Dwergaapjes, curiosa uit exotische vissen en het stenen tijdperk NOORD-HOLLAND MAG 2730 WONINGEN BOUWEN Agenda REVALUATIE geduchte klap voor bollenexporteurs Experimentele films voor „G. en W." Ingeleid door B. J. Bertina Krelagehuis bezet door voorjaarsbeursweinig volleybal-wedstrijden HBC verliest van Madjoe Marian Heemskerk naar Californië Beurs iets zwakker KLEIN-ARTIS IN SPAARNE Boeiend vooral voor de jeugd Kolendieven kozen hazenpad Verdeling bouwvolume 1961 Veel verkocht, maar betaling volgt pas veel later Geen ledenstop bij „De Waterratten" VOLLEYBAL Na pistoolschot Bezinningsdag Haarlems Matrassenhuis Haarlem e.o. Na botsing VRACHTWAGEN IN BRAND Amerikaanse zwemtrip van drie weken Ruw spel van Nereus tegen sterk DWR In Noord-Holland NU NOG MINDER WERKLOZEN DAN IN 1956 EN 1957 MEER ACHTER DE RUG DAN EEN ZUIDP00L-EXPEDITIE Zuster R. Willems directrice „Stella Maris" te Zandvoort De beurs vandaag: WOENSDAG 8 MAART 1961 PAGINA 3 Weinig geld geen bezwaar! zonder kosten of rente Grote Houtstraat 103 - Tel: 11485 voor slaapkamers, bedstellen en lits-jumeaux Films Toneel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Faillissementen WATERPOLO i» IffiMI 'i Beurs van Nev\ Jew N r HAARLEM, 8 maart Maandag is het Natuur- en Praehistorisch Museum schip „Klein-Artis" in Haarlem aange komen en heelt ligplaats gekozen aan de Turfmarkt nabij de Gedempte Oude Gracht. Het is zes jaar geleden, dat deze varende tentoonstelling van dieren en historische voorwerpen in Haarlem is geweest en er zijn in deze tijd vele nieuwe aanwinsten bijgekomen. De mooiste aanwinst is ongetwijfeld een viertal dwergaapjes uit Brazilië. Vier jaar geleden werden twee van die beestjes, die maar 300 gram wegen, aangekocht. Op 23 december van het vorig jaar werd een tweeling geboren, hetgeen iets zeer bijzonders is, aaar soort apen zich in gevangenschap zelden voortplant. De dwergaapjes, die in BraziUë ook Wel koffieratten worden gen moeilijk in leven leven de goede temperatuui i blau- worSt het hok ^^evoed mtt melk. we lamp. Ze worden g t en met waar wat suiker m is opg^ et stukje vlees kruien. Ook wordt eens fn de veertien dagen vitamine A en D in de melk gedaan om de aapjes zo sterk mogelijk te houden. Tot de levende have behoren verder de twee rhesusaapjes Arie en Rika. De rhesusaapjes zijn erg mak en lopen vaak in het schip rond. Zjj hebben geen staarten en mede daarom zijn zij zeer geschikt voor de raketproeven, die Arrl^li m®L'lun s°ortgenoten gehou- den Y°r(jen. Zij zijn zeer handelbaar, zeer sterk en kunnen een lage tempera tuur verdragen. Ook zijn er twee leven de meerkatten uit Congo te zien. Deze dieren zjjn, in tegenstelling met hun naam, aardige aapjes van een goudgele kleur. Over apen heerst veel misver stand. Zo ziet men vaak, dat zij wat op eikaars huid zoeken. Zij hopen dan zoutkorreltjes, die ontstaan in de huid poriën, te vinden; en niet, zoals men vaak denkt, ongedierte. Ook zijn er papegaaien, waarvan er één zeker 76 jaar moet zijn. Men kan op deze ten toonstelling verder zwarte en angora cavia's zien, een diersoort, die in ons land vaak marmot wordt genoemd. De echte marmotten hebben echter een staart, terwijl de cavia's die niet bezit ten. Ook voor de liefhebber van aquaria is er veel te zien in „Klein-Artis". Er zijn acht bakken met enige zeer bijzondere vissoorten. Er zijn hommel- of bijenvisjes, slangenvisjes, neon- zalmpjes, sumatraanbarbelen. Zeer bij zonder zijn de vier meervallen, die electriciteit op kunnen wekken. Zij kun nen 80 cm. groot worden en een span ning van 4 volt veroorzaken. Als er een grote school van die vissen bijeen ts, kunnen zij de mensen verhinderen een rivier over te steken. Ook de laby- HAARLEM, 8 maart Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de twee man nen, die gisteravond geprobeerd hebben om er met een bakfiets met gestolen kolen vandoor te gaan. De kolen wa ren, afkomstig van het goederenstation aan de Westergracht. De beide mannen werden aangehouden door een agent in burger, die daar in de buurt woont. Hij had geen dienst, maar was wel ge waarschuwd. Toen de twee mannen er vandoor wilden gaan greep de agent in. In een vechtpartij moest hij echter het onderspit delven. Wel heeft hij nog met zqn dienstpistool geprobeerd, de man nen tot staan te dwingen. Maar aan het waarschuwingsschot lieten dezen zich weinig gelegen liggen. De politie agent bleef achter met de bakfiets en de kolen. HAARLEM, 8 maart Woensdag 15 maart houdt de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Ben- nebroek een bezinningsdag. Na de H. Mis is er een ontbijt in het verenigings gebouw in de Schoolstraat. Ook worden de bejaarden en gepensioneerden toege sproken door de zeereerwaarde heer Pastoor, en houdt een Diocesaan be stuurslid een praatje over de maatschap pelijke belangen van bejaarden en ge pensioneerden. 's Middags krijgen zij een lezing met lichtbeelden over ,,De kerk achter het ijzeren gordijn." Advertentie Termijnbetaling 18 J. man Godfrey", aJ. CINEMA PALACE: „De kinderlokker' 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „My 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: wo. en do.: „De slag om Arnhem". 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: ,Vijf poorten naar de hel", 18 J. 2, 7 en' 9.15 u. Do.-cyclus: „Oklahama", 14 j. (2, 7 en 9.15 uur). REMBRANDT: „Het Mes", 18 j. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Ontvoerd achter het bamboe-gor dijn", 18 j.; 2.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „De maagdenbron", 18 j. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: woensdag 2.30 uur: „John en Julie", a.l. Donderdag 8.15 aur: „Als de kraanvogels overvliegen", jaar. Köh?erCVa 5? J: Charlotte een h»,,1" "Lady L" van Romain Gary, in stado u g van Han G- Hoekstra. En«,-JwChouwburg, 8 uur: Toneelgroep thrill op ln --Valstrik voor een man alleen Rptii t Vi3n Robert Thomas. Regie: Jan FlieaK 5. hoofdrollen Ton van Duinhoven, saoeth Versluys en Frans 't Hoen. Donderdag 9 maart stadsschouwburg, 19.30 uur: Toneeluitvoe ring Interscholair Jeugdtournooi. Woensdag 8 maart Concertgebouw, 8 uur: Jubileumconcert Haarlems Christelijk Mannenkoor o.l.v. B. Verboom m.m.v. N. Ph. O.: Tony Jaanus Rebel, alt; George Grünwald, tenor; David Hollestelle, bas-bariton en Mariette van Wijk, piano. Concertgebouw, Tuinzaal, 8 uur: Piano recital door de jonge Amerikaanse pianist Ludwig Olshansky. Programma: Schubert. Copland, Beethoven en Schumann Donderdag 9 maart Concertgebouw, 8 uur: Concert Haanems PTT Mannenkoor o.l.v. P. j. Potgieser m.m.v. Christelijk Fanfarekorps Arti Beligioni o.l.v. H. N. van Ossenbruggen. Concertgebouw, 12.4013.30 uur: Instruc tief Orgelconcert. (Commissie ter bevor dering v.d. Culturele Vorming v.d. rijpere ^hooljeugd.) Woensdag 8 maart tj.^ans Halsmuseum. 8 uur: Lezing Mons. *^erre Clarac. (Conférences Frangaises). Krelagehuis, Ler.sevaart, 1017 en 1923 uUr: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de r°uw met sport- en camping-show. Donderdag 9 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: „Noorwegen— ?et land der fjorden", lezing door drs. J°h. van Dijck. (Volksuniversiteit). Krelagehuis, Leidsevaart, 1017 en 1923 Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de rouw met sport- en camping-show. Openbare Leeszaal en Biibliotheek, Nwe Gracht; Ezpositie over de Bijbel (t.m. zo. 12 maart). Geooend: zo. en ma. van 1317 uur; overig-a dagen van 10-17 u. JJa., wo. en vrij. ook van 19—21 uur. rioVV"0.chiehuis H I1- Petrus en Paulus, Mui- 8 uur: Jaarvergadering Wijk- huWri "°ud-schoten" en lezing door de Burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. de Sekomst"* 3lS onderwerP „Haarlem in Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Woensdag 8 maart Het natuur, en praehistorisch museum schip Klein Artis" is weer in Haar lem aangekomen. Eén van de attracties zijn de dwergaapjes uit Brazilië, die slechts 300 gram wegen. De heer Af. H. Deutz, die met de tentoonstelling door het hele land reist, houdt hier één van de aapjes in zijn hand. IIIHIIIIilllllllllllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllll rinthvissen, die kunnen verdrinken en daarom geregeld aan het oppepvalk moeten komen om adem te halen, ver dienen de aandacht. Ook een mooie verzameling prae- en cultuurhistorische voorwerpen wordt in „Klein-Artis" tentoongesteld, waar onder gebruiksvoorwerpen uit het ste nen tijdperk. Het doel van de reizende tentoonstelling is het verspreiden van natuur- prae- en cultuurhistorische ken nis en bekendheid te geven aan voort brengselen uit overzeese gebieden. „Klein-Artis", dat is samengesteld uit inzendingen van onder meer het Tropenmuseum, de Landbouwhoge school te Wageningen, het missiemu seum te Steijl, zal geopend zijn van donderdag 9 maart tot en met woens dag 22 maart van 10 tot 31 uur. Vooral voor kinderen zal het de moeite lonen deze reizende tentoonstelling te gaan zien. HILLEGOM, 8 maart De bollen exporteurs hebben maandagmorgen bij het vernemen van het bericht dat de gulden was gerevalueerd met 5 pet. niet van plezier de vlag uitgestoken. Integendeel: in Treslong in ver band met de damesbeurs in Haarlem was Treslong voor een keer als maan dags bollentempel verkozen heerste onder de exporteurs duidelijk een mi neurstemming. „Het kost ons handen vol geld", zo zei men links en rechts en in alle toonaarden. En waarom? Het bollenvak is een vak dat altijd veel uitstaande posten heeft. Vooral in HAARLEM, 8 maart Gisteravond werd voor de aangeslotenen bij „Ge loof en Wetenschap" in de Tuinzaal van het Concertgebouw de film „Nicht mehr fliehen" vertoond. Deze expermimen- tele speelfilm, welke onder regie staat van Herbert Veseley, werd door de heer B. J. Bertina te Amsterdam in geleid. „Het thema van de film kan men o.a. in de hedendaagse literatuur terugvinden bij Albert Camus, die dikwijls in zijn werken gteuigt van de absurditeit van een zinloos geworden bestaan", aldus de heer Bertina. Ook in de film „Nicht mehr fliehen" wordt de nadruk gelegd op de onzinnigheid van een zinledige existentie, waar de meest gewone en alledaagse dingen belachelijk zijn en niet meer in hun eigenlijke waarde wor den gezien. Naar het oordeel van de inleider is de film, die uit een aaneenschake ling van situaties bestaat de toestand is als het ware geanalyseerd door zijn vreemde, soms bizarre vormgeving niet in alle opzichten begrijpelijk voor het gewone publiek. „Nicht mehr flie hen" werd voor het eerst vertoond in 1955 tijdens het filmfestival in Ber lijn. Het verhaal speelt zich af in een ver laten landstreek in Spanje, met als eni ge décors een paar vervallen muren van een afgedankt benzinestation, en BEVALLEN van een zoon: T. I. W. van den Burg-Jansen; A. Buisman-Bak- t AM' m- van den Boogaard-de Jong; c. Ouwerkerk-Emous; G. A. Scheelmgs-Raps; J. A. Gatersleben - Straakenbroek; j. A. H. M. Andringa- van den Aardweg; E. Teisma-de Bone. van een dochter: A. G. van der Kraan- Keqer; M. A. E.Bogaert-vanBrugge; A. M. Dorrepaal-Fortanier; C. C. Punt- Bronder; J A. Hartman-Groen; A. M. de Man-de Graaf; D. C. de Groot-Blom, A. Schenk-RedekerG. van Leeuwen-de Jong, o. M. E. van der Hoorn-van der Aar. BEVALLEN van een zoon: W W J te Boekhorst-van Dieren; J. Spierings- Mahler; J. Brakel-Nisset; J. Verdam- Vennik; M. M. Reemer-Nodeljjk; W. Schaap-Gerrits; C. Verhoeven-Hooge- veen; J. C. Hoogeveen-Roling. Van een Dochter: M. F. Wood-Bil- ston: A. W. M. A. van Ravensberg- Boerkamp; E. J. van Haastrecht-Dries- sen. ONDERTROUWDH.Sikkema en L. L Valster; B. van Roode en M. A. van Veen- F. G. Ferwerda en M. A. Terol; A. C. Revalk en C. E. Klumperbeek. ONDERTROUWD: J. M. M. van der Kroft en M. Moret; W. Kalter en L. A. J. Kaspers; J. P. Blok en A. Boter blom- W F. Wilms Floet en L. A. A. M. Hoekstra; D. Kuiper en M. J. Roo seboom de Vries; A. M._ van Osselen en G. Jacobs; W. Zonruiter en J. G. Helfensteijn; R. B. Piek en J. Berg; F. Speelman en A. J. van Merkenstem; J. A. T. Smal en R. van der Horst; J. M. Donkel en A. C. J. van der Reep; P. G. Vink en I. T. M. Aarts; J. Se- verijnse en H. A. Baardse. GEHUWD: C. Tromp en E. Melchior; C. E. Benz en S.. Pauw. GETROUWD; A. van Steen en M. P. C. Kneppers; P. A. Minderhoud en M. Hinfelaar; D. de Graaf en L. C. ScholteS. Duim en M. E. Landwier; H. J. M. Kruize en A. J. Rooijackers. OVERLEDEN: E. Kieft, 68 jr., Kam perlaan; A. van Leeuwen, 80 jr., Karei van Manderstraat; W. G. Bel, 53 jr., Ka- rel van Manderstraat; J. Slenders, 84 J-, Hagenstraat. OVERLEDEN; M. C. Jansen-Hoes, r kr, van, Bogendorpstraat; M. Scha- fer-Vlasveld, 68 j„ Hazepaterslaan; E. Koer-Kuijk, 72 j„ Javastraat; M. Ver- poortan-Kmpper, 81 j., Brouwerskade; J. van der Neut, 76 j., Gasthuisvest; L. n. van Nimwegen, 85 j„ Schoter singel; J J Helmerhorst, 80 j„ Schoter singel; J. de Vries, 82 j., Jansstraat; L. C. M. Barbet, 65 j„ Kamperlaan. wat overblijfselen van een gestrande vrachtwagen. Het troosteloze landschap wordt, door Herbert Veseley dermate geraffineerd gebruikt, dat het een es sentieel bestanddeel wordt van het dra ma, dat zich daar onder drie mensen afspeelt. De regisseur heeft door het fantastisch „spelen" met absurd ge worden rechtmatigheden, de moderne mens willen confronteren met de angst van deze eeuw; hij laat het leven ver toeven bij een afgrond, waar de fasci natie van de leegte heerst en waar gVed noch kwaad gelden. „De ware film-belever zal door deze experimentele film, welke een kunst werk mag worden genoemd, zeer ge boeid zijn", aldus de heer Bertina. De aanwezigen kregen ook de Neder landse experimentele film „Het Ge rucht" van Kees Brusse te zien. Deze film, welke is gemaakt in opdracht van de vereniging tot kinderbescherming, is bijzonder goed door zijn pure film werkelijkheid er uitstekende waarne ming. HILLEGOM, 8 maart Vanmorgen om half tien kwam in de Leidsestraat, ter hoogte van de boerderij van de fa milie Zeestraten een personenauto in botsing met een vrachtwagen met lege kisten. De vrachtwagen raakte in brand en brandde geheel uit. De bestuurder van de personenauto werd ernstig ge wond en moest naar een ziekenhuis in Haarlem worden vervoerd. Hij heeft een hersenschudding en ernstige hoofd wonden opgelopen. Het ongeluk veroor zaakte een grote stagnatie in het ver keer. Vooral ook door de mist, die het regelen van het verkeer bemoeilijkte. NAARDEN, 7 maart Naar wij ver nemen staat het thans wel definitief vast dat Marian Heemskerk, het Naar- den-zwemstertje, dat gisteravond het Nederlands record op de 4 x 100 m. wis selslag op haar naam bracht, de uit nodiging van het St. Barbara College te Goletha in Californië zal aanvaarden om daar deel te nemen aan zwemwed strijden. De Amerikaanse trip van Marian stond nog niet volledig vast omdat in eerste instantie de KNZB haar nog toe stemming moes' verlenen om uit te ko men in zwemwedstrijden. Deze toestem ming is inmiddels door de sportcommis- sie van de zwembond verstrekt. Ook de zwemvereniging Naarden had geen be zwaar terwijl eerstdaags de toestem ming van de Amerikaanse Zwembond wordt verwacht. Marian zal in gezelschap van de heer en mevr. Heemskerk 30 maart a.s. per vliegtuig naar Goletha vertrekken via Houston in Texas. Zij is bijzonder in genomen met deze uitnodiging, die haar via de Nederlandse atleet Henk Visser Pere:kte, Marian hoopt in Californië ver schillende zwemrecords te kunnen ver- be'eren. Op 50-meter-banen en in de ge legenheid te zjjn kennis te maken met de Amerikaanse methodes van zwem- training. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat Marian, die gedurende drie weken zal verblijven bjj de familie Newton, ook de gaste zal zijn van Avery Brundage, de voorzitter van het Olympisch Comité. rZij zal op 20 april in Nederland terugke ren om te kunnen deelnemen aan de negen landenzwemwedstrijd, die 22 en 23 april in Den Haag wordt gehouden. ZWEMCOMPETITIE De r.k. zwemvereniging „De Watertrappers" organiseert dinsdagavond 14 maart in het Sportfondsenbad de vijfde ontmoe ting van de zwemcompetitie van Kring Haarlem van de KNZB. de landen met een zgn. broeiershandel als Engeland bijvoorbeeld. De broei- ers hebben de minder feestelijke ge woonte hun bollen pas te betalen als ze zelf de bloemen hebben geoogst van de bollen die men in spetember uit Hol land ontving. Ook de exporteurs op Amerika hebben het geld lang niet al lemaal voor 100 pet. binnen. Op al die uitstaande posten moet men dus een veer van 5 pet. laten. Dat is één, maar er is nog meer. We zitten, zo zegt men U, nu midden in het verkoopseizoen. Is het overdre ven te veronderstellen dat de helft van de beschikbare bollen is verkocht? En die zijn geplaatst tegen prijzen, waar in de bewuste 5 pet. niet was gecal culeerd... Dit impliceert, dat men de rest van de bollen aan de man zal moe ten brengen tegen prijzen, die 5 pet hoger liggen. Hoe zal dat gaan in een vak als het bollenvak, waarin de con currentie niet zelden moordend is? Onder normale omstandigheden, met een redelijk aanbod, had de binnenland se markt moeten reageren. Dan zou- deh de binnenlandse prijzen op een bericht van revaluatie een dalende tendenz moeten vertonen. Daar is maandag op de bollenbeurs niets maar dan ook niets van gebleken. Het is ech ter wel verklaarbaar. Het aanbod is de laatste jaren al aan de krappe kant geweest. Vraag en aanbod wa ren met elkaar niet in evenwicht. Wel iswaar heeft men verleden jaar de cul turen uitgebreid, maar het heet dat de export in diverse landen goede za ken heeft gemaakt en voor het overi ge verkeert men nog altijd min of meer in het onzekere of de vele regens nu erg veel schade hebben aangericht of dat het allemaal nogal meevalt. De kwe kers beweren nu natuurlijk dat er veel bollen zijn „verzopen", terwijl de ex porteurs menen dat er geen reden is voor een paniekstemming. De waarheid zal wel in het midden liggen. Zoals altijd. Hoe het ook zij: de bollenexporteurs zijn het kind van de revaluatie-rekening al wijst men zo hier en daar op het wonderlijke aanpassingsvermogen dat de bollenexporteurs immer aan de dag hebben gelegd. En wellicht wordt de soep dus niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. HAARLEM, 8 maart Ged. Staten van Noord-Holland hebben aan de ge meentebesturen mededeling gedaan van de verdeling van het contingent woning wetwoningen voor 1961. Met uitzonde ring van Amsterdam zijn aan de pro vincie 2610 woningen en 120 woningen ter vervanging van noodwoningen toe gewezen. Evenals voor 1960 hebben G.S. bij de verdeling twee criteria laten gelden: het resterende woningtekort en de wo ningkwaliteit. Ter bepaling van het wo ningtekort is uitgegaan van het aantal woningbehoevende gezinnen, vermeer derd met het aantal woningbehoevende alleenstaanden. De woningkwaliteit is in aanmerking gebracht door rekening te houden met het aantal 0-, 1-, en 2-ka- merwoningen, dat vóór 1906 is gebouwd. In bepaalde gevallen is op de aldus be rekende uitkomsten op billijkheidsgron- den een correctie toegepast. Op grond van deze twee maatstaven, zijn voor de gemeenten in deze buurt de volgende toewijzingen uit de bus ge komen: Beverwijk 168 (vorig jaar 188), Heemskerk 143 (vorig jaar 189), Castn- HAARLEM, 7 maart Tijdens de al gemene vergadering van de Haarlemse Zwem- en poloclub „De Waterratten" werden de periodiek aftredende be stuursleden bij acclamatie herkozen. De heer R. de Leeuw werd gekozen tot penningmeester. De verschillende jaarverslagen stemden tot tevreden heid. Een voorstel van één van de le den tot het invoeren van een ledenstop werd niet aanvaard, ook al moet er met de oefengelegenheid gewoekerd worden. De heren Th. de Vries en A. Strijbis ontvingen het eremetaal verbonden aan het vijfentwintig-jarig lidmaatschap. Ferry Hagen kreeg het tien-jarenspeld- je. Mevrouw JKerkhof-Regter ontving uit de handen van de vice voorzitter de algemene prestatie beker. Gerda Drogtrop had de beste prestaties gele verd op de kilometerswedstrijden en ontving de „Kilometervretersprijs". De J. M. Thuis-zuil werd uigereikt aan Hans van de Booren en aan Annie de Vries. De Klaas Band-Bekers werden in het bezit gesteld van Alie Drogtrop en Fred de Bruyn. De technische com missie onderging enige verandering en het T.C.-secretariaat zal voorlopig door Alie Drogtrop worden waargenomen. Tot afgevaardigden naar de jaarverga dering van Kring Haarlem KNZB wer den benoemd de heren J. H. v. d. Boo ren en H. Willemse, die indien nodig, ook de vereniging zullen vertegenwoor digen op de Bondsvergadering. HAARLEM, 8 maart De Arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 7 maart 1961 in staat van fail lissement verklaard: G. P. Charles, wonende te Zandvoort, rechter-commis- saris: Mr. N. Reeling Brouwer, curator Mr. H.C. R. M. van Cranenburgh, ad vocaat en procureur te Haarlem. H. van der Horst, aannemer van bag- gerwerken, wonende te Zaandijk. Rech- ter-commissaris: Mr. N. Reeling Brou wer, Curator: Mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, advocate en procureur te Wormerveer. B. Jansen, chauffeur, wonende te IJ- muiden, gemeente Velsen. Rechtercom missaris: Mr. N. Reeling Brouwer, cu rator: Mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 6 maarl 1961 geëindigd het faillissement van: B. L. M. Gooy, koopman, wonende te IJ- muiden, gemeente Velsen, uitgesproken dd. 23 februari 1960. Rechter-Commissa- ris: Mr. H. J. M. Cokart, Curator: Mr. M. L. Swaab, advocaat en procureur te Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 7 maart 1961 geëindigd het faillissement van: W. F. A. v. d. Wateren, assistent accountant, wonende te Krommenie, uitgesproken dd. 12 juni 1956, Rechter-Commissaris: Mr. H. G. Rambonnet, Curatrice: Mevr. Mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, ad vocate en procureur te Wormerveer. cum 36, Uitgeest 7 (vorig jaar 10), IJmuiden 87, waarvan 53 ter vervan ging), Bloemendaal 23 (vorig jaar 25), Zandvoort 5 (vorig jaar ook 5), Heem stede 33 (vorig jaar 46), Bennebroek 4 (vorig jaar eveneens 4), Haarlemmer meer 104 (vorig jaar 100). HAARLEM, 8 maart Voor de com petitie district Noord-Holland werden in het Sportfondsenbad twee wedstrij den gespeeld. HVGB versloeg de da mes-reserves van Haarlem, terwijl de heren van DWR de meerderen van Ne reus 2 bleven. Deze laatste wedstrijd werd ontsierd door ruw spel van Nereus. Veel heeft men hier. echter niet mee kunnen bereiken. Reeds in de eerste helft viel de beslissing toen door de Piet de Bruyn voor' DWR tweemaal raak werd g'eschoten. In de 2e helft kwam geen verandering in de stand. DWR be gint nu kampioensneigingen te vertonen. Uit 7 wedstrijden werden 13 punten behaald, terwijl de naaste concurrent, Kroosduikers, met drie verliespunten volgt. In de ontmoeting Haarlem 2-HVGB, in de derde klasse dames, wisselden de aanvallen elkaar regelmatig af. Mat- tie Hagemeijer en Vera Brugman brach ten in de eerste helft de stand op 0-2 voor HVGB. In de tweede helft wist de eerste nog 0-3 te scoren, waarna Marin- na Flu v oor Haarlem de eer kan red den. De eindstand werd 1-3. In Zaandam speelde DWT 1 in de eerste klasse heren tegen Neptunus 1 De Zaandammers wonnen met 11-2. 11-2. HAARLEM, 7 maart De geregi streerde arbeidsreserve in de provin cie Noord-Holland heeft in de maand februari de aanzienlijke daling van 1000 te zien gegeven. Het totale aanbod ver minderde tot bijna 4700. Dit betekende dat slechts 1 pet. van de mannelijke beroepsbevolking werkloos is. Dit bij zonder lagere percentage overtreft, on danks de stijging van de beroepsbevol king, de jaren 1956 (1.7 pet.) en 1957 (1.2 pet.). De voornaamste oorzaak van de daling ligt in de uitzonderlijk goede weersgesteldheid, waardoor de seizoen arbeiders en de wrijvingswerklozen eerder dan normaal aan het werk kon den gaan. Het sterkst is dit te merken bij de bouwvakarbeiders (300), onder wie voornamelijk de schilders, en de land arbeiders, waarvan er 180 in de bloem- bollenbedrijven, de tuinbouw en de land bouw ingeschakeld konden worden. Een sterke afneming vertoonden ook de min der geschikten (240). Het betreft hier hoofdzakelijk marktkooplieden en ven ters, die tijdelijk in verband met de vorst bij het GAB waren ingeschreven en die nu hun werkzaamheden hervat hebben Het aantal geregistreerde personeels- aanvragen in de afgelopen maand is met 500 toegenomen. Het grootste gedeelte heeft betrekking op de bouwvakarbei ders (190), hotelpersoneel (70) en losse arbeiders (150). Ten opzichte van fe bruari 1960 bedraagt het aantal aanvra gen 4000 meer. Het verloop van vraag en aanbod in het gewest Haarlem vertoont dezelfde lijn als die van Noord-Holland. Het aantal werkzoekenden verminderde met ongeveer 70 in vergelijking met janua ri 1961, terwijl er ten opzichte van fe bruari van het vorig jaar een daling van 300 te zien is. De aanvraag is dezelfde gebleven, maar vertoont ten opzichte van 1960 een stijging van 180. De baardige Belg midden op deze foto heeft behalve een zuidpoolexpeditie ook zijn kleine zoontje achter de rug. Het plaatje werd gemaakt tijdens een officiële toespraak toen de derde Belgische Zuidpool-expeditie uit het barre noorden in de haven van Gent was teruggekeerd. Prins Albert van Luik en prinses Paola kwamen de mannen in Gent verwelkomen. HAARLEM, 7 maart De voorjaars beurs in het Krelagehuis heeft de vol leyballers tot 15 maart uit hun „sport hal" verdreven, maar de competitie van de afdeling Haarlem ligt toch niet hele maal stil. In de HBC-zaal te Heemstede en in de Gertenbachschool in Zandvoort, waar de thuiswedstrijden van OSS wor den gespeeld, vonden enige ontmoetin gen plaats, waarvan de resultaten als volgt luiden: Heren: OSS 2—FES 1-3, HBC 2— OVRA 2 3-1, HBC 3—Rapiditas 1-3. Dames: HBC 3De Blinkert 3 31, OSSVesmia 3 31, OSS 2-Spaarnestad 2—2, HBC 3—Gios 2 1—3, HBC 2—Set Up 3-1. Voor de hoofdklasse heren kwam HVS in Woerden in het veld tegen Val- boval. Clay c.s. wonnen de twee eerste sets, 13-15 en 9-15, maar moesten door verlies in de drie volgende sets toch de punten aan de thuisclub laten (16-14, 15-9, 15-13). Heren overgangsklasser die Raeckse werd in Hoorn verrassend ge klopt. door HVC (3-1), maar boekte te gen het Zaanse Sportief de volle winst (0-3). Bij de dames boekte alleen De Blin kert een verdienstelijk resultaat door gelijk te spelen tegen het Alkmaarse Octopus. MHBS liet zich in Alkmaar verrassen door JHOC (3-1) en HBC werd m Enkhuizen met 3-0 geklopt door Madjoe. De ranglijsten zien er als volgt uit' Heren le klasse: OVRA 15-25, HBC 16-25, HVS 2 16-24, Gios 15-19,PSCB 14-13, De Blinkert 12-12, OSS 16-11 CIOS 14-9, Eclecta 15-8, Velox 15-2 2e klasse A: De Raekse 3 14—25 Gios 2 16-22, CIOS 2 14-21, Rapiditas 15-18, DSS 14-14, HBC 3 16-12, De Blin- OVRA 314u-7.WIK 2 14"8' Set UP 13"7 2e klasse BAlliance 16-26 PWN 14-18, die Raeckse 2 15-18, OVRA 2 PSVK 12-15, WIK 15H5 Gios I 15-14, HVS 3 14-13, HBC 2 17-12, CIOS 3 4-1. £lasSe; PWN 2 14-23> die Raeckse t 44"21' Spaarnestad 14-20, Alliance 2 7tVCL 12"13. Energie 13-18, FES 14-16, HVS 4 14-16, Gios 4 14-12, Top- ZANDVOORT, 8 maart Tot direc trice van huize „Sterre der Zee", het katholieke pensiontehuis van bejaarden te Zandvoort, is met ingang van 1 juni benoemd zuster R. Willems, adjunct- directrice van het Sint Paulusgesticht te Eindhoven. Het bestuur van de stichting heefl ook verschillende andere beslissingen genomen in verband met het aanstaan de vertrek van de zusters Francisca nessen uit „Sterre der Zee Een in grijpend verbouwingsplan werd vast gesteld waardoor het aantal bedden tot 34 (22 kamers kan worden uitgebreid. De sanitaire outillage zal worden ver beterd een moderne bel-installatie zal worden aangebracht evenals een cen traal antennesysteem voor de televi sie Alle kamers zullen worden voor zien van warm- en koud stromend wa ter. Het interieur zal opnieuw worden geschilderd, waarbij van lichte vrolij ke kleuren zal worden gebruik gemaakt. In de laatste maanden dat de zusters in Zandvoort doorbrengen zitten zij dus volop in de drukte en het ongerief van deze werkzaamheden. De zusters be waren echter hun goede humeur en staan zoveel mogelijk bij in de moei lijkheden van de overgang naar de nieuwe exploitaite-vorm. GEEN SPREEKUUR Mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, wethouder van Haarlem, is verhinderd vrijdag 10 maart spreekuur te houden. WATERPOLO Zaterdagavond 11 maart zal in het Sportfondsenbad de wedstrijd DWRMerwede plaats vin den. Deze wedstrijd zal worden ge speeld voor de vijfde ronde van de bekercompetitie van de KNZB. Voor de vierde afvalronde zal in Hilversum op zondag 19 maart de wedstrijd Robben- DWT worden gespeeld. score 14-1, OSS 2 3-10, Energie 13-9, PWN 3 14-8, PSVH 2 14-8, DSS 2 15-6, OVRA 4 14-5. Dames le klasse: die Raeckse 2 18-35, OVRA 17-21, Onze Gezellen 15-20, Velox 17-20, Vesmia 15-13, Topscore 15-13, HBC 2 15-13, HVS 17-12. Set Up 18-9, Eclecta 15-6. 2e klasse: Gios 17-33, PWN 15-21, OSS 14—19, Vesmia 2 15—19, DSS 16—14, De Blinkert 2 15-13, Vesmia 3 17-12. JBS 16-11, Eclecta 2 16-8, OVRA 2 17-8. 3e klasse: De Blinkert 3 18-32, Alli ance 16-22, Gios 2 17-22, die Raeckse 3 16-21, Spaarnestad 17-16, Onze Gezel len 2 17-15, OSS 2 16-13, HVS 2 17-12, HBC 3 17-12, DSS 2 15-1. 4e klasse; De Blinkert 4 14-26. HBC 5 14-25, FES 14-24, HBC 4 14-18, Set Up 2 14-18, PWN 2 14-18, Velox 2 14-15. Gi os 3 14-14, Onze Gezellen 3 14-11, Alli ance 2 14-10, die Raeckse 4 14-10, De Blinkert 5 14-8, DSS 3 14-6. Set Up S 14-6, Gios 4 14-1. AMSTERDAM, 8 maart Hoewel de handel op de Amsterdamse effecten beurs thans weer meer in normale banen is gekomen, heeft de markt nog met veel onzekerheden te kampen. Zo gmg er vandaag een remmende invloed op de markt uit van de sterk fluctu erende valutakoersen. Voor de arbitra ge brengt dit in het verkeer met het buitenland grote moeilijkheden mee. Na dat de dollar vanmorgen nog f 3.65 deed, is de notering later ingezakt tot f 3.61. Dit miste uiteraard zijn uitwerking op de koersen van de internationale fond sen die in het. buitenland op dollarbasis worden verhandeld, niet. Philips, vanmorgen 1237, deed vanmid dag begin beurs ca. 1227, waardoor de winst uit het niet-officiële verkeer vrij wel geheel verloren is gegaan. Unile ver was 10 pnt. lager en Hoogovens daalden ongeveer 7 pnt. Aandelen Ko ninklijke Petroleum bleven ongeveer f 1 beneden het vorige slot. De scheep vaartafdeling was eveneens licht ge drukt. Amsterdam Rubber 1 puntje la ger. Staatsfondsen onveranderd. 4(4 Ned. 1960 i 4'/. Ned. 1959 4(4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. (Jnilever Wilton Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P.L K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mil K.P.M. Ned. Stoomv Mij. Nievelt Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '5? Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2»/2 Amsterdam '56 n 2(4 Amsterdam '56 Hl 2(4 Amsterdam '59 2(4 R.dam '57 Alb Heyn KI obl Vorig opening Slot 8/5 101% Anaconda Copper Betblehem SteeJ Chrysler Corp Genera) Electric .eneral Motors Kennecotl Copper K .L.M Montgomery Ward rtadlt: Corp Kepubllc Steel Koyal Dutch Shei] Union Oil southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater HIS Steel 100% 100H 95 95A 110% 34434 1251/> 123% 144% 533% 328% 373 835% 172.G< 588 393% 939 932 558 675 1226 .228 842^ 833 295 499 662 142.r 14180 187' 184 193 99 218 215^4 175 219 1813 176% 368 180 1873 182% 136% 86 95 94% 97% 101 121 I. 8/3 7/S 53(4 51% 45% 46% 44% 43% 69 68% 45% 45% 8714 85% 26% 26% 33% 32% 57% 57% 65% 63% 38% 38% 4634 46% 49(4 ■M /4 4S% 44(4 44'i 25(4 25(4 S9% 87% Stemming: flauw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3