KINDERCORSO IN LISSE Lr0™- Overlast loslopende honden in Heemstede steeds groter Triomfen voor St. Jozef-school uit Heemstede en R.K. L.T.S. Rijkskweekschool kampioen in afdeling A Raadslid Nuyens signaleert gevaren langs de spoorbaan in Santpoort-zuid SALAMANDERS' PRESENTEREN ZICH IN ZANDYOORT TAXI 13000 Licht gedrukt BRIEVEN van lezers Bestuur van Bloembollencultuur schrijft brief aanB. en w. Auto met jongelui uit de bocht SCH00LV0ETBALT0ERN00I HAARLEM B. en W. van Velsen zeggen voorzieningen toe De beurs vandaag: Henk van der Grift lost startschot Haarlem e.o. «uXÏSSr'Ï"-3 u.: Diploma's reddend zwemmen Burgemeester Cremers houdt inleiding Concerten in Haarlem MAANDAG 17 APRIL 1961 PAGINA 3 Om de Haarlemmermeer Ruimtevaart In Noordwijk Zandvoorter betrapt bij zedenmisdrijf „Geloof en Wetenschap" Aanwinsten r.-k. leeszaal Films Toneel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Vereniging Nederlandse Gemeenten zacht mild aromatisch u rookt er goed van ZANDVOORT, 17 april In een bij eenkomst, bijgewoond door pastoor P. van Diepen, broeder Remigius van de districts-jeugdraad en talrijke ouders, heeft kapelaan J. Alleman een verant woording gegeven van zijn Salamander- experiment". Vooral in Zandvoort staat men voor het probleem hoe de vrije schooljeugd gemeenschapszin bij te bren gen. Wacht men daarmede tot de leef tijd'van 17 jaar of ouder, dan is dit haast ondoenlijk. De ervaring, die de kapelaan heeft opgedaan met de Yoka- groep voor de rijpere jeugd, heeft dit bevestigd. Vandaar dat hij in het najaar van 1960 een poging heeft ondernomen om de kinderen die in dat jaar van de lage re school komen in groepsverband bijeen te houden in de Salamander-groep. Het was een experiment, maar het resul taat stemt tot dankbaarheid. Eenmaal in de vijf weken komt de groep bijeen. Los daarvan is er een postzegel-club en een knutsel-club. Voor de 42 kinde ren waarmee men begonnen is, zijn er nu nog 33 die trouw opkomen. Een be langrijk punt was ook de leiding. Vier meisjes en twee jongens uit de groep zijn de kapelaan daarbij behulpzaam. Deze jongelui zullen een grote steun kunnen worden als in september 1961 de „Salamanders" met een nieuwe lich ting worden uitgebreid. Het woord van kapelaan Alleman werd omlijst met individuele- en groeps- prestaties van de Salamanders, decla matie, pantomime, muziek en toneel. Dit alles werd op frisse, ongedwongen wijze gebracht. Uit alles bleek duidelijk hoe er naar is gestreefd de persoonlijkheid van de jeugdige Salamanders tot ontwik keling te brengen. (Advertentie) rust uit een strafschop. Na 15 minuten spelen stond de A.H. Gerhard-ULO door een vanuit de verte goed gericht schot met 2-1 voor. Een minuut later was het al 3-1. Vlak voor het eindsignaal wist het Mendelcollege toch nog te scoren en de stand op 3-2 te berngen. De A.H. Gerhard ULO won dus in deze afdeling en ont ving na de strijd de kampioensprijs. In afdeling A speelde de rijkskweek school 1 tegen de A.H. Gerhard-ulo 1. De strijd ging gelijk op. Bij het fluiten van het eindsignaal was de stand 2-2. Na een verlenging van twee maal 7 is minuut was de stand 3-2 in het voordeel van de rijkskweekschool. Deze laatste werd kam hard-ulo kampioen door een 1-0 zege pioen. In de afdeling B werd de A.H. Ger- de twee elftallen aan elkaar gewaagd op het Laurens Koter-lyceum 2. Hoewel weren, bleek een misschop van een van de backs van het Laurens Koster-lyceum een doelpunt voor de ulo op te leveren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiii AMSTERDAM, 17 april. De beurs is de nieuwe week in een kalme stem ming begonnen. Van de buitenlandse Europese beurzen gingen geen stimu lansen uit. Daarentegen legden de ge vechtshandelingen in Cuba enige druk op de markt. In vergelijking met het voorbeursverkeer viel de opening van de officiële beurs zodoende iets tegen. Het lokale aanbod was echter gering en de koersreacties waren navenant. Alleen Unilever (ca. 9 pnt. lager) had het iets zwaarder te verduren. Verder hebben aand. Kon. Petroleum onder de druk van de lagere slotkoersen van vrijdag jl. in Wallstreet nog een gulden moeten prijsgeven. De scheepvaartaf deling toonde een iets hogere koers voor H.A.L.. maar overigens waren ook hier lichte koersdalingen te noteren. De staatsfondsenmarkt was wederom vast. Vandaag is het emissieprospectus ver schenen betreffende de reeds eerder aangekondigde aandelenuitgifte van Kempkes Meubelfabrieken. Ook Zwa nenberg Organon heeft vandaag haar emissieprospectus gepubliceerd. Het be« treft hier de uitgifte van aandelen, zowel als van 4 y, pet. (gewone) obli gaties. Vorig opening Slot 17/4 4V4 Ned. 1960 1 4</i Ned. 1959 414 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned. Kabel Philips Gem bez Unilever Wilton Feyenoord Billiton 2e Dordtseht Petr. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika LUn lava Ch P.L K.L.M. Kon Ned Stoomb. M11 K.P.M. Ned. Stoomv Ml! v Nlevelt v Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven 57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 U 2(4 Amsterdam '56 Hl 2(4 Amsterdam '59 2% R.dam *57 Alb. Heyn KI obl. 113ft 101H 101% 102& 95% 111^ 362 1201/4 120% 147^ 146% 614 510% 435 888 172.60 800 425% 1125% 1126 554 710 11 1173 891 884% 316 548 726 y2 153.90 142.60 175% 177 194 95.50 214% 218 187 199% 166% 166 367 ;168% 180% 181% 149 82% 95% 95 98ft 100% 128 dat het plaatsen van een hek met har- monikagaas daar noodzakelijk is. Zij hebben zich hierover reeds met de Ned. Spoorwegen in verbinding gesteld, doch tot dusverre is de plaatsing van een dergelijk hek door de N. S. achterwege gebleven. In verband hiermede zijn B. en W. van oordeel, dat thans van gemeente wege dient te worden overgegaan tot het aanbrengen van een zodanig hek, waarbij zij de N.S. zullen verzoeken hiervoor toestemming te verlenen en de kosten voor haar rekening te nemen, althans hierin bij te dragen. Deze kos ten worden geraamd op 3750,-. Het ligt thans in de bedoeling zo spoedig mogelijk de nodige voorzieningen te treffen. HALFWEG, 17 april Henk v. d. Grift, de wereldkampioen op de schaats, komt zaterdagmiddag 6 mei naar Zwanenburg om het startschot te lossen voor de Ronde om de Haarlem mermeer. Zijn collega Rudi Liebrechts uit Vlaardingen, die derde werd in het schaatskampioenschap, bevindt zich onder de deelnemers aan deze wieler koers. De Ronde om de Haarlemmermeer, die voor de negende keer wordt gehou den, is het pronkstuk var, de Halfweg- se wielerclub „De Bataaf" en mag het praedicaat „klassieker" voeren. Er wordt aan deelgenomen door amateurs en onafhankelijken. In afwachting van de doorkomsten in Zwanenburg de ronde gaat drie keer rond de hele Haarlemmermeer worden op het Cirkelparcours wedstrijden voor nieu welingen en aspiranten gehouden. Als derde wedstrijd zal daar tijdens de laatste ronde het kampioenschap van Zwanenburg op gewone fietsen worden verreden. Liefhebbers voor dit kam pioenschap kunnen zich opgeven bij de heer J. Buis, IJweg 134 te Zwanen burg. Licentiehouders van de KNWU mogen aan deze derde wedstrijd niet deelnemen. Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofa- redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt eich echter me. aan de verantwoordelijkheid der nooja- redactie die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug tg zenden. In het alge meen is ondertekening met naam gn adres vereist, tenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Tegelijk met het nieuws over de Rus sische satellietvlucht vond ik in uw blad van donderdag 13 april j.L op pagina 2 de nu zo langzamerhand over al in het land bekende mening van prof. G. van den Bergh over ruimte- vluchten. Die, zoals ook in zovele an dere onderwerpen, zeer veel afwijkt van de mening van veel deskundigen. Wat daarbij opvalt is, dat deze mening naar voren geschoven wordt alsof zij alge meen gedeeld wordt. Er is echter een groot aantal personen, die op de door prof. v. d. Bergh genoemde bezwaren een afdoend antwoord gegeven hebben. Op enige punten zal ik dit toelichten. Volgens prof. v. d. Bergh is echte ruimtevaart (b.v. interplanetair) on mogelijk en niet nodig 1). E. Sanger zegt 2) o.a. over het nut dat de ruim tevaart biedt: 1. Het ontsluiten van nieu we mogelijkheden voor wetenschap en economie. 2. Een betere taak voor de oorlogsindustrie. Bij echte ruimtevaart zal de oorzaak tot het voeren van oor log (vergroten van macht en prestige) verdwijnen. 3. Stijging van de indus triële prestaties (nieuwe vindingen, b.v. micro-electronica). 4. Noodzake lijke uitbreiding van de levensruimte van de mens. 5. Uitbreidingsdrang van kennis en macht van de gehele mens heid. 6. Het voldoen aan een bijna eeuwig verlangen van de mensheid om de aarde te verlaten, het geen via as tronomie, luchtvaart en ruimtevaart werkelijkheid gaat worden. 7. Tenslotte ruimtevaart als opdracht Gods, o.m. onder woorden gebracht door paus Pius XII in een rede bij de opening van het Internationale Astronautische Congres in 1956 in Rome. Ik citeer o.a.. „God die de onverzadigbare wens naar kennis in de mensenziel geplant heeft, had niet de bedoeling aan deze veroveringsdrang een grens te stellen toen Hij tot de mens zei: „Onderwerpt de aarde". Het is de gehele schepping welke Hij hem toevertrouwd heeft en die Hij met menselijke geest aanbiedt, opdat deze daarin doordringe, en daar door steeds dieper de oneindige groot heid van Zijn Schepper begrijpe." En verder: „Deze gezamenlijke inspan ning van de gehele mensheid voor de vreedzame verovering van de wereld ruimte moet ertoe bijdragen in het be wustzijn van de mens vooral de zin voor eenheid te versterken, opdat al len tot de overtuiging komen, een gro te familie Gods te vormen, de kinde ren van dezelfde Vader te zijn." Verder kan over de technische mo gelijkheid van interplanetair verkeer geen twijfel meer bestaan en zo zal b.v. volgens het Amerikaanse NASA- programma in 1966 een bemande maan- vlucht met een „Saturn C II"-raket, project Apollo, plaatsvinden. Concluderend zou ik dan ook willen opmerken, dat het weergeven van be paalde kortzichtige meningen als aan tiet begin vermeld geen aanbeveling verdient. Daarentegen zou ik u willen aanraden, van tijd tot tijd een publi- katie op te nemen welke de huidige stand van de rakettechniek reëel be licht. Hetgeen met name voor jonge ren de aanleiding zou kunnen zijn om hun algemene ontwikkeling over dit onderwerp te vergroten. 1). Prof. G. van den Bergh: Ruim tevaart of luchtkasteel? 2). rede van prof. dr. ing. Eugen Sanger bij de opening van de 12e jaarvergadering van de Duitse ruim tevaartvereniging DGRR. G. J. A. ARINK Een hoogst ernstige aangelegenheid is het, als je ten aanschouw e van duizenden kijkers als cowbou op je bloemenpaard moet rondrijden. Zaterdagmiddag trok het kleurige kindercorso door Lisse. Het was prachtig weer en de uitvoerders hielden zich dapper. NOORDWIJK, 17 april Dank zij het doortastend optreden van 'n Noordwijk- se ingezetene kon een 24-jarige jonge man uit Zandvoort worden gearres teerd, omdat hij zich in de Staatsbossen onder Noordwijk schuldig had gemaakt aan een zedenmisdrijf. De man werd betrapt op het plegen van onzedelijke handelingen met twee kleine jongetjes. Toen de Noordwijker naderbij kwam nam de Zandvoorter de vlucht. Terstond stelde de Noordwijker een achtervolging in. De jongeman zag geen kans meer weg te komen op zijn brom mer, die hij in het bos had neergezet en capituleerde volledig toen een voor bijganger te hulp werd geroepen. Hij werd in de kraag gepakt en aan de poli tie overgegeven. Bij de recherche volg de een vlotte bekentenis. Na het onder zoek is de verdachte voor de Officier van Justitie geleid. Dergelijke feiten komen in het Noordwijkse recreatiegebied gelukkig niet veel voor. Het betreft een inci denteel geval, dat geen aanleiding be hoeft te zijn tot een gevoel van onvei ligheid en een verbod aan de school jeugd om in de vrije natuur te spe len. Wel dienen de ouders hun kinde ren op het hart te drukken zich nooit met vreemde kerels in te laten of mee te gaan of dergelijke personen te laten meedoen met het kinderspel. De politie zal in de duinen en Staatsbos sen scherp toezicht uitoefenen. HAARLEM, 17 april De voor dinsdag 18 april aangekondigde lezing voor „Geloof en Wetenschap" van dl'. L. D. Brongersma over „Het witte hart van Nieuw-Guinea", komt te ver vallen. In plaats daarvan houdt dr. W. Vervoort donderdag 20 april in het Concertgebouw een lezing over Nieuw- Guinea. Dr. Vervoort is conservator van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden, en heeft in 1959 deelgenomen aan de expeditie naar Nieuw-Guinea. Woensdag 26 april voert de Haagsche Comedie in de Stadsschouwburg het schilderachtige volksstuk „Marius" op voor G. en W. „Marius" is het eerste deel van de Marseillaanse trilogie Ma rius, Fanny en Caesar van Marcel Pagnol. De regie voert Paul Steenber gen. De drie voornaamste rollen wor den gespeeld door Anne-Marie Heyli- gers, Paul Steenbergen en Jules Croi- set. Duitse romans: Augsutiny. Die Frau- en von La Rochelle, Borrmann. Femes weites Land, Bruckner. Katahrina und der Zaungast, Flemming. Ich hab s noch nicht bereut, Gauser. Gib acht in Domokosch, Fontane. Zwei Frauenro- mane, Junger. Auf den Marmorklippen, Rinser, Geh fortt wenn du kannst Schaper. Die Geisterbahn, Seidel --- - - - Verwirrung der Michaels, fuhle. Zweig, Ge- CINEMA PALACJE: „Ben Hur", 14 jaar. <ae„ week); gew. aanv. tijden. Dag. 1.30 en 7.30 uur. grNv°£AïrS'7 uur^6 ÊeSOhaPen"- Di. 2 en 8 uur iT'4tl en 9.15 u. endr^ow|'lrl''.estr9'1volwUr:™lin* REMBRANDT: „Avontuur in" New v„-w volw. 2, 7 en 9.15 uur. w York ROXY„De drift in het bloed", ontraden STUDIO: „De dame met het hoAdie" fk"?' 2.15, 7 en 9.15 uur. 18 MINERVA, wo. 2.30 u.: Mijn vriend Kazan a.l. ma. 8.15 u.: Le diable au corps str' volw. wo. en do. 8.15 uur: „Eens in de honderd jaar", 18 jaar. Maandag 17 april Concertgebouw, 8 uur: Toneelvereniging „Pius XI" in „Nlnotchka" van Melchior. Langyel. (R.K. Commissie „De Vrije Tijd). Maandag 17 april zelschan011 rvwbVrg- 7.15 uur: Operettege- Emmerfch Kaknan" "Gravin Maritza" van gezelschap „Diogé" in van Emmerich Kalman Minervatheater, 8.15 uur. door Aafje Heyns, alt der> Boogert, piano. Marinus Adam. 7.45 uur: Operette- „Gravin Maritza" Liederenavond m.m.v. Johan van S. A. M. zoon: R. C. T. Hove- M. A. Maandag 17 april Concertgebouw, 19.30 uur: Bejaar- denfeest Stichting Adoptie Commissie Be jaarden. BEVALLEN van een zoon: G. A. Portegies-van Doorn; C. M. Straathof- Selis; C. B. Bos-Peperkoorn. BEVALLEN van een zoon: A. J. Paap-Booms; M. Philippo-Kaptem; M. C. T. de Groot-Balvert; Smink-van Winden. SnXtvan Kampen,eA. M. Rienstra- Keboom, C. Nieuw e n hui zen-van der Meulen W H. Bruggink-btuurman, w C. J. van der Vlugt-Schraal J. Hos- Konnen M A. Last-Prange, M. T. B. JonPkPhoff-Greve, D. Schoone-van der Btji. BEVALLEN van rfr00U Bosman-Rijbroek; L. de g°°g W. H. Hoogland-Braspenning, van Veen-de Vos; K. berg; J. J. van der Kroon-van Duijn BEVALLEN van een dochten Hartman-van der Beek, J. ten Bout, A. Stange-van Altena, Handgraaf-Leijen. Van een dochter: C. Draijer-Komng, N. Terlouw-Iburg; J. Patist-Pierlot, u. C. H. Stroo Cloeck-Nederkoorn; A. hl, C. H. Brouwer-Philipsen, W. Voskuilen Stok, W. C. M. Kornelissen-Harte. GEHUWD; H. B. van Wijk en M. Barentsen. T GEHUWD: J. E. Oudhoff en M. J- J. W. de Bie, H. Groenewegen en A. de Vries, J. W. Kuijer en N. Roffel, J. W. Bussink en J. Harder, H. Sie raad en M. A. Maasdam, J. Goethart en a. de Wilde. GETROUWD: A. Verkerk en A. M. Van Wezel; A. A. M. van Genmp en A. M. H. van der Meulen; J. H. M. Janssen en A. T. Stienstra; J. Borst en E. Toornend; G. M. Snellens en A. J. Poelman. OVERLEDENP. J. Beider, 93 j., Crayenesterlaan 30; L. H. M. G. Bur- ger-Mooren, 32 j„ Roemer Visscherstr. A. Surendonk-van Gulik, 49 j., Leidse- straat; L. Wielick, 55 j., Esdoornstraat; J- Meijer, 72 j., Atjehstraat, M. M. Roozekrans, 34 u., Junoplantsoen. OVERLEDEN: A. Saeüs-Karstens, »7 j., Westerhoutpark; J. Hameete, 69 3-, Gasthuisvest; A. Roeland, 81 j., Lin- denstraat. OVERLEDEN: N. H. P. Dieben, 64 Jri, Timorstraat; G. de Lugt, 74 jr., Oranjestraat. HEEMSTEDE, 15 april De over last van loslopende honden wordt in Heemstede steeds ernstiger. Vele Heemsteedse bloembollenkwekers on dervinden schade van de honden, die op de kweekgronden soms een ware ra vage aanrichten. Aan dit onderwerp werd uitvoerige aandacht besteed tij dens de algemene ledenvergadering van de afdeling Heemstede van Konink lijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, die in het Verversings huis Groenendaal werd gehouden. Terwijl het gemeentebestuur van Heemstede er enerzijds naar streeft dat mooie voortuinen het dorpsschoon zullen sieren, wordt aan het euvel van de loslopende honden weinig of niets gedaan. En dit tot schade van de bloe mentuinen, waarin de honden dikwijls heel veel vernielen. Het bestuur zag de gang van zaken ernstig in en nam het besluit om B. en W. van Heemstede een brief te zenden, waarin verzocht zal worden, dat maatregelen zullen worden getroffen om aan het euvel van de los lopende honden een einde te maken. In zijn openingswoord zei voorzitter A. J. Braam, dat de revaluatie van de gul den van ongunstige invloed is op het bloembollenbedrijf. De revaluatie kwam ZANDVOORT, 17 april Op de Zandvoortselaan ter hoogte van de Am sterdamse Waterleidingduinen is van nacht een kleine personenwagen uit de bocht gevlogen en tegen vier lichtmas ten opgereden. De bestuurster, mejuf frouw H. C. V. uit Haarlem liep een zware hersenschudding op. Zij werd door een passerende automobilist naar het Diaconessenhuis in Haarlem ge bracht. De drie overige inzittenden, jongelui uit Haarlem, kregen slechts lichte verwondingen. 67"5arige Duitse mevrouw M.H.S. zat?rdagavond toen zij de Noord- ppH Krn overstak door een kellner op aangereden. Met een beenfraeh?r<?ln£ en gecompliceerde clsthnlf w 's, z« naar het Grote ner kreL^p? em gedacht. De kell- gezicht. enkele verwondingen aan het Op het circuit verongelukte mirt dags een Duitser met zijn wagen er" hoogte van de vvjverhut vloof hij ,dt de bocht. De wagen werd totaal ver meld. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen van af, die hii in het Grote Gasthuis in Haarlem moest laten behandelen. BLOEMENDAAL, 17 april Zondag middag hebben enkele zwemmers in Stoop's bad te Overveen de proeven van bekwaamheid afgelegd voor het beha len van een der diploma's van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het red den van drenkelingen. Het examen stond onder leiding van de heer J. van der Pol, hoofdinspecteur en bestuurslid van de Bloemendaalse Reddingsbriga de. Voor de drie jeugdbrevetten namen dertig meisjes en jongens aan het exa men deel. Van hen slaagden er zeven entwintig. Het diploma A werd behaald door de heren J. van Berloo en P. Of- fenberg. voor het diploma B slaagden mejuffrouw I. van Wijk en de heren W. Antonisse, E. van der Pol, J. Schui temaker, P. Duin en E. Vegter. De Bloemendaalse Reddings Brigade besluit het winterseizoen zondag 30 april in Stoop's bad. Op donderdag 11 mei (Hemelvaartsdag) zal de strand- dienst in Bloemendaal aan zee in de post MDe Kentering" worden geopend. In Huize Bloemenheuvel komen de leden dinsdag 25 april bijeen op de voorjaars- ledenvergadering. Daar zal de strand- dienst 1961 besproken worden. Het is de bedoeling leden van de Amsterdam se brigade aan te trekken om een goe de strandbeveiliglng te waarborgen. bovendien op een ongunstig tijdstip, waardoor de exporteurs een gevoelige klap kregen. Ook ten opzichte van de buitenlandse concurrentie is Nederland er op achteruit gegaan. De heer Braam doelde daarbij op de Zuid-Europese lan den, waar anjers worden gekweekt. De agenda werd daarna in een vlot tempo afgewerkt. Het jaarverslag van de penningmeester kon aller goedkeuring hebben en nadat de verkiezing van af gevaardigden had plaats gehad voor de komende Algemene Vergadering, volgde tot besluit van de avond de traditionele verloting. HAARLEM, 15 april De burgemees ter van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cre mers, behoort tot de inleiders die zul len optreden voor het congres van de vereniging van Nederlandse Gemeenten dat op 25 en 26 mei in Tilburg wordt ge houden. Het onderwerp van het con gres is: „Verkeersorde of verkeers chaos." HAARLEM, 17 april Het Haarlems Opera Koor geeft zondag 23 april in het concertgebouw een concert onder lei ding van de dirigente Bep Ogterop. Aan dit concert werken enige solisten mee van het Operagezeschap „Forum" uit Enschede. Het zijn de sopraan Diny Tadema, de tenor Johan van Haagen en de bas Jan Duiveman, die enige frag menten zullen zingen uit Mozarts opera „Die Entführung aus dem Serail". Het Opera Koor voert fragmenten uit uit „Faust", Tannhauser", „Nabucco", „Mosè", „La Traviata" en „La Gio- conda". Het koor en de solisten zullen aan de vleugel worden begeleid door Johan Kat en Jaap Brill. Het vrouwenkoor Z.I.G.E.A. geeft 24 april in de tuinzaal een concert onder leiding van Anton de' Beer. De alt Nel de Boer en de hoboïst Kees Kuyper werken aan dit concert mee, terwijl me vrouw W. P. Stenger-Van der Velden voor de begeleiding zorgt. De bekende Franse claveciniste Pau line Aubert is dinsdag 25 april soliste op een concert van „Die Haerlemsche Musyckcamer" onder leiding van An- dré Kaart. Zij zal met het orkest het voor Nederland nog onbekende ciave- cymbelconeert van de Oostenrijker G. M. Monn spelen. Verder treedt zij met de claveciniste van het orkest Gertru de Maclaine op in ,,1'Apotheose de Lul- ly" van Couperin. Op het programma staan verder werken van Duval, Vival di en Telemann. Het concert wordt ge geven in de tuinzaal van het concert gebouw. AANKOOP WEI. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor een bedrag van ƒ16.350 beschikbaar te stellen voor de aankoop van een wei aan de Lage Duin en Daalseweg. In het terrein liggen verschillende leidin gen en putten van het gemeentelijk wa terbedrijf. HAARLEM, 17 april Zaterdagmid- op het «FC-terrein de finale wedstrijden van de school voetbalcompe titie gespeeld. Er heerste een geweldige derby-drukte en de weersomstandighe den waren uitermate gunstig. Honderden scholieren en ouders waren naar de voetbalprestaties van Hun vrienden, klas genoten en zonen komen kijken en waren natuurlijk de beste supporters, die er maar konden zijn. Zodra er maar even kans was op een doelpunt, gingen on der luid gejuich spandoeken de lucht in en werd er hard op toeters geblazen. Er waren zelfs hele spreekkoren, die onder leiding van een mal verklede „hogere- klasser" voortdurend de meest volume- rijke schooljellen uitgalmden. Onder deze omstandigheden was het voor de over gebleven 14 „sterkere" elftallen uiter aard niet moeilijk zich voor de laatste keer nog eens terdege in te spannen en te laten zien wat zij waard waren. Er werden zowel wedstrijden in de win naarsronde als in de verliezersronde ge speeld. Eén van de meest spectaculaire wed- trijden was de ontmoeting in de afdeling E van de winnaarsronde van de St. Jo zefschool (Heemstede) met de Jan Gij- zenschool. Eerstgenoemde school werd in deze afdeling door een welverdiende 4-0 zege kampioen. Binnen een kwartier namen de jonge Heemstedenaren reeds de leiding. Vlak voor de rust maakte de keeper van de Jan Gijzenschool een overtreding en mocht er door de tegen partij een vrije trap worden genomen. Het werd een feilloos schot in de hoek van het doel. (20). Na de rust zorgde de linksbuiten van het winnende elftal voor het volgende doelpunt. De Jan Gijzenschool kwam na dit laatste doelpunt nauwelijks meer over de middenlijn. De twee uitblinkers van de St. Jozefschool waren vooral de rechtsback en de in lengte kleinste voet baller van de middag, de rechtshalf, die zich, verwoed kauwgommend-etend, een waar voetbalacrobaat toonde: een Ne derlands elftalspeler in de dop; door zijn pittig spel kon vijf minuten voor het (Advertentie) SANTPOORT, 17 april De heer J. Nuyens, fractievoorzitter van de KVP in de gemeenteraad van Velsen, heeft de aandacht van B. en W. geves tigd op de onvoldoende beveiliging aan de spoarbaan langs het v. d. Bergh van Eysingapiantsoen en, aan de over zijde, bij het einde van de Van Dalen laan te Santpoort-zuid. Hij vraagt daar bij of uit het uitblijven van gemeente lijke maatregelen mag worden afge leid, dat B. en W. hier zelf niet kun nen ingrijpen, welke stappen er in deze zijn genomen en voorts stelt hij de vraag of het niet ergens botst met het nuch tere verstand, dat ter bescherming van vervangbare materiële zaken elders (te Amsterdam) bij een ingeslagen ruit van overheidswege een wacht wordt ge plaatst en hier ten aanzien van onver vangbare kinderlevens een afwachten de houding wordt/moet worden aange nomen. De zorg voor de afrastering van de spoorbaan berust, zo delen B. en W. mede, bij de Ned. Spoorwegen. Aan de kant van het genoemde plantsoen staat een hek van 1.35 m. hoog, voorzien van 6 prikkeldraden. Spelende kinderen kunnen dus alleen de spoorbaan berei ken als zij over het hek klimmen of er onderdoor graven. Tegen overklimmen noch onderdoor graven zijn afdoende voorzieningen te treffen. Wel zou het hek met harmonikagaas kunnen worden bespannen, waarmee een uitgave van naar raming 750,- gemoeid is. B. en W. menen, dat het ter plaatse aanbrengen van plantsoen in de strook van 8 meter tussen de straat en de spoorbaan het betreden door kinderen van deze strook zal belemmeren, zodat zij de gemeenteraad voorstellen hen te machtigen de hiervoor nodige maatre gelen te treffen. Het hiervoor benodig de krediet zal dan te zijner tijd aan de Raad worden gevraagd. Aan de kant van de Van Dalenlaan loopt de spoorbaan vlak langs de straat, terwijl bij de boerderij van de heer Sin- tenie in het geheel geen afrastering aanwezig is, zodat B. en W. menen, De St.-Jozefschool (Heemstede) werd schoolvoetbalkampioen in afdeling E. De kampioenen worden door hun sup- porters luid toegejuicht. Naar het voor-* beeld van hun grote „broers" gaan de spelers op de schouders. eindsignaal het vierde doelpunt worden gescoord. In de afdeling C kwamen de Hilde- brandtschool en de R.K. L.T.S. tegen over elkaar te staan. Al vlug kon de L.T.S. gebruik maken van een fout van één van de backs van de tegenpartij 1-0. Enkele minuten later werd het tweede doelpunt gescoord. Vlak voor de rust kopte één van de L.T.S.-ers een hoge voorzetbal in: 3-0. Na de rust kon de Hildebrandtschool aanvankelijk nog niet op toeren komen en vermeerderde het elftal van de L.T.S. zijn voorsprong met nog twee doelpun ten. Tenslotte toch heeft het verliezende elftal de eer ruim, n.l. met twee doel punten, kunnen redden. De R.K. L.T.S. werd dus met een 5-2 overwinning kam pioen in deze afdeling. De strijd tussen de A.H. Gerhard-ULO 3 en het Mendelcollege 6 in afdeling D van de winnaarsronde ging gelijk op. Hoewel de Mendelieren de tweede helft met een voorsprong van 1-0 ingingen, werden zij tenslotte met 3-2 verslagen. De gelijkmaker kwam al spoedig na de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3