W ethouder V an Gelukpark pend vanmorgen geo Belien verslaat Persoon en komt in de finale Nieuwbouw Provinciale Waterstaat vordert „De Bokkedoornsin goede harmonie met landschap Ontwerp van J. en L# A. Lourijsen AANTAL LEDEN N. PH. ORKEST WORDT TOT 72 VERHOOGD In vorig seizoen recordaantal orkestconcerten TAXI 13000 Vertraging van enkele maanden wegens 630 afgekeurde ramen Bert Haanstra onderscheiden Scholier ernstig gewond Concert N.Ph.O. in Heemstede «sas-g - Kalme markt TITELSTRIJD DAMMEN De beurs vandaag: Joep Nicolas weer Nederlands burger Softball-afdeling van D.S.S. gestart WOENSDAG 22 MAART 1961 PAGINA 3 Drie bouwblokken Doelmatig Gunstig gesitueerd „DE WATERTRAPPERS" Haarlem e.o. pHms Toneel Diversen BILJARTEN Uitslagen competitie district Haarlem dfmtsd""ên"RGei^andt' S0™der vee^helft Tygfd^ènW?oT dl^orir Burgerlijke Stand Haarlem MODEFLITSEN V. D. Beurs van INevt N url- BLOEMENDAAL, 22 maart Met het leegdrinken van een glas koel bier, dat hem door mevrouw B. C. van Geluk-van Dooren werd aange boden, heeft burgemeester dr. D. Peereboom Voller vanmorgen o ïcieel het Wethouder van Gelukpark in Bloemendaal en het daarin ge egen restaurant „De Bokkedoorns" geopend. Van deze feestelij e ron waren tal van autoriteiten getuige, onder wie alle wethouders en raadsleden van Bloemendaal, oud-burgemeester jhr. mr. C. i. A. den Tex, oud-wethouder mr. F. P. Th. Rohling en vele anderen. De dames van de genodigden had den van vier bloemenmeisjes een fraaie corsage ge erwijl buiten de werkzaamheden nog volop aan de gang waren e uinmeer is nog niet helemaal afgegraven - heeft burgemeester Peereboom Voller grote en veelkleurige pluimen gestoken op e initiatiefnemer van het recreatiecentrum aan de Zeeweg, de heer A. van Geluk, oud-wethouder Van Bloemendaal. De grootste daarvan was ongetwijfeld de mededeling, dat het park en het restaurant nu al een begrip zijn geworden. „Zoekt tijdig Uw plaatsje, zal het motto moeten zijn voor ieder die hier wil verblij ven'^ aldus de heer Peereboom Voller. Met de opening van het park is Zuid- Kennemerland een recreatiecentrum riiker geworden, waaraan vooral liefheb bers van water hun hart kunnen opha len. In het vijftien ha. grote terrein liggen twee duinmeertjes, die met een watertje verbonden zijn. Een van de meertjes bestaat reeds sinds 1949. Het andere meer wordt omgeven door een twaalf meter breed strand, waardoor het een ideaal oord is voor zonnebaders, die anders dan aan het zeestrand in de be schutting van de rondom liggende duinen de genieting van een zonnebad ten volle kunnen ondergaan. De afmetingen zijn zodanig, dat er zomers zwemwedstrij den en 's winters schaatswedstrijden kun nen worden gehouden. In zijn toespraakje liet de burgemees ter niet na vele toespelingen te ma ken op de bemoeiingen van de heer Van Gul ik met liet werk. „Niemand heeft zoveel voetstappen in het park gezet ?JS TT-eer Van Geluk. Het was zijn idee. Hij is begonnen met het uit te werken en toen hij eenmaal geen wet houder van Bloemendaal meer was, is hij aan de verwezenlijking van de plannen begonnen". Met onuitblusbare energie heeft de heer Van Geluk, aan wie Bloemendaal o.m. ook het open luchttheater te danken heeft, het werk geleid. Op zijn werk heeft hij een nieu we kroon gezet. Omdat de heer Van Geluk blijkbaar verzoet is op hekken bood burgemeester Peereboom Voller hem ter gelegenheid van de opening - nog weliswaar op papier het hek aan waarop in levensgrote letters „Wet houder Van Gelukpark" komt te staan en dat aan de Zeeweg zal worden neer gezet. Daarna opende de burgemees ter het park en droeg het restaurant over aan de directie van de N.V. Bier brouwerij d'Oranjeboom te Rotterdam. If. A. C. van Wijk, een der directeu ren van de brouwerij, zei bijzonder op timistisch te zijn over de toekomst van het bedrijf en droeg de opening er van over aan de heer Van Geluk. De ze op zijn beurt belastte er zijn echt- hebben het paviljoen zo gunstig moge- luk gesitueerd ten opzichte van de bei de met elkaar verbonden duinmeren en de bezinning. Zij kozen als silhouet een lage, strakke bouwvorm die, plat afgedekt, weliswaar contrasteert met de golvende lijn van het omringende duinsilhouet, maar foor zijn langgerek te vorm juist geen storend element vormt in het landschap, omdat het als het ware een kunstmatige horizonlijn oproept. Aan de lange zuidkant en de westzijde bevinden zich de glazen wanden, die de bezoeker van café en restaurant uit zicht geven op de terrassen, het strand, het water, en daarachter de opgaande duinhellingen van het wandelpark. De terrassen zijn trapsgewijze gelaagd naar het brede, flauw afhellende strand dat om het ongeveer een meter twintig diepe water heen, onbegroeid gehouden is. Aan de noordkant vindt men een ge sloten, bakstenen wand, waarin de in gang voor de gasten en het dienstge- deelte. Van die kant af gaat het tegel plateau van het paviljoen ongemerkt over in paden en duinen. We mogen dus vaststellen dat er heel bewust naar gestreefd is, het paviljoen op te nemen m het terrein en te harmoniëren met het landschap. De oplossing van de ruimte werd ge vonden door een verdeling in drie bouw blokken. Het langste segment, gericht op het zuiden, is het eigenlijke pavil joen, dat in een nauwelijks gebroken ruimte café en restaurant omvat. Het is gebouwd op een staalskelet en tegen de lange noordzijde daarvan is in bak steen het iets lager gehouden dienstge bouw geprojecteerd, waarin de keukens, buffetten en personeelsruimte te ener zijde, de gastenaccomodatie met gar derobe en toiletten aan de andere zijde van de hal is ondergebracht. Door een pergola tenslotte is de woning van de gérant verbonden met het hoofdge bouw, een ruime rechtstreekse door gang naar de terrassen vrijlatend. De kinderen zijn bedacht met een eigen speelterras met kinderbuffet. In de duinpannen achter het gebouw en ter zijde van de oprijlaan zijn twee parkeerplaatsen in duinpannen verscho len. De ingang voor de gasten ligt, zo als reeds opgemerkt, aan de gesloten achterzijde en men komt via de ruime hal het paviljoen binnen op de schei ding tussen restaurant en café, waarbij men door de overliggende wand ver rast wordt door het panoramische land schap. De verdeling van eetzaal en ca fé is gevonden in een anderssoortige materiaalkeuze voor plafonds, vloeren, wanden en verlichting. Op de scheiding van beide ruimten, welke door een vouwrand van elkaar kunnen worden afgesloten, dringt een dwarsgeplaatste donkere klinkermuur, welke de ver warmingskanalen bevat, de ruimte binnen. Boven de ingangen is een af dekking gemaakt met het warm-donke- re wengé-hout, terwijl de tussenmuur met een in lichte tint geschilderd schuurwerk is afgewerkt. De keukens voor warme en koude spijzen zijn berekend op een capaciteit voor een vol huis, waarbij reeds inbe grepen de zaal, welke men nog boven het café wil aanbouwen. De indeling hier is zeer doelmatig: overzichtelijk en gericht op snelle bediening. Afzonder lijke toegangen dienen voor bevoorra ding van keukens en kelders en er zyn meerdere uitgangen naar de terrassen voor het bedienend personeel. 7,nwel in architectonisch, landschap- neliik en estetisch opzicht als uit het oogpunt van organisatie en accomoda- tie is Bloemendaal met „De Bokke doorns" op een psychologisch punt in zijn drie kilometer lange Zeeweg een Vanaf het term's or, hot restau- uitstekend recreatieoord rijker gewor- rant< ,,De BokkedZns^XefKenVn den' fraai uitzicht op het duinlandschap, dat Het gebouw werd door de gemeente het Wethouder Van Gelukpark omringt. Bloemendaal gesticht. De exploitatie, waarbij de N.V. Brouwerij d'Oranje- boom te Rotterdam zakelijk is geïnte resseerd, wordt gevoerd door de heer P. C. Beeren, van ,,'t Roomhuis" in Overveen. HAARLEM, 22 maart Met ingang van september 1961 zal het aantal or- -,- kestleden van het Noordhollands Phil- genote mee. De heer Van Geluk dankte j harmonisch Orkest worden verhoogd tot ieder die aan de totstandkoming van 72, nadat in september van he vorige iaar het park zijn steentje heeft bijgedra gen. De opbrengst van het afgegra ven zand uit het duinmeer was niet voldoende voor de volledige financie ring van het object. Vandaar dat de brouwerij nog anderhalve ton heeft bij gedragen. w°Yer het gebouw tekent onze mede- tect voor beeldende kunst en archi- £tuur het volgende aan: de Paviljoen werd ontworpen door architecten Jan en L. A. Lourijsen •ju is tussen twee seizoenen in gebouwd boor Aannemingmij. De Kondor n.v. te Amsterdam. In augustus ging de eerste spade de grond in en eind januari was ae bouw gereed. Het gemeentebestuur van Bloemen daal verstrekte in 1959 de opdracht aan het bureau Lourijsen, dat in het ont werpen van bebouwing in een land schappelijke omgeving de nodige erva- heeft opgedaan. De architecten (Advertentie) HAARLEM, 22 maart De r.-k. ™r*?nLginS 'Te Watertrappers" nrn kwari haar lede" donderdagavond fif^de keïk ne8cn aanwezig te zyn in de kerk aan het Kleverpark. Daar wordt het rozenkransgebed gebeden ro0r™Jdeieru-st vaa Jos Gustenhoven, dertten tea? m'w8 in de leeft"d va" „®rü^ het ziekenhuis St. Joan- hoven was sinds0Yerleden- Jos Gusten- boven was sinds jaren lid van de ver- kergkmdge Hh K®" zijn dezelfde pp7nn ia!. Waarvan om half is de begrafenis orf^'i Tmis- Daarna kerkhof aan het sMpJin. Barbar* CI*EMA PALACE: Moord op 45 toeren, 2, 7 en 9-15 uur. **ANS HALS: Verandering van spys doet liefhebben volw. 2, 7 en 9.15 uur. LlP0: t.m. do.: Anna, 18 jaar, 2. 7 en 9.15 uur LTJXoH: Terreur, 18 3r- 2, 7 en 9.15 uur. P°--cyclus, 2, 7 en 9.15 uur: Avontuur REM^ANDT:S'Het ^s', 18 jr. (3e week) slaat toe, volw., 2.30, 7 E^IO: Dermaagdenbron. 18 j. (3e week) Wo Tl» uur: Schuld en uoete, ig jr st.j Woensdag 22 maart »newsïhouwburg, 8 uur: Pantomime- de h=v,?ob van Reyn met o.a. de pianist, cankrover en de kaartspeler. Mi.,Donderdag 23 maart One rif Theater, 8.15 uur: Toon Hermans ne-man-show. Franc „„.Woensdag 22 maart Water" ,alsmuseum, 8 uur: „Het kostbare Volksuniversiteit ?°°r J' K°°«mans' september van he vorige jaar het aantal al van 56 op 65 leden was gebracht. Bit stond te lezen in het jaarverslag van het Noordhollands Phil- harmonische Orkest over het seizoen 1959- 1960, waarin een record aantal orkest- concerten werd gegeven, namelijk 101. Deze stijging geeft duidelijk aan, dat de belangstelling voor het orkest in de provincie nog steeds groeit. Dat aan tal concerten werd mede bereikt door de 11 Haarlemse concerten voor de schooljeugd en de 7 jeugdconcerten, welke in samenwerking met de stich ting „Het Schoolconcert" te Amster dam in verschillende gemeenten kon den gegeven worden. Met financiële medewerking van het Prins Bernard Fonds werd in Haarlem een proef genomen met moderne com posities, welke de musicoloog Wouter Paap op verschillende abonnements concerten inleidde. Het concert, waar mee het N.Ph.O. in bijzondere mate op de voorgrond trad, werd gegeven op 20 september 1960, toen er ter gelegenheid van het gouden jubileum van het Ge nootschap van Nederlandse Componis ten onder leiding van Henri Arends een programma van zes eerste werken van Nederlandse componisten werd uitge voerd. Dat concert zond de N.C.R.v. en de radio Wereldomroep uit. De be langstelling in Haarlem bleef, wat de dinsdagserie betreft, vrijwel ongewij zigd, terwijl de vrijdagserie een lichte teruggang te zien gaf. Van de 101 con certen werden er 63 gedirigeerd door Afd. driebanden: B.C.H.Insulinde 1 2-4; DES 1De Houtporrt 2 0-6. Afd. A: S.V.V. 1—Haarlem Noord 1 4-2. Afd. Cl: Het Noorden—OVS 2 2-6; Centrum 1Suisse 2 4-4; Haarlem Noord 2Hof van Holland 1 2-6. C II. Centrum 2Kennemerland 2-6; Suisse 3—Scheiwijck 3 6-2; Hof van Holland 2Duvelshoek 2 3-5. Afd. D I. SVV 3—De Vaart 1 2-6; Henri Arends, 30 door Marinus Adam en de overige door gastdirigenten. Met KruispuntSuisse 4 2-6; Irene 1ADO 1 het concert traden 34 Nederlandse en 6-2. DII: Advendo 1—De Vaart 2 1-8: 22 buitenlandse solisten op. Van 78 IVOParkzicht 6-2; Frans HalsDES componisten werden 180 werken uitge- 3 8-0; Irene 2SVV 4 4-4. voerd in 416 uitvoeringen, waarvan 17 Afd. E I: Duvelshoek 3ADO 2 3-5; Nederlandse componisten met 23 wer- Advendo 2Insulinde 2 2-6; SW 5 ken in 51 uitvoeringen. Door de radio Cronjé 2-6; De Vaart 3ADO 3 4-4. E werden 5 concerten uitgezonden, alsme- |j: Parkzicht 2Suisse 5 4-4; ADO 5 kooruitvoeringen, waaraan het —Duvelshoek 4 3-5; Hof van Holland N.Ph.O. zijn medewerking gaf. 3ADO 4 4-4. BRANDJE In een schuurtje ach ter een woning aan de Brandtstraat heeft gisteravond een brandje gewoed, waarby een kolenkist en enkele verf- u S?e2 verloren gingen. De brandweer Drak net oude schuurtje af. De oorzaak vaa ,de brand is waarschijnlijk een achteloos weggeworpen peuk sigaret. Mogelyk is ook, dat kinderen van om wonenden met vuur hebben gespeeld. HAARLEM, 22 maart Aan de Noordkant van de Zijlweg, ter hoogte van de Westelijke Randweg wordt druk gewerkt aan het nieuwe en imposan te gebouw, waarin de Provinciale Wa terstaat zijn onderkomen zal vinden. Het heeft heel wat voeten in de aarde ge had voor het zover was, dat men met de bouw van het kantoor kon beginnen. Aanvankelijk in 1954 had Gedeputeerde Staten het gepland in de tuin van het Gouvernementsgebouw, maar twee jaar later kwamen zij met het voorstel het aan de Zijlweg te bouwen. Dat voorstel werd na veel discussies aangenomen. Dat was in 1956. Er werd een benodigd crediet van 3.500.000 verstrekt. Het gebouw, dat geheel vrij staat, is bijna voltooid, maar zoals er bij ieder bouw werk moeilijkheden met het werk en de toeleveringen zijn en afkeuringen voor komen, zijn er ook bij dit bouwwerk fou ten gemaakt. Ons eerste vermoeden was dat er iets met de betonconstruc ties aan de hand was, maar bij navraag bij de architect, prof. ir. H. T. Zwiers bleek dat de 630 ramen, welke het ge bouw telt niet aan de gestelde kwali teitseisen voldeden. De fouten aan de stalen ramen waren niet te zien. maar door een toeval kwa men zij aan het licht. Prof Zwiers stel de direct g.s. op de hoogte en er werd besloten in overleg met de betrokken leverancier, dat deze alle schade op zich zou nemen, zodat de hoofdaanne mer, de n.v. Nelis, geen nadelige ge volgen zou ondervinden. De ramen wor den nu gerepareerd in de fabriekswerk plaats van de leverancier. Om het werk zo weinig mogelijk te vertragen, wor den elke dag 10 ramen verwijderd en 10 gereviseerde ramen herplaatst. Die maatregel kan echter niet verhinderen, dat in de bouw een stagnatie van enkele maanden is ontstaan. Prof. Zwiers ver telde dat, als de oplevering over tijd zou zijn, er waarschijnlijk sprake zou zyn van force majeur. HAARLEM, 22 maart In de laatste ronde van de voorwedstrijden te Haar lem waren de damgoden wel erg kwis tig met het uitstrooien van slagzetten. Verschillende partyen werden daardoor voortijdig beslist, slechts de partijen N. v. HalBoerkoel en J. H. MeureK. Hof hadden een vry regelmatig verloop. H. Belien verschalkte W. Persoon reeds vroeg met een combinatie waar door hy zijn eerste plaats in groep A. en een plaats in de finale veilig stelde. A. de Jong verraste A. Douma eveneens door een winnende slagzet en D. Kleen bleef ongeslagen door met een klette rende eindslag J. de Groot te verslaan. K. Hof en J. H. Meure speelden een solide party met een puntenverdeling resultaat. In groep B. werd P. Belien tegen P. Knopper slachtoffer van het slagwerk, J. Warmerdam wilde tegen C. Schelfaut daar niet voor onder doen en J. ter Haak had tegen J. Thyssen zowaar ook succes. J. Boerkoel verdedigde zich te gen de leider N. v. Hal geruime tijd uitstekend doch moest tegen het einde toch capituleren. Het voornaamste wapenfeit in de eer ste klas was wel de overwinning die F. Ipenburg op de nog ongeslagen leider Tj. v. Smeden behaalde. A. G. de Zwart wist zich door zyn afgebroken party te gen Th. Bot en zyn laatste partij tegen L. v.d. Meer te winnen tot de finalisten te werken. W. J. v. Looy en H. Ie Noble speelden een spannende party; op een moment dat v. Looy beslist beter stond wikkelde hij verkeerd af en verloor. De andere uitslagen van deze afdeling zijn: J. KorenA. v. Leuffen 1-1, A. Koster L. v.d. Meer 1-1, P. de Kort—J. Ko ren 0-2, A. KosterA. v. Leuffen 2-0, Th. Bot—G. de la Rie 2-0. De tweede klas bracht de volgende uitslagen op het bord: M. P. Lodewyk— G. ter Wolbeek 2-0, D. Doustra—W. Zwertbroek 0-2, A. Schulte-C. Lenaarts 0-2 S. LemmersA. Zandbergen 2-0, C. v. d. Does—J. v. Rooden 1-1. Al deze uitslagen brachten in de stan den de volgende resultaten. Hoofdklasse groep A. 1. H. Benen 12 p., A. de Jong en J. v. Hal elk 11, D. Kleen 10, J. H. Meure 9, Jde Groot S, K. Hof 6, A. Douma 4, en W. Per soon 1. H. Belien gaat naar de finale terwijl de nummers 2 en 3 moeten her kampen. Groep B. 1. N. v. Hal 13, H. v. d. Vos sen 12, P. Knopper 11, J. Thyssen 8, C. Schelfaut en J. Warmerdam elk 6, J. ter Haak 7, P. Belien 5 en J. Boer koel 4. N. v. Hal en H. v.d. Vossen zijn finalisten. Voor de „v. Dartelen-v. Looy- beker" zal een herkamp moeten plaats vinden tussen A. de Jong, J. H. Meu re, H. v.d. Vossen en P. Knopper. De eindstand van de eerste klas luidt: Tj. v. Smeden 17 punten, finalist en win naar van de wisselbeker eerste klas, 2. H. Ie Noble 15 p, A. de Zwart en W. v. Looy elk 14. J. Koren 12, G. de la Rie, A. v. Leuffen, Th. Bot, A. Koster en F. Ipenburg elk 11, B. de Kort en L. v. d. Meer elk 3 pnt. H. Ie Noble en A. de Zwart gaan mede naar de finale. In de tweede klas is weinig veranderd; S. Lemmers gaat nog steeds aan kop terwijl W. Zwertbroek en C. Lenaarts getrouw volgen. DEN HAAG, 22 maart De staats secretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten heeft besloten om de drie-jaarlijkse prijs ter grootte van 5.000 van de stichting „Het Johan J. Smitfonds" voor het eerst toe te kennen aan de filmkunste naar Bert Haanstra. De staatssecre taris heeft dit besluit genomen na ad vies te hebben ingewonnen bij de Raad voor de Kunst en met instemming van het „Johan J. Smit-fonds". De driejaarlijkse prijs is door ge noemd fonds, dat zetelt in Amsterdam, ter beschikking gesteld van het minis terie van onderwys, kunsten en weten schappen ter uitreiking aan een Neder lander die zich bij uitstek verdienste- lyk heeft gemaakt voor de bevordering van de internationale verstandhouding De prys is aan Haanstra toegekend speciaal voor zijn over de gehele wereld bekend geworden films las Striid 7™ ring van internationale, culturele waa?I HAARLEM, 22 maart Een 13-jari- ge scholier uit Haarlem werd gisteren omstreeks twaalf uur ernstig gewond by' een aanrijding op het Soendaplein. De jongen reed met zyn vriendje op de fiets over het Soendaplein in de rich ting van de stad en werd gepasseerd door een autobus van de NZH. De chauf feur van de bus heeft vermoedelijk te veel naar rechts uitgehaald voor een personenauto, die voorgesorteerd stond om links de Floresstraat in te rijden. Hierdoor raakte de bus de fiets van de scholier, die kwam te vallen. Hy werd met een bloedende hoofdwond en een zware hersenschudding naar het Diaco- nessenhuis overgebracht. Zyn vriend liep slechts enkele schaafwonden op. HEEMSTEDE, 22 maart Met Franz Schuberts beminnelijke derde symfonie opende het Noord Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Henri Arends gisteravond het tweede abonne mentsconcert in het Minervatheater te Heemstede. Dit jeugdwerk Schubert was 18 jaar toen hij het schreef mist elke breedsprakigheid en is eigenlijk niet zo belangryk. Het klinkt allemaal nog als een belofte. Wat de uitvoering betreft: die miste nog al eens het petl- lante karakter dat dit werk ongetwyfeld bezit. Met name de strykersgroep liet nu en dan verstek gaan. het geheel klonk weinig geïnspireerd. Verrukkelyk daarentegen was de ver klanking van Roussels meesterlijk ge- instrumenteerde ,,le festin de l'araig- née". Arends wist in dit spinnenfestyn de ideale sfeer op te roepen. Na de pauze vertolkte de Franse pia niste Sylvie Mercier een van de aan- grypendste pianoconcerten die Mozart heeft geschreven n.l. dat in c. kl. K.V. 491. Door een te sterk geprononceerd toucher en een Rachmaninof-klinkende cadens kwam de Mozartiaanse geest in dit dramatisch toegespitste stuk soms in gedrang. Het orkest zorgde voor een correct sluitende begeleiding, doch de eenheid in dialoog tussen soliste en or kest ontbrak. A. Krt. BEVALLEN van een zoon: F. E. de Groot-Dubbelman, M. T. Smit-Meinders H. Eijking-Kroonstuiver, D. Vos-Hand- graaf, M. C. Verboom-de Nijs, M. C. M. van der Meer-Kostermans. van een dochter: C. C. A. Garsten- Sep, M. E. Schmitz-van der Kroon, A. Teuben-Willems, R. H. Los-Van der Helden, J. Kielema-Kaper, D. van Drielen-Van Walen, C. M. van Aalzum- Vreenegoor. GETROUWD: H. Stoelman en H. Hoppema. R. B. Piek en J. Berg, J. G. van Niel en J. M. I. Zuurendonk, P. J. F. van der Mije en J. G. Witte- man. OVERLEDEN: H. van Rijswijk-Sau- er, 55 jr., Hazepaterslaan; C. As-van den Brom, 72 j., Oranjestraat; C. M. Strootman-Bloem, 76 j., Duvenvoorde- straat; J. M. E. Gustenhoven, 13 i., Deckerstraat; J. M. van Doorn, 72 Crayenesterlaan; G. Scholts, 63 j., Brouwersvaart. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiimiiiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii HAARLEM, 22 maart De „Mode- flitsen" van Vroom en Dreesmann staan bekend als korte maar rake schetsen van het modebeeld voor de komende zomer. Ook dit keer weer had „Modeflitsen" niet de pretentie een volledige modeshow te zyn, maar wy kregen een goede typering van de col lectie voorjaars- en zomermodellen. Ook by Vroom en Dreesmann hadden de kraagloze mantels en pakjes het hoogste woord. De regenmantels wa ren daarby meermalen afgebiesd in een contrasterend kleur, wat een aar dig effect opleverde. Een crème linnen pakje met een kraagloos jasje en een kort mouwtje, was aan de mouwen afgezet met nopjes-stof. Een zelfde ge nopt sjaaltje om de hals gaf een kleu rige noot aan dit simpele maar mooie- pakje. Een nieuwtje aan een blauwe japon met een wyde gerimpelde rok, was de zakverwerking in de grote kraag. Bij de mantels zagen wij veel mo hair, in smetteloos wit of ylrose. Voor de wat oudere dames was er een brui ne kamgaren mantel, van boven met een grote knoop gesloten. Een toque, van tule op gaas verwerkt, comple teerde dit gedistingeerde geheel. Aparl was een witte langharige mohair zo mermantel in de „capelijn" geïnspi reerd op de modellen uit de collectie van Marc Bohan van het Huis Dior. De leuke zonnejurkjes, die stralende zomerbeelden opriepen, waren strap less of hadden een enkel schouder bandje. De bijpassende bolero's in de zelfde of sterk contrasterende kleur maakt het strandpakje tot een meer geklede japon. De traditionele bruidsstoet, de bruidjes in korte kanten bruidstoiletten en de moeder van de bruid in een sfeervol complet, besloten de ,,Modeflisen" van Vroom en Dreesmann. (Van onze parlementaire redacteur) 21 maart Onder de Z3b buitenlanders en statenlozen, die door een beslissing van de Tweede Ka mer de Nederlandse nationaliteit heb ben verkregen, behoort de kunstschil der en glazenier Joseph Antonius Hu- bertus Frangois Nicolas, kunstschilder en glazenier te Mechelen, geboren 6 oktober 1897 te Roermond. Joep Nicolas, die weer in ons land als kunstschilder-glazenier werkzaam is, heeft van 1938-1958 in de Verenigde Staten als genationaliseerde Amerikaan gewoond. HAARLEM, 21 maart Nu het voor jaar in aantocht is, komen weer de verschillende zomersporten aan de or de. De softball-afdeling van R.K.S.V. D.S.S. heeft een uitvoerig trainings schema ontworpen, waarbij dit jaar ge bruik is gemaakt van de lange er varing, welke de Amerikanen op dit ge bied hebben. Iedere vrijdagavond wordt in de Petrus-Canisiusschool, naast de St. Liduinakerk, getraind. Voor meis jes jonger dan 16 jaar van 7 tot 8 uur 's avonds, en voor meisjes ouder dan 16 jaar van 8 tot 9 uur. Ook de buitentraining is weer begonnen. D.S.S. neemt met haar juniores deel aan de nieuwe jeugdcompetitie, zodat ieder meisje in competitieverband kan uitko men. Belangstellenden kunnen iedere vrijdagavond komen kijken. Eventu ele inlichtingen kan men verkrijgen bij H. Korstjens, Neptunisplei 45 en H. Loerakker jr., Dutrystraat 34 m Haar lem. AMSTERDAM, 22 maart De beurs kenmerkte zich vandaag by de opening van de officiële markt, evenals gisteren, door een zeer kalme stemming voor de internationale fondsen. Er was zo goed als geen buitenlandse vraag en de koer sen bewogen zich over het algemeen bin nen een kleine marge rond de vorige pryzen. Voor de aandelen Kon. Petroleum kwam het verlies echter wat zwaarder aan als gevolg van de koersdaling met 7/8 dollar, welke Royal Dutch gisteren in Wallstreet heeft ondergaan. Het lagere Amerikaanse koerspeil voor het oliefonds werd aan het Damrak echter met geheel overgenomen. Volgens de slotnotering in New York kwam de koers van het olieaandeel namelyk uit op 146,30, terwyl Amsterdam vanmiddag begin beurs 147,50 noteerde. Verge leken met de officiële slotprys van gis teren betekende dit niettemin een achter uitgang van ca. 2,De scheepvaart aandelen waren opnieuw licht gedrukt met koersdalingen van 12 pnt. In de cultuursector moest H.V.A. een paar punten prysgeven. Door Grasso is een onveranderd di vidend voorgesteld van 10 pet. in con tanten. Betonfabriek de Meteoor ver hoogt haar dividend van 1012 pet. De Utrechtse Asphalt declareert eveneens 12 pet. tegen vorig jaar 10 pet. Boven dien zal in verband met het 60-jarig be staan van deze vennootschap ditmaal een belastingvrye agio-uitkering in aan delen worden gedaan van 5 5/9 procent. Vorig opening Slot 22/5 WANDELTOCHT De Wandel sportvereniging D.V.S. in Halfweg houdt zaterdag 25 en zondag 26 maar tochten over tien, vijftien en tig (alleen zondag) kilometer. De start is bij café De Keizerskroon aan de Am sterdamsestraatweg in Halfweg. 4Ned. I960 1 102Ü 4>/. Ned. 1959 lOOJi 4ti Ned. 1961 100% Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 nOft Ned. Handel Mij. Cert 350 Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. f19 Berkel Patent 385 Calvé-Delft Cert 858 Deli Mij 175 Fokker 361 Ford 64414 v. Gelder 404 Hoogovens 961 MüUer Co. 563 Ned. Kabel 694</2 Philips Gem.bez. 1222 (Jnilever 856% Wilton Feyenoord 282 Billiton 2e 489% Dordtsche Petr. 687% Kon. Petroleum 50 149.60 Holl. Amerika Lijn 173% Java Ch. P.L. 185 K.L.M. 97 Kon Ned Stoomb. Mil 209 K.P.M. 175 Ned. Stoomv Mij v. Nlevelt 180% v Ommeren 361 Rott. Lloyd 177% Scheepvaart Unie 179(4 Rentespaarbrieven '57 140 Rentespaarbrieven '58 119 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 n 95% 2(4 Amsterdam '56 til 95% 2(4 Amsterdam '59 97 2(4 R dam '57 100i/2 - Alb Heyn Kl obl 122 100% 94% 147.50 172 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OH Ny Tidewater U.S. Steel 20/3 21/3 53% 53(4 46(4 45% 44% 44% 67 ('4 66% 46(4 46% 85 84% 26% 26% 33(4 33% 58(4 58% 62% 62% 41(4 40% 45% 45 V, 23 23% 50(4 52 45% 45% 26% 26 88% 87(4 Stemming: onregelmatig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3