R. VERBERNE overleden Oud-leraar Triniteitslyceum J. BEELEN RIDDER SYLVESTER vijf SINT Rembrandt-etsen nu gevonden Verpleger begroef ze in tuin Bach, koffie en kantate in In "t Goede Uur „'n Heitje voor 'n karweitje" in district Haarlem J. J. VAN KOOTEN Oud-notaris H. van Cranenburgh overleden Lagere koersen TAXI 13000 Zwemmen in warm water in sneeuwlandschap Vergadering van r.-k. Kruideniers entwmtig jaar voorzitter van katholieke wasindustriëlen Opbrengst groter dan in voorgaande jaren Rook de fijnste Amerikaanse sigaret van Gestolen uit TeyIers-museum Mahlers' vierde op concert van N. Ph. Orkest De beurs vandaag: In memoriam VIJFLING GEBOREN IN WILGENSTRAAT SOLEX-OTO Haarlem e.o. Toneel en Dans Muziek Burgerlijke Stand Haarlem Enquête regeling van vakantie in plastic tabakszak 1.- aluminium jaloezieën v. DUIVENB0DEN Voorstelling Amsterdams Ballet gaat niet door WIT-GELE KRUIS TE HEEMSTEDE Biljarten Kampioenschap 3e klas 38/2 district Haarlem Beurs van New Y or1- Vijf schapen verscheurd WOENSDAG 12 APRIL 1961 PAGINA 3 \HWO i7SK BLOEMENDAAL, 12 april In de leeftijd van 63 jaar is gisteren overle den de heer R. Verberne, die gedurende zes en dertig jaar leraar is geweest aan het Triniteitslyceum te Haarlem. De heer Verberne was vroeger kerk meester van de parochie van de Aller heiligste Drieëenheid te Bloemendaal, later, toen de parochie van het H. Sa crament werd gesticht, werd hij daar kerkmeester. In de Sacramentskerk wordt donderdagochtend om tien uur de plechtige requiemmis opgedragen, waar na de begrafenis volgt op het Adelber- tus-kerkhof te Bloemendaal. De rector van het Triniteitslyceum verzocht ons, de leerlingen en oud leerlingen op te wekken de requiem mis en begrafenis bij te wonen. Van een der leraren, dr. J. F. M. Kat, ontvingen wij het volgende ,,ln Me- moriam". Nu de heer Verberne, die vanaf 1924 tot 1960 (in welk jaar hij wegens ziek te werd gepensioneerd) aan het Trini teitslyceum Handelswetenschappen heeft gedoceerd, door de dood uit onze samenleving is weggenomen, realiseren wij ons, dat het karakter van dit heen gaan volkomen aansluit op de rust, het. overleg en de bezinning die zijn persoon lijkheid gekenmerkt hebben. Sensatio neel of onverwacht is dit sterven niet geweest. Hoe vaak had de dood niet te vergeefs op hem geloerd maar telkens wist zijn taaie levenswil het te winnen en al werd zijn uiterlijke verschijning de laatste jaren hoe langer hoe meer ontheven aan aardse krachten al was de onafscheidelijke sigaar het enige dat nog enigszins contrasteerde met het uiterst-ascetische van zijn figuur, hij heeft uiteindelijk moeten kapituleren en hij heeft dit gedaan met overleg en ei genlijk trapsgewijze: langzaam maar zeker heeft hij het vele werk dat hij in en buiten de school verrichtte, uit handen gegeven en zich ervan kunnen overtuigen, dat het veilig was; en toen is hij heengegaan, dankbaar herdacht door allen met wie hij in contact was geweest. Toen Romaan Verberne in 1949 zijn zilveren ambtsjubileum vierde, werd hij In dit blad gekarakteriseerd als de man van het nimmer verstoorde evenwicht en van de sluitende balans! Als de ver trouwensman van allen! de economi sche biechtvader der docenten: hij im mers kende alle geheimenissen van dienstjaren en kindertoelagen en be waarde die alle zwijgend in zijn hart. Correct als een kasboek was zijn leven, zonder klad en zonder doorhaling. Zo hebben hem ook zijn honderden oud- IJMUIDEN, 11 april. In een eenvoudige behuizing aan de Wil- genstraat in IJ muiden-oost, vlak naast de spoorlijn, is vanmiddag een vijfling geboren. Moeder en de kinderen maken het wel. In tegen stelling tot wat men zou verwachten is echter geen aangifte gedaan bij de afdeling burgerlijke stand ten raadhuize, omdat het hier een geit betreft van de heer J. Koene uit de Tussenbeeksweg, die in haar stal op de tuin van de heer G. Witteman het leven heeft geschonken aan vijf larnmeren. £)e vorige dag was dok- aeit Zll nog Meweest om moeder otZnu'* ®fn„ lnlectie y-at op haar gemak te stellen. Dat zij echter een Vijflmg ter wereld zou brengen had niemand verwachtEen vierling is bij geiten reeds een niet veel voor komende gezinsuitbreiding, zodat dit vijftal door deskundigen met veel bewondering is gadegeslagen. (Advertentie) De nieuwe Solex met vol-automatische koppeling f 395. Houtplein 18-20 - Haarlem - Tel. 12000 CINEMA PALACE: Ben Hur, al. (2e week): Gew. tijden: dag. 13.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: De schaamtelozen, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Zorg dat je erbij komt, alle leeft. (2e week): 2, 7 en 9.15 uur. Do. 2, 7 en 9.15 uur: Goliath en de Barbaren, 14 jr. LUXOR: The world by night, ontraden. Do.-cyclus, 2, 7 en 9.15 u.: De boom der gehangenen, 18 jr. REMBRANDT: O solo mio, a.l. (2e week); 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Paspoort der schande, str. volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. 6TUDIO: Pssst...mijn dochter weet er meer van, 18 jr. (2e week): 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, woensdag en donderdag, 8.15 uur: Reich mir die Hand, mein Leben. Woensdag 12 april Stadsschouwburg, 7.45 ui De ^Letter lievende Vereniging ,,J. J- Cremer in de „Familie Kegge", blijspel naar de „Camera Öbscura" van Hildebrand, bewerkt door Henk Bakker. Donderdag 13 april Concertgebouw, 8 uur: Improvisatie-eon- oert door Albert de Klerk en Piet Kee op het Cavaillé Coll Orgel. BEVALLEN van een zoon: H. L. de Smeth-Antheunisse, C. Tukker-Joore, N. J. J. Ottolander-Leeuwe (2zns.), T..h. Roozekrans-Rosens, M. G. van Eijk- Turkenburg, A. Ouwens-Moes. BEVALLEN van een dochter: A. C. Fortgens-Bekker, C. M. Stroet-van der Vlugt, C. J. Cobelens-Keller. ONDERTROUWD: M. P. H. Lmdoorn en A. M. Verloop, H. Planting en A. M. Smolders, W. van Driest en J. C. van Olphen, P. Antonisse en C. C. Verver, J. H. A. Smit en H. Zoet, A. R. Wal- sarie en H. A. Jansen, K. Stuut en A. A. J. Wouterson. GEHUWD: F. van der Putten en G. de Braber, H. J. Vader en M. J. de Waard, W. F. de Mol van Otterloo en I. Vandehoek, F. Jansen en M. A. C. Zandstra, A. C. Comes en A. van Corne- wal, J. M. Slaman en J. H. M. Har mes, T. Claij en G. G. J. Lodder, J. H. Brink en J. Dronkers, G. H. Cre- mers en M. J. Blom, D. A. van Ste kelenburg en A. van Zoest, J. P. W. Govaars en C. M. B. Geerlings, J. J. van der Weele en E. B. Goet, B. J. van Dijk en E. Moojj, A. J. Boke en F. Ausma. OVERLEDEN: H. A. Dasselaar-Ro- Sendaal, 58jr., Gasthuisvest; M. J. Lam- boo-van den Heuvel, 81jr., Leidsevaart; C. ter Maat-van Oosterhout, 64jr., Voor- bitgangstraat; J. J. Zantman, 79jr., Mrt. van Heemskerkstraat; J. Zwager- itan, 72jr., Pres. Steijnstraat. leerlingen gekend en menige oud-Trini- tariër van de literair-economische afde ling zal zich herinneren, hoe veilig hij zich voelde onder de vaderlijke bescher ming die sprak uit zijn altijd rustig ge baar vooral in de beslissende examen- dagen. Met zorgzame trouw en toewijding heeft deze mens geleefd; zonder twij fel allereerst voor zijn gezin, maar het past ons niet te treden in het heilig dom waar de herinneringen het tederst zullen zijn; ook echter voor de school, voor zijn parochie, voor Katholiek Haar lem en voor de afdeling van St. Bona- ventura waar hij jarenlang voorzitter van was; en daarom kunnen wij hier getuigen: hij was een mens van for maat, van stijl, van karakter en even wicht. Onwillekeurig maken wij vergelijkin gen met rentmeesters en financiers uit het evangelie en durven verwachten, dat „de Heer" over hem tevreden zal zijn; hij immers maakte zich geen vrien den uit de onrechtvaardige mammon; hij schreef geen „tachtig" of „vijftig" als het „honderd" moest zijn en hij heeft ook nooit zijn talenten begraven zonder ermee te werken. Wanneer vrij dag a.s. de Triniteitsgemeenschap hem zal begeleiden naar zijn laatste rust plaats, dan zal het „In paradisum de- ducant te angeli" een jubelzang zijn die het leed van een afscheid verlicht met dankbare vreugde. HAARLEM, 12 april Gisteravond Vergaderde de Ned. Kath. Kruideniers- bond, kring Haarlem. Aan de orde was de bestuursverkiezing. De aftre dende leden van het bestuur, de he ren A. v. d. Weijden (penningmeester) en C. Huikeshoven, werden bij accla matie herkozen. In plaats van de heer J. de Wit, die kortgeleden overleden is, werd de heer P. Snoek uit Zwanen- burg-Halfweg met algemene stemmen gekozen. De voorzitter, de heer R. Panne keet, bepleitte een vakantieregeling en stelde een enquête over dat onderwerp in het vooruitzicht. Mr. Zeegers gaf een juridische toelichting over de ver koop van drogisterij-artikelen door kruideniers. Hij zei dat dat een verrui ming voor de kruideniers betekende en dat, hoewel vele kruideniers geen di ploma hebben voor de verkoop van de ze artikelen, er geen onoverkomelijke moeilijkheden zouden ontstaan. Tijdens de vergadering werd mede gedeeld. dat voor de pas opgerichte detailschool in de Linschotenstraat reeds veertig meldingen zijn binnenge komen. Advertentie INNER CASTRICUM, 12 april Vanmorgen is in de leeftijd van 71 jaar overleden oud-notaris H. A. A. M. van Cranen burgh. De heer Van Cranenburgh, die in mei 1938 naar Castricum kwam, nadat hij als kandidaat-notaris in Leiden gewerkt had, volgde de bekende notaris Stuijt op. Hij is tot 1 december 1959 te Cas tricum in functie geweest, waarna no taris P. van Westen zijn taak over nam. Notaris Van Cranenburgh heeft voor de Castricumse gemeenschap veel betekend, vooral in de moeilijke jaren van oorlog en bezetting. Hij was een sympathieke figuur, die na de be vrijding belangrijk werk deed als voor zitter van de wederopbouwcommissie, die o.m. de zorg had voor de herbouw- plichten. Ook was hij voorzitter van de bioscoopcommissie. In de St. Pancratiuskerk zal zaterdag morgen 10 uur de plechtige Requiemmis worden opgedragen, waarna zijn stof felijk overschot wordt bijgezet op het parochiekerkhof. (Advertentie) De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt prijsopgaaf HAARLEM, 12 april Wegens ziek te van enkele solisten gaat de voor stelling van het Amsterdams Ballet vanavond in de Stadsschouwburg met door. HAARLEM, 12 april Van de ver dienstelijke voorzitter van de Haarlem se afdeling van de R.K. Bond van Wasin dustriëlen, de heer J. Beelen uit Heem stede, hebben ze gisteravond alle scho ne was buiten gehangen. Die „ze" wa ren welgeteld elf sprekers, die tijdens een feestelijke jaarvergadering van de wasindustriëlen uitbundig de loftrom pet hebben gestoken op de heer Beelen, niet alleen omdat hq vijfentwintig jaar voorzitter van de Haarlemse al- deling is, maar ook omdat de heer Bee len een man is, die er wezen mag. Deze laatste aanduiding is afkomstig van pater Th. van Schie, die al direct na het begin van de bijeenkomst met de voor de heer Beelen verrassende mededeling voor de dag kwam, dat hij door de Paus was benoemd tot ridder in de Orde van Sint Sylvester. Terwijl een hartelijk applaus uit de zaal op de heer Beelen toerolde, spelde zjjn echt genote hem de onderscheiding op. De jonge ridder verklaarde, nadat pater Van Schie hem had gelukgewenst, dat hij er beduusd van was. In een hartelijk toespraakje heeft pa ter van Schie eraan herinnerd, dat de heer Beelen in het ziekenhuis lag, toen hü zijn zilveren jubileum vierde. Dat heeft de organisatoren er evenwel niet van weerhouden om hem te huldigen. In het diepste geheim, aldus pater Van Schie, werden snode plannen gesmeed, waarbij de familie van de heer Bee len zeer nauw was betrokken. De heer Beelen heeft zich niet alleen inge spannen voor de katholieke bond van wasindustriëlen en voor de belangen van de Nederlandse wasindustrie. Ook vele andere organisaties hebben in de afgelopen jaren niet tevergeefs een be roep op hem gedaan. Hun vertegen woordigers waren er gisteravond om daarvan te getuigen. Voordat de leden van de Haarlemse afdeling en de genodigden zich aan een kostelijk souper zetten heeft de vice- voorzitter de heer G. J. Janssen me vrouw Beelen in de huldiging van haar man betrokken. Namens de af deling bood hij haar een prachtige rui ker bloemen aan. Tijdens de maaltijd hebben vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van de nationale bond, Tijdens de feestelijke jaarvergadering van de Haarlemse afdeling van de r.-k. Bond van Wasindustriëlen is aan de voorzitter, de heer J. Beelen, medege deeld, dat hij benoemd was tot ridder in de Orde van Sint Sylvester. Mevrouw Beelen speldt haar echtgenoot de onder scheiding op. de Sint Vincentiusconferentie van Sint Bavo in Heemstede en van de Mater- Amabilisschool gewaagd van de vele verdiensten van de heer Beelen. Daar naast waren er toespraken van vrien den en familieleden. Met een bijzonder persoonlijk woord dankte de heer Bee len voor de lof die hem was toege zwaaid en voor de geschenken, die hij gekregen had. (Van een verslaggever) HAARLEM, 12 april In een tuin nabij bet gebouw van de Provinciale Planologische Dienst aan de Stolberg straat zijn gistermiddag in ongeschon den toestand de twee Rembrandt-etsen gevonden die 9 december uit het Tey- lers-museum werden gestolen. Zij lagen vijftig centimeter onder de grond verpakt in ribkarton en plastic. De conservator van het museum ont dekte de diefstal 10 december. Vier da gen daarna arresteerde de Haarlemse politie een 32-jarige verpleger die tij dens de diefstal met proefverlof was uit de Van der Hoeve-kliniek in Utrecht. Tot gisteren heeft hij volgehouden dat hij met de diefstal niets te maken had. Nadat hij had bekend is de politie op zijn aanwijzingen naar de verloren et sen gaan graven. Daarbij waren aanwe zig de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman en commissaris W. J. Gorter. De plek waar de verple ger de etsen had verborgen is niet zo ver van zijn huis gelegen. De etsen hadden een cataloguswaarde van 31.000. In de Stolbergstraat in Haarlem werden gistermiddag de beide ge stolen etsen van Rembrandt terug gevonden. Zij waren niet bescha digd. De vier dagen na de diefstal gearresteerde dader heeft eerst thans een bekentenis afgelegd. Op zijn aanwijzingen is de politie in de Stolbergstraat gaan graven. HAARLEM, 12 april Toen Gustav Mahler in 1897 op zevenendertig- jarige leeftijd directeur werd van de Weense hofopera stond hij op het top punt van zijn roem. Wenen gold nog altijd als het grootste muziekcentrum van Europa; dirigent-directeur wor den van de opera daar, mocht een musicus beschouwen als het bereiken van de hoogste trap op de artistieke ladder van het toenmalige muziek leven. Voor Gustav Mahler, met zijn overigens zeer gecompliceerdt natuur, brak de zon door. Het leven werd voor hem (zo lang als het duurde) goed. Na enige jaren van hard werken ais leider van deze instelling, begon zijn geest zich weer bezig te houden met componeren. Hij zette zich aan het schrijven van zijn vierde sym fonie. Het kon niet anders of het moest een blij stuk worden. Mahler heeft er zijn hart dan ook in uitge zongen. En nu kan men in onze tijd tegenover Mahler's kunst staan hoe men wil, één ding valt niet te ont kennen, dat de ongeveer veertig jarige componist een stuk muziek heeft geschreven dat aan melodieën- rijkdom zijn weerga niet vindt. Een adagio als het derde deel uit deze symfonie, doet de toehoorder huiveren van ontroering. Wij hebben gister avond in de Haarlemse concertzaal deze ontroering ondergaan, toen Henri Arends met het Noordhollands Phil- harmonisch orkest een zeer verzorgde uitvoering van Mahler's meest gelief de symfonie gaf. Mede dank zij de sublieme zang van de Engelse zange res Jennifer Vyvyan viel er veel aan schoonheid te genieten. Dit was overi gens ook reeds voor de pauze het geval toen Jennifer Vyvyan een ver tolking gaf van de cantate „Jauchzet Gott in allen Landen" van J. S. Bach Haar zang was prachtig van stijl en technisch van voorname allure. Het orkest liet zich verder nog in Mozart's symfonie in C grote terts, de zoge naamde ^.Salzburger" van zijn beste zijde horen. J.L. AMSTERDAM, 12 april. De beur» was vandaag voor het eert ssinds lange tijd lager. De reactie was over het al gemeen echter van zeer bescheiden om vang. Aanleiding voor de iets zwakkere semming vond men in de uitlatingen van president Kennedy, welke op een verscherping van de houding van Ame rika jegens de Cubaanse president, Fidel Castro, wezen, als ook in het Russische ruimtevaartsucces. Wat dit aatste lbetreft achtte men een psychologische weerslag op de Ameri kaanse openbare mening niet uitgeslo ten. aAn de andere kant zal het Rus sische suces de Amerikanen waarschijn lijk echter tot een grotere krachtsin spanning inspireren, zodat de vraag over de wijze waarop de Amerikaanse beurs het sensationele nieuws zal opne men, toch geen definitieve uitspraak kon worden gedaan. Dat de reactie het zwaarst aankwam bij Hoogovens kon na de recente koers stijging van dit aandeel niet verbazen. Er moest voor dit fonds een veriles van ruim 50 pnt. worden genoteerd. Philips en Unilever waren slechts 8 a 10 pnt. alger en AKU is ongeveer 6 pnt. ge daald. Verder moesten aand. Kon. Pe troleum een have lgulden prijsgeven. Van de scheepvaartaandelen lag Van Nievelt Goudriaan flauw in de markt wegens teleurstelling over het onver anderde dividendvoorstel van 6 pet. De koers van dit fonds lag begin beurs ca. 15 pnt. onder het vorig niveau. Voor H.A.L. en Scheepvaart Unie trad een reactie van 2 a 3 pnt. in. De staats- fondsenmarkt was goed prijshoudend. Vorig opening 12/4 HEEMSTEDE, 12 april De afde ling Heemstede van het Wit-Gele Kruis heeft gisteravond in het gebouw „Nieuw Berkenrode" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. De zeer ge ringe belangstelling, welke voor deze vergadering bestond, ontlokte aan een der aanwezige leden de vraag of de wij ze waarop de uitnodiging was geschied wel de juiste was. Van de zijde van het bestuur werd geantwoord, dat het ont breken van de belangstelling moet wor den gezien als een blijk van groot ver trouwen in het bestuursbeleid. De vergadering stond onder voorzit terschap van de heer H. Oomen, die in deze functie is benoemd als opvolger va de overleden voorzitter J. H. M. Peeper- korn. Het nieuwe huishoudelijk regle ment werd vastgesteld in de statuten gewijzigd. Het ledental gaf een lichte stijging aan en bedraagt thans 1800. Voorzitter H. Oomen deed de toezeg ging dat het bestuur zich er voor zal in spannen, dat de dienst van het Wit-Gele Kruis zowel de zorg voor de werkelijk zieken als de preventieve gezondheids zorg zal omvatten. JEUGD EN MUZIEK Maandag 17 april houdt de afdeling Haarlem van Jeugd en Muziek haar speelavond in de kantine van het spoorgebouw aan de Kleverlaan. Na de pauze spreekt de heer P. Zwaanswqk over zijn in drukken van het congres te Milaan. De ets „Drie boerenhuizen" van Rembrandt, die vrijdag 8 december 1960 uit het Haarlemse Teylermuseum werd gestolen, samen met de Rembrand-ets „Boeren hoeve met grote bomen". Gisteren zijn de etsen teruggevonden in een tuin nabij het gebouw van de provinciale planologische dienst in de Stolbergstraat. HAARLEM, 12 april De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem KNBB. 3e klasse kader 38/2. dat door de B.C. 1939 - Bloemendaal georganiseerd wordt luiden: H. Dekker C. Philippo W. Luiten Ch. Broertjes W. Luiten J .Perukel Ch. Broertjes C. Philippo (Advertentie) 4% Ned I960 1 4'/, Ned 1959 414 Ned 1961 Staffel .947 B.N.G. Won.Douwt. 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned Kabel Philips Gem bez Unilever Wiltod Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr Kon. Petroleum 50 Hoïl. Amerika Lijn lava Ch P.L K.L.M. Kon Ned Stoomb. Mil K.P.M. Ned. Stoomv Mij v. Nievelt v Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven 57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 II 2% Amsterdam '56 II) 2% Amsterdam '59 2% R.dam '57 Alb Heyn KI obl 111% 365 121% 146% 522 442 905 174.91 800 444% 1182% 570 755 1175% 903 331 548 750 157.6' 181% 196 95 220% 189% 200 178 374% 166 187% 147% 113 82% 95% 95% 98% 100 127% 1128% Anaconda Copper Bethlehem Steeï Chrysler Corp General Electric Genera] Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater U.S. Steel Stemming 10/4 11/4 57 58 47 47% 44% 45% 62% 64% 47'/4 47% 8654 89% 26% 26% 31% 31% 61% 62% 62 61% 43% 43% 4454 44 23% 23% 51% 51% 49% 49% 2614 2514 N» CO co 89% orilshm •--„nfl In de taveerne „In het Goede Uur aan het Nieuwe Kerksplein kan men iedere avond tussen 9 en 10, één uur kamermuziek of grammofoonplaten be luisteren. Gastheer Grommers heeft het experiment geruime tijd geleden aange durfd en gezien de wijze waarop men luistert, mag men van een bijzonder ge slaagd initiatief spreken. Immers het luisteren naar muziek ook al gebeurt HAARLEM, 12 april Binnen een I en tweeëntwintig welpenhordes. De op- week nadat de jaarlijkse tweedaagse -r ■--- -r- padvind(st)ersactie „een heitje voor een karweitje" is gehouden, hebben de lei ders hun afrekeningsstaten bij de dis trictsleiding ingediend. Daaruit kan wor den opgemaakt, dat de opbrengst hoger is dan in voorgaande jaren. De opbrengst van de vorige week don derdag en vrijdag in het district Haar lem van de V.K.J.B. gehouden actie, bedraagt in afgeronde getallen naar de districtscommissaris hopman W. J. A. M. Smit ons meedeelde 3600,-. Hiervan hebben de welpen (jongens van acht tot twaalf jaar) 2200 „verdiend"; de verkenners (twaalf tot zeventien jaar kwamen tot 1400,-. Aan de actie namen deel achttien verkennerstroepen brengst was beduidend hoger dan in 1960 en voorgaande jaren. Naar wij van de hoofdleidster van de Nederlandse Gidsen Beweging, mejuf frouw J. Roozekrans, vernamen, kan de opbrengst van deze organisatie eerst begin volgende week bekend worden. In het district Haarlem hebben de le den van de vereniging De Nederlandse Padvinders dit jaar 4137.48 (vorig jaar 3616.83) bijeengebracht. De welpen verdienden ƒ2595,45 (ƒ2366,74) en de ver kenners 1542.03 1250,09). Het hoog ste verdiende bedrag was bij de wel pen voor Nico Taams, groep De Came- rons, met 33,-; hoogste bq de verken ners was Rob Valbracht, Bakenesser- groep, met ƒ52,50. dit via de fonografische weergaveis een belangrijke schakel in de muzikale opvoeding. De musische be'®ve,"1f luisteren" wordt door het aan de muziek in de werkclqke actief luisteren. Het programma van deze week be vat de z.g. parodistische Koffiekantate van Bach, welke als titel draagt „Schweigt stille, plaudert mcht Ken vermaning, die beslist met voor het auditorium is bedoeld, want niet vaak werden wij met een dergelijk intensief luisterend publiek geconfronteerd. De komisch getinte kantate Bach schreef dit werk in 1732 voor het onder zijn leiding staande studentengezelschap Collegium Musicum te Leipzig wordt iedere avond door de voorzitter van Die Haerlemsche Musyckcamer" de heer Stenger op goed gedocumenteerde wijze ingeleid. Daar iedere bezoeker de tekst ter hand gesteld wordt, krijgt men een goed inzicht hoe men in de 18e eeuw over koffie dacht. Doch dit mag geen enkele muziekliefhebber tegenhouden om deze week 's avonds „In het Goede Uur" binnen te stappen en onder het genot van deze zwarte drank eens te luisteren naar de voortreffelijke repro- duktie van Bachs Koffiekantate. HEEMSKERK, 11 april Op een stuk land, gelegen tussen de Benelux- laan en de Hoogdorperweg werden een ooi en vier lammeren, die eigendom waren van de heer G.D., door een hond aangevallen. Drie lammeren werden zodanig toe getakeld, dat zij ter plaatse aan de opgelopen verwondingen bezweken; de ooi moest worden afgemaakt. Het laatste dier bleef na de slachtpartij onvindbaar. In het nationale park Sjikotsoe Doya op het noordelijkste eiland Hokkaido van Japan ligt temidden van de sneeuw de geneeskrachtige warme bron Noboribetsoe, waarin men temidden van een winters berglandschap heerlijk kan zwemmen. Volgens berichten uit Japan betreft het hier de grootste warme bron van aeheel Azië.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3