Algerijnse terroristen aan het werk FELLE SCHIETPARTIJ IN PARIJS Politie grijpt die de daders vervoerde ZIEKENHUIS chauffeur Mr Gele koorts in Ethiopië TSJOMBE DANKT BELGISCHE OFFICIER 9 CVP-voorzitter Lefèvre formateur in BELGIË Coalitie van katholieken en socialisten verwacht ALWEER EEN AUTO VAN DE TOEKOMST Ongerustheid in Utrecht over ontvluchtingen Kennedy wil aansluiting van Engeland bij EEG President interesseert zich voor de Europese integratie tó'MORRI'V Het weer Opstand op Cuba neergeslagen r „STERKE REGERING NOODZAKELIJK" Pers blijft onvrij in Indonesië Officier van justitie prijst werk van Van der Hoeven-kliniek Getuigen a décharge voor EICHMANN? Koel weer Ik in iNieuw-Cjuinea Nasoetion heeft er een mooie reden voor SAMENLEVING EN DELINQUENTEN VRIJDAG 7 APRIL 1961 85sfe JAARGANG No. 30794 WA6E/n Zowel in Portugal als in Poortugaal schildert men liever morsvrij met verf r. van WA6EMAKERS Breda Suèrie dames- sn herenjasjes De zaak-Evian (Van onze Brusselse corres pondent) BRUSSEL, 7 april Koning Boudewijn heeft gisteren de minister van staat en voorzitter van de C.V.P. Theo Levèvre ver zocht een regering te vormen. Dit verzoek was het resultaat waarmee verleden week donder dag Pierre Harmei door het staatshoofd werd belast. Gister morgen had Harmei zijn conclu sies aan de koning overhandigd. Op een persconferentie heeft Theo Levèvre reeds zijn opvat tingen ten aanzien van het rege ringsprogram bekend gemaakt. Dit moet volgens hem vooral een oplossing brengen voor de finan- ueel-economische moeilijkheden en voor het probleem van de Vlaams-Waalse verhoudingen, twee zeer delicate vraagstukken, waarvoor Levèvre de vorming van een „sterke regering" nood zakelijk acht. Ik sta erop, aldus Theo Levèvre, dat men van de komende regering zal kunnen zeggen, dat het die van de op lossing van het vlaams-Waalse vraagstuk is geweest, zoals de voorgaande regering de oplossing van het schoolvraagstuk heeft gebracht. Typerende foto uit Katan ga: President Tsjombe drukt in een ziekenhuis de hand van een Belgische officier, die gewond is ge raakt tijdens de gevechten om, Manono. Secretaris-ge neraal Hammarskjöld van de Verenigde Naties heeft woensdag nog tijdens de zit ting van de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties, geprotesteerd tegen de aanwezigheid van Belgi sche officieren in Katanga. SCHRAVENDIJK Tuin- en Balkonparasols Keuze uit 200 FAUTEUILS BOOT MEUBELEN BOOT WASHINGTON, 7 april (Rtr., A.F.P.) De Verenigde Staten zijn bereid de vorming van een politieke gemeenschap in West- Europa, waaraan Engeland en de zes landen van de Europese ge meenschappen deelnemen, aan te moedigen. Dit is volgens welinge lichte Amerikaanse kringen de conclusie, die uit het overleg tus sen president Kennedy en premier Macmillan over economische vraagstukken kan worden getrok ken. Het Amerikaanse staatshoofd zou een zo groot belang aan de versterking van West-Europa hechten, dat hij bereid is de han delsnadelen van een uitbreiding van de EEG op de koop toe te nemen. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zondér opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. PARIJS, 7 april (UPI) Algerijnse terroristen drongen gisteren een zieken huis in een Parijse voorstad binnen en doodden daar twee personen. Twaalf anderen werden gewond, van wie vijf ernstig. Vijf van de gewonden waren onschuldige patiënten, die door kogels uit de tommy-guns van de Algerijnen werden getroffen. Een van hen was de 7-jarige Martine Petiti, die in de hiel werd geraakt. Haar 50-jarige vader, die zich op het bed wierp om zijn kind te beschermen, liep slechts enkele schram men op door rondvliegende scherven, maar haar moeder die onder het bed was gekropen, kreeg kogels in het ge laat, de arm en de heup. Andere pa tiënten, allen mannen, werden in borst, buik en benen gewond, en ook hun be zoekers. De Algerijnen volgens de politie vier tot vijf man arriveerden in een taxi en vroegen of zij de Algerijnse pa tiënt Mohand Ali Talba mochten be zoeken. Zij werden naar de eerste eta ge gestuurd en vonden daar Talba, die juist de gang inliep om te vluchten. Hij werd met kogels doorzeefd en stierf binnen enkele minuten. Nadat zij Talba hadden neergescho ten vluchtten de Algerijnen van de eer ste etage naar de uitgang. Op h™ vlucht schoten zij een sergeant van de burete Nationale, Guy Ferre, vader van drie (Advertentie) GENËVE, 7 april (AFP/Reuter) In Ethiopië zijn al duizenden mensen omgekomen door een epidemie van ge le koorts, zo is donderdag in Genève meegedeeld door de Liga van Rode- u rUIoT,ereniglngen- De LiSa heeft woens- u'J d°ses vaccin, afkomstig uit iï^ut Pasteur" in Dakar, naar Addis Abeba gestuurd. r heerst in de provincies Fth?onièPl\, en, Kaffa in Zuid-West- noorden mt I?1?4 -zich thans naar het jo? Ftbirmik ^et ls de eerste maal, dat Ji-tniopic door een epidemie van gele koorts getroffen wordt TEL AVIV, 7 april (AFP) De advo caat van Eichmann, de duitse mr. Ser- vatius heeft gisteravond by zijn terug keer in Israel gezegd vyf personen te hebben gevonden die als getuige a de- charge voor Eichmann kunnen optreden. Aangezien deze vijf personen nazi z\jn geweest, moet de Israëlische rechtbank die Eichmann zal berechten, haar goed keuring verlenen aan hun overbrenging naar Israël. Servatius voegde er echter aan toe niet te weten of deze getuigen wel naar Israël zullen willen komen. (Advertentie) RARTFNOrIsST^ HAARLEM TEL 13439 BARI fcLKJKISJ amsterdam tel. 223596 L8DSESTRAAT (Bil KONINGSPLEIN) Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nu en dan opklaringen en op de meeste plaatsen droog. In en ochtend hier en daar mist. /.waa- ke tot matige wind uit noordelijKe richtingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zon: Morgen: 6.00-19.25. Maan: 2.15-11.10- Station Weer max. min. ocersJ temp. temp. afgei. mist geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. regen gen Helder Jpenburg Vlissingen Jelde ge Bilt Twente Schoven regen ^■d.-LiiDburg zw. bew. Stockholm regen V?lD sneeuw .-kopenhagen half bew. ^onaen geh.bew. ^msterdam zw. bew. bussel regenbui gisteren 18 21 18 19 21 22 22 22 4 4 15 18 20 22 7 10 10 9 10 12 12 12 3 0 7 9 9 13 24 UU1 0.2 5 4 0.6 3 1 1 0.4 8 6 0 0 5 0.6 kinderen dood en verwondden een an dere politieman en een verpleger. Ter wijl zij naar de wachtende taxi renden verwondden zij een dorpspolitieman, die trachtte hen tegen te houden. De taxi, een zwarte Renault, verdween met gro te snelheid. Het ziekenhuis was het toneel van chaos en paniek. Een verpleegster viel flauw en verschillende vrouwelijke pa tiënten begonnen hysterisch te gillen. De politie liet onmiddellijk de gehele voorstad afzetten en wist de zwarte Re nault te achterhalen. De Algerynse taxi-chauffeur werd voor een verhoor aangehouden, maar zijn passagiers zon tot op heden onvindbaar. Onze Parjjse correspondent meldt: „De ministerraad heeft kennis geno men van het feit, dat de besprekingen te Evian met de vertegenwoordigers van het F.L.N., door diens toedoen, niet op 7 april zullen aanvangen". Aldus luidt de eerste van de twee aan de jong ste Algerijnse verwikkelingen gewijde zinnen in het door minister Terrenoire voorgelezen communiqué van de giste ren gehouden Franse ministerraad. Het is subtiel geformuleerd, maar het legt de verantwoordelijkheid toch geheel op Ferhat Abbas en de zynen. De tweede zin luidt: .Inzake deze aangelegenheid houdt de regering zich, wat haar be treft, aan de geest en aan de bewoor dingen van haar verklaring van 15 maart j.l.". Hiermee houdt de Franse regering in ieder geval de deur open voor de aanvang van het gesprek te Evian op een overeen te komen latere datum. De verklaring van 15 maart, waar naar wordt verwezen, was eveneens vervat in een na afloop van een minis terraad verstrekt communiqué en luidde als volgt: „De ministerraad bevestigt dat het haar verlangen is besprekingen te zien aanvangen door middel van of ficiële gedelegeerden over de voorwaar den van de zelfbeschikking der Algerijn se bevolking alsmede over de daarmede samenhangende vraagstukken". Het was deze verklaring, die uiteindelijk de „voorlopige regering" bewoog in offi ciële besprekingen en in de ontmoeting te Evian toe te stemmen. Zal de gisteren te Parijs gegeven be vestiging, dat deze verklaring van kracht blijft, voldoende zijn om hetzelfde ef fect nogmaals te weeg te brengen? Zo als men weet kwam er een kink in de kabel althans dit, gaf de voorlopige regering voor doordat de met de Al gerijnse zaken en met het voorzitter schap van de Franse delegatie voor Evian belaste minister Joxe op 30 maart in Oran verklaarde, dat hij de „Mouvement Nationaliste Algérien" zou ontmoeten op dezelfde wijze als hij de F.L.N. zou ontmoeten. De F.L.N., bij monde van de „voor lopige regering", zag hierin een aan tasting van haar algehele nationalisti sche representativiteit èn een verdelings manoeuvre. Nu verwachtte zij waar schijnlijk geen uitdrukkelijke desavoue ring meer van Joxe's verklaring, maar wei een nadrukkelijke bevestiging van de termen van de twee officiële com- muniqué's van 30 maart j.l. waarin, in de Franse versie, sprake is van „pourparlers" over de voorwaarden van zelfbeschikking met een delegatie van de F.L.N. Impliciet betekende deze formulering, dat „de" pourparlers, de werkelijke pourparlers derhalve, beperkt zouden blijven tot het F.L.N. als gespekspart- ner. In ieder geval waren de communi- qué's van 30 maart aan duidelijkheid een stap vooruit op de verklaring te Pa rijs van 15 maart. Het is dan ook wel zo goed als zeker, dat de voorlopige re gering, alvorens opnieuw haar houding te bepalen, zal afwachten, wat generaal De Gaulle op dinsdag a.s. in zqn pers conferentie, die gehandhaafd blijft, naar voren zal brengen. Daarvan zal het dan afhangen of de ontmoeting te Evian spoedig toch nog zal plaats vin denoptimisten houden het op midden april, zo niet op daags na de persconfe rentie van de Franse president dan wel voor onbepaalde tyd uitgesteld zal worden. Een uitstel dat ln feite afstel zou kunnen blijken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HAVANA, 7 april (UPI) De Cu baanse regering heeft gisteren mee gedeeld, dat zij een „opstand" in de provincie Oriente heeft neergeslagen, ondanks „hulp aan de opstandelingen vanuit de Amerikaanse marinebasis Guantanamo". In een communiqué van het Cubaan se ministerie voor het leger werd ge zegd, dat acht personen, onder wie twee leden van de Cubaanse militie, om het leven zijn gekomen en dat ruim honderd contra-revolutionairen gevan gen zijn genomen tijdens een reeks van schermutselingen in de westelijke pro vincie Oriente gedurende de laatste twee maanden. Voor het eerst gebruikte de regering in Havana het woord .opstand'. In de provincie Oriënte heeft aanvankelijk de wieg gestaan van Castro's revolu tionaire beweging tegen het regiem van Batista. Hij vond er de meeste steun voor zijn guerilla-oorlog. f Y *1 Volgens Lefèvre mag men de crisis in de Vlaams-Waalse betrekkingen niet onderschatten. Er is een nieuwe Vlaam se generatie opgegroeid, die tot het be- THEO LEFÈVRE Hoera, er is weer een „auto van de toekomst". Deze is ontworpen door Amerikaanse ingenieurs en wat je er allemaal mee kunt doen grenst aan het ongelooflijke. Het geval wordt natuurlijk draadloos bestuurd en er zit ook een TV-toestel in, dus voor de chauffeur zijn er twee redenen om in slaap te vallen. Voor de meeste Brusselse kranten staat de vorming van een B.S.P.-C.V.P. combinatie dan ook al zo goed als vast. „Het kost wat kost willen vasthou den aan een bondgenootschap met de liberalen", zo schrijft in dit verband het officieuse C.V.P.-orgaan De Nieu we Gids, „is irreëel en onverstandig". Van zijn kant schrijft „Het Volk", or gaan van de christelijke arbeiders: ,JTet is noodzakelijk een politieke macht tot stand te brengen, die in ver houding staat met de hervormingen die men wil doorvoeren." Voor een dergelijke macht bestaat er, volgens „Het Volk", slechts één formule: een regering van B.S.P, en C.V.P. Hoe zal deze nieuwe regering er uit zien? Volgens geruchten in politieke kringen zal zij slechts negen ministers bevatten, een soort van „superminis ters", die zouden worden bijgestaan door een aanzienlijk aantal staatssecre tarissen. Zo zouden „Europese zaken", „Afrikaanse aangelegenheden" en „Landsverdediging" als staatssecretari aten aan buitenlandse zaken onderge schikt worden gemaakt. De minister van buitenlandse zaken zou dus wel een heel machtig en wijdvertakt de- Êartement onder zijn controle krijgen, len nieuwigheid zou ook de toevoe ging zijn aan het ministerie "an on derwijs van twee staatssecretariaten: een voor Vlaamse en een voor Waalse culturele aangelegenheden. Dit om aan de Vlaamse nationalisten tege moet te komen, die' sedert jaren reeds de oprichting eisen van een eigen mi nisterie van onderwijs. sef is gekomen, dat zij in het België van vandaag nog steeds geen gelijke i rechten bezit. Lefèvre erkende in dit AlIOSSinjJ Van de WaCllt verband, dat de vorige regeringen HOLLANDIA, 7 april (UPI) De torpedobootjager „Amsterdam" heeft vandaag de terugreis naar Nederland aanvaard en de dienst van deze oorlogs bodem is thans overgenomen door de torpedobootjager „Utrecht". Van 4 tot 7 april zijn de beide schepen in Hollandia geweest, hetgeen dus samenviel met de opening van de Nieuw-Guinearaad. veel te laat de werkelqke omvang van het probleem der werkloosheid in baanderen hebben ontdekt. Tegeno ver dit specifieke Vlaamse probleem staat het feit, dat ook Wallonië zich economisch en democratisch op een hellend vlak bevindt. Volgens Lefèvre zullen de betrek kingen tussen Vlamingen en Walen in sterke mate verbeteren als een eind wordt gemaakt aan de te uitge sproken centralisatie te Brussel. Op vragen van journalisten verklaarde hij, dat h(j nog steeds voorstander is van het „bevriezen" van de huidige taalgrens, zoals het partijcongres van de CVP in Charleroi, in het af gelopen najaar, beslist heeft. De nieuwe formateur kon niet met zekerheid zeggen of hij in de nieuwe regering minister-president zal wor den. Hij acht dat echter wel waarschijn lijk. Voorts verklaarde Lefèvre geen enkele regeringsformule, ook niet een drie-partijenregering, a priori te wil len uitsluiten. Hij gaf te kennen dat de nieuwe regering vermoedelijk een aantal niet-parlementaire technici zal bevatten, maar hij verklaarde zich te genstander van een hoofdzakelijk uit niet-parlementaire figuren samenge steld zakenkabinet. Lefèvre zei ook nog, dat het departement van Afrikaan se zaken als autonoom departement zal worden afgeschaft en dat het voortaan zal ressorteren onder buiten landse zaken. Tenslotte verklaarde de formateur, dat hij als voorzitter van de C.V.P. zal aftreden. In afwachting van een buitengewoon partijcongres zal het voorzitterschap in samenwer king worden waargenomen door de voorzitters van de Vlaamse en Waal se vleugels. Vandaag, vrijdag, begint Lefèvre met zijn politieke raadplegingen. De formateur heeft te kennen gegeven dat hy objectief, zonder vooringeno menheid en met zorg diverse mogelyke combinaties zal analyseren. Deze week moet men dan ook nog geen re gering verwachten. Algemeen is men overigens van oordeel, dat de beslis sing allang is gevallen. Onder de titel „Robottoto van de nieuwe regering" bracht „De Standaard" gisteren de ca- ricatuur van een gezellige dikkerd met het ronde buikje en het bolle aan gezicht van Paul Henri Spaak, maar met de agressieve kin en de spitse lan ge neus van Theo Lefèvre. Do toespe ling is duidelijk. Lefèvre's herhaalde ontkenningen, dat hy reeds in februari in Parys met Spaak een principieel akkoord zou hebben gesloten, hebben nooit erg geloofwaardig geklonken. Advertentie Grote Houtstraat 51 Week-end stoeltjes - Zonnebedden SUNNY SEAT en andere merken in aluminium - lak - chroom. MALANG, 7 april (UPI) Tijdens een conferentie van Indonesische dag bladuitgevers in Malang heeft generaal Nasoetion, stafchef van het fndonesi- sche leger, te verstaan gegeven dat de pers nog geruime tijd onder militair toezicht zal blijven staan. Hij verklaar de letterlijk: „De pers zal onder toe zicht blijven totdat het Indonesische publiek in staat is de persinformaties op de juiste wijze te verwerken". Nasoetion verklaarde dat „de be staande maatschappelijke werkelijk heid" in Indonesië toezicht op de pers noodzakelijk maakt. „De taak van de pers is voorlichting te geven, onge acht de gevolgen die deze kan hebben. Ook heeft de pers er recht op zijn me ningen vrij te verkondigen." „Maar wij weten", zo ging Nasoetion verder, „dat de gemiddelde krantele zer in Indonesië nog niet het peil van intelligent denken heeft bereikt dat no dig is om de voorlichting van de pers op de juiste wijze te verwerken. In donesiërs slokken de voorlichting op zonder de mogelijke kwade gevolgen in overweging te nemen, die dergelijke voorlichting kan hebben voor de veilig heid, de politiek en de economie van ons land." t Advertentie) GIERSTRAAT 52-54 -56 Sedert 1849 HAARLEM UTRECHT, 6 april Alhier heerst ongerustheid, mede in verband met re cente aanrandingen, over de ontvluch tingen die regelmatig voorkomen uit de Van der Hoevenkliniek, waarin ter be schikking gestelden zijn opgenomen: mensen met vaak een lijvig strafdos sier die zich schuldig hebben gemaakt aan tal van zeer ernstige delicten als doodslag, moord en zedenmisdryven. Nog onlangs keerden twee delinquen ten niet tijdig van een wandeling te rug. Zjj waren beiden veroordeeld voor moord en werden later ter beschikking van de regering gesteld. In de Van der Hoeven-kliniek worden zij weer ver pleegd, want zij bleven niet weg. Zelf meldden zij zich bij de politie en de kli niek. Inmiddels had het Utrechtse poli- tie-apparaat, toen de ontvluchtingsmel dingen binnen kwamen, op volle toeren fewerkt en werden de bewoners van de tichtse hoofdstad ernstig verontrust door het feit, dat deze mensen vrijelijk rondliepen. De Van der Hoeven-kliniek ligt in het hart van de stad. Van de honderd tien delinquenten die in deze kliniek worden verpleegd, werken er dertig Macmillan schijnt duidelijk te heb ben gemaakt, dat Engeland de politie ke doeleinden van het Verdrag van Ro me wil, aanvaarden, mits de andere be zwaren van een Britse deelneming aan ile gemeenschappeiyke markt kunnen worden overwonnen. Volgens genoemde kringen in Was hington blijft de steun van de V.S. aan de E.E.G. onveranderd. WeJ zou presi dent Kennedy willen weten, in hoever re de zes bereid zijn verder te integre ren en in welke mate zij een liberale handelspolitiek tegenover derden willen blijven voortzetten. De antwoorden op deze essentiële vragen, die binnen zes of acht maanden worden verwacht, zouden tot een wijziging in het Ameri kaanse standpunt kunnen leiden. Intussen ls zowel tn Washington als in Londen gisteren enig rumoer ontstaan over een artikel in de „New York Herald Tribune", waarin wordt gezegd, dat Kennedy tegenover Mac- millian te kennen heeft gegeven, dat de V.S. ten volle de leiding van de westelijke coalitie op zich r.emen. Het Amerikaanse staatshoofd zou van me ning zijn dat Engeland niet langer als een „makelaar" tussen de V.S en de Sovjet-Unie behoeft op te treden, nu de nieuwe Amerikaanse regering het rechtstreekse diplomatieke ver keer met Moskou heeft hervat. normaal in de stad. Zjj gaan zonder begeleiding naar hun werkgever. Daar naast behoren sommige delinquenten tot regelmatige bezoekers van de bios copen. De officier van justitie, mr. W. H. Overbeek heeft in een onderhoud met het A.N.P. verklaard, dat het aantaJ ter beschikking gesteJden maar een klein percentage is van het grote aantal per sonen dat berecht wordt. WeJ zijn de ter beschikking gestelden gevallen die de aandacht trekken. Het zijn veelal men sen die voortdurend recidiveren en zeer ernstige misdrijven op hun geweten hebben. Dat zij veelal in dezelfde ern stige fouten vervallen betekent, aldus mr. Overbeek, dat deze mensen niet normaal zijn en de maatschappij niet aankunnen. In inrichtingen als de Van der Hoe- ven-kliniek tracht men en nu van hun eigenaardigheden af te helpen. De de linquenten die daar verpleegd worden hebben iets dwangmatigs. Ze worden als patiënten beschouwd die van uiteen beschermde omgeving moeten worden aangepast. Dit aanpassingsproces moet vloeiend gaan, waarbij men de maat schappij niet kan missen. Men neemt, aldus mr. Overbeek, in de Van der Hoe ven-kliniek risico's en men laat de teu gels wel eens vieren om de delinquenten te toetsen op hun eigen verantwoorde lijkheidsgevoel. Bij dit vieren van de teugels hoort ook het werken in de stad het maken van een wandeling of het bezoeken van een bioscoop. Voor hetgeen men in inrichtingen ais de Van der Hoeven-kliniek doet, kan de maatschappij, aldus mr. Over beek, niet dankbaar genoeg zijn. Hij ontkende niet, dat er ook wel eens een steek valt bij bet vieren van de teugels. Men moet, zo zei hij, bii deze therapie steeds aftasten hoe groot het risico is dat men mag nemen. De kliniek mag zich gelukkig prijzen, al dus mr. Overbeek, dat bij al de onre gelmatigheden die er gebeurd zijn, ais ontvluchtingen en dergelijke, nimmer een ernstig delict zich heeft herhaald bii een delinquent. Dat betekent, vol gens hem, dat het werk dat men hier doet wei aanslaat en succes heeft. Mej. dr. A. N. Roosenburg, dirigerend geneeskundige van de kliniek wees er op, dat er een misvatting dreigt te ont staan over het optreden van de psychia ters in rechtszaken. Slechts aan twee procent van alle rechtszaken komt een psychiater te pas. Voorts zei dr. Roo senburg, dat het ter beschikking stellen van de regering momenteel wordt afge remd, omdat er te weinig ruimte is in de inrichtingen. Het komt zelfs vaak voor dat delinquenten die een lange gevan genisstraf achter de rug hebben en die daarna ter beschikking van de regering ?Dn gesteld, nog een jaar als „passant" in de gevangenis moeten doorbrengen, omdat er op dat moment voor hen geen plaats is in een inrichting. Het opvangen van voor de maatschap- pu gevaarlijke delinquenten in inrich tingen, brengt uiteraard talloze proble men met zich mee. Natuurlijk staat op lang niet ieder delict een levenslange gevangenisstraf en dat impliceert, dat de mensen eens terug moeten keren in de maatschappij. In de inrichtingen streeft men er naar, hen op te voeden tot normale leden van de samenleving.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1