Veldslag dreigt bij Loeloeaburg Voor de tweede maal een staat Loealaba ontstaan CITROEN Twee vliegtuigen in botsing Piloten per schietstoel in veiligheid Scherpe controle op voor waardelijk ontslagenen PEILVAARTUIG VOOR DE EUROPOORT TEXTIELZAKEN GAAN WEER KOFFIE VERKOPEN Lenteweer Verzoening nog mogelijk? BETERE VERBINDING AMSTERDAM-HAARLEM Nu meer spijtop tanten toegelaten Ga met Rhee in zee Nieuwe wettelijke regeling van de voetbalpool Kind verdwenen in New York lD-,95,src.v:,a^'«- Auto botst op bus: zes gewonden Werving politie: 300 man per jaar Khroesjtsjev in april naar V.N. Strijd tegen cadeaustelsel laait op Goorse werkman onschuldig ingesloten Het weer Noodoplossing? In Nijmegen door stop licht gereden MINISTER VAN JUSTITIE KNAC wil centrale alarmpost bezet door politie Schippersvrouw verdronken Zacht weer Het weer in Europa IN DE NACHT BOVEN LEEUWARDEN ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 84sfe JAARGANG No. 30760 LEOPOLDSTAD, 25 febr. (AFP, Rtr., UPI) Hoewel de Congo- lese leiders alhier, met name pre sident Kasavoeboe en premier Ileo, nog altijd hopen op een politieke verzoening met de Loe- moembistische machthebbers in Stanleystad, schijnt zulk een ver zoening militair voorlopig nog niet haalbaar te zijn. In de om geving van Loeloeaburg, een plaats die ongeveer achthonderd kilometer ten zuidwesten van Stanleystad ligt, dreigt een veld- steg tussen het leger van gene- raal-majoor Moboetoe, opperbe velhebber van de troepen die het regiem in Leopoldstad zijn trouw gebleven, en de troepen van Victor Loendoela, die opperbe velhebber is van de Loemoem- bistische strijdkrachten. JAC. VAN DER LAAN hoofdagent geert hoogeveen N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTIAANSE Uitdeuken - Repareren LEEUWARDEN, - 25 febr. In de afgelopen nacht, omstreeks twaalf uur, zijn boven Leeuwar den twee straaljagers van de luchtmacht tegen elkaar gebotst. Beide piloten hebben zich met behulp van hun schietstoel in vei ligheid weten te brengen. Hun toestellen kwamen neer bij Wei- dum (ten zuidwesten van Leeu warden) en in de gemeente Koblummerland. De neerstorten de vliegtuigen veroorzaakten MIJN OOM PIET RENAULT DAUPHINE v.a. 5250.- GARAGE DEN HOUT, Wagenweg 166—168. GARAGE HARDEBELT, Rijksstraatweg 249. Zie advertentie op pagina 12 Speurhond wees hem vier maal als dader aan geen persoonlijke ongelukken. Niets gemerkt M( RR S before pon Snij! Suède dames- en herenjasjes BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, telef 4790 Bijkantoor en Red llmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Erectie: 3. 3. W Boerrigter en Mr WAM. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Het Belgische persbureau Belga meld de gisteravond, dat reeds enkele hon derden Loemoemba-getrouwe soldaten (Van onze Haagse redactie) BEN HAAG, 25 febr. Het ziet er ®aar uit, dat de minister van Justitie ?0 mogelijkheid ziet voor een voorlo- P'Se regeling van de voetbalpool. Hij *ondigt tenminste in de memorie van Shtvvoord op zijn begroting aan de ferste Kamer een wijziging van de Lo- terijwet aan, o.a. in verband met de Voetbalpool. Het is niet aan te nemen, Jfot minister Beerman in de huidige Politieke verhoudingen reeds een defi- jhtieve oplossing voor dit probleem oeeft gevonden, zodat de aangekondig de wettelijke regeling wel een noodop lossing 7J zijn.8 da?6 bewindsman deelt voorts mede, .stapel staat éen wetsontwerp •vakantie voor arbeiders". NEW YORK, 25 febr. (UPI) De Politie van New York, bijgestaan door ®e*s, radio en televisie, heeft gisteren de hele dag gezocht naar een spoor van Vierjarige Edith Kiercorius. Men L.ee<ht aan, dat ze is ontvoerd door een teerloze vrouw, k het meisje verdween, toen haar oom ar tien minuten op een drukke straat Manhattan alleen liet om sigaretten .Saan kopen. De politie vermoedt dat dn ^00r een gefrustreerde vrouw of Diwr ,?en kinderloos echtpaar is opge- b,,„ Toewijzen voor deze theorie bestaan evenwel niet. u. eT .gebied, waar het kind het laatst uiteen, is door tweehonderd agenten sehg *amd. Zjj werden vanuit de lucht Hud door helicopters. Ook het stuk dwiiriiilriYier bij de plaats van de ver- De nf ls afgezocht. Portrett s en de televisie verspreidden riep elk van bet kind en de radio der van S oproepen om. Ook de moe- via de n vF1. een weduwe, richtte zich bliek. publieiteitsmedia tot het pu- Advertentie) nCi?giro2i?landel in tabaksfabrikaten, koffie en thee en zoetwaren. Vra^i2faar °o-,z«e«,Ujn,ieke AL IN-service. Telefoon 21001—12547. (Advertentie) aacc1 oc/tttc 7 Wij verhuren nu ook nieuwe 2 cv> zonder chauffeur. Advertentie Lange Herenstraat 36 —38 - Haarlem Telefoon 14371. Loeloeaburg zijn binnengetrokken. De opperbevelhebber van de politiemacht der Verenigde Naties, de Ierse generaal Maceoin, is van plan naar Stanleystad te reizen 0111 Loendoela te weerhouden van een rechtstreekse aanval op de troepen van Moboetoe. Aangezien Loendoela bekend staat als een gematigd man hij was het die zijn troepen aanspoorde kalm te bliiven, toen zij wilden gaan muiten bij het be kend worden van Loemoemba's dood heeft men goede hoop dat Maceoin er in zal slagen een definitieve burgeroorlog op grote schaal te voorkomen. Inmiddels zijn enkele patrouilles van Ghanese VN-soldaten uitgezonden om de troepenbewegingen in het betrokken ge bied te „verkennen". Overigens is niet precies bekend waar generaal Moboetoe met zijn troepenmacht (zeventienduizend man, zoals hij zelf zegt) zich precies bevindt, maar in ieder geval is het ook ergens in de buurt van Loeloeaburg. Sinds gisteren heeft Congo er weer een „staat" met een heuse „premier" bij. De Baloeba-leider Jason Sendwe heeft gisteren de stichting van de staat Loealaba afgekondigd. Er was at een „staat" Loealaba in Congo (Noord-Katanga), maar dat kan Send we niet deren. Het oude Loealaba was Loemoembistisch, het nieuwe pro- Kasavoeboe. De grenzen van de nieu we staat overlappen die van het Loe- moembistische Loealaba, maar ver der weet niemand hoe het allemaal precies in elkaar zit. Sendwe heeft ge zegd dat hij wil bemiddelen tussen Leopoldstad en Stanleystad. President Kasavoeboe heeft gisteren bij decreet de Nationale Bank van Con go opgericht. De bekwame Albert Nde- le, die minister van financiën was in Moboetoe's „studentenregering" hij studeerde economie in Leuven is er de gouverneur van. Overigens zal het nog wel enkele maanden duren voordat de nieuwe 'bank kan gaan functioneren. De financiële zaken van Congo worden tot die tijd beheerd door het Internatio naal Monetair Fonds. Momenteel is 32 procent van het in omloop zjjnde Congo lese geld gedekt. De reserves bedragen momenteel 2.600.000 Congolese francs tegen 1.500.000 francs in oktober van het vorig jaar. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 25 febr. Op de Ca- nisiussingel is gisterochtend een huur auto uit Hengelo door de stoplichten gereden en op een trolleybus gebotst. Rij dit ongeluk werden zes personen ge wond,'van wie drie vrij ernstig. De bestuurder van de wagen, de 36- jarige G. J. Eijssink uit Hengelo, sloeg met zijn hoofd door de voorruit. Hij kreeg ernstige snjjwonden aan het hoofd, alsmede een hersenschudding. Zijn moeder, die naast hem zat, raakte bekneld, brak een knie en liep inwendi ge kneuzingen op. Zijn vader, die met nog twee familieleden achter in de wa gen zat, kreeg een beenfractuur. De twee andere passagiers kwamen er met wat schaafwonden af. In de trolleybus werd een passagier licht gewond. De drie ernstig gewonde slachtoffers zijn op genomen in het ziekenhuis. De familie Eijssink was op weg naar een begrafe nis. De werkzaamheden aan de Haarlem merweg tussen Amsterdam en Haarlem vorderen snel. Men hoopt tegen de tijd dat de zomer drukte losbreekt de trans formatie van oude driebaansweg tot. nieuwe vierbaansweg te hebben voltooid. DEN HAAG, 25 febr. De minister van Justitie heeft voor zover thans kan worden bezien geen te hoge verwach tingen over betere wervingsresultaten voor het korps rijkspolitie als gevolg van voorlopige voorzieningen voor de poli- tiebezoldiging. In zijr memorie van antwoord aan de Eerste Kamer op de justitiebegroting 1961 schrijft hijdat op grond van de huidige organieke sterkte het korps 686 man te kort komt. Door de werving is wel een groter aantal gegadigden komen opdagen, doch het gehalte van deze sollicitanten is niet zodanig, dat een- voldoend aantal geschikte kandidaten kan worden ver kregen. Om het bestaande tekort in te lopen en voldoende vervanging voor de in de komende twintig jaar te pensio neren leden van het korps te verkrij gen (ruim 2000 man in de eerste tien jaar) wordt gepoogd voorlopig 300 man per jaar aan te trekken. DEN HAAG, 25 febr. De gruwelij ke misdrijven waarvan de laatste tijd kinderen het slachtoffer zijn geworden maken het noodzakelijk, dat de grootst mogelijke zorgvuldigheid in acht wordt genomen en zoveel mogelijk waarbor gen voer een nauwkeurige controle wor den verlangd bij voorwaardelijk ontslair uit de ter beschikkingstelling of bij voorwaardelijke invrijheidstelling uit de detentie als gevangene. In het bijzonder voor de voorwaarde lijke inv. ijheidstelling dient echter niet uit het oog te worden verloren, dat bij niet-verlening de betrokkene na expira tie van de straf zonder enige controle of de dreiging van tenuitvoerlegging van het restant van de straf in de maat schappij zou terugkeren. Dit deelt de minister van justitie de Eerste Kamer mee in zijn memorie van antwoord op zjjn begroting 1961. Van de verkeerswetgeving zegt de minister dat daaraan thans hard wordt gewerkt. Over een aantal punten worden nog besprekingen gevoerd o.a. met de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. In het in te dienen wetsontwerp zal o.a. de mogelijkheid van ontzegging van de rijbevoegdheid voor het leven worden geopend. Het wetsontwerp over de W.A.-verze- kering is volgens de bewindsman in vergevorderde staat van voorbereiding. De «dating van spijtoptanten ge schiedt thans op ruimer schaal dan ooit tevoren en is met nieuwe waarborgen omgeven. Uitgangspunten van het be leid blijven de nood waarin de betrok kenen verkeren en de band met ons land. Indien verruiming van toelating no dig is bestaat bij de minister bereidheid herziening van de richtlijnen in overwe ging te nemen. De opvangcapaciteit van Nederland geeft de uiterste grenzen aan, waarbinnen de toelating van spijt- LONDEN, 24 febr. (UPI) Hoge communistische functionarissen hebben laten weten, dat premier Khroesjtsjev „op geruisloze wijze" zijn plan heeft la ten varen om de heropening van de komende zitting van de Algemene Ver gadering van de V.N. bij te wonen. De Russische premier schijnt echter wel van plan op een later tijdstip, vermoe delijk in april, de vergaderingen van de Assemblee bij te wonen. Engeland Het Lagerhuislid (voor Labour) Marcus Lipton heeft de rege ring gevraagd bedden in het Lagerhuis te installeren ten behoeve van de le den die na de vrij veel voorkomende nachtelijke vergaderingen met meer thuis kunnen komen. (Reuter) (Advertentie) heeft een groot gezin en gebruikte daar voor tot voor kort een grote, dure wagen. Deze laatste heeft hij nu verruild voor 2 DAUPHINE'S. Resultaat? Totale kosten aan brandstof, reparaties, wegenbelasting en verzekering belangrijk lager; ruimte voor 8 personen, welke ruimte niet steeds in gebruik is. Hebt U een groot gezin en een slee van een wagen? Knobbelt U dit ook eens uit. U komt tot verrassende conclusies. (Advertentie) LISSE, 25 febr. Vorstelijk en fier stevende gistermorgen tegen elf uur de „Eurowerken" de sluizen van Spaarndam binnen. Op de ach tersteven wapperde al even fier de driekleur. „De Eurowerken", het nieuwe peil vaartuig bestemd voor de Europoort, maakte zijn techni sche proefvaart. Het schip is, in op dracht van de gemeente Rotterdam, gebouwd door Akerboom's Scheeps- en Jachtwerf N.V. in Lisse en zal maandag worden afgeleverd. Bijna acht maanden is er gewerkt aan het peilvaartuig, dat door twee Schot- tel-roerpropellers wordt aangedre ven. Hierdoor is het schip zeer snel wendbaar. Voor de peïl-werkzaam- heden is het schip onder meer uit gerust met een zelf-registr erende Atlas-dieptemeter, die de juiste profilering van de bodem aangeeft. Bovendien heeft de Eurowerken een mqbilofoon en een zender. Het peilvaartuig is 18.85 m lang, 4.50 m breed en heeft een diepgang van 1.48 m. PARIJS, 25 febr. (Rtr.) Het cen trale comité van de Franse commu nistische partij heeft gisteren twee vooraanstaande leden uit hoge partij functies gezet. Het zijn de 42-jarige Marcel Servin, die is ontslagen als se cretaris van het centrale comité en als lid van het politieke bureau en de 54- jarige Laurent Casanova, die ook ver vallen is verklaard van het lidmaat schap van het politieke bureau. Zij blij ven echter lid van het centrale comité. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 25 febr. De strijd tegen bet cadeaustelsel zal de komen de maanden weer oplaaien. Vanaf vrij dag 3 maart zal men in alle textiel- en huishoudelijke-artikelen-zaken in ons land naast zeep nu ook koffie kunnen kopen tegen de prijs van 1,29 per halfpondspak. (De normale prijs van deze koffie bedraagt .t 1,56). Dit heeft gisteren de voorzitter van de commissie cadeaustelsel textielhandel, de heer B. I. Terheijden, meegedeeld. „Het euvel van het cadeau-geven van branche vreemde artikelen heeft zich de laatste maanden nog steeds meer uitgebreid en onderhandelingen met de zeepfabri kanten en in de levensmiddelenbranche om hun cadeau-acties te staken hebben tot dusver niets opgeleverd". integendeel, zo concludeert de com missie: de cadeau-acties nemen hand over hand toe. Nutricia in Zoetermeer bijvoorbeeld heeft thans een aanvraag lopen voor de levering van enkele tien duizenden schortjes, die deze fabriek als cadeau-artikel gaat gebruiken bij een of meer van haar produkten. Af gezien van het feit dat de Nederlandse textielindustrie er niet over denkt deze schortjes te maken, meent de com missie toch dat het tijd wordt opnieuw maatregelen te nemen. Zij doet dat doos, het in de handel brengen van goedkope kwaliteitskof- üie, verpakt in „gouden" zakjes. De koffie-actie werd ook al van juli 1957 tot juli 1958 gevoerd. Er werd toen een omzet van liefst twaalf miljoen gulden aan koffie bereikt. Dat beteken de meer dan acht procent van de to tale koffieomzet in ons land. In sep tember van het vorig jaar startten de textiel- en huishoudelijke-artikelen- zake, met de verkoop van wasmid delen en huishoudzeep, omdat ook toen al de zeepfabrikanten niet bereid ble ken om hun acties, die voor deze za ken bijzonder nadelig zijn, te staken. „We gaan net zo lang met onze ac ties door totdat er een oplossing voor het cadeaustelsel is gevonden. Des noods wordt 't een chaos. In dat geval zal een bevredigende oplossing niet meer kunnen uitblijven. Bij het lanc®' ren van de zeepactie vorig jaar heeft de commissie een beroep gedaan op de gehele detailhandel om haar m de strijd tegen het cadeaustelsel te steunen. Het was verloren moeite. De medewerking bleef achterwege en het kwaad woe kerde voort", aldus voorzitter Terheij den. optanten moet blijven in het geheel der regeringstaken, aldus de minister van justitie. Hij verklaart voorts, dat een klein aantal mensen in het voormalige Nederlands-Indië met Europeanen ge lijk werd gesteld. Op grond daarvan hebben zij voor het Nederlanderschap geopteerd. De Hoge Raad besliste 1954, dat deze opties geen effect kon den hebben. Indien deze opties echter aanvankelijk door de Nederlandse auto riteiten als geldig werden beschouwd, dan kunnen, aldus minister Beerman, deze „dwaaloptanten" met hun gezinnen in Nederland worden toegelaten. GOOR, 25 febr. Van 16-31 januari heeft een Goorse loswerkman onschul dig in de Almelose gevangenis opge sloten gezeten. Dit is komen vast te staan, nu de Oldenzaalse politie een 22-jarige man uit Lochem heeft aan gehouden in verband met een veertig tal inbraken, die hij heeft gepleegd in diverse dorpen en steden in Overijssel en Gelderland. Daaronder bevonden zich ook de in-' braken in Diepenheim en Goor, waar van de los werkman werd verdacht en waarvoor hij onschuldig heeft opge sloten gezeten. De officier van justitie mr. De Walle te Almelo ging destijds tot opsluiting over, omdat hij dit wettig achtte: de werkman was door een speurhond uit Balkbrug tot vier keer toe aangewezen als verdachte. Bovendien was de man in een der nachten, toen er in Goor was ingebroken, gesignaleerd. Een sleu tel, die op de plaats van een inbraak werd gevonden, was bovendien een stiUe getuige tegen hem. Deze paste namelijk op een deur van een zijner vroegere kosthuizen in Enschede. DEN HAAG, 24 febr. De K.N.A.C. heeft in een brief aan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken de instelling van een landelijk telefoon nummer voor de melding van ongeval len e.d. bepleit. De K.N.A.C. wijst er op, dat het in stellen en bemannen van een dergelijke post duidelijk overheidstaak is. Alle meldingen over ongevallen, verkeers- congesties e.d. dienen direct aan de po litie te worden doorgegeven. Niet al leen om te bereiken dat ten snelste hulp wordt geboden, maar ook omdat invoering van een systeem van meer centrale verkeersgeleiding en een ge coördineerde aanpak van verkeespro- blemen op die manier het best bevor derd worden. Een centraal nummer voor ongeval len zal door het publiek ongetwijfeld ook worden gebruikt voor het melden van diefstallen, berovingen e.d. De K.N.A.C. vraagt daarom om een cen trale alarmpost, die bezet wordt door de politie. Te overwegen zou zijn om het landelijke nummer niet alleen in te stellen voor meldingen over calamitei ten op de buitenwegen, maar ook bin nen de bebouwde kommen, aldus de brief. ROTTERDAM, 24 febr. De 57-ja- rige schippersvrouw K. H. Weerden- burg-Schumacher is in de binnenhaven verdronken. Vermoedelijk is zij don derdagavond mis gestapt toen zij aan boord van de ,,Eldorado2" wilde gaan. De trieste ontdekking deed haar man, toen hij vanmiddag op zijn schip te rugkeerde. Hij zag het stoffelijk over schot tussen schip en wal drijven. De twee straaljagers, een „Hunter", afkomstig van de vliegbasis Leeuwarden en een „Sabre" van de vliegbasis Twente, namen deel aan een tweedaag se luchtverdedigingsoefening die in twee nachten een verhoogde activiteit bracht op de vliegbases Soesterberg, Leeuwar den, Twente en Ypenburg. De namen van de piloten zijn: eerste luitenant T. G. de Jager, afkomstig uit Bergum, 30 jaar oud, gehuwd. Hjj vloog het „Hunter"-toestel. De piloot van de „Sabre" was de tweede luite nant J. Kuper, afkomstig uit Schild- wolde. De heer Kuper is ongehuwd en 24 jaar oud. Piloot De Jager voelde, toen hij aan het laatste gedeelte van zijn vlucht be zig was, plotseling een hevige klap te gen zijn toestel. Hij bedacht zich geen moment, stelde zijn schietstoel in wer king en daalde aan de parachute boven het oostelijk gedeelte van Leeuwarden neer. Hjj kwam terecht op het dak van een huis aan de Coehoornstraat. Zijn toestel stortte neer op een weiland twee honderd meter achter de boerderij „Sathe Wielstenzijl" van de familie Kalma, nabij een stal waarin een groot aantal koeien zijn gestald. De familie Kalma, de heer S. Kal ma, zjjn echtgenote, een broer en een pleegzoon, heeft van het neerstorten van het vliegtuig totaal niets gemerkt. De familie werd wakker door de drukte van de vele auto's die naar de plaats reden, waar het toestel was neergestort. „Het was voor ons door het oogje van de naald", aldus mevr. Kalma. Op bijna dezelfde plaats waar De Jager is neergekomen ttortte tijden's de jongste wereldoorlog een Ameri kaanse bommenwerper neer. Eveneens in de nacht. Toen is men wel uit de slaap opgeschrikt door de klap. De „Sabre" was vannacht nog niet gevonden. De piloot, de tweede luite nant Kuper kwam in de omgeving van Kollum terecht. Omdat meldingen over zijn toestel uitbleven, nam men aan dat dit in de Lauwerszee of de Waddenzee is neergestort. In luchtmachtkringen was men bijzon der verheugd over de zeer gelukkige af loop van dit vliegongeluk. De lucht machtvoorlichtingsdienst sprak van een „wonder". FRANKFURT, 25 febr. (UPI) De „Unie van jonge Europeanen", een or ganisatie die beschreven wordt als „een onafhankelijke groep die naar de een making van Europa streeft", heeft een open brief opgesteld aan Walter UIbricht, de leider van de Oostduitse communis tische partij. UIbricht wordt erop attent gemaakt, dat 55 leden van de Oostduit se „Volkskammer", 54 professoren aan Oostduitse universiteiten en tenminste 20 bekende Oostduitse journalisten be kende oud-nazi's zjjn. (Advertentie) BARTEUGRISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op de meeste plaatsen droog weer met opklaringen. Matige tot krach tige zuidelijke wind. Aanhoudend zacht. Zondag: Zon: 7.34-18.13. Maan: 14.21-5.18. Maandag: Zon: 7.32-18.15. Maan: 15.17-5.57. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, .5 febr. Februari is be zig om zich bij de kleine groep van bij zonder warme februarimaanden te voe gen. De gemiddelde etmaaltemperatuur ligt vrijwel gelijk aan het record voor deze eeuw, dat in De Bilt 6.3 gr. C. bedraagt in 1926 gemeten. Vrijdag zijn wij opnieuw in een zeer zachte zuide- luchtstroom gekomen waarbij in z.uid-Limburg alweer 14 gr. werd ge meten. Vandaag lagen de maxima in ons land nog weer enkele graden ho ger. Een zwak front boven de Britse veroorzaakt vooral in de wes telijke helft van ons land tjjdeljjk wat meer bewolking maar regen van enige betekenis wordt er niet verwacht. Ook morgen zal de temperatuur flink bo ven normaal blijven zodat februari ons ook deze laatste dagen met lentetem- peraturen blijft verwennen. max min neersi Station Weer temp temp afgeJ gisteren 24 uur Oen Heldei half bew. 9 5 0 Ypenburg regen 12 5 1 VÏissingen geh. bew. 11 7 2 Eelde zw. bew. 9 5 0 De Bilt zw. bew. 11 5 1 T*vente zw. bew. 11 7 3 Eindhoven zw. bew. 13 7 4 Z.-Limburg zw. bew. 14 8 0 Stockholm geh. bew. 4 -0 0 Oslo motregen 5 -1 2 Kopennagen geh. bew. 3 3 1 Londen regen 10 5 3 Amsterdam zw. bew. 11 6 0 BrusseJ zw. bew. 14 7 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1