Werktuigkundige afdeling wint Hoogoven-wisseltrofee voor Kennemer Turnkring vijftig jaar Th. Thomas: veertig jaar bij Vervoersdienst N.Z.H. Haarlem moet een schone stad worden N 13000 m L^;h5- i3' Jn Uit STAD en STREEK De drie wensen van de vrolijke ketellapper Zes vrachtauto's botsen op elkaar Kwajongens du wen wagen met baby in vijver Spaanse dirigent verhinderd N.Ph.O. te leiden Conferentie voor de jongeren „St. Eloy" gaat klaverjassen Negen auto's bij kettingbotsing AT AX-TAXI Toneelgroep Arena DONDERDAG 16 FEBRUARI 1961 PAGINA 3 m WW* Het fraaie winterse voorjaar heeft de laatste dagen ieder een verrast. Als op slag ver anderden sfeer en stemming in stad en streek, de overmoedi- gen hingen hun winterjas aan de kapstok, de zonne schermen werden uit hun win terslaap gehaald. Voor vele huismoeders was het gisteren een uitgezochte gelegenheid orn met de kinderen er op uit te 9aan. De Haarlemmer Hout a°od daardoor dit idyllische tafereel, dat hoopvol stemt voor de komende lente en zomer. A. ELFFERS OVER LEDEN Haarlem e.o Films Toneel M uziek D *versen Waterstanden Burgerlijke Stand Haarlem H. J. van Leeuwen 25 jaar bij Sierkan Op Zandvoortselaan Veel schade, geen persoonlijke ongelukken «v» sMill Dertig papierbakken geplaatst in centrum van de stad 1.2.34.5. Beurs van Amsterdam m% Beurs van [New York fÊ4&<&WÊÊÊÊËm ZANDVOORT, 16 febr. Op 72 jari ge leeftijd is te Bentveld overleden de heer A. Elffers, oud-districtsverificateur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De heer Elffers was een vooraanstaande figuur in het Zandvoort- se politieke en godsdienstige leven. Van 1927 - 1941 was hij lid van de gemeen teraad voor de Groep Gemeentebelan gen en van september 1935 tot augus tus 1936 wethouder van financiën. Hjj was voorts geruime tijd voorzitter van de Openbare Leeszaal en van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse Protes tantenbond. De begrafenis vindt zater dag om 11 uur plaats op de Algemene Begraafplaats in Zandvoort. Advertentie CINEMA: „Het verhaal van Ruth", 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De grote bedrieger", 14 jr. (derde week) 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Ik heb gezondigd", 18 jr. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR, do .-cyclus, 2, 7 en 9.15 u.: Bolshoi- ballet, a.l. REMBRANDT: „De man met het slange- vel", volw. 2, 7 9.15 uur. ROXY„Opium", 18 jr.; 2.30, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Nooit op zondag". volw. (4e week); 2.15, 7, 9.15 uur. Minerva. do. 8.15 u.: „M", een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. e, j Donderdag 16 februari stadsschouwburg 8 uur; „De Letter lievende Vereniging „J. J. Crémer" speelt •.Bonaventura" van Charlotte Hastings. Re- 816Henk Bakker. Donderdag 16 februari het ?,certsebouw, 8.15 uur: Concert dooi 4 Koor Katholiek Haarlem o.l.v. de Klerk; m.m.v. N. Ph. O., Albert Kees Borne- AnlSer' orgel; Nelly Groenevelt, sopraan "l® Hempti alt Programmat Fiocco Hermes, alt. ®rgolesi, Vivaldi. I Cm, vnjaag 17 februari tór. T^tgeboiiw. 815 uur: Lezing door .e valk over ,,De Religi-euze oorsprong ..wetenschappelijke wet", (G. en W). j^Zaai t,Re5L Van Prof. Joh. J. Hanrath over histan'^ ,?ver India. Pakistan en Afgha- wereld Federalisten Beweging). ezinp "PePendance", Raamsingei 30, 8 u.: Wmuiden Donderdag 16 februari Hoog water: 4.25 u. en 16.38 u. J-aag water: 0.01 u. en 12.27 u. Vrijdag 17 februari Laai watter: 5M u- en 17-23 u- 8 water: 0.48 u. en 13.13 u. Jonkers:LjEf p®en^9.on: A- Boeree- nus-Germes- m s«Bljster: A- c- Ja" Hooivel^Tibb^i-An Neuvel-Bax; A. L. Petersen: H E nLF' Yan der Valk- J- M. van Leeuw^nX^l-Slager; C. van een dochter- t n', H. M. Wijdeveld-Koesta?^ a' A~*Tvr'per' Kuurstra; H. F. Warning*' M~re- ONDERTROUWD- W T t\t r-r M. C. Schaper: G. j ör^m?llhorst s: P. A W van' ■kIOTIlbeen en J- Hoockamer £0eSke.en K. Y Evers: Pu?p%: n B°°gkamer en p. t A- G. Schreuders en "j ^4®, Li4deri". kei. GETROUWD; P Steeeo„a Slobbe; J. J. L. G. BulfsgPn a E' G. hart; J. Wiedijk en A Prins. V A»Li^" der Graft en C. T. C. M. Daane Van OVERLEDEN: R K L v»n wijk-Kupper, 74 j„ Gasthuisvest p?"' cas-in 't Velt, 66 jr., Gruttostraat- n H" Rijn-de Paus. 74 jr., Muiderslotweg-' t' H. Louman-Slegten85 jr., Ged n,',a„ gracht; J. Mulder. 85 jr., Gasthuisvest-" H. Joor, 87 jr., Westerhoutpark; Hvan P'Jk, 70 jr., Siwartstraat; W. a t Maas, 60 jr., Kamperlaan; J. Bloni 63 Jr., Uranusstraat. IJMUIDEN, 16 febr. In de cantine van de Centrale Werkplaats van Hoog ovens was woensdag het personeel van de werktuigkundige afdeling bijeen om de wisseltrofee van de bedrijfsideeën- bus in ontvangst te nemen Deze trofee, een fraaie spiraal van mat chroom en roestvrij staal, is be stemd voor de afdeling, die in een half jaar tijds het effectiefst werkzaam is geweest op het gebied van goede ideeën. In de periode van 1 juli 1960 tot 1 januari 1961 bleek de werktuig kundige afdeling met 28 goede ideeën uit de bus te zpn gekomen en dit aan tal leverde het hoogste aantal punten op voor scherpzinnigheid, doordacht heid en oorspronkelijkheid. Met een gemiddeld aantal punten van 4,93 lag deze vindingrijke afdeling voor op het centraal laboratorium, dat 4,33 punten behaalde met 12 goede ideeën en de goudbandwalserij, die met 31 goede in de praktijk gerealiseerde ideeën 4,16 pun ten verwierf. In 1960 toen de wisseltrofee voor het eerst beschikbaar was gesteld, had de sinterfabriek met 5,09 punten gemid deld de beste prestatie geleverd. De werktuigkundige afdeling was toen een goede tweede met 4,85 punten. Aan dit feit herinnerde bij de uitrei king van woensdag de hoofdingenieur van de hulpafdelingen de heer B. Th. van Hasselt, die het personeel van de werktuigkundige afdeling voor zijn fraai ste prestatie lof toezwaaide. De heer J Maes, chef van de sinterfabriek, die dé wisseltrofee aan de nieuwe winnaars overhandigde, noemde goede ideeën de bouwstenen, die het bedrijf de eeuwige jeugd geven. De heer J. de Vries, chef van de werktuigkundige afde ling, wees erop, dat wie erin slaagt de spiraalveer drie keer in de wacht te slepen, de trofee voorgoed mag hou- Belangrijker dan de prijs noemde hij de positieve instelling van de af deling, die het mogelijk heeft gemaakt dit eervolle resultaat te behalen De 28 ideeen waren ingediend door 21 per sonen van de werktuigkundige afdeling die allen in aanmerking kwamen voor een individuele ereprijs. De overhandiging van de wisseltro fee door de sinterfabriek aan de werk tuigkundige afdeling droeg een enigs- rins feestelijk karakter en .werd bijge woond door de adjunct-directeur heer F. W. E. Spies. de ff HAARLEM, 16 febr. Vandaag was de heer H. J. van Leeuwen uit de Oran jeboomstraat in Haarlem vijf en twintig jaar in dienst van de Sierkan. Hij is daar chef productenbereider. De heer van Leeuwen, die in 1936 in dienst trad bij de Hafam welk bedrijf m 1949 met de Sierkan werd gefuseerd is vanmorgen door de directeur van het bedrijf, de heer F. G. J. van den Berg ontvangen, die hem een geschenk on der couvert overhandigde. Vanmiddag zal hem een receptie in „Die Raeckse" worden aangeboden, waarop het perso neel van „De Sierkan" de zilveren ju bilaris zijn gelukwensen komt aanbie den. FILMAVOND Donderdag 23 febru ari organiseert het Genootschap Neder land Engeland een filmavond in een van de zalen van Restaurant Brinkmann op de Grote Markt. RAADSVERGADERING. De raad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude komt maandag 27 februari in het raad huis te Halfweg bijeen voor een open bare gemeenteraadsvergadering. GENEAL GIE - De afdeling Kenne- merland van de Nederlandse Genealo gische Vereniging houdt zaterdag 25 fe bruari haar jaarlijkse afdelings-leden vergadering in Restaurant Brinkmann. De vergadering begint 's middags om drie uur. VROUWENGILDE De afdeling Overveen van het Katholiek Vrouwen Gilde belegt donderdag 16 februari in gebouw „Domi" een bijeenkomst, waar op de heer H. M. J. Kerkhoff zal spre ken over „Roeping". De bijeenkomst begint om kwart over acht. BUURTBELANG Voor het Buurt- beiang Aerdenhout-Bentveld houdt me vrouw J. Tadema-Sporrie maandag 20 februari in Restaurant Boekenroode te Heemstede een lezing, getiteld: „Ja pan is anders dan u denkt. VOLKSTONEEL Het Nederlands Volkstoneel zal woensdag 22 februari in het Minerva Theater een opvoering geven van „Rooie Sien", volksstuk met zang en dans in zes taferelen door Ma- rinus Spree. De regie en hoofdrol zijn in handen van Beppie Nooy. PIETJE BEL Het Amsterdams jeugdtoneel geeft woensdag 22 februari een kindermatinee van „Pietje Bel". Voor het jeugdige publiek is er die middag een zangwedstrijd om prijzen. ONTSPANNINGSAVOND De af deling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen organiseert maan dag 27 en dinsdag 28 februari een ont spanning- en verrassingenavond in het gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat. jdet gezelschap „Adamson" presenteert de cabaretrevue „Lachatomen". De avonden beginnen om kwart over zeven. HAARLEM, 16 febr. De Haarlemse lagere schooljeugd heeft zich gister ochtend in de stadsschouwburg kostelijk vermaakt met het toneelstukje „De drie wensen van de vrolijke ketellapper". De jonge acteur Peter van der Linden schreef het stuk met een opmerkelijk gevoel voor toneel, naar een oude Ierse legende. De geschiedenis is een heel eenvoudige. Een vrolijk zingende, maar doodarme ketellapper mag van een merkwaardige vreemdeling drie wen sen doen. Hij doet drie vreemde wen- sen, maar weet daardoor zijn huisbaas, en zelfs de duivel te temmen. De dui vel biedt hem steeds meer geld en ten slotte wordt de ketellapper door de geldzucht bezeten. Wanneer de merk waardige vreemdeling terugkeert om hem zijn tovermacht te ontnemen, kan de ketellapper tenslotte toch weer ge lukkig worden. De eenvoud is de kracht van dit spel letje voor de jeugd. Het verhaaltje is overzichtelijk en bekoorlijk uitgewerkt, zoals gezegd met een opmerkelijk ge voel voor toneel. Onder regie van Onno Molenkamp heeft de toneelgroep „Are na" er een charmante voorstelling van gegeven. Die regie was beweeglijk en speels en nergens afleidend van het hoofdthema. Hep van Delft had het eenvoudige, aantrekkelijke decor ont worpen en Lisette van Meeteren de voortreffelijke, kleurrijke costuums. Maar wat zou er van zo'n voorstelling overblijven, wanneer er niet op overtui gende wijze geacteerd werd? Jan Staal bracht zijn ketellapper met verve en met een goed begrip voor het kinderlij ke, dat-men-serieus-te-nemen heeft. Kit ty van Wijk zette zijn vrouw misschien iets te dramatisch in, maar wist al spoedig even speels haar zegje te doen. Anton Kothuys kon ons als de duivel niet helemaal overtuigen. Hij zette het traditionele type op, maar wist dat ty pe niet te laden met een eigen geluid. Willem Wagter speelde de deugdzame vreemdeling declamatorisch zeer mooi en Ton Berger verscheen in velerlei ge daante op het toneel, en wist van ieder van die types een kostelijke uitbeelding te geven. v. d. V. ZANDVOORT, 16 febr. Vanoch tend omstreeks half tien heeft zich op de Zandvoortselaan ter hoogte van de Bodaanstichting een kettingbotsing voorgedaan waarbij enkele vrachtau to's zwaar vernield werden. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. Het verkeer moest geruime tijd via de voet- en rijwielpaden worden om geleid. Het was rond half tien vanochtend zeer druk op de Zandvoortselaan. Door de mist reed het verkeer in file. On der de wagens die zich in de richting Haarlem begaven bevonden zich tal van vrachtauto's, waaronder enkele zandwagens. Een der vrachtauto's maakte zich op een gegeven moment Ult i^e- file los en trachtte met grote snelheid zijn voorligger in te halen en kwam daarbij op de linker weghelft. °P dat moment doemde uit de mist echter een tegenliggende vrachtauto op. De eerste wagen remde krachtig, sloeg tegen de vrachtauto aan, die hij juist aan het passeren was en botste toen frontaal op zijn tegenligger. De daar achter rijdende auto's zagen de botsing met snel genoeg aankomen en botsten eveneens op elkaar. ai scbok kwam zo hevig aan dat de zandlading van een der botsende wa gens naar voren de cabine inschoof, waardoor de chauffeur tot zijn nek on- a zand werd bedolven. De schade d°°r de politie op ongeveer 80.000 geraamd. HAARLEM, 16 febr. Een paar Kwajongens van ongeveer 14 jaar, ver momd met een carnavalsmasker, heb- «en gisteren om ongeveer kwart voor vt)£ een kinderwagen met een tien maanden oude baby de vijfer van het in oordersportpark ingeduwd. Twee zus- van 7 en 9 jaar waren met de baby vL park gaan wandelen. Ze waren op een bankje gaan zitten toen de twee ngon.s plotseling de wagen een duw oe richting van de vijver gaven. Een gebleven dame wist de baby uit net water te redden. De politie ver zoekt deze dame zich teemelden bij het bureau in Haarlem-noord. De baby heelt geen nadelige gevolgen van het onverwachte bad overgehouden. HAARLEM, 16 febr. De Spaanse dirigent Raphael Frubeck de Burgos, die 21 februari het Noordhollands Philharmonisch Orkest zou dirigeren, is verhinderd naar Nederland te komen. Het orkest zal nu worden gedirigeerd door zijn eerste dirigent, de heer Henri Arends. Op het programma staan wer ken van Haydn (Trauer-symfonie), Beethoven (derde pianoconcert) en Bartok (concert voor orkest). Solist is de pianist Hans Henkemans. Hans Henkemans werd in 1913 in Den Haag geboren. Hij studeerde bh Willem Ppper en Van den Sigtenhorst Meyer piano en compositie. Zijn muzi kale carrière begon Henkemans. die te vens het artsendipioma behaalde, kort na de oorlog in 1945. In december van dat jaar gaf hij met het Concertge bouworkest onder leiding van Eduard van Beinum de eerste uitvoering van zijn Passacaglia en Gigue voor piano en orkest. Hij heeft vooral bekendheid verworven door zijn vertolkingen van werken van Mozart en Debussy Zh'n vioolconcert werd bekroond met de Prof. Van der Leeuw-prijs. NOORDWIJK, 15 febr. Gistermid dag omstreeks half zes is de 33-iariee groentehandelaar W. Koelewijn bij het verrichten van sloopwerkzaamheden in zijn winkelpand aan de Oude Zeeweg te Noordwijk om het leven gekomen Ver moedelijk heeft de heer Koelewijn een opzwiepend stuk hout tegen het hoofd gekregen. In zeer ernstige toestand is het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht, waar hii korte tijd na aankomst is overleden Op 8 maart is het vijftig jaar ge leden, dat de Kennemer Turnkring werd opgericht. Aanvankelijk heette de Kring: Kennemer Turnbond, die opgericht werd door de heer A. W. Driessen. Zeven verenigingen, afkom- stig uit Haarlem, IJmuideh, Bever wijk, Heemskerk en Zandvoort stuur den afgevaardigden naar de oprich tingsvergadering. Naarmate de gym nastiek grotere populariteit kreeg, nam ook de Turnbond, die een zelf standig bestaan voerde, in groei toe. Later werd de Bond een Kring en maakte men deel uit van het Neder lands Gymnastiek Verbond. De groei ging in de loop der 3aien gestadig voort, met grote moeilijk heden uiteraard tijdens de bezettings jaren. Maar die was men na de oor log gauw te boven. In totaal zijn nu 19 verenigingen bij de Turnkring aan gesloten, die samen 6891 leden tellen. Meer gespecificeerd: 1284 dames, 300 heren, 936 meisjes, 415 jongens, 3386 kleuters en 570 bijzondere leden. Dank zij de opvallend verbeterde medewerking van de gemeentebestu ren in vergelijking althans met de vooroorlogse jaren is er heel veel veranderd. Het gebrek echter aan goede gymnastiekzalen en outil lage maakt, dat de activiteiten van de Kring en van de verenigingen niet tot volle ontplooiing kunnen ko men. Opvallend is, dat voor de Kenne- miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De heer A. J. Fortgens, onder wiens voorzitterschap de Kennemer Turnkring zijn gouden jubileum viert. mer Turnkring in die halve eeuw slechts vier voorzitters genoteerd staan. Na de heer Driessen kwamen de heren J. Hop en F. v. d. Berg, terwijl nu de voorzittershamer ge hanteerd wordt door de heer A. J. Fortgens. Het aantal penningmees ters is tot heden zelfs tot twee be perkt gebleven. De heer K. Hos ver vulde die functie tot 1926, sedertdien beheert de heer P. Rikkerink de fi nanciën. Een jubileumcommissie heeft een speciaal programma vastgesteld, dat zaterdag 11 maart met een recep tie begint. Op 3 en 4 juni wordt in Beverwijk een boswandeling gehou den op 10 juni staat een grote turn- demonstratie op het programma op de Grote Markt te Haarlem. Op 2 juli is de Jeugddag in Velsen, op 14 oktober een feestavond in het Haar lemse concertgebouw en in hetzelfde Er bestaan vele legenden over Sint Eloy, maar nergens zult u kunnen lezen, dat hij een verwoed klaver jasser is geweest. Maar dat is ook niet nodig. Met de tijden verande ren de zeden, en tenslotte is klaver jassen een groot goed, dat de spe ler veel plezier geeft, en nog meer spanning. En het plezier wordt gro ter, als de kaarten geschud worden ten bate van een ander. Zo hebben ook de leden van „Sint Eloy", de Haarlemse Katholieke Metaalbewerkers gedacht. Zij hou den dinsdag 21 februari in Gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat een grote klaverjasdrive, waarvan het saldo zal worden overgemaakt naar het Rode Kruis op nummer 777. De opbrengst zal dus tenslotte ten goe de komen aan de hongerende men sen in Congo. Wie mee wil doen ook niet-leden zijn van harte welkom kan voor de drive inschrijven op de volgende adressen: B. Bakkum, H. Bosmanstraat 85, L. Korthoven, Graafschapstraat 29, A. Boots, Wes tergracht 81, J. Geerlings, Generaal de la Reystraat 99. Dank zij de medewerking van ver schillende bedrijven zijn er mooie prijzen te winnen. De klaverjassers treffen elkaar dus dinsdag aanstaan de in Gebouw Sint Bavo. Daar zal ,,St. Eloy" precies een week later haar jaarvergadering houden. Op zichzelf is dat niets bijzonders, maar bij die gelegenheid neemt men af scheid van de heer A. v. d. Veldt, die om gezondheidsredenen zijn func tie als secretaris heeft neergelegd. Niet minder dan dertien jaar is hij secretaris geweest. Er is dus alle reden hem niet zo maar te laten gaan. gebouw op 15 oktober de landenwed- Zoals de laatste strijd Nederland—Oostenrijk. Jzaien tijdenskellJdké Vasten iedere za terdagavond in de St.Josephkerk aan de Jansstraat een conferentie wor den gehouden voor jongeren uit Haar. lem en omgeving. Ze beginnen iede re keer om half negen, 's avonds. Dit jaar is het de bekende pater Mauritius die de conferenties zal houden. Onder de titel „U en Ik" is een folder ver spreid, waarin pater Mauritius enkele problemen aan de orde stelt, waar over hij zo graag met de jongeren wil spreken. Zijn conferenties heeft van een vlot en gemakkelijk opschrift voorzien, vermoedelijk in de veronderstelling, dat de jongeren daarin hun eigen taal herkennen. Voor de komende zaterdag heet het dan „Laat maar, ik red me wel". Voor de daaropvol gende zaterdagen zijn de titels der conferenties: „Ze kennen me, nie mand heeft me door", „Zeur niet, ik heb mijn eigen standpunt", „Wat dacht je wel, je kunt mij niets wijs maken", „Wat een waardeloos sys teem", en „Ik durf het te proberen". HOOFDDORP, 16 febr. Op de sa menvoeging van de nieuwe rijksweg Rotterdam-Amsterdam en de oude rijksweg Den Haag-Amsterdam bü Burgerveen ontstond vanmorgen om half negen een kettingbotsing, waarbij negen auto's werden beschadigd. Een vrachtauto, die vrij hard reed moest plotseling afremmen. Een twee de vrachtauto reed tegen deze auto op, de chauffeur brak daarbij een onder been. Verder deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. HAARLEM, 16 febr. Sinds gistermiddag half één zijn op verschillende plaat sen in Haarlem in totaal der tig papierbakken geplaatst. Het zijn gele bakjes, speciaal bedoeld voor klein papieraf- val, zoals sigarettendoosjes, bus- en bioscoopkaartjes, pa pieren verpakking enzovoort. B. en W. hebben besloten met deze dertig bakjes een proef te nemen. Slaagt deze, dan zullen er spoedig meer pa pierbakken worden geplaatst, onder meer in de buitenwij ken nabij de grote winkel centra. De gele bakjes zijn bevestigd aan lantaarn- en andere palen en zoveel mo gelijk op opvallende plaatsen. Met deze maatregel hopen B- en W. bij te dragen tot de algemene reinheidsactie, die landelijk gevoerd wordt op initiatief van de ANW. In dit verband doen B. en W.dan ook een dringend beroep op de burgerij en vooral op de leugd om mee te helpen de stad zo schoon mogelijk te houden. Eerder reeds werd de mogelijkheid opengesteld om op de eerste of derde woensdag van de maand gratis het grotere afgedank te huisraad en tuinafval door de reiniging te laten ophalen. Men hoeft dan slechts de rei nigingsdienst te bellen of een briefkaartje te sturen. De nieuwe, gele papierbak jes zijn dus alleen bestemd voor klein papierafval. Etensafval en grotere stuk ken behoren natuurlijk in de gewone vuilnisemmer. De bakken worden voorlopig eens per dag door het per soneel van de veegdienst ge reinigd. Voorlopig zijn de bakken geplaatst aan het Kennemerplein. het Stations plein, Kruisweg, Kruisstraat, Grote Markt, Hoofdpostkan toor, Verwulft, Grote Hout straat, Houtplein, Amster damse Poort en Tempeliers- straat- Al ongeveer sinds een jaar zijn met tamelijk groot suc ces grote papiermanden ge- plaatst bij de marktterreinen. De standhouders werken dui delijk mee om de straat daar zo schoon mogelijk te hou den. Van de zijde van de po litie is eraan herinnerd, dat de Algemene Politieverorde ning een aantal artikelen be vat die het deponeren van vuil en afval op straat of in grachten verbieden. De poli tie zal van nu af aan strenger gaan toezien op het naleven van deze artikelen. In ern stige gevallen kan men een bekeuring oplopen en een geldboete van 100, De gemeentereinigings dienst maakt van de gelegen heid gebruik om de burgerij te verzoeken de vuilnisbak ken voor gewoon huisvuil goéd af te sluiten, en het eventuele grote huisvuil goed verpakt op straat dicht bij de vuilnisbak te depone ren, maar niet te lang voor dat de vuilniswagen verwacht wordt- Het gevaar is anders niet denkbeeldig, dat het pakket openwaait er dat honden of kinderen erin gaan zitten wroeten. Bij vriesweer moet men de vuil nisbak ook niet te lang voor de vuilnisman komt, op straat zetten, anders bevriest het vuil en is de emmer niet te ledigen- De vuilnisbak moet ook niet teveel aangestampt wor den, omdat het vuil er anders niet uit te verwijderen valt, terwijl de ophaalapparatuur daardoor ontwricht wordt. Gloeiende as behoort niet in de vuilnisemmers thuis- Al meerdere malen heeft de brandweer moeten ingrijpen, omdat vuilniswagens in brand waren geraakt doordat er zich gloeiende as tussen het vuil bevond. Hondenbezitters kunnen in belangrijke mate meehelpen hun stad tot een schone stad te maken. Zij moeten trach ten hun hond zo ver te krij gen, dat hij zijn plasje in de goot langs het trottoir doet. Tenslotte wordt eraan her innerd, dat er op verschillen de plaatsen in de stad al sinds jaar en dag zandkisten zijn geplaatst om gladde pun ten op zo kort mogelijke ter mijn weer berijdbaar te ma ken. Natuurlijk zal het de reinigingsman niet altijd mo gelijk zijn om onmiddellijk op die veelal vitale punten zand te strooien. De burgerij wordt verzocht om in zulke gevallen zelf even de handen uit de mouwen te steken. De zandkisten zijn open en in de kisten bevindt zich een schopje. 'x -x - De heer Th. Thomas, 1 maart veertig jaar bij de N.Z.H. Mijn vader was voor zijn tijd een modern man, verzekert ons de heer Th. F. Thomas, die 1 maart veertig jaar in dienst is van de N.Z.H. Hij drukte ons altijd op het hart, dat wij met onze tijd mee moesten gaan. Daarom heb ik iedere ontwikkeling van het bedrijf genomen als winst, zonder ook maar ergens bedroefd om te zijn. In die sfeer is het te begrij- pen, dat de heer Thomas geen traan heeft gelaten, toen destijds het stoom- trammetje plaats moest maken voor de elektrische tram. Weemoed ken de hij evenmin, toen de bus het al leenrecht voor zich ging opeisen. Ik houd van al dat nieuwe, zegt hij, en als morgen de bussen de laan uit zouden gaan en vervangen worden door helicopters, zou ik dat als een normale ontwikkeling beschouwen. Zo'n man als de heer Thomas is dus de juiste figuur op de juiste plaats in de vervoersdienst, waar hij thans fungeert als afdelingschef. Ruim een jaar zetelt hij nu op het hoofdkantoor aan de Leidsevaart. Voordien was hij negen en dertig jaar in de buitendienst. Hij begon in 1921 in het kantoortje aan de Tempe liersstraat en kwam toen tot de ver bijsterende ontdekking, dat er ook 's zondags op hem gerekend werd. Hij had namelijk tegelijk bij Brink mann gesolliciteerd, was daar zelfs aangenomen, maar wees de aan stelling toch af, omdat je in een res taurant ook 's zondags moet werken. Hij bleef echter bij de N.Z.H. en is die maatschappij trouw gebleven. Ongeveer twintig jaar heeft de heer Thomas in Haarlem gewerkt, waar hij de verschillende rangen doorliep. In 1941 vertrok hij naar Voorburg, waar hij in de bezettingsjaren een moeilijke tijd doormaakte. De beschie ting van de tram dwong personeel en passagiers meermalen beschut ting te zoeken langs de weg. Daar na kwam hij op verschillende stand plaatsen terecht, ten laatste in Lei den, in welke stad hij zijn „vervoers capaciteiten" kon uitbuiten als chef van het vervoerkantoor. Van de bui tendienst is hij in 1959 naar binnen gezwaaid en daar zal hij 1 maart ju bileren, Natuurlijk, er is veel veranderd m de voorbije jaren, De tijd van het stoomtrammetje, dat er rustig zijn gemak van nam is voorbij. Het is allemaal veel spannender en bewe- gehjker geworden. En in die span ning en beweging wil de jubilaris zich uitleven. Daaraan zal het hem trouwens ook op de feestdag niet ont breken. (Advertentie) Mobilofoon tervico dag en nacht Vorig opening Slot 16/2 4(4 Ned 1960 1 414 Ned 1960 H 4)4 Ned. ls-^8 4)4 Ned. 1959 4)4 Ned. 1960 4)4 Ned. '61 844 Ned 1953 Staffel 1947 8)4 Ned 1956 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3)4 Ned 1955 BJ4.G. Won.bouwl. 6 Ned Handel M11. Cert Amsterdam Rubber H.V-A. Senembab-Mt) AJL.U. Berkel Patent Calvê-Delft Cert Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Hol) Amerika Lijn K.L.M. Kon Ned Stoomb Mn KJ>JH. Ned. Stoomv Mlj v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Kentespaarbrleven '58 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam 56 U 2'4 Rotterdam '57 Mb Heljn kl obi 101% 100% 101% 101% iooa 100A 96* 100/, 96% 95 94% 90% 90% M* 91)4 a— 92'/., 126)fc 110 335 136 532)4 126) 526 529' 355 865 172 898H 355 1183 897' 892 498 117U, 14.40 884% 150* 460 143.7 157'/, 101.5' 246 246% 162 173* 199 340 172)4 84)4 94 102(4 123)4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera] Electrlo General Motors Kennecott Copper KJ-Jd Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater OS. Steel 14/2 49% 43)4 42 66)4 42)4 82)4 26% 28)4 54% 58% 38 42% 21)4 51% 44% 27 82% Stemming: yast 15/t 51% 43% 42)4 65% 42% 82% 26% 29 54% 59)4 38)4 42)4 21% 51)4 44% 27)4 84

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3