KLOKSLAG MIDDERNACHT, een routine-imitatie (welke film?! Alliance kan voor climax in de spanning zorgen Pastoor P, van Diepen viert in mei zijn zilveren pastoraat Agenda en Haarlem evim Goede vocale concert van prestaties op Toonkunst i J bel no 17919 J Credietbank HET SPAARNE Pardoes het water in De held van Marathon Prolongaties en reprises Michigan-Kid TAXI 13000 Geen verandering in de standenlijst Uit STAD en STREEK Actie onder parochianen om huldiging voor te bereiden J aarvergadering van „St. Joris" Kees Kuyt Combo voor de H.J.C. PIANO'S HOCKEY IN HAARLEM EN OMGEVING ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 PAGINA 2 Lido Apotheken en dokters diensten Heemstede H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Cinema Palace Roxy OSCAR MANDL1K 90 JAAR Huurkoopfinanciering op elk gebied Het Witte Paard I. Brauckmann benoemd tot commissaris ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN Andere jubilea Binnenhuis-architectuur - Woning-inrichting Films Toneel Muziek iJiversen entoonstellingen rs ündio Hooi Derde klasse BURGERLIJKE STAND HAARLEM Hockeyprogramma Kom Kijken op de toonzaal van lampenfabriek DIJKSTRA Protest tegen aantasting Zandvoortse duinen WASSERIJ DUYN 45-urige werkweek in bakkerij bepleit Adjunct-archivaris promoveert NAAL De misdaad, tot in de finesses voor bereid en als een militaire operatie met discipline, nauwkeurigheid en durf uit gevoerd, liefst door veteranen, die daar bij van hun in de laatste wereldoorlog opgedane ervaringen gebruik maken, is mode geworden in de fantasiewereld van de film. Bioscoopbezoekers, die prettige herin neringen hebben bewaard aan „Kolo nel Hyde contra Scotland Yard", de knappe komedie van de Britse regis seur Basil Dearden, zal het gegeven van „Ocean's 11", een füm in Panavi- sion en technicolor van zijn Amerikaan se collega Lewis Milestone, die hier te lande wordt vertoond onder de titel „Klokslag middernacht", bekend voor- Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiH voor automatische filmprogramma-opgave Üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininmiiiï Haarlem Apotheken: fechoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Stationsapotheek, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselahn 164. tel. 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: Jac. J. Glas, Herenweg 191, Heemstede, tel. 36617. Dierenarts: J. Westerman. Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, tel. 51555. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. M. Kamps, B. v. Len- nepweg 1. tel. 33032; J. van Walsem, Bron- steeweg 32, tel. 38377. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal- seweg 126. tel. 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Dokter dienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 152, tel. 61054. Zandvoort Apotheek: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- straat 1, tel. 2181. Santpoort Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, zuid, tel. 02560-8249. Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. 02560-8310. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius: N. Groenmarkt: 6.30. 7.30, 8.30 H.. 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45 8, 9.15 H„ 11 u. 12 en 18 uur. Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans. Spaame: 6, 7.30, 9, 10.30 H en 12 uur, St.-Jan, A'damstraat: 6.15. 7. 8.15. 9.30 H„ 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H., 10.30 en 11.45 uur. 18 uur avond mis. H. Hart, Kleverpark, 7, 7.4o, 9, 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Baroara, P. Kruger. straat: 7. 7.45. 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7.30. 9 H„ 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Vil Smarten en St. Ba- vo, Rijksstraatweg: 6.30. 7.30. 8.45 H 10.15 11.30 en 18 uur (Avondmis) H.H, Petrus en Panlus: 7 8.30, 10 H„ en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid: 7.30. 9 H„ 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 7.30. 9. 10.30 H„ en 12 uui AERDENHOUT: 7.30, 9 H.. en 11 uur. ZANDVOORT. H. Agatha: 7.30 9 H.. an 11 uur. ZANDVOORT. Huis in de duinen: 8.45 uur CVERVEEN: 7. 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE, (H. Bavo): 7.30 8.30. 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hevelvaart) 6.45 7.45 b.4Ü tl., 10. 11 en 12 uur SPAARNDAM: 7.30 en 10 H BENNEBROEK. (H Jozef): 6.45, 8. 9.15 ii., en 11 uur VOGELENZANG (O.L.Vr. Hemelvaartl 7.30, 8.30 en 10 uur .1. komen. Maar juist die aangename her innering zal onvermijdelijk leiden tot vergelijkingen tussen beide films, die sterk ten nadele van het Amerikaanse produkt uitvallen. Danny Ocean in de persoon van Frank Sinatra weet elf deskundigen en beproefde oorlogsveteranen over te ha len om vjjf speelhuizen in het fameuze Las Vegas van vele miljoenen te be roven. Wat er daarna gebeurt, als een louche financier (Cesar Romero) ont dekt, wie de daders zijn en zich met die wetenschap een ruim aandeel in de buit wil verzekeren, is wel amu sant, evenals de volkomen onverwachte wijze, waarop de daders zich hun ge makkelijk verworven rijkdom zien ont gaan. Maar eer het zover is, heeft Mi lestone, die zich sinds ,,A Walk in the Sun", een hoogtepunt in zijn loopbaan ais filmer, steeds minder op zijn artis tieke fantasie en steeds meer op zijn commerciële routine is gaan verlaten, de toeschouwer meer dan een uur lang verveeld met hele reeksen losse scène tjes en „nummers" van vocalisten, in strumentalisten en danseressen, die niets met de ontwikkeling van de dra matische actie noch met de typering van de verschillende karakters hebben te maken en die waarschijnlijk alleen maar zijn ingelast, omdat ze volgens de Hollywoodse statistieken op zich aan trekkelijk moeten worden geacht voor het publiek. Ook de wijze, waarop de overval zelf werd verfilmd, levert weinig spannende momenten op, zodat het geheel zeker na Basil Dearden's „League of Gentle men", een bijzonder onbevredigende indruk achterlaat. Lido, 18 jaar. Men behoeft bepaald geen kenner van de klassieke oudheid zijn om de film „De held van Marathon" met vrucht te kunnen volgen. Wij maken ons overigens sterk, dat ook Jacques Tourneur de regisseur dat niet is. Waar het de makers van deze Amerikaanse füm om te doen is geweest, is vermoedelijk niets anders dan het vertonen van een reeks opzienbarende wreedheden en andere aantrekkelijkheden, waarvoor men meent een groot publiek warm te kun nen maken. Allerlei dingen, waarover men in een „modern" verhaal het hoofd zou kunnen breken, zijn toegestaan, nu het om een „sensationele" reconstructie van de historische slag bij Marathon gaat. Natuurlijk is het allemaal specta culair: de kleuren en het grote doek, de massaregie, de liefdeshistorie en al die andere geijkte vermakelijkheden van het witte doek. Wie er plezier in heeft, kan in Cinema Palace terecht. 14 jaar. evenmin trouwens als spanning. Men zou zelfs kunnen zeggen, dat de Ameri kanen zichzelf min of meer in het ootje nemen. En dat is al heel wat. Tot en met morgenavond kan men er zich ze ker mee amuseren, 14 jaar. Minder onschuldig is de film „Cobra afgod", spelend in de tropische oerwou den. De film biedt inderdaad verschil lende bijzonder mooie opnamen en han delt verder over een jongedame, een soort priesteres, die van een duivelse macht bezeten schijnt. De film is toe gankelijk voor 14-jarigen. In Frans Hals blijft de uitstekende filmcomedie „De grote bedrieger" in vertoning. 14 jaar. Studio prolongeert opnieuw de luchtige beschouwing van de Griekse haven-zelfkant „Nooit op zondag". Volw. In Luxor wordt een re prise gegeven van „New York ont waakt", een nogal schril beeld van de wereldstad. 18 jaar. Minerva vertoont tot en met morgenavond „Slaapkamer geheimpjes", een charmante comedie. 18 jaar. Morgen en woensdagmiddag draait er „Abott en Costello als lood gieters". Alle leeftijden. Maandagavond wordt de expeditiefilm „Dwars over de Zuidpool" gedraaid. Alle leeftijden. Voor volwassenen is „Bittere Rijst", die don derdagavond in reprise komt. (Advertentie) l Advertentie) "/.a." .ijjjfc"5*, yWf; v - Z IJL WEG 57 - HAARLEM HUURPIANO'S IN RUIME KEUZE AERDENHOUT, 25 febr. De be kende Aerdenhoutse zeeschilder Oscar Mandlik wordt 23 juni 90 jaar. In ver band hiermee wordt er in de eerste weken van juni in huize Bloemenheu- vei in Overveen een eretentoonstelling gehouden van zijn schilderijen, por tretten en tekeningen. ANTI HONGER ACTIE Ten bate van de anti honger actie wordt van avond voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar een cabaretavond gehouden in jeugdhuis Deining aan de Ripperda- straat. In Roxy gaat het weer hard toe. Tot en met morgenavond draait er de qua si Wild West-film „Michigan-Kid". Men kan de film geen humor ontzeggen, KRUISWEG 70 HAARLEM TEL, 13239 Persoonlijke en discrete behandeling HAARLEM, 25 febr. Een 35-jari- ge redactrice uit Haarlem die met haar auto op de Oranjekade reed en meende dat deze weg rechtuit doorliep, dook gisteravond omstreeks tien uur pardoes in het koude water langs de schouw burg. Zij moest met een diepe snijwond aan het rechterbovenbeen naar het Gro te Gasthuis worden gebracht. De auto werd later met een takelwagen op het droge gehaald. Een 15-jarige automonteur ui* Haar lem reed gisteren op zijn fiets het Spaar- ne in. De jongen ging van de Spaarn- wouderstraat naar het Korte Spaarne en moest plotseling uitwijken voor een auto. Door de onhandige manoeuvre reed hij rechtuit het water in. De auto mobilist en een omwonende trokken de. jongen op het droge. (Advertentie) HAARLEM, 25 febr. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden gaven in groep 1 geen wijzigingen in de standen- lijst. Zoals te verwachten was, won Reeuwijk, zij het nog na veel strijd, zijn afgebroken partij, terwijl Hopman en Hartendorp door hun overwinningen er voor zorgden, dat zowel boven, als onder aan de ranglijst geen verande ringen kwamen. Pancras en Hoogland maakten het elkaar zo moeilijk, dat deze partij in een nog zee onoverzichtelijke stand moest worden afgebroken. In groep 2 werden enige zeer belangrijke partijen gespeeld. De strijd tussen de nrs. 1 en 2 eindigde onbeslist, met welk re sultaat Stam, die zijn partij won, het meest gebaat, was, en deze is nu in puntenaantal gelijk met Haverkort Sr. gekomen. Ouddeken heeft nog wel de leiding, doch zijn voorsprong op zijp beide concurrenten bedraagt nog slechts een punt. Bovendien heeft hij een wedstrijd meer gespeeld. Ook voor bezetting van de onderste plaatsen werden enige zeer belang rijke partijen gespeeld. Mossinkoff zag kans zijn rivaal te kloppen en heeft de rode lantaarn thans overgedragen aan Joosten. Echter ook Banken, die ver loor, it nu volop in de degradatie- moeilijkheden, terwijl ook Holtkamp hierbij nog betrokken kan worden, v. d. Meer zorgde, door zijn zege, wat meer uit de gevaarlijke zone te komen. In groep 3 verloor Claveaux door tijd nood op jammerlijke wijze. Lunenburg won zeer snel, terwijl v. d. Berg eerst in de eindfaze an de strijd de volle dige winst in de wacht wist te slepen. Het gevolg van een en ander was, dat v. d. Berg thans weer in deze groep de leiding heeft hernomen. Haverkort Jr. behoudt echter nog steeds de beste kansen op de eerste plaats. De uitslagen waren Hartendorp-Blee- kemolen 1—0, Brohet Hopman 0—1, v. d. Velde Reeuwijk 0—1, Hoogland VINCENTIUS Voor de St.-Vincen- tiusvereniging te Haarlem wordt zon dag 26 februari, 's morgens om kwart voor tien, in de St.-Franciscuskapel aan de Zoetstraat een H. Mis opgeda- gen, waarna het gemeenschappelijk ont bijt en de algemene vergadering volgen. „ST. ADELBERT" De lezing van prof. dr. F. van Heek voor de leden van de afdeling Haarlem van de St. Adelbert-vereniging, die aanvankelijk dinsdag 28 februari in de zaal. Ged. Oude Gracht 29 gehouden zou worden, is nu gesteld op dinsdag 7 maart. Het onderwerp van de lezing is: Sociale Mobiliteit in Nederland. HAARLEM, 25 febr. De heer I. Brauckmann, hoofdinspecteur van poli tie, is met ingang van 1 februari be noemd tot commissaris van politie. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 Pancras afgebr. Haverkort Sr. Ouddeken 'AVt, v. d. Meer Banken 10, Stam v. d. Stoop Sr. 10, Mossinkoff-Joosten 10, Puts v. d. Berg 01, Lunenburg Baas 10, Claveaux Haverkort Jr. 0—1. Lad derwedstrijd: v. Emmerik Huyboom Va. Voor de Bondscompetitie werd de uitslag van H.W.P. 3 Halfweg 3 na arbitrage: Puts Spruit 10, Raap Griep 10, v. d. Stoop Sr. G. Blees 10, Joosten Bronkhorst 01,' Mossinkoff Geel 10, Haverkort Jr. Wijngaarden 01, Claveaux Krom hout 01, v. d. Berg Broerse »/a>/2, Baas D. Blees 0 1, Goedemans Mes 10 totaal 51/.» 4Va. ZANDVOORT, 24 febr. Op 21 mei eerste Pinksterdag zal pastoor P. v. Diepen zijn zilveren jubileum vieren als herder van de Sint Agatha-parocliie te Zandvoort. Opdat dit betrekkelijk zeldzame jubileum op passende wijze zal worden gevierd, heeft zich onder voorzitterschap van kapelaan J. P. M. Alleman een comité gevormd, waarin alle katholieke verenigingen en organi saties van Zandvoort vertegenwoordigd zün. Door middel van een breed opgezet te collecte-actie wil men gelden bijeen brengen om de jubilerende herder op zijn feestdag ook op stoffelijke wijze te doen blijken van de waardering en dank baarheid van zijn parochianen. De pas toor heeft te kennen gegeven, dat een hem aan te bieden geschenk in de eer ste plaats dienstbaar zal zijn voor de parochie. De gedachten gaan daarbij naar een geluidsinstallatie in de kerk waaraan grote behoefte bestaat. Daarmede is een bedrag van 3500 ge moeid; geen geringe opgave voor het comité dat met veel enthousiasme aan zijn taak is begonnen. Middels een cir culaire heeft men zijn plannen ter ken nis van de Zandvoortse katholieken ge bracht. Wanneer per gezin .gemiddeld een bedrag van 6,- wordt bijgedragen kan het beoogde doel worden bereikt. Er wordt ook een beroep gedaan op de meerderjarige, inwonende kinderen. Velen van hen zijn door pastoor van Diepen gedoopt en-of voorbereid voor de eerste- en plechtige H. Communie. Het comité rekent wat de jongeren be treft op een bijdrage van gemiddeld 2,50 per persoon. Alle zeilen zullen worden bijgezet want men koestert plannen om de pastoor ook een blijvend aandenken voor zijn persoonlijk gebruik aan te bieden. (Advertentie) "Basten GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 CINEMA PALACE: „De held van Mara thon", 14 jr. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De grote bedrieger", 14 jr. (5e week); 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2 4.30, 7 en 9.15 u. Di. 2 en 8 uur. LIDO: „Klokslag middernacht', 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: „New York ontwaakt", 18 jr. 2. 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus 2, 7 en 9.15 u.Schurken gaan naar de hel", str. volw. REMBRANDT: „Heimelijke verhouding" str. volw. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: „Michigan kid", 14 jaar. Ma. t.m. do.: „De cobra atgod", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Nooit op zondag", volw. (tie week) 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. MINERVA: zaterdag en zondag, 7 en 9.15 u. u Slaapkamer geheimpjes", 18 jaar. Za 2 3D u., zo. 2, 4.15, wo. 2.30 uur: „A. en C. als loodgieters", a.l. Ma. 8.15 uur: „Bittere rijst", str. volw. Zaterdag 25 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „De Spaansche Brabander een voortreffelijke en fijnzinnige vertolking van Bredero's raak getekend volksstuk. Regie: Ton Lutz. In de hoofdrollen: Max Croiset en Luc Lutz. Zondag 26 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „Dubbel spel", een blijspel van Jean Quitton. Regie: Pim Dikkers. In de hoofdrollen Enny Meunier, Pim Dekkers en Pieter Lutz. Maandag 27 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging V.Z.O.D. in „De gouden Kooi". Zaterdag 25 februari Provinciehuis, 20.30 uur: Mozart-her den- king. Concert door N. Ph. O. en Neder lands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. Zaterdag 25 februari St. Jozefkerk, Jansstraat, 20.30 uur: Jon- gerenconierenties. Maan lag 27 tcbruan Gebouw St. Bavo, Smedestraat, 19,15 u.: Ontspanningsavond Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Haarlem. Hotel Vreeburg, Kerkplein, Bloemendaal, 6 uur: Jaarvergadering Buurtvereniging ..Bioemendaal". Renaissance-zaai, Frans Halsmuseum, 8 uur: ..Een oudheidkundige reis door Twee stromenland", lezing door prof. M. A. Beek, in het kader van de Nederlandse Boeken week. Raadhuis Halfweg, 19.30 uur: Openbare Gemeenteraadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Donderdag 2 maart Concertgebouw, 19.30 uur: Modeshow In- terscholair Jeugdtournooi. Krelagehuis, 1317 uur en 1923 uur- Haarlemse /oorjaarsbeurs voor de Vrouw. Raadhuis Hoofddorp, 14.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering gemeente Haar lemmermeer. Renaissance-zaal Frans Halsmuseum, 8 u.: De Haarlemse literator Barend Rijdes spreekt in het kader van de Nederlandse Boekenweek over eigen werk^ m.n. zijn nieuwe roman „De burgemeester". Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, net voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy Ge opend dag. van 1012.30 en van 12.3017 uur, zo. van 1417. fians Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1015 en zo 1315 u. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend ie dere werkd. beh maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. iiisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze Kuhst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstm.i verheid. Geopend van 10—17 u. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal ,Jn 't goede uur", Korte Hout straat 1. hoen Nieuwe Kerkplein Expo sitie van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Julia Giesberts. Geopend dag. (ook zo.) van 1022 u. Bloemenhcuvel (Overveen): Expositie van Anton Pieck (t.m. 26 febr.) Geopend van 10 tot 5 uur 's-zondags van 2—5 uur Vleeshal, Grote Markt: Beroepententoon stelling 1961. (Stichting tot Bevordering van de Beroepenvoorlichting). Geopend voor het publiek: iedere woensdag van 8—10 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Nwe Gracht; Expositie over de Bijbel (t.m. 5 mrt.) Geopend: zo. en ma van 13—17 uur; overige dagen van 10—17 uur. (Advertentie) l'ELEVltilt RADIO erkend gediplomeerd .RUISSTKAAI 38 HAARLEft. Tel 14609 HAARLEM, 23 febr, Nog een keer krijgen de heren van Alliance de gele genheid om op spectaculaire wijze te rug te komen in het nieuws over de hockeyprestaties in de overgangsklas se. De thuiswedstrijd uit de eerste ron de werd een overwinning voor Al liance. Slagen zij er ook nu in om de Hagenaars te verslaan, dan zorgen de Zwartwitten met alleen voor een cli max in spanning, maar bewerken te vens dat zij daar nog middenin zitten. Van de enters uit bezien lijkt het ech ter op realisering van een sprookje. Als de overwinning van Strawberries pp Laren 2 geen toevalligheid is ge- 'weest, veroorzaakt door het niet op vol le sterkte uitkomen der Larinezen, dan krijgt BMHC 2 het zwaar te verduren in Velsen. De Bloemendalers kunnen een potje breken, maar door de Velsen- se klip goede te omzeilen hebben zij een gedegen reserve voor de ontmoe ting met Laren, kandidaat no. twee. Dat omzeilen echter zal niet makkelijk gaan, doch pessimisme hoeven zij zich niet aan te meten. HBS tenslotte zal in Amsterdam een redelijke kans op over winning wel weten te benutten, waar mede de leidersplaats in de promotie klasse afd. D geen gevaar loopt. Voor Leiden is er een glansrol in de overgangsklasse en de reserves van deze club zorgen voor een sterke afstraling daarvan in de tweede klas se. Of zjj de sterkte van Zandvoort daar kunnen evenaren? Zondag zul len de onderlinge verhoudingen wel gelijk blijven, daar deze teams de volle winst ten koste van Alliance 2 en Kievieten 3 zullen behalen. Schey- beeck heeft een vrije dag. Dat zij het genoegen zullen beleven dat „voor ganger" Kraaien zal struikelen over Hoorn, dat ligt echt niet in de ver wachting. In de derde klasse is er weinig uit zicht op winst voor Alkmaar 3, ook al spelen zij tegen hun broeders van het tweede. Deze laatste n.l. zitten goed te paard voor de reis naar de top. Ook voor Eeclitrop 3 zit er zondag geen hoera-resultaat in tegen en bij het ster ke Hermes. En zo blijven deze twee zwakke broeders nog wel een weekje tegen elkaar leunen op de onderste sport. Geheel ander beeld geeft het programma in 3 E. Daar staan voor Ever Swift zowel als voor runner-up Hurley moeilijke wedstrijden voor de boeg. Inzet daarbij is de één punt voor sprong welke de Haarlemmers (nog) hebben. Een klasse lager gaat Rood Wit 1 de triompfater worden en zal zondag geen grote opgave hebben tegen Leiden. Als Alliance 4 volledig in het veld kan ko men, dan mag niet worden verloren van Zandvoort 3 en gelijke winstkansen liggen er voor Saxenburgers en Straw berries. De dames van Alliance staan dit weekeinde voor een krachtproef welke de ommekeer ten goede zal moeten be wijzen. De eerste ontmoeting met Be Fair op eigen veld liep uit op eeu magere zege voor de gasten (0-1) dank zij een geslaagde straf bully. Be Fair staat bijna, bovenaan en of het nu nog zat lukken oir voor een spectakel- stuk te zorgen is wel zeer de vraag. Nu in de tweede klasse Rood Wit al BEVALLEN van een zoon: M. J. Piekhaar-Kok, E. G. van Vessum-van Lent, E. M. L. Seetz-Tebbens23, A. Kars- seboom-Schifferling, T. J. van Eeden- Booms, M. C. J. van den Ejjkhoff-Lem- mink, E. A. Quist-van Duffelen. BEVALLEN van een dochter: A. M. Heemskerk-de Hullu, T. E. A. Venne- ker-Smit, J. Visser-de Wijs, W. M. G. van Bakel-Put, G. D. van Tongeren- Reitsma, H. P. M. Bakker-van Leeu wen. ONDERTROUWD: L. F. van Falken- burg en C. G. C. Havelaar. GEHUWD: E. W. van Werven en G. Wagner, M. A. Schellekens en O. van Waart, B. Klerk en J. de Zeeuw, C. G. Badcock en E. M. Wewer, A. J. Peters en M. E. Hermsen, T. van Galen en A. P. A. de Jong, J. A. Alders en D. J. de Boer, C. E. Durans en J. Bakker. OVERLEDEN: M. Alderden, 82jr., Westerhoufpark; H. A. M. Sprengers, 54jr., Neptunusstraat; B. Klaster-Oost, 79jr., Jansstraat; G. A. Giebels-Gerrit- sen, 54jr„ Ostadestraat; J. Eckhardt, 81 jr., Jansstraat; P. C. Gottlieb, 61 jr., Cremerstraat; W. Bosch, 79jr., Drils- maplein; W. Mink, 83jr„ Mrt. van Heemskerkstraat; D. H. Vrugt, 87jr., De Ruijterweg. kampioen is, concentreert zich de spanning nog meer op de bezetting der laagste plaats, waarvoor Alliance 2 en Togo 2 zich lieten strikken. Voor beide a.s. zondag geen uitzicht op onderlinge afstand. Ofschoon HBS 2 het in de derde klas se iets moeilijker krjjgt dan Strawber ries 2, zal voor beide koplopers de lijn naar boven niet onderbroken worden. Voor Alliance 3 komt er nog geen uit zicht op het verlaten van de onderste plaats. Die kans en de enige! komt pas in de wedstrijd tegen BDHC 4, Evenmin ziet liet er rooskleurig uit voor Eechtrop 2, dat zelfs tegen BDHC 5 niet veel kans zal hebben. Het aantal wedstrijden in de vierde klasse D loopt sterk uiteen en het is daarom dat HBS 3 nog moet wachten op de officiële bevestiging van het kampioenschap dat: thans praktisch al in haar bezit is. Intussen zal de ko mende wedstrijd voor de Bloemendaal- se dames de bevestiging dichterbij brengen. Heren, 1ste klasse: BMHC-Togo. Overgangsklasse: HHYC-Alliance. Promotieklasse: BMHC 4-Togo 3, Hil versum 3-Eechtrop, Strawberries-BMHC 2, Amsterdam 4-Randwjjck, Alkmaar- Laren 2, Pinoké-BMHC 3, Amsterdam 3-HBS. 2e klasse: Zuidwijck-BMHC 5, Kievi ten 3-Leiden, Alliance 2-Zandvoort, Eechtrop 2-Adelborsten, Terriërs-Straw- berries 2, Hoorn-Kraaien. 3e klasse: Hermes-Eechtrop 3; BMHC 6-Strawberries 3, HBS 3-Kraai- en 2, Alkmaar 3-Alkmaar 2, Zandvoort 2-Alliance 3, BMHC 7-HBS 5, HBS 4- Ever Swift, Hurley 3-Amsterdam 7. 4e klasse: Zandvoort 3-Alliance 4; Strawberries 4-BMHC 9, Rood Wit 2- Saxenburgers, Leiden 7-Rood Wit 1, Pinoké 4-BMHC 8. Onderbond: Strawberries 5-Strawber- ries 7. I ^S 6-Kraaien 5, Ever Swift 3- Seheybeeck 2. Eechtrop 5-Hurley 6, Al liance 7-BMHC 10, HBS 7-Ever Swift 4, Saxenburgers 3-Scheybeeck 3, Alli ance 6-Saxenburgers 2, Strawberries 6- Alliance 8, Ever Swift 2-HBS 8, Zand voort 4-Rood Wit 3. Dames, le klasse: Be Fair-Alliance, BDHC-Groen Geel. Promotiekl.HBS-Kampong, BDHC 2-Voordaan. 2e klasse: Strawberries-Alliance 2, BDHC 3-Togo 2, Rood Wit-Ever Swift, Hermes-Eechtrop. 3e klasse: Alliance 3-Zandvoort, Strawberries 2-BDHC 4, Siseo-HBS 2, Eechtrop 2-BDHC 5, Randwijck-Kraai- e Scheybeeck-Alkmaar 2. 4e klasse: Rood Wit 4-Hic 3, Straw berries 3-BDHC 6, Amsterdam 5-HBS 3, Alliance 4-Fit 2, Pinoké 3-Terriërs 2, Kraaien 2-Hoorn. Onderbond: Alkmaar 3-Eechtrop 3, Terriërs 3-Eechtrop 4, Alkmaar 5- Scheybeeck 2. Alkmaar 4-Alkmaar 6, Strawberries 4-HBS 4, Alliance 5-Ever Swift 3, Zandvoort 2-Alliance 6, Ever Swift 5-HBS 5, Pinoké 6-HBS 7, BDHC 7-Strawberries 5, Saxenburgers 1-Rood Wit 5. Bovendien heeft het comité de zorg op zich genomen voor twee andere per sonen die zich gedurende 25 jaren zeer verdienstelijk hebben gemaakt voor de parochianen: Tegelijk met de pastoor zullen namelijk zijn twee huishoudsters de dames Van Maasbommel en Hen driks, hun zilveren jubileum vieren. Een feit, dat pleit zowel voor de pastoor als voor zijn beide gedienstigen. Het co mité wil deze dames in de parochie beter bekend als Fien en Ger ook een geschenk aanbieden. Hoevele duizenden malen zijn deze dames de parochianen niet van dienst geweest: en zonder uit zondering met blijde hulpvaardigheid? De bijdragen kunnen worden afgedra gen aan de collectanten. Doch wie vóór 5 maart a.s. een bijdrage stort op post rekening no. 9711 ten name van de Twentsche Bank N.V. te Zandvoort on der vermelding: Bijdrage Pastoor fonds, wordt aan huis niet lastig geval len. Pastoor van Diepen kan terugzien op (Advertentie) Spaarne 65, Haarlem (t/o de Ged. Oude Gracht) Tel. 0250Q-14350 en 14560 ZANDVOORT, 25 febr. De Zand voortse stichting „Bescherming Duinland schap" heeft bij de gemeenteraad bezwaar ingebracht tegen het ontwerp- uitbreidingsplan „Noorderduinweg". Zij is van oordeel dat bij de uitvoering van dit plan weer een aantrekkelijk duinge bied van aanzienlijke grootte zal worden opgeofferd. Men geeft toe, dat zulks onvermijdelijk is voorzover daardoor de noodzakelijke woningbouw van de eigen ingezetenen van Zandvoort wordt bevorderd. In het onderhavige plan wordt echter ook een groot terrein van de industrie gereser veerd. De stichting meent nu, dat het verder aantrekken van industrie tegen het wel begrepen belang van de bad plaats indruist. Aan de lokale behoefte aan bergruimten e.d. voor particulieren kan elders in de gemeente zonder aan tasting van het natuurschoon worden voldaan. HAARLEM, 25 febr. Het uitge breide programma van de uitvoering der Toonkunst Muziekschool bevatte en kele opvallende onderdelen. Naast zeer goede instrumentale resultaten, waren de vocale prestaties dit keer „alleszins de moeite waard om gehoord te wor den. En om met de laatste te beginnen: de bas A. Nachtegaal zong op lofwaar dige wijze uit Mozarts „Zauberflöte" de aria „In diesen heil'gen Hallen", Jam mer genoeg speelden de zenuwen hem een beetje parten, waardoor het voile geluid wat geremd iverd. Intussen kon men bij deze zanger het mooie timbre van zijn stem waarnemen. Leida van de Wakker zong op charmante wijze een aria van Zerlina uit de Don Juan. Rie- neke Cornelissens frappeerde ons met het fraoi gezongen lied „Des Madchens Klage" van Schubert. Jo Vincent kan van deze leerlingen nog veel plezier krij gen. Twee pianoleerlingen van Piet Vincent speelden met orkest een deel uit een pianoconcert, respectievelijk van Mo zart en Saint-Saëns. Ina Barbé Been hakker deed het ingetogen, misschien nog wat voorzichtig, maar niet te min stijlvol. Opvallend was haar zangerige toon door een weloverwogen toegepast toucher. Carla Lindeman Luitjes was virtuoser, maar daar geeft het concert van Saint-Saëns meer aanleiding voor dan dat van Mozart. Peter de Kleer had zijn talentvolle leerling Piet Cysouw af gevaardigd met twee voortreffelijk ge speelde stukken van Schumann. Margriet Steketee en Marijke Kreps, leerlingen van Bets Nederkoorn, gaven in een deel uit de vier-handige „Petite Suite" van Debussy blijk van muzikale talenten. Jur. van Andel kwam met zijn trompet in het concert van Haydn pas goed op dreef in het tweede deel. De trombonist Bert Duiveman demon streerde op overtuigende wijze zijn tech nische beheersing op een van de moei lijkst te bespelen instrumenten. Dat was knap werk. Tenslotte dan het Toonkunstorkest on der leiding van Marinus Adam. Men moet veel bewondering hebben voor de slagvaardigheid en het doorgaans goede spel van deze amateurs-musici. Zowel in de begeleidingen als in de zelfstan dige orkestwerken van Mozart en Pier- né werden uitstekende resultaten ge boekt. J. L. een bewogen pastoraat, dat de weer slag heeft ondervonden van de historie van Zandvoort. Tot 1940 waren het be trekkelijk rustige jaren. Maar de be zetting, de evacuatie en de sloping van Zandvoort lieten de parochie niet on beroerd. In deze moeilijke, sombere ja" ren ondervond pastoor van Diepen de druk van de bezetters en hun handlan gers. Maar door een rustige en toch krachtige houding wist de pastoor de rechten van de kerk te handhaven. HU was de vraagbaak en steun voor zijn tot enkele honderden zielen uitgedunde parochie, maar ook voor vele niet-ka- tholieken. Na de bevrijding stond pastoor van Diepen voor het herstel van het deer lijk gehavende parochieleven. Hij na® daartoe verschillende initiatieven en steunde ook krachtig hetgeen uit de pa rochie zelf naar voren kwam. 5en ver gelijking van de toestand vari Zand voort van 1936 met die van nu geeft te vens een beeld van de betekenis van het zilveren pastoraat van pastoor van Diepen, die als herder van een grote badplaats-parochie tot ver over de grenzen der parochie bekendheid ge niet. (Advertentie) AMS'rEKDAMSBVAAKT.20 TH.. 11053 Binnen 4 dagen retour. HAARLEM, 25 febr. De afdeling Haarlem van de Ned. Kath. Bond van Arbeiders(sters) in Voedings- en Genot- middelenbedrijven „St. Joris" hiela haar jaarvergadering in gebouw Bt. Bavo, welke druk bezocht was. In zijn. openingswoord memoreerde de voorzit ter, de heer G. Zaal, dat er al enig0 maanden besprekingen gaande zijn oi? ook voor het bakkersbedrijf tot een 45- urige werkweek te komen. Nadat de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester met grote waardering wa ren goedgekeurd en vastgesteld lichtte de heer Smit als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur de materie ten aan zien van de 45-urige werkweek nader toe, waarbij hij de toezegging deed dat er op korte termijn een bijeenkomst van het georganiseerd overleg z®' plaats vinden en men daar de resul taten van af moet wachten. Unaniem was men echter van menjn^ dat er zeer binnenkort iets zal m°e \ie gebeuren, wil men voorkomen dat u bakkerij vandaag of morgen helema® leeg zal lopen. In alle bedrijven woren de 45-urige werkweek t'öegëpgfst ZO zei men 'en het is weer de bakker die hangen moet. Vervolgens besprak de heer Smit de actie Wij en Zij de grote solidariteits actie van de KAB. Spreker spoord® iedereen aan deze actie daadwerkeMB te steunen. Laten, zo sprak hij, ook hier de Chris telijke vakbeweging én naastenliefde ze- gevieren opdat ook het communisme deze onderontwikkelde gebieden niet overheersen zal. Dat is zelfs de plicht van onze katholieke vakbeweging. HAARLEM, 25 febr. Het KeeS Kuyt Combo heeft met zijn optreden in Haarlem, gisteravond in Zaal Schro der voor de leden van de Haarlemse Jazz Club, weer eens duidelijk laten horen, dat dit quintet uit de Zaanstreek, tot de beste jazzbands van het modern® repertoire in Nederland gerekend mag worden. Bovendien neemt het een uitzon derlijke, geheel eigen plaats in. ImT mers de frisse toon van het geheel en de vaak zeer oorspronkelijke en m samenklank sterk getimede solopresta ties dragen hiertoe in grote mate bij- Toch moet van het optreden van vrij dagavond gezegd worden, dat er zo nu en dan een lichte nervositeit bij de spelers viel te bespeuren, waardoor bij voorbeeld de eigen compositie van Kuyt en Tromp, getiteld „Walssuite", wat in de mist liep. Bassist Henk Horn, sinds kort in het combo opgenomen, introduceerde zich bij de H.J.C.-leden in het solostuk voor bas „Senor blues". Zijn spel kon ons echter niet direct overtuigen van zijn talenten, wat niet wegneemt dat hij in vaardigheid ze ker met de overige combo-leden kan meekomen. Strak was het spel van vi- Drafomst Leen Dijkkamp, met nam0 in Clifford Brown's compositie „C.T.A.", waarin ook de fantasierijke trompetist Han Tromp prachtige sonore klanken liet horen. Leider-gitarist Kees Kuyt viel enkele malen op door gaaf solo- spel, terwijl drummer Jaap Kok d® partijen ritmisch en soepel volgde, on der meer in „111 wind" en „Chess- partners". Gast van de H.J.C. waren ook „The Fireflies" uit Den Haag, ee® dixielandorkestje, dat naar onze smaap niet het niveau haalde, dat wij door gaans van de H.J.C. gewend zijn. Ni®1 dat het optreden grote technische te kortkomingen in zich had, dat ni®1: Maar over het algemeen ontbrak h®f toch aan de nodige geestdrift. Er we1'0 weinig geïnspireerd gespeeld en het ëe'. heel klonk nogal mat. Een enkele rnaaj werd dit doorbroken, zoals bijvoorbeeld door de klarinettist in het nummer Shine". Het Trio Klots bracht het er in het moderne idioom heel wat be ter van af. Vooral de pianist-leider toonde zich een vaardig vertolker van composities van Thelonious Monk, de jam-sessions hoorden we onder meer Tonny Funcke Küper in zeer krachtig pianospel en Tjaliing Hogerhuis °V drums, die met bas en gitaar en ee blazersgroep oude nummers uit het a xieiandrepertoire ophaalden. Hun mz met Royal Garden Blues bleef een te onder de maat. Geleidelijk wer optreden wel harmonischer en speeia de blazers goede chores. R HAARLEM, 25 febr. De adju"^, archivaris van'de gemeente Haa 2g drs. C. van de Haar, zal dmsd s.;- februari aan de gemeentelijke un e teit van Amsterdam promoveren te, faculteit der, Letteren en WUSpeg gt; op een proefschrift dat tot titel tusSep ,.De diplomatieke betrekkingen gl de republiek en Portugal van 1 mein- Promotor is prof. dr. J. M. Rom

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2