De directeur van de Israëlische voorlichtingsdienst heeft meegedeeld dat het proces tegen Eichmann op 15 maart zal beginnen. TEL AVIV, (AFP) Ruim 120 voor malige medewerkers van Eichmann lo pen op het ogenblik nog vrij rond in Zuid-Amerika. de Arabische landen en West-Duitsland. Dit kan men lezen in het boek van de Israëlische arts Dwo- rojetski, dat handelt over de oorlogs misdaden tegenover kinderen en on langs onder de titel „Europa zonder kinderen" verschenen is. DEN HAAG, 8 febr. Naar wij ver nemen heeft de heer P. F. Zimmer man, voorzitter van de Kon. Ned. Toe ristenbond ANWB, zijn functie neerge legd. Het algemeen bestuur heeft in zijn plaats benoemd mr. W. A. Offer- haus, commissaris van de koningin in de provincie Groningen. De heer Zimmerman is op eigen voor stel wegen het bereiken van de zeventig jarige leeftijd afgetreden. Teneinde de continuïteit in het bestuursbeleid van de ANWB te verzekeren heeft hij zich op algemeen verzoek bereid verklaard nog enige tijd als vice-voorzitter de bond te blijven dienen. Mr. W. A. Offerhaus is sinds 1945 lid van het dagelijks bestuur van de ANWB en sinds 1949 vice-voorzitter. kunst geopend. Twee charmante Japanse meisjes laten een aantal poppen zien, die in hun vaderland zijn gemaakt. in bepaalde gevallen in staat te stel len voor premiebouw de nodige finan cieringsmiddelen aan te trekken. De exploitatie van de woningen dient echter volledig voor rekening en risico van de woningbouwvereniging te blij ven. Een eventueel exploitatietekort zal dus niet ten laste van de gemeente kunnen worden gebracht, maar uit de eigen middelen van de woningbouwver eniging moeten worden opgevangen. DEN HAAG, 8 febr. Minister To xopeus heeft de snelheidscontrole welke de Rotterdamse politie op het autover keer in deze gemeente uitoefent in de Eerste Kamer aangehaald als een be wijs dat de technische vooruitgang het werk der politie veel efficiënter heeft gemaakt. Hij zag hierin ook een aanwij zing, dat degenen die beweren, dat de sterkte van het politiekorps geen gelij ke tred zou hebben gehouden met de groei der bevolking ongelijk hebben. De minister zei dat hij het in dienst stellen van 18-jarigen bij de politie in studie heeft. Hij denkt dat het vrij stellen van militaire dienst wel op be zwaren zal stuiten in verband met onze NAVO-verplichtingen. Het zou echter reeds een groot voordeel zijn 18-jarigen in een politieschool te doen profiteren van het leven in groeps verband, waarna zij de militaire dienst in kunnen om dan terug te ke ren bij de politie. De minister zei dat het niet juist zou zijn om iemand beneden de 21 jaar straatdienst te laten doen. Deze taak biedt teveel kans op conflictsituaties dan dat minderjarigen daarvoor kun nen worden gesteld. Voorts deelde hy mede dat dit jaar het rapport-Boot inzake de functiewaar dering van de politietaken nog uitvoerig zal worden bestudeerd maar dat hu hoopt op 1 januari 1962 maatregelen op het gebied van de salariëring te kunnen nemen die gebaseerd zqn op deze studie. WASHINGTON, 9 febr. President Kennedy heeft George F. Kennan, oud ambassadeur in Moskou en een deskun dige in communistische zaken, benoemd tot ambassadeur in Joegoslavië. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS. 9 febr. Het onderhoud, dat de Tunesische minister voor in formatie, de heer Masmoudi, gisteren op het Elysée met president De Gaulle heeft gehad, duurde één uur en vijf minuten. De heer Masmoudi beschreef het na afloop als „hartelijk". Het was gewijd aan de geprojecteerde ont moeting tussen de Franse en Tunesi sche president en aan „andere pro blemen". MeeJ hebben de journalisten van hem niet los kunnen krijgen. Na afloop van de gistermiddag onder voorzitterschap van president De Gaulle gehouden ministerraad vernam men nog van de Franse minister voor informatie, de heer Terrenoire, dat thans het principe van een ontmoeting De Gaulle-Bourguiba inderdaad vast staat. De heer Masmoudi heeft na het onderhoud met De Gaulle vanuit de Tunesische ambassade onmiddellijk president Bourguiba telefonisch van het besprokene op de hoogte gesteld. Zijn plan is waarschijnlijk nog tot en met zaterdag of zondag in Parijs te blijven voor het opnemen van verdere politieke contacten en ver volgens president Bourguiba monde ling verslag uit te brengen. Dit zal dan zeer waarschijnlijk plaats heb ben in Zwitserland, naar welk land Bourguiba vrijdag a.s. zal afreizen voor een vakantie en voor het doen behandelen van een keeieuvel ge volg van zijn grote animo voor het afsteken van redevoeringen en toe spraken. Zeer wel mogelijk zal de heer Mas moudi, om zich van Parijs naar Zwit serland te begeven, een omweg maken over Tunis, o.a. om daar eerst Ferhat Abbas en eventuele andere FLN- leiders te ontmoeten. In Parijse poli tieke en journalistieke kringen acht men het namelijk geenszins uitgeslo ten, dat Masmoudi van president De Gaulle terzake van „Algerije" en even tuele onderhandelingen met de voor lopige Algerijnse regering „zekere voorstellen" en „preciseringen" heeft vernomen. Het kan slechts nuttig zijn als hij Bourguiba ook over de reacties daarop van de voorlopige Algerijnse regering kan inlichten. Een ook maar voorlopige datum voor de ontmoeting De Gaulle-Bourguiba is nog niet vast gesteld, evenmin de plaats; er is evenwel sprake van Rambouillet. Min of meer serieuze commentaren betreffende hetgeen er nu op gang lijkt gekomen, zijn nog zeer terug houdend, hetgeen bij het ontbreken van genoegzaam concrete aanknopings punten begrijpelijk is. Maar in het algemeen wordt er niet aan getwijfeld dat „Algerije" de hoofdzaak is waar het om gaat. Weliswaar zijn tussen Frankrijk en Tunesië nog een aantal rechtstreekse en bilaterale geschillen van betekenis hangende, zoals de be stemming van de oorlogshaven Bizerte en het statuut en de eigendommen van de nog in Tunesië woonachtige Fran sen, en zelfs heeft een verslechtering van het diplomatieke klimaat tussen de beide landen meegebracht, dat zij ook nu nog slechts door een zaak gelastigde bij elkaar vertegenwoordigd zijn, maar een regeling van de Frans- Tunesische geschillen en een normali satie van hun betrekkingen zal <?n- getwijfeld grotendeels ondergeschikt blijven aan een oplossing van het Algerijnse conflict. Tenslotte Is Tunis ook de zetel van de Algerijnse regering in ballingschap en heeft het Algerijns bevrijdingsleger ROTTERDAM, 8 febr. Vannacht is alhier een 21-jarige man uit Dor drecht aangehouden, die er van ver dacht wordt, zaterdag in zijn woon plaats een 78-jarige vrouw aangerand, en van 500 beroofd te hebben. Over de arrestatie van de jongeman deelde de politie mede, dat hij van nacht. vergezeld van een Duitser en een Engelsman, op straat twee agenten aanschoot. „Ik ben Gerard Jansen uit Maastricht", zei hij, „en deze Duitser heeft deze Engelsman beroofd". De agenten roken een drankluchtje en na men het drietal mee naar het politie bureau. Daar ontkende de Duitser zijn Engelse collega beroofd te hebben. Ver volgens toverde de politie uit de zak van „Jansen" het paspoort van de En gelsman... en om de zaak ingewikkeld te maken zei „Jansen": „Ja, dat heb ik van de Duitser afgepakt, omdat die het van de Engelsman gestolen had". De Engelsman was inmiddels wat ontnuch terd en wilde maar liever vertrekken. Hij had zijn paspoort nu terug en wilde geen aangifte doen. De buitenlanders liet men gaan, maar „Jansen" werd nog eens aan de tand gevoeld. De Maas trichtse politie werd gebeld en „Jansen" bleek er niet te wonen. Men keek hem nog eens aan en vond. dat hij eigenlijk veel op een 21-jarige jongeman uit Dor drecht leekDeze werd gezocht, en daarom gaf men hem in elk geval maar over aan de Dordtse politie. ROTTERDAM, 8 febr. Een zeven tienjarig lid van de Rotterdamse jeugdbende „Ladies gang", die vo rig jaar de binnenstad onveilig maakte en zich bezig hield met in braak, straatroof en wildf fuifjes heeft maandag hekend, geprobeerd te hebben in Hillegersberg een 18-,jarige apothekers-assistente aan te randen. De politie kreeg verdenking tegen hem. omdat na het oprollen van de ..ladies gang" de reeks van aanran dingen in het noordelijke stadsgedeel te plotseling ophield. Na langdurig re cherchewerk en een reconstructie, waarbij ook de rechter-commissaris en de officier van justitie aanwezig wa ren, bekende de jongen. De politie surveilleerde maandenlang in burger in het stadsdeel. Zonder succes. De jongen ontkent andere aanrandingen te hebben gepleegd. De ontmoeting tussen Real Madrid en de Braziliaanse voetbalclub Vasco Da Gama. gisteravond in Rio de Ja neiro gespeeld, is geëindigd in een ge lijkspel (2-2). op Tunesisch grondgebied zijn belang rijkste „buitenlandse" basis, een solidariteit die de Tunesische bewind hebbers overigens nog al eens zwaar schijnt te drukken. In ieder geval is de geïnteresseerdheid van de Tunesi sche regering bij een regeling van het Algerijns conflict voor de hand lig gend. Als president De Gaulle, zoals som mige ongeduldige commentaren in het licht stellen, uiteindelijk toch terecht zal moeten komen bij onderhandelingen „met degenen met wie wij in oorlog zijn", dan kan men daartegenover stellen, dat hjj nu toch al in gesprek is met de „mede-oorlogvoerders" (de conbelligerenten) van de eigenlijke vijand. Sommige waarnemers zijn er echter niet helemaal zeker van, dat de Algerijnse opstandelingenleiders dit, dat wil zeggen de inschakeling van Bourguiba door De Gaulle, met onver deelde welwillendheid zullen bejege nen. En het zou dus kunnen zjjn, zo redeneren zij, dat het initiatief van De Gaulle uiteindelijk de beëindiging van het conflict verder vertraagt, al wekt het nu de indruk dat de eerste officiële stap op de weg naar vrede is gezet. De ambassadeur van Japan in Frankrijk heeft gisteren in het Louvre een ten toonstelling van Japanse volks- en andere DEN HAAG, 9 febr. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid heeft aan de gemeentebesturen mededeling gedaan omtrent de toewij zing van 5.000 premiewoningen aan wo ningbouwverenigingen, met een zekere garantie van de overheid. Voor deze subsidiëring komen in aanmerking woningbouwverenigin gen, werkzaam in gemeenten met een erkende behoefte aan woningen, waarin niet op andere wijze kan wor den voorzien. Bijv. gemeenten waar door structurele oorzaken, ondanks een substantiële woningbehoefte zon der bijzondere maatregelen geen of slechts zeer weinig premiebouw in dé huursector te verwachten is. Voor deze 5.000 woningen zal door de woningbouwverenigingen tien procent van de stichtingskosten zelf moeten worden gefinancierd. Voor de overige 90 procent zal een hypothecaire geld lening tegen marktvoorwaarden kunnen worden gesloten onder garantie van de gemeenten. De minister voegt hier aan toe, dat het in het kader van de sub sidieregeling voor de particuliete wo ningbouw toelaten van een zekere ge meentelijke garantie slechts de bedoe ling heeft de woningbouwverenigingen NEURENBERG, 8 febr. (UPI) Tegen de voormalige SS-generaal Erich von dem Bach-Zelewski, beschuldigd van manslag, is vandaag zes jaar ge vangenisstraf geëist. Bach-Zelewski zou tijdens de cam pagne tegen de S.A. van Roehm in 1934 een jonge luitenant hebben doodgescho ten. De openbare aanklager verklaarde dat Bach-Zelewski's misdaad eenvoudi ge manslag was. Er diende echter een voorbeeld te worden gesteld voor dege nen die een dictator naar de ogen zien en fundamentele menselijke waarden ne geren ter wille van de macht of een ideologie, aldus de aanklager. AMSTERDAM, 8 febr. Gisteravond heeft een 26-jarige man gepoogd een 13-jarig meisje in de Helmersstraat aan te randen. Het meisje begaf zich omstreeks ne gen uur naar haar ouderlijke woning, toen een man haar met duistere bedoe lingen naderde. Snel probeerde het meisje de deur van haar woning te ope nen en naar binnen te glippen. De man greep haar echter bij een been waarop het meisje hard begon te gillen en hem een schop gaf. Hierop greep de aan rander zjjn fiets en verdween bliksem snel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2