Par ij s klaar voor vredes- gesprek met Ferhat Abbas Tegenstrijdige posities nog over staakt-het-vuren v \jeste et ooi va Kasavoeboe toegejuicht in Leopoldstad N M B nieuw, in rood pak 8 Régime van Gizenga steeds meer in een dwangpositie Zoetwatervis krijgt nu elf weken rust Al platina voor Ramona van Blue Diamonds T Pers in sociëteit" X Nog een recrute Loopt „Algenjegeuületonf naar happy-ending „Messen in de garderobe" WINKEL INRICHTING Premature feestviering Opvolgers wijlen kardinaal Mimmi K in rood pak Eerbetoon aan Congolese president Vals gerucht over prins Albert Vraagt U naar het geheel nieuwe wasmiddel FULLSPACE ARCHIEF 1p«#- WOENSDAG 15 MAART 1961 PAGÏrïA Wan onze Parijse correspondent) Parijs, 15 maart Men blijft in de Parijse politieke en jour nalistieke kringen vrij algemeen erop houden, dat het momentee n°g slechts van de definitieve in stemming van de voorlopige a - gerijnse regering, diedezer fen te Tunis in voltallige zift1® bijeen is, afhangt, of zeer kort het stadium van de werke lijke Frans-Algerijnse onde an delingen zal zijn bereikt. Men is LUNDIA VREDENBURG ST. 4057 buitenlandse ken, onmiddellijk kroniek j Maar Hammars- er evenwel niet meer^zo - van, dat dit „zeer bmnentort za^ samenvallen met het teesteiijKe einde van de Ramadan de grote Mohammedaanse vasten, eind deze week derhalve. Boek van mgr. Van Lier de in Italiaans vertaald Gemakkelijker en beter hebt U nog nooit gewassen! „De enige die De Gaulle in de ogen kan kijken" 1UNDIA BERNHARDHAL 7130 advertentie Vandaag is het voor de Congo- \zen een nationale feestdag. Dat feest hebben zij te danken aan de Congolese politieke leiders die dezer dagen op het eiland Madagascar een rondetafelconferentie hebben gehou den. Als men die politieke leiders zou moeten geloven, zou het hele Congo lese probleem nu plotseling zijn op gelost. Na ruim acht maanden bin nenlandse strijd, zouden nu, in één Vergadering, alle geschillen uit de ^'eg zijn geruimd. President 1 sjombe Van Katanga heeft verklaard: „Wij hebben onze eigen zaken geregeld. Oost en west moeten ons nu met rust laten, en zij moeten met hun han den van de Congo afblijven Dat is aardig gezegd, maar zo eenvoudig is het niet. In Moskou zal men zich niet veel aantrekken van deze bewering van 1 sjombe. De Congolese leiders die in Tana narive bijeen waren, zijn ook tot de naïeve conclusie gekomen, dat er geen V.N.-interventie meer nodig zal zijn om de orde te herstellen. De orde is al hersteld, zo beweren zij. Zij eisen maar liefst, dat de resolutie van de Veiligheidsraad van 21 februari, Waarin de N.-troepen gemachtigd werden zo nodig geweld te gebrui- wordt ingetrokken. kjöld is uiteraard niet van plan op deze eis in te gaan. In feite is de kwestie-Congo immers nog lang niet opgelost. Van een herstel van de orde jS n°8 geen sprake, en de binnen- ön tegenslellingen zijn nog lang met mt de Weg geruimc[. Op de RTC 'n lananarive heeft men eenvoudig het feit genegeerd, dat de Loemoem bistische politieke leider Gizenga on geveer een derde deel van de hele ongo beheerst, en dat deze Gizen ga gesteund wordt door de Sovjet- nie en een aantal andere landen, i C 9ongo zou nu. inplaats van een eenheidsstaat een statenbond moeten Worden. Maar die statenbond zou een eel losse structuur hebben, en het gevaar voor een totale versplintering tan de nieuwe confederatie is groot. Dit hele wankele staatkundige bouw sel zou bijeen gehouden moeten wor den door Kasavoeboe, die president Wordt van de confederatie, en door een Raad van Staten, bestaande uit bondspresident er, de presidenten Van de ledenstaten. Men vraagt zich hoe die Raad van Staten ooit iets stand kan brengen, gezien de he ffing dat de Raad slechts unaniem °sluiten kan nemen. -Men kan zich voorstellen, dat voor- 6' Tsjombe in zijn nopjes is met het fesultaat van de RTC. Het is voor "e Katangese president de vervulling £an een lang gekoesterde droom. Hij n"1 nu zijn fel begeerde onafhan- jel,Jkheid, en hij heeft zich tegenover j6 VX en de V.S. handig gedekt ,00J KasaVoeJ30e formeeI te erkennen X hondspresident. In de praktijk zal L sjombe zich ongetwijfeId weinig van asavoeboe aantrekken. e Congolese nationale feestdag s vvat prematuur. De feesten op 30 )uni vorig jaar, ter gelegenheid van e nnnfhankelijkheid van de Congo, I J1 0en h'jzonder tragische nasleep gehad. Het feest van vandaag zou ook nog wel eens gevolgd kunnen worden door nieuwe bloedige botsingen. Het optimisme van Kasavoeboe, Tsjombe en de andere deelnemers aan de re cente RTC wordt niet gedeeld door meer objectieve beoordelaars van de ■Ituatie in de Congo. Maar hoe dan ook: de Franse rege ring zou harerzijds diplomatiek geheel eereed ztin en dat nu overgegaan zou moeten worden tot werkelijke onderhan delingen zou de afsluitende conclusie zijn geweest van de geheime voorberei dende contacten, die reeds van midden februari af hebben plaats gehad. Men acht het niet waarschijnlijk, dat de voor- lopige Algerijnse regering, die zo her haaldelijk heeft verklaard dat slechts werkelijke en officiële onderhandelingen uitkomst konden bieden, thans voor de sprong zou terugdeinzen. Niettemin hou den optimisten, die de voorzichtigheid niet uit het oog verliezen, rekening met de mogelijkheid, dat de voorlopige Al gerijnse regering niet de „collegiaal" vereiste eenstemmige goedkeuring zal weten op te brengen voor „voorwaar den en omstandigheden waaronder" het openen van de onderhandelingen zich aandient. Daar is vooral ook het raadsel hoe de beide partijen, indien ze nu inder daad officieel aan de onderhandelings tafel gaan zitten, dan hun wederzijdse volstrekt tegenstrijdige posities over het staken der gevechten omzeilen. Als het Franse standpunt tijdens de voorbe reidende contacten stug is gehandhaafd: geen onderhandelingen zonder een voor afgaand staakt het vuren, of zoals de Gaulle het eens formuleerde „wie aan de conferentietafel wil gaan zitten moet zijn mes deponeren aan de garderobe". De Algerijnen zijn er hunnerzijds bij ge bleven, dat een staakt het vuren logi scherwijze slechts het gevolg kan zijn van bevredigend verlopen onderhande lingen. De Monde vroeg zich eergisteren af of de oplossing niet daarin is ge vonden tijdens de preliminaire geheime contacten, dat beide partijen met het openen der onderhandelingen een tijde lijke opschorting van de vijandelijkhe den zullen afkondigen, waarna dan de voorwaarden voor een regelrecht be stand mede de stof zullen bieden voor de officiële onderhandelingen. Het is, nu de realiteit van geheime preliminaire Frans-Algerijnse contacten die reeds van grote draagwijdte zijn ge weest, vaststaat, zinvol enige bijzonder heden te geven aangaande de persoon lijkheid van de man onder wiens leiding zij aan Franse zijde hebben gestaan: monsieur Georges Pompidou. Dat Geor ges Pompidou bij die contacten inder daad de leiding heeft gehad, hebben de i waarnemers te Parijs gisteren nog eens bevestigd gezien door de omstandigheid, dat premier Debré hem in audiëntie heeft ontvangen, tussen audiënties ver leend aan Joxe, minister voor Algerijn se Zaken en Paul Morin, regeringsge delegeerde te Algiers. De Parijse pers heeft op Pompidou haar spotlight gericht. Wij schreven reeds, dat hij een van de Gaulle's naas te vertrouwensmannen is. Hij was chef van de Gaulle's kabinet tijdens diens premierschap-met-volmachten in 1958 en daarna werd hij lid van de constitu tionele raad ook wel Raad der Negen Wijzen genoemd op een der drie aan het benoemingsrecht van de president voorbehouden zetels. In het privé-leven is Pompidou evenwel directeur-generaal van de Rothschild-bank en administra teur van een aantal grote ondernemin gen, waaronder de Penarroya en de So- ciété Ouest Africaine. Hij geldt als een der best ter zake van Algerije en de Sahara geïnformeerde Franse financiers, in het bijzonder uiteraard voor wat de financiële en economische verwikkelin gen betreft. Desondanks, zo heet het, zou het een hoogst achterdochtige ge steltenis verraden, indien men nu zou denken aan zoiets als zilveren netten voor het strikken van Ferhat Abbas en de zijnen. (Advertentie) ROME, 15 maart „Achter de Bronzen Poort", het boek van mgr. P. C. van Lierde, sacrista van de H.Vader en pauselijk vicaris voor Vatikaanstad, over het centraal be stuur van Christus' Kerk, dat de uit geverij „De Toorts" enkele jaren ge leden uitgaf, is thans bij de Romeinse uitgever Coletti in een Italiaanse ver taling verschenen. Het werk van mgr. Van Lierde is thans in drie talen ver krijgbaar, nl. in de oorspronkelijke Nederlandse versie, de Franse en de herziene Italiaanse uitgave. ROME, 15 maart (KNP) De dood van kardinaal Mimmi, begin van deze maand, heeft een reeks benoemingen in de Curie ten gevolge gehad. Kardinaal Confalonieri (67 jaar) is kardinaal Mim mi opgevolgd als secretaris van de H. Congregatie van het Consistorie, terwijl kardinaal Marella (66 jaar) is benoemd tot voorzitter van de voorbereidende con cilie-commissie voor de bisschoppen en het diocesaan bestuur. Mgr. A. Samore (55 jaar), die secre taris is van de H. Congregatie voor bui tengewoon kerkelijke aangelegenheden en ook van de pauselijke commissie voor Zuid-Amerika is benoemd tot vi ce-president van deze laatste commissie Kardinaal Mimmi was er president van. BRUSSEL, 15 maart (UPI) De ge ruchten over een benoeming van prins Albert van België tot ambassadeur voor zijn land bij het Vaticaan zijn „uit de lucht gegrepen". Dit heeft een of ficiële woordvoerder te Brussel gister- 1 avond verklaard. Toen hem werd gevraagd commen taar te geven op persberichten uit Ita lië, die ook door de Franse radio-om roep waren verspreid, zei kolonel Jac ques Thibaut, persoonlijk adjudant van prins Albert: „Dit verhaal is niet alleen absoluut onwaar, er is zelfs nooit enige sprake geweest van een be noeming van de prins tot ambassadeur bi) enige regering." automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wensen zijn vervuld de witte was - wltt»r kan niet de bonte was - helder en fris» de fijn» was - luchtig en zacht, Eh alles zo gemakkelijk: zonder apart inwekenezonder lang koken e zonder warm spoelen. EN NU BOVENDIEN NOG: kennismaking (The Times) l Advertentie l ranavond om ongeveer kwart voor acht, d.w.z. een uur na zonsondergang, zullen de vissen in ons waterrijk landje een zucht van verlichting kunnen slaken, want van dat moment af gaat het gesloten seizoen in. Dat betekent dat de geschubde zoetwaterbewoners tot 1 juni ongestoord de instandhouding van de eigen soort veilig kunnen stel len. Voor de broeders van het wijd vertakte Sint Petrusgilde hun aan tal wordt op circa 500.000 geschat komt het erop neer, dat zij elf we ken lang niet de binnenwateren mo gen bevissen. Een troost voor hen Is evenwel dat zij nog altijd naar de kust kunnen uitwijken om er hun ge luk van het strand af te beproeven. De zeevisserij immers is het gehele jaar toegestaan. Wie ook daar niet toe komt, zal zich tevreden moeten stel len met de jaarlijkse schoonmaak van zijn hengerattributen: molens reini gen en oliën, lijnen controleren en zo nodig door nieuwe vervangen, aanzet ten van haken, hengelstokken lakken, enz. Allemaal klusjes die de pur-sang hengelaar toch het gevoel geven daad werkelijk met zijn hobby bezig te zijn, ook al blijft de actieve visserij voorlopig taboe voor hem. Gisteren zijn wij langs enkele be faamde stekken rondom 's lands hoofdstad getrokken om er de sport- broeders naar hun bevindingen in het voorbije seizoen te vragen. Zo snap ten wij in Tienhoven de vijftienjarige gymnasiast Bernard, bezig met het feilloos landen van een snoek van een pond of vier. Jong geleerd, oud ge daan, dachten wij bij ons zelf, toen wij zagen mei welk een souplesse en gemak hij de werphengel en het schepnet hanteerde. „Zo heb ik er al een stuk o£ tien gevangen", vertrouw de hij ons later toe. Bij de sluizen van de Spiegelpolder onder Nederhorst den Berg raakten wij in gesprek met de heer André van Gaans. Er zijn maar weinig weekends in het jaar, dat hij niet het grootsteeds rumoer ontvlucht en, met vrouw en dochter, de rust van de grote plas opzoekt. Hij bevist de Spie gelpolder al jaren en weet, als geen ander, waar en op welke diepte hij er de sluwe snoekbaars moet bela- uw immuun iiiiin ii mi ii mini ii 11 ii ii mum min"'i'""!""1 Jong geleerd, oud gedaan.... achter welke rietkragen immmimiiimiiimiiiimmmmiimmimuiimmmumimi LEOPOLDSTAD, 15 maart (AFP, KNP, Rtr, UPI) Door duizenden uit bundig toegejuicht is de Congolese pre sident, Joseph Kasavoeboe, gisteren in zijn hoofdstad teruggekeerd van de ron de-tafelconferentie op Madagascar, waar hij tot president van de „Con federatie van Centraal-Afrikaanse Sta ten" is uitgeroepen. Een compagnie Tu nesische V.N.-militairen bracht de pre sident bij zijn aankomst op het vlieg veld van Leopoldstad de verschuldigde eerbewijzen. Ter verwelkoming waren voorts vanwege de volkerenorganisatie aanwezig Mekki Abbas, de plaatsver- vme-end vertegenwoordiger van secre- tarif-eeneraal Hammarskjold, en de opperbevelhebber van het V.N.-leger in de Congo, de Ierse generaal Sean Mac- keoin. Dé Congolezen zijn, zoals bekend, voor zover niet-Loemoembistisch be paald gelukkig met hun statenbond, waarvan ze herstel van vrede, orde, veifiehekl en niet in de laatste plaats ke de statenbond biedt, w°rdtal ge bruik gemaakt. Jacques Massa, e plaatsvervanger van Kasavoeboes pre- mier Ileo heeft in het noorden va" de provincie Leopoldstad een eigen staat uitgeroepen, met zichzelf als staatshoofd en om aansluiting bij de verzocht. Interessanter nog is net ver zoek van de „staat Loealaba" m Noord- Katanga om erkenning en aansluiting. Loealaba is uitgeroepen door de tot dusver Loemoembistische Baloebakat- partij, die thans voor het federalisme blijkt te voelen. Troepen van president Tsjombe voeren echter in Noord-Katan- ga nog altijd strijd tegen de Baloeba. Buitenlandse steun aan elkaar betwis tende partijen in de Congo is naar men weet destijds door de Verenigde Naties verboden. Dit kan de positie van Gi zenga, de premier van de Loemoembis tische regering in Stanleystad, hache lijk maken, omdat uit kringen, die in verbinding staan met de V.N. in Elisa- bethstad, vernomen is, dat de volkeren organisatie ten koste van alles wil voor komen, dat Gizenga achter de rug van de V.N. gesteund wordt door de Rus sen of doqr Nasser. Anderzijds zouden de V.N. zich niet willen bemoeien met een eventuele economische blokkade van het régime-Gizenga door de andere Congolese leiders met het doel om Stanleystad te dwingen tot toetreding tot de confederatie. De economische toestand in de door Loemoembisten be heerste Oost-provincie en Kivoe moet rampzalig zijn, volgens het rapport van de directeur van de Monetaire Raad voor de Congo, de Zwitserse dr. Vic tor Umbricht. Vooral in de steden dreigt er hongersnood te ontstaan. Blijkbaar naar aanleiding van een klacht van de Congolese delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft de volkerenorganisatie alle voorlichting over haar optreden in de Congo ge staakt. De Congolese delegatie vond de V.N.-berichtgeving te eenzijdig. Ook heeft ze verzocht te mogen deelnemen aan het werk van de V.N.-adviescom missie voor de Congo. In Leopoldstad is een groep kloos terzusters, missionarissen en zende lingen aangekomen uit Kivoe, waar vooral de zusters en een Amerikaan se zendelinge allerschandelijkst beje gend zijn door Loemoembistische mi litairen. Het Congolese episcopaat heeft krachtig geprotesteerd tegen de be schuldiging „van communistische zij de", waarin wordt gezegd, dat de Kerk in de Congo medeplichtig zou zijn aan de gebeurtenissen rond de moord op Loemoemba. In het Belgische beheerschapsgebied Roeanda is de stammenoorlog tussen de Bahoetie en de Watoetsi weer opgelaaid. Eerstgenoemden, die 85 procent van de bevolking uitmaken, hebben in het begin van dit jaar de Mwami of koning, Kigera V, die tot de Watoetsi-stam be hoort, van zjjn troon gestoten en een republiek uitgeroepen. Kigera V zou Loemoembist zijn. eenagers hoeft men niet te ver tellen wie The Blue Diamonds zijn. Rudy (negentien jaar) en Kiem (zeventien jaar) de Wolff, de twee Ambonese jongens met gita ren en geteisterde zangkelen, zijn hun verafgode idolen. Het zij zo. in Ne derland zijn er van hun succesnum mer „Ramona" nu 250.000 exempla ren verkocht, hetgeen voor één opna me hier nog niet bereikt was. En daarvoor hebben zij gisteren in Am sterdam onder de lichtelijk afgunsti ge belangstelling van de halve vader landse artiestenwereld, een platina- plaat met diamanten gekregen. Rudy en Riem stonden er braaf lachend en jus d'orange drinkend bij. Het zou wat! In Duitsland, waar ze na een Scandinavische tournee nog even een paar steden hadden bezocht, hadden ze al een gouden plaat gekregen bij het miljoenste verkochte exemplaar van „Ramona", en in Amerika had hun nummer de top van de hit-para de bereikt. En dat loopt ook in de duiten. Een ingewijde rekende ons voor, dat hij wel een paar jaartjes wilde rentenieren van het bedrag dat er méér dan een ton op het spaar bankboekje van (1e jongens staat. En dan liet hij nog buiten beschouwing dat de jongens avond aan aVond in binnen- en buitenland voor volle za len spelen. Hun verhaal heelt alles bijeen iets van de gouden schittering van die Amerikaanse klatersprookjes. Vader en moeder De Wolff konden ons vertellen, dat hun brave zoons nog niet in race-auto's en luxe jach ten genoegen scheppen. Ach nee, ze kopen geregeld instrumenten en vis sen wel eens wat met een aardig hengeltje, uit Singapore meegenomen. De rest werd netjes opzij gelegd voor hun latere studies. Studies? Ja, ze zitten beiden op de Mulo, maar ze hebben voor hun werk voorlopig een jaartje vrij genomen. Volgend jaar moeten ze waarschijn lijk in dienst, ook de jongste, die ver vroegde oproep heeft aangevraagd, en dan hopen ze voor hun eindexa men klaar te komen. Voordien zullen ze geen gelegenheid meer hebben, want al hun avonden zijn bezet. Ge lukkig hebben ze 17 maart nog vrij kunnen maken, want dan zijn we vijf entwintig jaar getrouwd, zei mevrouw De Wolff. Tussen de bedrijvigheden werden vader en moeder nog verrast met een t.v.-toestel en kreeg Jack Bui terman, die de muzikale loods is van The Blue Diamonds en o.a. de stok oude „Rambona" van een nieuw ge waad heeft voorzien, een gouden plaat. Je kon merken dat het er van daag wel afkon. En de onberispelijk zwierig geklede jongens werden fijn geprezen, over hun doorzettingsver mogen en zo, door allerlei sprekers in mooie, goedzittende costuums. gen vriend Esox (latijnse benaming voor de snoek) zich bij voorkeur ophoudt, persoonlijk heeft hij geen slecht sei zoen achter de rug en menigmaal moest 's avonds de braadpan er aan te pas komen om er een mooi zootje vis knappend bruin in te bakken. Natuurlijk hebben wij ook ons oor te luisteren gelegd bij de heer Rein Mijdema, Nederlands sportvisser nr. 1. De „hengelprofessor", zoals zijn talrijke vrienden-in-Petrus hem noe men, is best tevreden. Er is knappe snoek gevangen en de baars beet best. Met de snoekbaars ging het de laatste tijd niet zo voorspoedig. „Door het betrekkelijk zachte weer in de achter ons liggende dagen is „va dertje glasoog" de bijnaam voor de snoekbaars vrij lui en week in de beek. Dat verklaart dan ook zijn apa thie om zelfs het lekkerste aas te pakken", aldus Rein. En nu maar wachten op de ope ning van het nieuwe seizoen op 1 juni, de dag waar hengelend Nederland nu al weer vol ongeduld naar uitkijkt. litaire zaken van de gemeente na vraag had gedaan, bleek dat er even als met Nelly een vergissing in het spel was. Tiny, die huishoudster is, hoeft dus konings wapenrok niet aan te trekken, maar mag haar eigen jurk blijven dragen. Nelly heeft intussen helemaal geen afkeer gekregen van de soldaten. Waarom ook. Zij zei dus meteen „ja", toen haar gevraagd werd of ze wilde meedoen aan een rookwedstrijd voor militairen. De tweede foto laat dui delijk zien hoe dapper Nelly zich weer de. „pers in per- rla Zweden De senaatscommissie van buitenlandse zaken in Washington heeft president Kennedy's benoeming van de carrièrediplomaat J. Graham-Parsons tot Amerikaans ambassadeur in Stock holm, goedgekeurd. Duitsland Otto Hohmann, een amb tenaar van .de federale voorlichtings dienst van de Westduitse regering in Bonne die eide januari was geschorst, is officieel beschuldigd van het ten ei gen bate aanwenden van 84.614 D-mark uit de kas van zijn dienst. (UPI) Teddy en Henk Scholten bewonderen de platina-plaat van The Blue Diamonds a het succesvolle soon" is de vaderlandse jour nalistiek thans ook verrijkt met een „pers in sociëteit". De Gooise schrijvende, sprekende en „beeldende" journalisten zijn zo ge lukkig gastvrijheid te genieten in de Hilversumse sociëteit „De Unie" aan de Gravelandseweg. Iedere tweede dinsdag van de maand zijn deze jour nalisten voornemens hier binnen te vallen om er zich, zoals burgemees ter J. J. G. Boot van Hilversum, de geestelijke vader van dit sociëteits plan, het gistermiddag tijdens de of ficiële opening uitdrukte, te be zinnen en te ontspannen met een pro bleemloze tijdpassering, om daar door voor een paar uur de tijd te ver geten, waarmee de journalist zo fre quent wordt geconfronteerd. Aan de officiële opening is reeds een bijzonder geslaagde verkenning voor afgegaan. Vertegenwoordigers van ae besturen van de verschillende kringen van de Federatie van Journalisten waren toen aanwezig om op dit ge- ukkige Gooise initiatief het glas te heffen. Daarvoor heeft men zich ruim schoots de tijd gegund. Het gebouw, waarin „De Unie" is gevestigd, is een dorado van rust, een eiland van stilte, aldus burgemeester Boot. De tijd staat er letterlijk en figuurlijk Stil want een antiek uurwerk aan de warid wijst er consequent het zesde uur aan. Kolossale fauteuils, talrijke biliarts een kegelbaan en het onont beerlijke drankje staan er uitnodigend gereed om de krant, de microfoon en de camera voor enige tijd te ver geten. Uit de belangstelling is nu reeds gebleken, dat de behoefte aan dat laatste groot is. ehaive de achttienjarige Nelly Linssen uit Venlo heeft dezer dagen nog een ander meisje een oproep ontvangen om in mili taire dienst te komen. Het is de ze ventienjarige Tiny Thiessen, uit de Dr. Schaapmansstraat 7 in Blerick. Het meisje maakt deel uit van de lichting 1963. Aanvankelijk verkeerde Tiny in de veronderstelling, dat het met die oproep bittere ernst was, om dat zij vaak had gelezen over vrouwe lijke soldaten in andere landen. Maar nadat haar vader op de afdeling mi- TINY THIESSEN NELLY LINSSEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 7