ZUIDELIJK KAMPIOEN Eindhoven en GCHC nu definitief onderaan Teleurstelling voor goed spe lend dameshockey Reva buigt voor Roemeens Rapid Maar de manier waarop brengt publiek in extase Basketballtitel voor de dames van AMVJ Van Looy op de knieën voor Raymond Poulidor Beslissingen in hockeycompetitie Onverdiende nederlaag tegen de Engelse wereldkampioenen Recordsprong van Yolanda Balas Alleen Onne$ kan tafeltennisploeg niet redden Tal en Botwinnik alweer gelijk: 1-1 Om de Europese volleybalcup V olleybalstrijd nadert climax Fel gevecht om damkampioen schap Christ snelste in Joe Mann-bosloop Jeugdbasketball opent perspectief NOORD ZUID Gonzales nog steeds Kramers beste prof WENS VAN KNLTB: TENNISCENTRUM Tennisderby van I.C. eindigt onbeslist Botwinnik geeft op na 45 zetten Laros sterkste dammer in Den Bosch Sportcentrum bijt fel van zich af Vijf spelers dringen om bovenste plaats M. Crawfurd doet haar titel eer aan In klassieker Milaan-San Remo Jongens en meisjes kloppen de Belgen MAANDAG 20 MAART 1961 PAGINA (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 20 maart. Eerder dan wellicht velen hadden verwacht zijn de beslissingen in de Zuidelijke eerste klasse van de hockeycompetitie gevallen: Venlo kampioen en Eindhoven de defim- lieve drager van de rode lantaarn. Deze conclusie kon wor^en JL trokken toen bekend was ge - den dat Venlo met 3—1 hact g zegevierd over Eindhoven burg het hoofd had moeten buigen V<Oo?r!ndahet Noorden werd de kans op een verlengstuk van de competitie geringer, want uit de twee wedstrijden die L.H C. dit weekeind speelde, benaalden de mannen uil Tietjerksteradeel slechts drie punten, waardoor de Groninger Studenten, die GCHC definitief naar de onderste plaats verwezen, één punt konden uit lopen. ge' JJSÏÏL.N laten venlcTbij verrassing Be Fair sloot de competitie af met een magere, doch verdiende overwin ning van 1—0 op SCHC. Het lichte overwicht van de Crai- loërs drukte Strater voor de rust in een doelpunt uit, een voorsprong, die in de tweede helft bekwaam geconsolideerd Werd. De volgende week speelt Be Fair zijn eerste degradatiewedstrijd tegen Kampong in Utrecht. Deze twee clubs zullen met HHYC uitmaken wie het vol gende seizoen in de eerste klasse zal 6pelen. De Delftse Studenten kwamen in hun thuiswedstrijd tegen Amsterdam niet verder dan een gelijk spel, waardoor de eindstand er als volgt uitziet: Laren 14 19 SCHC 14 15 BMHC 14 17 Amsterdam 14 13 HDM 14 16 TOGO 14 12 DSHC 14 16 Be Fair 14 4 Op de Roggewoning zegevierde Lei- hiet 21 over HGC. De hoge inzet voor Leiden, het kampioenschap en automa tische promotie naar de eerste klasse drukte een aparte stempel op deze ont moeting. Leiden begon zó overrompe lend, dat HGC geen gelegenheid had zich te acclimatiseren. De sleutelstadbewo ners kregen reeds in de zesde minuut een strafcorner toegewezen waaruit v. d. Bos scoorde. Na de rust wist Leiden niet door te drukken. HGC ging meer vrij Uit spelen en belaagde onophoudelijk de Leidse veste. Tegen de verhouding in kwam aan de andere zijde het doelpunt, Waarmee Leiden de promotie veroverde. Bij een schaarse uitval maakte de ach terhoede van HGC een fout in de cirkel die een strafcorner opleverde. Uit de hierna ontstane scrimmage scoorde Van Ravenzwaay Klaasens. Wel trokken de HGC-ers hierna nog feller ten aanval, doch verder dan een doelpunt van Van Gunsteren kwamen zij niet. De eindsprint van Breda heeft voor Tilburg catastrofale gevolgen gehad. Niemand onderschat op voor Union DKS PW Arnhem de thuisclub (4—1). 14 23 Zwolle 14 20 14 18 14 17 Nijmegen Upward 14 14 14 9 14 6 Wageningen 14 5 Dit weekeinde, waarin. LHC en Groningen twee keer in het veld kwamen, bleek voor de noordelijke kampioen iets te zwaar Wel moest Groningen, dat zich 's zon- dags prima herstelde door rr.-': 42 van GHBS te winnen, 's zaterdags het hoofd buigen voor LHC (21), doch MHC bleek een klip die voor de Leeuwarde naren moeilijker te omzeilen was (11). De Gron. Studenten grepen gretig hun kans. Nadat zij in de eerste helft van de wedstrijd tegen GCHC door d'Engelbron- ner en de Lange een voorsprong van 20 hadden opgebouwd, konden zij na de thee hun grote overwicht nog een keer uitdrukken. Weer was het de noor delijke topgoalgetter d'Engelbronner die reden tot het gejuich gaf (3—0). GCHC werd door deze nederlaag defini tief aangewezen voor het spelen van degradatiewedstrijden. HVA en Meppel deelden de beide punten (22), hetgeen van geen invloed was op de ranglijst. Gron. Stud. 12 22 GHBS 13 12 LHC 12 21 Meppel 12 7 HMC 13 18 HVA 13 5 Groningen 13 14 GCHC 14 3 EDGBASTON, 20 maart Vijfdui zend toeschouwers een record voor een hockeywedstrijd in de Midlands heeft zaterdagmiddag met verbazing en vooral ook bewondering gezien op welk een voortreffelijke wijze de Nederlandse damesploeg de officieuze wereldkam pioenen van het dameshockey, de En gelse meisjes, tegenstand bood. Enge land kon met een zege van 2-1 het re cord op eigen terrein ongeslagen te zijn tegen continentale elftallen hand haven, maar zelfs de meest chauvinis tische Britse supporter zou een Neder- de Baron JNiei eigen i iïen' zeker niet wanneer ze op Zij opereren, doch het spel dat on»..! Tilburg vertoonden was van "gekende klasse. Alet de rust was er voor de landskam pioenen nog geen vuiltje aan de lucht. De ijverige Van Vroonhoven had zich Wof,nUhullVHani2ijn taak gekweten, hetgeen hij in de tweede helft noö* eens herhaalde, nadat de Keyzlr eerste SI stand ni evenwicht had gebracht 1—2 Van Vroonhoven had hiermede echter ai rilin kruit verschoten en met hem ook hi andere Tilburgenaren. Het gevolg liik Ian was, dat toen Klementschitz ge- k had gemaakt en Breda een overwin- Naria+rook' het dit ook waar maakte. Asaaat eerst nog een doelpunt van Ger- Imgs werd afgfkeurd trof Verpalen de boos en vernietigde hiermede definitief de prolongatie ®an een Tilbugs kam pioenschap. Venlo had het od eigen terrein veel gemakkelijker tegen Eindhoven dat op he-spiegelgladde terrein niet uit de weg trn ee°m?n- H°uben scoorde voor de rust 3? £5 i. ?orner en ook van de twee- blacht hï^ij de producent. Eindhoven waarna vL rna tot een tegendoelpunt Venlost !?fdtrencle tien minuten aan toond tSÏÏ, Paniekhockey werd ver st,Houwen een ern- Vmin 1 ™a en strafbully, leek voor Houwen kwam e!htng onvermijdelijk, uit het duel en toen o als overwinnaar na vanaf het m urn Reynties kort hier- ondernam en deze afslnH een solorüs':l bliem doelpunt was w Vm1 een su- opgelucht. Venlose hart Venlo Tilburg MOP HTCC 14 23 14 21 14 18 14 12 RrS? 14 11 Eindhoven 14 ZwoUe"^^0^ tweede helft erZieim?PK-tie het voor d Sk de laatste w?.dstriid leverde °or de Zwollenaren verlies op. Arnhem zegeVierde met 2—1. De Enschedese de™ dy tussen DKS en PW leverde succes cu^??1?' ,19 maart - Het tenniscir- loDen wo "lack Kramer heeft het afge- w!dstriidpnemde z«n serie onderlinge dagavond voortgezet in Spanje. Vry- lona nm ^asx het de beurt aan Barce- te hotrrTot tennisprofs op zijn banen 13-11 Baarbij won Gonzales met Trabo^.aiLi Spanjaard Gimeno, was Versloot» 0 de haas met 10-8 en rlens ?n, v.^ac y Bucholz met 10-5. Ty- drid L urn"wedstrijden welke te Ma- dermmfi "t?" iFespeeld was Gonzales an- over Gimeno, nu met BuchoD MacKay won nu weer van revanche"nn m maar Olmedo nam klopte Trabert die hij met 10-8 al?vnk»t"di "r- v«fonderlig ronden is «en in Gonzales, 25 overwinnin- f wft J ,^erlaSen- 2- Gimeno, 20-15, ïnJ? i'r II 4- MacKay, 17-18, 5. Ol- edo» 15-20i 6. Bucholz, 11-24. 'LENINGRAD, 20 maart Tijdens in ternationale wedstrijden heeft de 23-ja- rige Roemeense Yolanda Balas met een sprong van 1.86 meter het officieuze we- reldrecord hoogspringen voor indoor- wedstrijden verbeterd. Het oude recora stond met 1.77 meter reeds op haar naam. Het wereldrecord voor wedstrijden in de open lucht, ook in het bezit van Yolanda Balas, bedraagt eveneens 1.86 meter. USTEE, 20 maart Het Nederland se heren-tafeltennisteam heeft zater dagavond met 54 verloren van Zwit serland. De beste speler van de avond was zonder twijfel Bert Onnes, die al zijn partijen won. Slechts tegen Zwitser- land's eerste man Mariotti kwam hij enigszins in moeilijkheden, maar jjjij slaagde erin ook deze te overwinnen. Frans Schoofs daarentegen bleef onder de verwachtingen. Jan Hogendoorn was duidelijk de zwakste in dit gezelschap en hij moest dan ook driemaal een nederlaag accep teren. Het scoreverloop was enerve rend. Na een voorsprong van 31 van de Zwitsers kwam Nederland terug tot 44, maar door een zege van Antal op Hogendoorn werd de eerste overwinning van Zwitserland op Nederland toch een feit. Uitslagen: Antal (Z) versl Schoofs (N) 21—14 21—13; Mariotti (Z) versl. Hogendoorn (N) 2113 2115; Onnes (N) versl. Pewny (Z) 2114 2113; Mariotti (Z) versl. Schoofs (N) 2725 2113; Onnes (N) versl. Antal (Z) 2115 2117; Pewny (Z) versl. Hogen doorn (N) 18—21 21—18 21—16; Onnes (N) versl. Mariotti (Z) 18—21 21—18 J114; Schoofs (N) versl. Pewny (Z) n—21 21—10 21—11; Antal (Z) versl. Hogendoorn (N) 2112 2115. UTRECHT, 20 maart „Voor de komende jaren hebben wij twee idea len, namelijk een vaste bondscoach, liefst uit de kring van de Nederlandse tennisleraren, die al zijn tijd kan be steden aan de zo gewenste opvoering van het peil van het Nederlandse ten nis en een bondstenniscentrum met open en overdekte banen. Het zal u duidelijk zijn, dat wij deze idealen niet uit eigen middelen kunnen verwezen lijken. Daarvoor hopen wij op hulp van de toto". Dit zei de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis- bond de heer C. Muntz tijdens de za terdagmiddag in Utrecht gehouden jaar vergadering. De 19-jarige Jacques van Toor uit Vlaardingen werd de Jhr mr. R. de Brauw-beker uitgereikt, terwijl Piet van Eysden voor een jaar de Mr. H. Wilton wisselprijs kreeg toegewezen. Groter dan ooit is het aantal ploegen dat aan de competitie deelneemt, aldus de heer P. D. A. van der Heyde, voor zitter van competitie- en toernooicom- missie Aan de landelijke competitie ne men ruim 1300 teams deel. De deelne ming aan de diverse districtscompeti ties wordt op ongeveer 500 ploegen ge schat. BRUSSEL, 20 maart De tennis wedstrijd tussen de Internationale Club yan België en de Internationale Club van Nederland, zaterdagavond ge speeld, is geëindigd met een gelijke stand: 3—3. De gedetailleerde resul taten waren: Herenenkelspel: Froment col vrsk Van Dalsum (Ned.) 75, aTi bchneider (Ned.) versl. Lemaire iiT versl- Van Dalsum (Ned.) 75, van Meegeren (Ned.) 6—1, 6—0; Breu- kmg (Ned.) versl. Geevers (Belg.) 61, OO. landse zege niet onverdiend hebben kunnen vinden. Tot twee minuten voor tijd was ,er zelfs niets, dat op een En gelse zege wees. De oranje-bloesjes wa ren in die laatste periode juist sterk in de aanval. Maar ineens zag de gevaar lijke Vera Chapman een zwakke plek in de Nederlandse defensie en na een korte, felle rush schoot zy de bal hard langs doelvrouwe Jo Jurissen. Niet lang heeft het kranige Neder- landse team nodig gehad zich op de egale, zeer snelle grasrna.t m te spe len. De aanval opereerde dadelijk in hoog tempo en als verrassing^ nam Ne- derland in de elfde minuut de leiding door een fraai doelpunt van linksbui tenTrix Nillesen (EMHC), de uitblink ster in de aanval, waarin overigens slecht van vele kansen gebruik werd gemaakt. De Engelse ploeg begon zich langzamerhand uit de verdediging los te maken en de combinaties bij de gast vrouwen gingen lopen. Toen in de 26e minuut een bal niet afdoende uit de Nederlandse doelmond werd gewerkt, was middenvoor Ruff er een tel later bij om de gelijkmaker te scoren. Er volgde tot in de eerste fase na rust een periode waarin de verdedi gingen het spelbeeld beheersten, maar het veidvoordeel was zonder twijfel aan de Nederlandse dames, die de vele kan sen om de leiding te hernemen echter niet benutten. In de aanval bleef Trix Nillesen een voortdurend gevaar voor de Engelse achterhoede, waarin beide backs Cheadle en Coleshill tot de beste speelsters van de ploeg behoorden. In de Nederlandse defensie, die als geheel uitstekend sloot, was mej. Keers van De Kieviten een voortdurend struikelblok. Het doelpunt van Vera Chapman dat de beslissing bracht, was volkomen in strijd met de krachtsverhouding in het laatste kwartier en het was daarom dub bel jammer, dat linksbuiten Nillesen in de laatste seconden nog een mooie kans miste. MOSKOU, 20 maart De tweede partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen Tal en Bot winnik is na 45 zetten door Botwinnik, die met zwart speelde, zoals te verwach ten was, gewonnen gegeven. Met dit re sultaat is de stand nu 11 geworden. De tweede partij die vrijdagavond was afgebroken, werd zaterdagmiddag uitgespeeld. Ondanks het feit dat bij het afbreken wel duidelijk was dat Botwin nik niet meer aan een nederlaag zou kunnen ontkomen, gaf de uitdager zich met zonder verder spelen gewonnen. Bij de 45ste zet van Tal zag hij het nutteloze van zijn pogingen in en gaf op. De partij werd vrijdagavond in de volgende stand afgebroken: Tal (wit): Kgl, Dd4, Lfl, pionnen a6, f2, g2 en h3. Botwinnik (zwart): Kg8,De5.Pd5,pion nen b5, e6, f7, g6 en g7. Zwart had de 41e zet onder couvert afgegeven. De partij had verder het volgende ver loop: Tal (wit) Botwinnik (zwart) 41. Del-a5 42. a6-a7 b5-b4 43. Lfl-c4 f7-f6 44. Lc4-b5 b4-b3 45. Dd4-a4 Botwinnik geeft op. DEN BOSCH, 20 maart Het inter nationale damtoernooi dat alhier is ge houden werd gewonnen door de IJmui- denaar Laros met 8 matchpunten. de verdere uislag ziet er als volgt uit: 2. H. Verpoest (Belg.) pnt3 A van Geffen (Schijndel) 5 pnt., 4. J. Hobbelen (Vught) 4 pnt., 5. P. Di on is (Frankrijk) 3 pnt., 6. Koeken (Den Bosch) 3 pnt. Vier krampachtig gestrékte armen van Reva breken de felle smash, waarmee het Roemeense Rapid een mooie aanval heeft bekroond. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 20 maart In het minimale aantal sets besliste het Roe meense Rapid zaterdagavond het duel voor de tweede ronde van de Europa Cup volleybal met de Nederlandse ti telhouder Reva in zijn voordeel, dus 0-3. Niettemin brak er na het eindsig naal van de weinig overtuigende Bel gische scheidsrechter Decomblez in de Apollohal een ovationeel applaus los. Een applaus waarmede men zowel van zijn bewondering voor het Roe meense als het Nederlandse spel wil de getuigen. De 3.000 toeschouwers er kon werkelijk niemand meer bij waren door het sterkste volleybalduel, dat zich ooit in Nederland afspeelde, in verrukking gebracht en men kon zich door de vastberaden manier waar- Hfrendubbelspel: Froment en Gevers (Bel-) versl. Breuking en Van Dalsum (Ned.) 7 5, 75. Schneider en Van Meegeren (Ned.) versl. Moreau en Vandenbemden (Belg.) 26, 6—1, 7—5. De Rotterdamse snelwandelaar Den Elzen heeft het tweede onderdeel van een drie kamp rond de bosbaan de 15 km met ruim verschil op de Aalsmeerder Zethof ge wonnen. Peter May, de aanvoerder van het Engelse cricketteam plaatst zijn handtekening op het bat van de heer R. G. IngelseMay hield een lezing over cricket in Den Haag voor de Still Going Strong Cricketclub". (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 20 maart Het damesteam van AMVJ is in de kam pioenscompetitie basketball ongesla gen gebleven en dat wil dus zeggen landskampioen geworden. AMVJ kon alleen nog worden bedreigd door Blue Stars. Zondagavond stonden deze twee teams tegenover elkaar maar tot een ernstige bedreiging zijn de „blauwe sterren" niet gekomen. Dat is voor namelijk toe te schrijven aan het uitstekende spel van het klinkt voor basketball ongetwijfeld ongeloofwaar dig de twee kleinste speelsters uit dit duel, de twee zeer rappe en agres sieve AMVJ-sters Diesje Schipper en Els van der Heijden. Diesje Schipper concentreerde zich voornamelijk op verdedigen. Els van der Heijden was echter zowel aanval lend als verdedigend de grote uit blinkster. Zij scoorde dertig punten (1614) en voorkwam vele Blue-Stars treffers. In de beginfase heeft Blue Stars zich nog wel aan de positieve kant van de score bewogen (40, 64 106, 108). De laatste voorsprong die Blue Stars had was 1110. Vanaf deze score zijn Diesje Schipper en Els van der Heijden voornamelijk het tempo gaan bepalen. Een tempo dat meestal te hoog lag voor Blue Stars. Via 1316, 1520, 1726 sprong AMVJ, waarin de anders zo gevaar lijke lengte-speelsters Gré Duyf en Bep Dijkstra nogal tegenvielen, naar een voorsprong van tien punten bij de rust: 18—28. Kleiner dan acht punten is het verschil in de tweede helft niet geweest: 3644. AMVJ was toen bij 29—44 Gré Duyf al door vijf per soonlijke fouten kwijt. Het was geens zins van invloed op het verschil in speelsterkte dat steeds duidelijk aan wezig was. Tenslotte liep AMVJ tot een overwinning van 3953 uit. Topscoor- sters bij AMVJ: Els van der Heijden 16—14, en Frieda Kloek 6—7. Bij Blue Stars Lenie van Beek 104 en Jeanne Knoöp 3—9. Landlust won nog met 5646 van HOC. Andere uitslagen waren Hoofdklasse heren Wolves-DED 7969 (rust 3927) en landelijke eerste klasse Azimma- Agon 46—67. Zaterdagavond speelde Landskampioen Wolves een opluiste- ringswedstrijd by de volleybalwed strijd Reva-Rapid Boekarest, tegen de Rest van Nederland. Wolves won met 8472 (rust 35—38). op Reva de sterke Roemenen tegen stand had geboden, volledig met de nederlaag verzoenen. In iedere set hebben de Nederlan ders getracht het grote verschil in techniek en atletisch vermogen te compenseren door een dikwijls tome loze energie en vulde het publiek deze wapens aan met dreunende spreekko ren „Reva, Reva, Reva". Het waren wapens die de Roemenen veel last be zorgden maar die toch ontoereikend waren oiyi het verschil in werkellike volleybalkwaliteit te overbruggen. Dat zal stellig ook vanavond in Doetinchem bil de return-wedstriid het geval z(jn. waardoor Reva dus uitgeschakeld zal zijn voor de Europa Cup. Een elimi natie die ongetwijfeld gloedvoller is dan menige triomf. De setstanden wa ren 9-15, 7-15, 9-15. By het „inslaan" vulden de Roeme nen de tribunes reeds met verbazing. Ze joegen hun handpalm tegen de bal alsof deze hun het grootste onrecht had aangedaan. Deze „knallen" mis ten ook hun invloed niet op de Am sterdamse spelers. Reva startte ten minste met. bibberende knieën en een zeer beperkt geloof in een goed resul taat. De Roemenen sprongen van een 2-2 score vrijwel onbelemmerd naar 2-8. Maar Reva herstelde zich voor treffelijk^ vooral Hans Maas en Hans Jansen gingen in de golf van Roemeen se smashes niet ten onder en brachten de achterstand van 5-11 terug tot 9-11. Een prestatie, die bij het publiek een luidruchtig enthousiasme deed ont vlammen. De Nederlanders dwongen de Roe meense coach zelfs om Nicolae Radu- canu, een man van 41 interlands te la ten vervangen door Constantin Timir- gazin, evenals zijn teamgenoot, een rijzige, sterk gebouwde athleet. De tussensprint vergde toch te veel van de Amsterdammers en de Roemenen die striemende smashes voortdurend varieerden met korte listige boogbal- len, stonden Reva in deze set geen punt meer toe. Dat was echter niet alleen maar het gevolg van onweer staanbaar Roemeens spel want talry- ke punten waren ook het gevolg van misverstanden in de Amsterdamse ver dediging en slordig serveren. Reva voor de eerste maal in zyn be staan gecoacht en nog wel door de coach van de scherpste concurrent in de Nederlandse competitie, de speler- coach van Libanon Leo van Hall, be gon de tweede set met aanmerkelijk meer zelfvertrouwen en vooral door snelle reacties in de verdediging en een paar smashes van Roemeense al lure van Goedhals en Jansen bleef de score tot 6-6 in evenwicht. Zelden kon den de Amsterdammers echter de mag nifiek getimede blokkades van de Roe menen doorboren en meestal werd er dan ook gescoord omdat de Amster damse smashes via de Roemeense blok kades over de lijn sprongen maar de punten waren van een even grote waar de. By 6-6 trad echter weer duidelijk de betere conditie en de meer methodi sche opzet van de Roemeense aanval len naar voren. Iri deze hechte Roe meense formatie waren twee spelers die extra op de voorgrond traden: aan voerder Horatiu Nicolau de man van de 198 interlands en Aurel Dragan die zyn land ondanks zijn 23 jaren reeds 39 maal vertegenwoordigde. Horatiu Ni colau omdat hij vanuit bijna iedere stand een voor de tegenstander onbe reikbare smash kan lanceren en Au rel Dragan omdat zyn manier van ver dedigen zo onberispelijk was dat zijn afweer ook steeds de basis voor een aanval was. Een dergelijke rustige fi guur misten de Amsterdammers in hun verdediging en het was vooral na delig dat Dick Swier zo'n kwetsbare schakel in het Amsterdamse team was. Ook in de derde set veroverde Reva de sympathie van het publiek. Maar evenals in de voorafgaande sets sloop te deze tussensprint de Amsterdamse krachten te veel om de Roemenen nog verder te kunnen bedreigen. De hockeywedstrijd tussen de herenteams van Ierland en Wales is te Dublin geëin digd in een gelijkspel 3—3. De basketbalwedstrijd tussen de heren teams van Spanje en Belgie, in Barcelona eindigde met een 54-46 overwinning voor de Spanjaarden. Stinta uit Boekarest heeft door een over winning van 5—4 op Dynamo Praag be slag gelegd op de Europese beker voor dames zaalhandbal teams. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 20 maart Een weinig schokkend weekeinde in de westelijke hoofdklasse van de volley- balcompetitie. De situatie aan de top is nog altijd maximaal. Nog steeds drie leiders: Reva, HLS, Libanon. Reva handhaafde zich reeds donder dag aan de top door een 3—1 zege op Concordia. Libanon kwam dit week einde niet in actie en kon dus niet struikelen en DES bleef tegen 1 albo\ al op het succesrijke pad. De Hagenaars moesten voordat zij in het bezit waren van twee winstpunten wel in de derde set een inzinking overwinnen en deze set gewonnen geven, maar in de daar opvolgende set herstelden zij zich voortreffelijk: 1512. De setstanden waren: 1513, 1512, 1015, 1512. Een wel zeer kostbare overwinning behaalde OVC op eigen terrein tegen AMVJ: 3—0. Een zege die door Con cordia allesbehalve zal zijn toege juicht. De situatie wordt voor de Rot terdammers nu wei zeer somber. SOS heeft in Utrecht alles op alles gezet om tegen Sportcentrum een zo snel mogelijke overwinning op te bouwen. De Utrechters wilden name lijk nog naar Amsterdam om getuigen te kunnen zyn van de Europa Cup- wedstryd Reva-Rapid. De eerste twee sets boden SOS een grote kans tydig in Amsterdam te zyn: 1512, 1513. Maar toen begon Sportcentrum de Utrechtse plannen te dwarsbomen. De derde en ook nog de vierde set waren de Hilversummers het eerst aan vyf- tien punten toe. In de beslissende set was de eindsprint van de Utrechters toch nog iets scherp, -. Vooral dank zij Jan Kooi werd het 1512 en ook met hun sprint naar Amsterdam had SOS succes want precies op tyd stormden de Utrechters de Apollohal binnen. RVC heeft by de dames nog steeds een theoretische kans. De landskam pioenen wonnen in Haarlem met 13 van Die Raeckse. De setstanden wa ren: 152, 415, 1015, 13 15. De overige uitslagen bij de dames waren: Veenendaal-ZVC K en V 159, 1115, 16—14, 15—10 (3—1), St.Paul-Concordia 15—11, 15—6, 15—12 (3—0), SVV-DES 9—15, 15—6, 4—15, 6—15 (1—3). (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, 20 maart Ook in de tweede ronde van het nationale dam titel-toernooi hebben de beide debutan ten het zwaar te verantwoorden gehad. De Leidenaar Van Leeuwen sloeg zich er beter doorheen dan de Enschedeër Wiggers. De laatste had dan ook ir. Van Dijk als tegenstander, die met een curieuze afwikkeling welke enige ver wantschap had met Dukels verrassen de manoeuvre tegen Van Leeuwen in de eerste ronde, in het middenspel een duidelijk overwicht bewerkstelligde. De vroegere tegenstander van ir. Iser Koeperman liet daarna zijn prooi niet meer los. Tegen het flankspel van de Fries Bergsma vond de moeilijk staande Van Leeuwen de enige verde- dgiing Dat op zichzelf was al een prestatie en bevestigde de vroege re indruk van deze onderwijzerdat hy een moeilijk te kloppen tegenstander is, wanneer hij niet blundert. Na de tydcontrole dacht Bergsma bijna een uur na over een mogelijke winstvoort- zetting, maar moest erkennen, dat Van Leeuwens. stelling voldoende re sources bevatte. Evenals Van Dijk noteerden ook Gor- dyn en Bom een positief resultaat. Gordyn overspeelde de Stichtse kam pioen Kooymans geheel, die daardoor als enige deelnemer puntloos bleef. De spectaculairste party van de gehele ronde was Anderson-Bom. Weer drong de Zweeuw fel naar voren en moest Bom erkennen, dat hij geen voordeel kon krijgen. In het middenspel, by de hergroepering, besteedde Anderson on voldoende aandacht aan zijn verdedi ging, waarvan Bom, positie- met slag- spel fraai afwisselend, krachtig pro fiteerde. Spannend was ook het remise duel Beeke-De Jong. Kinnegen en An- sems spanden elkaar in een vanaf het middenspel onregelmatige partij tal van valstrikken, maar geen van beiden was zo vriendelijk erin te trappen. Dat zelfde kan gezegd worden van de in het klassieke genre gehouden party Dukel-Bandstra. Na twee ronden heb ben vyf spelers drie punten ver zameld: Beeke, Bergsma, Bom, ir. Van Dijk en Gordyn; Ansems, Dukel, De Jong, Kinnegen en Van Leeuwen hebben er twee; Anderson, Bandstra en Wiggers scoorden er één en Kooymans staat moederziel puntloos op de laatste plaats. EINDHOVEN, 20 maart Met de lente komen de veld- en boslopen weer als bloemen uit de grond. De bosloop in Best, genoemd naar de oorlogsheld Joe Mann, is er een van. Dit jaar werd die, evenals het vorige jaar, gewon nen door Henk Christ uit Oss die de 4600 meter aflegde in 14 min. 13.4 sec. De tweede en derde plaats waren resp. voor de Tilburger P. v.d. Sande en de PSV-er Van Erp. De Leidenaar Piet de Haas liet za terdag in Wassenaar tydens het veld- loopkampioenschap van Zuid-Holland al zijn tegenstanders de hielen zien en ze gevierde over de 6000 meter in 18 min. 19.4 sec. Tweede werd hier Verkade en derde Zijderlaan. Bij de dames ging de titel naar Gerda Kraan. Zy triomfeerde met ruime voorsprong op Ria de Win ter en Wil Kraan. De Oosterparkloop te Amsterdam le verde een zege op voor de Amsterdam mer Keesom. GRONINGEN, 20 maart In het ka der van de viering van het 16e lustrum van de Groningse Universiteit werden zondag door de studenten schermvereni- ging nationale schermwedstrijden geor ganiseerd. 120 dames en heren kwamen by deze wedstrijden op de mat. By het floretschermen voor dames toonde de Nederlandse kampioene Marian Craw furd zich ook nu weer de sterkste. Ach ter haar kwamen Danie van Rossem en Ingrid Heideryk op de tweede en der de plaats. Bij de heren was Max Dwinger op de degen de winnaar voor Handgraaf en Herklots. Het sabelschermen voor he ren leverde een overwinning op voor de Hagenaar Kardolus. Hier legde Heide- rijk beslag op de tweede plaats voor Haenen die derde werd. San Remo, 20 maart De 24-jarige Fransman Raymond Poulidor, in 1960 overgegaan tot de rijen van de beroeps renners, behaalde zaterdag zyn eerste grote overwinning als prof. Een volsla gen verrassing was zijn zege in de klas sieker MilaanSan Remo niet, want twee weken geleden had hy zich reeds onderscheiden door een derde plaats in GenuaNice en ook in de etappewed- stryd ParysNice behoorde hij met een negende plaats in het eindklassement tot de sterksten. De triomf van een dappere, zo zou men deze overwinning van Poulidor kunnen noemen. De Fransman zette zijn aanval op het juiste moment in, dit in tegenstelling tot Van Looy, Darrigade en enkele andere favorieten, die juist iets te lang afwachtten en daardoor hun kans verspeelden. In gesloten gelederen begon men aan de beklimming van de Cole de Mele. de eerste van de drie cols die in de slotfase voor een afscheiding zou moeten zorgen. Pas bij de derde col, de Capo Berta, kwam de eerste aanval, ingezet door Carlesi en de wereldkampioen Van Looy, maar overgenomen door de Fransman Annaert, die op de top (met nog 33 kilo meter te rijden) doorkwam met®6" voorsprong van 10 seconden. Colette wilde toen zijn landgenoot gaan helpen, maar een attente Geldermans verhin- derde dit. De Beverwyker was ook waakzaam toen Poulidor enkele kilo meters verder de tijd voor zijn aa"vf( aangebroken achtte. Het tweetal bereikte kort daarop Annaert, terwijl lassen Van Looy, die net e'ven te laat het ge vaar had ingezien, hardnekkige PpSlx'- gen deed om het verloren teVe!P- f te winnen, maar daarbij werd gedwars boomd door Rudi Altig. Voor twee van de drie vluchters f An naert en Geldermans) was de Cole du Poggio, de laatste hindernis op weg naar de bevrijdende eindstreep, eei. te grote handicap, zij gingen roemloos ten onder in de jagende meute. Poulidor volhardde echter, tot grote wanhoop van Rik van Looy, die nog steeds geen medewerking sprong van Poulidor geslonken van veertig tot vyfentwintig seconden, zodat het nog steeds niet zeker was of de Fransman het zou halen. Toen beging Rik een fout: rij specu leerde erop dat Poulidor tijdens de af daling zou worden ingelopen en daarmee was ae koers beslist. Drie seconden voor het eerste peloton ging een moegestre den Poulidor als triomfator over ac eindstreep en dat Rik van Looy m de spurt beslag legde op de tweede plaats, was voor de Belg slechts een zeer schra le troost. De uitslag was; 1. Poulidor (Fr.) 288 km in 7 uur 41 min 07 sec (gemidd. 38.196 km/u); 2. Van Looy (B.) 7.41.10; 3. Benedetti (It); 4. Bruni (It.); 5. Van Aerde (B.); 10. Jo de Haan; 11. Jo de Roo; 21. Piet van Est; 66. Geldermans 7.41.34. (Van onze basketballmedewerker) AMSTFRDAM, 20 maart Afgaande galtNovderiref^enV Want zowel de jongens fis de meisjes behaalden forse over winningen. De jongens, vooral dank zij Ger Kok (Landlust) rie voor 46 pun ten zorgde (12—34), behaalden een 98—66 zege (rust 44—21). Op Kok volgde Gun- ter van der Berg (WYves) met 13—2. Bij de me sjes die met 49—22 zegevier den (rust 25—11) was Ria Schouten van ondervond van zijn metgezellen. Met nog „f Stars met 106 het produktiefst. vyf kilometer te ryden was de voor-I»™

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9