STEEDS MEER SCHEPEN DOOR HET SPAARNE voor Bulldozer op het strand in actie C. J. van den Broek, brandweer-rot van 65 jaar geleden Haarlem volgende week ter Stille Omgang Oeververbindingen vaak een belemmering voor verkeer LION D'OR HET SPAARNE Knelpunten bij Prinsenbrug en Buitenrustbrug Ook volgend seizoen Kamermuziek avonden Nieuwe lichting schoolkinderen Credietbank in Koningstraat ATAX-TAXI ae Kerkuil voor een goed en verantwoord advies 1.2.3.4.5. Noodbrug Enquête leverde inte ressante gegevens op P lan-Kennemerwe g wordt bouwrijp gemaakt Uitstekende en goed verzorgde diners. Tijdens weekend gezéllige muziek Verbetering Zand- voorterweg Fietspad over vroegere trambaan KRUISWEG 70 HAARLEM - TEL. 13239 Huurkoopfinanciering op elk gebied Met gespitste oren AGENT OP ZOEK NAAR GETOETER ZATERDAG 11 MAART 1961 PAGIN^ 3 N~' GRACHT23 -TÈLI7063. HAARLEM, 11 maart Deze week hebben B. en W. van Haarlem be sloten, dat tussen kwart over zeven en kwart vóór acht 's ochtends de bruggen over het Spaarne niet behoeven te worden geopend voor het door laten van bakken met dempspecie voor de zandput van Schalkwijk. Ge bleken is, dat verleden week de Prinsenbrug precies om tien voor half acht werd opengedraaid om zulk een speciebak door te laten. Het door laten was een vrij langdurig karwei, zodat heel wat arbeiders die om half acht moesten beginnen in de Waarderpolder, te laat op hun wer kwamen. Met de aannemer van het ophogingswerk in Schalkwij is o\ ereengekomen, dat de speciebakken de Haarlemse bruggen op een an er tijdstip zullen passeren. Deze beslissing van B. en W. wijst erop, a et gemeentebestuur wel degelijk heeft beseft, dat de oeververbindingen over het Spaarne vaak een belemmering voor het wegverkeer vormen. Incidenteel probeert men wel eens die overlast te verminderen, maar in de praktijk blijkt dit vaak onmogelijk. De oeververbindingen zijn nu eenmaal niet berekend voor de taak waarvoor ze heden ten dage gesteld zijn: in snel tempo een grote hoeveelheid wegverkeer laten passeren. Het grootste klempunt blijkt overi gens de Buitenrustbrug te zijn, die voor bijna tweemaal zoveel schepen geopend moet worden als de Prinsenbrug. Op zichzelf betekent dit al een aanzienlijke belemmering, maar bovendien is de brug zelf veel te smal om het de laatste jaren in snel tempo sterk toegenomen verkeer vlot te Verwerken. a men de jaarverslagen van Haven- en Marktwezen van de kpn ?t \ren doorleest, zal men opmer- lw oscheepvaartverkeer door net öpaarne steeds toeneemt. Boven- j!en gaat de binnenvaart in toenemen- e mate gebruik maken van grotere schepen. Dat heeft natuurlijk zijn conse quenties. Niet alleen moeten de brug gen vaker open om het grotere aantal schepen door te laten, maar bovendien moeten zjj vaker open omdat het aan tal schepen dat onder de ongeopende brug door kan, telkenjare kleiner wordt. Het meeste verkeer krijgen de Prin senbrug en de Buitenrustbrug te ver- Werken. Over deze bruggen trekt met name ook het interlocale verkeer. Bei de verkeersroutes hebben echter hun knelpunten. Bij de Buitenrustbrug is het zoals gezegd, de brug zelf die veel en ïu Ae ,smal 's. Bij de Prinsenbrug is het het spoorwegviaduct over de Bar- rnenjansweg. Al jarenlang studeert men lJ° are Werken op het vraag stuk hoe het knelpunt bij de Buiten rustbrug moet worden opgeheven. De bestaande brug verdubbelen? Of er een tweede brug naast leggen. Binnenkort Zal de verdubbeling van de Schiphoi weg gereed komen. Binnenkort ook zal het verkeer uit het eerste gedeelte van Schalkwijk op gang komen. Dat bete- Advertentie) kent opnieuw een aanzienlijke belasting voor de Buitenrustbrug. Maar nog al tijd is er geen oplossing gevonden. Al thans is er nog geen krediet gevraagd aan de raad voor de verdubbeling van de brug. De plannen moeten dan nog uitgewerkt worden en voor het uitvoeren van die plannen moet men ook nog maar eens op ongeveer anderhalf jaar rekenen. De eerste jaren blijft men dus dit knelpunt houden. Regelmatig kan men bjj de Buiten rustbrug lange files zien staan. Files die aan de kant van de Schiphoiweg tot aan de Merovingenstraat en soms tot aan de Prins Bernhardlaan reiken, en aan de kant van de Rustenburger laan tot ver op deze stads-straat en op de Twijnderslaan. In 1960 blijkt de Bui tenrustbrug op werkdagen tussen 6 uur 's ochtends en 10 uur 's avonds open gedraaid te zijn geweest voor bijna 9500 vaartuigen. Dat is gemiddeld 30 per dag. Van enige regelmaat kan uiteraard geen sprake zijn, zodat de weggebruiker bepaald niet in staat is om tijdig een andere route te kiezen. Trouwens, welke zou hij moeten kiezen. De situatie op de Langebrug is al met veel beter. En komt dan eindelijk de verkeersstroom weer op gang, dan hoert er maar één handkar of één bakfiets op de brug te rijden of de hele stroom wordt tot wachten gedwongen. De eer ste jaren zal die toestand zo blijven, tenzij men een tussenoplossing vindt. Het blijkt niet mogelijk om de schepen te laten wachten, en de Buitenrustbrug dus op bepaalde tijden slechts te ope nen. Aan de zuidkant van de Buiten rustbrug bevinden zich geen remmings- werken, waaraan de wachtende sche pen kunnen meren. Met het vooruit zicht, dat de brug over enkele jaren ver dubbeld wordt, heeft het natuurlijk ook geen zin om tijdelijk dergelijke kostba re werken aan te leggen. Zonder meer de schepen stilleggen is niet mogelijk. Daarvoor kan het water van het Spaar ne tezeer „trekken", waardoor het ge vaar ontstaat dat de schepen tegen de brug opvaren. Wel zal men uit deze situatie waarschijnlijk de conclusie trekken, dat de verdubbelde brug onmogelijk zonder remmingswerken kan worden gebouwd. Het is misschien wat kostbaarder, maar ze zijn onmis baar. En dan nog: het is ondoenlijk om te veel schepen te laten wachten, zodat (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht er opstoppingen ontstaan. Zelfs met remmingswerken, zal de brug toch nog geregeld geopend moeten worden. Een zekere regelmaat in de openingstijden zal de situatie echter al verbeteren. Een andere mogelijkheid is en deze is beslist veel beter dat de nieuwe, dubbele brug minstens twee meter ho ger wordt gelegd dan de huidige, enke le brug. Het is weliswaar een bijzonder ingrijpende en kostbare oplossing, maar zij is doeltreffend. De opritten tot de brug zullen dan aanzienlijk verlengd moeten worden, willen de hellingen met te steil zjjn. En dat geldt niet alleen voor de Schiphoiweg en de Rustenbur gerlaan, maar evenzeer voor de SchaiK- wjjkerweg, de Schalkwijkerstraat en de Buitenrustlaan. Maar een hogere brug betekent nu eenmaal, dat lagere sche pen er kunnen passeren zonder dat ae brug geopend hoeft te worden. De Prinsenbrug, die hoger is dan de Bui tenrustbrug blijkt maar voor de neut zo vaak geopend te hoeven worden. Een noodoplossing zou voorlopig al zijn, wanneer naast de enkele Buiten rustbrug voorlopig een hoge, houten noodbrug voor voetgangers, fietsers en bakfietsen zou worden aangelegd, zodat dit langzame verkeer het snelverkeer niet langer belemmert. Natuurlijk heeft zulk een noodbrug allerlei bezwaren. Technische bezwaren, omdat deze brug waarschijnlijk niet geopend zal kunnen worden, zodat hij behoorlijk hoog dient te zijn. Estetische bezwaren, omdat een dergelijk staketsel zeker ontsierend zal zijn voor de omgeving. Verkeerstech nische bezwaren, omdat een gedeelte van het snelverkeer dit langzame ver keer zal moeten kruisen. Het komt ons echter voor, dat hier een oplossing te vinden is. En voor het overige zal men natuurlijk zo snel mogelijk een definitie ve voorziening moeten treffen. Het andere knelpunt in het snelver keer is het spoorwegviaduct in de Har- menjansweg nabij de Prinsenbrug. Daar over valt weinig te zeggen. De spoor wegen zijn doende een nieuw en ruimer viaduct te ontwerpen, zodat het ver keer ook hier vlot kan worden afge voerd. Maar de spoorwegen zijn er al jaren mee bezig en tot feitelke resul taten is men nog altijd niet gekomen. Toch zal ook hier binnen afzienbare tijd een definitieve oplossing gevonden moeten worden, aangezien het wegver keer voortdurend toeneemt, ook het in terlocale wegverkeer, dat de route over de Prinsenbrug kiest. Zolang men de ze oplossing niet gevonden heeft, blijft de kostbare investering van de Prinsen brug niet volledig rendabel. Op gewone tijden overdag is het verkeer over de Buitenrustbrug reeds buitengewoon druk. De auto's rijden er in file overheen. Wanneer toevallig een langzaam vervoermid del over de brug rijdt, staat aan die kant de hele file vast. Wanneer de brug geopend is hetgeen zeer vaak gebeurt vormen zich rijen die zich vaak uitstrekken tot de Merovingenstraat en ver op de Rustenburgerlaan. Een verbreding van de brug, maar eigenlijk ook een verhoging, is dringend nood zakelijk. HAARLEM, ÏO maart Het Haar lems comité voor Kamermuziek zal het organiseren van bijzondere muziekeve nementen ook in komende seizoen voort zetten. Het is zeer waarschijnlijk, dat de serie concerten in oktober zal worden geopend met het optreden van het be roemde Italiaanse ensemble ,,I Musici". Onder de bezoekers van de kamer muziekconcerten, die in het afgelopen seizoen onder de titel „Meesterserie" werden gehouden, ,is een enquête ge houden, welke interessante uitkomsten heeft opgeleverd voor het uitwerken van de plannen voor het volgende seizoen. In het algemeen was er duidelijk spra ke van een voorkeur naar ensembles boven socialisten. Een van de wensen as ,een hernieuwd optreden van het Boccherini-kwartet, terwijl men ook niet bepaald afkerig is van het introduceren va5 ,ln1oderne muziek. laatste concert in de „Meester serie van het Haarlems comité voor Kamermuziek vindt plaats maandag 13 maart m het Gemeentelijk Concertge- h°dw. Dan treedt de pianist Nikita Ma- galoii op in werken van Haydn, Beet hoven, Scarlatti, Prokofieff en Chopin. Het concert begint om acht uur. BLOEMENDAAL, 10 maart B. en W. van Bloemendaal delen de raad mee, dat men reeds wil beginnen met het bouwrijp maken, het treffen van openbare voorzieningen en de aanleg van straten in het eerste gedeelte van „?V Ultbreidingsplan „Kennemerweg". Weliswaar was op het moment, dat het raadsvoorstel werd opgesteld nog niet bekend hoeveel woningwetwoningen en hoeveel premiewoningen er dit jaar ge bouwd mogen worden, maar B. en W. menen dat het juist is alvast te begin- nfn me^ het bouwrijp maken, omdat straks dan meteen begonnen kan wor den met de woningbouw. Bovendien zal een verbindingsriool moeten worden aangelegd naar de Van Wickevoort Crommelinlaan, ter wijl het bestaande riool in deze laan vervangen moet worden door een gro ter. Waarschijnlijk zal nog tijdens het uitvoeren der werkzaamheden overeen stemming worden bereikt met een ad- spirant-koper over verkoop van een ge deelte van de grond. (Advertentie) Hotel - Café - Restaurant Diverse zalen partijen. voor recepties en Telefoon 22180. BLOEMENDAAL, 10 maart In de grond van de voormalige trambaan langs de Zandvoorterweg willen B. en W. van Bloemendaal een diepriool doen aanleggen van de grens van de gemeente Zandvoort tot aan de vier sprong. Wanneer dit werk voltooid is, zal over het tracée van de vroegere trambaan een rijwielpad worden aan gelegd. Het diepriool is noodzakelijk gewor den door de toenemende bebouwing van de noordzijde van de Zandvoor terweg. Het rijwielpad wordt 4 m. breed. Intussen delen B. en W. mede dat zij in een recent adres van een aantal omwonenden geen aanleiding zien om hun plannen te wijzigen. Deze omwonenden hadden verzocht de Zand voorterweg en de trambaan rh hun hui dige toestand te laten. Wel overwegen B. en W. om de trambaan uitsluitend als fietspad te doen gebruiken. Brom fietsers zullen dan worden toegelaten op de rijbaan "an de Zandvoorterweg. BLOEMENDAAL, 10 maart Aan de leden van de Bloemendaalse raad is het voorstel gedaan om in een eerst volgende vergadering het ontwerp uit breidingsplan „De Rijp" vast te stellen. Dit plan omvat het terrein tussen de Bloemendaalseweg, de Rijperweg, het Bloemendaalse bos en de Mollaan. Op het terrein komt het bejaardentehuis van de Nederlands hervormde gemeen te. Het ontwerp heeft ter visie gelegen. Er zjjn geen bezwaarschriften inge diend. i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiMiiHiiuiiiiiiiiiiimiiiiiniinniiiiiimiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii Het voorproefje, dat wij van de zo mer hebben gekregen, heeft allerwe gen grote activiteit ontketend. Velen hebben hun vacantieplannen reeds gemaakt en overal worden maatrege len getroffen de gasten zo goed mo gelijk te ontvangen. Zandvoort is druk doende met die voorbereidingen. Aan gemoedigd door het aanhoudend goé de weer is men daar begonnen met het op orde brengen van het strand. Overal rijzen de tentjes voor een koe le dronk en terrasjes voor zonneba ders uit het zand op. Maar het is nu eenmaal noodzakelijk, dat consump tietentjes en terrasjes gemakkelijk bereikbaar zijn. De strandafgangen moeten dus begaanbaar gemaakt worden. Een bulldozer is aan het werk gezet, die de paden weer effen maak te. Al het opgewaaide zand werd naar beneden geschoven. Voor de jeugd een attractie apart. Menige Zandvoortse jongen speelde het spel om zo lang mogelijk te blij ven staan, wanneer de bulldozer in aantocht was. En tenslotte koos ook hij de wijste partij. Een bulldozer weet van geen wijken. Maar daar is het dan ook een bulldozer voor. In honderden Haarlemse gezinnen heeft de post de afgelopen week een schrijven van de burgemeester be zorgd. Daarin maakt de eerste bur ger de ouders er op attent, dat zij hun kind, dat in september naar de lage re school gaat, vóór 25 maart op moe ten geven bij het hoofd van de school, waar het kind het pad der weten schap zal opgaan. Na die datum kan niet meer gegarandeerd worden, dat het kind de school naar de keuze der ouders kan bezoeken. In totaal zijn er in Haarlem 2800 kinderen, die naar school toe mogen of moeten. Degenen namelijk, die vóór 1 juli zes jaar worden of gewor den zijn, moeten volgens de Leerplicht wet. De kinderen, die in juli, augus tus of september zes jaar worden, mogen naar school. Zij mogen ook nog een jaartje wachten. De nieuwe lichting schoolkinderen zal echter de 3000 wel overtreffen, want de kinde ren van de randgemeenten, die een Haarlemse lagere school bezoeken, vallen buiten de sfeer van de ,,op- roepingskaarten". Er zijn vele mensen, die in het Haarlemse leven vroeger, en hier spreken we van enige tientallen ja ren terug, herhaaldelijk in het nieuws kwamen, omdat zij een rol van betekenis speelden in het ge meentelijke gebeuren. Eén van die mensen is de heer C. J. van den Broek, die nu teruggetrokken leeft In één van de villa's aan de Heem- steedse Dreef. En dat terwijl hij nu 25 jaar geleden in het middelpunt van de belangstelling stond. Hij vier de toen namelijk zijn veertigjarig ju bileum bij de vrijwillige brandweer. De heer van den Broek weet er niet zoveel meer over te vertellen. Hij is 82 jaar oud en dan worden zelfs grote evenementen betrekkelijk. Hij is toch nog zeer vitaal, en dat nog na drie nogal zware operaties. Hij is zelfs dit jaar naar de nieuwjaars receptie van de vrijwillige brand weer geweest, waar hij 65 jaar ge leden in dienst trad. Het is ook wel moeilijk om na zovele jaren de brandweer gediend te hebben, ineens alle belangstelling ter zijde te schui ven. Het 40-jarig jubileum is niet het enige feest geweest, dat de heer Van den Broek heeft meegemaakt. In 1944 was hij namelijk 12jaar com mandant van de vrijwillige brand weer. Hoewel dit jubileum in de oor logsjaren viel, is dit feit met de no dige feestelijkheden gevierd. Dat ju bileum was daarom zo opmerkelijk omdat de heer Van den Broek in 1896 van onderaf als vrijwilliger be gonnen was. Hij was een zeer en thousiaste brandweerman en het aantal malen, dat hij als eerste bij brandmeldingen bij het spuithuis Grote Markt verscheen, was zeer groot. Nadat hij eerst nog pijpleider was geweest werd hij in 1902 tot ser geant benoemd. In 1910 volgde zijn bevordering tot sergeant-majoor. Na dat hij eerst nog 2e luitenant geweest was, werd hij in 1922 commandant. Zijn eerste daad in deze functie was de aanschaf van snelrijdend mate riaal, zoals een gereedschapwagen en een motorspuit. De heer Van den Broek heeft veel gedaan in het belang van de veilig heid. Zijn hobby was, zoals hij zelf zegt, de preventie van brand Hii controleerde met de leden van ziin staf de brandwachten in de schouw burg en de bioscopen. Vooral in de InjTl-?5 een uitgebreid toezicht noodzakelijk, omdat men in de derti- ffl iarenJun°g gebruik maakte van voniio^an^ films. Over deze pre- r I entieve taak kan de heer Van den rPriPV-rSlT Kil ZimiPrS Broek nog enige herinneringen op- 1 dllLy-ldll U1J ZUSICIÖ halen. Bij het controleren van een iapriek werd hij eens niet toegelaten tot de zolder. Toen hij er toch in sla^e om daar te kunnen kijken, ontdekte hij dozen vol schietkatoen, dat een direct gevaar voor de om geving opleverde. De dozen zijn toen naar de Hembrug vervoerd en net HAARLEM, 11 maart Het Ge nootschap van de Stille Omgang te Haarlem zal in de nacht van 18 op 19 maart zijn jaarlijkse bedetocht naar Amsterdam maken. Dit deelde de voorzitter de heer H. N. J. Neelissen in zijn welkomstwoord mede tijdens de algemene ledenvergadering van dit Genootschap. Voor de lopende deelne mers begint de nachtelijke tocht op za terdagavond 18 maart, na een kort lof om 21.25 uur in de kerk van de H. Joannes de Doper in de Amsterdam straat. De deelnemers die met gereser veerde bussen of met eigen vervoers middelen reizen, vertrekken na het lof van 24.00 uur. Zondagmorgen vroeg, zullen de twee groepen elkaar circa 1.30 uur treffen op het Spui in Am sterdam om dan gezamenlijk de stille omgang te houden. Na de Omgang brengen gereserveerde bussen de deel nemers vanaf de Marnixstraat naar de kerk van O.L.Vr. van Altijddurende Bijstand in de Chasséstraat. Na de H. Mis, welke ter intentie van de deelne mers wordt opgedragen, staan de bus sen wederom gereed om de pelgrims te vervoeren naar restaurant Marcan- ti, waar gelegenheid is te ontbijten. Hierna vertrekt men weer Haarlem- waarts. Na het inleidingswoord van de heer Neelissen, las de secretaris van het Genootschap, de heer P. H. Koelemey- er, de notulen en het jaarverslag voor. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit over het financieel beheer van de penningmeester, de heer L. H. J. Buys. Bjj de bestuursverkiezing wer den de heren L. H. J. Buys en W. Th. banders herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag welke vele goede wenken aan het bestuur opleverde, deelde de voorzitter nog mee, dat de deelnemers kaarten, in verband met het reserve ren van bussen, zo tijdig mogelijk moes ten worden afgehaald. Vervolgens hield de directeur, pastoor H. W. van Schie, een kleine toespraak. „Christus wens: Mogen zij allen een zijn, moet de algemene intentie zijn". De heidenen, aldus de spreker, mis sen nog de genade van het geloof om dat zjj Christus niet kennen; maar moe ten wij, christenen, onderling niet tot eenheid komen?" Alleen de genade en de liefde zijn in staat de mensheid tot eenheid te brengen". Pastoor van Schie wees op de onder linge verdeeldheid van de Christenen; zelfs bij het H. Graf in Jeruzalem is men nog steeds met elkaar in twist. Het overtuigd-zijn van Christus' groot heid is het centrale uitgangspunt van eenwording, waar toch eigenlijk alle mensen naar verlangen. Hij besloot met de woorden: „Laten we tijdens de Stille Omgang bidden, dat er eenheid van ge loof in de wereld mag komen. Wanneer deze eenheid bereikt is, zal er ook een- j heitf in liefde zijn". (Advertentie) Persoonlijke en discrete behandeling HAARLEM, 10 maart Met gespit ste oren reed een politieagent gisteren in de omgeving van de Oudeweg, waar in de haven van de gemeentereiniging twee scheepstoeters vermist werden. Toen de agent inderdaad getoeter hoor de, reed hij in de richting van het ge luid en kon even later drie jongens van 10, 11 en 12 jaar op de Harmenjans- weg aanhouden. De drie bengels had den eerst in de haven gespeeld, maar waren later baldadig geworden. Zjj had den voor ongeveer 80,- schade aan gericht en twee scheepstoeters meege nomen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiii toen zij daar neergelegd waren, ont plofte het schietkatoen. Op deze en nog vele gebeurtenis sen kan de heer Van den Broek te rugzien. Hij heeft zich een mensen leeftijd lang ten dienste gesteld van de bestrijding van brand en met suc- 5es. De juiste cijfers wist hij niet te vertellen, door zijn toedoen echter werd het aantal branden van onge veer 60 per jaar teruggebracht tot 20 en dat bewijst voldoende. Gisteren, in de zon, hebben wij me juffrouw J1 Weeren ontmoet. Dat wil dus zeggen, dat wij in enkele minu ten een enorme hoeveelheid nieuws te verwerken kregen. Het belangrijk ste daarvan was de mededeling, dat in de scholen van de Zusters aan de Koningstraat dit weekeinde een gro te fancy-fair gehouden wordt. En of we een stukje ter aanmoediging wil den schrijven. Nu kan men mejuf frouw Weeren niets weigéren. Zij is en blijft tenslotte het fenomeen, dat op de tentoonstelling van de Amate met haar vrolijke keuken een record opbrengst binnenhaalde. En Sengare- ma bewaart aan haar ook aangena me herinneringen. Zij is dus een ex pert, het stukje volgt hierbij. Zaterdag en zondag is het feest, dat vanmiddag is begonnen. Van avond van 7 tot 11 uur, zondagavond op dezelfde tijd, zondagmiddag van half twee tot 6 uur. Waarom die fancy-fair? De Zusters Franciscanes sen van Heythuysen, wier congrega tie de scholen in de Koningstraat be heert, zijn ook in de missie werk zaam. Negen pioniersters zijn met veel enthousiasme begonnen in het Afri kaanse bisdom Rubato, waar de eer ste neger-kardinaal mgr. Rugambwa als bisschop resideert. De mensen zijn er doodarm, de ellende is groot en een van de eerste activiteiten die de zusters ontplooid hebben zijn de bouw en inrichting van een polikli niek en een kraaminrichting. Dat kost veel geld. De opbrengst van de fan cy-fair zal derhalve die pioniersters ten goede komen. De zusters hebben in Afrika nog meer plannen. Zij zijn ook begonnen met onderwijs. De Haarlemmers kunnen dus een handje helpen. Er zijn vele attrac ties op de fancy-fair. Liefhebbers moeten even komen kijken. De prijzen zijn erg mooi.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3