Drie torens in woning wetsector Ook nog vijf torenflats in Schalkwijk-B Weinig verandering Si Bals champêtres van het programma geschrapt Kapelaan E. Klaver nam als pastoor afscheid van Oud-Schoten Fraaie folder voor Nationaal Landjuweel uitgezonden Interscholaire Modeshow weer een groot succes off Haarlems bouwvolume mef 20 verminderd 1 Alphenaar |§Lp^ert Uit STAD en STREEK Koninginnedag in Bloemendaal Ex-ambtenaar ver duistert f58.000 PROF. ROMME groot-officier O.N. Melkventer van f500 beroofd Delftlaan De beurs vandaag: W 3 en 4 kamers Huurprijzen Schalkwijk-B Geen aparte viering van bevrijdingsdag Haarlems Matrassenhuis Amerikaan houdt lezing voor coaches softball RUIM parkeren PAGINA MAART 1961 VRIJDAG Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van New York Waterstanden Autorellye 9 uur gehaald 6 uur weer thuis L oterijzwendel Bij pensionering als accuraatgehuldigd Geen Bal champêtre In Aerdenhout In Bloemendaal ongewijzigd Vogelenzang OVERAL PROBEREN maar...m WINKELCENTRUM CRONJE In Haaren (N.-Br.) Grote expeditie voor de Dode Zeerollen Tien torenflats in Haarlem in de komende drie jaar HAARLEM, 3 maart Binnen twee maanden zal in Haarlem begonnen Worden met de bouw van niet minder dan tien torenflats. De bedoeling is, dat het gehele project in drie jaar tijds voltooid is. In nauwe samenwer king met een aantal beleggers heeft de directeur van de dienst Volkshuis vesting, de heer G. B. F. Hoes, dit plan ontwikkeld. De tien torenflats zullen als één serie gebouwd worden door de aannemers Boelen en Van Eesteren, die ook de torenflat „Haarlem-Hoog" aan de Faradaystraat hebben gebouwd. De gebouwen zijn alle van hetzelfde type. Ze zijn ont worpen door architect Ch. van Heelsbergen uit Arnhem. Drie van de tien krijgen zestien woonlagen. Deze drie zullen in de pre miesector gebouwd worden in Parkwijk, in de groenstrook tussen de Leonard Springerlaan en het water van de Vaart Overigens zullen deze drie de laatste zijn van de serie. B. en ff van Haarlem overwegen om dit drietal beschikbaar te houden om eventueel in te richten als studenten flats wanneer in Haarlem een Technische Hogeschool wordt gevestigd. De overige zeven torenflats zullen twaalf woonlagen tellen. Al deze torens zullen uitsluitend drie- en vierkamerwoningen bevatten. voor de Volkshuisves- 1?en drie twaalfverdiepin- In £e woningwetsector te ver- Rijken. Een daarvan zal in Schalk- JK worden gebouwd, in het gedeelte dè doek van de Europaweg en jf„ Itahélaan nabij het complex van zob woningen van de woningbouwvere- mging „Ons Belang". Het ligt dan ook ui de bedoeling, dat de exploitatie van öeze torenflat in handen zal worden ge geven van „Ons Belang". Daarmee is Voldaan aan een der voorwaarden die de minister van Volkshuisvesting heeft gesteld, toen hij op 28 oktober 1959 toe stond, dat ook in de woningwetsector torenflats gebouwd konden worden. Een andere voorwaarde was uiteraard, dat de woningen een niet te hoge huur zouden mogen hebben. In Haarlem is men erin geslaagd om deze huur aan zienlijk beneden het niveau te houden dat in Den Haag en Rotterdam voor soortgelijke flats wordt gehanteerd. Behalve de torenflat van „Ons Be- lllllllllllllllilllllllllllIllllllllllllllllllillllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII AMSTERDAM, 3 maart De beurs gaf vanmiddag bij de opening geen op merkelijke ontwikkelingen te zien. De koersen waren over het algemeen wei nig veranderd. De aandacht richtte zien uiteraard speciaal op de AKU-hoek in verband met de dividendaankondiging (17% tegen vorig jaar 16) benevens een 5% jubileum-bonus. De eerste reactie op het nieuws bracht de koers van AKU in de niet-officiële handel op 563. Aanbod uit hoofde van winstnemingen deed de koers ter beurze vanmiddag echter achteruit lopen. Na op 556 te zijn ge opend zakte de notering tot 551 waar mede het voordelig verschil t.o.v. de officiële slotprijs van gisteren nog slechts 2 pnt- beliep. Van de andere internationale so°^®n S*ren Hoogovens goed prijshoudend. ■Philips noteerde praktisch onveranaeid eu Unilever brokelde een kleinigheid af- Aand. Kon. Petroleum ontmoetten Vraag voor lokale rekening. Mede door ?e lichte koersstijging welke gisteren W Wallstreet is opgetreden liep de koers van het oliefonds daardoor op tot f 147, d.i. ongeveer f 1% hoger dan gisteren. In de scheepvaarthoek was het betrek kelijk stil. Scheepvaart Unie ™oest on geveer 4 pnt. prijsgevem^Kon. Boot Was eerder iets lager, tnarkt was beter. Vorig opening Slot 3/2 4% Ned. I960 I f it Ned. 1959 Ned. 1961 staffel ]Q47 Ned'Gw Won b°uwl. 6 Deli Mij Uert. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem.bez Unilever Wilton Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika üjn Java Ch. PL. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mn K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Nievelt V. Ommeren kott. Lloyd scheepvaart Unie c 1- n te s p a a r b n e v e n 57 pentespaarbrieven '58 Amsterdam '56 Amsterdam '56 n j*% Amsterdam '56 III Amsterdam '59 «H R.dam '57 Alb. Heyn KI obl. 101% iooh 100% 110% 341 125 145 54-8% 379% 857 171.90 610 374 947 566 683 1249% 861 298 4993J 679% 145.60 1883% 198 101 233% 183 218 192 375 196 y 19512 137 2 118 853' 943Z 9434 98% 103 122 lang", zal er ook een in exploitatie worden gegeven aan „St.-Bavo-noord". Deze is geprojecteerd op de hoek van de Rijksstraatweg en de Delftlaan, na bij het complex van 86 woningen van deze bouwvereniging waarvoor juist dezer dagen de goedkeuring is verkre gen. De derde torenflat van deze groep komt aan de Delftlaan, nabij het com plex woningen van „St.-Jozef". Er is nog niet bekend welke woningbouwver eniging deze toren zal gaan exploite ren. In de onmiddellijke omgeving er van liggen complexen van drie verschil lende woningbouwverenigingen. Het is de bedoeling dat binnen twee maanden begonnen wordt met de eer ste drie van de serie van tien toren flats. Dit drietal zal in Schalkwijk in het gedeelte A-l aan de Nederland laan (het gedeelte dat het dichtst bij de Schipholweg is gelegen) verrij zen. Ze worden uitgevoerd in de vrije sector voor rekening van de N.V. Coör dinatiegebouw te Hilversum, die in de ze omgeving bovendien nog een aantal achtverdiepingenflats laat bouwen. De tiende torenflat komt tenslotte op de hoek van de Generaal Spoorlaan en de Arthur van Schendelkade. Deze HAARLEM, 3 maart Wü verne men, dat Haarlem in het lopende jaar ongeveer 20 pet. minder bouwvolume toegewezen zal krijgen dan verleden jaar. Voor 1961 werd de bouw van on geveer 450 woningen in de woningwet sector goedgekeurd. Dat betekent, dat dit jaar niet meer dan ongeveer 350 woningwetwoningen gebouwd zullen mo gen worden. Verwaeht mag worden, dat daarnaast een ongeveer even groot aan tal woningen gebouwd zal mogen wor den in de premiesector. De maquette van de torenflat, waarvan men binnen drie jaar een serie van tien in Haarlem wil bouwen. Het is een ontwerp van architect Ch. van Heelsbergen uit wordt Arnhem, dat zal worden uitgevoerd door het aannemingsbedrijf Boelen en Van gebouwd voor rekening van de Aannej Eesteren, dat ook de torenflat „Haarlem-Hoog" aan de Faradaystraat heeft gebouwd. mmgs- en Beleggingsmaatschappij Meyer van der Hart te Amsterdam. DISCUSSIE. Onder auspiciën van de stichting „Door de eeuwen trouw" wordt vrijdag 10 maart in het Minerva-theater een forumavond ge houden. Er is een discussie tussen de heren Raden H. Ardiwidjaja (Soenda- nees), ir. J. A. Manusama (Ambo nees) en Raden S. Santoso (Ja vaan. VRIJGEZELLEN. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrijge zellen Bond hoüdt zondag 12 maart een dansavond in Restaurant Brinkmann. Zaterdag 18 maart wordt er gekiend in Hotel Lion d'Or. P.T.T. MANNENKOOR Donderdag 9 maart om 8 uur 's avonds, zal het „Haarlems P.T.T. Mannenkoor" onder leiding van de heer P. J. Potgieser in de Gemeentelijke Concertzaal een dona teursconcert geven. Medewerking zal worden verleend door het Chirstelijk Fanfare Corps „Arti et Religioni". BEVALLEN van een zoon: M. A. Jansen-van Lieshout, S. E. M. Lohuis- Vliek, E. van der Meulen-Vos, C. J. M. Wagemaker-Kortekaas, J. C. Bagger man-Bons, M. C. Prins-van der Meij, G. Noordhoek-Duif. BEVALLEN van een dochter: G. Vonck-Meijer, G. Hol-Sieraad, B. Kot- Faas, E. J. Snoeks-Smit, M. H. A. van Munster-Horvers, F. H. Bijma-Haver, G. Bohlken-Bruinsma, A. G. M. van dei Hoorn-Lammerse, J. Vink-van Tilborg; W. R. van Oel-Molag. ONDERTROUWD: D. A. Steenkist en S. J. Guldemond. GEHUWD: H. J. Fokken en J. Wisse, M. J. A. Schniedewind en J. W. Kool moes, W. D. Bentelaar en L. H. Jutten, J. G. M. Jordans en E. J. M. van dei Laan, J, van der Knaap en H. B. van Schagen, J. D. Bons en H. van der Veldt. OVERLEDEN: C. Nel, 81 jr., Jans- straat; G. Flobbe-de Vries, 55 jr, Spaarn- damseweg; H. A. Glerum-Kramer, 68 jr. Gasthuisvest; C. Didks, 78 jr., Tucht, huisstraat. De torens van zestien woonlagen krij gen 48 vierkamerwoningen en 16 arl<?" kamerflats. Voor de torens van twaau woonlagen zijn deze cijfers respectieve lijk 36 en 12. Iedere woning krijgt een grote, ruime woonkamer van 6 bij 3,80 meter. De ontwerper is ervan uitge gaan, dat de bewoner zich binnen moet kunnen vertreden, omdat dit op grote hoogte buiten onmogelijk is. In iedere toren is er een vierpersonenlift en een achtpersonenlift gedacht, welke laatste geschikt is voor het eventueel Vervoeren van brancards. Bovendien komt er een emmerlift. De torens zul len centraal verwarmd worden en ie dere toren is bovendien voorzien van een drukverhogings-installatie voor de waterleiding, omdat de waterdruk in Haarlem niet toereikend is om de bo venste woonlagen te bereiken. Rondom de torenflats zullen garages worden' gebouwd. De torens die In de vrije sec tor in Schalkwijk worden gebouwd zullen bovendien op de begane grond enkele winkels krijgen. 100% iooh 95 12534 146% 554% 948 Va 1248% 858 147.20 188% 231% 19234 De naakte huur voor de woningen in de torenflats, wanneer deze m de woningwetsector worden gebouwd, is gemiddeld berekend op f 17,70 per week. Daarnaast zal een bijdrage van f 2,45 worden gevraagd voor de vaste Jasten van de centrale verwarming, 11,97 voor het gebruik van de lift, 47 cent voor de drukverhogingsinstallatie, 18 cent voor de bel- en huistelefoon- installatie, 5 cent voor de bliksembevei liging, 7 cent voor het centraal anten nesysteem en 6 cent voor de brandlei ding. Het ligt in de bedoeling om na de b°uw van de drie vrije sector-torens in Schalkwijk, verder te gaan met de bouw van de toren van „Ons Belang" m Schalkwijk. Daarna komt die van „St.-Bavö-noord" en daarna de andere woningwetsector-torens aan bod. Ver volgens is de beurt aan de toren op de hoek van de Generaal Spoorlaan en tenslotte komen dan de drie torens in Parkwijk. Binnen afzienbare tijd wordt de vergunning verwacht voor de bouw van de eerste premie-toren. §®aconcla Copper Sftblehem Steel J;brysler Corp genera] Electric general Motors KjLMCott CoDber fcptgomery Ward rjedlo Corp gepubhc Stee) ghya) Dutcb SoutK ^'nlon GU Sphere Pacific gputhern Railway «wna OU Ny tia "eter D-S. Steel 1/3 53e 46% 45 65% 45 86% 26% 34% 58% 63% 38% 45e 22 50% 44 24% 88% Stemming: 2/3 53% 45% 66% 45% 87% 26% 33 e 58% 65 38% 45% 22 50% 44% 25 81% vast Hoog Laag Hoog Laag Vrijdag 3 maart water: 4.35 u. en water: 0.15 u. en Zaterdag 1 maart water: 5.03 u. en 17.11 water: 0.46 u. en 13.05 16.44 12.34 Intussen heeft de dienst voor de Volkshuisvesting ook een plan ontwik keld voor de bouw van vijf torenflats in Schalkwijk-B. Deze torens krijgen vijftien woonlagen en zijn bijzonder rijk gedifferentieerd wat de woning grootte betreft. Er zullen woningen bij zijn van één, twee, drie, vier en vhf kamers. De torens zijn ontwor pen door het architectenbureau Van den Broek en Bakema, volgens het befaamde „Elvira-plan". Zij worden uitgevoerd door en voor rekening van deGEMBOUW. HAARLEM, 3 maart Als een I dikke onderstreping van de afscheids woorden van pastoor A. P. van Eeden was daar donderdagavond een tot in de uiterste hoeken gevuld St.Francis- cushuis aan de Eemstraat, om het afscheid bij te wonen van de oudste parochiekapelaan, E. Klaver, thans pastoor van Middenmeer. Pastoor van Eeden gewaagde in zijn afscheids woorden van de rust en kalmte die de scheidende van nature had mee gekregen. Daarmee wist hij de dank baarheid en de waardering van de parochianen los te slaan. Hij roemde zijii grote bescheiden heid en eenvoud van binnenuit. Maar naast bescheiden was hij toch be kwaam en dat is heel veel. Dat heb ben de parochianen gemerkt en ge waardeerd, ook als raadgever die hij was van velen en als uitstekend leider van de padvinders. „We zullen U missen", zei pastoor van Eeden, die na zijn dank te hebben betuigd voor wat pastoor Klaver in de afgelopen jaren voor hem is geweest, een trouwe kapelaan en iemand, die begrijpt, hem onder couvert de opbrengst van een zondag j.l. gehouden collecte overhan digde. Een klaterend applaus volgde daar op. Kapelaan Chr. Vriesekoop, die ruim zes jaar met de scheidende collega heeft samengewerkt sprak zijn hartelijke dank uit voor de prettige samenwerking en de goede teamgeest. Hij wenste hem toe, dat hij eenzelfde samenwerking zou vinden met de mensen daar in Middenmeer. Woorden van waardering en dankbaarheid volg den hierop van de zijde van de ver schillende organisaties, waarin hij de geestelijke leiding heeft gehad. Ze deden dit vaak vergezeld gaan van een geschenk, dat in de huishouding van een nieuwe pastoor goed van pas komt. De leden van de H.Familie schonken tafellinnen, de welpen een aardappellepel, de Catholicagroepen een electrische klok, het lekenaposto- laat een ziekenbeurs. De verkenners namen afscheid met een geestig lied je en tenslotte alle aanwezigen met een handdruk. Tevoren had pastoor Klaver zelf in een kort dankwoord het een hele ge beurtenis in zijn leven genoemd van knecht naar eigen baas. Hij is daar blij mee. Maar de vreugde is ver mengd met droefheid, om banden, die worden verbroken. Hij heeft hier heel graag gewerkt, vele vrienden gekre gen. Dankbaar getuigde hij van het vele, dat hij heeft geleerd van pastoor van Eeden en voor diens goede leiding haart FM 3 maart Met een bjj-1 Vaal-Muller', dr. W. Verkade en M. zonderfraai Verzorgde folder heeft het Straub. Het secretariaat is gevestigd: cZitë Nation!™Landjuweel zich ge- Janskerkhof 1, Utrecht. richt tot alle toneelverenigingen ter in formatie omtrent het Nationaal Land juweel, dat in het voorjaar van lJbd zal worden „opgehangen". De ophan ging zal geschieden door de winnaar van het Landjuweel in 1957, de Haarlem- sche Tooneel Club. De organisatie is toe vertrouwd aan de Nederlandse Ama- teur Toneel Unie (N.A.T.U.) en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel (W.K.A.). Deze beide organisaties heb ben daartoe in samenwerking met het -nationaal Overleg voor Gewestelijke ioi!. Ur' he* gemeentebestuur van Haar- rn c.'e Haarlemsche Tooneel Club Vbmité Nationaal Landjuweel op- at comité wordt in de uit- yan zijn taak bijges aan door de welen r7°°r de Provinciale land ju- de stad Haartem" werkcoraité binnen OH r^im?i?ité wordt gevormd door mr. P. Clevermga, voorzitter, mr. H. J, Zeevalkmg, secretaris, B. J M Maes- sen, penningmeester. Leden zijn F. J. Bloemkolk, A. Borst, A. Hauer mr J-„H- HMgVdD' H- J- Jonker, me juffrouw M. Y. Rahusen, mr. dr. Th. E. E. van Schaik, mevrouw M. H. de en vriendschap. De „H.Familie" wens te hij een nog lang bestaan toe. Zijn verkenners en welpen zal hij missen, ook hun wenste hij een grote bloei toe. Eenzelfde wens ging naar de ca- tholica groepen de parochie telt er vier en het lekenapostolaat. Eerst genoemde gaf hij nog de raad: „pro beer altijd aktueel te zijn". Van de acoliethen, die altijd gaarne de altaardienst met hem verzorgden, kreeg hij een melkkoker en oom Piet, de gepensioneerde koster zegde hem nog toe, zo nodig een handje te komen helpen. Tot slot van zijn dankwoord riep de scheidende alle parochianen van de O.L.Vrouw van Zeven Smarten, zo ze langs Middenmeer mochten komen, een hartelijk welkom toe. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM BLOEMENDAAL, 2 maart Nog twee maanden scheiden ons van maan dag de eerste mei, de dag waarop dit jaar de Koninginnedagfeesten zullen worden gehouden. In de wijken van Bloemendaal hebben de Oranjecomi- té's en vereniging al meermalen de kop pen bij elkaar gestoken om in grote lij nen het programma vast te stellen. In OVERVEEN heeft het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging ge meend iets van de grote manifestatie van de vyfde mei van het vorige jaar te moeten doen herleven. Daarom wordt de dag door burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller tegen tien uur ge opend in de Raadhuistuin. Een uit de leerlingen van de verschillende lagere scholen geselecterede groep kinderen zal daar een aubade brengen. Het verdere ochtendprogramma vermeldt voor de schoolkinderen (eerste, tweede en derde klasse voorstellingen van het gezelschap „de Paolino's" in de zalen van de Ju- lianaschool en de Koningin Wilhelmina- school. Voor de leerlingen van de klas sen vier, vijf en zes worden spelen ge houden op het gemeentelijk sportterrein aan de Vrijburglaan met medewerking van cursisten van C.I.O.S., waarna nog een demonstratie van een half uur volgt, verzorgd door leerlingen van de sport school Nauwelaerts de Agé. Inmiddels zjjn dan om negen uur by hotel Roozen- daal meisjes en jongens uit de zesde klassen begonnen aan een rijwielpuzzle- t°Det kleuters worden gekostumeerd, maar zonder vervoermiddelen, om half elf op het Joan Mauritsplein verwacht, vanwaar zü in optocht naar de wethou der Röhlingkleuterschool aan de Vrij burglaan zullen wandelen. Daar wordt een poppenkastvoorstelling gegeven. In alle gevallen waarbij een optocht wordt gehouden, verleent de Haarlemse mu ziekvereniging „de Spaarnebazum me dewerking. Het middagprogramma in Overveen vermeldt maar één festiviteit: een auto- ralley door de gehele gemeente Bloe mendaal. De start is van half twee af by hotel Roozendaal. Aan deze ralley kan iedereen, al dan niet wonend m de wijk Overveen of in de gemeente Bloe mendaal deelnemen. Reeds nu, maar uiterlijk tot 23 april kan men zich voor deelname aan ae autorallye opgeven bij maison J J- dag gen, Bloemendaalseweg 335, te Over veen. Het hoogtepunt van de avond worai gevormd door een zeepkistenrace, die als gewoonlijk „verreden" zal worden op de Bloemendaalseweg tussen het Marine hospitaal en het plein voor ho tel Roozendaal. Er kan aan worden deelgenomen door kinderen, die m Over veen wonen of er op school zijn, en die tussen tien en dertien jaar oud zpn. Aansluitend aan de zeepkistenrace wordt omstreeks acht uur een lampion optocht gehouden, die vertrekt en ein digt op het dorpsplein. lAdvertentie) Is uw matras te dun of versleten, Laat u ons even weten. Vrijblijvend prijsopgave aan huis. H. DE GRAAFF Gr. Houtstraat 105 - Tel. 11485 In het seizoen 1961-1962 zullen de voor ronden gehouden worden in de provincies en in de steden Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. Daarom zijn er ook provinciale en stedelijke commissies ge vormd. Alle amateurtoneelverenigingen worden in de gelegenheid gesteld aan de voorronden deel te nemen, met dien verstande, dat niet-leden van N.A.T.U. of W.K.A. een hoger inschryfgeld moe ten betalen. De opvoering dient te ge schieden tussen 1 september 1961 en 1 juni 1962. Men is vry in de keus van het stuk, maar het mag niet in de drie voorafgaande jaren door de deelnemen de vereniging zyn opgevoerd. De win nende vereniging in ieder provinciaal landjuweel en in ieder stadjuweel krügt een speciale wisselprijs en een bedrag van 300,-. De winnaars van de voorronden doen mee in het Nationaal Landjuweel, waar aan automatisch de winnaar van het vorig Juweel, de H.T.C., deelneemt. Zü treden op in de Haarlemse stads schouwburg. De winnaar ontvangt het door H.M. de Koningin beschikbaar ge stelde juweel, alsmede een bedrag van ƒ1000,-. AMERSFOORT, 2 maart Alhier is een 65-jarige gepensioneerde ambte naar van het gewestelijk arbeidsbu reau in Soest gearresteerd wegens op lichting tot een bedrag van 58.000. Enkele maanden geleden was deze ambtenaar bij zijn pensionering gehul digd voor zijn accuratesse en bekwaam heid. Hij pleegde de fraude met op te tre den als doorverkoper van loten uit de staatsloterij. Hp kocht geen loten maar gaf de adspirant-kopers gefingeerde nummers op. Hij oefende deze praktijk gedurende een vijftal jaren uit. Wan neer op een der gefingeerde nummers een prijsje viel keerde hij dat bedrag uit eigen zak uit. Nu dezer dagen op een lot van een loterijclubje een prijs viel van 5.000 was hij niet in staat deze prijs uit te keren, waarna de rechthebbenden aangifte deden bij de Amersfoortse politie. Betrokkene heeft een volledige bekentenis afgelegd. HAARLEM, 3 maart Op uitnodi ging van de Ned. Dames Softball Bond zal de Amerikaanse softballcoach, de heer Banner, vanavond om acht uur een lezing houden voor softballcoaches en belangstellenden. De heer Banner is coach van een Amerikaans softball- team, dat in Duitsland is gelegerd vo rig seizoen in Haarlem een trainingsmid dag heeft verzorgd. De bijeenkomst die gratis toegankelijk is, wordt gehouden in het Christelijk Militair te huis aan de Jansweg 34. "V - Van negen tot tien uur worden in Overveen de festiviteiten besloten met een openluchtbioscoopvoorstelling. De secretaris van de Oranjevereni ging Overveen, de heer W. J. van der Werff, die ons dit programma meedeel de, zei dat het bestuur heeft besloten geen bal champêtre meer te houden. Jaar in jaar uit heeft men dit gedaan, maar de ervaring in de laatste jaren was, dat dit hal steeds meer ontaarde in wanordelijkheid, veroorzaakt door niet in de gemeente woonachtige jonge lui. Een zelfde geluid vernamen we ook van de secretarissen van de Oranjeco- mité's in Bloemendaal en in Aerden- hout. Ook in deze wijken zijn jarenlang de festiviteiten op Koninginnedag be sloten met een openluchtbal, maar dit jaar is dit onderdeel van het program ma geschrapt. De schoolkinderen uit AERDEN HOUT komen om negen uur bijeen op het plein voor het schoolgebouw aan de mr. Enschedéweg. Na een korte aubade gaat men op de tonen van draaiorgel- muziek naar de Borgerweg. Op straat en op het open veld worden kinderspe len gehouden, zoals ringsteken, rol schaatsen, mastklimmen en zaklopen. Verder is er een geïmproviseerde ker mis, verzorgd door de leden van het Oranjecomité. Voor de kleintjes is er een poppenkastvoorstelling. Om drie uur wordt op de Spiegelen- burghlaan een tekenwedstrpd gehouden voor kinderen van negen tot en met veer tien jaar. Trappezewerk kan men van vier uur af gedurende drie kwartier bewonderen. Ook in deze Bloemendaalse wijk ont breekt de lampionoptocht niet. Deze be gint omstreeks half negen bp de Vier sprong en eindigt bij de Spiegelenburgh- laan, die weer met vetpotjes verlicht zal zijn. Omstreeks negen uur wordt het Koninginnedagfeest besloten met een eenvoudig vuurwerk op het open terrein nabij de De Waal Malefijtlaan. Het programma in BLOEMENDAAL- dorp wijkt nagenoeg niet af van dat vas vorig jaar. De muziekvereniging „Sur- sum" zal de verschillende optochten muzikaal begeleiden. De schoolkinderen vertrekken om ne gen uur van het voorplein van de Har- tenlustschool af naar het Openluchtthea ter, waar de kinderen op gezellige wij ze twee uur worden bezig gehouden. Evenals het vorige jaar zullen de zeepkisten tussen twee en vijf uur hoog- ty vieren op de Bloemendaalseweg tus sen de Hartenlustlaan en Rustenburgher- weg. 2Het verkeer zal er voor moeten worden omgeleid. Alle kinderen in Bloe- mendaal-dorp kunnen deelnemen aan de lampioenoptocht, die vertrekt van het voorplein van de Hartenlustschool aan de Vpverweg. In plaats van het dansen op het zo genaamde „pleinvrees" wil het Oranje comité Bloemendaal-dorp een proef ne men met een balmasqué voor de rijpe re jeugd. Dit bal zal worden gehouden in hotel Vreeburg aan het Kerkplein. De mensen, die in de wpk VOGELEN ZANG het Koninginnedagprogramma moeten vaststellen komen hiervoor in vergadering bpeen in de eerste helft van deze maand. Het programma voor Vogelenzang zullen wij dus later ver melden. Alle Oranjebesturen hebben getracht op 1 mei zo goed mogelijk voor de dag te komen. De financiën laten het niet toe een apart programma op te stellen voor de bevrijdingsdagviering. HAARLEM, 3 maart. Zenuwach tig liep gisteravond een aantal Haar lemse scholieren in „eigengemaakte" kleding over het plankier in het Con certgebouw tijdens de modeshow van de Interscholaire. Sommige „manne- quins" liepen nerveus en onzeker, an deren met meer flair en lachend over de loper. De prestaties liepen nogal uit- een. Een meisje, dat een nijverheids opleiding volgt of in de costuumklas zit, kan uiteraard beter uit de bus komen dan een meisje dat het gymna sium of lyceum bezoekt en minder hand werklesuren en vrije tijd heeft. Daar om worden op het Interscholaire geen winnaressen gekozen of prijzen uitge reikt. Eén ding hadden echter alle „mannequins" gemeen: hun trots op het met ijver en toewijding vervaar digde kledingstuk. De show gaf een rijke variatie te zien. Niet alleen waren er rokken, jurk jes, mantels en pakjes te zien, maar ook pyama's, dusters en pantalons. Een van de eerste modellen was een groe ne jersey pantalon met bijpassend jacket, dat tegengevoerd was met de zelfde groen-geruite katoen als de blou se. Een grappig accent gaven de kleu ters aan de show. Het gaf dan ook veel hilariteit, toen de 2-jarige Harriet,, die in het door haar zusje gemaakte jurk je een rondje mocht maken, haar broek- Een grappige noot was de 2-jarige Har riet in de door haar zusje Ria gemaakte kleertjes. Haar zusje draagt een vro lijke blauw-witte zomerjurk en een tas van dezelfde stof. iiiiiiiHiiiimiiiiiimiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiim je moest laten zien. Heel apart was het zelf-ontworpen uitgaanstoiletje van een leerlinge van het Lorentz-lyceum, een empire-model in een fijn blauw-groen bloemetjesmo tief. De mantels waren eenvoudig van iyn en hadden vaak grote zakken. Leuk was een grijze tweed jas met een dub bele rij zwarte knopen tot aan de zoom. De draagster droeg hierbij een zwarte, gebreide tas met grote pompoenen. Ge raffineerd was het mouwloze zomer jurkje van zwart-witte streepjeskatoen. Het lijfje was heel strak en de rok was vanuit de verlaagde taille in stroken verwerkt. Lady-speaker mejuffrouw L.Zwem stra, lerares N.A., gaf bij de modellen steeds een vakkundige explicatie en sprak de meisjes, zo nodig, even een bemoedigend woord toe. De show, die ook dit jaar weer een succes is geworden, werd muzikaal om- lijst door pianospel van de 18-jarige Frans van Asperen, leerling van het Jac. P. Thijsselyceum. Advertentie) DEN HAAG, 3 maart Bjj K.B. heeft de koningin prof. mr. C. P. M. Romme, de afgetreden voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, be noemd tot grootofficier in de orde van Oranje Nassau. In een korte plechtigheid op het kabi net van de ministerpresident heeft prof. dr. J. E. de Quay vanmiddag prof. Romme en diens echtgenote, in tegen woordigheid van de voorzitter der Twee de Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, ont vangen en hem de bij deze onderschei ding behorende versierselen overhan digd. By deze plechtigheid was een delega tie uit de ministerraad aanwezig, be staande uit de vice-minister-president, drs. Korthals, en de ministers Beerman, Toxopeus, zyistra, Marijnen, Van Rooy en mej. Klompé. TILBURG, 2 maart In het dorp Haaren tussen Tilburg en Den Bosch is woensdagmorgen een brutale roof overval gepleegd. De 31-jarige melk venter S. van Baart werd om zeven uur door twee mannen met een sleutel neergeslagen en beroofd van f 50P-P venter liep daarbij ernstige verwondin gen op aan hoofd en handen. De°ver- vallers zagen een tas, waarin ^OCl wis selgeld zat, over het hoofd. Lik spoor ontbreekt verder nog. JERUZALEM, 2 maart. Op 12 maart zal opnieuw een archeologische expeditie een onderzoek instellen in de holen rond de Dode Zee. Aan deze grootscheepse actie zullen 150 vrijwil ligers uit alle delen van het land deel nemen. Vermoed wordt dat deze holen in de wildernis van Judea nog meer boekrollen en oude relieken van his- torisch en religieuze betekenis bevat ten. Een van de te onderzoeken grot ten is de „Grot van de Vrees". De expeditie, die zestien dagen zal duren wordt geleid door dezelfde Israëlische experts die achttien eeuwen oude brie ven van de laatste „President" van Isra el, Bar Kochba, hebben gevonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3