3 ENSEMBLE speelt vlotte „Meneer Die en Die" K. V.P.-BENNEBROEK kiest neutraal voorlopig bestuur Oppositie blijft royement van H. W. Roozen eisen Plannen voor bouw van Christelijk ziekenhuis in Hoofddorp Bloemenmeisjes vertrokken Te ingewikkeld gegeven om voortdurend te boeien Jubilarissen van Sint Deusdedit gehuldigd Studiemiddag over alcoholisme Jubilarissen gehuldigd 103 tegen 83 stemmen Twee neomisten in Haarlem Geen grootse prestaties van Haarlemse verenigingen in Flora-tournooi van HVS Capaciteit: 150 bedden; kosten:7 tot 8 miljoen Uit STAD 1 en STREEK Wederom vaste stemming AGENDA LASSER UIT NOORDWIJKER- HOUT AANGEHOUDEN VOLLEYBAL Improvisatieconcert van stadsorganisten De beurs vandaag: MAANDAG 10 APRIL 1961 PAGINA 3 Haarlem e.o. Toneel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Kath. Grafische Bond Auto gestolen Aanwinsten r.-k. leeszaal TWEE BROEDERS VAN DE DEO JUBILEERDEN De oorzaak Mgr. Van Dodewaard bij de Paus - - HAARLEM, 10 april Tien Bloemen meisjes en hun staf, bestaande uit het echtpaar Van Willige en mejuffrouw M. W. Th. Hooij, zijn zaterdagmiddag vanaf Schiphol met een D.C.-8 naar Amerika vertrokken, waar zij inmiddels zijn aangekomen. Na aankomst in New York zijn de meisjes overgestapt in een ander vliegtuig, dat hen naar Washing ton bracht. Daar zijn zij al gauw met de afwerking van hun druk bezet program ma begonnen. Zaterdagmiddag was het op de Haar lemse Groote Markt een gezellige druk te. Niet alleen vele familieleden en an dere bekenden van de meisjes hadden zich daar verzameld, ook talrijke ver dere belangstellenden dromden zich langs de met bloemenslingers opgetuig de auto's, waarmee alle twintig meisjes naar Schiphol vertrokken. De meisjes deelden natuurlijk eerst bloemen uit, terwijl het harmonie-orkest Haarlem voor een feestelijke muzikale omlijsting zorgden. Onder degenen die afscheid kwamen nemen bevonden zich Haar lems' burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre- mers en diens echtgenote, de burgemees ter van Bennebroek, de heer D. van der Hoop, als voorzitter van de Gewestelijke Bond voor Vreemdelingenverkeer, wet houder D. J. A. Geluk, die voorzitter is Van de Sichting Haarlems Bloei. Omstreeks half vijf vertrok de stoet, nagewuifd doör honderden mensen en in haar midden een als bloemenmeisje ge klede pop, op het krullenkopje een Vo- lendammer huiletje. CINEMA PALACE: Ben Hur, a.l. (2e week): toden: dag. 13.30 en 19.30 uur. HALS: De schaamtelozen, volw. 2 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Zorg dat je erbij komt, alle leeft. (2e week): 2, 7 en 9.15 uur. DO. 2, 7 en 9.15 uur: Goliath en de Barbaren, 14 jr. LUXOR: The world by night, ontraden. .Do.-cyclus, 2, 7 en 9.15 u.: De boom der gehangenen, 18 jr. REMBRANDT: O solo mio, a.l. (2e week): 2. 7 en 9.15 uur. E.OXY: Paspoort der schande, str. volw. *2 30 7 en 9.15 uur. STUDIO: Pssstmijn dochter weet er meer van, 18 jr. (2e week); 2.1a. 7 en 9.15 MINERVA, wo. 2.30 uur: Marina, a.l. Ma. en di. 8.15 uur: Saboteur, 14 j. Wo. en do. 8.15 uur: Reiich mir die Hand, mem Leben. Maandag 10 april Stadsschouwburg, 8 uur: Revue Berry Kievits en Gerard Walden „Rikketik" (To neelver. „Nieuw Leven"). Dinsdag 11 april Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie in ..Cyprienne". een ironisch blijspel over de huwelijkstrouw van Victorien Sardou. Regie: Ko van Dijk. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Joan Remmelts en Allard van der Scheer. (Velser Kunstkring). Dinsdag 11 april Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Jennifer Vyvyau. sopraan. Progr.: Bach, Mozart, Mahler. Dinsdag 11 april Nieuw Berkenrode", Heemstede. 8 uur: Algemene Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Krelagehuls, Leidsevaart. 8 uur: .Eigen schappen en toepassingsmogelijkheden van inheemse en tropische houtsoorten lezing door de heer P. M. Heilig, voor de afd. Haarlem en omstr. v.d. Kom N?d- Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Wijkgebouw Herv. Gemeente, Ged. Oude Gracht 14, 8 uur: Ledenvergadering Haar lemse Bond van Volkstuindersveremgingen. Restaurant Brinkmann, 8 uum Jaarverga dering kring Haarlem Ned. Kath. Krui- deniersbond. BEVALLEN van een zoon: H. G. Al- berts-Schenken, G. van der Zouw- van de Varstenbosch, A. A. M. van Dijk-tan Schie, A. Oldenburg-van Everdingen. BEVALLEN van een zoon: D. van Unen-Wiegersma; J. H. Brillenburg- Bast; M. D. Stolting-Grummels; M. A. van der Velde-Wouterloot. BEVALLEN van een dochter: M. J. van Ingen-Rienstra, E. M. H. yreu®JJ' Reinke, J. C. Spoor-van Dansik, W. Klein-van Hogezand, F. J. Vermeer- Oosterman, G. M. Treep-Wesseling, W. E. M. Hoogerwerf-Algra, A. H. Meuer- van der Colk. BEVALLEN van een dochter: P. M. Wakker-Seijsener; M. J. Stiphout-de Boer; G. M. Schouten-Mienis; W. G- van der Velden-Leuven; A. H. Voort- rnan-Njjhuis; J. P. Mulder-Kramer. ONDERTROUWD: J. P. Zondervan en G. M. Hop, K. Brands en C. Koster, H. H. J. Niemeijer en A. A. Stevens. ONDERTROUWD: T. Volmer en M. de Leeuw; G. P. Cartesan en A. C. M. van Pelt; P. L. Adam en C. M. van der Pol. GETROUWD: J. Adrichem en W. H. M. Schoorl; A. Haanschoten en R. Maas kant; H. Kooij en F. J. T. Ochse Frei- jvaid; E. Scheelbeek en M. C. van der Werff. OVERLEDEN: A. J. Durrer, 71 jr., Mrt van Heemskerkstraat, J. Heystek, ?9jr., Mrt. van Heemskerkstraat; H. J. H. In den Bosch, 78jr., Regentesse- |aan; A. van den Berg, 77jr., Kamper laan. OVERLEDEN: G. Stui-Sehipper, 61 J-, Javastraat; L. Bram, 25 u., Haze- Paterslaan; W. O. van Nieuwenhuizen, ®6 j., van Marumstraat.; B. Korzelius, d., Hazepaterslaan. M. Bakker, 9 m., Wolstraat. HAARLEM, 10 april Doorzichtig heid van het gegeven blijft nog altijd een eerste vereiste voor een goed to neelstuk. Zowel in het tragische als in het komische genre. Het publiek heeft nu eenmaal geen gelegenheid om als bij het lezen van een roman nog eens een passage terug te nemen om te kij ken hoe het ook ereis was. Gabriël Arout heeft met die grondstelling van het to neel te weinig rekening gehouden, toen hij z\jn „Gog et Magog" schreef dal door Alfred Pleiter op degelijke wijze in het Nederlands is vertaald onder de titel „Meneer Die en Die". Die dubbe le aanduiding in de titel is een knappe vertaaivondst. De toneelgroep „Ensemble" speelde deze komische thriller die overigens al een jaar op het repertoire staat van dit gezelschap gisteravond voor het eerst in Haarlem. Het gaat om een meneer Julian Fanshaw, die zijn per soon opsplijt in twee tweelingbroers om als zijn andere zelf te kunnen doen wat hij als zijn eigenlijke ik niet durft. Er komt een politie-inspecteur aan te pas, die de zaak doorziet en beroepsmatig van oordeel is, dat meneer Julian een moord in de zin heeft. Het komt inder daad tot een moord, maar van een an dere kant dan men verwacht had. Kort om, het is een ingewikkelde geschie. denis geworden, die zeker boeiend is, maar die te zeer verwikkeld is om on middellijk gevolgd te kunnen worden, Regisseur Luc Lutz is er niet hele maal in geslaagd de draden voldoen de uit elkaar te houden. Maar mis schien vindt dat ook zijn oorzaak in het feit, dat de première alweer zo'n tijd geleden is gespeeld. De discipline was gisteravond uit de voorstelling, terwijl de tekstkennis hier en daar wel te wen sen overliet. „Meneer Die en Die" is een vermakelijk blijspel, zeker wan neer het op de geroutineerde wijze van gisteravond gebracht wordt, maar het schiet tekort waar het boven het amu sement wil uitstijgen en de moraliteit probeert uit te hangen. Lutz heeft voor zover dat in deze voorstelling nog te bekijken viel door de bomen het bos over het hoofd gezien. Jan Retèl was de dubbelbroer Julian- David. Hij deed dat vaardig, zonder ook maar ergens naar grove mddelen te grijpen. Juist die fijne nuances tussen zijn twee helften maakten de overzich telijkheid er niet g'roter op Sigrid Koet- se was allercharmantst als zpn echtge- note, die het allemaal niet best volgen kon maar er kennelijk van smulde. Van Loudi Nijhoff kregen we weer eens een verrukkelijke society-figuur te zien, tig, quasi-nonchalant en levendig. Chris Baay als de dagdromende kantoorbe- HEEMSTEDE, 10 april Tijdens een feestelijk samenzijn van de afdelingen Heemstede en Bennebroek van de Ne derlandse Katholieke Landarbeiders Bond, Sint Deusdedit heeft zaterdag avond in gebouw „Nieuw Berkenrode" de huldiging plaats gehad van een aan tal jubilerende leden. Dat waren van de afdeling Heemstede de heren G. Boting, J. Stevens, M. Mooren, G. Brouwers en K. Mense, en de Bennebroekse af deling voorzitter M. Huisman en de heer C. Schrama. Zij werden gehuldigd vanwege hun veertigjarig lidmaat schap. De bondsvoorzitter C. J. van der Ploeg hield een hartelijke toespraak, waarin hij de verdiensten van de jubi larissen naar voren bracht. Hij wees er op, dat de K.A.B. aan zijn trouwe leden zeer veel te danken heeft en om dat hij de jubilarissen kende als men sen die steeds met hun organisatie heb ben meegeleefd, wilde de heer Van der Ploeg hiervoor van zijn hulde en dank getuigen. Hij feliciteerde de jubilaris sen van harte en speldde hen vervol gens het gouden insigne op. Vijf jubi lerende leden moesten wegens ziekte en verhindering verstek laten gaan. Van de afdeling Heemstede waren dat de heren J. Lammers, H. Voorderhake en Chr. Berger (40 jaar lid), alsmede de heer J. Drayer (25 jaar lid), terwijl van de Bennebroekse afdeling de zilveren jubi laris G. Heemskerk op het appèl ont brak. Zij zullen van hun afdelingsbe stuur de onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Het cabaret-gezelschap Jan de Kleijn, Julia van Laer en Bert van Laer met als gasten de „Drie Malta's", verzorg de het feestelijke gedeelte van de avond. Het programma viel ten zeerste in de smaak, hetgeen door het telkens opkla- terende applaus werd benadrukt. Tot besluit volgde een geanimeerd dansje met medewerking van de band Ed. Wil- lams. TELEFOONAUTOMAAT GEFOR CEERD Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de tele foonautomaat in de cel op het Adriaan Stoopplein in Overveen geforceerd en de geldlade met inhoud meegenomen. diende en Lucas Wensing als de zelf verzekerde politie-inspecteur maakten van hun rollen genoeglijke typeringen Het zwakke punt in de voorstelling was wel Jan van Ees, die de rol van de ru- ke, hautaine oom speelde. Hij was geen ogenblik geloofwaardig omdat hp als toneelpersoonlijkheid tussen zijn bekwa me medespelenden verdronk. Een vlotte voorstelling van een te ingewikkeld stuk, dat wegens enkele al te vrijmoedige passages wel enig voor behoud vergt. J. W. v. d. V. HAARLEM, 10 april De besturen van het Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme en het Centraal Drankweer Comité te Haar lem organiseren zaterdag 22 april in gebouw Cultura aan de Jansstraat een studiemiddag voor drankbestrijding. In leidingen zullen worden gehouden door de heer I. B. Brapckmann, commissa ris van politie, die zal spreken over „Verkeer en alcohol": door de heer P. Talsma, redacteur van „De Blauwe vaan", die een causerie zal houden over het onderwerp „Drinkgewoonten en de maatschappelijke gevolgen" en door dr. P. H. Esser, zenuwarts en sociaal-psy chiater, die zal spreken over „De me dische benadering en behandeling van de alcoholist". De bijeenkomst begint om drie uur. HAARLEM, 10 april De afdeling Haarlem van de Nederlandse Katho lieke Grafische Bond heeft gisteren haar jaarlijkse bezinningsmorgen ge houden, welke begon met een door de geestelijk adviseur, kapelaan R. E. M. Geraets, in de St. Josephkerk opgedra gen H. Mis. Na de kerkelijke plechtig heid verzamelden bestuur en leden zich in gebouw St. Bavo rond een goed ver zorgde ontbijttafel, waarbij een strijkje onder leiding van Jan Nibbering voor de muzikale opluistering zorgde. Ter afwisseling zongen Tineke Jaspers en Nico Adams een paar opera-duetten. Na het ontbijt kreeg kapelaan Ge raets het woord. Hij las een stuk voor uit de H. Schrift en hij spoorde zijn ge hoor aan dikwijls de H. Schrift te lezen. De voorzitter, de heer H. G. Essenburg, heette in het bijzonder de bondsvoor zitter, de heer W. L. de Zwager, wel kom. Hij betreurde het voorts, dat er geen grotere belangstelling van de zijde der leden was, maar hij hoopte, dat het volgend jaar bij de viering van het gou den jubileum alle leden present zouden zijn. Hij propageerde nog eens sterk de actie „Wij en Zij" en dankte de heer Bosma, die als bestuurslid moest be danken. Hij overhandigde hem bloemen. De heer De Zwager huldigde de jubila rissen. De heer H. C. Oelp was vijftig jaar lid, vijf en twintig jaar lid waren de heren A. W. J. van Dam, Fr. Heijer- mans, M. A. Kufjpers, P. H. Nooij, A. A. v.d. Stuyt, C. Tibboel en J. Jonge- jan. Veertig jaar lid waren de heren J. M. Damiaans, H. W. v.d. Kroft, W. J. v.d. Laar, J. J. Stavenuiter, A. Wieg man, J. P. Grobbe, C. van Leeuwen en J Stejjnman. De heer De Zwager, die opmerkte, dat de afdeling Haarlem nu ongeveer 1200 leden telt, vroeg aller medewerking voor het bestuur. Hij prees de jubilarissen om hun trouw, vooral de ouderen, die de strijd om de principiële organisaties nog in alle he vigheid hebben meegemaakt. Bijzondere dank bracht hij de heer Wiegman, die ve le jaren secretaris is g'eweest, maar nu door omstandigheden zijn functie had moeten neerleggen. De jubilarissen kregen daarna de gou den of zilveren speld de dames werden verrast met bonbons. De heer Oelp haal den nog een annecdote op uit vroeger tijd, de heer Wiegman sprak een dank woord namens de jubilarissen. HAARLEM, 10 april Zaterdagavond is een 19-jarige lasser uit Noordwijker- hout, die met een gestolen auto reed, 9P de Stalkruidlaan aangehouden. De jongeman manoeuvreerde zo vreemd met de auto, dat een passerende scoo ter-agent hem een stopteken gaf. De automobilist gaf hier geen gevolg aan, zodat een achtervolging werd ingezet. Bij aanhouding bleek, dat de auto in de nacht van vrijdag op zaterdag in Noord- wijkerhout was gestolen. De lasser is overgegeven aan de politie in Noord- wijkerhout. Albright, Oude volken en culturen in het Heilige Land; Bahrjany, Vlucht in de taiga; Brandis, Land voor onze zo nen; Busch, Aruba; Van Duinkerken en Coppens, Noord-Brabant; De Eeuw van Shakespeare; Die Goldene Kuste- Na pels, Pompeji enz.; Heinemeyer, Marok ko; Limburg's verleden, Dl. 1; Van der Meulen, Terschelling; Michener, De brug bij Andau;Schulte Nordholt, Een tuin in met water; Timmers. Gids voor Rome en omstreken; Toland, De slag in de Ardennen-1944. BENNEBROEK, 10 april Met grote meerderheid van stemmen hebben de leden van de KVP in Bennebroek zich gisteren uitgesproken voor de „neutrale" lijst. De heer B. P. Heemskerk is daardoor voorzitter geworden van het voorlopige bestuur, dat de reglementaire verkiezing van een definitief bestuur zal voorbereiden. Er werden 103 stemmen uitgebracht op de lijst-Heemskerk, terwijl de lijst-Breek er 83 kreeg. Of de moeilijkheden in Bennebroek nu van de baan zijn, is nog helemaal de vraag. De oppositie die zich, nu het partijbestuur van de KVP de erkenning van deze tweede afdeling heeft ingetrokken, „Katholieke Onafhankelijke Groepe ring" is gaan noemen heeft steeds twee eisen gesteld: het verdwijnen van de heer H. C. Breek als voorzitter en het royement van de heer H. W. Roozen. De eerste voorwaarde is door de verkiezingen van gisteren vervuld, maar over de tweede voorwaarde kan nog, niets gezegd worden. bureau in het Verenigingsgebouw aan de Schoollaan gesloten. Onmiddellijk daarna begon men aan de telling. Enige tientallen KVP-leden waren hierbij aan wezig. Aan de vooravond van deze bestuurs verkiezing heeft de oppositie 'n circulai re verspreid, waarin mededeling wordt gedaan van 't feit, dat het partijbestuur van de KVP z'n aanvankelijke erkenning heeft ingetrokken. „Wij zetten evenwel onze aktie tot sanering van de huidige KVP onverminderd voort onder de naam Katholieke Onafhankelijke Groe pering (K.O.G.) Bennebroek", aldus staat in het pamflet te lezen. Voorts wordt medegedeeld, dat de nieuwe groe pering de stemming voor een nieuw KVP-bestuur niet zou steunen, „omdat hiermede de kern van de kwestie niet wordt opgelost, doch verdwijnen moet in de doofpot". Deze laatste zinsnede doet niet veel goeds verwachten voor een spoedig her stel van de eenheid in de Bennebroekse In het algemeen kan men stellen, dat de KVP-leden in groten getale zijn opgekomen bij deze bestuursverkiezing. Er werden door de Commissie van Goe de Diensten 246 kiesgerechtigde leden opgeroepen. Van hen zijn er 186 naar de stembus gekomen. Dat is aanzienlijk meer dan doorgaans bij groslijststem mingen het geval is. Er werd geen en kele ongeldige stem uitgebracht. De verkiezing werd gehouden onder lei ding van de neutrale waarnemer, wet houder W. van Dam uit Hillegom. Hij werd geassisteerd door de beide leden van de Commissie van Goede Diensten, wethouder J. F. van Lierop en oud-ge meentesecretaris C. Bregman, terwijl het raadslid P. A. G. Versteege als no- tulis optrad. Om klokslag half één werd het stem- HAARLEM, 10 april Pater C. van der Vossen O.F.S.S. heeft gistermor gen om half elf in de parochiekerk van O. L. Vrouw Rozenkrans (Spaar- ne) zijn eerste plechtige H. Mis opge dragen. De predicatie werd gehouden door pater C. Koning O.F.S.S. Het koor zong de Missa Melodica van ion. 's Middags om 4 uur werd een plechtig danklof gehouden. Zaterdag werd pa ter Van der Vossen om half acht in gehaald door een stoet van bruidjes en kabouters. Daarna was hij agens bij een plechtig lof, waarin hij zijn eerste zegen gaf. Ook pater Cornells Diekstra heeft gisteren zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Hjj deed dat in zijn paro chiekerk van de Allerheiligste Drie eenheid in Bloemendaal. Pastoor dr A. A. Olierook, als presbyter en twee paters Augustijnen assisteerden hem. Het koor zong de Missa Pontificalis van Perosi. Pastoor Olierook hield de predikatie. Zaterdag werd pater Diek stra om 4 uur ingehaald door een stoet van bruidjes, kabouters, leden van het kerkbestuur en van de parochieraad, waarna een kort lof volgde. Zondag om 4 uur werd een plechtig lof ge^ houden, waarin pater Diekstra zijn dank uitsprak voor de welwillendheid en de vriendelijkheid waarmee de pa- rochieanen hem ontvangen hadden. Beide enomisten ontvingen tijdens een receptie de gelukwensen van zeer vele vrienden en andere relaties. Zaterdagmorgen bracht de trouwstoet van het bruidspaar A. ComesVan Cornewal te Haarlem zeer veel opzien, omdat die bestond uit „antieke" automo hielen van de Pioniers Automobielen Club Holland. In de stoet reden zeer veel bekende wagens uit de twintiger jaren mee. Er waren Fords, Citroëns, en Chevrolets en vele andere merken. Op de foto ziet men het bruidspaar in een Ford uit de late twintiger jaren. HAARLEM, 10 april Zaterdag heb- Ë?nT ^ee Broeders van het ziekenhuis St.-Johannes de Deo, namelijk de over ste Liduinus en de technicus Lucius, hun zilveren kloosterjubileum gevierd. Het feest werd vrijdagavond reeds in gezet, toen de vereniging „Ludamus" een toneelvoorstelling verzorgde. Za terdagochtend droeg de rector, mgr. C. van Trigt, met assistentie van twee paters Augustijnen, de plechtige Hoog mis op, waaronder hjj de jubilerende broeders toesprak. Tijdens de receptie kwamen vele vrienden de jubilarissen gelukwensen, die verschillende practische geschen ken in ontvangst mochten nemen. Een neef van de overste, kapelaan P. J. M. Lansbergen uit Nootdorp, was agens bü een plechtig lof. Vele andere broeders uit Haarlem en omgeving waren te gast bij de Deo, toen 's avonds een attractief filmprogram ma werd afgedraaid. Het personeel viert vrijdag aanstaande feest. HAARLEM, 10 april Ruim een uur later dan door de organisatoren was voorzien klonken de laatste fluitsigna len in het „Flora" volleybal-toernooi van HVS, dat zaterdag in het Xrelagerhuis werd gehouden. Een bewijs, dat vele van de negentig wedstrijden, die moesten worden afgewerkt, een spannend ver loop hebben gehad. De organisatie van een dergelijk toernooi zou heel wat ge makkelijker zijn, als de wedstrijden op tijd konden worden gespeeld, zoals by voorbeeld het schoolvolleybal-toernooi, maar de Nederlandse Volleybal Bond staat dit niet toe. Uit sportief oogpunt bezien mag dit negende HVS-toemooi zeker geslaagd worden genoemd; het spel van diverse in het westen minder bekende clubs vormde een aangename verrassing. Zeer goed kwamen bijvoorbeeld de dames- en herenploegen van Kweekschool uit De venter voor de dag. Deze vereniging legde beslag op de eerste plaats in de enige dames hoofdklasse-poule, terwijl de heren, ook in de hoofdklasse, een tweede prijs in de wacht sleepten. Ook de teams van VCM Eindhoven, die in de zuidelijke overgangsklasse uitkomen, lieten een goede indruk achter. Voor de spannendste ontmoeting van het toer nooi zorgden Juliana en de reserves van bet Haagse PVC in de finale van de eerste klasse heren. De Schiedammers zegevierden met miniem verschil. De deelnemers uit Haarlem en omge ving hebben weinig opvallende dingen gedaan. Alleen de dames van HVS won nen in hun poule, maar werden in de finale door nummer twee uit de andere eerste klasse poule, het Zaanse Czaar Peter, geklopt. De voornaamste uitslagen luiden: Heren hoofdklasse finale: Kweek school— Sportcentrum 0—2. Heren overgangsklasse halve finales: US 2—Hou Stand 20; VCM Eindhoven Syréna 12. verliezersronde: VCM Eindh.Hou Stand 20. finale: US 2 Syrèna 02. Heren eerste klasse finale: Juliana PVC 2 2—1. Dames hoofdklasse: 1. Kweekschool 6 punten. Dames overgangsklasse finale-poule: AMVJ—US 1—1; OVC—US 1—1; AMVJ OVC 0—2. Dames eerste klasse finale: Sarto— Czaar Peter 21. KVP. Wanneer echter de heer Breek als voorzitter herkozen zou zijn, zou er van herstel der eenheid helemaal geen sprake meer hebben kunnen zijn. Uit de circulaire van de oppositie zou men kunnen lezen, dat men daar geen genoe gen neemt met een nieuw KVP-bestuur dat het verleden verder wil laten rusten. Dat zou dus betekenen, dat men bereid is om met het nieuwe KVP-bestuur te praten over een herstel der eenheid, indien het nieuwe bestuur in een leden vergadering het royement van de heer Roozen wil voorstellen. De leden van de KVP moeten uiteraard zelf over dit royement beslissen. De oorzaak van alle ellende in da Bennebroekse KVP is een reeks be schuldigingen die de heer H. W. Roo zen uitgebracht zou hebben tegen de heer M. F. J. van Baaren. De heer Roozen heeft deze beschuldigingen nooit in het openbaar willen herroe pen en de oppositie verwijt ex-voorzit ter Breek, dat hij met de heer Roo zen gemene zaak heeft gemaakt. In tussen heeft de heer Van Baaren ech ter als lid van de KVP bedankt en is toegetreden tot de VVD. Voorzitter Weyers van de oppositiegroep heeft ons gisteren uiteengezet, dat het hem en de zijnen erom gaat, dat de KVP- afdeling als zodanig erkent, dat de uitgebrachte beschuldigingen vals wa ren. Veel hangt dus af van wat het nieuw gekozen KVP-bestuur gaat doen. Men mag verwachten, dat het op korte ter mijn de leden in vergadering bijeen roept om een definitief bestuur te kie zen. Dit definitieve bestuur zal dan moe ten beslissen in hoeverre het verleden weer opgerakeld moet worden, teneinde aan de eisen van de oppositie tegemoet te komen. HOOFDDORP, 10 april Er bestaan plannen om in Hoofddorp een christe lijk ziekenhuis te bouwen van honderd- vijftig bedden. Het comité, dat de bouw van het ziekenhuis voorbereidt, heeft reeds bij het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid een aanvraag ingediend. Men rekent erop, dat met de stichting van het ziekenhuis een be drag van zeven tot acht miljoen gulden zal zijn gemoeid. Het ziekenhuis zal het karakter dragen van een streekziekenhuis. Er is daartoe een stichting opgericht, waarvan de ak te en de statuten begin vorige maand notarieel zijn verleden. Aanvankelijk zijn er in Haarlemmermeer twee instanties geweest, die onafhankelijk van elkaar bij de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een aanvraag voor het bouwen van een ziekenhuis indienden. Er was namelijk een initiatief, dat de steun van het college van B. en W. had en dat streefde naar de stichting van een algemeen ziekenhuis en er was een com missie, welke door de protestantse ker ken in Haarlemmermeer was benoemd en tot opdracht had de bouw van een ziekenhuis op reformatorische grondslag voor te bereiden. Aangezien er in Haar lemmermeer slechts behoefte bestaat aan één ziekehuis en de minister geen beslissing nam zolang er twee aanvragen waren heeft op verzoek van B. en W. een bespreking plaats gehad tussen het comité, dat het algemeen ziekenhuis nastreefde en de commissie uit de ker ken. Na moeizaam overleg kwam een compromis tot stand. De leden van het comité en van de commissie hebben ge zamenlijk als voorlopig bestuur van de „Stichting Streekziekenhuis Haarlem mermeer" een aanvraag ingediend bij de minister, welke in de plaats kwart! van de twee andere aanvragen. Blijkens de statuten heeft de Stich ting ten doel de oprichting en instand houding van een christelijk ziekenhuis te Hoofddorp. Het woord „christelijk" wordt geacht te betekenen „christe lijk in de algemene zin des woords". Verder zijn in de statuten bepalingen opgenomen, die de geestelijke verzorging van de patiëten waarborgen. Er komt een raad van toezicht, die EXCURSIE. De buurtvereniging „Overveen" maakt zaterdag 15 april een excursie naar het bloembollenbedrijf van P. Bijvoet Co. aan de Zijlweg. De heer L. J. W. Bijvoet zal de deelnemers aan de excursie rondleiden en tevens een toelichting geven betreffende de teelt en verschillende andere interessante as- peeten van het bloembollenvak. De ex cursie begint om half drie. BANNEUX-BEDEVAART. Zondag 7 mei zal de Nederlandse Bedevaart naar Banneux worden gehouden. De pelgrims uit Haarlem en omstreken maken de reis per touring-car en zullen zaterdag 6 mei vertrekken. Ook zullen een twin tigtal zieken deelnemen aan het Neder landse ziekentriduum dat van 5 tot 9 mei wordt gehouden. INVALIDENBOND. Zondag 16 april viert de Nederlandse Katholieke Inva- lidenbond St. Liduina voor alle invali den uit Haarlem en omgeving haar pa troonsfeest. De feestelijke bijeenkomst is in gebouw St. Jan aan het Teylerplein, waar om negen uur een gezongen H. Mis wordt opgedragen. Hierna volgt een ontbijt en een gevarieerd programma tot ongeveer één uur. VoORTUINKEURINGEN Ook dit jaar organiseert de afdeling Haarlem en Omstreken der Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een keuring van de voor tuinen in Haarlem en Heemstede. Vier en twintig keurmeesters keuren de tuinen in de loop van het jaar drie keer en kennen steeds drie punten toe. Door de gemeentebesturen wordt in oktober de eerste, tweede en derde prijzen en tevens de wisselbeker uitgereikt. JOY-RIDING Zondag stond er op de Bos en Duinlaan in Bloemendaal een scooter onbeheerd. Bij een onderzoek bleek, dat de scooter de vorige dag in Haarlem was ontvreemd. Waarschijnlijk is de scooter door joy-riders gebruikt. bestaan zal uit eenendertig personen. Zij zullen worden aangewezen door de kerkeraden welke de oprichting van het ziekenhuis voorbereiden en door B. en W. van Haarlemmermeer, die ernaar zullen streven dat de samenstelling van de raad zoveel mogelijk in overeenstem ming is met die van de bevolking van Haarlemmermeer. Het bestuur vein het ziekenhuis wordt gekozen uit de leden van de raad van toezicht. HAARLEM, 8 april Donderdag 13 april geven Albert de Klerk en Piet Kee een concert op het Cavaillé Coll-orgel in de gemeentelijke concertzaal. De or ganisten zullen improviseren op the ma's, welke door het publiek worden opgegeven. Thema's kunnen tot en met dinsdag 11 april worden ingezonden bi) het bureau culturele zaken van de af deling Onderwijs van het stadhuis. VATICAANSTAD, 10 april (AFP) Paus Johannes heeft mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, in audiëntie ontvangen. AMSTERDAM, 10 april De hausse op de Amsterdamse effectenbeurs laat het nog steeds niet afweten. De stem ming aan het begin van de nieuwe beursweek was alleszins opgewekt en de koersen zijn opnieuw gestegen. Uni lever heeft thans de negenmaal pari- prijs in opwaartse richting overschreden en Hoogovens hebben aan de forse stij ging van vrijdag, toen een koerswinst van 68 pnt werd geboeakt, vandaag nog ruim 30 pnt toeevoegd, waardoor de koers op 1055 is gekomen. Philips, welk fonds de vorige week enigszins gedrukt in d emarkt lag als gevolg van aanbod uit de agiobonus, was vandaag ook be ter. Voorts kon een gunstige stemming worden waargenomen voor Kon. Petro leum, welk aandeel ongeveer 2 boven de Amsterdamse slotprijs van vrijdag en 1 boven het Amerikaanse niveau no teerde. Van de scheepvaartaandelen werden H.A.L. en Kon. Boot begin beurs iets hoger genoteerd. Vurig Slot mening 10/4 4V& Ned. I960 i 102 4'/. Ned. 1959 101A 4(4 Ned. 1961 101% 101* Staffel 1947 94R B.N.G. Won.bouwl 0 111 Ned. Handel Mij Ceri 362 Amsterdam Rubber 120% 121% H.V.A. 150 149% A.K.U. 517 518% Berkel Patent 448 Calvé-Delft Cert 894 Deli Mij. 174 Fokker 345 Ford 735 v. Gelder 440 Hoogovens 1118 055 MiiUer Co. 585 Ned. Kabel 765 Philips Gem.bez. 1163 1171 Unilever 895 306 Wilton Feyenoord 315 Rilliton 2e 515 Dnrdtscht Petr. 733 Kon. Petroleum 50 154 146.60 Holl Amerika Ll1n 178' 1">9% lava Ch P.L 181 K.L.M. 95.3 Kon Ned Stoomb. M!1 217 V- 219 K.P.M. 176 Ned Stuomv MIJ 200 v Nlevelt 1781.. 178 v Ommeren 375 Rott. Lloyd 165 Scheepvaart Unie 183% 184% Rentespaarbrleven 57 145 y} Rentespaarhrleven 2(5 Amsterdam '56 '58 123 82% 2Vfe Amsterdam '56 II 95% 2Vfe Amsterdam '56 III 95% Z\5 Amsterdam '59 98% 2V4 R.dam '57 Alb. Heyn KI obl 126%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3