FILMJOURNAAL Agenda Haarlem evini Morgen verkiezing nieuw bestuur KVP Bennebroek Leden hebben keus uit twee kandidatenlijsten Hageveld boekt overwinning op Mendelcollege II Gemeente betaalt de schade van de verzakkingen in de Zuidpolderstraat Jeugdig kwartet uit Heemstede in actie voor de missie Het teken aan de wand De schaamtelozen Reprises en prolongaties 13000 NIEUWE GARAGE VOOR DE AMBULANCES VAN DE G.G.D. Aan de Claes van Ruyvenstraat Twintig autoboxen voor reiniging Getroffen huizen worden gesloopt en vervangen v. Duivenboden B. en W. vinden be zwaarschriften ongegrond Roxy Frans .Hals Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Conformatic Gemeente helpt „Ons Buiten" aan nieuw volkstuinencomplex „Het Witte Paard TER OPLOSSING VAN GESCHIL Veerhaven op Texel aanbesteed Mies van Oppenraay exposeert in „De Ark" Oplossing? Gemeenschappelijk ad ministratiebureau voor katholieke scholen SCHOOLVOETBAL MEUBELSHOW ZATERDAG 8 APRIL 1961 PAGINA 2 Het telefoonnummer voor automatische filmprogramma-opgave Heemstede B. J. van Liemt Films Toneel en Dans Diversen rentoonstellingen OPEL REK0RD voor een waar rijgenof GEBR. KIMMAN Van LENT's Autobedrijven Schuld aanvaarden Extra lasten BEZOEKT DE PERMANENTE SPAARNE 11 Speeltuin Van Dortstraat De nieuwe versie van de Zorro-films toont Guy Williams in de rol die vroe ger Douglas Fairbanks vervulde. De verhaaltjes zijn in principe hetzelfde gebleven. Het is natuurlijk allemaal nogal spannend en ook wel griezelig. Het zwarte masker en het zwarte paard zijn weer present, veel hoefgekletter en degengepnk. 14 j. Roxy. Vanaf maandag kan men in Roxy ge nieten van Eddie Constantine, de le gendarische superman, die met zwier vrouwenharten verplettert en en pas sant misdaden tot klaarheid brengt, flier heet de film „Paspoort der Schan de". Str. Volw. In Frans Hals draait deze week de film ,,De Schaamtelozen", waarvan de titel heel wat doet vermoeden. In feite gaat het echter om een magere behan deling van het nozemvraagstuk. Het zijn allemaal nogal cliché's, die op het filmdoek zijn gebracht. Een dominee wil de jongens helpen, maar de leider van de boefjes maakt hem het leven in het stadje vrijwel onmogelijk. Ver dachtmakingen worden zijn deel, maar op het laatste ogenblik komt alles nog in orde, vooral dank zij een jonge vrouw die het voor hem opneemt. Dat is dan Sarah Churchill en de dominee mag tenslotte met haar trouwen. Frans Hals, volwassenen. Cinema Palace prolongeert de grootse Advertentie 17919 Al genoteerd op Uw telefoonklapper? film Ben Hur. a.l. I.ido vertoont ook deze week weer de kluchtige film van Norman Wisdom „Zorg dat je er bij komt", a.l. In Rembrandt wordt „O Sole Mio" voor de tweede week ge draaid, a.l. Studio prolongeert „Psst... mijn dochter weet er meer van", 18jr. Minerva vertoont t.m. zohdag en woens dagmiddag de beroemde film van Roc- co Granata „Marina", a.l. Maandag en dinsdag wordt de thriller „Saboteur' van Hitchcock gedraaid, 14 jr., terwijl woensdag en donderdag „Mozart's laat ste liefde" vertoond wordt, 14 jr. Advertentie Haarlem Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; Stationsapotheek, Kruisweg 30. tel. 10043: Apotheek Klink; hamer, Koninginneweg 69. tel. 11596; Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdienst: indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: J. J. van Koolbergen, Zomer- kade 161, Haarlem, tel. 10512. Dierenarts: J. Beyers. Raamsingel 28, tel. 13164. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445; W. v.d. Linde, H. Dreef 253, tel. 34606. Rloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Bosch. Bloemendaalse- weg 84. tel. 52655. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W Oosterhuis, Gilles Schoolmeesterlaan 2. tel. 42030. Zandvoort Apotheken: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tel. 3355. Bennebroek Doktersdienst: F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Santpoort Artsen: M. Trooster. W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. 02560-8410. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560-8249. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 uur. St.-Antonius; N. Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H.. 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6 45 8, 9.15 H.. 11 u. 12 en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans Spaarne: 6. 7.30. 9, 10.15 H en 12 uur. St.-Jan. A'damstraat: 8.15 7. 8.15 9.30 H 11 en 12.15 uur. h. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H.. 10.30 er 11.45 uur. 18 uui avond mis H. Hart, Kleverpark, 6.30, 7.45, 9, 10.30 H., en 12 uur. H.H. Elisabeth en Baroara. P. Kruger. straat: 7 7.45 9 H.. 10.45 en 12 uur H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg; 6.30, 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30. H.H Petrus en Paulus: 7 8.30. 10 H.. en 11.45 uui BLOEMEN'DAAL: Allerh Drieëenheid: 7.30 9 H. 10 45 en 12 uur H. Sacrament: (30 9 10 30 H. en 12 uu: AERDENHOUT: 730 9 H en II uui ZANDVOORT H Agatha: (.30 9 H en 11 UUl ZANDVOORT Huis in de duinen: 8.45 uur CVERVEEN: b 9 H 10,30 en 11 31' uut HEEMSTEDE iH Ravo): 7 30 8 30 9 40 H 11 mi 12 uur HEEMSTEDE L. Vrouw Hemelvaart) 6 45 7 45 .40 n 10 1 m 12 uur SEAAKNOAIM- (30 ei 10 H BEN V- Pie»,: h -H Inzefi «45 3 9 15 i ,'t I MUI V, vaart 7.30, 8.30 en 10 uur H. UW DROOMBED BIJ Grote Houtstraat 62 tel. 10657 HAARLEM, 8 april Het volkstuinen complex van „Ons Buiten" aan de Zomerweg in deel B. van het nieuwe stadsdeel Schalkwijk, is gedoemd op korte termijn te verdwijnen. De grond moet opgehoogd worden ten behoeve van de woningbouw. De gemeente heeft aan de vereniging echter een vervangend complex ter beschikking gesteld, dat tussen de nieuwe wijk Schalkwijk-B en de Schipholweg is gelegen. Het huidige complex omvat een clubgebouwtje en ongeveer 200 tuin met grotere en kleinere tuin huisjes. Het is 6,5 ha. groot. Het nieuwe complex is 6 ha groot en kan een clubgebouwtje en ongeveer 170 tuinen met huisjes omvatten. De vereniging wil het nieuwe complex van de gemeente pachten voor 1700 per jaar. De gemeente gaat op het complex zelf een clubhuis en de no dige tuinhuisjes bouwen, zodat zij er zeker van is dat een gaaf geheel ontstaat. Het complex komt erg in het zicht te liggen aan een van Haar lems grote invalswegen. De vereniging vindt deze oplossing prachtig en zal de gebouwtjes van de gemeente hu ren voor 2300,hoewel de gemeen te er dan jaarlijks ongeveer 10.700 op toelegt. B. en W. vinden het volks tuinwerk echter dermate belangrijk, dat zij de raad voorstellen een en ander op de aangegeven wijze te re gelen. CINEMA PALACE: Ben Hur, a.l. (2e week); Gew. tijden; dag. 13.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: De schaamtelozen, volw. LIDO: Zorg dat je erbij komt, alle leeft. (2e week); 2, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Do. 2. 7 en 9.15 u.Goliath en de Barbaren, 14 jr. LUXOR: The world by night, ontraden. Do.-cyclus, 2, 7 en 9.15 u.: De boom der gehangenen, 18 jr. REMBRANDT; O solo mio, a.l. (2e week); 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 u. ROXY: t.m. zo.: Het teken aan de wand, 14 jr. Ma. t.m. do.: Paspoort der schande, str. volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Pssstmijn dochter weet er meer van, 18 jr. (2e week); 2.15, 7 en 9.15 uur: Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Zaterdag r> en 9.15 uur. Zon dag 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Woensdag 2.30 uur: Marina, a.l. Ma. en dl. 8 uur: Sabo teur, 14 jr. Wo. en do. 8.15 uur: Reich mir die Hand, mein Leben. Zaterdag 8 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble in „Valstrik voor een man alleen", thriller van Robert Thomas. Regie: Jan Retèl. M.m.v. Andrea Domburg, Bep Dek ker en Ton van Duinhoven e.a. Zondag 9 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En semble in „Meneer Die en Die", komische thriller van Gabriël Aroüt. Regie: Luc Lutz. M.m.v. Sigrid Koetse, Loudi Lijhoff, Jan Retèl e.a. Maandag 10 april Stadsschouwburg, 8 uur: Revue Berry Kievits en Gerard Walden „Rikketik" (To neelver. „Nieuw Leven"). Zondag 9 april Concertgebouw, 2.30 uur: Gala-demonstra tie Gymnastiekvereniging „Concordia". Maandag 10 april Grote of Sint Bavokerk, 44.30 uur: Bei- aardbespeling door Arie Peters, stadsbei- aardier. CruquiusMuseum, Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953. Geopend dag. van 912.30, 13.3017 uur. Zo. van 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur; zo. van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals meesterwerken l Geopend van 1017 uur; zo. van 1317 uur, t/m 22 mei dagelijks van 20.30 tot 22.30 Speciale avondopenstelling. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Feeëriek belichte en met bloemen versierde binnenhof. Oude gevels in floodlight. Speciaal arran gement van Hals' meesterwerken. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo- Advertentie) HAARLEM, 8 april Vele partijen kenmerkten zich ditmaal met een zeer onverwachte uitslag. Zo had in groep 1 Hopman tegen leider Huyboom prak tisch de gehele avond het initiatief. Toen iedereen verwachtte, dat Hopman de volle winst zou halen, bood hij echter (door vermoeidheid) remise aan, welk aanbod zijn tegenstander begrijpelijker wijze direct accepteerde. V. Emmerik had in Bleekemolen weliswaar ditmaal geen gemakkelijke tegenstander, doch kwam naarmate de strijd vorderde, toch beter te staan. Bleekemolen bood echter uitstekend party en toen V. Em merik in tijdnood een fout maakte, kostte deze hem meteen de partij. Voor Bleekemolen betekende deze uitslag de eerste overwinning. Ook Hartendorp had pech. toen hij in een vrijwel ge wonnen stelling, een stuk liet instaan. De thans afgebroken partij, moet na hervatting njj wel door Hoogland ge wonnen worden. Pancras bleef opnieuw de meerdere van Brohet, hetgeen Reeu- wijk tegen Huneker eveneens vol bracht. In groep 2 liet Joosten de traditie getrouw weer een stuk instran, waar van Banken dankbaar profiteerde. Ook Mossinkoff kreeg door een foutzet van zijn tegenstander meer dan waarop hij aanvankelijk mocht rekenen. Door de ze uitslagen zijn zowel Holtkamp, als Joosten in ernstig degradatie-gevaar gekomen. Door zijn afgebroken partij te winnen, is Ouddeken thans leider in groep 2 geworden. In groep 3 heeft Haverkort Jr. na zijn overwinning, nog slechts een punt uit 2 wedstrijden nodig, om zich kampioen te kunnen noemen; v. d. Berg besloot het seizoen met een zege en moet thans afwach ten, wat zijn concurrent uit de laat ste 2 partijen weet te halen, om even tueel nog promotie-wedstrijden te kun nen spelen. Voor de ladderwedstrijden mag de zege van Puts op Stam zeker wel vermeld worden. De uitslagen waren: Pancras-Brohet 1-0, Bleekemolen-v.Emmerik 1-0, Hop- man-Huyboom afgebr., Hoogland-Har tendorp afgebr., Reeuwijk-Huneker 1-0, •Joosten-Banken 01, Holtkamp-Mossin- koff o-l, Ouddeken-v.d. Stoop Sr. 1-0. Baas-Haveiko t Jr. 0-1, Goederrtans- v.d. Berg 0-1 L-ddervedstriliei: Cla veaux-v. d. Stoop jr. 0—1, Puts-Stam 1-0. rische natuurkundige instrumenten, mi neralen. 31-toons Fokker-orgel. Geopend ie dere werkd. beh. maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal „In 't goede uur". Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein: Expo sitie van tekeningen van Peter Vos. Dag ook zond. geopend van 1022 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van colla ges, wandkleden, pastels en schilderijen van Jo Kruyder-Bouman. (t.m. 21 april). Galerie „Liiiteuhoul tvieme Huutsiiaa. 41 Tentoonstelling van tekeningen schilde rijen en gouaches van Hermanus van Ton geren. Geopend dag. van 10.30 tot 17 u. (T.m 8 april). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland, rd: Expositie van schilderijen en teke ningen van Mies van Oppenraay. Geopend dag. van 917 uur en ma., wo. en vrij. van 6—8 uur. (vanaf 10 april). Kerklaan 56, Heemstede: Expositie van schilderijen en tekeningen van Ton van Heusden en Gé van Averbeeke. Geopend dag. van 2—5 uur en van 8—10 uur (t.m. 9 april). (Advertentie) HOUTPLEIN, HAARLEM, tel. 13850 RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE - TELEFOON 38810 BENNEBROEK, 8 april Morgen gaan de leden van de KVP afdeling Bennebroek naar de stembus om een nieuw bestuur te kiezen. Op die manier hoopt men een einde te kunnen maken aan de moeilijkheden die reeds enige jaren in de KVP te Bennebroek bestaan. Het afdelingsbestuur dat morgen ge kozen wordt, zal een voorlopig karak ter hebben. Het is de bedoeling dat het binnen een door het kringbestuur te be palen termijn de verkiezing van een nieuw bestuur voorbereidt. Deze wijze van verkiezing is weliswaar zeer onge bruikelijk maar niet in strijd met do partijreglementen. Tijdens een contactbijeenkomst op 13 maart is tot deze procedure besloten nadat het KVP-bestuur zjjn mandaat ter beschikking had gesteld om de weg vrij te maker voor een oplossing van het geschil. Er blijken thans twee kandi datenlijsten te zijn ingediend. De ene lijst bevat goeddeels de namen van de afgetreden bestuursleden en wordt aan gevoerd door de afgetreden voorzitter H. C. Breek. De tweede lijst zou men een „neutrale" lijst kunnen noemen. Lijsttrekker daarvan is de heer B. P. Heemskerk. In afwijking van het aanvankelijk be- slotene zal het stembureau van half acht 's morgens tot half een 's middags in het verenigingsgebouw aan de School- laan zitting houden. Om half een zal daar onder het onpartijdig toezicht van wethouder W. v. Dam uit Hillegom de stembus worden geopend en de uitslag worden vastgesteld. De commissie van goede diensten wijst er met nadruk op dat het verboden is zolang het stem- HAARLEM, 8 april De gemeente wil de grote garage van de N.V. Car rosserie- en Schuifdakenfabriek J. W. Vermeulen aan de Claes van Ruyven straat (een noordelijke zijstraat van de Parklaan nabij het Phoenixterrein) aankopen voor 254.780. In deze gara ge zullen de ziekenwagens van de G.G.D. worden ondergebracht, terwijl er een kantoorruimte, een slaapruim- te voor het wacht-personeel en eeii kantineruimte voor verplegers en chauffeurs van de wagens in het com plex aanwezig zijn. Het gebouw da teert uit 1955 en verkeert in een uit stekende staat van onderhoud. De ambulance-wagens van de GGD zijn thans ondergebracht in de garage aan het Lorentzplein. Deze garage ruimte is te klein geworden. Bij het in gebruik nemen ervan in 1954, be schikte men over vijf ambulances, maar thans zijn er dit al acht. Boven dien zullen er nog twee reserve-wa gens bijkomen. De personeelsruimte was te klein, zodat men van de dien sten van speciale nachttelefonisten ge bruik moest maken. Daar komt bij, dat het Lorentzplein niet centraal gelegen is voor het door de ambulances be streken terrein. De ligging nabij liet Houtplein met zijn drukke verkeer en zijn vele stoplichten, was evenmin ide aal. De N.V. Vermeulen is doende een nieuw garagecomplex te bouwen aan de zuidzijde van de Oudeweg. Zolang dat complex nog niet gereed is, zal de N.V. de garage aan de Claes van Ruy venstraat van de gemeente kunnen hu ren. De nieuwe GGD-garage biedt stal lingsruimte voor ongeveer dertig wa gens. Door het optrekken van een tus senmuur, kan het complex worden ge scheiden in een grote garage (ten be hoeve van de GGD), die in- en uit gang heeft aan de Claes van Ruyven- HAARLEM, 8 april De directie Noord-Holland van de Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van een veerhaven nabij 't Horntje, het maken van een nieuw dijkvak en het verzwa ren en verhogen van de zeedijk van de prins Hendrikpolder op Texel met bij komende werken. De laagste geldige inschrijving werd gedaan voor 6.380.000 door n.v. aan nemers- en handelsbedrijf Van oord en de n.v. gebroeders Van Oord, beiden te Werkendam. HAARLEM, 7 april B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 284.190 voor de bouw van twintig autoboxen voor de gemeentereiniging. De huidige garage is voor de bedrijfs auto's te klein geworden. De wagens staan dicht op elkaar en dat is met het oog op eventueel brandgevaar een on gewenste toestand. Aanvankelijk was het de bedoeling de bestaande garage te verlengen. Dat plan is verlaten, om dat het te dur bleek. HAARLEM, 8 april Tot 22 paril worden in het Kunstcentrum „De Ark" aan het Nieuw Heiligland schilderijen en tekeningen van Mies van Oppenraay geëxposeerd. De tentoonstelling wordt morgenmiddag om vier uur door de heer Pieter Fischer geopend. De expo sitie is ctagelijks te bezichtigen van negen tot vijf uur en tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrijdag ook van zes tot acht uur. straat, en een kleinere met in- en uit gang aan de Phoenixstraat. Daar kun nen ongeveer vijftien wagens gestald worden. Wellicht is het mogelijk hier politie- of brandweerwagens te statio neren. Wanneer de gemeente mettertijd zou overgaan tot centralisatie van het ge meentelijk wagenpark bij de Reiniging afdeling Centraal Vervoer, dan kan een aantrekkelijk object als de ga rage aan de Claes van Ruyvenstraat gemakkelijk weer worden afgestoten. Voorlopig is daar echter nog geen sprake van, zolang de verbindingen over het Spaarne niet verbeterd zijn. Binnen afzienbare tijd zal de oude GGD- garage aan het Lorentzplein worden afgestoten. bureau is geopend propaganda te maken voor een kandidaat of kandidatenlijst. Op de lijst-Breek komen verder de na men voor van J. A. Hogervorst, J. v.d. Hoorn, G. A. M. Knaven, G. J. M. Lips, A. v. d. Rijp en R. J. Peperkoorn; op de neutrale lijst staan de namen be halve van B. P. Heemskerk van P. J. v. Lierop, S. T. M. Hooi), H. J. J.v. Hooff, H. G. Hoogervorst, A. M. A. A. de Baets en L. J. v. d. Aar. De lijst aanvoerders zijn kandidaat gesteld vooi het voorzitterschap van de afdeling. Zoals de zaken nu staan, is het de vraag of de verkiezingen van morgen een werkelijke oplossing van het geschil kunnen brengen. Opmerkelijk is althans dat de oppositie die onlangs een niet erkende afdeling van de KVP heeft op gericht niet met een eigen kandida tenlijst voor de dag is gekomen. Men zou hieruit kunnen afleiden dat zij zich van de verkiezingen van morgen distan tieert. De oppositie heeft steeds als eis gesteld dat de afgetreden voorzitter H. C. Breek zich niet herkiesbaar zou stellen. Mocht de heer Breek morgen toch weer tot voorzitter worden geko zen, dan lijkt de breuk in de KVP Benne broek definitief. Worden de kandidaten van de andere lijst gekozen, dan is er nog een kans op een oplossing van het geschil. Waarnemers geloven dat de oppositie met een neutraal bestuur ge noegen zal nemen. HAARLEM, 8 april Onder auspi ciën van de r.k. Schoolraad voor het dekenaat Haarlem is een scholenbu reau opgericht, dat de administratie verzorgt voor een aantal katholieke la gere scholen in Haarlem. Sinds 1 no vember van het vorig jaar is de heer Angenent als vast administrateur aan getrokken. Reeds hebben de besturen van de parochiescholen van de pa rochies van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, van het H. Hart en van de Kathedrale Basiliek besloten hun ad ministratie in handen te geven van dit bureau. De andere schoolbesturen zijn uitgenodigd hetzelfde te doen. Teneinde enige hulpmiddelen voor dit administratiebureau aan te schaffen, heeft het bestuur van een der aange sloten scholen de gemeente om een be drag van 3.567,- gevraagd. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag ter be schikking te stellen. Enige jaren geleden hebben de protestants-christelijke scho len met de Bijbel ook reeds een ge meenschappelijk secretariaat in het le ven geroepen. HAARLEM, 8 april Vandaag werd voor het eerst gespeeld in afd. B-De kampioen van vorig jaar, de Wim Ger- tenbachschool (Z'voort) sneuvelde met een tegen het 2e van het Lourens Coster- lyceum dat maar met 19 man speelde. De eindstand was 10 voor L. C.-ly- ceum, waarvan de keeper een gelijke stand wist te voorkomen, door een pe nalty onschadelijk te maken. Semenarie Hageveld wist met 2—0 van Mendelcollege II te winnen, het geen een goede prestatie genoemd mag. worden. De Gerrit Borger ULO I won na strafschoppen van de Th. Ketelaar ULO en de LTS I verpletterde met 7—1 hert eerste elftal van de Lieven de Key- school. In afd. C viel de 13—0 overwinning van Th. Ketelaar ULO II op. Trimteise Gymn. II schakelde St. Henricus ULO I uit met 4—1, terwijl Lorentilyceum met strafschoppen (na gelijk spel 2—2) van de Hildebrand ULO I won. RKLTS I schakelde Mendelcollege III W' met 1—0. Verder werden er in afd. D de uitge stelde wedstrijd van woensdag gespeeld. Hier lieten 4 scholen verstek gaan het geen de tegenpartij en ook voor de 2 of 3 wel gekomen spelers erg onplezierig was. Er waren bij de gespeelde wedstrijden nog 6 gelijke spelen. Opmerkelijk was de 102 overwin ning van RKULO II (v Zegg) tegen Mendelcollege en de 14-0 zege van Triniteitslyc. 5 tegen St. Jeroen ULO 4. De uitslagen luiden: Uitslagen afd. B le ronde: St. Jeroen ULO I—Mr. Bruch MULO I 1—2; Lou rens Costerlyc. IIWim Gertenback ULO I 1—0: Sem. Hageveld II—Mendel college II 4—1; A. H. Gerhard ULO I Hartenlust ULO I 2—0; Th. Ketelaar ULO IGerrit Barger ULO I (wint) 3—3; Chr. Dreef ULO I—Bronstee MULO I 03; Lieven de Keysch. I LTS I 1—7. Afd. C; RKLTS I—Mendelcollege III 1-0; Trini- te 'yc. IISt. Henricus ULO I 4-1; RK ULO I Cv. Zegg.)Th. Ketelaar ULO II 0-13; LTS II—A. H. Gerhard ULO II 0-5; Lorentzlyc. II (wint)Hil debrand ULO T 2-2. Afd. D verliezersronde: St. Jeroen ULO 4—RKLTS 4 (wint) 1-1; St. Jeroen ULO 5Triniteitslyc. 5 0-14; Trinit'.i'Myc. 6Triniteitslyc. 7 (wint) 1-1; Mendelcollege 8St. Jeroen ULO 6 1-0; Lorentlyc. 7Lorentz 6 (wint) 2-2; Lorentzlyc. 5oornhertlyc. 5 5-0;. Kon. Wilhelminasch. ISted. Gymn. I (wint.) 1-1; Th. Ketelaar ULO 4 (n.o.)— Marn. v. St. Aldèg.lyc. 3 0-5; Chr. Dreef ULO 3 —Chr. Dreef ULO 4 15-2; Hildebrand ULO 2—Bronstee MULO 4 (n.o.) 5-0; Bronstee MULO 3Lievende Keysch. 4 (n.o.) 5-0. Afd. D. Winnaarsronde; Mendelcollege 7—RKULO II (v. Zegg.) 2-10; De la Salle VGLO— St. Jozef ULO II (wint) 2-2; St. Henricus ULO II RK Centr. VGLO II 3-0; Mendelcoll. 9— St. Rafaël VGLO II 1-7; Centr. School I le 1-6; Louise de ol.sch. ILorentzlyc. 4 0-2; oornhertlyc. 4Gerrit Borger ULO 2 2-2 (wint)Karei v. Manderlyc. 2 L.T.S. 4 (n.o.) 5-0; Lourens Coster lyc. 5 A. H. Gerhard ULO III 1-5; Th. Kete laar ULO 3—LTS 5 2-4; Centr. School II le (wint)Klaas de Vries ULO 3 3-3. HAARLEM, 8 april Op 6 mei 1958 begonnen de muren van verschillende huizen ond het kruispunt van de Zuid- polderstraat en de Amsterdamstraat plotseling te scheuren. In beide straten was men met ingrijpende riolerings werkzaamheden bezig, waarbij bronbe maling werd toegepast. „Het kan thans bezwaarlijk nog worden ontkend, dat er verband bestaat tussen de bronbema- ling en het verzakken van verschillende woningen," schrijven B. en W. van Haarlem thans in een pre-advles aan de raad, waarin om geld wordt ge vraagd teneinde de betrokkenen scha deloos te kunnen stellen. Dat is dus op een maand na, drie jaar nadat de ver zakkingen zich hebben voorgedaan. Reeds op 13 mei 1958 had wethouder W. F. Happé tijdens een vergadering van het wjjkcomité Haarlem-oost over deze kwestie toegezegd, dat de gemeen te de schade zoveel als te doen gebrui kelijk is, vergoeden zou. De groentewinkel van de heer T. Vle gels op de hoek van Zuidpolderstraat en Amsterdamstraat zal worden ontruimd, evenals de bovenwoning. Het daarnaast gelegen pand in de Zuidpolderstraat zal eveneens worden ontruimd en beide hui zen zullen worden afgebroken. „Herstel ling tegen een aannemelijk bedrag is niet meer mogelijk," constateren B. en W. in hun pre-advies. Groenteman Vle gels zal tijdelijk worden ondergebracht in een andere woning, terwijl hij de be schikking krijgt over een noodwinkel. In die periode zal de eigenaar an het pand Zuidpolderstraat 29, die het gemeente-eig'endom Zuidpolderstraat 31 voor niets erbij krijgt, op deze plaats voor ongeveer 70.000,- een nieuw win kelhuis met twee bovenwoningen laten bouwen. De financiële consequenties voor de gemeente van dit alles zijn een bedrag van 50.000,-. Daarvan krijgt de eigenaar van het pand Zuidpolderstraat 29 30.000,- als schadevergoeding, als mede de grond en het af te breken pand Zuidpolderstraat 31, die een waar de hebben van ongeveer 4500,-. De gemeente moet 10.000,- be schikbaar stellen voor het onderbren gen van groenteman Vlegels in een noodwoning en 5500,- neertellen voor de verhuiskosten van de gedupeerden. De bewoners van de bovenwoningen krijgen een tegemoetkoming in de eventueel hogere huur van de wonin gen die hun zullen worden toegewe zen voor de tijd van de bouw van het nieuwe winkelhuis met bovenwo ningen. Er zit voor de gemeente niet anders op, dan dat zjj de schuld voor wat er in 1958 in de Amsterdamstraat gebeurd is, op zich neemt. Dat is ongeveer de tendens van wat B. en W. de raad thans schrijven. Men heeft destijds welbewust gekozen voor bronbemaling bij het rio- leren van de Amsterdamstraat, wetende dat daaraan enig risico verbonden was. Had men echter een volkomen veilige methode gekozen, dan zou de riolering van de Amsterdamstraat aanzienlijk duurder gekomen zijn. Het genomen risico was niet groot. Bronbemaling wordt regelmatig toege past en was betrekkelijk kort tevoren ook toegepast bij het rioleren van de Nagtzaamstraat. Ditmaal ging het ech ter niet goed. Er traden verzakkingen op en de gemeente kan zich niet aan de consequenties onttrekken. Nu de eigenaren van het omstreden perceel Zuidpolderstraat 29 bereid zijn onder de genoemde voorwaarden mee te werken, vinden B. en W. het weinig zin hebben te wachten op een rechterlijke uit spraak. Maar de schadevergoeding aan de eigenaar van perceel Zuidpolderstraat 29 en de uitgaven ten behoeve van de gedupeerde bewoners, is niet de enige consequentie van wat er op 6 mei 1958 in de Amsterdamstraat en de Zuidpol derstraat gebeurd is. Het overschake len van de bronbemaling op de nieuwe, veiliger methode, heeft veel geld ge kost. De rioleringssleuf moest over 780 Een prijzenswaardig initiatief van een viertal leerlingen uit de zesde klas van de Heemsteedse St. Aloy- siusschool heeft tot resultaat gehad, dat een met verlof zijnde missionaris deze week met een bedrag van ruim 200 gulden voor zijn missie in Afrika kon worden verblijd. Het was de jongens ter ore geko men dat pater F. Bender C.S.P. na een verblijf van vele jaren in het mis siegebied van Morogoro (Tanganji- ka) sinds enige tijd met verlof in het vaderland was en verbleef bij zijn fa milie te Heemstede. „Daar moeten we iets aan doen", dachten de knapen en zo gebeurde het dat Frans Roo- zen, Kees Bakker, Rudi Merkx en Ru- di Pijlman een plannetje beraamden, waarin allereerst de Heemsteedse winkeliers werden betrokken. „Kunt U misschien wat missen, wij gaan een fancy-fair organiseren voor de missie in Afrika", aldus kondigde het kordate viertal zich aan. Hun „bedel tocht" langs de winkels werd een ge weldig succes. Van alle kanten kre gen de jongens prijzen voor hun fan cy-fair toegestopt en de jeugdige mis- sie-ijveraars' konden hun geluk niet op, toen zij zagen dat hun actie zo prachtig verliep. De grote zolder van de jongensclub „Valkenburcht" bo ven de St. AloysiusschcTol was uitne mend geschikt om als zaal voor de fancy-fair in te richten en met be hulp van hun enthousiaste klasgeno ten kon de zaak prima worden geor ganiseerd. Twee dagen lang heeft de jeugd er gegooid en gesmeten met ballen, gehengeld en gesjoelbakt en andere spelletjes bedreven, waarbij de Senioren-verkenners een oogje in 't zeil hielden dat alles in de juiste banen werd gehouden. Pater Bender vertelde ons volko men verrast te zijn door de actie van de Heemsteedse jeugd. Hij vond het prachtig dat de jongens zich zo voor zijn missie hadden ingespannen en hij prees ook de spontane hulp van de winkeliers. Over de opbrengst van de fancy-fair was pater Bender erg ver heugd. Hij heeft dat geld heel hard nodig, want in zijn missie moet ont zettend veel worden gedaan en voor al de financiering van de scholenbouw baart hem grote zorgen. In juli keert pater Bender weer naar Afrika terug. Hij maakt de reis in gezelschap van zijn bisschop mgr. H. van Elswijk, die tegelijk met hem voor verlof naar Ne derland kwam. Een beeld van de toestand, kort na 6 mei 1958: De winkel van groenteman T. Vlegels, gestut met zware balken. De winkel wordt nu, na drie jaar, nog gestut. meter lengte met damwanden worden r.fgeheid. De schade aan verschillende woningen als gevolg van de verzakkin gen, diende te worden vergoed. Bo vendien bleek het nodig in verschillende zijstraten van de Amsterdamstraat rio leringswerkzaamheden uit te voeren, hoewel men dit niet had voorzien. Had men dit niet gedaan, dan zou men la ter voor veel hogere kosten zijn komen te staan. Al deze extra kosten bedra gen 82.634, zodat in totaal 132.634 meer uitgegeven is moeten worden, dan de 297.100 die de raad in 1957 ten behoeve van de riolering van de Amsterdamstraat beschikbaar stelde. Aan de raad wordt thans gevraagd de bovenomschreven kredietverhogingen alsnog te willen toestaan. Advertentie t.e. Damstr. en Teylermuseum De keur-collectie op meubelgebied wordt daar geëxposeerd. KLASSIEK en MODERN; o.a.: ARTIFORT - FORMULE CQJA TESSI PROPOS en vele andere. Eigen werkplaatsen Allround service Gemakkelijk parkeren Complete Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 Telefoon 13608-17165 HAARLEM, 8 april Op 31 augustus van het vorige jaar heeft de raad zich in principe verenigd met het vestigen van een speeltuin aan de Van Dort straat. B. en W. werden uitgenodigd oi.i het vigerende uitbreidingsplan zo danig te wijzigen, dat een en ander mogelijk werd. Thans stellen B. en W. de raad voor deze wijziging van het uitbreidingsplan vast te stellen. De voorgestelde wijziging heeft ter visie ge legen en er zijn twee bezwaarschrif ten binnen gekomen. Het ene is afkomstig van de oud hoofdingenieur van Openbare Werken, ir. D. N. de Lange, die als eigenaar van een woning aan de Van Dortstraat vreest, dat zijn pand in waarde zal verminderen als daar in de buurt een speeltuin wordt gevestigd. Voorts is hij van mening, dat er daar in de buurt geen behoefte bestaat aan een speel tuin en dat de met de vestiging van de speeltuin gemoeide uitgave dus on verantwoord is. B. en W. geven als hun mening te kennen, dat men van mening kan ver schillen over de vraag of een speel tuin afbreuk zal doen aan de ongetwij feld fraaie omgeving. Er zijn echter destijds door de raad alle mogelijke voorzorgen genomen, dat de speeltuin niet storend is in het stadsbeeld ter plaatse. Bovendien herinneren B. en W. eraan, dat de raad in principe reeds besloten heeft daar een speeltuin te vestigen, en dat voor het overige de schadevergoedingsregeling van toe passing is, zodatde heer De Lange eventueel schadeloos gesteld kan wor den voor het vermeende waardeverlies van zijn woning. B. en W. vinden even min als de raad deze plaats voor een speeltuin ideaal, maar er is in de wijde omgeving geen geschiktere plaats te vinden. Dat er geen behoefte aan een speeltuin zou bestaan, betwijfelen B. en W., aangezien de vereniging die de speeltuin gaat exploiteren, nu reeds op ongeveer 450 kinderen kan rekenen. De heer De Lange had in zijn be zwaarschrift het terrein aan de Maer- ten van Heemskerkstraat genoemd als betere vestigingsplaats voor een speel tuin. F. eri W. wijzen er echter op, dat op dit terrein het ziekenhuis Sint Joannes de Deo gaat uitbreiden. De kweekt"'n kan geen grond meer mis sen. Dt heer De Lange had ook deze suggestie gedaan. Het tweede bezwaar schrift, van de heer E. van Ruller, komt goeddeels op hetzelfde neer, zodat B. en W. het op dezelfde gronden af wijzen. Het College stelt de raad dan ook voor de beide bezwaarschriften on gegrond te verklaren. LUNCHBIJEENKOMST Tijdens een luchbjjeenkomst, die maandag 1' april om 12 uur door de leden van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel Departement Haarlenj gehouden wordt, zal drs. P. MouriK spreken over „Enkele facetten van de toekomstige economische ontwikkeling van Haarlem".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2