Géén eenstemmig advies Trujillo geen kerkweldoener iv HALFZWARE SHAG GTTC door zege met 6-4 praktisch in veiligheid Situatie voor Vitus slechter KAMER EN REGERING HULDIGEN ROMME Gevoelige slag voor de Nederlandse staatkunde MEDAL OF FREEDOM VOOR SPAAK PAUL VLAANDEREN en het zenuw komplot 2 Merendeel van werkgroep acht wettelijke regeling inopportuun Vier procent voor grafici Geen ruimte voor viereneenhalf pet Jongetje in bed verbrand Schooldirecteur verduisterde uit schoolkas Koning Boudewijti dankt De Gaulle OVER VOORONTWERP WERKSTAKING Dorpshygiëne-projeet in Biak begonnen Conferentiestukken ter inzage De shag met de leeuw. Lekker pittig en zo zacht voor de keel. De koning van de shag. TAFELTENNIS OVERGANGSKLASSE ét Secretariaat NAVO REGERING STEUNT MR. D. U. STIKKER Süddeutsche DE TOEKOMST IS AAN LIEBRECHTS In Zwijndrecht Ook twee leveranciers gedagvaard WOENSDAG 22 FEBRUARI 1961 PAGINA 2 „Goedkope vlaggenboycot" In de Senaat Begroting nationale schuld '61 aangenomen Rob. Geraerds naar Canada en Amerika Hoge Veluwe en R.T.C. Uitsluitend in super plastic; méér lekkere sigaretten voor uw gulden! m Noren bestellen vierde Friendship Ontmoetingscentrum voor meet-regeltechniek (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 febr. Drie van de vier hoogleraren in het arbeidsrecht van de werkgroep, die de ministers Struycken en Beel hebben ingesteld om advies uit te brengen over een voor ontwerp van een wettelijke regeling van de werkstaking, achten een dergelijke regeling niet opportuun. Het advies dat de werkgroep vorig jaar augustus heeft uitgebracht aan de ministers van Justi tie en van Sociale Zaken en Volksge zondheid is vandaag aan de leden van de staten generaal gestuurd. Het indertijd samengestelde vooront werp beoogde niet een regeling te ge ven van het stakingsverschijnsel als zodanig. Het nam tot uitgangspunt de moeilijkheden, die zich in recente recht spraak ten aanzien van de werkstaking aandienen. Deze vonden hun oorzaak in de ontwikkeling van het kort geding en in de uitwerking van de door de recht spraak en juridische schrijvers gehul digde opvatting, dat de arbeider door te staken zijn arbeidsovereenkomst met de werkgever niet nakomt en daardoor wanprestatie pleegt. In de loop van 1958 is een aantal, uitspraken in kort geding gewezen tegen stakende arbeiders, waarbij hun op straffe van een dwang som verboden werd hun wanprestatie oort te zetten. Andere uitspraken in kort geding gelastten de vakbond, die de staking organiseerde, de arbeiders tot werkhervatting aan te manen. In de toelichting op het voorontwerp werd gesteld, dat door deze ontwikkeling vrij wel elke staking onmogelijk dreigde te worden. Het voorontwerp bepaalde uitdrukke lijk dat werkstaking geen wanprestatie zou zijn als aan twee voorwaarden zou worden voldaan: de leiding van de sta king zou moeten berusten bij een vak vereniging en de staking zou niet tot doel mogen hebben de werkgever te be wegen tot gedragingen die in strijd zou den zijn met de wet of een collectieve arbeidsovereenkomt. De werkgroep is niet tot eenstemmig advies over dit voorontwerp gekomen. Drie leden, de hoogleraren mr. N. E. H. van Esveld, mr. W. F. de Gaay Fort man en dr. F. J. H. M. van der Ven achten een wettelijke regeling van de werkstaking niet opportuun. Zij steunen hun opvatting op een arrest van de Ho ge Raad van 15 januari 1960 over de „goedkope vlaggenboycot". Dit arrest heeft de mogelijkheid geopend dat sta king geen wanprestatie is als zij onder zodanige omstandigheden geschiedt, dat naar de heersende rechtsovertuiging de voortzetting van de arbeid redelijkerwijs niet van de werknemers kan worden ge vergd. Mr. De Gaay Fortman verkiest een nadere omlijsting door de rechter van het stakingsrecht (dat in beginsel met het arrest is erkend) boven een wette lijk ingrijpen. Mr. van Esveld vreest vooral, dat een uitdrukkelijke verlening DEN HAAG, 22 febr. De Eerste Kamer behandelde gisteravond de be groting nationale schuld 1961. Na enkele opmerkingen van senato ren zei de minister van Financiën, prof. Zijlstra o.a., dat de toeneming van 's Rijks liquide middelen met 700 miljoen in 1961, leidde tot daling van de hoe veelheid schatkistpapier welke daling ook verband hield met de operaties op de kapitaalmarkt. Het beleid in 1960 heeft liquiditeit-verkrappend ge werkt. De overheidsfinanciering, met in begrip van die der gemeenten, heeft in 1960 stellig geleid tot binding van liqui diteiten. Verder zei de bewindsman, dat onze markt nog n et is opengesteld voor guldensleningen voor het buitenland op grond van de situatie der gemeentefi- nanciën. Deze toestand zal naar 's mi nisters oordeel niet lang meer kunnen duren, gezien de verdragsverplichtingen voor de gemeenschappelijke markt. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens aan genomen werd het wetsontwerp met maatregelen in verband met de finan- ciële positie van het algemeen burger lijk pensioenfonds en van het spoorweg pensioenfonds. HOLLANDIA, 21 febr. Op Biak ls een begin gemaakt met een dorps hygiëne-project, voorlopig voor een aan tal desa's met een totaal zielental van rond 6000. Het project wordt uitge voerd in samenwerking tussen het gou vernement van Nederlands Nieuw-Gui- nea en de wereld-gezondheidsorga nisatie. met steun van het Kindernood fonds der Verenigde Naties de Uni cef en de „technical assistance" van de volkerenorganisatie. De Unicef schenkt materialen tot een gezamen lijke waarde van 16.500 Amerikaanse dollars. De T.A.B. heeft de sanitair- ingenieur S. W. Kao ter beschikking gesteld en zal voorts een hoeveelheid materiaal leveren. De wereldgezond heidsorganisatie levert technische ad viezen, terwijl de overige kosten voor rekening van het gouvernement komen. Van het begin af zal te Biak getracht worden, de bevolking aktief in te scha kelen. Tenslotte zal de streekraad Biak- Noemfoor straks zelf dienen te beslis sen of hij bereid is het programma op eigen kosten verder uit te breiden over de andere dorpen in de Schouten eilanden. AMSTERDAM, 22 febr. De acteur Rob. Geraerds zal van eind februari tot eind april een tournee maken naar Canada en Amerika. Hjj zal als solo toneelspeler optreden voor Nederland se gemeenschappen, onder auspiciën van resp. de Nederlandse ambassade te Ottawa en van het Committee for Netherlands Music in New York. Ook zal hij voor het eerst een voor stelling geve» in de Engelse taal. Rob. Geraerds heeft reeds tournees ge maakt door Nieuw-Guinea, het Verre Oosten en Australië. Zwitserland De erfgenamen van Thomas Mann hebben, ingevolge de wens van de overledene, het meubilair en het literaire werk dat zich nog in de kamer van de overleden schrijver te Kilchberg bij Zürich bevond, doen toe konen aan de federale polytechnische school waarvan hij in 1955 eredoctor vverd. (SDA). van een stakingsrecht door de wet tot toenemend gebruik van het stakingsmid del kan leiden. Volgens dr. Van der Ven zou het voorontwerp aan de werkstaking spoedig het onrechtmatigheidskarakter ontnemen zonder dat waarborgen be staan, dat de staking ook materieel ge rechtvaardigd is. Z\jns inziens zou het beter zijn om alleen dwangsommen te gen individuele arbeiders onmogelijk te maken door in de wet op te nemen, dat de werkgever bij wanprestatie van de arbeider uitsluitend schadevergoeding kan vorderen. Alleen de vierde hoogleraar, mr M. G. Levenbach, meent dat door het ar rest van de Hoge Raad de behoefte aan een wettelijke r geling van de werksta king niet is vervallen. Volgens hem blijft voorlopig de onzekerheid of een staking al dan niet geoorloofd is voort duren, omdat niet duidelijk is welke sta kingen volgens het criterium van de Hoge Raad geoorloofd zijn. Alleen de wetgever zou op dit punt de in de maat schappelijke verhoudingen vereiste klaarheid kunnen brengen. De werk groep acht het bij een eventuele rege ling niet noodzakelijk om de leiding van de staking door een vakvereniging te eisen voor de toepasselijkheid van het voorontwerp. Volgens mr. De Gaay Fortman en dr Van der Ven zou de po litieke staking echter uitdrukkelijk van de regeling moeten worden uitgezon derd. SANTO DOMINGO, 22 febr. (K.N.P.) Generalissimo Trujillo, de sterke man van de Dominicaanse Republiek, die behalve de titel „weldoener van hel land" en „vader van de nieuwe natie" al jarenlang hengelt naar de ere-titel „weldoener van de Kerk" heeft van de Dominicaanse bisschoppen een zeer be leefd maar even beslist neen te horen gekregen. In een brief aan de Dominicaanse regering, die het verzoek om de eretitel aan het episcopaat had gedaan, ant woorden de bisschoppen, dat zij niet gemachtigd zijn dergelijke titels te ver lenen. Daarvoor moet de regering bij de paus zijn. En als de paus de eretitel evenmin zou willen verlenen, kan de generalissimo er in ieder geval op re kenen, dat de hemel zijn goede daden zal belonen, aldus de bisschoppen. De bisschoppen hebben geen gele genheid gekregen hun besluit via de normale publiciteitsmiddelen bekend te maken, want deze staan onder stren ge censuur. Alleen een mededeling van de prelaat van San Juan de la Ma- guana slipte éénmaal door de mazen van de censuur. Bij het voorlezen van zijn vastenbrief in zijn kathedraal uitgezonden door de staatsradio - maak te hij onverwacht melding van de bis schoppelijke weigering aan de Domi nicaanse vader des vaderlands de nieu we ere-titel te verlenen. Toen hij onder de tweede Mis, die eveneens uitgezonden werd, dezelfde mededeling deed, werd de uitzending op dat moment enkele minuten onder broken totdat de gewraakte passage voorbij was. DEN HAAG, 21 febr. De regering is bereid de stukken, die tijdens de ver schillende Nederlands-Indonesische con ferenties in de periode 1945-1949 tussen de onderhandelaars zijn gewisseld, voor belangstellenden toegankelijk te stellen. De regering heeft opdracht gegeven hiertoe de nodige voorbereidingen te treffen. Dit heeft de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay medegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid J. Algera (A.R.) De heer Algra had onder meer de vraag gesteld of het waar is dat de in Nederland vrijwel volstrekt geheim ge houden stukken over de conferentie op de Hoge Veluwe en die betreffende de Ronde-Tafelconferentie elders toeganke lijk en ter beschikking zijn, zodat zij een basis vormen voor historische en politieke publikaties. Hierop heeft de minister-president ge antwoord, dat uit een in 1958 in de Ver enigde Staten verschenen proefschrift is gebleken, dat de notulen van de be sprekingen tussen de Nederlandse en Indonesische delegaties, die in 1946 op de Hoge Veluwe bijeenkwamen, in een der Amerikaanse universiteitsbiblio theken voor belangstellenden ter inzage beschikbaar zijn. Of dit ook het geval is ten aanzien van bij andere conferen ties gewisselde stukken, is de regering niet bekend. Op een proefschrift, getiteld „Meta fysica en fysica bij Descartes", pro moveerde de heer P. van der Hoeven uit Amsterdam aan deze universiteit tot doctor in de wis- en natuurkunde. Promotor was prof. dr. A. G. M. van Melsen. n (Advertentie) «-■ SAMSON NIEMEYER GARANDEERT DE KWALITEIT (van onze tafeltennis-medewerker). AMSTERDAM, 22 febr. Door een fraaie revanche op Rapidity heeft GTTC zich in de overgangsklasse F van de ta- feltenniscompetitie practisch in veilig heid gebracht. De Haarlemmers wonnen met 64 en kwamen aldus op flinke afstand van de rode lantaarn. In dezelfde afdeling boekte Victory met 82 winst op Togido. TYBB had in G geen moeite zijn eerste plaats te verdedigen tegen Disnie, maar in H blijft de noodklok luiden voor Vitus, dat van het niet ster ke Buna een enorm pak slaag kreeg. Ahoy had handen vol werk aan Vrien denschaar en kon slechts met 64 win nen. Moors, inderdaad de zwakke stee in de ploeg van GTTC, heeft toch wel heel erg met pech te kampen dit seizoen. Zijn uitslagen in de wedstrijd tegen Rapidity spreken hierover boekdelen: Moors Winder 21-23, 22-24; Moors—Keet 21-23, 2325, MoorsGeldermans 1821, 2220 en juist op het moment dat de winst veilig leek met 1611, stond Vrouwe Fortuna haar plaats af aan de beruchte man met de ha-mer en werd het toch nog 1621Gelukkig voor de groen-witten ging het met de beide an dere spelers beter. Theo Blom won in stralende vorm drie maal en Louis Ha mers klopte Keet en Geldermans. Ook hij echter struikelde nog een keer op de valreep, toen in de derde game met 2022 de punten naar Winder gingen. Door tot slot echter het dubbel nog te winnen kwamen de winst daar waar hij zijn moest: bij GTTC. Daar Shell met onwaarschijnlijk gro te cijfers Nufa klopte en voorts Barna met 64 van KLM won, werd de afstand van de staartgroep tot KLM dermate groot, dat het lot van de luchtvaart mensen wel bezegeld is. Victory '55 speelde een prima wedstrijd tegen Togi do en alleen aan de bekwame Cor Bak ker moest men twee punten afstaan. VVGA 17 17 - 34 144— 26 Nedlloyd 4 17 13 2 2 28 115— 55 Victory '55 17 11 2 4 24 108— 62 Povac 2 17 9 6 2 24 100— 70 Togido 17 9 2 6 20 86— 84 Nufa 17 6 2 9 14 79— 91 Rapidity 18 5 4 9 14 68—112 Hotac 17 6 1 10 13 70—100 Shell 16 5 11 10 71— 89 GTTC 16 4 1 11 9 59—101 Barna 16 4 1 11 9 54^-106 KLM 17 1 1 15 3 43—127 TYBB had zijn tegenstander Disnie volkomen onder controle, ondanks de drie nederlagen die invaller Haseth moest incasseren. Schoof en Witteman wonnen al hun partijen, ook het dub belspel en dit ws ruim voldoende om de winst veilig te stellen. Overigens veranderde er weinig aan de kop van deze klasse, zoals onderstaande rang lijst duidelijk laat zien: (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 21 febr. De voorzit ter van de Tweede Kamer, dr. Korten- horst heeft vanmiddag na het voorle zen van de brief waarin prof. Romme de Kamer mededeelde als lid te moeten aftreden, over hem hieraan het volgen de toegevoegd: „In het jaar 1916 reageerde Kamer voorzitter Goeman Borgesius aldus op een ontslagbrief van het lid de heer Van Byiandt: „Indien een lid van de Kamer kennis geeft dat hij ontslag neemt als zodanig, is het niet de ge woonte dat de voorzitter een woord spreekt van afscheid of hulde.' Het valt mfj niet moeilijk het voorbeeld van mr. Goeman Borgesius, die op deze regel een uitzondering maakte, na 45 jaar te volgen. De positie van ons vroe ger medelid prof. Romme was in deze Kamer zo belangrijk dat zijn heengaan in alle kranten op de voorpagina als het voornaamste nieuws werd geplaatst. Zonder uitzondering hebben zij het te rugtreden van de voorzitter van de KVP-fractie als een ernstig verlies, ja als een gevoelige slag voor onze Kamer en voor de Nederlandse staatkunde ge kenschetst." „Zonder in onderdelen op de verdien sten van prof. Romme ten bate van het parlementaire werk dieper in te gaan moge ik Uw aller tolk zijn door met gevoelens van weemoed en dank baarheid de man te gedenken, die ge durende vijftien jaren mede gestalte heeft gegeven aan de Nederlandse po- litiek, die een voorbeeld is geweest van bezielende ijver om het algemeen be lang te dienen en die door zijn grote gaven een sieraad was van ons hoog college. Het lijkt niet gewaagd op hem toe te passen de lofspraak van kardinaal Bentivoglio aan Willem de Zwijger ge bracht en door Hooft te boek gesteld: „Wakkerheid, nijverheid, mildheid, wel sprekendheid en doorzienigheid in aller lei handel", en dat niemand zijn mees ter was in het schikken der zinnen, of in het omdraaien van ieders gevoelens, of 't afmatten der zake; en in het ne men van het meeste voordeel daaruit op elke andere wijze. „Öeter dan anderen", aldus vervolg de de voorzitter, „kunnen wij ons in denken wat een besluit als door de heer Romme genomen voor hem persoon lijk heeft betekend. De parlementaire arbeid was hem lief; hij beoefende de kunst der politiek als een meester op alle wapenen". Dr. Kortenhorst zei dat het hem en ons tot troost is, dat prof. Romme in staat is geblever een normale dagtaak te vervullen en dat hjj voornemens is met toewijding en energie dat te blij ven doen. „Hem heden dank te bren gen zal de Kamer met mij als een ere- plicht beschouwen. Onze beste wensen vergezellen hem op zijn verdere levens weg". Op de verklaring volgde een spontaan applaus van nagenoeg de ge hele Kamer. Na dr. Kortenhorst heeft minister Luns zich namens de regering aange sloten bij de' wensen van de Kamer voorzitter aan het adres van prof. Rom me. Hij zei dat ook de regering zijn vertrek ziet als een groot verlies voor het politieke leven van ons land. Een vruchtbaar samenspel tussen parlement en regering hangt ook in grote mate af van de ervarenheid en de wijsheid en het begrip, waarmede de volksver tegenwoordiging haar taak vervult. Wanneer een zo wijs man als prof. Romme aan het parlement ontvalt, dan schept hij daar een moeilijk op te vul len hiaat. De regering hoopt, aldus mr. Luns dat het hem gegeven moge zijn zijn grote gaven van hart en intellect in het belang van het land te blijven ontplooien. Ook op de woorden van de bewindsman applaudisseerde de Kamer. WASHINGTON, 22 febr. (UPI) De zich na afloop „zeer tevreden". Belg Paul-Henri Spaak, die binnenkort aftreedt als secretaris-generaal van de NAVO, heeft gisteren uit handen van president Kennedy de Amerikaan se vrijheidsmedaille („Medal of Free dom") gekregen. Bij de plechtigheid waren de ambassadeurs en militaire attache's van de NAVO-landen aanwe zig. Spaak had tevoren geruime tijd met Kennedy geconfereerd. Over de resultaten van dit gesprek toonde hij „Niemand heeft voor de NAVO meer gedaan dan Paul-Henri Spaak", zei Kennedy in een korte toespraak. „De vrijheid is niet gemakkelijk te vinden. Wie haar zoekt moet een moeilijke weg gaan. Spaak heeft deze weg willen vol gen en ik meen, dat wij allen, als leden van de NAVO, de vruchten hebben ge plukt van zijn inspanningen voor dit zoeken." DEN HAAG, 22 febr. Het college van rijksbemiddelaars heeft thans èen beslissing genomen inzake de grafische Ionen. Het heeft besloten een loontoe- slag van vier procent goed te keuren. Zoals gisteren in dit blad te lezen was hadden de werkgevers- en werknemers organisaties eind december overeen stemming bereikt over een percentage van 454 pet. per 1 januari. Uit de mededeling van het college aan beide partijen, betrokken bij de tussentijdse loonherzienHg, blijkt dus, dat de werk gevers- en werknemersorganisaties de beschikbare ruimte vol (ens het college, een half procent te hoog hebben geschat. CAPELLE AAN DEN IJSSEL, 21 febr. Vanmorgen is in de Violier straat bij de familie Boon een brand je ontstaan, dat een acht maanden oud jongetje het leven heeft gekost. Een dochter van de familie Boon rook vanmorgen omstreeks half negen brandlucht. Zij maakte haar moeder wakker die in slaap gevallen was, na dat zij de gehele nacht had gewaakt bij het jongetje, dat reeds veertien dagen longontsteking had. Om deze longont steking te bestrijden werd aanhoudend gestoomd, waarbij gebruik werd ge maakt van een petroleumtoestel. Naar men aanneemt heeft daarbij het bedde- goed van het ledikantje vlam gevat. Een zuster van mevr. Boon was op het alarm van het dochtertje naar bo ven gerend, maar trof het kind reeds dood in zijn bedje aan. DEN HAAG, 21 febr. Van bevoegde zijde verneemt het A. N. P. dat de Nederlandse regering de kandidatuur van mr. D. U. Stikker voor de functie van secretaris-generaal van de N.A.T.O. steunt. Mr. Stikker is hoofd van de gecombineerde Nederlandse permanen te vertegenwoord'ging bij de Noordat- lantische raad en bij de organisatie voor Europese Economische Samen werking. TYBB Nedlloyd 3 Scylla 2 AMVJ3 Smash 3 A VGA 2 Treffers Maccabi VTC Disnie 15 13 14 12 13 9 14 14 12 13 15 14 14 1 27 110— 40 2 24 102— 38 3 19 81— 49 84— 56 65— 75 54— 66 52— 78 59— 91 41— 99 59—91 5 18 6 14 6 11 9 7 10 7 11 6 3 10 Alle goede wil ten spijt streed het Bla- ricumse trio Sertons, Hendriks en de Graaf tevergeefs tegen Buna. Joop Ser tons redde de eer door van invaller Schwerdt te winnen. In de le game liet hij zich het tempo va.n zijn tegenstander opdringen, maar in de beide resterende games wist hij de snelheid op te voeren, waardoor hij sneller smashend kon win nen. Voor het overige echter niets dan verlies, zodat de positie van Vitus uit- termate onaantrekkelijk bleef. Gelukkig maar, dat ook de laatste strohalm, Wils- MüNCHEN 22 februari Tegen de gewoonte van de Westduitse pers in, heeft de Süddeutsche Zeitung zich uit voerig beziggehouden met het hardrij den op de schaats, en wel naar aan leiding van de Nederlandse suksessen op de wereldkampioenschappen. Het blad publiceerde een uitgebreid verslag van deze kampioenschappen, waarin vooral veel aandacht werd ge schonken aan, wat het blad noemde U-r j dramatische tweekamp" tussen de Nederlander Van der Grift en de Rus Kositsjkin. Het verhaal werd als volgt besloten: „Thans zal Henk van der Grift zjjn bruid naar Fagernes halen en voor altijd in Noorwegen blijven. De grootste ontdekking in Gotenburg was echter de 20-jarige Hollander Ru- di Liebrechts, die pas twee jaar gele den met het hardrijden begon. In de cember trainde hij voor het eerst in Noorwegen. Hij was een nieuweling op de wereldkampioenschappen (in Hel sinki legde hij beslag op de elfde plaats), en liet op zjjn tweede tien ki lometer meteen al 16.51.2 afdrukken. De toekomst is zonder twijfel aan Ru- di Liebrechts. Nederland heeft met Van der Grift en Liebrechts ongetwij feld voor het eerst na een halve eeuw de leiding in het hardrijden overgeno men. De Nederlandse hardrijdersgarde heeft de hegemonie van Rusland en de Noordse landen duidelijk doorbro ken. SCHIPHOL, 21 febr. De Noorse luchtvaartmaatschappij Braathens S A F E heeft een vierde Friendship-ma chine bij Fokker besteld. Momenteel vliegt Braathens met deze Nederlandse vliegtuigen op geregelde lijndiensten van Oslo naar Kristiaansand, Stavan- ger, Bergen, Alesund en Trondhpim. kracht 2, niet tot punten kwam! Ahoy had het danig te stellen met Vrienden schaar en won slechts met minimaal ver schil. Desondanks hadden de Hilversum mers een goede dag. Gispen liet zich immers door Zeist verrassen en de tweede plaats is daardoor nauwelijks meer in gevaar. Wilskracht 17 16 1 - 33 130— 40 Ahoy 17 13 2 2 28 128— 42 Gispen 17 11 3 3 25 104— 66 Smulders 17 11 2 4 24 107— 63 Zeist 17 9 1 7 19 86— 84 Vriendenkring 17 7 4 6 18 83— 87 Buna 17 6 4 7 16 87— 83 Vriendenschaar 17 5 3 9 13 7991 HOC 17 4 2 11 10 68—102 UTTC 17 4 1 12 9 61—109 Wilskracht 2 17 2 213 6 54116 Vitus 17 1 1 15 3 33—137 De uitslagen: FPovac 2Nedlloyd 4 55; Victory '55Togido 82; Hotac VVGA 1—9, KLM—Barna 4—6, GTTC— Rapidity 6—4, Shell Nufa 9—1; G: VTC Treffers 19; AMVJ 3Maccabi 64, Disnie—TYBB 3—7; H: UTTC—Wils kracht 2 7—3; HOC—Smulders 3—7; ZeistGispen 64; BunaVitus 91. WilskrachtVriendenkring 73, Vrien denschaarAhoy 46. (Van onze verslaggever) DORDRECHT. 21 febr. Vrjjdag zal voor de rechtbank alhier de zaak dienen tegen de 31-jarige directeur van de christelijke lagere technische schooi te Zwijndrecht, die sinds juni 1958 deze functie heeft bekleed. In de maanden maart tot en met novem ber 1960 heeft hij, voornamelijk door valsheid in geschrifte en verduiste ring, zijn school, die overal ten voor beeld werd gesteld, voor ruim f 18.500 benadeeld. De zaak kwam aan het rollen, toer de directeur een tweede auto kocht tef waarde van 6500 en daarvoor, na eigeh betaling van 2000, een blanco nots kreeg, waarop hij zelf gefingeerde leve ranties van auto-onderdelen voor de school heeft gezet ter waarde van 4501. Deze rekening is via de school administratie betaald. Bij andere leve ranciers werden gefingeerde posten op de nota's gezet of bepaalde bedragen voor aankopen verhoogd, waarvan directeur het verschil steeds in e!fple zak stak. Ook voor de bouw van en0,ht particuliere woningen te Zwijndree' waarbij er een voor hem zelf was, nee hij via de school ten eigen bate aanko pen verricht. De rüksaccountantsdienst meent, dat ook vele leveranciers schuldig zijn, om dat zij bereid waren tot het verstrekken van blanco nota's. Twee hunner zijn eveneens gedagvaard.De directeur stond als zeer bekwaam te boek. Hij deed alles voor uitbouw en verbetering van zÖn school. PARIJS, 22 febr. (AFP) Van wel ingelichte zjjde is vernomen, dat koning BoudewRn van België generaal De Gaulle in een boodschap dank heeft gebracht voor de vriendschappelijke houding, die Frankrijk steeds tegen over België in acht heeft genomen in verband met de crisis in Congo. De Belgische koning spreekt zijn ver trouwen uit, dat Frankrijk deze hou ding zal blijven aannemen, in overeen stemming met de traditionele vriend schap tussen beide landen en met de westelijke saamhorigheid. In zijn antwoord legt de Franse pre sident de nadruk op de noodzakelijk heid van saamhorigheid van de weste lijke landen, niet alleen in Europa maar ook in Afrika DELFT. 22 februari Wanneer in 1962 het nieuwe gebouw van de afde ling der technische natuurkunde van de Technische Hogeschool gereed zal zijn, wordt daarin een ruimte gereser veerd voor een „ontmoetingscentrum voor meet- en regeltechniek". Dit cen trum krijgt geen speciale taak opge dragen, maar het is bedoeld om de onderlinge samenwerking van hoogle raren, docenten en studenten die met de meet- en regeltechniek te maken hebben, te vergemakkelijken. De be wuste hoogleraren zijn prof. ir R. G. Boiten, prof. ir. H. R. van Nauta Lemke en prof. dr. ir. C. J. D. M. Verhagen, die respectievelijk de lei ding hebben van het laboratorium voor werktuigbouwkundige meet- en regel techniek, van het laboratorium voor regeltechniek van de afdeling der elec- trotechniek en van de werkgroep in strumentatie van het laboratorium der technische natuurkunde. Het ontmoe tingscentrum voor meet- en regeltech niek zal een vergaderzaal, een docu- mentatieruimte (bibliotheek) alsmede enige laboratoriumkamers bevatten- Het is de bedoeling, dat niet alleen de studenten en de staf van de bovenge noemde drie laboratoria van deze do cumentatie gebruik kunnen maken, maar dat ook alle andere medewer kers aan de Technische Hogeschool en eventueel ook belangstellenden daar buiten hierop een beroep kunnen doen. I IN MAIDA VALE. BEN UUR LATER-- OE PROFESSOR IS NIET TERUGGEKOMEN DAT ZIT INE DINARS LIEVELING DAAR GAAT H'JLWERKT ERGENS OP KANTOOR DENK IK. INE ZULLEN SPOEDIG WETEN, DAT ZOU KUNNEN- H'J WAS NERVEUS GIS - TERAVOND. IK 2AL HEM IN HET OOG HOUDEN. PAUL,ZOU DIE JONGE BEL MER EEN BENDE- LID KUNNENZ'JN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2