Behoefte aan sportvelden in Bloemendaal zeer groot Vrije zaterdag een der motieven voor onderzoek L SuperMarfr Contant geld op het juiste moment De Twentsche Bank Kostelijke voorstelling van „De Gecroonde Leersse BLIJKENS MOTIE SPORTRAAD Alphenaar 440 HAARLEMSE SCHOLIEREN PLANTEN 450 JONGE BOMEN ■El Albert Heijn Vaste stemming Première van Arena' in de Haarlemse Stadsschouwburg TAXI 13000 EXTRA SERVICE VAN DE AH-SUPERMART IN VOGELENZANG PLANNEN VOOR JEUGDHUIS Haarlem e,°' Tweede boomfeestdag Witte Donderdag-avond Plechtigheden in het dekenaat Haarlem zaterdag (voor Pasen) zijn De beurs vandaag; verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening WOENSDAG 29 MAART 1961 PAGINA 3 Jeugdhuis matthaus-passion uur- Diversen Hockey Voetbal De Federatieve kring van brandstoffenhandelaren Haarlem en Omstreken maaki bekend dat hun kantoren en magazijnen Beurs van New Vork Doe rustig en gezellig uw (voor delige) boodschappen in de AH- SuperMart: keus te over uit de prachtige Paasaanbiedingen. Betaal aan de kassa en laat uw boodschappen daar rustig staan Wanneer u dat het beste schikt, rijdt u even naar de achterdeur van de AH-SuperMart, Klein Heiligland 16 (evenwijdig met de Grote Houtstraat). Tot kwart voor zes staat daar iemand klaar die al uw boodschappen keurig inlaadt tegen afgifte van uw re?u. U kunt natuurlijk ook man- of zoonlief vragen met uw re?utje de boodschappen even op te halen. Gemakkelijk, vindt u niet? ffe. 165 kantoren in Nederland Burgerlijke Stand Haarlem BLOEMENDAAL, 29 maart Gis termiddag heeft de voorzitter van de Bloemendaalse Sportraad mr. B. Bouw man tijdens een vergadering in het raadhuis in Overveen tekst en uitleg gegeven van een in februari uitgeko men sport-nota. Naar aanleiding van een verzoek van B, en W. van 14 juni 1960 om een overzicht samen te stellen van de thans bestaande behoeften aan sportaccommodatie in de gemeente Bloe mendaal en een analyse te maken voor de toekomst, heeft de Bloemendaalse Sprtraad bij de verschillende van sport een onderzoek ingesteia. Gebleken is, dat naast de kwaliteit v de sportvelden in Bloemendaal, kwantiteit niet voldoende ""f* genoemd. Vooral de beoefenaars tennis, hockey, voetbal, honkbal en volleybal hebben met een l?root tekort aan speelruimten te kamp Het is uiteraard niet moeilijk de be staande behoeften der verschillende takken van sport of de cjUb in cijfers weer te geven. Moeilqker is de toe komstige behoeften te schatten, aange zien onzekere factoren ais de stijging van het aantal sportbeoefenaren mede in het licht van de vrije zaterdag een rol spelen. Toeneming van het aantal inwoners der gemeente Bloemendaal mag verwaarloosd worden. Het rapport van de Sportraad, dat B. en W. reeds ter inzage hebben gekregen, beperkt zich tot het schatten van de behoeften van de Bloemendaalse inwoners, als mede van de in Bloemendaal gevestig de clubs (waarvan ook niet-Bloemen- dalers deel uitmaken) en tevens van met in Bloemendaal gevestigde clubs, weiKe toch binnen deze gemeente sport beoefenen. Een van de voornaamste beweegre denen tot het instellen van een onder zoek noemde mr. Bouwman de invloed, welke de vrije zaterdag zal hebben op de beoefening van sport. Ten aanzien hiervan meende hij, dat vooral de oude re jeugd zal moeten worden opgevan gen. Reeds vanwege dit feit moet er meer speelruimte komen. Dat vele Bloemendaalse sport-clubs te maken hebben met een leden-stop, omdat sommige sportmensen soms meer dan een uur moeten fietsen, voor dat zij bij het desbetreffende terrein Zijn, is natuurlijk ook te wijten aan het grote tekort aan ruimten. Toch noemde mr. Bouwman de algehele toe stand niet alarmerend. „We verkeren niet in een nood-situatie, maar er moet wel zeer veel gedaan worden, vooral met het oog op later". In Vogelenzang bestaan plannen om een jeugdhuis te bouwen, waarmede ook de sport gediend zal zijn. Allereerst is een kleedhuis voor de voetbalsport dringend nodig. De sportraad meent met een advies te moeten wachten, aangezien over het stadium van de bouwplanen nog weinig bekend is. Bij het lawntennis is de nood het hoogst. De Bloemendaalse clubs heb ben acht banen in gebruik. Het zou den er nu al twaalf moeten zijn en in de toekomst veertien. Niet-Bloemen- daalse clubs hebben thans negen ba nen; in de toekomst moeten er zeker negentien komen. Het totstandkomen van tennisbanen aan de Zeeweg is zeer dringend. Voor Aerdenhout zou het zeer teleurstellend zijn, als er op Mariënweide geen plaats zou zijn voor banen; want in dat geval zullen min stens tien banen op een andere plaats in dit deel van de gemeentee moeten Advertentie Grammofoonplaten in vele uitvoeringen KRUISWEG 47-49 HAARLEM FILMS CINEMA P ALA CE: D« laatste reis". 18 3r- 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Verandering van eprf» ö„°fJ liefhebben, volw, (2e week) 3, 7 en 9* LIDO: De Saint in actie, 14 jr., 2, 7 en 9.19 uur. LUXOR: Het testament van dr. Cordelier, str. volw., 2, 7 en 9.15 uur. Do .-cyclus, 2, 7 en 9.15 uur: „Een huls- houden van. Jan Steen", a.l. REMBRANDT: Bemin en heers, 18 jr., 2, 7 en 9,15 uur. R°olw. tM0.d7O,ÏÏl1?tf: Misdadige meisjes. S'enD9°è Ijfur.yeUX d'amour"' volw- 2.15, 7 ™zVeténWT4 jaar00" - hoop Muziek Donderdag 30 maart Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert Piet Kee op het Cavaillé Coll orgel. Woensdag 29 maart Huize „Bloemenheuvel", Overveen, 8 uur: „De ontwikkeling van Overveen in de naas te toekomst" lezing door dr. D. H. Peere boom Voller, 'burgemeester van de gemeente Bloemendaal. (Buurtvereniging Overveen) Concertgebouw, 8 uur: Vergadering van de Commissie tot aanbev. eigen bouw wo ningen in Schalkwijk. Restaurant Brinkmann, 8 uur: Lezing door de heer E. Smedes, voor de werk- groep Kennemerland van de Archeo g sche werkgemeenschap voor westen]k derland. ,f.nr. Sint Bavo, Smedestraat, 8 uur. Voor drachtavond door pater Henri de ore voor de K.W.N. en A.R.K.A. donderdag 30 maart Concertgebouw, 8 uur: ,,De accuut ge worden noodtoestand van de spijtoptanten in Indonesië (N.A.S.S.I.) Restaurant Brinkmann, 8.15 ur: Lezing door ir. G. H. Meesters voor de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Ge nealogische vereniging. komen. Het aantal personen dct op ba nen in Bloemendaal tennist, is bijna 3000. De stand bij de hockeysport is als volgt: B.D.H.C. heeft een onmiddellijke behoefte aan één veld meer; B.M.H.C. heeft twee velden meer nodig (benoor den het clubgebouw of in de hoek van de Brederoldelaan en Aelbertsbergweg) en H.B.S. één veld. Deze wensen zijn op korte termijn uitvoerbaar. Wat be treft de toekomst zijn er meer behoef ten. Voor de mogelijkheden daartoe kijkt de Sportraad naar het terrein be noorden de Bergweg en Mariënweide. Op het eerste terrein, dat bij H.B.S in gebruik is, zouden met enig overleg vier hockeyvelden kunnen worden uit gezet. De kleedruimten van B.V.C. Bloemendaal zouden kunnen worden uitgebreid met de twee bestaande. Verder is het bepaald nodig, dat op het veld van B.V.C. Bloemendaal een half verhard oefenveld wordt aange legd, dat 's avonds in onderling over leg kan worden gebruikt door deze voetbalclub en de drie in de buurt ge vestigde hockeyclubs. Ook op het veld aan de Donkerelaan. waar in de winter op twee hockeyvelden wordt ge speeld en waar 's zomers cricket en. atletiek beoefend wordt, is het bouwen van een behoorlijke kleedgelegenheid zeer dringend. Verder is gebleken, dat in Aerdenhoudt en Bentveld het gemis aan hockeyvelden als een groot be zwaar wordt gevoeld. Bij de voetbalsport bestaat eveneens een tekort aan ruimte. De r.-k. voet balvereniging „Vogelenzang" heeft een veld in gebruik. In de toekomst zijn er drie nodig. De zaterdagmiddag voet balclub „Kennemerland", welke in Haarlem is gevestigd en op de velden van B.V.C. Bloemendaal speelt, moet in de toekomst ergens anders ruimte zoeken. Bij de Bloemendaalse honkbalvereni gingen zijn twee velden in gebruik. Dat is voor de toekomst voldoende. Bij niet-Bloemendaalse verenigingen zijn vier velden in gebruik, terwijl het er in de toekomst zeker acht moeten wor den. Het cricket heeft een veld meer nodig, terwijl ook de volleybalsport on voldoende is gehuisvest. De zomertrai- ning voor het volleybal kan geschie den op elke grasmat van bepaalde af metingen, maar voor de beoefening van deze sport bestaat een grote be hoefte aan zalen. Ten aanzien van de schoolsport is er een direkte behoefte aan drie zalen méér, met nog twee in de toekomst. Allereerst komen de Hartelust-ulo, de I.V.O. en de Da Costakweekschool in aanmerking voor een gymnastieklokaal. In de toekomst zal er in Aerdenhout ook een nieuwe moeten komen. Een overdekt schoolinstructiebad zou in een behoefte voorzien. Dit is misschien te combineren met C.I.O.S. Binnenkort zal de Sportraad een aan vraag bij B. en W. indienen ter ver krijging van gemeentelijke subsidie voor verschillende sportclubs. HAARLEM, 29 maart Vanmorgen heeft Haarlem voor de tweede maal Boomfeestdag gevierd. Op vier plaat sen in de stad hebben leerlingen van de vijfde en zesde klassen van zes lagere scholen bomen geplant. In de Hout na bij de Spanjaardslaan kwam de grootste greep bijeen. Ongeveer 175 leerlingen van de St.-Canisiusschool en de Dreef- school werden daar door wethouder W. F. Happé toegesproken. „Het is niet al leen aardig om een boom te planten, het is ook aardig om er naar te kijken. Er zijn veel oude bomen in Den Hout en verschillende daarvan moeten om gekapt worden. Dat is erg jammer maar jullie gaan nu nieuwe planten zo dat je als je groot bent en zelf kinde- Kathedraals 8 uur H. hSt.-Antonius, Nwe Groenmarkt: 8.30 H. Jozef, Jansstraat: 8.30 H. uur'^-i ^rouw Rozenkrans, Spaarne: 8 St.-Jan, Amsterdamstraat: 9 uur H. jjH- Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30 H. Hart, Kleverpark: 8.30 H strHaaDU6a30eH.en Barbara' Kruger- H. Liduina, Rijksstraatweg- 9 uur H °h Zeven Smarten en Sint Bavo, Ryksstr. weg: 8 uur jp H.H. Petrus en Paulus, Tesselscha- destraat: 8 uur H. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëen- heid: 8 uur H. H. Sacrament: 9 uur H. AERDENHOUT: 7 uur H. ZANDVOORT: H. Agatha: 8 uur H. OVERVEEN: 8 uur H. HEEMSTEDE: H. Bavo: 8 uur H. O L Vrouw Hemelvaart: 8.30 H. SPAARNDAM: 8.15 H BENNEBROEK: H. Jozef: 8 uur H. Vol ijver en overgave stak de Haarlemse schooljeugd op de Tweede Boomfeestdag de spade in de grond voor het planten van jonge boompjes in Den Hout. ren hebt nog steeds kunt genieten van de mooie Hout. Dat kan alleen als jul lie goed voor de bomen zorgen," aldus wethouder Happé. De wethouder wees de kinderen erop dat zij niet alleen de bomen die zij zelf hadden geplant moesten beschermen, maar alle bomen en alle planten. „Ze zijn van ons allemaal samen en we moe ten er samen voor zorgen zodat we er samen plezier van hebben. En ga nu planten", eindigde wethouder Happé lachend. De schoolkinderen lieten zich dat geen twee keer zeggen en vooral de jongens liepen met veel bravour naar de grote open plek waar verschil lende hoveniers van de gemeente klaar stonden om de jeugdige planters vak kundig bij te staan. Zelden worden bo men met zo'n grote overgave geplant als vanmorgen door de schooljeugd. Zelfs met de tong uit de mond en met een rode kleur van de frisse wind wa ren de kinderen aan het werk en spoe dig werd de vlakte een „bos". Na af loop van het evenement kregen allen een reep chocolade met een speciale Boomfeestopdruk. De omslagen moch ten niet weggegooid worden omdat hier prijzen op te winnen zijn. Leerlingen van de Parkwijkschool, de J. P Coenschool, de Kon. Julianaschool en de H. Hartschool plantten de jonge boompjes op de Kleverparkweg, de Bea- trixdreef en de Vondelweg. Op de Kle verparkweg werden de scholieren toege sproken door de inspecteur van het l.o. de heer E. J. Lodewijks, op de Bea- trixdreef in Parkwijk door wethouder D. J. A. Geluk en op de Vondelweg door de inspecteur van het l.o. de heer D. Ruting. Totaal, zijn er vanmorgen on der het motto „meer liefde voor de na tuur" ongeveer 450 jonge bomen waar onder linden, essen, kastanjes en eiken geplant. TENNIS Het district Haarlem van de Koninklijke Lawn Tennis Bond houdt vanavond in de kroonzaal van restau rant Brinkmann de jaarlijkse propagan- da-avond. Dr. A. C. van Swol, oud-ten niskampioen van Nederland, spreekt over rechtspraakproblemen en over zijn tenniservaringen. (Advertentie) (Advertentie) Breng ook mode m Uw overhemd No-iron of Sanfor Effen 8.90 Ton-sur-ton 12.90 Ruitjes 15.90 Streepjes 15.90 15.90 19.75 19.75 19.75 Grote koliektie sport shirts in de nieuwste Sinten No-iron 12.90 NIPLIN changeant 19.75 lanel Boussac 17.90 Trenco Terlenka 24.75 ANEGANG 17 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee] Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 27/3 53 451/2 44 65% 45% 84% 26'/4 32% 561,4. 61 40% 45% 24 52 45% 25% 86 28/3 45% 53% 44% 651/4 45% 84% 261/2 32% 56 61(4 41% 44 241/4 52 s 45% 25% Stemming om egel matig Advertentie) Gezellig èn voordelig winkelen AMSTERDAM, 29 maart.De beurs is vandaag in een vaste stemming ge opend. Aand. Philips traden op de voor grond met een stijging van ruim 20 pnt. Deze koersstijging was ten dele geba seerd op de vaste houding, welke de elektronische fondsen gisteren in Wall- street aan de dag hebben gelegd, maar ten dele ook op het feit, dat de aande len morgen ex 10 pet. slotdividend en 5 pet. agiostock zuilen worden genoteerd, hetgeen het fonds relatief iets goedkoper IR33kt< Aand Kon. Petroleum hebben gisteren in Walistreet ook een goede beurt ge maakt en Amsterdam ging vandaag nog weer een gulden boven het Amerikaans niveau uit, waardoor een stijging van ca twee gulden t.o.v. de officiële slot- or'iis van gisteren kon worden genoteerd. In sympathie met de vorengenoemde fondsen trokken ook de koersen van Hoogovens (4-7), Unilever (+4) en AKU f+?f aan In de cultuursector heeft HVA door een vaste houding de aandacht ge- trokken Blijkbaar speculeerde rnen op het komende jaarverslag, dat binnenkort wordt verwacht. De Scheepv aai taf deling lag verlaten en de stemming was hier enigszins gedeprimeerd door de nogal sombere uitlatingen van de directie de Rotterd. Lloyd op de gisteren gehou den jaarvergadering. De dividendstroom leverde vandaag de volgende voorstellen op. Amster damse Droogdok 17 pet. (onveranderd.. De Lint's Industrie 8 pet. Frank Rijsdijk 14 pet. (onver.), Oien- stein 11 (vorig jaar 10 pet.), de Ko dor 18 (vorig paar 15 pet en Sickens 10 pet. in contanten en 20 pet. m a delen ten laste van de agioreserve (vorig jaar 17 pet. in contanten.) Vorig opening Slot 29/3 4% Ned 1960 1 4>/« Ned 1959 4% Ned 1961 Staffel .947 B.N G Won oouwl. 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert De li Mij Fokker Ford v GeldeT Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. LJnilever Wilton Feyenoord ''lilliton 2e iordtscht Petr Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn va Ch. P.L K L.M. Kon Ned Stoomb Ml] K. P.M. Ned. Stoomv Mi] v N levelt v Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart ünle Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2 Amsterdam '56 II 2% Amsterdam '56 II) 2% Amsterdam '59 2% R.dam '57 Alb Heyn KI obl 102^ 100% 110% 345 122% 146% 511% 388 847 171.80 350% 715 402 965% 562% 725 1231% 843 295 485 698 147.20 177 183 96 217% 176 190% 180% 359 173% 180% 143 85 95 95% 98 100% 123 100H 94% 122% 149% 517% 973 1245 847% 149.20 175% 215 178 179 (Advertentie) .li. ll«lS/4 jé Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f 4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank afdeling FR, Postbus 407, Amsterdam. >OOOOOOOOOOOOOOOOOOOtH>QOOOOOOQ»OOC HAARLEM, 29 maart Voor een zaal vol jongeren, jeugdleiders en leer krachten heeft de toneelgroep „Arena" gisteravond Mlchiel de Swaens befaam de klucht „De gecroonde Leersse" ge speeld. De voorstelling is een overtui gend succes geworden voor de jonge regisseur Erik Vos, die alle speelsheid had aangewend om zoveel doenlijk de sfeer van een zeventiende eeuwse marktvoorstelling te reconstrueren. Men kan bezwaren hebben tegen deze metho de, maar men zal moeten toegeven dat zij als zodanig uitermate amusant en on derhoudend is. Het talrijke publiek heeft van deze landelijke première ge noten, getuige het langdurig en uitbun dig applaus aan het slot. Erik Vos is feitelijk de enige regis seur in ons land die consequent afstand Els Cornelissen (rechts) als de verliefde dochter van de schoenlapper en Peter van der Linden als de lappersgezel op neemt van het naturalisme. Het is mis schien niet nieuw wat hij doet, maar het is een duidelijk persoonlijke verwer king van wat men in het buitenland reeds eerder heeft gezien. Hij lapt de werkelijkheid aan zijn laars en constru eert met een veelheid van vondsten en middelen een sfeer, die onmiddellijk als des theaters herkent wordt. Hij blijkt daarbij een toneelleider te zijn, want het zijn niet de individuele prestaties die in de eerste plaats gelden, dan wel de voorstelling als zodanig door het hele ensemble. Wanneer men „Arena" in deze voor stelling aan het werk heeft gezien, be gint men weer moed te krijgen. Wan neer zo'n ensemble onder zo'n leiding daartoe in de gelegenheid zou worden gesteld, zou het kunnen uitgroeien tot een theater-werkplaats, zoals het Pic colo Teatro uit Milaan aan „De knecht van twee meesters" waara deze „Ge croonde Leersse" wat de enscenering betreft sterk herinnerde zoals de Theatre Workshop uit Londen of het Theatre du Vieux Colombier" uit Pa rijs. Men kent de geschiedenis van „De gecroonde Leersse" ongetwijfeld uit vroegere vertoningen. Keizer Karei v komt incognito de vastenavond vieren bij een schoenlappersgezin in Brus sel. Later wordt de schoenlapper aan het hof ontboden om een beloning in ontvangst te nemen en hij vraagt dan de keizer om een kroon te mogen vie ren boven de laars op zijn uithangbord. Daartussendoor speelt een liefdesintri ge: Des lappers dochterken Jaquelijn wordt bemind door de jonge, levenslus tige knecht Joren, en door de rijke, uit gedroogde knecht Kosen. Wie het uitein delijk wint, laat zich raden. De vertoning van „Arena" is wat men noemt een regie-voorstelling ge worden. Alle kracht ervan ontleent zij aan de inventiviteit van de regisseur. Erik Vos heeft een zeventiende eeuw- se marktvoorstelling gereconstrueerd: een podium op tonnen op het toneel als een theater van reizende toneelspelers op een marktplein. Men ziet zelfs ge deeltelijk de voorbereidingen voor de vertoning. Men ziet ook de fouten en vergissingen, die gemaakt moeten wor den. Mqn bezwaar tegen deze manier van doen is, dat een reconstructie voor een keer wel aantrekkelijk is, maar dat die op de duur toch niet meer boeit. Dan ls het nieuwtje van het eigen-aardige Vooral, wanneer zo'n reconstructie bedenkelijk de kant uitgaat van een re- produktie. Erik Vos heeft met dat be zwaar hier nog niet te kampen, maar een volgende keer zal het zich zeker al beginnen voor te doen. Hoewel ik dus persoonlijk de voor keur geef aan een eigentijdse inter pretatie, geef ik onmiddellijk toe dat deze voorstelling bijzonder geslaagd is. De moeilijkheid is echter: de ze ventiende eeuwse en bovendien goeddeels Vlaamse tekst. De spe lers waren er kennelijk niet voldoende mee vertrouwd om de voorstelling in vlot en dus niet nadrukkelijk tempo te doen verlopen. Men haperde af en toe en moest soms ook het tem po vertragen om verstaanbaar te blij ven. Leontien van Beurden had het heerlijk-rommelige décor ontworpen, alsmede de lekker-versleten costuums. De spelers van „Arena" zijn zeker nog geen geroutineerde sterren. Dat maakte de voorstelling in deze stijl wel zo aantrekkelijk. Aan de veelzijdigheid, die van hun zeventiende eeuwse colle ga's gevergd werd die immers tege- vrijersvoeten. In de ton zijn mededinger lijkertijd muzikanten, dansers en mi- D.,,i men waren zijn ze bepaald nog niet Paul van Gorcum. Een van de vrolijke toe Daar(joor kreeg de vertoning af scènes uit „De Gecroonde Leersse". en toe iets geforceerds. Dat neemt niet BEVALLEN van een dochter* P van Trappe-Schregardus; A. Roelfszen-Rus- son; E. Rooijers-Kunis: J. Heuverkamp- Koomen; J. Selhorst-BoumanN. van Gasteren-Fledderman; C. Stuijt-Vogel; C. van der Weiden-Ruigrok; M. Tromp- Schoorl; A. Dronkert-Wildeboer; C. La- gas-van der Neel; A. de Vries-van Dui- venbode; A. van Warmerdam-van Ee- den. BEVALLEN van een dochter: T. van de Linde-Oosschot, M. Elfrink-Koper, H. P. Stijnman-Dijkers, D. J. Saarberg-de Groot, T. van Warmerdam-de Vos (2 drs.). Q. T. M. van der Ploeg-Leeflang. BEVALLEN van een zoon: L Koop- stra-Raigné Monberol; S. Beurskens- Theel: H. van Deursen-Fennis; C. Zet- hof-Seijsenaer; M. Sepp-Vink; M. Ban- nink-van den Eijnde; C. Humpig-van Helden; M. Griekspoor-Boogaard (2 zns); J. van Zwam-Bekker; S. Roeien- Scheefhals. BEVALLEN van een zoon: L. Ste- venhaagen-Galis, A. van der Most-Ho- gendoom, M. M. van der Peet-Groen A. Dijk-Dokter, M. F. G. Post-Verrijt, P. Steensma-Steffens, M. M. T Kams- ma-Schoonebeek. ONDERTROUWD: A Vos en L. File- mieg; G. Wijnands en G. Hass; S. van Wijk en A. Smit; J. Beuken en A. van Goor; G. de Boode en M. van Zutphen; O^D-^RT^PUWDT. J. Portanger en jf' A- Bruinink en A. van der Werf, W C. A. de Klerck en J. H. P. \erdoes, H. van der Heide Wijma en W. J. Koster, A. B. Samson en S. Mouthaan, T. Akkerboom en S. M. A. Koppe, G. Descendre en I. A. Wirth, J. Janssens en M. P. de Jong, H. Groe- newegen en A. de Vries, E. Houweling 9; T. vÉLn Elswijk, B. J. van Dijk en E. Mqoij, E. G. van der Plas en M. M. Verheijde. GETROUWD: J. Koning en G. van Roon; H. Luske en A. Ebbeling; A. Revalk en C. Klumperbeek; V. van Roo- de en M. van Veen; E. de Boer en Snatager; H. Schippers en G. Cor net; R. Smink en J. Deegenaar; C. Krikke en J. van den Berg. OVERLEDEN: W. van Daal, 75 J., Schreveliusstraat: J. van de Kerkhof- de Vries, 94 j., Westhoutpark; Nijman- Hoffmann, 64 j., Jan Gijzenkade; J. Boon, 83 j„ Gasthuisvest; J. Pruis, 66 j„ Maerten van Heemskerkstraat; J. den Dunnen, 56 j„ Maerten van Hees- kerstraat; J. Westervoorde, 70 j„ Von delweg; G. Lindeman, 5 w„ van Col- lemstraat; J. Gleijsteen, 68 j„ Gasthuis- vest; A. Molenaar, 59 j., Gasthuisvest OVERLEDEN: J. Terlouw-van Game ren, 65jr„ Gasthuisvest; T. Noome-Beets 78jr., Gasthuisvest; M. Jelsema-Har- ting, 65jr., Ged. Schalkburgergr.P. C. Plessius, 78jr„ Korte Zijlstraat; H. W. Hoogkamer, 67jr„ Jansstraat; H. H. J. Vanrillaer, 66jr„ Zwaardstraat: J. B. Verdel, 74jr„ Spaarndamseweg; J. Kra mer, 86jr„ Kamperlaan: J. van den Bosch, 72jr„ Mrt. van Heemskerkstr. (Advertentie) weg, dat men ook van het individuele spel bij tijd en wijlen heeft kunnen ge nieten. Zo was Paul van Gorcum als de droge Kosen een kostelijk type, dat knap werd volgehouden. Peter van der Linden was een uitstekende Arlecchino- figuur als de levenslustige Joren. Men kan wel zeggen, dat hü de voorstelling droeg. Els Cornelissen was een sappige Jaquelijn. Joop van der Donk en Truus Dekker bleven bij dit drietal als het schoenlappersechtpaar wat achter. John Kelly kon ons als Karei V niet erg over tuigen. Daarvoor miste hij de allure van grand seigneur. Jan van Kasteren speel de 's konings lijfwacht merkwaardiger wijze helemaal als de samenzwerende dienaar uit een koningsdrama. Niettemin als geheel een bijzonder on derhoudende voorstelling, die hopelijk zijn weg naar vele middelbare scholen vinden zal, maar die naar ik evenzeer hoop, ook het „gewone" schouwburg publiek niet onthouden zal worden. J.W.v.d.V.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3