Hotel met Haarlems Ingrijpende verbouwing restaurant 32 bedden aan Grote Markt sP aans Agenda AL 10.000 OP VOORJAARSBEURS voor „Het liefst zou ik ieder kind persoonlijk willen bedanken" Wijkcomité Oud-Schoten tien jaar RECREATIE LANGS NOORDZEE KUST ONDERWERP VAN STUDIE ontsluiting strand van 60 kilometer lengte ORK: OYER HALF JAAR KLAAR André Isoir laat verstek gaan G. J. ENDLICH wËtëm. Glorieuze dag voor Adri Gladon INITIATIEF ZAND VOORTS BURGEMEESTER Nog dit jaar bouw boulevard centrum Ongewenst bezoek aan fabriek Auto in Spaarne Beurs viel erg mee M Chef van Haarlemse verkeerspolitie Hoe langer hoe meer Overdekt zeebad e DINSDAG 7 MAART 1961 PAGINA 3 Haarlem e.o Films Toneel Muziek Diversen HAARLEM, 7 maart Sinds gisteren staat restaurant Spaans aan de Grote Markt in de stei- crers De heer Spaans heeft grote plannen. Hij gaat zyn pand uit breiden met een hotelaccomoda- tie van zestien twee-persoonska- mers. Van deze gelegenheid maakt hij tegelijkertijd gebruik om het hele pand grondig te modernise ren. De bovenkant van de gevel blijft in hoofdopzet echter zoals die was: een uit het begin van de vorige eeuw daterende raamver- deling, waarvan de onderste ra men naar beneden verlengd zijn. De eerste étage krijgt dan een ruim, volkomen van het café af gescheiden restaurant. Daarbo ven komt het eigenlijke hotel. De vergulde Arend zie achterpagina Improvisatieconcert In zijn plaats Jaroslav Vorwacka A zie achterpagina *183* MifSfl# In Zandvoort zijn de verwachtin gen voor het komende seizoen toren)hoog gespannen. Tot een van de attracties van de badplaats behoort ongetwijfeld een klim of een lift naar het topje van de iva- tertoren, vanwaar men een onbe lemmerd uitzicht heeft op Zuid- Kennemerland. Bij inbraak f1825. buit gemaakt Bromfietser verleent geen voorrang zie achterpagina - ew York Zo zal de voorgevel van hotel-café- Testaurant Spaans eruit zien, wanneer het pand over een half jahr grondig zal zijn verbouwd. Vooral de onderpui zal een grondige modernisering ondergaan. 18 j. .1. CINEMA PALACE: ,,De kinderlokker". 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: ,,My man Godfrey 2, 7 en 9.15 uur. Dl. 2 en 8 uur. LIDO: t.m. di.: „Heerseres van de on derwereld". str. volw. Wo. en do.: „De slag om Arnhem", 14 J. 2, 7 en 9.15 uur. L.UXOR: ..Vijf poorten naar de hel", 18 j. 2, 7 en 9.15 u. Do.-cyclus: „Oklahama", 14 j. <2, 7 en 9.15 uur). REMBRANDT: „Het Mes", 18 j. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Ontvoerd achter het bamboe-gor dijn", 18 j.; 2.15, 7 en 9.15 ur. STUDIO: „De maagdenbron", 18 j. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: woensdag 2.30 uur: „John en Julie" a.l. dinsdag 8.15 uur: „The cap tain's Paradise", volw. Do. 8.15 u.: „Als de kraanvogels overvliegen 14 jaar. Dinsdag 7 maart stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble in „Valstrik voor een man alleen", thriller van Robert Thomas. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen Ton van Duinhoven, Elisabeth Versluys en Frans 't Hoen. Woensdag 8 maart Minerva Theater, 8.15 uur: Charlotte Köhler in „Lady L" van Romain Gary, in ee" bewerking van Han G. Hoekstra. stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep +ïïlmm e 'n „Valstrik voor een man alleen", nriiier van Robert Thomas. Regie: Jan tjetel In de hoofdrollen Ton van Duinhoven, Llisabeth Versluys en Frans 't Hoen. Dinsdag 7 maart Treslong - HiUegom. 8 uur: Uitvoering van de Johannes Passion door de Chris telijke Oratoriumvereniging „ASAF" o.l.v. Cor Kool m.m.v. leden van het Radio-Or kest en solisten. Woensdag maart ^Concertgebouw, 8 uur: Jubileumconcert Haarlems Christelijk Mannenkoor o.l.v. B. Verboom m.m.v. N. Ph. O,* Tony Jaanus Hebei, alt; George Grünwald, tenor; David Hollestelle, bas-bariton Mariette van Wijk, piano. D. Concertgebouw, Tuinzaal, 8 uur: piano recital door de jonge Amerikaanse pianist Copland, Beethoven en SchumanS;,vuiKe*.t Ludwig Olshansky. Programma: bcnuDert. Woensdag 8 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: Lezing Mons. Pierre Clarac. (Conferences Frangaises). Krelagehuis, Leidsevaart, 1017 en 19—23 ï[irUWR«ei sP°rt- en camping-show. vrouw mot e Voorjaarsbeurs voor de R K Tort- en camping-show. Excositio re Leeszaal en Bibliotheek, •«^positie zie dinsdag. Voor Haarlem betekenen deze plan nen waarvan de verwezenlijking on geveer een half jaar in beslag zal ne men een niet onbelangrijke uitbrei ding van de hotelaccomodatie in de bin nenstad. Voor de niet-Haarlemmer is de Grote Markt, en nog wel een plaats vlak bü het historische stadhuis, een attrac tief punt om te verblijven. De plannen van de heer Spaans zijn ontworpen door architect Fred. M. Kramer. De hotelkamers krijgen alle een ei gen toilet, terwijl zes ervan bovendien worden uitgerust met een eigen douche gelegenheid. Het pand krijgt een per sonenlift, die van de kelder tot de zol der zal reiken. De onderpui wordt ge moderniseerd. Het portiek wordt bij het café getrokken en het café zelf wordt verbreed doordat het huidige trappen huis erbij wordt getrokken. De schoor steen met de haard achter in het café gaat verdwijnen, want in het hele pand komt een oliestookinstallatie. Op de plaats van de schoorsteen komt de lift en de opgang naar het restaurant en het hotel. Het café zelf wordt uiteraard gemo derniseerd en op de eerste etage komt een ruime restauratiezaal. In verband daarmee wordt de keuken uitgebreid en verder gemoderniseerd. De keuken heeft al een belangrijke modernisering onder gaan, sinds de heer Spaans drie jaar geleden in het pand trok. Hij is toen begonnen met een bescheiden proef met het geven van logiesgelegenheid. Er werden zes hotelkamers ingericht. Die proef werd een succes. Er blijkt in Haarlem degelijk behoefte aan een rui mere hotelaccomodatie. De groei van het restaurant houdt daarmee gelijke tred. Ook daarmee heeft de heer Spaans een proef genomen. Met Kerstmis heeft hij de zaal op de eerste etage met groot succes als restaurant ingericht. Intussen heeft het twee jaar geduurd eer de verbouwingsplannen helemaal Advertentie) HAARLEM, 7 maart De Fransman André Isoir heeft laten weten, dat hij niet zal kunnen deelnemen aan het im provisatieconcert, dat op 5 juli in het kader van het Internationaal Orgelcon cours op het orgel van de Grote Kerk wordt gehouden. Zijn plaats wordt inge nomen door de Tsjechische organist Jaroslav Vorwacka. rond waren. De moeilijkheid is geweest, dat men te doen had met een oud ze ventiende eeuws pand. Feitelijk werd het huis al in de zestiende eeuw genoemd. Het was toen in gebruik als woonhuis en heette „De Vergulde Arend Maar omstreeks 1660 heeft een grondige ver bouwing plaats gehad en kreeg het huis zijn huidige vorm. In die tijd moet het overigens nog een halsgevel hebben ge had. in de zeventiende eeuw stond het huis bekend als „Het Blauw Lam", m het begin van de negentiende eeuw heeft de gevel de huidige raamverdeling ge kregen. Voor de restauratie worden de oude stenen gehaald van een oud ge bouw uit Hilversum. Voor de familie Spaans betekent een en ander verhui zen, want het woonhuis boven het hui dige bedrijfspand, wordt bij het bedrijf getrokken. Hotel-café-restaurant Spaans in de stei gers. Gisteren is men met de verbou wing van het pand begonnen. Het por tiek links zal verdwijnen en bij het café worden getrokken. De onderpui wordt geheel recht getrokken. Op de eerste etage met de hoge ramen komt een restaurant en daarboven een hotel met een capaciteit van 32 bedden. HAARLEM, 7 maart Met ingang van 1 februari 1961 is tot chef van de Haarlemse verkeerspolitie benoemd de heer G. J. Endlich. Hij volgt daarmee de heer I. Brauckmann op, die met zijn bevordering van hoofdinspecteur tot commissaris benoemd werd tot hoofd van de algemene dienst bij de Haar lemse politie. De heer Endlich werd tevens bevorderd van inspecteur tot hoofdinspecteur, ambtenaar tweede klas. Hij is sedert 1940 in dienst van de Haarlemse politie. Met ingang van dezelfde datum is de heer C. v. Marion bevorderd van hoofdinspecteur, ambtenaar tweede klas, tot hoofdinspecteur ambtenaar eerste klas. De heer v. Marion, die sinds 1937 in politiedienst is, blijft waarnemend hoofd van de justitiële dienst. De Zusters van de Zijlsingel zijn bijzonder verrast geworden door de collecte, die de afgelopen week in Haarlem is gehouden ten bate van de nieuwbouw van hun kindertehuis. Week aan wêek wordt er gecollec teerd voor alle mogelijke goede doelen. Het zou tenslotte niet zo vreemd zijn, als de mensen gevens- moe werden. Maar de scholieren, die kind persoonlijk hebben verleend. „Dat hoeft ook weer (Advertentie) hun medewerking wisten kennelijk de zwakke plekken te vinden en hebben hun slag gesla gen. Laten we nou bij elkaar f 2500,- ophalen, heeft men gezegd, dan is dat slaande stem ons opbelde en ah voorlopige stand een bedrag va. ruim f 5300,- opgaf. Dat is het dub bele van wat men had verwacht Alle lijsten zijn nog niet binnen De totale opbrengst zal wel tegen d> 6000,- lopen. Wij zijn ontzettend blij zegt de kwieke econoom van de Zusters, en het liefst zou ik ieder wilien bedanken niet, hebben wij gezegd. Wij schrijven wel. En dan zien ze tussen de regels door uw van verrassing hoogrood ge worden gezicht. De Middelbare scholen en de Ulo- in ieder geval een goede basis voor school van de Koningstraat hebben de komende acties. Er zijn echter heel wat dubbeltjes nodig, om van centen niet te spreken, wil men aan twee-en-een-half-duizend gulden komen. Geen wonder dus, dat Zuster Genoveva met bijna over- de l/ren beefl de tienduizendste bezoekster de Haarlemse Voorjaarsbeurs voor dirert°UW bezocht He£ b,eek mevrouw Van Herpt uit Haa-lem, 'die vanwege de le uit handen van de heer H. Vermeulen jr. een bijzonder mooie boeket bloemen ontving. IIII1111111II11 i 1111111II i 1111111II111II111II1111II111II11II111IIIIII 111 111II Voor Adri Gladon aan de Vijfhui- zerdijk in Vijfhuizen was het onlangs een glorieuze dag, toen hij onverwacht een bijzonder fraai geschenk kreeg. Door een aandoening aan een zijner heupgewrichten kan hij niet lopen, maar de dokter heeft deze zeven-ja rige jongen veel lichaamsbeweging en buitenlucht voorgeschreven. De ideale oplossing zou een vliegende hollander zijn. Het Rode Kruis in Vijfhuizen werd ingeschakeld en het duurde niet lang, of er waren mensen die nog wel zo'n hollander hadden staan en hem met een ter beschikking van Adri wilden stellen. Maar het personeel van de cement- en tegelfabriek „De Cru- quius" bood aan, gezamenlijk de jongen een vliegende hollander, spiksplinternieuw, als geschenk te geven. Dat aanbod werd natuurlijk dankbaar aanvaard. Een delegatie, bestaande uit de heren K. Mesman en G. Spruit en twee dames van het Rode-Kruisbe- stuur, kwamen op een avond bij Adri Gladon thuis. De jongen mocht op blijven, Omdat er bezoek voor hem zou komen. De reden van het be zoek werd hem duidelijk, toen hij de grote doos, die bij hem werd neer gezet, openmaakte. Daaruit kwam een zogenaamde roeirenner, de mo derne versie van de vliegende hollan der. Tafel en stoelen werden aan kant geschoven en met stralende ogen en een kleur van opwinding nam Adri zijn wagen in gebruik. Hij wist er goed raad mee. Nauwelijks was het de andere dag licht, of hij trok er met zijn roei renner op uit en roei-rende over setraat. Hij kon ermee naar school en deed de gelukkige ervaring op, dat hij op eigen gelegenheid kon gaan. met hun straatcollecte f 1500,- bin nengehaald. De overige deelnemende scholen hebben met hun lijsten voor de rest gezorgd. Naar verhouding liggen alle prestaties op hoog niveau, men neme het ons niet kwalijk, wan neer wij melden, dat op de Lucia- school het enthousiasme geen einde kende, toen de aldoor sjouwende Zuster Gonzaga kon mededelen, dat Het kinderhuis aan de Zijlsingel. de scholieren maar liefst f 3200,- hadden ingezameld. De kinderen hebben gisteren de gehele dag de tijd gehad om te juichen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiMmiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiii' IIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIHIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIII ZAND VOORT, 7 maart Op initiatief van de burgemeester van Zand- voort, mr. H. M. Fenema is onlangs een contactgroep opgericht, welke een studie zal maken van de ontwikkeling van de recreatie langs de ge hele Nederlandse kust. Aan de contactgroep is de naam „Overleg Recrea tie Kustgemeenten" gegeven. Zitting er in hebben vertegenwoordigers van enkele departementen, een aantal burgemeesters en vertegenwoordi gers van toeristische organisaties. Het ongelooflijke recreatie-potentieel is van enorme betekenis voor de grote massa, die behoefte heeft aan recreatie en ontspanning. In dit verband zou het naar de mening van de contactgroep ORK kortzichtig zijn te nemen, dat men het recreatie- potentieel van de randstad-Holland dat een strand^ heeft van zestig kilometer lengte niet op verantwoorde wijze zou ontsluiten. gehouden over het werk van de stich ting. Aan dit werk ligt de gedachte ten grondslag, dat Zandvoort gastvrouwe is van de toeristen. Men moet de gasten niet zien als winstobjecten, maar er naar streven, dat zfj uit Zandvoort ver trekken, voldaan over wat zij hebben genoten en over de wijze, waarop zij werden ontvangen en bejegend. Van het bestaan van het ORK werd mededeling gedaan tijdens een bijeenkomst van begunstigers van de stichting „Touring Zandvoort". Daarop heeft mr. Van Fenema, voor zitter van de stichting, nog eens ge pleit voor de noodzaak van sprei ding van het toerisme langs de kust. „Daarvoor is een grondige wijziging van het systeem van verkeerswegen nodig", zei hij. De kustbadplaatsen zijn bijna zonder uitzondering „kop- stations". Al.geruime tijd ijvert mr. Van Fenema voor een doorgaande verbinding langs de kust. Wij staan nogmaar aan het begin van een veel' snellere ontwikkeling. De kust in Zandvoort is nagenoeg volge bouwd." Burgemeester Van Fenema zei goede hoop te hebben, dat nog dit jaar wordt begonnen aan de ver wezenlijking van het plan „Boule vard-Centrum", dat op het ogenblik ter visie ligt. De zakenwereld heeft een verheugend groot vertrouwen in de rentabiliteit van het miljoenen project. Tijdens de vergadering, welke veel lof had voor het plaatsen van lichtge vende „beeldborden'' bij pensions enz., heeft de directeur van de stichting, de heer J. B. Th. Hugenholtz een inleiding Over de economische betekenis van het vreemdelingenverkeer zei de heer Hu genholtz, dat het internationaal toeris me nog steeds in opgang is. Voor Ne derland is Duitsland het natuurlijke ach terland. Zandvoort ondervindt dit uiter aard in sterke mate. Dat wil niet zeg gen, dat „Touring Zandvoort" haar pro paganda uitsluiend op Duitsland af stemt. Al jarenlang wordt er een ge richte" propaganda gevoerd op de Scan dinavische landen, België, Frankrijk en Engeland. De propaganda voor Zand voort is evenwel het best „aangeslagen" in Duitsland, waar de welvarende be volking van de grote industrie-centra sterke behoefte heeft aan de frisse lucht van de Noordzeekust. De invoering van de vijfdaagse werkweek is voor Zand voort een belangrijke factor: ook buiten het seizoen komen hoe langer hoe meer Duitsers het (lange) weekeinde in Zand voort doorbrengen. Om Zandvoort voor de gasten nog aantrekkelijker te maken is er een aparte commissie in het leven geroe pen voor het organiseren van attrac ties en evenementen voor de kinderen. De heer Hugenholiz brak opnieuw een lans voor de stichting van een over dekt zeebad met een solarium. Enkele jaren geleden heeft hjj daarvoor een aantal plannen gemaakt. Het wachten is op belangstelling uit het bedrijfsleven, omdat een verantwoorde opzet een in- iniiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiMiiiHiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vestering van grote kapitalen vereist. Tot slot deelde de heer Hugenholtz mede, dat de verwachtingen voor het komende seizoen bijzonder hoog zijn gespannen. In de afgelopen maanden zijn op het bureau van de stichting meer aanvragen om inlichtingen ver werkt dan ooit het geval is geweest. B. A. J. STEENTJES, voorzittervan het wijkcomité „Oud-Schoten" Op 29 november 1960 was het tien jaar geleden, dat het wijkcomité „Oud-Schoten" door Haarlems bur gemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, werd geïnstalleerd. Dat tweede lus trum is niet officieel gevierd, maar het blijkt toch niet helemaal onge merkt voorbij te gaan. De burgemees ter komt op bezoek en zal tijdens de vergadering van donderdag aan staande een en ander vertellen over de toekomst van Haarlem. Heeft zo'n wijkcomité nog wel eni ge zin? Het stond er een paar jaar geleden niet zo rooskleurig voor. Er was daaromtrent toen enige deining ontstaan. Spaarndam, dat evenals Haarlem-Oost na Oud-Schoten zijn wijkcomité had gekregen, legde het bijltje erbij neer. De comité-koppen werden bij eikaar gestoken en een onderhoud met de burgemeester was het gevolg. Nadien is er niet zo heel veel meer gehoord. „Ach ja," zegt de heer B. A. J. Steentjes, reeds de vol le tien jaar voorzitter van het wijk comité „Oud-Schoten", ,het is wat ons betreft rustig geworden. Ik blijf erbij, dat het comité nog steeds een belangrijke taak te vervullen heeft." Nu ligt de situatie in Oud-Schoten betrekkelijk zonder problemen. De wijk is vrijwe volgebouwd, de sane ring hoeft daar te zijner tijd niet zo drastisch te worden doorgevoerd. Spectaculaire problemen heeft Haar lem ten noorden van de Jan Gijzen. vaart niet. De sfeer is die van onder ons, en men is gelukkig met wat er de afgelopen tien jaar bereikt is. Er is nu een postagentschap en een apo theek. De verlichting is belangrijk verbeterd en de weekmarkt is een openbaring geworden. Die markt in de Diezestraat zou men niet meer willen missen. Of wij nog wensen hebben? De heer Steentjes antwoordt direct volop met ja, maar hij voegt er aan toe, dat die wensen toch maar klein zijn. De spreekuren, die het wijkcomité houdt, kenmerken zich door een grote rust. Er is wel belangstelling voor, maar uit alles blijkt dat men niet te kam pen heeft met grote kwesties. „Als ze er niet zijn, gaan we ze ook niet zoeken", verklaart onze zegsman. De samenwerking is goed. Het grootste gedeelte van de leden, die in 1950 werden geïnstalleerd, is nog steeds present, onder wie behal ve voorzitter Stientjes ook de secre taris, de heer J. Kampman. Zij willen voorkomen, dat het wijkcomité alleen maar een representatief lichaam wordt, maar het is beslist ook hun bedoeling niet kleine zaken groot te maken. Men is tevreden en denkt bijvoorbeeld aan de speelplaats aan de Tesselschadestraat. Kijk, met zul ke winstpunten zijn wij al heel erg blij. Het lijkt niet zo spectaculair, maar de kinderen zijn er rijk mee. En waarom zouden wij ons dan niet rijk voelen? (Advertentie) HAARLEM, 7 maart In een fabriek in de binnenstad is tijdens het week einde ingebroken. Er wordt een bedrag van 1825 vermist. De ongewenste gas ten forceerden een bureau om aan de sleutel van twee kluizen te komen. De ene kluis bevatte archiefstukken in de andere stond een geldkistje, waaruit (iet geld ontvreemd werd. HAARLEM, 7 maart Gistermorgen omstreeks half tien is een personen auto, die op de parkeerplaats tegenover de Koudenhorn-kazerne aan het Spaar ne stond geparkeerd, in het water ge reden. Over de oorzaak is mets be kend. De eigenaar van de geparkeerde auto verklaarde dat hij de handrem vestigd werd toen de auto uit het water vestigd werd toen de a.uto net w&ter was getakeld. HAARLEM, 7 maart Een 16-jarige monteur uit Haarlem kwam gisteravond omstreeks zeven uur met zijn bromfiets op de hoek Voorzorgstraat-Sterrenbos straat te vallen, toen hij geen voorrang verleende aan een personenauto. De jongeman moest met een rechter-schou- derfractuur en een hersenschudding naar de Mariastichting worden ver- NIEUW-UNICUM De collecte, die van 20 tot en met 25 februari in Haar lem, Heemstede, Bloemendaal en Ben- nebroek voor de Stichting „Nieuw-Uni- cum", verpleeg- en revalidatiehuis voor chronisch zieken en bejaarden, is ge houden, heeft in totaal 17.340,29 opge bracht. Diefstal Vier jongelui uit Alk maar en omstreken zagen er aardig heid in uit een schuurtje van een der cafés in Castricum enige flesjes coca cola te ontvreemden. De politie kon de daders tijdig achterhalen. Bij het ver hoor bleek dat twee van de knapen ver boden wapens in hun bezit hadden. iniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiuiiiHiiiiiiiiiiiiuimniiniiimini AMSTERDAM, 7 maart De stem ming ter beurze viel vanmiddag erg mee. De koersen van de aandelen waren wel iswaar overwegend lager, maar de re acties bleven over het algemeen van beperkte omvang. Voor velen bleek de dag van vandaag aanleiding te zijn ge weest om op lager niveau kooporders te plaatsen. Daartegenover was het aanbod beperkt. Sommige lokale fondsen wer den nog iets boven de officiële slotprij- zen van vrijdag geadviseerd. Zo werd voor Kon. Zout een koers van 1400 op gegeven. tegen vrijdag 1390. Voor aan delen Kon. Petroleum kwam het verlies op ongeveer f 5 te staan. Unilever daal de ongeveer 23 pnt. en Philips kwam 40 pnt. lager. De beleggingsmarkt was iets luier. Onderstaande openingskoersen zijn adviesprijzen. De handel mocht eerst na half twee beginnen. Vorig opening 4% Ned. 1960 1 4'/. Ned. 1959 4li Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.Douwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem.bez Unilever Wilton Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mil K.P.M. Ned. Stoomv Mb v. Nlevelt v Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 II 214 Amsterdam '56 Ui 214 Amsterdam '59 214 R.dam '57 Alb Heyn KI obl Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecotl Copper KJLJ14 Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater ri.s Steel Slot 7/S 102 100% 100H 100A 95% 94 H 110% 126 145 552 382 380 856 174.80 610 590 390 390 947 935 550 680 1207% 858% 835 290 280 504 \'2 500 680 655 147 142 1951/$ 185 200 101.50 97 231V2 215 181 175 225 222% 192% 185 380 375 194% 185 195% 192% 86 QA 3/ 94% 97% 121 J/2 Stemming 3/3 53 li 4614 4514 6714 4514 87 2614 33% 5814 65 38% 46 22 4914 44 25'4 89% prosnouue„u 8/3 53% 45% 44% 69 45% 8714 2614 33% 57% 65% 38% 46% 22 49'4 44'4 25% 89%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3