Jaguar en Mercedes met een nieuw model op „modesalon Geruchten over 3 CV van Citroën, nieuwe Engelse Ford en de Fiat-1300 MARTINEZ Spionnen kenden Britse anti-duikbootuitrusting Maar de vraag is, of ze die aan Moskou hebben verstrekt r Moskou eindelijk toe aan een zege Combinatie Lenstra-Rahn kan Enschede niet redden1-2 GEBRUIKSGOEDEREN 13-18 MAART 18 INDUSTRIE EN SCHEEPSBOUW 13-22 MAART trissa grzjst 20 Genève autostad_ bij uitstek Anquetil wint Parijs-Nice Rapid neemt de wedstrijd tegen Reva ernstig op Proces in Londen Grote vangsten onder de kust Uit de pers f.c»nki„höuaeïï SE FULLSPACE ARCHIEF Van Looy eerste in laatste etappe PSV WIL SPELER VAN ANDERLECHT Europese volleybal- beker Ook Nederland in de strijd om Europese titels basketball Holland-België voor amateur-wielrenners K.R.O.-radio Vissersgeheim enige tijd bewaard VRIJDAG 17 MAART 1961 PAGINA 17 nmmiÉir ,G M DINSDAG gr B WOENSDAG M 4 W MAART gf^ J MAm gMuÊÊug jSndv (Van onze verkeersredacteur) GENèVE, 16 maart Zowel voor Jaguar als voor Mercedes be tekende de opening van de 31ste Salon de I'Automobile hier van morgen de officiële introductie van een nieuw model. Jaguar toont met trots de nieuwe sport wagen van het type E en Mercedes pronkt met de 220 SE Coupé, een bijzonder aantrekkelijke zescylin- der reiswagen, waarvan de Duit sers om het effect nog te ver groten een wit model hadden meegebracht. Aantrekkelijke primeur Nieuwe Simca Vaticaans blad: erkenning rood-China onvermijdelijk (Advertentie) De op hef Jaarbeurs-ferrein Croeselaan ondergebrachte groepen Elektrische huishoudelijke apparaten - Verlichting - Verwarmings- en kookapparaten - Sanitair - Gereedschappenexposeren t/m 22 maart. ZATERDAG j MAART .MAANDAG MAART In 21 m Sterker dan de andere autosalons ligt in Genève het accent op de mode. De auto wordt er behandeld en beke ken ais een lieftallige mannequin, men is vol waardering over de nieuwste snufjes en het publiek gedraagt zich als op een show van de haute couture. Opvallend is het indrukwekkende aan tal dure automobielen. Modellen, die in Nederland niet of nauwelijks worden geïmporteerd, staan hier nonchalant ettelijke tienduizenden guldens te ver tegenwoordigen en dertien carrosserie bouwers exposeren met luxe-omhulsels, die zü ontwierpen op het chassis van normale seriewagens. Zo kan de bezoeker hier de creatie bewonderen van Pinin Farina, die op het chassis van een Chevrolet Corvair een lage sportwagen ontwierp, die, wat lijnenspel betreft, doet denken aan de BS 19 van Citroen en hij kan boven dien kennis maken met de vierper- soons Porsche, een bijzonder luxueuze auto, die de gebroeders Bentler bouw den op basis van een normaal Porsche- chassis en die thans een van de para- depaardjes vormt van de salon. Genève heeft er overigens wel werk van gemaakt. Vele duizenden gekleur de borden in de stad verkondigen de roem van de automobiel en van één merk in net bijzonder en profp re- h1 renbdieWh^ei\ken met autonamen pro- Tn de L'rnte i P Weer te overtroeven. Laar do o a! aan Kasernenhof, duren P°shie, die tot 26 maart zal onenri' an,m,0,rSen om elf uur werd ge- dat 7ii j?.rtalden de Zwitsers met trots, vpKnS-i, iaar met een show van 1017 merk merken (waaronder 75 personenwagens) verzameld P 66.000 m2, een nieuw record hebben gevestigd. Afgezien van de personen wagens omvat de tentoonstelling trucks, bussen, boten en accessoires Het glim mende en blinkende arsenaal is verze kerd voor 30 miljoen Zw. francs. llllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIII iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'i"!"11"11"" J*. De bekende Franse filmster Jacques Charrier bij de nieuwe Jaguar die in Genève wordt geëxposeerd. Charrier heeft zo'n wagen gekocht en rijdt er mee naar Parijs. (Telefoto) Als verdere nieuwigheden worden op de salon getoond de Citroën DS 19 motor met verhoogde compressie, de Saab 96 als vijfpersoons Limousine met vier versnellingen, de BMW 700 Coupe Sport met 400 pk motor en nieuw in strumentenbord en de Willys jeep met dieselmotor. ^L^Uwe Mercedes 220 SE Coupé vormt voor de salon een aantrekkelij- Ke primeur. De wagen beschikt over een 2,2 liter motor, die een snelheid Tan 170 km per uur garandeert. Nieuw zjjn de schijfremmen op de voorwielen. De constructeurs verkla nk dat .de kofferruimte met veertig enveert' is toegenomen, dat er twee- verweru? procent meer glas in is elke zimi orn een Soed uitzicht van een en !?a,ts af te kunnen waarbor- meer nuttU de auto twaalf Procent voorean eer a ,lnh°ud heeft dan zyn le vier de versnellm- standaardu?trLn?roniseel'd en tot de stuur draagt in het midden een breed zwartleren vlak, hetgeen een zier luxueuze indruk geeft. en zeer Jaguar hield gistermiddag reeds Voor de wereldpers liet nieuwe tvne F ten dorp. In het luxueuze restaurant Van het Pare des Eaux Vives aan het ^ïeer van Genève werd, na toespraken een toast, plechtig een enorme doos opengebroken, waarin zich de jongste ï^lg bevond van een beroemde stal. Pe nieuwe, lage, sierlijke sportwagen Jeeft een 3,8 liter motor als kracht- r°b (265 pk) en wordt aangeprezen een bijzonder veilige auto, hoewel nieuwe creatie goed is voor 260 kllometers per uur. Een zelfdragend r^'tswerk garandeert een goede ve- £3* Motorblok en bijbehorende acces- t's zijn opgehangen in een geraam- I6 van stalen buizen. De wagen heeft chassis en alle krachten worden Pgenomen door het koetswerk en het alen buizengeraamte: dit om hef kewicht te beperken en de stevigheid vergroten. De motor heeft een bovenliggende dubbele nokkenas en drie carburateurs zorgen voor de brandstof voorziening ia een ondergedompelde elektrische u^casP°mP- Deze pomp wordt trou- t °P .de salon ook als nieuwtje ver- is van een geheel nieuw ont- vin i en tunctioneert volgens het be- ston- van hercirculatie. De voornaam- caAo01®.ei?schaPPen 2Ün een hoge pomp- he„ c ?n het vermogen om in de to ,.zlne'eiding de gevreesde vapor lock vermuden. De zittingen van het nieu- usuar-raspaard zfjn van leer en hano .reg-n hehoeft de chauffeur niet rili,g zlJn' want de auto is op de voor- tenwigsers.USt maar liefst drie rui' Onze Nederlandse automobielindus trie is bij de personenwagens aan wezig met drie nieuwe Dafjes, een model van de variomatic-versnel- lingsbak en de bestofte Daf, waar mee een wereldreis is gemaakt en die nu trots over zjjn degelijkheid de bemodderde spatborden toont. Ook bij de bedrijfswagens presenteert DAF zich met trucks en de 600 be stelwagen. Kennelijk vond Fiat de tijd nog niet rijp om in Genève de nieuwe 1300 te introduceren. Ook Citroën kwam niet, zoals hier en daar werd gehoopt, met de 3 C.V. voor de dag, maar jvel vorm den deze nieuwe, op stapel staande mo- Adverlentie LUNDIA BERNHAR0HAL 7130 NICE 17 maart Jacques Anquetil heeft voor de tweede maal de etappe- wedstrijd Parijs-Nice gewonnen. Dit maal echter op een veel overtuigen der wijze dan in 1957. De superioriteit van Anquetil is weliswaar voornamelijk in de tijdrit tot uitdrukking gekomen, maar ook in de normale etappes be hoorde hij steeds tot de renners die de „koers maakten". De laatste etappe, van Manosque naar Nice, heeft maar weinig strijd van belang te zien gegeven. AUeen toen Stablinski met Geyre na 110 kilometer een voorsprong van 3 min. 5 sec. had genomen en de eerste daarmee Anque til op dat moment van de eerste plaats had verdrongen .kwam er wat meer vaart in het peloton dat de uitlopers dan ook weldra terughaalde. Kort voor de finish vormde zich een kopgroep van twintig renners van wie de Belg Kik van Looy in Nice de eindsprint won. Van Looy behaalde daarmee in deze wedstrijd zijn tweede ritzege. De tweede plaats was vandaag ook voor een Belgen en wel voor Cerami. Achter hem bezette de Fransen Lefebre en {f013®1 de derde en vierde plaats. Van de Nederlanders werd Stolker achtste en Geldermans elfde. Jo de Haan gaf in de laatste etappe de strijd op. Het eindklassement luidt: 1. Anque til (Fr.) 31.59.41; 2. Groussard (Fr.) 32.01.40; 3. Planckaert (Belg.) 32.01.41; 4. Lefebre (Fr.) 32.01.48; 5. Simpson (Gr-B) 32.01.51; 6. Geldermans (Ned.) 32.02.07; 7. Van Looy (Belg.) 32.02.10; 8. Armand Desmet (Belg.) 32.03.21- 21. Piet van Est (Ned.) 6.52.10; 27.' De Roo (Ned.) 6.54.19; 30. Niesten (Ned.) z.t. dellen onderwerp van gesprek op de sa lon, zoals men ook in de haute couture zijn prognoses maakt over de nieuwe lijn van de modehuizen. Zo willen de geruchten, dat de nieuwe 3 C.V. van Citroën wel de lijnen zal hebben van de bekende D.S. 19, maar de naar bin nen gebogen achterruit van de Ford Anglia en voorspellen de insiders, dat de Fiat. 1300 nu met hoge ruiten en vierkante lijnen die men trouwens bjj veel nieuwe modellen terugvindt te voorschijn zal komen. Daarnaast lo pen er legio praatjes over een nieuwe Dauphine (iets hoekiger), een nieuwe Simca met de motor achterin en een nieuwe Engelse Ford, maar evenals bij de modehuizen worden de deuren van de ontwerp-ateliers tijdens het plannen maken bij voorkeur potdicht gehouden. En tenslotte is dit ook de charme van het spel: nu kan ieder een geheimzinnig beweren, dat hij iets meer weet dan de ander. In Genève wordt dit spel, vooral in deze dagen, met veel animo bedreven. De salon, uitpuilend van de nieuwste, glimmend opgepoetste modellen van de automobielindustrie, inspireert daartoe en bovendien is Genève een autostad bij uitstek, hetgeen men terstond kan ontwaren in de straten, waar de meest opvallende wagens al dan niet toe behorend aan diplomaten door hun bezitters worden rondgereden met een meervoud van de trots, waarmee Ma dame haar nieuwe jurk toont. Iets van deze animo voor het luxe- automobilisme vindt men terug op de tentoonstelling van Genève: er staan modellen, waarvan u de prijs slechts wordt meegedeeld, nadat ge u, teza men met een keurig in het zwart ge klede heer, discreet in een hoekje hebt teruggetrokken. Maar afgezien daar van vertelt de salon ook, dat speciaal de Europese automobielmarkt verte genwoordigd door tal van aantrekkelij ke merken bruist van activiteit en dat door de constructeurs, met inzet van vele sierlijke serie-modellen, hard wordt gestreden om de gunst van het grote publiek. Voor de autoliefhebbers ongetwijfeld een boeiende strijd. AMSTERDAM, 17 maart Het Bel gische dagblad „Het Volk" vermeldde gisteren dat PSV de voetballer Frits van den Boer van Anderlecht wil over nemen. Vanden Boer, wonende in het plaatsje Lommei nabij de Belgisch-Ne derlandse grens, zou de Brusselse club willen verlaten. Reeds voor de aan vang van dit seizoen waren er onder handelingen over een transfer van Van den Boer tussen Waterschei en Ander lecht maar Anderlecht wilde haar spe ler niet missen. Nu schijnt echter vast te staan dat Anderlecht Vanden Boer wel wil laten gaan en „Het Volk" zegt, dat het nu zo goed als zeker is dat het Eindhovense PSV Vanden Boers nieu we club zal worden. Wanneer de transfer doorgaat wordt Vanden Boer de tweede buitenlandse speler in dienst van PSV. De andere is de Zweed Svensson die momenteel de linksbinnenplaats bezet in het eerste elftal van de Eindhovense club. Vanden Boer speelde al eens voor het Belgische nationale elftal. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 17 maart Als het Roemeense volleybalteam Rapid giste renavond enkele uren eerder op Schip hol zou zijn geland en rechtstreeks naar de Apollohal was getrokken, waar de tegenstander van de Roemenen in de tweede ronde van de Europa Cup het Nederlandse kampioensteam Reva voor de competitie van de westelijke hoofdklasse tegènover het Rotterdamse Concordia stond, dan zouden de Roe menen het duel van zaterdagavond en van de daaropvolgende maandag in Doetichem aanmerkelijk lichtvaardiger tegemoet zien dan nu het geval is. tïeI! voor tien bracht een su- perconstellation de Roemenen op Schipnol, nadat ze om kwart over acï ,S, oc^ends uit Boekarest waren vertrokken. Maar de eerste vraag die trainercoach Voiculoan op een Neder lander afvuurde was: „Waar kunnen we morgenochtend trainen". Een vraag waarop hij dan wel geen antwoord kreeg want die Nederlander was een volkomen argeloze reiziger, die ge heel niet in volleybal geïnteresseerd 'S'.IHf.kr een vraag waaruit wel zeer duidelijk spreekt hoe ernstig de Roe menen deze wedstrijden in Neder land opnemen. En dat komt voor namelijk omdat de kracht en speel wijze van de Nederlanders een zeer groot vraagteken voor Rapid is. Voi culoan heeft nog nooit eerder een Ne derlands team zien spelen. Zijn spe lers hebben dat evenmin. Wat wij onmiddellijk konden vaststel len was de lengte van het Roemeense team. Daar deze toch niet te verber gen was deelde de coach mede dat die gemiddeld 1,87 meter bedroeg. Rapid dat geheel is samengesteld uit perso neel van het Ministerie van Verkeer Is achtmaal kampioen van Roemenië geworden en staat momenteel na tien wedstrijden weer ongeslagen aan de top. In deze tien wedstrijden gingen slechts vijf sets verloren. Een nogal verontrustende mededeling voor Reva deed Horatiu Nicolau; die met zijn 198 Interlands de titel „meester in de sport" draagt. „Onze aanval is nog nooit zo sterk geweest. Als we het vorig jaar zo sterk hadden gespeeld als momenteel dan zouden wij toen stellig de Europa Cup gewonnen hebben". BELGRADO Zowel een Nederlandse heren- als een damesbasketballploeg zal deelnemen aan het toernooi om de Europese titel. Voor het Europese kam pioenschap voor heren, dat van 29 april tot en met 10 mei in Belgrado zal wor den gehouden, hebben tot dusver 24 lan den ingeschreven en wel: Schotland, Turkjje, West-Duitsland, Finland, Rus land, Hongarije, Bulgarije, Roemenië, België, Griekenland, Israël, Italië, Po len, Groot-Brittannië, Oost-Duitsland, Tsjecho-SlowakjjeJoegoslavië, Marok ko, Frankrijk, Luxemburg, Zweden, Spanje, Portugal en Nederland. De Nederlandse dames zullen eerst aan een voortoernooi moeten deelnemen dat van 27 maart tot en met 3 april a.s. in Mulhouse wordt gehouden. Advertentie de sigaar die directeuren elkaar offreren... zoals IMPOSANT, pittig... en niet te groot (27ct). Het veelbesproken „huis der geheimen" in Middlesex, dat werd bewoond door Peter Kroger en zijn vrouw Helen. In dit huis werden de door Houghton en miss Gee gestolen marinegeheimen over geseind. naar Moskou BREDA, 16 maart Op 29 en 30 april en 1 mei a.s. zal een driedaags wielerevenement plaats vinden, en wel een wedstrijd tussen amateurs uit Bel gië en Nederland. Voor beide landen rijden twintig renners. De eerste etap pe op 29 april, 135 km., gaat van Breendonk naar Hoboken, de tweede etappe gaat van Hoboken naar Breda, waar het welbekende Chassee-parcours nog vijfmaal moet worden gereden 130 km) en de derde en laatste etappe gaat op 1 mei van Breda naar Breen donk (145 km). Het ligt in de bedoeling, aldus ver telde de Nederlandse ploegleider Toon Simons, om van deze tweelandencourse het volgend jaar een Benelux-course te maken. Tevoren vindt nog een course voor nieuwelingen en amateurs plaats, in het kader van de Nationale Feest dag, die op 1 mei valt. De Nederlandse ploeg zal behalve de reeds geformeer de equipe van zeven man en de drie reserves van de Drie Hoefijzers be staan uit een aanvulling, die ploeglei der Toon Simons wil reeruteren vanuit elke provincie. Van Belgische zijde be staat reeds grote belangstelling voor dit nieuwe amateur-wielerevenement. HILVERSUM, 17 maart In ver band met de gewijzigde aanvangstijd van de dameshockeywedstrtjd Engeland -Nederland, die zaterdag gespeeld zal worden op de Country Cricket Cround te Birmingham zal de directe re portage door de K.R.O. van deze wed strijd worden verplaatst van 16.50 uur naar 17.50 uur. Hierdoor zal de jeugd uitzending De Wigwam tien minuten vroeger aanvangen. Het programma ziet er nu als volgt uit: 16.50 uur De Wigwam. 17.50 uur Dameshockeywed strijd Engeland-Nederland, 18 uur Kunst kroniek. LONDEN, 17 maart, (Rtr, UPI) - Tij dens het getuigenverhoor in het gerucht makende spionageproces in de Britse hoofdstad is het tot dusver nog niet dui delijk geworden, wat de verdachten aan geheimen hebben kunnen uitleveren aan de Sovjets vanuit hun „huis der gehei men" in een Londense buitenwijk. Wel is vast komen te staan, dat de vijf ver dachten (twee marine-employé's, een Canadees, die ervan verdacht wordt ei genlijk een Rus te wezen, en een echt paar, dat het „huis d .r geheimen" be woonde) over gegevens beschikten, die de Britten niet gaarne in handen van een potentiële vijand zouden zien, maar blijkbaar heeft men dit kunnen verhin deren. De kapitein ter zee George Symonds deelde als getuige mee, dat op een van de vijf verdachten foto-negatieven zfjn aangetroffen van bijzonderheden betref fende de Britse anti-duikbootuitrusting, zoals die geïnstalleerd is op de atoom onderzeeboot „Dreadnought". Maar op de foto's komen weer geen bijzonderhe den voor betreffende de atoomaandrij ving, al is dan wat er over de anti-duik bootuitrusting op staat, al ernstig ge- De in ons land woonachtige Indone siër Sonneville heeft zich door een zege met 15—5 en 15—2 op de Deen Borch geplaatst voor de halve finales van de open Engelse badmintonkampioen schappen. Gordon Lonsdale, een 37-jarige zaken man uit Londen, de hoofdfiguur in de Engelse spionagezaak. Hij geeft zich uit voor Canadees, maar de politie is ervan overtuigd dat hij een volbloed Rus is. noeg. De foto's werden door de twee marine-employé's uitgeleverd aan de „Canadees", die zich uitgaf voor Ameri. kaans marine-attaché. Bovendien is er op Houghton, een van de marine-employ é's, een geheime vragenlijst aangetrof fen, onbeantwoord weliswaar, maar wanneer de vragen beantwoord zouden zijn, zouden de Russen alles geweten hebben over de Britse anti-duikbootuit rusting. De eerste verdachte, die gisteren on dervraagd werd, was de 46-jarige juf frouw Gee, die op de marinebasis Port land werkte en met Houghton, haar col lega, verloofd was. Het verhoor lever de voornamelijk bijzonderheden over het weinig fraaie privé-leven van de ver dachte op, wier verloofde nog gehuwd was, toen beider liefde ontlook. IJMUIDEN, 16 maart Terwijl de grote vloottreilers uit IJmuiden, Scheveningen, Katwijk en Vlaardin- gen al van begin januari af zeer slechte vangsten aan haring en rond- vis in de noordelijke Noordzee tus sen 58 en 61 graden noorderbreedte meldden, heeft zich plotseling, dicht onder de Nederlandse kust ter hoogte van Texel op ongeveer 40 mijl van IJmuiden een wijting-explosie voorgedaan. Schipper Jacob van Duijn uit Katwijk van de treiler KW 176, de „Gezina Geertrui", ontdekte ruim twee weken geleden deze enorme school wijting, dicht bij de thuishaven. Hij viste in al le stilte en uit concurrentie-overwe- gingen zonder zijn collega's op de hoogte te 'Stellen enkele dagen op de school wijting en besomde te IJmuiden voor de vangst 19.000. Onmiddellijk werd weer naar zee getrokken en maan dag was de KW 176 weer te IJmuiden met een schip wijting aan de afslag om 7.000 te besommen. Nog diezelfde maandagmiddag voer de „Gezina Geer trui" weer naar zee. 36 uur later was schipper J. van Duijn weer terug in IJmuiden om aan de wensdagmarkt 600 kisten wijting voor een bedrag van f 9.000 aan te voeren. Het gehim van de bemanning van de KW 176 kon nu niet langer bewaard worden. Woensdag hebben vele visserpmaat- schappijen hun schippers, die in de noordelijke noordzee met de treilers visten, van de vangst van de KW 176 op de hoogte gesteld. Woensdagavond viste reeds een flinke vloot IJmuiden- se en Katwijkse treilers op de school wij ting, dicht bij de Nederlandse kust. Harry Houghton, voor zijn arrestatie een marine-attaché op de Engelse basis Portland, die in samenwerking met zijn verloofde, die eveneens op de basis werk zaam was, de geheimen stal en ze aan Lonsdale ter hand stelde. (Van onze sportcorrespondent) ENSCHEDE, 16 maart De combi natie Lenstra„der Bomb", waarop de 20.000 toeschouwers bij de strijd tussen een Enschedees elftal en Moskou hun hoop hadden gevestigd, heeft misschien niet uitgesproken te leurgesteld, maar is ook niet tot groot se voetbalprestaties gekomen. Toch is hieraan de nederlaag met 12, die de Enschedese ploeg leed, niet te wijten. „Moskou" speelde namelijk technisch beter en vormde als ploeg ook een be ter geheel, al kwamen de zonder erg veel geestdrift spelende Russen niet tot spectaculair spel zoals vorige week tegen Feyenoord. De tweede helft voldeed nog het best. Er zat toen wat meer vaart in het spel. In het veld deden beide ploegen niet veel voor elkaar onder, al bleef ook in deze periode het Russische spel een so lidere indruk maken. De grote man in de Moskouse formatie was ongetwij feld de rechtsbuiten Metrevelli, die de linksback Van der Wel met zijn snelle rushes en handige schijnbewegingen een lastige avond bezorgde. Toch was de productiviteit van de Russische aan val niet evenredig aan de kwaliteiten van de combinaties. Weliswaar troffen de gasten zowel voor als na de rust een keer het houtwerk, maar om op beide punten beslag tt leggen had men de hulp nodig van doelman Dijckmans, die in de 25e minuut van de eerste helft de bal na een gemakkelijk houd baar schot van de rechtsbinnen van de gasten kennelijk niet zag en er dan ook geen hand naar uitstak. DanK zij deze goal kwamen de bezoekers op 1 z, hetgeen ook d eeindstand werd. De Enschedese formatie begon overi- geus veelbelovend. Na een gevaarlijke actie van de uiteraard in het rood spe lende Moskovieten kreeg de linksbui ten Leusink al meteen een goede kans, maar hij schoot net naast. In een hoog tempo, dat later wat afzakte, bleven de Enschedeërs aanvankelijk aanvallen zodat invaller doelman Maslalchenko heel wat moeilyk werk verrichten kreeg, hetgeen hem goed afging. In ae vijftiende minuut moest hij evenwel net hoofd buigen voor een goed scho* van dichtbij van Leusink, die dank.1f1L/f.^? goede pass van de linksbinnen Weïjc j geheel alleen voor de Russische doel man kwam (10). Slechts enkele minuten genoot de Enschedese ploeg, bestaande uit zes sDelers van Spel. Enschede en ïjf van Enschedese Boys, de triomf van een worsprong, want na een handige manoeuvre van de rechtsbuiten, ge volgd door een vooozet en een mis lukte omhaal van de linksbinnen, schoot de linksbuiten Meshi hard en iaae in' 1—1- Al het gejuich van de iongensrang, die om beurten met Helmuth- en Abe-krete van zijn voorkeur blijk gaf, vermocht de En schedese gelegenheidscombinatie na de Russische toevalstreffer niet tot doeltreffender spel te inspireren en zo kwam de rust na een wat gelijk matige eerste helft me- de stand 12. Na de thee kwam er iets meer leven in de brouwerij en werd de strijd als kijkspel wat boeiender. Lenstra lan ceerde we enkele keren zij" rechter buurman, maar Rahn liep zich telkens vast in een kluwen van Russische ver dedigers of zocht met afstandsschoten het doel op de verkeerde plaats. Een kwartier voor tijd gaf de Enschedese voorhoede de hoop op een gunstiger re sultaat kennelijk op. De verdedigers, met als uitblinker de stopper van het Nederlands jeugdelftal, De vries, zorg den er evenwel voor dat de Russen tijdens hun tournee op Nederlandse bo dem niet verder kwamen dan in totaal vier voltreffers in drie wedstrijden, het geen wel bewijst, dat ook de Russen in de moeilijke kunst van het doelpun ten maken nog lang geen volleerde meesters zijn. Opneming in deze rubriek is nitt noodzakelijk een bewijs van ¥Ar stemming, VATICAANSTAD, 16 maart (UPI) Het weekblad van Vaticaanstad, de Osservatore Delia Domenica, heeft geschreven dat het westen vroeger of later erkenning van de volksrepubliek China zal moeten overwegen. Het blad waarschuwde evenwel dat de strijd van de geest tegen het communisme onverslapt moest blijven om een poli tieke tegemoetkoming niet op onvoor waardelijke overgave te doen lijken. De Osservatore Delia Domenica, die geen officiële status heeft, zei dat er voorzeggingen waren geweest volgen» welke de nieuwe Amerikaanse rege ring van president Kennedy erkenning van beide China's zou overwegen: de Volksrepubliek van Peking en natio nalistisch China van Tsjang Kaj-tsjek op Formosa. „Het probleem bestaat dus en vroeger of later wellicht eerder spoedig dan later zullen de verantwoordelijke regeringen moeten kiezen uit wat hun het meest opportuun schjjnt." De Osservatore Delia Domenica merkte op dat Engeland de volks republiek China al jaren geleden had erkend, en dat premier Macmillan zich beijverde om tussen Washington en Peking te „bemiddelen". „Dit alles ligt in de aard der dingen", aldus het Vaticaanse blad, „politiek is de kunst der mogelijkheden binnen de reali teit". De Osservatore maakt zich overigens bezorgd over de neiging van de tegenwoordige internationale politiek om af te zien van idealen, omdat, aldus het blad, „de weerstand tegen het Russische of Chinese com munisme in de eerste plaats moet worden uitgevoerd op het vlak van het idealisme".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 17