T B. Holleboom: trainer hoort bij kampioenschappen te zijn Wereldkampioen een der ijverigste leerlingen op CIOS in Overveen m Bankbediende ingerekend Koninklijk zilver voor C. Bakker Vereniging voor Huisvrouwen floreert met groot batig saldo burgerlijke stand Haarlem Eindhoven 169480 ■WoorlBet mêmmmm J. Bank met paard uit het stadsbeeld Zandvoort paraat I Voorjaar en zomer op de modeshow Beurs kalm prijshoudend NA SUCCES VAN HENK VAN DER GRIFT „LIBELLE" IN CONCERTGEBOUW, TAXI 13000 slSI 311151 Scheidende bestuursleden gehuldigd Haarlem volgend jaar naar Lourdes AANVANKELIJK WANKEL OP DE SCHAATS AT&X-TAXI Voorbeurs DINSDAG 21 FEBRUARI 1961 PAGINA 3 II 1.2.3.4.5. Haarlem e.o Toneel Muziek diversen Niet vreemd Te weinig geld gerold Haarlem staat nog steeds voor op Eindhoven. Gisterenmiddag is de stand officieel opgemaakt. Om half vijf precies had Haar lem 169.582 en Eindhoven 169.480 inwoners. De voorsprong van Haarlem bedraagt dus 102. Als men bedenkt, dat in het begin van deze maand, die voorsprong 142 was en Eindhoven in drie weken zijn achterstand heeft ingelopen met een aanwinst van 40, dan zou het naar menselijke berekening nog wel een paar weken kunnen duren, eer Haarlem van de vijfde plaats is verdrongen. Maar ja, verrassingen zijn niet uitgesloten. Zelfs een Haarlemse surprise is nog mogelijk. Want wie weet, krijgt de annexatie van Schalkwijk op korte termijn haar beslag. Dat betekent dan, dat Haarlem met één slag 400 nieuwe inwoners erbij krijgt. Voor Eindhoven om moedeloos van te worden. Schilder reed pardoes tegen woonhuis «miSÉÊi IliÉW Beurs van New V ori> mMfi '$k HAARLEM, 21 febr. „Het is een Welkome donderslag", zei de heer B. j. Holleboom, conditie-trainer van de Nederlandse schaatsploeg, toen wij hem naar zijn reacties op het wereldkam pioenschap van Henk van der Grift vroegen. Hij was nog vol van de suc cessen van dit weekend. „Ik heb zit ten barsten van spanning toen zondag de 1500 en de 10.000 meter verreden werd en het ergste vond ik nog, dat er alleen een verslag van de laatste ronde werd gegeven," vertelde hij. Deze re actie ligt ook wel voor de hand. De conditie-trainer bereidt zeven maanden lang de kernploeg voor op de grote schaatsevenementen in het buitenland en zit, als er dan eindelijk gereden Wordt geïsoleerd in Nederland. De uit slagen moet hij net als iedereen via de radio horen. Dat is een toestand die alleen in Nederland bestaat. De condi tie-trainer hoort erbij te zijn als zijn Pupillen rijden. Hij leert daarvan en het Js vooral belangrijk, dat hij contact heeft met zijn collega's om tot uitwis seling van gegevens te komen. Henk van der Grift kwam voor het eerst in 1955 op CIOS te Overveen, waar de kernploeg traint. „Henk is een van de prettigste jongens, die ik (Advertentie) *?»bilpfoon service dag en nacht CINEMA PALACE: „De ellendigen", 14 Jr. Kt/vwozTigde aanvangstijden. Dag. 2„en8,"' 'RANS HALS: „De grote bedrieger", 14 Jr- 5Ï week); 2, 7 en 9.15 uur. XalrvTN11 8 uur. ..Dnrtï, volw. jaar. 2, 7 "D°or begeerte gedreven", LUXor 9-J5 uur. 2' 7 én "Botsende Jeugd", 18 Do.-cyciu9„5 uur. de woestfir," 7 en 9-15 u.: „Het lied van REMBRANDT-' ai volw. 2, 7 "Pe venus in nerts", str. ROXY: t.m. H® - uur- 18 jr. 2.30, 7 '/.„"^'sdaad op het eiland STUDIO: „Nooft 9'15 uur- week), 2.15, 7 zondag", volw. (5e MINERVA: dinsdL l5. uur- 18 j. Do. 8.15 u :15 uur: „Rebecca", „Mein Kampf", 18 jr. luwbure8 2» februarl Stadsschouwburg, Theater in „Lijmen" Sati-U,. Toneelgroep Willem Elsschot, in' een u bliJsPel van Manuel van Loggem o,„?ewerking van Fred Engelen geeft Theater I regle van telijke voorstelling van dit ?fn, vo°rtref- oplichtingspraktijken in v,— stuk. dat d minder geschikt. het ieugdige kijkers Woensdag 22 februari Minerva-theater, 2.30 uur: Ame.„ Jeugdtoneel in „Pietje Bell". Amsterdams Minerva-theater, 8.15 uur: volkstoneel in „Rooie Sien". Amsterdams Stadsschouwburg, 8 uur: Charlotte Köhi» m Lady L, een spel van Romain Garvtr een bewerking van Han G. Hoekstra over een nogal lichtzinnig levende dame. Dinsdag 21 februari Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door Vp Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Han- «enkemans, piano. Programma: Haydn «eethoven, Bartók. Woensdag 22 februari Ned. Hervormde Kerk, Bennebroek. 8 u.: concert Chr. Gemengd Koor o.l.v. Richard geidema. M.m.v. Bert van 't Hoff, tenor; flans van der Leeuw, bas: Peter Penders <enor; Tine van Raalte, sopraan: Corrie ®ui. alt; Cor Kool, orgel. Nieuwe Kerk, 8 uur: Concert door „Klein fouwenkoor Krommenie" o.l.v. W. P. van ?ees. Solisten: Arie Butter, hobo: Hendrik «asschuit, orgel. Dinsdag 21 februari l«otei Lion d'Or, 8 uur: Lezing door mej. Qiekmann (Ned. Vrijgezellenbond). Woensdag 22 februari jj^auuuiSi 2 UUr' Gemeenteraadsvergade" ooit heb meegemaakt bij de training. Hij is niet eigenwijs en ontzettend leer gierig. Alles wat je hem zegt, neemt hij direct in zich op en hjjj verwerkt het ook op de juiste manier. Daar komt nog bü, dat hij sinds 1955 maar een paar middagen heeft overgeslagen. En dat was dan nog omdat hij examens moest doen." Kan men zich een gunsti ger verklaring van de kant van een trai ner voorstellen? Aanvankelijk in 1956, toen Van der Grift voor het eerst in Noorwegen reed, zag het er niet naar uit, dat hij een toprijder zou worden. Hij stond namelijk zo wankel op de schaats, dat hij vaak met zijn schoe nen het ijs raakte. Desondanks maakte de nieuwe wereldkampioen een behoor lijke tijd op de 500 meter. Daarna is hij door een zeer intensieve training steeds meer vooruit gegaan. De heer Holleboom zei hierover, dat een schaot- ser gemaakt en nooit geboren wordt. Een uitzondering op deze regel vormt Rudi Liebrechts, die een zuiver natuur talent is. Eigenlijk is Henk van der Grift vorig jaar als klassementsrijder ontdekt. Hij reed toen voor het eerst de 10.000 meter en de tijd werd een verrassing. Men was altijd van mening geweest, dat Van der Grift een zuivere sprinter was. „Een sprinter kan altijd een stayer worden, omgekeerd echter niet", zei de heer Holleboom. Dat is ook zo met zijn leerling. Van der Grift heeft in het afgelopen jaar een mentale en lichaamlijke hardheid gekregen, die hem in staat heeft gesteld ook op de lange afstanden zijn mannetje te staan. Maar dat was niet de enige belang rijke factor. Henk had enorm veel steun aan zijn verloofde. Zij stond volledig achter zijn schaatsidealen en stimuleer de hem zoveel zij kon. Zij kwam elke zaterdag met hem mee naar CIOS en zorgde, dat hij zich strikt aan de harde voorschriften, welke voor een topatltet worden opgesteld, hield. De heer Holleboom, de 36-jarige gym nastiekleraar van het klein-seminarie Hageveld en het Triniteitslyceum, werd m 1954 aangezocht de scliaatstraining op CIOS te Overveen op zich te ne men. Helemaal vreemd tegenover deze taak stond hij niet. Hij verzorgde name lijk al enige jaren de training van de atletiekvereniging Haarlem, waardoor hij reeds de nodig ervaring op het gebied van de conditietrainig had. De training begint in mei en eindigt in november. Hij begint met een alge mene training van twee uur, welke tot doel heeft de conditie op een behoor lijk niveau te brengen. Na enige maan den volgt een meer gerichte training, zoals aangepaste gymnastiek, veel hard lopen en droogschaatsen. Van de rol schaatsen wordt bjjna geen gebruik ge maakt, omdat het rijden daarop, hoe wel voor de conditie heel nuttig, de techniek benadeelt. De heer Holleboom vindt het zeer aangenaam werk, omdat hi te maken heeft met topatleten, van wie hii wat kan vragen en ook resul taten ziet Hij betreurt het echter, dat hii Henk van der Grift, die toch mede door hem wereldkampioen is ge worden, niet heeft zien rijden. (Advertentie) De heer B. J- Holleboom geeft aanwij zingen aan de leden van de kernploeg tijdens het droogschaatsen op het CIOS- terrein te Overveen. Als derde van rechts glijdtHenk van der Grift. HAARLEM, 21 febr. Een 18-jarige kantoorbediende uit Heemstede die bij een Haarlemse bank belast was met het inpakken van kwartjes en dubbel tjes in rolletjes is gisteren ingesloten. Na klachten en uit de controle daarna was gebleken dat de jongeman geduren de enige tijd een kwartje of dubbeltje te_ weinig in de rolletjes deed. Hoeveel hij op deze manier heeft verduisterd is moeilijk na te gaan. Volgens de be diende was het een bedrag van onge- veer 27,50. Een 50-jarige slijper uitt Den Haag die inmiddels bekend heeft drie bromfiet sen te hebben gestolen in Den Haag, is gisteren in Haarlem ingesloten. De slijper trachtte op de Botermarkt een bromfiets te verkopen. Hij viel spoedig door de mand toen de gewaarschuwde recherche een praatje met hem maak te. In de drukke Koningstraat wist de man te ontvluchten maar hij kon in de Nobelstraat gegrepen worden. De slij per zal aan de Haagse politie worden overgeleverd. BLOEMENDAAL, 21 febr. Van daag is de heer C. L. Bakker veertig laar a's jachtopzichter werkzaam in het duingebied dat sedert tien jaar deel uitmaakt van het Nationale Park De Kennemerduinen. Vanmorgen is de bekende en geziepe jubilaris onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd de heer Bakker uitgereikt door dr. D. H. Peereboom Voller, burge meester van Bloemendaal. Tevoren hadden verschillende spre kers, onder wie dr. M. J. Prinsen, commissaris der koningin in Noord- Holland, en ir. E. C. M. Roderkerk, directeur van het Nationale Park, de jubilaris, die wijd en zijd bekend staat als „Oom Cor" met hartelijke en waar derende woorden toegesproken. Het bleef niet alleen bij woorden, ook vele geschenken werden overhandigd. Tenslotte kon de heer. Bakker nauwe lijks meer over de cadeaux op de tafel heenkeken. HAARLEM, 21 febr. Gistermiddag werd in Restaurant Brinkmann de jaar lijkse vergadering gehouden van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrou wen voor de afdeling Haarlem en Om streken. Hoogtepunt van deze verga dering was het bijzonder hartelijke af scheid van de vice-presidente van vereniging, mevrouw J. P. Andric en de secretaresse, mevouw C. Fr teyn-Vonk. Het jaar 1960 bleek v dc Haarlemse huisvrouwen gunsLa verlopen: het batig saldo domineerde 111 alle afdelingen. Daar de presiden te, mevrouw A. Hamaker-Willink, nog niet geheel hersteld was van haar ziek te, werd de vergadering voorgezeten doo de vict-presidente. Uit het jaarverslag en het financieel overzichtt van het jaar 1960 kwam een dermate hoog batig saldo naar voren, dat verschillende stemmen opgingen voortaan meer te besteden aan excur sies af andere evenementen en daardoor dit bedrag lager te houden. Ook werd de vraag gesteld of het bestuur dit geld met opzet had gespaard. Mevrouw An- driesen antwoordde hierop namens het bestuur, dat de gedachte uitging naar de viering van het 35-jarige jubileum dit jaar, en naar een eigen huis of zaal tje, hoewel daarvoor nog geen vaste plannen bestaan. Uit de diverse jaar verslagen bleek, dat de excursies, de handwerk- en bridge-clubs, het zang koor en de boekencirkel, allen zonder uitzondering goed floreren. Het voorstel om het reglement te wij zigen in verband met het oprichten van onderafdelingen werd aangenomen. Statutair zal worden vastgelegd, dat naast een bestaande afdeling in een plaats een onderafdeling mag worden opgericht. Als nieuwe bestuurleden wer den benoemd de dames H. J. Berde nis van Berlekom-van Doorn uit Haar lem en M. H. Mauve-van den Broeke uit Heemstede. Met een enthousiast applaus werd tijdens de pauze mevrouw Hamaker begroet. Zij was zoals gezegd nog niet geheel hersteld, maar wilde de scheidende bestuursleden, mevrouw Andriessen en mevrouw Fonteyn per soonlijk toespreken om ze te bedanken voor het vele werk, dat zij voor de ver eniging verzet hebben. „Vooral de laat ste tijd heb ik vaak een beroep op U moeten doen. Drie jaar hebt U zitting gehad in ons bestuur, maar U hebt in die jaren zoveel werk verricht, dat het veel langer lijkt. Ook Uw helder en vooral mild oordeel zullen wij missen," zo zei mevrouw Hamaker tot de vice- presidente. Mevrouw Andriesen kreeg verschillende geschenken en een boe ket bloemen aangeboden. Met oprechte, indrukwekkende en te- clijk geestige woorden dankte me- rouw Hamaker hierna mevrouw Fon teyn, die gedurende de laatste dertien jaar secretaresse van de vereniging is geweest. Mevrouw Hamaker noem de haar niet alleen de encyclopedie maar ook de motor van de vereni ging van Huisvrouwen. „Als een ver eniging een goede secretaresse heeft, is er niets meer aan het president schap," aldus mevrouw Hamaker. Ver schillende spreeksters volgden de pre sidente. Namens alle leden werd me vrouw Andriessen een boekwerk over handigd, mevrouw Fonteyn ontving een fraaie platenspeler. '.WAW. v.v.v.vj •k.*-* .«.■.'.•.WAV 1 Do naar znnniee februari-daj ,j•.vAv.t De heer J. Bank met Bruin, zoals men hem dagelijks in de stad kan zien. Toen zijn vader daartoe niet meer in staat was, heeft Bank nog zo'n vijf jaar de molen bediend. Maar na de dood van de oude molenaar heeft hij de molen direct aan de ketting Een bekend tweetal is enkele da gen geleden uit het stadsbeeld ver dwenen. De heer J. J. Bank, alias ome Ko, en zijn paard Bruin zal men niet meer door de stad zien trekken De paar zonnige februari-dagen doen het beste voor de komende zomer verwachten. Trouwens, ieder een schijnt optimistisch te zijn. Dat ondervindt de directeur van „Touring Zandvoort", de heer J. B. Tb. Hugen- holtz, dagelijks. Zijn mensen komen handen te kort om de honderden aanvragen, die binnenkomen, te ver werken. Meestal valt er in februari een inzinking te bespeuren. Dit jaar is daar geen sprake van. De aan vragen om inlichtingen en logies ne men zelfs toe. Schriftelijk, telefonisch of aan de balie moeten de nodige informaties gegeven worden, en het is dus geen wonder, dat men zich met moeite door het vele werk heenstoot. Zoals ieder jaar, zijn de Duitsers de eerste gegadigden, die zich gemeld hebben. Zij zijn altijd vroeg met hun bespre kingen. Zij zorgden aanvankelijk voor het overgrote deel aanvragen. Maar daar is nu een kentering in gekomen. Het blijkt namelijk, dat de Neder landers ook in groten getale zijn ko men opzetten. Zij schijnen Zandvoort opnieuw ontdekt te hebben of zij willen door vroegtijdig bespreken zich ook eens een plaatsje veroveren en niet alles aan de Duitsers overlaten. Het ziet er naar uit, dat, wat het aantal adspirantbadgasten betreft, de buitenlanders nu in de minderheid zullen zijn. Een en ander wil beslist niet zeg gen, dat Zandvoort volgeboekt is. Op de eerste plaats concentreert zich tot op heden de belangstelling op juli en augustus, en vervolgens heeft men desondanks nog voldoende capaciteit. Zowel de hotels als de particuliere pensions hebben nog ruimte beschik baar. Zandvoort is dus paraat. Het ver wacht veel van de zomer. En och, als daar de zon schijnt, waarom zou er in Haarlem dan geen schijntje zon vallen? Meer dan twintig jaar maakte de gelegd. Van een molenaarsbestaan wilde hij niets weten. Zijn leven heeft hij met pleizier op de Knorhoeve doorgebracht. Ook die tijd is nu voor bij. Hoe het verder zal gaan, weet de zoon van Mees niet. Hij vindt het na tuurlijk erg, dat hij zijn baan kwijt raakt. Maar aan zijn praten is te merken, dat het scheiden van Bruin hem zwaarder valt. heer Bank, eerst met zijn volbloed hengst Bos, later met Bruin, langs instellingen en restaurants zijn tocht om het overgebleven voedsel op te halen. Tonnen etensresten heeft hij in die tijd bijeengegaard en op de door Bos of Bruin getrokken wagen naar de Knorhoeve vervoerd, de varkens fokkerij van de heer H. G. de Vries aan de Oude Weg, bij wie hij in dienst is. In verband met de aanleg van het Industrie-terrein is de hoeve gedoemd te verdwijnen. De Haarlemse spoe ling is nu overgenomen door „ene Blom, de kanten uit van Osdorp", zoals Bank dat formuleert. Het gaat Bank, en zijn vrouw niet minder, aan het hart, dat het afgelopen is. In het huisje aan de Harmenjans- straat is de stemming een beetje in mineur, maar na een kwartiertje Kapelaan Ch. Vriesekoop van de parochie van Onze Lieve Vrouw Ze ven Smarten en Sint Bavo in Oud- Schoten is lid van het diocesane be stuur van de „Vereniging tot samen- praten komt Bank weer helemaal op stelling van Nederlandse Bedevaar- temperatuur, wanneer hij over zijn werk en vooral over zijn jonge jaren gaat vertellen. Niet alleen heeft hij de spoeling opgehaald, hij heeft de varkens ook altijd verzorgd. Soms waren er wel tweehonderd varkens, en die hadden allemaal hun zorg nodig. Hij is er een van Haarlemmerliede, zijn vrouw komt uit een tuindersgezin in het vroegere Aerdenhout. Zij zijn dus men. sen van buiten, die toen zij hun huisje aan de Oude Weg moesten verlaten eerst maar matig konden wennen in de stad. Bank is de zoon van de vroegere molenaar van de Veermolen bij Penningsveer. De oude ren hebben zeker zijn vader gekend: oude Mees, die meer dan een en ze ventig jaar in die molen gewoond heeft, waarvan ruim een halve eeuw als zelfstandig molenaar. Hij en zijn vrouw waren bekende figuren, die met hun kinderen jarenlang hun eigen le ven hadden binnen de enge behui zing van de molen. ten". In die functie heeft hij vorige week een bijeenkomst belegd, om zijn plannen voor een bedevaart naar Lourdes vanuit het Haarlemse deke naat uiteen te zetten. Die pelgrims tocht wil men in augustus 1962 gaan maken. In het kort en met illustraties door dia's heeft kapelaan Vriesekoop uit eengezet, hoe men Lourdes kan bele ven en daarbij nog eens verzekerd, dat de vrome intentie de gezelligheid niet hoeft uit te bannen. Daarom wil hij, voordat de bedevaart gehouden wordt, de deelnemers verschillende keren bij elkaar roepen, opdat er tij dig contact kan worden gelegd. Om de reis voor iedereen mogelijk te ma ken, heeft hij een spaarsysteem ont worpen, waarbij men iedere maand 15,- betaalt en aldus het nodige be drag van 250,- bijeen krijgt. Belang stellenden kunnen zich wenden tot de heer A. Trousset, Rijksstraatweg 343, tel. 56324. HAARLEM, 21 febr. Het voor- is haar belangstelling zo groot voor de den door een taillenaad lenen zich hier- proefje van de lente, dat wij nu gehad modeshows. Dat bleek gisteren weer voor het beste r. J_ T iV,£»llö" ir» hot cromor-1-1"1- T"T - - hebben heeft de stemming erin ge- toen „Libelle" in het gemeentelijk We hebben niets dan lof voor do nn bracht. De vrouw denkt eraan, haar concertgebouw haar voorjaars- en zo- deze avond getoonde cocktail on .,,™l wintergarderobe op te bergen. Ze is mershpw hield toiletten. Daar waren er zowel melTen natuurlijk voorbarig, gelukkig, maar Er zit vaart in de mode zo heette heel wijde als zeel sluike rok Relde gelijk heeft ze. Ze zorgt tenminste het in het programma en dat werd tij- uitvoerine-en iranmLSL j haar garderobe voor het komende sei- dens de show die in samenwerking met wers in hoce mïto t t 1 f toesctl°"" zoen tijdig gereed te hebben. Daarom „Ten Cate Mode N.V." werd gehouden bruid in witeenoote oreanriil ee" -- --6 ook duidelijk gedemonstreerd. wugenopie oigancue. H. H. Aantrekkelijk, lindegroen gestreept jurk je voor het jonge meisje. De modellen zijn in wezen niet veel veranderd ten opzichte van de vorige zomermode. Er zijn japonnen zonder kraag en met strakke rokken, doch ook evenveel toiletten met kraag en wijde rokken. De veredelde katoen, die men tegenwoordig fabriceert is voor de zomercollectie een veel gevraagd artikel. Die katoen ziet er zo geperfec- tionneerd uit, dat het voor zuiver zijde kan doorgaan en daarom kan het ook heel goed voor cocktail- en avondtoi letten gebruikt worden. Zowel bedrukte als effen stoffen zullen dit seizoen hoogtij vieren. Wat de effen stoffen be treft zal men dit voorjaar veel linden- groen zien, terwijl de broderie even eens modieus zal zijn. Van poplin, zowel effen als bedrukt zagen wij leuke strandensembles, even als pyama's. Het verschil tussen deze twee kledingstukken is intussen nauwe lijks merkbaar geworden. De nacht hemden komen er weer steeds meer in en doen het bijzonder leuk in een effen terlenka poplin. De veredelde katoen Super Rone- va doet heel goede diensten bij de japonnen met het jasje. De voering van het jasje en de garnering van de japon zijn dezelfde. Of anders: de blouse van het complet is gelijk aan de voering van het daarbij behorend jasje. Aangezien we aan de afgelopen zo mer niet zulke warme herinneringen hebben, worden veel wollen stoffen in de voorjaars- en zomercollectie gehan teerd. Men creëert hiervan graag een soepel om het lijf vallende japon, ge completeerd met een half lange of ze venachtste mantel. Het jongere meisje komt in deze show voiledig aan haar trekken met vlotte, jeugdige en eenvoudige japon netjes, met, als het wat feestelijk moet zijn, ergens een rozetje. De wat gezettere dame kan uitste kend gekleed gaan als ze zich een slank afkledend model kiest. Japonnen die middenvoor niet onderbroken wor- Advertentie HAARLEM, 21 febr. Gisteravond omstreeks kwart voor negen reed een auto. bestuurd door een 38-jarige huis schilder uit Haarlem, met een klap te gen een woonhuis in de Timorstraat. De man verloor in de bocht van de Floresstraat naar de Timorstraat de macht ov:r het stuur en reed met on verminderde vaart tegen het huis. De huisschilder bekende zeker acht glazen cognac te hebben gedronken. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. De auto is in beslag genomen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIII7IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII AMSTERDAM, 21 febr. De effec tenbeurs toonde vandaag bij de opening weinig verandering ten opzichte van de officiële slotprijzen van gisteren De handel droeg een kalm karakter De stemming werd gunstig beïnvloed door de Duitse marktwaar chemische fond sen zeer vast in de markt lagen. Van de internationale aandelen waren aandelen Koninklijke Petroleum licht gedrukt als gevolg van de koersafbrok- keling welke gisteren voor dit fonds in Wallstreet is opgetreden. Voor de scheep- vaartwaarden bestond weer kleine vraag. Aandelen Koninklijke Boot ontmoetten echter opnieuw enig aanbod. De staats- fondsenmarkt was prijshoudend. Per saldo sloot de Amsterdamse beurs maandag in een iets hogere stemming. Van een levendige handel was echter geen sprake. Vanochtend liepen de koersen in de voorbeurs iets op, alhoe wel de New Yorkse beurs voor de Nederlandse fondsen vrijwel 0I}ve.T' anderde koersen had laten zien. Later in de ochtend gaven de koersen echter wat terrein prijs, zodat de noteringen per saldo enkele punten onder slotkoersen van maandag bleven. Vorig opening Slot m Ned. 1960 I 4V« Ned. 1959 4^4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. (Jnilever Wilton Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. V. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 Amsterdam '56 II 2t£ Amsterdam '56 III 2n, Amsterdam '59 2V2 R.dam '57 Alb. Heyn KI. obl. 101A 9418 110 34014 125=4 138 541 365 872 V, 171.60 349 593 358 903 515 680 I22714 8893,4 279',i 461 659 li 144.50 16434 181% 101.70 2433,4 162'4 200 17134 345 17534 17734 85 9334 9234 9734 102H 123V2 ai/» 10034 943,4 12634 539 90334 122634 893 143.70 16434 24134 17294 17834 Fraai avondtoilet van lichtblauwe jacquard. Anaconda Copper Betblehem Steej Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K-LJ» Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee) Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny l'ldewater (IJS Stee) Stemming: 17/2 5134 4334 42'4 65% 43 85 2634b 3234 5334 59'i 3834 4334 22(4 51% 4434 26% 8434 20/2 5234 44% 44% 65 43% 84% 26% 32% 53% 5934 38% 43% 2234 5134 4434 26% 84% goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3