vespa kruidenierszaak ADO 2 en De Blinkert 3 wijzen rivaal terug Opvallende zege van TYBB2 over Concordia 3: 11-1 Stormvogels en YSV staan voor dezelfde zorgen Financiële positie dwingt opnieuw fusie te overwegen Nieuwe uitkering voor Hoogovenpersoneel TAX113000 otin Vele zwemsterren naar Haarlem Een zoals Haarlem nog nooit heeft gezien Handbal Haarlem en omstreken DWT organiseert wedstrijden Hoe spelen de R.-k. clubs? Statencommissies aan het werk Concert van N.Ph.O. in Heemstede H. Lasschuit jubileert EEN DESKUNDIG BUITENSTAANDER KAN WELLICHT DE SLEUTEL VINDEN Ook in return-match zege op Bloemendaal 12 WOENSDAG 15 MAART 1961 PAGINA 13 Ontwerp-streekplan Bollenstreek Mengmeststoffen voor de Congo y J. v. KOOTEN Zaterdag -/• Minder geld Wie trapt af? Kampioenschap Hoofdklasse libre district Haarlem Vertoning honkbalfilm bij Onze Gezellen uitgesteld RESERVE POLITIE VELSEN SCHIET IN DE ROOS MODERNE COIFFURE SALON STOKER ZWEMMEN Winnaars Sportprjsvraag IJMUIDEN, 15 maart Het Col lege van Rijksbemiddelaars heeft goedgekeurd dat er in de metaalin dustrie 2 extra uitkeringen worden ge daan die samenhangen met de winst Van de onderneming over de jaren I960 en 1961. De eerste is uitbetaald In december 1960. .De hoogovendirectie deelt mede dat f'j thans zal overgaan tot het uitbeta len van de tweede extra-uitkering. De- re zal ook weer 1 pet. van het jaar loon bedragen en zal worden betaald dan hen die thans in actieve dienst zijn. De uitbetaling zal plaats hebben eind hiaart 1961. Bij de bepaling van het uit te keren bedrag zal uiteraard rekening gorden gehouden met de wettelijke in houdingen. Den HAAG, IS maart hebben Provinciale Staten van Zui 'and een begin gemaakt *™*jree^pian handeling van het ontwerp Voor de Bollenstreek. Het In handen gesteld van d rnnnnr- die daarover schriftelijk z» teren. Op 18 april ^.het een openbare vergadering van de Sta ten worden afgehandeld. HAARLEM, maart Het tweede abonnementsconcert in het Minerva- theater te Heemstede geeft het Noord hollands Philharmonisch Orkest dins dag 21 maart. Dirigent is Henri Arends. Op het programma staan werken van Schubert (derde symphonie), Roussel (Le festin de l'araignée) en Mozart (pianoconcert KV 491)De Franse pfaniste Sylvie Mercier is soliste. Sylvie Mercier werd te Parijs gebo ren. Haar opleiding kreeg zij aan het Conservatoire National de Musique in Parijs. Verder ontving zij interpretatie lessen van Wilhelm Kempff. Zij gaf con certen in Frankrijk, Spanje, Italië, Oos tenrijk, Duitsland en Polen. In Neder land speelde zij voor de radio en in Amsterdam. OVERVEEN, 15 maart Gisteren herdacht de heer H. Lasschuit uit Haarlem de dag dat hij 40 jaar ge leden in dienst trad van C. van Maren ®n Zn., Auto- en Rijwielhandel in Overveen. De thans 59-jarige jubilaris, die werkzaam is als olief-monteur, Werd 's morgens in waarderende be woordingen toegesproken door chef •n collega's. Ook geschenken bleven tliet achter. De heer Lasschuit kreeg o.m een televisietoestel aangeboden. Hoewel het jubileum op verzoek van de heer Lasschuit in kleine kring ge vierd zou worden, zijn toch veel klan ten en relaties naar de Bloemendaalse- weg gekomen om de jubilaris te feli citeren. (Advertentie) Faillissementen HAARLME, 15 maart De arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft diSdae 14 maart 1961 in staat van fail lissement verklaard: J. C. Wijnberg, Van beroep confectionnair, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer, curator: mr. L. Ali Cohen, advocaat en procureur, wonen de te Haarlem. A. P- Houweling, van beroep mon teur, wonende te Badhoevedorp, ge meente Haarlemmermeer. Rechter-com- missaris: mr. N. Reeling Brouwer, cu rator: mr. J, p. Jansonius sr., advo caat en procureur te Heemstede. WACHTVERBOD In verband met u''voering van de werkzaamheden do ■zin Westelijke Randweg is er op Qe Zijiweg, vanaf de randweg tot onge veer 250 meter oostwaarts, een wacht- Verbod ingesteld. (Advertentie) IJMUIDEN, 15 maart - Een zending an honderd ton mengmeststoffen wordt U de Mekog gereedgemaakt voor var- Zending naar de Congo. Deze schenking Phderdeel van de bijdrage van b=i„J„e^erl?n<ise bedrijfsleven om oe Pf111 c]e noodtoestand van de be volking in de Congo. i» a za' donderdag 23 maart In Amsterdam worden ingescheept. V3FDAAGSE Op de jaarlijkse pre sentatieavond van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, yrydag 21 april, zal prof. dr. W Banning spreken over „De mogelijkheden en gevaren van de 5- daagse werkweek. (Advertentie) Houtplein is - TEL-16615 -12000 Haarlem, 15 maart In het Sport- '°1dsenbad te Haarlem wordt zaterdag avond een vierkringen zwemtoernooi behouden, waarvan de opbrengst 1e- ''etnd is voor het mr. Bierenbroodspot- wainingsfonds. De zwedwedstrijden zuilen worden onderbroken door een £unstzwemshow door de meisjes van ^AR uit Amsterdam. Voor de Kring Amsterdam zullen onder meer aan de start verschijnen: de dames Dobber, V® Ruiter, Wagenaar, Troost en Gret- i?., k en de heren: Kroon, Sitters en K'tton. Den Haag zal onder meer vertegen- C?ordigd worden door de dames Ria van Velzen, Erica Terpstra en de he en: Gerrit Korteweg, Wieger Mensoni- nes en Haro Ran. En om ook uit kring enkele namen te noemen. Ger- oa Drogtrop, Hennie Vlaanderen; Johan ^ontekoe, Jan Sint, Rudi Prins, Boudie a® Jong en vele anderen. Om kwart X?°r acht hoopt men met de afwerking Y*n het programma te beginnen. Morgen is het zover, dames van Haarlem-Noord. Dan wandelt u zelf rond in een prachtige, op Ameri kaanse wijze opgezette „Super winkel": de nieuwe S-markt van Simon de Wit aan de Rijksstraat weg 517-525. Hierboven heeft u al vast een kijkje hoe het er ongeveer zal uitzien, maar de tekening kan u geen idee ervan geven hoe ge zellig het er zal zijn. Men denkt wel eens, omdat de super winkels (terecht overigens) de re putatie hebben fenomenaal lage prijzen te berekenen, dat alles er is opgeofferd aan de nuttigheid. De bezoeksters van de nieuwe S-markt van Simon de Wit zullen gauw ge noeg anders leren. Niet alleen dat er vaak een zachte muziek op de achtergrond speelt, die op zichzelf al iets feestelijks geeft; niet alleen dat de hele winkel in lichte, vrolijke en afwisselende kleuren is uitgevoerd, maar de indeling en de verlichting zijn door deskundigen zó uitgedokterd, dat er een intieme sfeer heerst .ondanks de enorme grote ruimte. Dat is met zo'n win kel eigenlijk net als met uw huis kamer; door het juiste rangschik ken van de meubels en een juiste keuze en verdeling der lampen maakt u van vier muren, een vloer en een plafond een gezellige kamer. Het meest opvallende in de nieuwe S-markt van Simon de Wit in de prachtige afdeling Vers Vlees; waar u, volledig in zelfbediening, kunt kiezen uit de heerlijkste soorten vers vlees, alles hygiënisch door zichtig verpakt en afgestempeld met netto gewicht en prijs. En dan de afdeling Groenten en Fruit. Het is alsof u zelf naar de veiling of zelfs naar een boomgaard geweest bent, zo fris, zo fleurig zo vers ligt alles er bij. Het is zaak een van de dagen, 16, 17 of 18 maart een keertje te reser veren voor een kennismakings bezoek. Temeer omdat, naar men zegt, de eerste dagen zeer interes santé openingsattracties gelden. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 14 maart Twee kandi daten voor een kampioenschap in de veldhandbalcompetitie van het district Haarlem en omstreken. ADO 2 en De Blinkert 3 (respectievelijk tweede en derde klas dames), hebben afgelopen weekeinde hun fraaie positie belangrijk verbeterd, aangezien zy er in slaagden een naaste concurrent 'naar het tweede plan te verwijzen. Ook de andere kop lopers maakten geen fout. Opvallend is dat het Hillegomse Concordia dit seizoen geen opmerkelijke rol speelt. De ploeg verloor van het overigens hoger ge klasseerde HOC, terwijl HBC op nieuw puntloos bleef door verlies tegen IEV. De dames van TYBB 2 wonnen ver rassend van Concordia 3. Full Speed werd in de eerste klas dames eervol verslagen bij Rapiditas; eervol omdat de bezoeksters slechts met acht dames de eerste helft in het veld stonden als gevolg van een misverstand. Zij verdedigden zich hardnekkig en gingen de rust in met een achterstand van slechts 1—0. Na de hervatting was het team compleet, maar de geleverde extra-krachtsinspanningen deden zich dusdanig gelden dat Full Speed ook op de tweede voltreffer van Rapiditas het antwoord schuldig moest blijven: 20. Lijstaanvoerder Concordia had heel wat moeite om tegen Ij mond „het hoofd boven water te houden", zoals de win nende score van 32 aangeeft. Daar HOC voorts in eigen huis het Hillegomse Concordia de das omdeed (621 en IEV nagenoeg zonder slag of stoot het toch wel zwakke HBC op een nederlaag van 122 tracteerde, geeft de stand thans het volgende beeld te zien: Concordia 10 18 Full Speed 8 7 HOC 10 12 IEV 7 5 Rapiditas 11 12 TYBB 9 4 IJmond 6 9 HBC 5 0 Conc.-Hi. 10 9 In de tweede klas heeft ADO 2 zijn naaste belager De Blinkert 2 met 10 teruggewezen. Na een puntloos verlopen eerste helft scoorde de thuisclub na rust, tegen wind in, de winnend, vol treffer, Verder werd de tegenpartij door goed verdedigen in toom gehcaden; een zware opgave die zich na het 1; atste fluit signaal ontlaadde in diepe zuchten van verlichting. Concordia 2 slaagde er ter nauwernood in, Zandvoortmeeuwen op afstand te houden (43); dit in tegen stelling tot DSO dat royaal, met 83, over IJmond 2 zegevierde. Daardoor is de stand nu: ADO 2 9 17 Concordia 2 7 5 Blinkert 2 11 13 IJmond 2 7 4 DSO 7 7 Z'meeuwen 7 2 Een strijd met grote belangen werd in de derde klas „uitgevochten" tussen koploper De Blinkert 3 en mede-titel- gegadigde Samen Een; een interessan te krachtmeting die eerstgenoemde met 31 in zijn (grote) voordeel be sliste. ADO 3 nam het zekere voor het on zekere, al zag het daar by rust nog niet IJMUIDEN, 15 maart Een deskundig buitenstaander zou misschien nog het best in staat zijn om het verlossende woord te spreken in het probleem, dat zowel voor Stormvogels als VSV gelegen is in de zorge lijke financiële positie. Maar het is niet alleen het probleem van deze beide verenigingen. Het is tevens het probleem van het gehele IJmond- gebied. Zal het betaalde voetbai voor deze streek behouden kunnen bljj- ven of zullen de beide verenigingen straks een stap terug moeten zetten? Met het gevolg, dat de IJmonder voor een wedstrijd van de ere-divisie of de eerste klasse betaald voetbal naar elders moet gaan. Misschien wel naar Amsterdam. Want ook in Haarlem staan de zaken er niet zo rooskleurig voor bij het betaalde voetbal. En zowel in Stormvogels- als VSV-kringen kan men stemmen beluisteren, die ervan overtuigd zijn, dat het verlossen de woord alleen maar gesproken kan worden in de zin van een fusie van beide verenigingen. Samen zouden zij misschien nog voldoende financiëel sterk staan om dure spelers te kunnen kopen of te behouden. Blijven beide verenigingen apart, dan zal dat steeds moeilijker worden. Het woord fusie is al eens eerder ge vallen. Het initiatief ging toen uit van Stormvogels, dat volop in de running was terwijl VSV moeizaam het hoofd boven water hield in de competitie- strijd Bijna was de fusie een feit ge worden maar allerlei factoren hebben er toen' toe geleid, dat dit op het laat ste moment is afgesprongen Er zjjn er velen, die dit betreuren Er zyn er ook die er nu nog steeds dankbaar voor zijn dat het niet doorgegaan is. Ontegenzeglijk heeft het in VSV de clubliefde nieuw vuur gegeven en de resultaten logen er niet om. Maar on- hoiflh kamnpn de fi- I tf&UllttltMl IDficii V-* ---- - danks dat zyn in beide kampen de fi nanciële zorgen gebleven. En hoewel de kasboeken niet direct op tafel liggen kan men toch wel stellen, dat het de verenigingen in de sedertdien verlopen tijd financieel niet steeds voor de wind is gegaan. Insiders zijn dan ook van me ning, dat de financiële positie zowel yan Stormvogels als van VSV slechter is geworden. Een paar weken geleden heeft de voorzitter van Stormvogels, de heer W. Chr. Suwerink, in het supporters orgaan „Nieuws uit het Stormvogels nest" de knuppel in het hoenderhok ge gooid door opnieuw de fusie-kwestie aan .4® °rde te stellen. Hij deed dit per soonlijk, niet namens het bestuur van zp vereniging. Misschien was het tak- uscner geweest als niet de kampioen van de vorige fusieplannen er nu op- "'e!'w ™e® was gekomen, maar een ander. Maar het is evenzeer een feit, dat juist hy als een van de best ge- informeerden, in staat is te zien, hoe het gety steeds meer verloopt. De heer Suwerink constateert, dat momenteel zowel Stormvogels 3.1s VSV belangrijke bedragen uitgeven voor training en de betaling van spe lers. Gelet op het geringe wedstrijd- bezoek, dat zijn oorzaak vindt in de minder grote successen, behoeft het volgens nem voor niemand een ge heim te zijn, dat beide clubs in fi nanciële kracht achteruitgaan. Het is volgens de heer Suwerink be kend, dat tegenstanders van een fusie alleen sentimentele bezwaren hebben. Zü vergeten echter, dat het oude on herroepelijk voorbij is en niet weer keert. De spelers, ook al komen ze uit „eigen kweek", zullen, als zij goede ca paciteiten bezitten, die clubs zoeken, die hun de grootste financiële voordelen kunnen bieden. De spelers laten heus het „sentiment" niet spreken, maar zijn „zakelijk" en het laat hen onver schillig, of zij in een blauw of een rood shirt spelen. De tweede- en eerste di visieclubs zullen er, aldus de heer Su werink, dan ook nooit in kunnen sla gen uitblinkende spelers van een over gang naar de ere-divisie te weerhou den. De heer Suwerink ziet nog een kans, al is deze momenteel reeds veel on gunstiger dan enige jaren geleden, om in het IJmondgebied tot een sterke ver eniging te komen. Daarom vraagt hij alle sportliefhebbers nog eens goed hun gedachten over dit vraagstuk te laten gaan. Het betaalde voetbal is een kei harde zaak en het staat vast, dat slechts de clubs, die over voldoende fi nanciën beschikken, zich hierin kunnen handhaven. Het gaat om het geld. Zon der dit, zal elke club in het betaalde voetbal op een bepaald tijdstip de strijd moeten opgeven. Een reactie op dit hijsen van de stormbal door de heer Suwerink, is niet uitgebleven. Een van de redac teuren van „De V.S.V.-er", de heer C. Wey, roept uit, dat fusie in het belang is van de Velser voetballief hebbers. Maar even hard roept hij, dat het practisch niet uitvoervaar is. omdat er geen financiële bron nen en deskundige leiding zijn. De heer Wey zegt zeer goed het belang van één Velser profclub te zien en zich graag achter dit streven te wil len stellen, mits er een behoorlijk uit gewerkt plan op tafel komt, waar bij zowel organisatorisch als finan cieel enkele zekerheden kunnen wor den gesteld, en worden. Maar na een serie reacties geciteerd te hebben, vraagt de heer Wey letter lijk: „In wiens belang is het allemaal, dat er zoveel over een nieuwe fusie wordt geschreven? Is dit de zakenwe reld of misschien het gemeentebestuur of enkele dictatoriale figuren, die, het zij met gemeenschapsgelden, hetzij met gelden uit de zakenwereld zich een aureool van gewichtigheid proberen om te hangen?" De heer Wey komt van deze zijweg weer terug als hij opmerkt, dat als men wil komen tot b.v. de vereniging „IJmond", men eerst als het ware bui ten de bestaande twee verenigingen om een plan-de-campagne zal dienen te maken. Uitgewerkt tot in de details zal het aan beide verenigingen moeten worden aangeboden. Het voorstel zal dan behalve ontwerp statuten en huis houdelijk reglement, moeten inhouden een splitsing tussen een betaalde afde ling en een zich zelfstandig bedruipen de amateur-sectie. Daarnaast dient er een zekerstelling te zijn van de finan ciën. Ook de heer Wey is kennelijk niet de woordvoerder van het VSV-bestuur, maar hij geeft, juist als de heer Suwe rink, een persoonlijke mening. Wanneer men ook hier poogt de gevoeligheid weg te denken, dan blijft over, dat in beide kampen een fusie niet A priori wordt verworpen. Men kan hoogstens de vraag stellen, wie de bal aan het rollen moet brengen, f om in voetbal termen te spreken: Wie zal de aftrap ver richten? Er zuilen in de gemeente Veisen zeker mensen te vinden zijn die de voetbalsport een warm hart' toedra gen en die daarnaast zakelijk zo des kundig z«n, dat zij een dergelijk in grijpende zaak als een fusie tussen twee verenigingen in het betaalde voetbal, in wezen dus twee zakeliike bedrijven, tot één geheel zouden kun nen samensmelten, zonder dat de één zich door de ander opgeslokt behoeft te gevoelen. Want hoe men deze zaak ook keert of wendt, steei weer stuit men op het sentiment, dat de een zich door de ander niet laat annex eren. Ondanks het feit, dat in dit geval mis schien beter iemand anders dan juist de voorzitter van Stormvogels ook al deed hy dit als privé-persoon het fusie-halletje had kunnen opwerpen, heeft het er alle schijn van, dat het toch juist op tijd is opgeworpen. Van de belanghebbenden kan men in dit stadium in alle redelijkheid vragen om deze kwestie objectief te willen bezien. Het komt er op aan, dat ieder gaat meedenken en meezoeken naar een op lossing. Nog is het niet te laat, al wor den de financiële posities steeds zor- gelyker. En als Veisen straks één prof club heeft, wat zal het er dan nog toe doen, wie daartoe de stoot heeft gege ven. Dan is alleen maar belangrijk, dat hiermee een positieve bijdrage is gele verd om het prof-voetbal voor het IJmondgebied als niet te onderschatten recreatie-factor, te behouden. Men hoeft iemand niet voor gek te verklaren als hy dat, zonder fusie, twyfelachtig noemt. HAARLEM, 15 maart Hedenavond werden de wedstrijden voor het kam pioenschap Hoofdklasse Libre voortge zet. Ondanks de uitstekende tafels waarop de wedstrijden worden ge speeld, kwamen de spelers ook deze avond niet tot goede prestaties. Wel lieten inkele spelers spel zien, dat be loften voor de rest van het tournooi inhield. Zo bouwde M. Kraayer een mooie serie op, welke na 83 caramboles afbrak, omdat de zenuwen hem par ten speelden. Dat er echter spanning genoeg was, blijkt uit het resultaat van de gespeelde partijen. L. Engwerda 243 30 39 8,10 I, Kempen 250 30 28 8,33 M. Kraayer 223 33 83 6,75 G. de Bruin 250 33 65 7,57 H. v. d. Ploeg 250 28 60 8,92 F Fransen 133 28 32 4,75 1. Fransen 144 19 28 7,57 J. Mulder 250 19 70 13,15 HAARLEM, 15 maart Vanavond zou in de kantine van het Onze Gezel len-terrein voor de leden van deze ver eniging een honkbalfilm worden ver toond. Omdat de heer H. Keulemans, die de film zou toelichten, plotseling verhinderd is te komen, kan de voorstelling geen doorgang vinden. De avond zal opnieuw worden vastgesteld. KLEUTERSCHOOL B. en W. van Haarlem hebben besloten de gemeen telijke school voor kleuteronderwijs m Parkwijk, welke voorlopig gevestigd is in het schoolgebouw aan de Jac. van Looystraat, de naam te geven „Kleu terschool De Woelwaters". VELSEN, 15 maart Op de schiet baan onder het hoofdbureau van politie te Veisen vond de return-schiet wedstrijd plaats tussen de reserve-politie Veisen e~ de reserve-politie Bloemendaal. Bij de ontmoeting in Bloemendaal hadden de Velsenaren de overwinning behaald en natuurlyk waren de Bloemendlalers nu belust op revanche. Het is hun echter niet kunnen gelukken, want zowel m de corpswedstrijd, waaraan door beide par- tijen met drie vyftallen werd deelgeno men, als bü de personele wedstrijd kwam de reserve-politie Veisen als over winnaar uit de strijd. Het eerste vijftal van Veisen behaalde in de corpswedstryd de over-vümmg met 232 punten. Dit vijftal wed gevormd door de reservisten Visser, Kemperman, Walthuis, Hoekstra en Koger. Tweede werd Veisen II met 220 punten, derde LI mendaal I met 215 punten, vierde Bloemendaal III met 191 punten, vijfde Veisen III met 175 punten en zesde Bloe mendaal II met 173 punten. In de personele wedstrijd ging Kruize van de reserve-politie Veisen verdiend met de eer strijken. Hij schoot alle vijf keer in de roos en behaalde daarmee het maximaal bereikbare aantal van 50 punten. Tweede werd Bilder van Bloe mendaal met 48 punten. De derde plaats was voor de heer Walthuis (Veisen) met 47 pnt. en een steunserie van 49 pnt., vierde de heer Elhorst (Bloemendaal) met 47 pnt. en een steunserie van 46 pnt.. vijfde de heer De Vries (Bloemendaal) met 47 pnt. en een steunserie van 42 pnt. De zesde plaats was voor de heer Hoekstra (Veisen) met 46 pnt. en een steunserie van 47 pnt. en de heer Reime- rink (Veisen) eindigde op de zevende plaats met 46 pnt. en een steunserie van 39 punten. naar uit, aangezien Full Speed 2 de eerste helft afsloot met een voorsprong van 0I. In de tweede fase trok een technisch iets beter ADO 3 meer profijt van het windvoordeel, wat resulteerde in een overwinning van 41. Zelfs met negen speelsters was TYBB 2 opper machtig tegen Concordia 3 iat de eerste speeltijd afsloot met een achterstand van 80 en de strijd beëindigde met een ne derlaag van 111. IJmond 3 bleef met l2 Rapiditas 2 de baas. De stand: Blinkert 3 9 16 Concordia 3 10 7 Samen Een 7 11 Rapiditas 2 8 4 ADO 3 8 11 TYBB 2 6 8 IJmond 3 7 8 Full Speed 2 7 2 Met goede voornemens bezield trok Rapiditas 2 in de eerste klas heren naar het ongeslagen De Blinkert. Eenmaal aan het „werk" bleek echter dat het be reiden van een verrassing een té zware opgave was, want de thuisclub zegevier de met 134. HOC nam bezit van de tweede plaats via een duidelijke over winning op Zandvoortmeeuwen 2: 72; mede door het feit dat AVA bij Concor dia 2 verstek liet gaan. Tonegido moest thuis het hoofd buigen voor IJmond 2 (3—5). Blinkert 7 14 IJmond 2 6 6 HOC 10 10 Tonegido 6 4 Concordia 2 6 8 Z'meeuwen 2 8 3 Rapiditas 2 8 7 AVA 3 2 De hoogste score van de dag kwam tot stand in de tweede klas, waar De Blinkert 2 met liefst 26—0 IJmond 4 on der de voet liep. Een bitter teleurstelling kreeg Rapiditas 3 bij het veel zwakker geachte THB te verwerken, waartegen met 52 werd verloren. Na spannende strijd werd Concordia 3 door IJmond 3 op afstand gehouden: 6—5. Hier luidt de stand: Blinkert 2 10 19 Blinkert 3 11 6 Rapiditas 3 10 15 TYBB 8 5 IJmond 3 8 10 THB 6 4 Concordia 3 9 7 IJmond 4 4 0 (Advertentie) MASSAGE - MANICURE Breestraat - Tel. 13575 HAARLEM, 15 maart Door DWT werd d insdagavond in het Sport- fondsenbad de vyfde ontmoeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem Koninklyke Nederlandse Zwembond georganiseerd. De Heemsteedse Zwem- en Poloclub HPC voerde wederom de boventoon en ging met 6 eerste plaatsen stryken; het jeugdige NJORD noteerde twee eerste plaatsen en zwemclub Haarlem één. Bij de 66 2/3 meter rugslag heren nieuwelingen zwom Martin van Goor, Haarlem, vrij wel tegen de klok en legde beslag op de eerste plaats in 45,1 sec; terwijl dezelfde zwemmer later op de avond beslag op de derde plaats legde bij de 100 meter vrye slag heren junioren. De 200 meter schoolslag werd gewon nen door Jan Vierhout (NJORD), na dat deze in duel was gewikkeld met Jan Eichhorn (DWT). Indien de DWT- er meer aandacht had geschonken aan de keerpunten dan had Vierhout hem niet geklopt. De voornaamste uitslagen zyn: 33 2/3 meter rugslag meisjes-afdeling A: .1. N. Neuteboom, HPC, 23,6 sec.; 2. L. van Dam, NVA, 25,3 sec.; 3. M. Wildschut, DWR, en I. Streugers, HPC, die ieder 26,6 sec. lieten noteren. 66 2/3 meter vrije slag jongens-af deling B: 1. P. Hunik, HPC, 41,3 sec.; 2. G. Bergé, NVA, 42,5 sec.; 3. B. Oomen, DWR, 43 sec. 66 2/3 meter schoolslag meisjes af deling B: 1. L. Schuit, NJORD, 1 min. 1,5 sec.; 2. M. Schmidt, DWR, 1 min. 2.5 sec.; 3. A. Lenaarts, DWR, 1 min. 2.6 sec. 5 x 33meter vrijeslag estafette meisjes afdeling A: 1. HPC 1 min. 57,4 sec.; 2. DWT 2 min. 9,3 sec.; 3. Haarlem 2 min. 21,5 sec. 66 2/3 meter rugslag heren nieuwelin gen: 1. M. van Goor, Haarlem, 45,1 sec.; 2. E. Agter, NORD, 48,2 sec.; 3. P. Kok, HVGB, en J. Willemse, HPC, ieder 50 sec. 4 x 66 2/3 meter wisselslag estafette meisjes afdeling B: 1. HPC 3 min. 45,2 sec.; 2. VZV 3 min. 50 sec.; 3. DWT 3 min. 55,4 sec. 100 meter vrije slag heren juniores: 1. A. Koster, HPC, 1 mm. 3,1 sec.; 2. F. de Bruyn, DWR, 1 min. 4,5 sec.; 3. M. van Goor, Haarlem 1 min. 5 sec. 66 2/3 meter vlinderslag dames junio res: 1. E. Blokker, HPC, 51,9 sec.; 2. E. Remer, HPC, 52,8 sec.; 3. G. Drogtrop, DWR, 56 sec. De zesde en laatste ontmoeting wordt op zondag 9 april door VZV in IJmuI- den gehouden. (zondag 19 maart 1961) VitesseZandvoortmeeuwen HerculesHBC DTSWijk aan Zee EgmondiaVeisen DEM—ADO RenovaOnze Gezellen TYBBLisse SJC—ASC Oranj e-GroenConcordia LugdunumVVSB Inzendingen uitsluitend per briefkaart moeten uiterlijk zaterdag vóór 12 uur op ons bureau zijn. Er mag slechts éen oplossing per gezin worden inge zonden. Wint de thuisclub dan een 1 plaatsen, winnen de bezoekers een 2, bij gelijk spel een 3. (zondag 12 maart 1961) le prys ƒ10,—: C. JOOSTEN, Wouwer- nanstr. 18, HAARLEM, 8 pnt. 2e prys 7,50: TH. SMAKMAN, Raaf- straat 14, HAARLEM, 8 pnt. 3e prijs f2,50: G. CASPERS, gruisweg 1035, HOOFDDORP. 8 pnt. 4e prijs ƒ2,50: TH. BRUIJNZEELS, Aelbertsbergstr. 9, HAARLEM, 8 pnt. 5e prijs ƒ2,50: V. LUDDING. Spaanse- vaartstraat 66, HAARLEM, 8 pnt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 13