LHC weert zich fel in strijd om landstitel Olympische crack Nelis ook snel met een F.D. Bom wordt verrast door hekkesluiter Kooymans NEDERLAND komt net te kort tegen Duitsers59-60 Cambridge royaal winnaar van klassieke boatrace Opvallende rol van Jansen met 3e plaats bekroond Jeugdige Weerstra sticht verwarring hij Laren Ir. van Dijk doet geslaagde greep naar de leiding Favoriet Oxford na vier km. verder met een „passagier Nederlandse ploegenzege in Tunis Kraan profiteert van Belgische pech Publiek smeekt om - te late - Boot Twee nederlagen voor Nederland mm. Ben Verhagen onstuit baar in Monte Carlo KNWU protesteert tegen nieuwe data van Waalse Pijl VERRASSING OP LOOSDRECHT DAMKAMPIOENSCHAP OPWINDEND BASKETBALL-DUEL Oranje behaalt zege op Oostenrijk: 58-41 In Ronde van de negen provinciën DINSDAG 4 APRIL 1961 PAGINA 11 ntager studenten," voor de tweede - ,1=y (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 4 april Ook dit jaar stond op het Paasmenue voor de hockeyers de strijd om het landskampioenschap en een aantal toernooien waarvoor van buitenlandse zijde een grote be langstelling bestond. LHC, door een overwinning van 30 in de beslissingswedstrijd tegen de Gro- achtereenvolgende maal Noorde lijk kampioen, heeft zich dit suc ces direct waardig getoond. Laren moest aan de jongste kampioen een puntje afstaan, 22. Ook de Promotie-degradatie competitie om een plaats in de westelijke eerse klasse trok dit weekend de aandacht. Be Fair kwam in zijn tweede wedsrijd tegen Kampong biet verder dan een gelijk spel (11) zodat de Crailobewoners bog slechts kunnen hopen dat "lïYC en Kampong elkaar ook ^et licht van de eerste klasse niet m de ogen gunnen waardoor een extra beslissingsronde levensvat baarheid krijgt. Franse zege in Tunesië LONDEN, 1 april De Britten kunnen gerust zijn. De trad.be blijft be houden. Ook de vqfde maa dat de tradionele boatrace op 1 april, de dag van „all fools", werd geroeid, heeft de acht van Cambridge de reeds als win naar gedoodverfde ploeg van Oxford verslagen. Met 4'/, lengte voorsprong, na de 4 mijl 374 yards (6776 meter) van Putney naar Mortlake te hebben afgelegd in 19 min. 22 sec., ging de ploeg van Cambridge door do finisli. Europese basketballtitel Iwrnajü» Larens derde en winnende doelpunt in de wedstrijd tegen Union, dat hiermee zijn tweede nederlaag in de competitie om het kampioenschap van Ne derland moest incasseren. kampioenswedstrijd tegen Laren, welke door de onbespeelbaarheid van het ter rein in Tietjerksteradeel, op het veld van de Zwolse MHC werd gespeeld, de held van LHC. Ongrijpbaar door zijn snelheid bewees hij evenals Annema, de linksbuiten, dat Loggere daaraan steeds meer inboet. De Larense spil, ook al gehandicapt door een enkele weken oude blessure welke hem in de tweede helft noopte het veld te verlaten, kon met zijn grote techniek het tempo van de jeugdige binnenspelers beneden 16 jaar niet bedwingen. Nadat Charles Marres in de eerste minuut Laren de Weerstra nog voor de rust de balans in evenwicht 11. Ook na de thee nam Laren de leiding toen De Lange een strafbully benutte (12). Lang duurde de vreugde echter niet, want opnieuw was het Weerstra die op bijzonder fraaie wijze Charles Marres omspeelde en vervolgens doelman Gouka het nakijken gaf (2—2). De Larinezen trachtten hierna nog de overwinning te forceren, hetgeen hen niet gelukte. Ook in de wedstrijd tegen Union welke zaterdag werd gespeeld, kon men de ge dachte niet uit het hoofd zetten met enkele „zware Larense jongens" te ma ken te hebben. Voorop gesteld het waren slechts enkelen die zich schuldig maak ten aan te ruw spel, zó erg zelfs, dat good old Loggere, bekend met alle fijne Kneepjes van het hockeyvak, terecht een clubgenoot een ernstige waarschu wing gaf. Nadat Marres uit een strafcorner de roos had getroffen bracht Bouwman kort daarna de stand weer in evenwicht door een strafbully van de Laren: 5 back te winnen (11). Toch ging Laren met een voorsprong thee drinken, want Marres slaagde nog een keer in het nemen van een strafcorner, waarbij de Unionkeeper Span niet geheel vrij uit ging (2—1). Na de thee ging Bouwman bij een strafcorner op het Union doel voor 3 min. knock-out. Na in de kleedkamer weer opgelapt te zijn trad de Union- speler aan tegen Charles Marres voor het nemen van een strafbully die hij door het op onreglementaire wijze stop pen van de bal veroorzaakt had. Bouw man won echter ook het tweede duel en toen een combinatie tusssen Fransen, v. Büchem en Harry Klarenbeek tot suc ces leidde, was Laren in last (22). Nadat bij Union v. Büchem met een hoofdwond en Harry Klaarenbeek met een enkelblessure het veld hadden ver laten, slaagde de Lanoy Meyer uit een voorzet van Loggere er in Laren, gezien het duidelijke overwicht van de Wes telijke kampioen, aan een verdiende overwinning van 32 te helpen. Laren 2 3 Venlo 1 2 LHC 1 1 Union 2 0 Be Fair heeft zijn veldmeerderheid in de wedstrijd tegen Kampong niet in doelpunten kunnen uitdrukken. Het zag er zelfs tot kort voor het einde naar uit dat de Crailobewoners met een ne derlaag definitief uit de Westelijke le klasse werden gewipt. K. Thole redde echter de situatie, waardoor de over treding van Terlingen die met een straf bully werd gestoft welke door v. Dijck Het was zaterdag voor de eerste keer ln dit seizoen dat LHC weer volledig jn het veld trad, waarbij de opstelling Van het vorig jaar met succes werd aangehouden. Nadat de Groninger Stu denten in de eerste minuut reeds ge waarschuwd werden door een flitsende aanval van de Leeuwardense formatie waarbij het doelpunt terecht werd afge keurd vanwege het hoog in de cirkel spelen van de bal, schoot rechtsbinnen Weerstra kort voor de rust op correcte wijze raak 10. Na de hervatting verhoogde midden-^ Voor Heep de voorsprong en gaven de stu- tenten door een kick en rush spel te ken- pen dat de nederlaag onntkoombaar was, netgeen Weerstra met een derde doel- Punt onderstreepte. °ezelfde speler was ook ir de eerste t MONTE CARLO, 2 april De Rot- .W'damrner Ben Verhagen heeft in de Jnernationale Paas-zeilwedstrijden al- aier uitstekende resultaten geboekt. Hij won de eerste race werd daarna twee- 5e en zegevierde tenslotte in de der- a,6 race voor de befaamde Italiaanse -D.-zeiler Capio. ln het acht-landen rolhockey toernooi 'n Montreux is Nederland op de zesde Pmats geëindigd. werd benut voor de Hilversummers niet fataal werd. Terlingen had ook in de eerste helft al een strafbully verloren waardoor Be Fair een voorsprong ont houden werd die wel eens het behoud had kunnen betekenen. Be Fair HHYC Kampong Op Klein Zwitserland waren dit Paas weekend voor de 10e maal een groot aantal binnen- en buitenlandse clubs bij een, om eens zonder enig bejag op be kers of andere prijzen een goede partij hockey te spelen. Door de slechte ge steldheid van de terreinen op Klem Zwitserland werd ook gebruik gemaakt van de velden van HGC en HDM. Inte ressant was op de eerste Paasdag een wedstrijd tussen het Nederlands B en C-team, waarin de nieuwe middenvoor van het Ned. Elftal, Fiolet, de kans kreeg zich nog eens op de aanval te bekwa men, hetgeen hem goed afging. Tot slot van het toernooi werd maandag een wedstrijd tussen Nederlandse en buiten landse oud-internationals gespeeld. De Nederlanders wonnen met 30; alle doelpunten werden gescoord door Roepie Kruize, die met Piet Bromberg en Dick Esser weer een ouderwets mooie partij speelde. BUGGENHOUT, 4 april De Belg Victor van Schil zegevierde Tweede Paasdag in de ronde van de negen provinciën, een amateurwedstrijd over zes etappes. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot De Breucker en derde werd onze landgenoot Jan Jansen. Evenals in de afgelopen dagen heeft de man uit Nootdorp de aan dacht op zich gevestigd. Want hij was het, die in de zesde en laatste etappe van Boisschot naar Buggenhout over 167 km, tezamen met de Belg de Breucker uit het peloton ontvluchtte. Deze ontsnapping duurde echter niet langer dan 31 km, want toen kwam het gehele peloton, aangevoerd door Victor van Schil weer bij de vluchte lingen. Vier man, namelijk Couchier en Boogaerts, de Nederlander Mer- tens en de in België woonachtige Nederlander Leo Sebregts, demareer- den op de muur van Gerardsbergen en namen een voorsprong van een minuut. Het werd zelfs na 120 km twee minuten, doch weer waren het Victor van Schil en De Breucker, die de jacht op de weglopers openden. Steeds kleiner werd de voorsprong van de vluchtelingen en na 140 km zat de kopgroep weer bijeen. Dat de Belg Dumez in de eindfase nog kon ont snappen was niet van belang, aan gezien hij geen gevaar was voor de leiders. Alleen kwam hij als eerste over de eindstreep met 1 min 45 sec voorsprong op de hoofdgroep. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Victor van Schil (Belg.) 23.24.03; 2. De Breucker (Belg.) 23.24.50; 3. Jan Jansen (Ned) 23.24.56; 4. Boogaerts (Belg.) 23.25.35; 5. Ver- achtert (Belg.) 23.25.46; 6. Noppe (Belg.) 23.26.16. De plaatsen van de andere Nederlanders waren: 12. Leon Sebregts 23.28.26; 18. Piet Verwey 23.36.50; 23. Arie van de Klooster 23.42.23; 31. Anton Mertens 24.17.47. De Fransman Le Baude heeft de derde ronde van Tunesië voor ama teurs gewonnen. Nederland werd eerste in het ploegenklassement. De tiende en laatste etappe leverde een overwinning op voor de Nederlander Wesseling. Hij legde de 172 km van Sousse naar Tunis af in 3 uur 50 min 20 sec. De Joegoslaviër Valvic werd in dezelfde tijd tweede. De derde en vierde plaats waren voor de Neder landers Rol en Knoops voor wie de zelfde tijd werd genoteerd als voor de winnaar. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Le Baude (Fr.) 35.43.19; 2. Scheibner (Oost-Duitsland) 35.47.46; 3. Adamsson (Zweden) 35.50.18; 4. Knoops (Ned.) 35.54.10; 6. Rol 35.56.20; 13. Dieperink 36.10.34; 16. Hoekstra 36.18.14; 20. Verstraete 36.30.17; 17. Wesseling 36.57.48. De Nederlander Piet Rentmeester is zondag te Deinze (België) tweede ge worden in een wegwedstrijd voor profs over 220 km. In de eindsprint versloeg de Belg Messeli^ onze land genoot. Voor beiden werd 5 uur 31 min genoteerd. Westdorp werd vierde op dertig meter, Stolker elfde en Marinus zestiende. De wedstrijd over 220 km die in de omgeving van Alken (België) op twee de Paasdag werd gehouden, is geron nen door de Belg Van Geneugden in 5 uur 30 min 45 sec. De verdere uit slag was: 2. Jo Captein (Ned) op een kwart wiel', 3. Verachtert (België); 6. Wim van Est; 7. Theo Nijs; 12e ex aequo: Niesten, Kersten, Piet van Est en Damen. AMSTERDAM, 3 april De Konink lijke Nederlandse wielren unie heeft bij de UCI geprotesteerd tegen de voorge nomen verandering van de data van de Waalse Pijl. Op het kalendercongres in Zürich was de Waalse Pijl vastge steld op 14 en 15 mei aanstaande. Kort geleden echter maakten de Belgen be kend, dat deze klassieker verschoven zou worden naar 15 en 16 mei. Maar op 16 mei is de start van de Ronde van Nederland in Utrecht. Mocht de Waalse Pijl op de nieuwe data door gang vinden dan zouden dus niet alleen diverse Belgen niet in de Ronde van Nederland kunnen starten maar boven dien zouden ook de Nederlandse weg renners niet in de Belgische wedstrijd kunnen uitkomen. (Van onze dammedewerker) APELDOORN, 4 april Ho®yff} Verrassingen staan de da™7mer deze week te wachten, nu in het toer nooi om het persoonlijk dam,kanï=?pkë ®chap van Nederland ook f^ieke krachten hun rol gaan spelen!'Voor Lpig is dat nog een onbeantwoorde vraag en die factor is zeker niet van invloed geweest op de ve ra overwinning van de hekkesluitei Kooymans V R"m- Daar" yv erwinnmg van ue 'iV-*-m» nr. Kooymans op koploper Bom. door deed ir. Van Dijk een geslaa Sreep naar een éénhoofdige ie ,gde Q°or deed ir. Van Dpk een Sreep naar een éénhoofdige lejdmg, hadat hij in het Utrechtse pre odium Van de maandag begonnen Ape {s Se damweek doorlopend de erep 'Tiet Bom had moeten delen. tinV&n Dijk had Bandstra in een ket- ^hgstelling. Deze bleek zo ped f ®hieed, dat de Fries alleen tenkoste materiaal zich uit de wurgend Sveep van zijn tegenstander kon orstelen. Toen was het vo°r d(? zinuSe ingenieur een klein kunstje „van de volle winst te verzekeren. Bom trachtte in een klassiek ve doorlopend de Utrechtenaar Kooy *«ans te verleiden tot dollehtdf„t ?wee- ^tichtenaar weigerde terechnm- Tnaal toe een aangeboden damze v? hii tijdig de venijnige hedo S zyn tegenstander onderkende^ nam vervolgens groot risico om toch nog tot winst te komen. Te groot, zoals weldra bleek. Kooymans wik kelde naar een winststelling af, al duurde het daarna nog vrij lang voor dat hij officieel de partij op zijn naam kon schrijven. Er waren nog twee winstpartijen. De Leidenaar Van Leeuwen toonde aan dat Andersons massief centrumblok hele maal niet zo stevig in elkaar zat als het leek, terwijl in een wilde partij de 'uid- hollandse kampioen Kinnegen zijn wil oplegde aan de jeugdige Wiggers. Het klassieke duel De Jong—Gordijn, dat van groot belang was voor de rang schikking aan de top, was een moeilijke laveerpartij, waarin de stellingen vrij wel doorlopend in evenwicht bleven. Re mise was dan ook wel de juiste uitslag, hetgeen ook het resultaat was van de onregelmatige partij tussen Ansems en Bergsma en in de aanvalspartij van Du- kel tegen de zich rustig verdedigende Beeke, die zijn tegenstander gewoon liet doorrazen totdat hij niet meer kon en toen nog naar een remise moest zoeken. De stand na vijf ronden luidt nu: 1. Van Dijk 9 punten. 2 3: Bom en Gor dijn beide 7 punten. 4'5/6; Beeke, Bergs ma en De Jong alleen 6 punten, 7/8/9; Ansems, Dukel en Van Leeuwen allen 5 punten) 10: Kinnegen 4 pnt. 11/12: Kooymans en Wiggers beide 3 pnt. 13/14: Anderson en Bandstra beide twee pnt. LOOSDRECHT, 3april De inter nationale Paaswedstrijden op de Loos- drechtse plassen hadden enkele ver rassende aspecten. De bekende Belgi sche Finnjollenzeilpr André Nelis, winnaar van twee Olympische medail les, kwam aan de start met een Fly ing Dutchman. Het zeilen in dit voor hem vreemde scheepstype bleek de Belg zo goed af te gaan, dat alleen domme pech hem er van weerhield de hoofdprijs mee naar België te nemen. In de vier gezeilde wedstrijden kwam het tot felle duels tussen hem en Jacques Kraan, die ;n een splinternieuwe boot voer. Toen Nelis ln de laatste ra ce met een gebroken roer de strijd moest staken, was de hoofdprijs voor Kraan. Nelis kwam in het eindklasse ment op de vierde plaats. Van de Duit se deelnemers waren Volker Dietrich, Achim Kadelbach en Karl Haist de sterksten. Kadelbach zegevierde zelfs in de laatste wedstrijd voor Jan Jongkind. In de Finnjollen waren Hans Slees- wijk, Leo Gerhards en Wim Maarse concurrenten die elkaar in alle races iedere centimeter betwistten. Bij de aanvang van de laatste wedstrijd ston den blees wijk en Gerhards gelijk in pun ten. Het kwam er dus op aan om on geacht de plaats in het veld, de tegen stander achter zich te laten. Daarin slaagde Sleeswijk toen hij na een kort gevecht Gerhards van zich afschudde. Even had Sleeswijk zelfs nog de kop, maar later Werd hij gepasseerd door A. van Gelder. De hoofdprijs kon hem echter niet meer ontgaan. De eindklassementen waren: p d -klasse1. Mustang, strm. Jac ques Kraan 143 pnt., 2 Amazone Jan Tongkind 134 pnt., 3. Wumme, Volker Dietrich (Did) 123 pnt., 4 Meteor, An- dré Nelis (Belg.) 122 pnt., 5. Tucan, Achim Kadelbach (Did) 107 pnt. 8. Schillebil, F. Kamerling 107 pnt., 7. Til- bcnm 2 J. Bol 103 pnt., 8. Binsen- schnufflér, Karl Haist (Did) 96 pnt 9 Gooed Luck, U. Jager 94 pnt 10. Wervelwind, G. A. S. Jongeneel 93 pnt. Finn jollenklasse1. Finding, Hans se 169 pnt.,^. H-kleh-ry, Hans Kaem- *°lmi°3e8d pnt Luthie,6'aT van^eT" mans 138 p >o iiL peter Stern Kok belaagt het Duitse basket in de enerverende landenwedstrijd Nederland Duitsland, die in de Apollohal te Amsterdam is gehouden. der 132 pnt., 8' n^lnurt (Did) 131 pnt.. 9. Spurt, 129 pnt., 10. 118 pnt. Planeetje, D. Bob Wayboer Maas jr. De Belg André Nelis, winnaar van de bronzen medaille tijdens de Olympische Spelen te Rome, was de grote favoriet in de „Raster Regatta" van Loosdrecht. Met een roerbreuk verspeelde hij echter zijn kans in de slotfase van de strijd bij de F.D.'s. (Van onze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 4 april Het publiek kreeg zaterdagavond in de Apollohal bij de basketball-interland Nederland- West Duitsland zijn zin niet. Er dreig de voor Nederland een nederlaag. Maar volgens het publiek was er nog wel een oplossing om aan de dreiging te ontkomen als eoaeh Janbroers maar zou willen luisteren naar de spreekko ren „Ton Boot, Ton Boot, Ton Boot". Spreekkoren die naarmate het eindsig naal en dus de nederlaag naderde steeds dwingender werden. Maar Jan broers negeerde de spreekkoren en Ton Boot, die veel te laat was gear riveerd naar de smaak van de coach om voor meespelen in aanmerking te komen. Op het moment dat de volksliederen gespeeld werden arriveerde Boot, die het over een onduidelijke aanschrijving had, pas in de Apollohal. Een noncha lance waarover de Nederlandse coach terecht ontstemd vtas. Boot ook volgens de niet te Vermurwen coach zijn beste speler kwam niet uit zijn trainingspak en Nederland kon ondanks een heftige eindsprint, de ze ge niet meer aan de correcte maar niet temin veel agressievere West-Duitsers ontfutselen. Met een minimale winst ging Duitsland door de finish: 59-60. Een overwinning die echter veel te gering was bij de duidelijke verschil len tussen het Nederlandse en het West- duitse spel. De Duitsers overtroffen ons team duidelijk in conditie (tempo en springkracht) en waren bovendien een formatie met een veel duidelijkere lijn in hun spel en een veel grotere be reidheid om een verloren bal te willen heroveren. Nederland bezat slechts in één speler een echte „bal-jager". Er was ook een groot verschil in de ma nier waarop beide teams door hun respectievelijke aanvoerder werden ge leid. De West-Duitser Hans Roth gaf steeds het goede voorbeeld en voorzag zijn medespelers voortdurend van bruikbare passes en aanwijzingen. De Nederlandse aanvoerder Driehuls daar entegen was geen moment een inspi- De voorspellingen zijn dus weer ge logenstraft. De favoriete ploeg van Oxford is er niet in geslaagd evenals in 1959 en 1960 het zou de eerste hattrick van de „donkerblauwen zijn geweest sinds 1913 - te zegevieren. Die onverwachte nederlaag heeft Oxford vrijwel geheel te wijten aan één man. Graham Cooper is zijn naam. Uitgere kend nog wel de man die tijdens de Olympische roelwedstrijden van het Lago di Albano, na als vervanger van een nlet-fitte Oxford-student te zijn aan gewezen, in de Britse acht opviel door zijn onuitputtelijke vechtlust. Bij Chiswick Steps na zo'n 4 km dus was het gebeurd met de nummer zes van Oxford. Cooper was uitgeput, raakte zijn gevoel voor ritme kwijt en was weinig meer dan een „passa gier". Het was voor de volgers dui delijk: de strijd was gestreden. Wel had Oxford nog ruim een lengte voorsprong, maar lang zou dat niet meer duren. Langzaam, maar on weerstaanbaar kwam Cambridge naar voren. Het licht tussen de boten verdween. Even verzetten de „don kerblauwen" zich nog. Toen was het gebeurd. Heel regelmatig liep Cam bridge van zijn tegenstanders weg om onbedreigd, met ruim 4 lengten voor sprong door de finish te gaan. Daar mee behaalde Cambridge voor de 59e maal de overwinning in deze klassieke wedstrijd der studenten. Het was een teleurstellend slot voor Oxford van een race die de ploeg aan vankelijk een gemakkelijke zege leek te iwee oeeiaen van ae Boatrace, de jaar lijkse roei wedstrijd op de Theems tussen de ploegen van Oxford en Cambridge. Links nummer zes van Oxford, die tijdens de race ineenstortte, waardoor de strijd een dramatische wending kreeg. Rechts de winnaars met in hun midden Anthony Armstrong Jones, die de man nen van Cambridge kwam gelukwensen met hun voor 1 april „traditionele" triomf. gaan brengen. Immers, Oxford won do toss, zodat de ploeg de luwte van de Surrey oever kon kiezen. De omstan digheid dat de race 21 minuten moest worden uitgesteld omdat de boot waar mee Oxford startte los raakte, had de zenuwen van de Oxford-studenten niet kunnen aantasten. De mannen van group-captain „Jumbo" Edwards had den zelfs een voortreffelijke start. Prachtig roeiend lieten zij de „licht- blauwen" achter zich. En juist op het moment dat vrijwel iedereen er zeker van was dat Oxford moest gaan win nen, volgde de Instorting. In deze klassieke wedstrijd de eerste ontmoeting Oxford-Cambridge werd ai in 1829 geroeid boekte Cam bridge 59 overwinningen. Oxford kwam 47 maal zegevierend uit de strijd en eenmaal ln 1877 eindigde het duel op de Theems in een dead-heat. rende leider en veroorzaakte door zijn te egoïstische spel voortdurend erger nis. De formatie Pouw, Kok, Franke. Driehuis en Braun kreeg het eerst het vertrouwen van hun coach. De Tsjechi sche coach van de Duitsers Yychodl bracht vanaf de start zijn langste spe ler Gunter Weinand (1,98) binnen de lijnen. Deze Nederlandse formatie stelde niet teleur maar kon evenmin overtuigen en ofschoon Nederland steeds voorbleef (2-0, 4-1, 6-5, 8-5, 12- 7, 14-11) bleek in deze fase al, dat de Westduitsers hun acties met veel meer tempo konden laden. Grotendeels de lengte van Ger Kok, het grote gevoel voor richting bij Braun met zijn af standschoten en de vlagen van enthou siasme bij De Haan hielden Neder land voor de rust toch steeds aan de positieve kant van de score: 20-15, 22- 17, 24-19, 26-22, 26-24. Toch brak de rust niet met een Nederlandse voor sprong aan: 26-26. Het was ongetwij feld een handicap voor Nederland dat onze langste speler Maarten Sleeswijk (2,04 meter) reeds na 35 seconden in de tweede helft door vijf persoonlijke fouten definitief naar de kant moest. Verder dan zes punten kon Neder land niet uitlopen omdat de Duitsers zich uitstekende verdedigers toonden. De laatste fase van de strijd gaf ech ter een duidelijk overwicht van de Duit sers, die vooral in Gruttner en Schulz een paar schutters hadden die iedere minuut met een grotere nauwkeurig heid gingen schieten. Na tien minuten stond Duitsland dan ook voor: 43-44. De wilskracht in het Duitse team nam vanaf dat ogenblik nog toe. Het Ne derlandse spel werd echter steeds cha otischer. Nederland had niettemin nog kracht voor een vinnige eindsprint. Het werd 87-60 en toen mocht Ger Kok twee straf- worpen nemen. Hij deed het feilloos en dat betekende 59-60. Nog zeven secon den waren er te spelen en Nederland was in het bezit van de bal. Onze ploeg ging ook nog eenmaal in de richting van de Duitse basket. Het was Drie huis die opgestuwd door orkaanachtig enthousiasme zijn team aan de zege had kunnen helpen als hij in deze laat ste seconden nu maar eens een mede speler, die er beter voorstond dan hij, in dit geval Kok, de bal had gegund. Hij deed het niet, faalde en Duitsland had z(jn revanche voor de nederlaag met 58-64 het vorig jaar in Osnabrück. Topscorers bij Nederland Braun 7-0, Driehuis 6-15, Kok 9-6, De Haan 4-4, bij West-Duitsland Gruttner 2-10, Schulz 5-6, Roth 2-6, Lanchoff 5-3. MULHOUSE, 4 april In het toernooi om het Europees kampioenschap basket ball hebben de Nederlandse dames geen erg voorspoedig Paasweekeinde gehad. Van de drie wedstrijden welke Neder land voor de kwalificatiepoule moest spelen werden er twee verloren. Alleen tegen Oostenrijk wonnen de Nederlandse dames met 58-41. De wedstrijden tegen België en Frankrijk gingen met resp. 48- 39 en 62-40 verloren. De ploegen, die zich ln deze kwalificatiegroep van zes als de 4 beste plaatsen, krijgen het recht om met Rusland, Bulgarije, Tsjechoslo- wakije, Polen, Joegoslavië en Roemenië om de titel te strijden. De Nederlandse dames waren in de- ontmoeting tegen Italië nauwelijks de mindere van hun Italiaanse tegenstand sters. Door onnauwkeurig spel hadden zij na tien minuten echter al een 16-4- achterstand. Voor de rust slaagde de Ne derlandse ploeg erin die achterstand tot 27-18 te verkleinen. Vooral dank zij hun betere techniek behaalden de Italiaanse dames tenslotte een verdiei.de en ruime 62-40 overwinning. De meest succesvolle Nederlandse speelsters waren Van der Heijden en Schouten, die beiden acht doelpunten scoorden. De Oostenrijkse dames openden de score, maar Nederland nam het initiatief over. Zonder tot bijzonder goed spel te komen liepen de Nederlandse meisjes uit tot 15-4. Kort voor de rust reduceer den de Oostenrijkse dames de achter stand tot 18-23 en in het begin van de tweede helft kwamen zij zelfs vrijwel gelijk: 71-23 Maar daarna was het weer de beurt aan Nederland. De meest succesvolle Nederlandse sneelsters waren: Van der Laan (12) Groot (10) en Van der Heyden (8).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11