Verdediger van Eichmann noemt Israëlische rechter onbevoegd fSE Voormalige SS-kolonel k luistert naar aanklacht \>M Rk „Jawohl" Hartelijk gesprek Kennedy en Luns Nadere gedachtenwisseling in vooruitzicht gesteld Was Gerdes op de vlucht voor zijn nazi-verleden? Het systeem staat terecht 212 doden bij scheepsramp PROCES IN JERUSALEM BEGONNEN OVER WERELDPROBLEMEN OPTICIEN VINK Geen bepaald bemiddelingsplan Nieuw-Guinea WEER EEN GAT IN DE WORMER? Uitgebreid onder zoek bij parket in Bielefeld Poolformulieren in water gegooid In Perzische Golf 2-jarig jongetje uit sloot gered wPiiik1 an vo°ruit'gang dat Het weer Ontdekker XXIII V.Sc-ruimtecabine niet geborgen Vragen rond „verdwenen" Duitser DINSDAG 11 APRIL 1961 85sfe JAARGANG No. 30797 Penningmeester verdacht van verduistering Reportage galaconcert Concertgebouworkest Later op de dag overleden Het weer in üuropa SCHRAVENDIJK Tuin- en Balkonparasols Spekstraat nummer EEN «W MORRIS before you Sm/! Suède dames- en herenjasjes Zonnige perioden Zelfs op het dak van het Beit Haam, het gebouw in Jeruzalem waar vandaag Adolf Eichmann terecht staat, houden Israëlische soldaten de wacht. WASHINGTON, 11 april (Reuter, DPI. AFP) President Kennedy van Amerika.en minister Luns hebben gis teravond *op het Witte Huis een gesprek van een uur en een kwartier gehad over allerlei problemen, van ^de Euro pese éénwording tot de kwestie Nieuw- Guinea toe. Na afloop van het onder houd, dat langer duurde dan was voor zien en dat de basis legde voor de verdere besprekingen van de Neder landse minister op het State Depart ment, zei minister Luns dat het ge sprek „hartelijk" was geweest. Beiden waren echter overeengekomen niet in bijzonderheden te treden. De bewinds man wilde wel zeggen, dat in het al gemeen wereldproblemen waren behan deld, in het bijzonder vraagstukken inzake het Verre Oosten. Minister Luns gaf te kennen, dat het geschil van Nederland met Indonesië over Nieuw- Guinea niet onbesproken was geble ven, maar weigerde een rechtstreeks antwoord op de vraag of hij teleur stelling had geuit over het Amerikaan se besluit weg te blijven bij de instal latie van de Nieuw-Guinea Raad. In het kort waren ook KLM-aange- legenheden (de landingsrechten in (Advertentie) MET zekerheid is daarvan nog niets vernomen. Wel echter staat vast dat vele mannen in deze omgeving ge nieten van hun dagelijkse koele glaasje BOLS Z.O. Genever. LOS ANGELES, 11 april (AFP) Amerikaanse geleerden zijn er niet in geslaagd de ruimtecabine van „Ont dekker XXIII" te bergen. De satelliet Werd zaterdag gelanceerd. De cabine heeft zich wel van de satelliet losge haakt, maar blijft een baan om de aar- de beschrijven. Gisteravond maakte de cabine zich van de satelliet los. De baan van „Ont dekker XXIII was echter niet stabiel, het als gevolg dat de ca. 140 kilo zware cabine verder in de ruimte in plaats van in de richting van de aarde werd gestoten. In de omgeving van Hawaii Waren vliegtuigen en schepen gestatio neerd om de cabine te bergen. DUITSLAND De Westduitse politie heeft twee Duitsers gearresteerd, die Ja april 1957 een Joods kerkhof nabij salzgitter in Neder-Saxen, hebben ge- ®chonden. Er was nog een derde bij deze euveldaad betrokken, doch dez» 18 •^ddels overleden. Los Angeles zeer waarschijnlijk. Red.) ter tafel gekomen. „De besprekingen zullen waarschijnlijk door een verdere gedachtenwisseling worden gevolgd", aldus minister Luns, die tijdens het onderhoud vergezeld was van de Neder landse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen. Aan Ameri kaanse zijde waren o.m. de onder-minister van Buitenlandse Za ken voor economische aangelegenheden, George Ball, de onder-minister van ge noemd departement voor Economische Zaken, Foy Kohier, en de nieuwe Ame rikaanse ambassadeur in Nederland, John Rice aanwezig. Later voerde de Nederlandse bewinds man gedurende een uur besprekingen met onderminister Ball afzonderlijk en daarna sprak hij anderhalf uur met zijn Amerikaanse ambtgenoot Dean Rusk. Na afloop wilde hij slechts meedelen dat hij minister Rusk vanavond aan een diner in de Nederlandse ambassade op nieuw zal ontmoeten. Hij zou vanavond een persconferentie houden. Van tevoren zal minister Luns een onderhoud hebben met onderminis ter Chester Bowles, speciaal belast met het ontwerpen van Amerika's politiek ten opzichte van Nieuw Guinea. Voordat het onderhoud met de Ame rikaanse president plaats vond, zei een gezaghebbende Amerikaanse zegs man dat Kennedy bereid was om de „handen af"-politiek ten opzicht van het Nederlands-Indonesische geschil over Nieuw-Guinea op te geven. De Verenig de Staten, aldus de woordvoerder, zjjn bereid het initiatief te nemen om te trachten een vreedzame oplossing tot stand te brengen voordat het geschil in een oorlog ontaardt. Hij voegde er echter aan toe, dat er geen bepaald bemiddelingsplan voor mr. Luns gereed lag, maar dat de beraadslagingen met hem zouden bijdragen in het opstellen van plannen door de Amerikaanse re gering. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, tij dens zijn onderhoud met president Kennedy. (Radio-telegrafisch overgebrachte foto). JERUSALEM, 11 april (A.F.P., Reuter) Vanmorgen om negen uur plaatselijke tijd is in het Israëli sche deel van Jerusalem het proces begonnen tegen de voormalige SS- Obersturmbannführer Adolf Eich mann, die wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de moord op zes miljoen Joden. Twee minuten te voren was de beklaagde door de spe ciale gang gekomen, die van zijn cel leidt naar de met kogelvrij glas om geven verdachtenbank in de grote zaal van het Beit Haam, het gloed nieuwe gemeenschapsgebouw. Eich mann was gekleed in een zwart cos- tuum, grijs overhemd en grijze das. De gebrilde en al kaal wordende man, met het doorgroefde gelaat, schoof even onrustig heen en weer voor de batterij microfoons. Achter hem namen twee bewakers in blau we uniformen plaats. Het schouwspel werd gadegeslagen door 750 toeschouwers, onder wie 440 journalisten uit alle delen van de we reld. Drie televisiecamera's zijn ver dekt opgesteld om ook de journalisten die in de zaal zelf geen plaats kunnen vinden, een beeld van de gang van za ken te geven. Alle aanwezigen gingen staan, toen de drie rechters, gekleed in zwarte toga's binnenkwamende presi dent Mosje Landau en de beide raads heren Benjamin Halevi en Itzhak Rave. De eerste vraag, die de president in het Hebreeuws stelde, was: „Bent u Adolf Eichmann?" Nadat deze vraag in het Duits was vertaald, antwoordde de be klaagde met een krachtig „Jawohl". Mosje Landau begon vervolgens aan de voorlezing van de acte van beschul diging. Hij begon als volgt. „U, Adolf, zoon van Adolf Karl Eich mann, wordt door de staat Israël het volgende ten laste gelegd". De voorle zing van de vijftien punten tellende ten lastelegging nam vijf kwartier in beslag. Na eik punt las een tolk de vertaling in het Duits voor. De stem van Mosie Landau was zacht, maar die van de Duitse tolk fel. Als zweepslagen sisten brokstukken van zinnen, citaten en conclusies door de zaal; Misdaden tegen het Joodse volk. Hoofd van de afdeling Joodse zaken van de Gestapo. Fysieke vernie tiging van de Joden. Uitroeiingskam pen in Duitsland en de door Duitsland V® Rieden, waar Joden als sla ven leefden en gemarteld werden tot de dood toe. Beroving, afpersing, ter- ?en de Ü£den- Lidmaatschap an Gestapo en SS, deportatie van de Joden6" V3n Lidice' Massamoord op Eichmann, rechtop staande in ziin tneZ6HH ti 1insterde eerst gespannen non' „IÏ S een Paar maal de lip pen opeen, slikte moeilijk en haalde diep adem. Maar gaandeweg raakte hü iets van zijn concentratie kwijt. Als er al leen Hebreeuws werd gesproken keek hij, in afwachting van de Duitse'verta ling, nieuwsgierig rond. Toen de voorlezing van de acte van beschuldiging was afgelopen, vroeg de president aan Eichmann: „Hebt u dit begrepen?" Het antwoord luidde. „Ja wohl, sellbstverstandlich". „U kunt gaan zitten," zei de president. Eichmanns verdediger, de Keulse advocaat dr. Robert Servatius, sprong nu op en vroeg toestemming enkele procedurekwesties aan te snijden. Ser vatius bestreed de competentie van de rechtbank en bracht daarna bezwaren tegen alle drie de rechters naar voren. Het is bekend, dat rechter Halevi in het verleden, over Eichmann spreken de, de kwalificatie „satan" heeft ge bruikt. Maar dr. Servatius meent, dat ook de beide anderen de Jodenvervol ging van zo nabij hebben aanschouwd, dat zij bevooroordeeld zijn tegenover de verdachte. Zij zouden zich naar zijn mening onbevoegd moeten verklaren. Alleen een onafhankelijke neutrale rechtbank of een internationaal tribu naal kan bevoegd zijn over Eichmann te oordelen. Servatius is van mening, dat de Is raëlische wet van 10 augustus 1950 in zake het berechten van nazi's in strijd is met het internationale recht. Toen de nazi's hun misdaden bedreven, be stond de staat Israël nog niet. Verder acht de verdediger de rechtbank on bevoegd, omdat de beschuldigde met geweld naar Israël is gebracht. Servatius maakte duidelijk, dat hij een felle, vastbesloten verdediging zal voeren. ,Dit is een kwestie van wraak", zei hij. De staat Israël heeft verklaard, dat zijn doel niet de wraak is. Toch is dit een kwestie van het vinden van een zondebok. Wij kunnen de nazi-staat, waarvan Eichmann lid was, thans niet berechten. Hij wordt schuldig verklaard aan de verantwoordelijkheid voor hem door de staat opgelegde daden. Hij, Eichmann, is ertoe gebracht deze din gen voor de staat te doen. Ik zou de rechtbank willen verzoe ken de twee fundamentele punten van mijn protest te willen onderzoeken. De ze zijn: de rechtbank heeft géén jurisdic tie, de wet op de bestraffing van nazi's en collaboratie is van onwaarde". In de voorbeschouwingen over het proces-Eichmann is vele malen ge zegd, dat geen enkel land beter in staat is getuigen uit zijn midden op te roepen dan Israël. Dr. Servatius legde er de nadruk op, dat dit al lemaal getuigen a charge zijn. Ge tuigen a décharge zijn in Israël niet te vinden en het feit, dat het pro ces in Israël wordt gehouden, verhin dert de verdediging zelfs getuigen a déchage van elders te laten komen. De meesten van hen zijn n.l. voor- Act If Eichmann heeft vanmorgen voor het eerst tijdens zijn proces de met ko gelvrij glas omgeven verdachtenbank betraden. Men ziet hem hier tijdens het voorlezen van de tenlastelegging. Aan genomen wordt, dat het proces verschei dene maanden zal duren. De zittingen worden alleen op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gehouden. malige SS-officieren en die mogen Israël niet betreden. De Keulse advocaat behield zich het recht voor in een later stadium te be wijzen, dat Eichmann tegen zijn wil uit Argentinië is ontvoerd. De Israëlische autoriteiten hebben al eerder een ver klaring overgelegd, die door Eichmann is ondertekend en waarin hij zegt vrij willig te hebben ingestemd met zijn overbrenging naar Israël en zijn be rechting aldaar. Dr. Servatius acht het duidelijk, dat deze verklaring door de beklaagde onder pressie is afgelegd. Iemand, die zich vijftien jaar verbor gen heeft gehouden, zou niet uit eigen vrije wil voor een rechtbank verschij nen en zeker niet in Israël, het land waar de mensen het meest van hem hebben geleden. GRONINGEN, 11 april De ge meentepolitie van Haren heeft de 41- jarige G.K. aangehouden omdat hjj ervan wordt verdacht een bedrag van ongeveer 1200,- te hebben verduis terd ten nadele van de voetbalvereni ging Haren. Als secretaris-penning- meester van de toto-commissie van de voetbalvereniging had K. het beheer over de gelden van de voetbalpool. De door de leden ingeleverde pool formulieren leverde hij niet in, maar gooide ze in het Hoornsediep. Het geld, dat hij moest afdragen, wendde hij te eigen bate aan. K. zal voor de officier van justitie van Groningen worden geleid. AMSTERDAM, 11 april In de ru briek AVRO's radiojournaal zal men vanavond om 22.45 uur via de zender Hilversum I een korte reportage kun nen beluisteren van het galaconcert, dat het Concertgebouworkest gister avond in Washington heeft gegeven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze correspondent) BIELEFELD, 11 april Is de 49 jarige Bielefeldse koopman Bertus Ger des, die de vorige week woensdag zijn nieuwe Mercedes 190 in de Rijn bij Arnhem reed in een poging om het te doen voorkomen alsof hij was verdron ken, een hoge nazi geweest? Was hij op de vlucht voor zijn nazi-verleden? Vreesde hij te zullen worden betrokken in het proces tegen de vroegere S.S.- Obersturmbannfiihrer Adoh Eichmann in Jeruzalem? Dit zijn de vragen, waarop de officieren van justitie bij het parket in Bielefeld, mr. Junker en mr. Hatten- dorf, het antwoord zoeken, nadat Ger des maandag had bekend zelfmoord door verdrinking in de Rijn te hebben willen voorwenden. Gerdes verklaarde tegenover de justi tie, dat hij de laatste weken is geplaagd door anonieme telefoontjes en door brie ven, waarin hem werd gedreigd dat zijn naam als medeplichtige van Adolf Eichmann zou worden genoemd. Gerdes schijnt een hoge nazi-functionaris in Opper-Beieren te zijn geweest en o.a. de rang van Vice-Gauleiter te hebben bereikt Het geallieerde tribunaal in Neurenberg liet hem echter lopen, of schoon een Duits hof in 1948 zijn nazi- vsrleden quitteerde met 214 jaar ge vangenisstraf. Daarmede was Gerdes eigenlijk „gezuiverd" en behoefde hij geen angst meer te hebben vanwege dit nazi-verleden nog te zullen worden ver volgd. Des te raadselachtiger is het ge val van de auto in de Rijn. Daarbij dient men evenwel te bedenken, dat Gerdes in de oorlog een hoofdwond kreeg, die hem voor 70 pet. invalide heeft ge maakt. Op grond van deze invaliditeit liet de rechter van instructie in Mon- tabaur, waar hij zaterdag aanvankelijk werd gearresteerd, hem weer vrij. Het is dus zeker mogelijk, dat er bij Gerdes sprake is van een geestelijke kortsluiting. Het parket in Bielefeld heeft inmiddels bij het centrale bureau voor het onderzoek van nazi-misdaden in Ludwigsburg (ir Baden-Württem- berg) de acten over Gerdes opgevraagd. Het onderzoekt voorts de door Gerdes aangeroerde chantage, alsmede de rol die een zekere Erika H. uit Dortmund heeft gespeeld bij Gerdes' voorgewen de zelfmoord. Deze mevrouw H. was Gerdes' vriendin. BAHREIN, 11 april (Reuter) De brand aan boord van het Britse schip „Dara" heeft aan 212 mensen het leven gekost, zo is officieel in Bahrein be kendgemaakt. 565 opvarenden hebben er het leven afgebracht. Het 5.030 ton metende schip is gisteren in de Per zische Golf gezonken, toen sleepboten trachtten het uitgebrande wrak naar een haven te brengen. Volgens een woordvoerder van de rederij bestaat er weinig hoop, lat er nog overlevenden zullen worden gevonden. Toen het schip in de golven verdween, bevonden zich geen mensen meer aan hoorei. HAARLEM, 11 april,— De twee jari- ge Antonie de Jong uit de Xortepoel- laan is gisteren om het leven gekomen, nadat hij in een sloot was gevallen. Het kind was met zijn moeder in Den Hout en speelde in een zandbak. Omstreeks half vier miste de 28-jarige mevr. De Jong haar zoontje en enkele minuten later vond zij hem in de sloot langs de Hildebrandlaan. Het jongetje, dat nog leefde, werd met spoed naar de Maria- stichting gebracht, waar door operatief ingrijpen getracht werd het kind te redden. In de loop van de avond is het echter overleden. ENGELAND Op een veiling te Londen zijn vier og niet eerder gepu- oliceerde brieven van de bekende NTederladse schilder Vincent van Gogh zoor een bedrag var ruim achttiendui- :end gulden verkocht. De brieven waren 'ericht aan een leerling en vriend van dan Gogh te Eindhoven, Anton Kersse- nakers-Simonis. Zij hadden betrekking >p de Nederlandse geschiedenis. (Rtr). Nu Adolf Eichmann voor de rech ter verschijnt, is er een merkwaardige incongruentie tussen de figuur van de beklaagde en de reusachtige omvang van zijn misdaden. Een magere Duit ser. zonder opvallende talenten, wordt beschuldigd van moord op zo ontzag lijk veel Joden en anderen, dat het er nauwelijks meer toe schijnt te doen, ol het er vier of zes miljoen zijn geweest. De openbare aanklager in Israël heeft gezegd, dat hij zijn uiterste best zal doen van het proces-Eichmann een normaal proces te maken. Maar kan dat? Valt een misdrijf van deze om vang nog wel binnen het normale be stek van de strafrechtspraak? Men heeft voor dit proces de vergelijking gemaakt met de satan zelf, die voor de politierechter wordt gedaagd. De vergelijking gaat maar ten dele op. Eichmann is een griezelig man, maar zeker niet omdat hij persoonlijk as sociaties mei de hellevorst oproept Hij is griezelig, omdat hij op zo n acci dentele manier tot het plegen van zijn daden is gekomen. Hij is griezelig, omdat hij zoveel eigenschappen bezit, waardoor hij een „gewone Duitser had kunnen blijven. De figuur van Eichmann is evenwel van secundaire betekenis; in hem staat vooral een verfoeilijk systeem terecht. Het zal moeilijk zijn in dit proces de juiste proporties te bewaren. Zon der de weergaloze halsstarrigheid van max. min. neersl. Station Weer temp. temp. af gel gisteren 24 uur Den Helder geh. bew 10 8 0 Ypenburg zw. bew. 15 6 0 Vlissingen zw. bew. 16 9 0 Eelde zw. bew. 12 6 0 De Bilt mist 16 5 0.1 Twente zw. bew. 13 4 0 Eindhoven geh. bew 19 8 0 Zd.-Limbur* mist 19 11 0 Stockholm half bew. 7 -1 0 Oslo onbew. 8 -2 0 Kopenhagen motregen 7 2 0 Londen licht bew. 15 7 6 Amsterdam mist 14 5 0.2 Brussel mist 17 10 0.6 Luxemburg motregen 19 9 3 Parijs geh. bew. 19 8 0.5 Nice zw. bew. 20 14 0 Berlijn licht bew. 10 3 0 Frankfort geh. bew. 21 12 6 München zw. bew. 17 8 4 Senève zw. bew. 24 10 1 Wenen regenbui 17 7 0.1 Innsbruck zw. bew. 21 6 1 Belgrado licht bew. 20 10 0 Rome zw. bew. 22 10 0 Madrid licht bew. 19 9 0 (Advertentie) Grote Houtstraat 51 Week-end stoeltjes - Zonnebedden SUNNY SEAT en andere merken in aluminium - lak - chroom. (Advertentie) 's een bewijs schonken aan, wat 1 I men met een vreemd gi woord „SERVICE" ImBBii noemt. - OPTICIEN VINK heeft vanaf de oprichting van zijn :aak begrepen dat zijn clientèle aller- jerst „SERVICE" van hem te vorde ren heeft en geheel zijn streven olijft er op gericht zijn cliënten steeds meer en betere diensten te bewijzen. Leverancier aan alle ziekenfondsen de Israëlische premier was de rechts pleging in deze vorm ondenkbaar ge weest. Hij heeft de soevereiniteit van de Argentijnse republiek laten schen den, bij heeft de raad van volken rechtsgeleerden in de wind geslagen, hij heeft de wonde plekken in het ge heugen van wederom miljoenen Jo den niet ontzien. Ben-Goerion roept krachten en spanningen op, die hij nauwelijks kan bevroeden. Iaat staan beheersen. Wie zal uitmaken, of door dit proces niet ergens ter wereld de kiem wordt gelegd voor een nieuw anti-semitisme? Wie kan bepalen, hoeveel politieke machten al klaar staan om van dit proces gebruik te maken op een wijze, die Ben-Goerion niet heeft voorzien of gewild? Zijn behoefte om recht te laten doen wordt door ieder weldenkend mens gedeeld. Zijn behoefte om op deze wijze recht te laten doen steunt op motieven, die zijn ontleend aan de geschiedenis van hei Joodse volk, de hedendaagse niet uitgezonderd. De staat Israël, waar hij zijn volk als een tweede Josuë heeft binnengeleid, dreigt in de ogen van steeds meer Joden zijn onvervangbaarheid te ver liezen. Er groeit in het land een gene ratie op, die niet meer gedreven wordt door de emotionele reactie op het anti-semitisme. Steeds groter wordt het aandeel in de Israëlische bevol king, dat wordt geleverd door Joden uit Afrikaanse en Aziatische landen, waar het nationaal-socialisme nimmer is doorgedrongen. Van vele Israëliërs maakt zich een Levantijnse bereidheid meester tot het zoeken van compro missen met de buurlanden. Verzoe ning is voor Ben-Goerion en de groep ambitieuze jongeren om hem heen het begin van verraad. De dia spora, die weigert te geloven dat de enige plaats voor een Jood in Israël is, ergert hem met haar kritiek. Het proces-Eichmann zal, naar Ben-Goerion hoopt, op schokkende wijze aantonen, welke gevaren de Joden ook in de moderne wereld be dreigen. Het moet het bewijs leveren, dat de geestelijke erfenis van Hitier. Göbbels en Kaltenbrunner is overge dragen juist aan de Arabische heer sers in sommige buurlanden van Isra el. En even belangrijk als straks het vonnis zal de zwijgende conclusie zijn, dat de staat Israël voor de Joden de enige veilige toevlucht op aarde is. (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAÏ (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM tEl 223596 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur). Droog weer met zonnige perioden en iets hogere middagtemperaturen dan vandaag. Zwakke wind. Vannacht plaatselijk mist en in het noordoos ten van het land kans op nachtvorst. Morgen zon: 5.51-19.31; maan: 4.54- 16.07. ARGENTINIë President Gronchi van Italië en zijn echtgenote zijn in Buenos Aires aangekomen voor een staatsbe zoek van een week aan Argentinië. (Rtr.). DE BILT, II april. Een in beteke nis toenemende rug van hoge luchtdruk zal het weer in Nederland morgen be heersen In verband daarmee zal het rustig, droog en over het algemeen zon nig weer zijn met iets hogere middag- temperaturen dan vandaag. In de nacht kan plaatselijk mist voorkomen. Ten westen van Ierland bevindt zich een actieve depressie. Deze verdwijnt ech ter voor het grootste deel in de richting van IJsland. Daardoor zal ook donderdag het weer in Nederland vermoedelijk niet verstoord worden. BIJPPAII cucpcctoaat c ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- -AU SMEDEbTRAAT 5 HAARLEM m n ram hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 m i ffRi I fl A A I P B fl «Hg I ff™ jfll ff» I fl |H| A A W. TJj De administratie behoudt zich het recht voor Abonnementen 20800 Postgiro 143480 fl fl H I I1IIB II iB B III I «M™ fl fl B B B G B I Jf gSk I advertentiën eventueel zonder opgave van Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 ^Afl I Ab I I IAM Am AA mJP I Al ÜÉfll I |B| B| H B 1 BT S9m 9 redenen te weigeren. sar nicuwt nAAiiümnt luuiiani sss Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. aVOndS ,el' ^44'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1