PROVINCIALEN IN DE GROTE STAD „DE DAME MET HET HONDJE", Russische nostalgie VIJFTIG JAAR KEURINGSDIENST VAN WAREN Aóemda voor Haarlem en om&vinj CAMPARI TAXI 13000 De onsterfelijke sheriff Doorbraak „Voor liefde geschap en Prolongatie en reprises II Programma in de H.V Eindexamens Middelbare Scholen in Haarlem en omgeving Tegelunie in een nieuw pand ATAX-TAXI ZATERDAG 15 APRIL 1961 PAGINA 2 Rembrandt Apotheken en dokters diensten Overveen 1.2.3.4.5. Roxy Lido Frans Hals Studio H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Kampeershow Films Toneel Muziek Oiversen Tentoonstellingen bitter l'aperitivo Zó uit het zonnige Italië. goed gekoeld. Pour of met soda-water of in cocktails Beeldje voor St.-Bavo- Oost Huldiging jubilarissen „St.-Bonifacius" in hef nieuw 0PTI6IEN WEBER Kanoën Jaarlijkse Bollentocht van de „Spaarnevogels" Biljarten Kampioenschap 3e klas 38/2 district Haarlem e FILMJOURNAAL Amerikaanse filmers schrikken er niet voor terug, nu en dan de minder prettige kanten van hun land te laten zien en al zullen zij zich om wille van de dramatische handeling wel eens aan een eenzijdige voorstelling van zaken of zelfs aan overdrijving schuldig ma ken, toch kan men zich niet onttrek ken aan de indruk, dat er achter al die zwarte verhalen een grond van waarheid schuilt. Het beeld, dat in de film „The Rat Race" van New York als trekpleister voor de jeugd uit de provincie wordt opgehangen is al bijzonder zwartgallig en in elk geval eenzijdig. Mogen we Robert Mulligan, de regisseur van de ze in technicolor opgenomen film gelo ven, dan bestaat de bevolking van New York uitsluitend uit een verzameling aasgieren, oplichters, dieven en profi teurs, die van een corrupte politie niets en van hun geweten nog minder hebben te duchten, als ze onnozele provinci- aaltjes, die naar de grote stad zijn ge- Advertentie) Waarom neemt U geen brood van VERMAAT *ls VERMAAT's brood het beste is? Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein, tel. 60800; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout Apotheek, Overveen, tel. 16760, Apotheek Schotsmann, Binnenweg 206, tel. 38320. Doktersdienst: Indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathèt, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. Lasschuit, Heemsteedse Dreef 113, Heemstede, tel. 39666. Dierenarts: dr. J. Baljet, Kenaupark 13. tel. 14524. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141; Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhoui Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst:: P. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37. tel. 39903: A. van Lier Pieter Aertzlaan 6. tel. 39805. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemendaal- «eweg 17, telefoon 54003. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloe- mendaalseweg 223, tel. 50158. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Halte- •traat 8, tel. 2389. Doktersdienst: J. F. Zwerver, Julianawee la. tel 2499. Bennebro^k Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 6430. Santpoort Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 02560—8284. Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 02560-8570. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht komen om carrière te maken, van hun laatste bezit en van alle illusies bero ven. Pete Hammond, een jonge musicus, is zo'n jeugdige iedealist, die al heel spoedig na zijn aankomst in de stad zjjner dromen ontdekt, dat deze hem alleen een binnen de grenzen van zijn bescheiden beurs vallend onderdak wil verlenen ten koste van een ander, die er nog erger aan toe is dan hij. Die ander is Peggy Brown, een meisje, dat als model en danseresje alleen maar schulden heeft gemaakt, omdat ze hard nekkig weigert de brede weg te betre den, die is geplaveid met gemakkelijk verdiende dollars. Begaan met haar lot, weet Pete, die zich verantwoordelijk voelt voor het verlies van haar kamer, haar over te halen om deze tijdelijk met hem te de len, tot zij een geschikt onderkomen heeft gevonden. Op haar beurt komt zij de musicus te hulp, als hem zijn kostbare instrumenten worden ontsto len op het moment, dat hij een voor delig engagement kan krijgen. Daar door raakt zij echter nog dieper in de schuld bij de louche eigenaar van een dancing, die eenzame zakenlieden van buiten tijdens hun verblijf in de grote stad van vrouwelijk gezelschap voorziet. Niettemin blijft Peggy, trouw aan de jonge musicus, van wie zij is gaan houden, weigeren om aan dit lu cratieve bedrijf mee te werken. Als haar schuldeiser tenslotte op de ma nier, die in zijn kringen gebruikelijk schijnt te zijn, met haar probeert af te rekenen, komt Pete tussenbeide. Sa men weten ze met hun laatste bezittin gen de man tevreden te stellen en sa men zullen ze trachten zich een be staan in het harde New York te ver overen. Robert Mulligan, die voor de hoofd rollen de beschikking had over Tony Curtis en Debbie Reynolds en die zijn film stoffeerde met interessante typen als de caféhouder Mac (Jac Oakie), de huisjesmelkster Soda (Kay Medford) en de eigenaar van de dancing (Don Rick- les) heeft de sfeer van ontgoocheling en verlatenheid, die twee jongemensen te midden van een hardvochtige, alleen op eigenbelang beluste wereld tot el kaar brengen raak weten te treffen. De oplossing van hun problemen verloopt echter volgens de veel betreden paden van de Hollywoodse romantiek en wordt meer dan de dialoog en het spel van de acteurs dan door de beeldep voorbe reid, wat afbreuk doet aan de geloof waardigheid en een verantwoorde dra matische spanning. Een lichtpunt van „Avontuur in New York", waarin de Amerikaanse samen leving weer eens op haar zwartst wordt afgeschilderd is intussen, dat er hier in tegenstelling tot de meeste van der gelijke „openhartige" films, wordt ge suggereerd, dat er v.oor de beide hoofd personen nog een kans op een hoopvolle toekomst is weggelegd. Alleen is het jammer, dat in een samenleving, zoals die in de film wordt afgeschilderd, hun moeilijkheden waarschijnlijk dan pas goed en in verdubbelde mate zullen be ginnen. mini „De onsterfelijke sheriff" is weder om een western. Een goede zelfs in die zin dat het goede weer uitbundig over wint en het kwade meedogenloos wordt gestraft. Het gaat hier om een uitzon derlijke gerechtsdienaar, die met zijn pistool in de hand zijn ruwe en onge disciplineerde omgeving op de knieën dwingt. Zoals bij dit soort films geluk kig steeds meer gebruikelijk wordt, is ,,De onsterfelijke sheriff" in goede kleuren opgenomen, die beslist functio neel gebruikt zijn. In Roxy, 14 jaar. In Lido draait vanaf vandaag de film „Doorbraak", een reprise van de voor treffelijke oorlogsfilm met documentai re inslag over de doorbraak va nde ge allieerde legers na de invasie in 1944. Aanvankelijk was aangekondigd, dat in deze bioscoop deze week de film „Blan ke vrouw in de jungle" zou draaien. Gisteren bleek echter dat het exem plaar dermate beschadigd was, dat ver dere vertoning niet verantwoord mocht worden geacht. In de plaats daarvan wordt nu de „doorbraak" gedraaid, de film die destijds in ons land sterk de aandacht heeft getrokken. Lido, 18 jaar. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „Voor liefde geschapen" heet de Griekse film, welke in het Frans Hals theater draait. De titel slaat op een cabaret-juffrouw, die op nogal kwaljjke wjjze die liefde interpreteert. Zij heeft al menige vriend versleten, als zij naar de indruk van haar omgeving ernst schijnt te maken met haar laat ste aanwinst. Maar ook die laat zij staan, drijft hem zelfs de dood in, als zjj op een onwaarschijnlijke manier kennis maakt met een voetballer. Hij denkt ook deze partij gewonnen te heb ben. De bruiloft is in zicht, maar hij wacht bij het altaar vergeefs op zijn bruid, die intussen op stap blijkt ge gaan te zijn met een andere jongen. Dat kan natuurlijk zo niet doorgaan. Er moet" een eind aan komen. Dat komt tegelijk met het eind van het meisje, als de bedrogen bruidegom zijn bruid neersteekt en haar sterven met vele kussen begeleidt. Een vulgaire geschiedenis dus, wel ke scherp contrasteert met de folklo ristische sfeer, waarin de Grieken het verhaal gehuld hebben. Een werkelijk drama komt er niet uit. De film is traag, niet tragisch. Nee, de Grieken moeten zich geen Franse allures aan meten. Gewoon Griek blijven met de Grieken. Nu heeft de K.F.C. moeten zeggen: strikt volwassenen. De film „Ben Hur" in Cinema Pala ce is opnieuw geprolongeerd: een uit stekende en spectaculaire bijbelparafra se. A.l. Minerva draait tot en met mor genavond „Soldaten in nylons", een nogal Kluchtige soldatenfilm. 14 j. Morgen en woensdagmiddag kunnen de jonge ren er genieten van „Mijn vriend Ka zan". A.l. Maandagavond wordt een re prise gegeven van de uitstekende film „Le diable au corps". Str. Volw. Woens dag- en donderdagavond draait de knap pe comediefilm „Eens in de honderd jaar..." 14 jaar. uiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuinmiiimnn Heel de nostalgie van het Rusland rond de eeuwwisseling dat wij zo goed kennen uit het werk van Tsjechov en zijn tijdgenoten ademt de film „De da me met het hondje", gebaseerd op een novelle van deze grootmeester van de vertelkunst. Wij kennen deze sfeer van onDestemdheid en neerslachtigheid voor al uit zijn toneelstukken die hier zo'n gedetailleerde opvoering kregen onder de regie van Scharof. Eenzelfde sobere en sombere tekening treft men aan in deze film van de hier onbekende Jossif Chejfiz, een groot talent, dat zijn verhaal vertelt in nuances van grijs, uit stekend geëigend voor dit broze gege ven, dat op de rand van het melodra ma zou balanceren als de beheersing van de regisseur niet voor een juiste dosering van het drama en de men selijke zwakheid zorgde. Er gebeurt niet veel in deze film, Advertentie Waarom neemt U geen brood van VERMAAT als VERMAAT's brood het beste is? Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 uur. St.-Antonins: N. Groenmarkt: 6.30. 7.30. 8.30 H.. 10. 11 en 12 uur. H. Jozef. Jansstraat: fi 45 8. 9.15 H„ 11 u. 12 en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans Spaarne: 6. 7.30. 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan. A'damstraat: 5.15 7. 8.15. 9.30 H„ 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30 8.45 H. 10.30 er 11.45 uur. 18 uur avond mis H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. H.H. Elisabeth en Baroara. P. Kruger straat: 7 7.45 9 H.. 10.45 en 12 uur H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30. 9 H„ 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30. 8.45 H„ 10.15, 11.30. H.H. Petrus en Paulns: 7 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Atlerh. Drieëenheid: 7.30. 9 H.. 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 1.30. 9 10 30 H„ en 12 uui AERDENHOUT: 7.30 9 H. en U uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9 H. en 11 uur ZANDVOORY Huis tn de duineD; 8.45 uur OVERVEEN: 7. 8. 9 H., 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE. (H. Bavo): 7.30 8.3U 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE J L. Vrouw Bemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H BENNEBROEK.: (H. Jozef) 6.45, 8, 9.15 H„ en 11 uur. VOGELENZANG: (OL.Vr. Hemelvaart) 7.30, 8.30 en 10 uur H. Een schuldeiser komt op de voor New York blijkbaar gebruikelijke wijze afreke nen met zijn debiteur in de film „Avontuur in New York". evenmin trouwens als in vrijwel al het werk van Tsjechov. Hij wordt bepaald door stemmingen, door sfeer, nauwge zet en met veel gevoel voor het détail gerealiseerd. De ontmoeting van een man en vrouwieder getrouwd, in de badplaats Yalta is de aanloop tot een flirt, die spoedig verandert in een gro te liefde. Het eerste samenzijn wordt gekenmerkt door een heftig zelfverwijt en een grote schaamte van de zijde van de vrouw. Zij heeft echter niet de kracht aan de verhouding een einde te maken. En _zo wordt deze voortgezet met heimelijke ontmoetingen in een schamele hotelkamer. Beiden vechten tegen de passie die in hen woedt. Maar beiden kunnen er niet tegen op. En zo komt deze liefde onbarmhartig te staan in het teken van de onereuze verhou ding die aan alle kanten schade aan richt, óók aan de karakters van dege nen die haar bedrijven. Het slot is even uitzichtloos als het begin. De man en de vrouw gaan uiteen, voor de zoveel ste maal, vol melancholie. Zullen ze el kaar weerzien? Men mag dit wel ver wachten, want deze zwakke karakters zullen, geen weerstand kunnen bieden. De uitzichtloze affaire zal zich voort slepen. Dit drama kent geen einde. Dit hachelijke gegeven wordt vrijwel alleen gespeeld door de man en de vrouw, twee hier onbekende Russen, die door hun ingehouden spel en hun raak getroffen type het verhaal veel reliëf geven. Chejfiz zorgt voor een buitengewoon mooi getroffen sfeer, in het zonnige Yalta, waar de stille da me met haar hondje een frele en pre cieuze verschijning is, in het winterse Moskou waar de man de huiskamer ontvlucht en vergeefs gemoedrust zoekt bij vrienden, en in de schouw burg van de woonplaats van de vrouw, waar haar man, die ambtenaar is een lakei, zegt zij, in al zon geringe onderdanigheid te kijk wordt gezet. Maar het meest treft wei de uitbar sting van zelfverwijt bij de vrouw bij het eerste samenzijn met de man, een uiting van wanhoop en ook van zelfbe klag die ontroert. Het is wel duidelijk dat deze zeer verzorgd gemaakte film, die een gooi doet naar het meesterschap, slechts ge schikt is voor volwassenen. Studio. HEEMSTEDE, 15 april Advertentie Waarom neemt U geen brood van VERMAAT als VERMAAT's brood het beste is? CINEMA PALACE: „Ben Hur", 14 Jaar. (3e week); gew. aanv. tijden. Dag. 1.30 en 7.30 uur. FRANS HALS: „Voor liefde geschapen", str. volw. 2. 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Doorbraak, 18 jaar; 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 u. LUXOR: „The world by night", oDtraden. Do.-cyclus, 2, 7 en 9.15 uur: „De prins en de showgirl", str. volw. REMBRANDT: „Avontuur in New York", volw. 2, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: „De onsterfelijke sheriff", 14 j. Ma. t.m. do.: ,,De drift in het bloed", ontraden. 2.30, n en 9.15 u. Zo. 2 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „De dame met het hondje", 18 j. 2.15, 7 en 9.15 u. Zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 u. MINERVA: zaterd. en zond. 7 en 9.15 u.: „Soldaten in nylons". 14 j. Zo. 2, 4.15, wo. 2.30 uur: „Mijn vriend Kazan", a.l. ma. 8.15 uur: „Le diable au corps", str. volw. wo. en do. 8.15 uur: „Eens in de honderd jaar, 18 jaar. Zaterdag 15 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater in „Lijmen" van Willem Elsschot, bewerkt door Manuel van Loggem. Onder regie van Fred Engelen geeft Theater een voortreffelijke voorstelling van dit stuk. waarin oplichtingspraktijken in het re- ciame-vak op satyrische wijze aan de kaak gesteld worden. In de hoofdrollen: Elly van Stekelenburg, Ingeborg Elzevier en Lo van Hensbergen. Voor jeugdige kij kers minder geschikt. Zondag 16 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater in „Het Hemelbed" van Jan de Hartog Regie: Mieke Verstraeten. In de hoofdrollen: Lily Bouwmeester en Kees Brusse. Maandag 17 april Conncertgebouw, 8 uur: Toneelvereniging „Plus XI" in „Ninotchka" van Melchior. Langyel. (R.K. Commissie „De Vrije Tijd). Maandag 17 april Stadsschouwburg, 7.15 uur: Operettege zelschap „Diogé" in „Gravin Maritza" van Emmerich Kalman. Maandag 17 april Restaurant Brinkmann, 12 tot 2 uur: Lunchbijeenkomst Ned. Maatsch. voor Nij verheid' en Handel. Lezing van drs. P. Mi-urik over het onderwerp: „Enkele fa cetten van de toekomstige economische ont wikkeling van Haarlem". Concertgebouw, 2 en 19.30 uur: Bejaar- denfeest Stichting Adoptie Commissie Be jaarden. CruquiusMuseum, Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953. Geopend dag. van 9—12.30, 13.30—17 uur. Zo. van 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, Ki Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 1012.30 en van 13.30—17 uur; zo. van 14—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Hadnetuse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur; zo. van 1317 uur, t/m 22 mei dagelijks van 20.30 tot 22.30 Speciale avondopenstelling. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Feeëriek belichte en met bloemen versierde binnenhof. Oude gevels in floodlight. Speciaal arran gement van Hals' meesterwerken. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi neralen. 31-toons Fokker-orgel Geopend ie dere werkd. beh. maandag van 1115 (Advertentie) Na een korte, hartelijke toespraak reik te de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, gistermiddag dr. G. Tierie de hand om hem geluik te wen sen met het vijftigjarig bestaan van zijn Keuringsdienst van WarenEr bestond een ruime belangstelling voor de recep tie welke te dier gelegenheid gistermid dag in de ridderzaal van het Haarlem se stadhuis werd gehouden. Er werden vele vriendelijke woorden gesproken en de 38 gemeenten die samen de kring vormen, welke door de Haarlemse Keu ringsdienst wordt verzorgd, boden bij monde van wethouder S. Menken van- Leiden een tweetal deurpostlantaarns aan voor het gebouw van de Keuringsdienst aan de Nieuwe Gracht in Haarlem. Maar verder waren er zeer velen, die op een of andere manier bij het werk van de dienst betrokken zijn: functionarissen van politie en justitie, de GGD en an dere gemeentelijke diensten, verschil lende bedrijven en vooral de huisvrou wen, die vertegenwoordigd waren door de oud-presidente van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, mevrouw A. HamakerWillink. In de toneelzaal van „Nieuw Berkenrode" wordt tot en met zondag een camping- show g.juden van het Sportmagazijn Gretha de Bruyn. De liefhebbers van de kampeersport zullen hier alles van hun gading aantreffen. Men vindt er een grote verscheidenheid aan tenten en kampeermateriaal, en zowel voor de bescheiden beurs ais voor degenen die het wat luxueuzer willen doen, bevat de expositie een ruime keuze. De kampeerders die er graag met een eigen vaartuig op uit willen trek ken, kunne kiezen uit velerlei modellen rubberboten. Men kan zo'n boot als een klein pakje mee op reis nemen, hetgeen ook het geval is met de ten ten, ongeacht of dat nu een eenvou dige twepersoons tent is, dan wel een luxe bungalow. De kampeersport heeft in de na-oorlogse jaren een grote vlucht genomen. Dat is aan een ex positie als deze duidelijk te merken. Was de kampeerder tot voor enkele jaren nog aangewezen op zfjn primus, thans kunnen de maaltijden worden bereid op gasbranders met een brand duur tot 70 uur. Bij de grootste ten ten is er op gerekend om een apart overdekt plaatsje te reserveren vooi de auto, zodat men ook daar geen zorg over hoeft te hebben. We kunnen de kampeerders aanbevelen dit week einde eens 'n kijkje op de camping show te nemen. Men zal er beslist geen spijt van hebben. De expositie is geopend tot vanavond 10 uur en zondag van 's morgens 11 uur tot 's middags 5 uur. uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 09: Oude religieuze Kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal „In t goede uur" Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein: Expo sitie van tekeningen van Peter Vos. Dag ook zond geopend van 1022 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van colla ges. wandkleden, pastels en schilderijen van Jo Kruyder-Bouman. (t.m. 21 april). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland, rd: Expositie van schilderijen en teke ningen van Mies van Oppenraay. Geopend dag. van 917 uur en ma., wo. en vrij. van 68 uur. (t.m. 22 april). (Advertentie) Uen.vert. O. Ognibeni Co., A'dam IA: BSMDSK, Geel Wit—VVH. B: Hillegom 2HBC 3, Kennemers 3—DIO 2, Be -erwijk 2Stormvog. 4, DEM 3 Schoten 3. 2 A: Halfweg—DIOS, SVY—VI. Vo gels. B: Ripperda 3RCH 5, BI. daal 3—EHS 2. D: VSV 4—HFC 4, DCO 3— RCH 6, ADO 3—THB 2. 3 A: Stormvog. 6VI. Vogels 2, Spaar- nestadBeverwijk 4, VVH 2DEM 5, EDO 6—SVY 2. B: EHS 3—HFC 6, HeemstedeRipperda 4, ADO 4Vel- sen 3. C: Ripperda 5DSS 2, Halfweg 2—HFC 7, HBC 4—Hillegom 3. E: VSV 5Kennemers 5, EDO 7Bever wijk 5, BI. daal 4—THB 3, Kinheim 4 Onze Gez. 3. F: Kennemers 6EDO 8, Aliance 2Spaarndam 3, DIO 3 VSV 6, ICinheiin 5—Velsen 4. G: SHS 2—BSM 3, Zandvoortm. 5—v. Nispen 2, Heemstede 2—DSS 3, Concordia 3— DIO 4. H: BSM 4—HFC 9, TZB 2— DCO 5. 4 A: EHS 5—NAS 4, DSOV 2—Bloe mendaal 5, TYBB 6—Concordia 4. B: Onze Gez. 4—HBC 5, C: DIO 5—DSS 4, Vog. zang 3VI. Vogels 3, Concordia 5—VVH 3. D: TYBB 7—VI. Vog. 4, Ter- rasvog. 4DSOV 3. E: TZB 3Geel Wit 3, EHS 6—Hoofdd. Boys 3. F: TYBB 8—HBC 7, Concordia 6—Sp. Vogels 3, G: Stormvog. 7—Velsen 5. H: DEM 6 Beverwijk 7, Ripperda 8Onze Gez. 5, I: Velsen 6—Waterloo 4. J: Renova 5 DSS 5, v. Nispen 3Nw. Vennep 3, Spaarnestad 4Vog. zang 4. K: Onze Gez. 6—Schoten 7. L: DSB 5—SHS 4 M: DSK 4—Vog. zang 5, Hoofdd. Boys 4—THB 5, EHS 8——Geel ^rit 4. N: Spaarnevog. 4—Geel Wit 5. Jeugd A: Haarlem a—HBC a, Scho ten a—Stormvogels a, Velsen a—EDO a Jeugd B: HFC aRCH a, Kennemer- land aConcordia a, Kennemers a Onze ^z. a. Junioren: 1 A: IEV a—ADO a. C: TYBB a—HBC b, TZB a—Geel Wit a, Vog. zang a—NAS a. 2 A: Beverwjjk bVelsen d, DEM c Stormvog. c. B: Geel Wit b—DIOS a, Concordia bHBC c. 3 A: Kinheim b—Kennemers c, DEM dADO d, ADO cStormvog. d. B: Alliance bConcordia c, Onze Gez. c TZB b, HBC d—BSM b. C: TYBB g— Concordia d, HBC eConcordia f, TYBB eConcordia e, Onze Gez. d HBC f. F: Velsen g—IEV b. HAARLEM, 15 april Wethouder D. J. A. Geluk zal woensdag 19 april, 's middags om vijf uur, officieel het door de beeldhouwer Theo Mulder vervaardigde beeld „Noach" onthul len. Het beeld staat bij het complex woningen van de woningbouwvereni ging „St.-Bavo-Oost" aan de Hannie Schaftstraat bij de hoek Schipholweg- Prins Bernhardlaan. HAARLEM, 15 april Het rooster van de eindexamens van de middelba re scholen in Haarlem en omgeving is als volgt samengesteld. Triniteitslyceum - Gymnasium: 27 juni tot 1 juli. Gecommitteerden dr. L. M. P. de Rijk (Amersfoort), prof. dr. H. L. M. van Rooijen (Amersfoort), dr. H. H. Buzeman (Amsterdam) en mejuffrouw dr. J. M. van Brink (Utrecht). H.B.S.-a; 3 tot 8 juli. Ge committeerden dr. H. Mulder (Delft), 'J. C. Hoogheid (Rotterdam) en mejuf frouw J. K. Bakker (Amsterdam). H.B.S.-b: 12 tot 19 juni. Gecommitteer den prof. H. Th. M. Leeman (Amster dam), mevrouw dr. W. J. Holmes- Kamminga (Badhoevedorp) en dr. L. Drukker (Arnhem). Mendelcollege - H.B.S.-a: 21 tot 26 juni. Gecommitteerden dr. J. F. J. van Tol (Amsterdam), dr. D. H. Peere boom Voller (Overveen) en mevrouw P. H. Kuil-Fischer (Bloemendaal). H.B.S.-b: 4 tot 11 juli. Gecommitteer den dr. H. A. Gribnau (Haarlem)ir. J. H. van der Have (Haarlem) en me juffrouw dr. M. Prins (Amsterdam). Sancta Maria - Gymnasium: 8 tot 10 juni. Gecommitteerden dr. L. M. P. de Rijk (Amersfoort), prof. dr. H. L. M. van Roojjen (Amersfoort) en dr. M. P. Vrij (Eindhoven). M.M.S.: 20 tot 29 juni. Gecommitteerden drs. H. Eggink (Amsterdam), mejuffrouw D. C. Fijan (Hilversum) en jkvr. A. M. J. van Be- resteijn (Zeist). Seminarie Hageveld - Gymnasium: 17 tot 24 juni. Gecommitteerden dr. A. B. Breebaart (Wassenaar), prof. dr. J. G. Bomhoff (Leiden), dr. H. A. Grib nau (Haarlem) en mejuffrouw dr. J. M. van Brink (Utrecht). Pius X-college - Gymnasium: 30 mei tot 2 juni. Gecommitteerden dr. H. Bol- kestein (Bergen), prof. dr. H. Smits kamp (Amsterdam) en drs. M. L. Pot ters (Amsterdam). H.B.S.-a: 14 tot 19 juni. Gecommitteerden J. W. Postma (Heiloo), M. J. Roggeveen (Alkmaar) en ds. W. G. Reddingius (Purmerend). H.B.S.-b: 26 tot 29 juni. Gecommitteer den dr. L. Lips (Tilburg), drs. D. F. Winter (Amsterdam) en dr. J. Kooi (Amsterdam). Kennemer Lyceum - Gymnasium: 29 mei tot 3 juni. H.B.S.-a: 27 juni tot 1 juli. H.B.S.-b;-4 tot 8 juli. Jac. P. Thysselyceum - Gymnasium; 29 en 30 mei. H.B.S.-a 26 en 27 juni. H.B.S.-b 11 en 12 juli. Gemeentelijk Gymnasium - 26 tot 30 juni. Kennemer Lyceum - Gymnasium: 29 mei tot 30 juni. H.B.S.-a: 27 juni tot 1 juli. H.B.S.-b: 4 tot 8 juli. M.M.S.: 3 tot 12 juli. Jac. P. Thysselyceum - HAARLEM, 15 april Eerder dan het plan was werd gistermiddag het nieuwe pand van de N.V. Tegelunie aan de Bloemhofstraat geopend door de ont hulling van een tegel-mozaïek-wand De heer H. P. A. Balm sr., directeur van de N.V. Tegelunie, heette alle ge nodigden hartelijk welkom in de show room, die deze middag herschapen leek in een bloementuin. Hierna was het woord aan wethouder Schippers, die on der grote hilariteit van de aanwezigen verklaarde, dat er niet veel meer te openen viel. De heer Schippers zei evenwel als wethouder van Economi sche Zaken bijzonder verheugd te zijn over de nieuwe zaak, waarvan het aan zien bijzonder fraai van lijn en uitvoe ring is. Als Wethouder van Volkshuis vesting ging zijn belangstelling vooral uit naar de keramische en plastische te gels, die uitmuntend passen in de moder ne woningen. Tot slot bracht wethouder Schippers namens het college van B. en W. zijn gelukwens uit met de nieuwe be huizing van de Tegelunie. De wethou der was hierin niet de enige, want de gehele middag kwamen felicitaties bin nen van vele relaties. Op 1 januari 1958 werd de N.V. Tegel unie opgericht. De N.V. was gevestigd in een houten gebouwtje in Lisse, dat een jaar later werd uitgebreid. Al spoedig werd dit te klein en in 1960 werd het zoeken naar een geschikte ruimte bekroond door de aankoop van het pand aan de Bloemhofstraat waar voorheen een schoenfabriek was geves tigd. Ongeveer een half jaar is er door het aannemersbedrijf G. Joh. Broertjes gewerkt. Naar ideëen van ir. K. F. G. Spruyt is het oude pand nu veranderd in een wit, modem gebouw met een ge heel nieuw front. Op de plaats van de oude afrastering is nu een ruime par keerplaats. De verhuizing van Lisse naar het gro tere gebouw in Haarlem was dringend noodzakelijk omdat niet alleen de ver koop van de keramische en wand- en vloertegels maar vooral de plastic wand en vloerbedekkingen een enorme vlucht hebben genomen. Vooral de Gerflex- plastische bekledingen zijn thans over de gehele wereld verbreid. Gymnasium: 29 en 30 mei. H.B.S.-a:] 26 en 27 juni. H.B.S.-b: 11 en 12 juli. M.M.S.: 19 tot 22 juni. Gemeentelijk Gymnasium - 26 tot 30 juni. Coornhert- lyceum - Gymnasium: 5 tot 19 juni. H.B.S.-a: 21 tot 24 juni. H.B.S-b: 26 ju ni tot 3 juli. Lorentzlyceum - Gymna sium: 26 tot 29 juni. H.B.S.-a: 19 tot 23 juni. H.B.S.-b 12 tot 16 juni. Christe lijk Lyceum - Gymnasium: 21 tot 23 juni. H.B.S.-a: 17 tot 20 juni. H.B.S.-bt 26 juni tot 3 juli. M.M.S.: 5 tot 12 juli. Marnix van St.-Aldegonde - Gymnasi um: 29 mei tot 7 juni. H.B.S.-a: 12 tot 16 juni. _H.B.S.-b: 17 tot 24 juni. Ge meentelijke H.B.S. voor meisjes - H.B.S.-b: 8 tot 10 juli. M.M.S.: 12 tot 17 juni. Lourens Coster Lyceum - HBS- a: 12 tot 16 juni. H.B.S.-b: 19 tot 28 juni. HAARLEM, 15 april Eén dezer dagen hield de r.-k. Bond van Werkne mers in het Transportbedrijf „St. Bo- nifacius" haar jaarvergadering De voorzitter N. Schouw, werd gehtllgi^d ter gelegenheid van zijn vijfentwintig jarig lidmaatschap van het bestuur. De secretaris schetste de loopbaan van de heer Schouw als bestuurslid waarna hij de jubilerende voorzitter een geschenk onder couvert overhandigde. Hij dank te de heer Schouw voor de prettige samenwerking en feliciteerde hem ook namens het hoofdbestuur. Ook de echt genote van de voorzitter werd in de hulde betrokken. Zij kreeg een fraaie kamerplant ten geschenke. De heer Schouw was niet de enige jubilaris. Er waren nog drie leden, die hun vijfentwintigjarig jubileum vier den. Eén van hen was door ziekte he laas verhinderd: De secretaris reikte de jubilarissen, de heren Witteman en Warmerdam het zilveren insigne uit. De dames van die leden kregen een doos bonbons. De bestuursverkiezing kwam ook aan de orde. De aftredende bestuursleden, de heren N. Schouw, J. Drayer en B. A.. de Groot, werden herkozen. Aan het slot van de vergadering hield de secre taris een inleiding over „Hoe wordt onze contributie besteed". (Advertentie) Denk eraan: ook in brilmon turen is er flatteuse mode I Neem een bril naar uw type, uw gelaatsvorm, uw teint, uw kleding. De collectie van OPTICIEN WEBER is hier op berekend. Kom U- zelf bekijken met andere ogen. Grote Houtstraat 166 b/d Houtbrug HAARLEM, 14 april De Kano Ver eniging „Spaarnevogels" houdt zondag 16 april haar 13e jaarlijkse Internatio nale Bollentocht. Er zullen ongeveer 150. kanoërs uit verschillende vereni gingen aan die tocht meedoen. De mas sale start is om 10 uur bij het botenhuis aan het Zuider-Buiten Spaarne. De tocht gaat door singels, de Leidsevaart, Brou wersvaart, Lorentskade, Leidsevaart naar Hillegom, waar gerust wordt. Daarna wordt er door de Ringvaart naar Groenendaal gevaren, waar de uitreiking van de prijzen zal plaats vin den. HAARLEM, 15 april De uitslagen van de wedstrijden om het kampioen schap van Haarlem 3e klas kader 38/2, welke vrijdagavond werden voortgezet in Hotel „Spoorzicht", Kruisweg 18-20 te Haarlem onder leiding van de B.C. 1939 Bloemendaal luiden als volgt: J. v. d. Linden 205 36 25 5,69 C. Scholten 250 36 27 6,94 Ch. Broertjes 111 30 15 3,70 J. v. d. Linden 250 30 62 8,33 J. Perukel 194 21 38 9,23 H. Dekker 250 21 52 11,9° Zaterdag worden de laatste 6 parttjeb gespeeld om 4, 6 en 8 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2