Kamer wil meer steun voor minder ontwikkelde landen Ongerustheid over communis tische opvattingen 2V2 miljoen schulden, ruim een ton baten Negen vorderingen voor ruim een miljoen worden betwist 4$f MICHELIN PRIJSVRAAG tï/m CH IJ A.N. W.B.-voorzitter-af 0 Desnoods ejgra-belasm Gebrek aan een heid in de NAVO Frontale botsing op Afsluitdijk Kamermissie naar Nieuw-Guinea Verstekelinge in kofferruimte Douane houdt Duitse vrouw aan i-pR&^ar awx PIATINUM. mMETHYL Berkelse arts O. 16 maart weer voor de rechter Volg nauwlettend Vijf personen gewond kindje zeer ernstig Voor installatie van de nieuwe Raad Toeristenkaart nu ook voor Britten Met visitors passport drie maanden in Nederland Faillissement n.v. Socrates O x Psychiatrisch rapport begin maart gereed Slotuitkeringen over melkprijsjaar 600 spijtoptanten ver wacht in Amsterdam Kroonduifbestelt nieuwe ,Twin Pioneer9 P. F. Zimmerman WOENSDAG 22 FEBRUARI 1961 PAGINA 5 Oost-West verhouding V.N. onmisbaar 15 023X1119-1 1960 C\?960 Met de Zuiderkruis Een serie proeven onder officieel toezicht die het bewijs leveren dat de MICHELIN "X" band brandstofbesparing geeft, ongeacht het gebruikte type automobiel, ongeacht het afgelegde traject. Controleer het brandstofverbruik van Uw wagen om beter te kunnen antwoorden op de vragen die U gesteld zullen worden en win aldus een van de vele prijzen in de (Van onze parlementaire redacteur) Den HAAG, 21 februari De anti revolutionairen hebben minister Luns '1 de Tweede Kamer concreet voorge meld, de bedragen, die Nederland aan Jhilp voor de minder ontwikkelde ge bieden besteedt, te verhogen en zo no dig de belastingen op te voeren om de biiddelen daartoe bijeen te brengen. ®ïr. Biesheuvel, die hun woordvoerder Was, wil zelfs zo nodig een bestem mingsheffing invoeren en vroeg over leg hierover met de minister van r 1- nanciën, de A.R. prof. Zijlstra. Over de wjjze waarop de middelen voor meer hulp aan deze gebieden gevon den moeten worden heeft niemand an ders concrete voorstellen gedaan. De heer Ruygers (P.v.d.A.) zei, dat hjj tegenover het voorstel van een spe ciale heffing wat gereserveerd stond, maar dat er wel ook naar zijn oordeel heel wat meer door Nederland moet worden opgebracht. De socialistische spreker ging er echter van uit dat hergeen Nederland aan de minder ont wikkelde gebieden in het eigen konink rijk besteedt (Nieuw Guinea, Surina me en de Antillen) niet mee zou tel len. Mr. Blaisse (K.V.P) daarentegen Af Seen enkele reden, waarom die be- moew, u buiten beschouwing zouden kenin» Rijven. Brengt men ze in re- 26» g: han blijkt, dat Nederland reeds en ïoen gulden per jaar betaalt innsmi, daarmede de vierde plaats Hu in een reeks van 94 landen, vn het echter eens met de beide to ?!he sprekers, dat dan nog veel bracht"118 Voor dit doel wordt °P£e" WÜ zouden zeker tot één procent van ons nationale inkomen moeten gaan. In dat geval zou 350 miljoen per jaar moeten worden bijeenge bracht. Rekent men de gelden, die (Advertentie) Beringen, 22 febr. Gistermid- zijn bi) een inhaalmanoeuvre in 'f hte mist twee auto's frontaal met el- aar in botsing gekomen op de afsluit- Jib onder de Friese kust. Daarbij zUn Personen gewond, onder wie een jarig meisje Sylvia Zandhuizen. kind is in zorgwekkende toestand •'genomen in een ziekenhuis in Den elder. ^Ernstig gewond zijn de 51-jarige heer bért hhj' en zijn 15-jarige zoon Al- stan'a a.fkomstig uit Apeldoorn. Hun toe der ls niet ievensgevaarlijk. De moe- lj-, .Van het meisje afkomstig uit Den den e.n een vijfde gewonde behoef- 8en'omet in het ziekenhuis te worden op- (^an onze parlementaire redacteur) i*-®N HAAG, 21 febr. Na een hort ordedebatje heeft de Tweede Ka di besl°ten dat enige van haar le- hn j0p 5 apri! aanwezig zullen zijn hea e installatie van de Nieuw-Gui- a~Raad in Hollandia. Op die da- um zal deze volksvertegenwoordi- voor hlieuw Guinea met haar kzaamheden een aanvang ma- *«jn. Deze missie naar Nieuw-Guinea an de Tweede Kamer heeft een re st n-entatief karakter, dit in tegen- teihng tot de eigenlijke parlementai- missie die van de zomer nog naar "?t land zal vertrekken om zich op- doUw op he hoogte te stellen van e gang van zaken daar. vaPr- Th. de Graaf heeft namens de Zake comm'ssie voor Nieuw-Guinea- ze!;?h een voorstel ingediend om de Van g van he parlementaire missie van riVan he zomer te doen afhangen hei -5e instemming van de Nieuw-Gui- Aii ad zelf- het en de communisten waren tegen sie z?.nhen van de representatieve mis- Wat heer De Groot zei dat alles kin» v3?n onderneemt aan medewer- Guin J he installatie van de Nieuw- koln -a"^aah een uiting zou zijn van onm'ahstisch streven en de werkelijke wooing van de bevolking alleen aar kwaad zou doen... wij voor de economische ontwikkeling binnen ons eigen koninkrijk besteden erbij, dan nog komen wij pas aan 2/3 procent van dat inkomen. Mr. Blaisse wees er wel op dat, al zou dit bedrag zelfs verdubbeld worden, het nog steeds niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat zou zijn. Met hem lieten ook anderen duidelijk blijken, dat deze landen meer dan di recte financiële hulp nodig hebben. O.a. zijn er vele bijdie van de export van een bepaald stapelprodukt moeten le ven. Voor hem is stabilisatie van de grondstoffenprijzen levensbelang. Mr. Biesheuvel (A.R.) vond dat ook de ker ken en de particuliere organisaties voor deze hulp moeten worden gemo biliseerd. Hij heeft op een reis door Indië zoveel ellende gezien, dat voor hem het begrip sociale politiek voort aan een wereldzaak is geworden. „On ze christelijke politiek houdt niet bij onze grenzen op", zo merkte hij op. Hij vroeg minister Luns of diens ver onderstelling juist is. dat de miljoe nen, die voor dit doel via de Verenig de Naties worden uitgekeerd, goed besteed worden. Mr. Blaisse was met de voorgaande sprekers van oordeel, dat een derge lijke „multilaterale" steun voor klei ne landen als het onze vooral veel beter is. Zij waren het niet eens met het standpunt van de vier werkgevers organisaties, die onlangs in een bro chure bepleit hebben dat Nederland een eigen fonds moet vormen, waarin overheid zowel als bedrijfsleven gel den zouden storten om er in voorko mende gevallen uitkeringen uit te doen. Dit soort bilaterale steun acht mr. Blaisse alleen verantwoord binnen het koninkrijk. Hij vindt dat ons land te klein is om met een eigen ontwik kelingsfonds naar buiten te gaan ope reren. Hij heeft echter niets tegen het werkgeversplan om de export met kre dieten meer steun te verlenen. Inte gendeel, ook dat is een welkome aan vulling op het eigenlijke steunwerk voor de in ontwikkeling achtergeble ven gebieden. De eerste dag van het debat over de begroting van Buitenlandse Zaken was gewijd aan de Oost-West verhouding. Hierover liet de heer Fens (KVP) duidelijk uitkomen, dat men zich ten aanzien van het communisme geen en kele illusie moet maken. Wjj moeten rekening houden met het feit, dat in Rusland nu eenmaal de moraal be staat, dat alle strijdmiddelen verant woord zijn als het erom gaat deze wereldbeschouwing te verspreiden. De NAVO heeft veel aanleiding ge geven tot beschouwingen in mineur. De rol die Frankrijk speelt veront rust de Kamer. En dr. Diepenhorst (C.H.) gaf de minister de raad, in president De Gaulle geen „Maagd van Orleans" te zien. Deze spreker bleek bevreesd te zijn dat het Fran se nationalisme toch het Duitse weer zal doen herleven. Ook het streven naar een eigen atoomwapen van Frankrijk vindt deze spreker veront rustend. Het gebruik van dit wapen bracht dr. Diepenhorst tot een beschouwing, waarin hij de minister de vraag voor legde, of onze vrijheid de verschrik king van het gebruik ervan waard kan zijn. In ieder geval heeft de atoom bom voor hem een definitief eind ge maakt aan de „nationale staten". De atoombom kan alleen in internationaal beheer worden aangewend. De heer Goedhart (P.v.d.A.) moest niets hebben van het politieke slaap middel, dat Khroesjtsjev en Mao Tse Toeng op voet van vijandschap zouden leven. Dat kan volgens hem niet meer zijn dan een meningsverschil zoals in het Westen tussen De Gaulle en de Verenigde Staten. Wanneer bet erop aan gaat komen gezamenlijke acties tegen het Westen te ondernemen, zijn zp het onmiddellijk eens, aldus de so cialistische woordvoerder. Over de houding van de nieuwe Amerikaanse president zei de heer De Kadt (P.v.d.A.), dat ook voor hem zonder twijfel de NAVO het eer ste bolwerk van het Westen is, waar aan de Verenigde Staten steun moe ten bieden. De heer Fens twijfelt er aan of er wel voldoende samenwer king is tussen NAVO en andere ver dedigingsorganisaties. De heer Goedhart viel minister Luns scherp aan, omdat deze in de West Europese Unie te weinig initiatieven zou ontplooien en bovendien zou wei geren de Kamer ter zake in te lichten. Hij vindt dit staatsrechtelijk onjuist De NAVO zelf kent geen parlement. Men kan de minister dus slechts in de Tweede Kamer ter verantwoording roepen. Hp vroeg wie de heer Spaak zal volgen als secretaris-generaal van de Navo en meent dat mr. Stikker hier voor een geschikte kandidaat zou zijn. Algemeen was het oordeel van de genen die over de Verenigde Naties spraken, dat deze organisaties wel veel heeft geleden aan prestigeverlies wegens de ongeïnteresseerdheid van het Westen en de slapte van de afge treden Amerikaanse regering, maar dat nog altijd de V.N. een onmisbaar instrument zijn voor het behoud van de vrede en de internationale samen werking. De gebeurtenissen in Gongo hebben dit wederom geleerd. Men moet er niet aan denken, aldus oe heer Diepenhorst, hoe ver het geko men zou zijn wanneer de V.N. er eens niet geweest was. De heer Korteweg (V.V.D.) vroeg aan minister Luns om meer jonge men sen voor de diplomatieke dienst te willen oefenen door hen bij interna tionale conferenties /o, Lalcl? opdoen. De heer Goedhart (P.v.d.A.) vroeg, waarom wjj wei een diploma tieke vertegenwoordiger hebben in Rood China en niet in vrij China. De heer FCortewesf wil een clausule laten opnemen in de uitvoerverdragen met de VAR waarbij rassendiscriminatie bij déze export zal worden uitgesloten. De heer Diepenhorst vroeg hervat ting van de pogingen om de K.L.M. landingsrechten te geven, wanneer het dan niet kan in Los Angeles, dan maar in San Francisco. Onze luchtvaartmaat schappij is he enige van groot formaat, rlie in het westen van de Verenigde Staten dergelijke rechten nog niet be zit. Minister Luns zou vandaag antwoor den. (Van onze correspondent) OLDENZAAL. 22 febr. Een 26-ja- rige Duitse vrouw, die dezer dagen ver borgen in de kofferruimte van de auto van twee Nederlandse vrienden via de grenspost Denekamp clandestien ons land trachtte binnen te komen, is door de opmerkzaamheid van een douane ambtenaar tegen de lamp gelopen. Het had de aandacht van de Neder landse ambtenaar getrokken, dat de koffers wat al te nonchalant op de ach terbank van de wagen waren geplaatst. Op zijn vraag aan de twee Nederlandse automobilisten of zij nog iets hadden aan te geven, kreeg hij een ontkennend antwoord. Daarop keek hij in de koffer ruimte van de wagen, waarin hjj de verstekelinge aantrof. Bij het onderzoek bleek dat de vrouw in een rosse buurt te Hamburg met de Nederlanders in contact was gekomen. Zjj beweerde een lift te hebben gevraagd naar Neder- iand, waar zjj haar verloofde in Kat wijk aan Zee wilde bezoeken. Dicht bij de grens hadden de Nederlanders de koffers m de kofferruimte van de wagen voor de vrouw verwisseld. De mare chaussee heeft de Hamburgse naar Duitsland uitgeleid en ter beschikking gesteld van de politie in Nordhorn. DEN HAAG, 22 febr. Volgens een tussen Nederland en Groot-Brittannië gesloten overeenkomst die per 15 maart in werking treedt, kunnen Britten met een zogenaamd „visitors passport" (te vergelijken met de Nederlandse toeris- tenkaart) gedurende 3 maanden in Ne derland verblijven, aldus vernemen wij van het ministerie van Buitenlandse Za ken. De mogelijkheid voor Nederlanders om met een toeristenkaart Engeland te bezoeken bestaat reeds sedert 1 april 1960. Soortgelijke overeenkomsten over toe ristenverkeer als tussen Engeland en Nederland gelden van 15 maart af ook tussen Engeland en resp. België en Luxemburg. AMSTERDAM, 22 febr. De baten en lasten van de gefailleerde n.v. „So crates" en drie daarmee gelieerde on dernemingen staan thans zwart op wit. De ljjten zijn op de griffie van de Amsterdamse rechtbank gedeponeerd. 3_ maart worden de verificatievergade ringen gehouden. De baten van de n.v. „Socrates" be dragen 120.188, bestaande uit de op brengst van effecten, verkochte goede ren en een vordering op de ex-onder directeur van de Amsterdamse Bank, de heer H., ten bedrage van f 10.956. De voorlopig erkende schulden belo pen een bedrag van 2.519.914, waar van 1.032.183 preferent en 1.487.311 concurrent. Er zijn in totaal 104 schuld eisers, waarvan de vorderingen worden erkend. Negen vorderingen tot een totaal van 1.128.480 worden betwist. Onder de ze laatste groep bevinden zich de na men van Hilmer uit Gouda („sales pro motor 1960 100.000"), de vroegere me defirmant van Nic. Den Besten: W. van Meggelen („wegens aandeel door hem aangebrachte zaken 550.000") en Richard van Schenk uit München („ho norarium voor het regisseren van films 34.000"). Mej. Ingrid Baukamp (ex-vriendin van Nic den Besten) diende twee vor deringen in, te weten een van 7.200 (salaris) en een van f 25.700 (geleend geld). Op de lijst van schuldeisers komen o.m. voor de Amsterdamsche Bank (geleend geld 517.721), Aniagebank a.g. 39.865 voor wisseltransactie), „Haagsche maatschappij voor huizen- bezit" (lening 226.747), effecten maat schappij Smits en Co 250.000 wegens schadevergoeding), Sociaal Fonds Bouwnijverheid 15.646 wegens pre- miën), „Banque pour ie commerce Suisse-Israelie" (wisseltransactie 199.317,) en de Automobielindustrie Amsterdam 45.343 wegens wissel transactie). Onder de voorlopig erkende schuld eisers bevinden zich voorts velen, die aanspraak maken op loon. „Carlton"- hotel diende een vordering van 209 wegens het verstrekken van logies aan de heer Mountbatten. De baten van de n.v. Neodus bedra gen 68, de lasten 712.094 (vier er kende vorderingen, voornamelijk van de belastingdienst). Voor de n.v. internationale financie ringsmaatschappij „Interdus" bedra gen deze cijfers resp. 164 en 673.352 (twee vorderingen, waarvan de belas tingdienst de voornaamste). De eveneens gefailleerde industrie- en handelsmaatschappij n.v. „Codeo" heeft geen baten, maar wel voor een bedrag van 259.346 aan schulden (be lastingdienst, gemeente Amsterdam en Amsterdamsche Bank). De verificatievergaderingen van de drie gefailleerde n.v.'s worden op 3 maart a.s. om 9 uur gehouden. (Advertentie) ^STfS VERZAMELT II POSTSTEMPELS Nee?... maar dan kijkt u er toch we! eens naar. Nu, wij ook! Meer dan ooit ontvangen wij nu post uit alle hoeken van het land. Een rijke verzameling van enthousiaste brieven, spontane reakties van automobilisten die Platinum N tankten en voor het eerst van hun leven verschil in motor kracht voelden! H. F. J. Jongeneelen, Cimburgalaan 76, Breda: „Tot mijn genoegen kan ik nu reeds constateren, dat mijn motor op Platinum N met Methyl beter trekt, en dat het benzine verbruik lager is, zodat ik deze benzine bij al mijn kennissen automobilisten zal aanbevelen." n H. Kruithof, Emmastraat 4, Enschede: „Ongevraagd verklaar ik hierbij dat mijn auto door het gebruik van Platinum N opmerkelijk zuiniger is gaan lopen, terwijl de motor duidelijk merkbaar aan vermogen heeft gewonnen. Bij proeven met snelheden tot 120 km op de weg en een groot aantal kilometers met constant wisselende versnelling in de grote steden, constateerde ik een bezuiniging -van l3/l km per liter." (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 22 febr. Donder dag 16 maart zal voor de rechtbank al hier de behandeling worden voortgezet van de zaak tegen de voormalige Ber kelse arts O, die terecht staat op be schuldiging van gifmoord op zijn me degedetineerde Arie Lodder. Deze werd in februari 1958 dood in zijn cel gevon den. Na een vooronderzoek, dat ruim twee jaren in beslag nam en een veertien dagen durend proces, wees de rechtbank begin mei vorig jaar een tussenvonnis en gelastte zjj een psychiatrisch onder zoek door prof. mr. dr. P. A. H. Baan te Groningen. De officier van justitie mr. M. H. Gelinck had levenslang ge- eist tegen de arts, die wegens moord op zijn echtgenote reeds eerder tot le venslang was veroordeeld. Deze moord heeft dokter O. nooit toegegeven. Ook de moord op Lodder ontkent hij hard nekkig. Lodder, die zijn eigen vrouw heeft vermoord, zou ook de vrouw van de arts om het leven hebben gebracht en in de Leeuwarder strafgevangenis de hand aan zichzelf hebben geslagen, toen hij bemerkte, dat O. achter de waar heid was gekomen, aldus kort samenge vat de lezing van de Berkelse arts. De voortgezette behandeling van deze in de geschiedenis van de Nederlandse criminologie unieke zaak werd onlangs reeds uitgesteld en dreigde opnieuw te worden opgehouden door ziekte van de president van de rechtbank, mr. H. J. van Maanen. Dezj is inmiddels hersteld en aangezien het rapport van prof. Baan naar men aanneemt begin maart gereed zal zijn, heeft men nu een de finitieve datum voor de voortzetting van het proces kunnen vaststellen. DEN HAAG, 22 febr. De veehou ders zullen voor de in het melkprijsjaar november 1959-november 1960 afgele verde melk nog een uitkering uit het zuivelfonds ontvangen van 52 cent per honderd kg. melk plus vijftien cent per kg. vet. Het bestuur van het Produkt- schap voor zuivel heeft hiertoe vanmor gen besloten. Bovendien kunnen zjj, vol gens berekening van het produktschap, van de overheid nog een uitkering uit het landbouwegalisatiefonds ver wachten van 43 cent per honderd kg melk plus tien cent per kg vet. Het gaat hier om de eindafrekening over dit melkprijsjaar. In de loop van dat jaar zjjn uit beide fondsen al voorschotten uitgekeerd. AMSTERDAM, 22 febr. Morgen wordt de „Zuiderkruis" van de n.v. Stoomvaart Maatschappij Nederland in de haven verwacht. Onder de 775 passagiers bevinden zich ongeveer 600 spijtoptanten uit Indonesië, die te Soe- rabaja en Tandjong Priok zijn inge scheept. Voor kapitein K. Harder, on der wiens commando het schip de reis maakte, betekent de aankomst in Am sterdam het einde van zijn loopbaan, want kapitein Harder zal op deze dag de maatschappij met pensioen gaan ver laten. PRESTWICK, 21 febr. (AFP) Vol gens een mededeling van de „Scot- tisch Aviation Ltd" heeft de in Ned. Nieuw Guinea werkende luchtvaart maatschappij „De Kroonduif" bij deze maatschappij een vliegtuig besteld van het type „Twin Pioneer". Eerder be trok „De Kroonduif" bij deze onder neming twee van deze vliegtuigen. Het toestel, dat zestien passagiers kan vervoeren en bijna verticaal kan opstijgen, zal tegen het eind van het jaar worden afgeleverd. (Advertentie) de opMotofX" De heer P. F. Zimmerman heeft van functie gewis seld met de vice-voorzit- ter van de A.N.W.B., mr. W. A. Offerhaus, die nu dus voorzitter is geworden. De over weging, die de heer Zimmerman tot deze beslissing heeft geleid, tekenen wij op uit de mond van de heer Zimmerman zelf: >hAan het hoofd van zo'n dynamische bond moet geen oude man staan." De heer Zimmerman zeventig jaar is echter nog geen oude man. Er valt in zijn uitspraak dan ook een ondertoon van zelf spot te beluisteren. Zelfspot die ook om de hoek komt kijken als ter sprake komt, dat het aan tal leden sinds 1939, toen de heer Zimmerman in het bestuur werd opgenomen, is gestegen van 100.000 tot 450.000. „Allemaal door mijn noeste arbeid", zegt hij theatraal. En vervolgens, vrolijk: 'T/.at is een mooie zin voor u.'' Hij spreekt wèl volkomen ernstig wanneer hij zegt, dat het in het bestuur, dat maandelijks in Den Haag bijeen komt, altijd bijzon der prettig werken is. „Iedereen heeft het beste met de A.N.W.B. voor en er is echt een wil tot samenwerken. Dat maakt het al lemaal veel gemakkelijker." De heer Zimmerman kon misschien vergeleken worden met de president- commissaris van een groot bedrijf, en in zeker opzicht voelt hij het ook zo, blijkens zijn opmerking: „Wij hebben toch een grote verantwoordelijk heid tegenover ons personeel van bijna duizend man. Deze mensen moeten weten, dat ze hier hun oude dag kunnen halen." Ook zegt hij: „Wij kunnen niet alleen in guldens, kwartjes en dubbeltjes denken, maar ze zijn toch wel belangrijk." En dat valt moeilijk te ontkennen als het een organisatie betreft waar miljoenen omgaan. „Koopmanschap" wordt dan een welhaast onontbeerlijke eigenschap. Als directeur en later commissaris van de Inter nationale crediet- en handelsvereniging Rotterdam n.v. „Internatio" was dat dan ook een kwaliteit, die men bij de heer Zimmerman (voor zijn vrienden uit het vroegere Indië, waar hij vele jaren gewoond heeft: „Paul Felix") niet ver behoefde te zoeken. Toen hij in 1938 uit Indonesië kwam kon het welhaast niet uitblijven of de heer Zimmerman zou een bestuursfunctie krijgen in de A.N.W.B. Van 1930 tot zijn vertrek was hij voorzitter geweest van de Koninklijke Neder, lands-lndische Motor Club („Motorclub Java" zoals hij gewoonlijk genoemd werd) en deze organisatie was een soort „Indische A.N.W.B." compleet met een hoofdkantoor en bijkantoren, het uitgeven van kaarten en bewegwij zering. Behalve zijn ervaring in dit werk bracht hij ook een slagzin mee, waar de A.N.W.B. later een dankbaar gebruik van heeft gemaakt: „leaer lid meer, is meer voor ieder lid". In 1947 werd hij voorzitter. De prettigste herinneringen uit zijn bestuurs periode vindt de heer Zimmerman terug in de oprichting van de wegenwacht in 1946. De eerste plannen daartoe waren al gesmeed m de oorlogsjaren, toen een gedeelte van het bestuur zo nu en dan eens in een Delfts cafeetje bijeenkwam. Vervoermiddel voor de heer Zimmerman was toen een paard en wagen. Het voorzitterschap brengt vrij veel werk met zich mee. Zo heeft de heer Zimmerman talloze openingen van nieuwe wegen en bruggen bijge- woond. Ook dan wbbt even die spot: „Ik heb een pracht donkerblauw pak en vandaar dat ik nog wel eens word uitgenodigd. Voorts het openen van tentoonstellingen, en cursussenhet uitreiken van (honderden) chauffeurs- insignes voor een aantal jaren schadevrij rijdende representatieve en buitenlandse verplichtingen. Op het A.N.W.B.-kantoor kwam hij, afgezien van de maandelijkse vergaderingen, met zo vaak. Maar hij is er toch genoeg thuis om te kunnen zeggen, dat hij geen tweede kopje thee meer hoeft, omdat hij hem niet lekker genoeg 'vindt. De heer Zimmerman woont in Oosterbeek, een mooie omgeving dus om te wandelen, iets wat hij als rechtgeaard A.N.W.B.-er graag doet. („Maar niet te verzegt hij er vlug achter). „Voor lopig blijf ik als vice-voorzitter nog wat om de hoek kijkenzegt de heer Zimmerman. Een toezegging waar de gehele A.N.W.B. zijn voordeel mee kan doen. Want, zo zeggen derden, „hij heeft niet zelden progressieve ideeen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 5