Afwisselend sluitingsvariété van „Jong Haarlem, Vooruit!" BASIS" VOOR INDUSTRIE Felle kritiek op landsbeleid Onderscheidingen in stad en streek Slagroomgebak 25 ct. I Croquetten 25 ct. I HEYNIS, I TARIEVEN NZHVM WOR DEN GEWIJZIGD Tintelend muzikaal spel van pianist Henk van Eeuwijk PER AUTOBUSJE VAN KAAPSTAD Plezierig programma door cursisten en gastartisten J aarvergadering K.A.B. kring Oost Credietbank HET SPAARNE banketbakkerij - automatiek GROTE MARKT 19 - HOUTPLEIN 3 Stadstarief in Haarlem wordt verhoogd tot f 0.25 SYMPHQNIE-ORKEST „HAERLEM" C 20 meubelen GROEI* Co. Interacademiale van Sancta Maria, Mendel en Triniteitslyceum OP BIJEENKOMST IN HEEMSTEDE Coöp. Raiffeisenbank „Heemstede" had een goed jaar ZATERDAG 29 APRIL 1961 PAGINA 17 Is 1 heerlijk wonen mei CENTRALE verwarming POW.R.MATIC Oliebranders BLOEMENDAAL - TELEF. 51855 bit e krinS °ost van de k.a.b. KRUISWEG 70 HAARLEM TEL. 13239 Huurkoopfinanciering op elk gebied Concert van drie koren in Concertgebouw G. VAN GENDEREN NAM AFSCHEID ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Afscheid Ch. Trommelen Uitsluitend met roomboter bereid Voor bestellingen telefoon 20414-20471 - <3liiF»i«wï^isl>e'ige*v Maandag normaal markt «m HAARLEM, 28 april De stichting >.Jong Haarlem, vooruit!" heeft gister avond in een uitverkochte stadsschouw burg haar traditionele slotavond ge houden, die dit jaar voor het eerst voor een groot gedeelte door de cursisten ïelf verzorgd was. Het is een bijzon der gevarieerd programma geworden, hat van het begin tot het einde de aan wezigen wist te boeien en dat een in drukwekkende manifestatie was van ontwikkelingsprogramma van ae «hchting voor de Haarlemse rijpere ,eu8d. Na de pauze traden Donald Jo- *es. Adèle Bloemendaal, Ja en Willeke Albert; op, terwijl het Wrtet van Han Reiziger voor de mu zikale omlijsting zorgde. De voorzitter van de stichting, wet- houder D J A. Geluk, opende de avond met een kort dankwoord aan het adres van de docenten, die telkens op hieuw bereid waren om tegen een mi nimale honorering hun tijd en beste krachten te wijden aan dit ontwikke- (Advertentïe HAARLEM, 29 april Gisteravond Vond in de aula van het Mendel-college de jaarlijkse culturele ontmoeting Plaats tussen de debatingclubs van de Haarlemse katholieke middelbare scholen. Ongeveer driehonderd leeriingen van improvisaties, welke IaaJHeaVtenwisfe- Volgd werden do'debatten hng. Weliswaar werd m ue^r de diverse sprekers het de schenen gelegd door de vergadering, maar de voorzitter^ Bert touder.s van het ontvangende Mendel-college, meld de leiding ^ken"oP Sëf Jlnd'e van^e Voor zijn optreden op n avond door de jury met een „prix d ex cellence" vereerd. Do iurv gevormd door docenten der mededingende scholen, kende na am, Del beraSd de eerste prijs voor impro visatie en debat toe aan Gerard Foeke- ma (Mendel-college) en de tweede prijs in deze categorie aan Boude Bosman (Triniteitslyceum). Yolanda Gerritsen (Sancta Maria) ontving in de afdeling declamatie de eerste prijs voor haar vertolking van „De idioot in bad" van M. Vasalis, terwijl aan Lex Hoogeveen (Mendel-college) hier de tweede prijs rï deel viel voor zijn voordracht van D trein" van Bert Voeten- ina a organiserende schoolvereniging ciafi teru8zien op een geslaagde en spe- die mVOor haar succesrqke wedkamp, Veaumst^orsnee op zeer behoorlek m- HAARLEM, 28 april Onder voor zitterschap van de heer B. Reijnders naar jaarvergadering welke tevens het dPri lzoen afsloot. De heer Reijn- biie een overzicht van het voor dat de mfi" en ,vond het verheugend van de leden^1? g en medewerking in de vooreaanril0^ waren geweest dan in het besmu? noemde" b" verhoudin/ Met de K.A V u u zeer Soed- genomen en rnen hneè,UW contact °P" samenwerking. Hij hermP e.fn betere aan het fees! van" de^rbeiTo^00^ dag gevierd zal worden met ëen^H Mis in iedere parochie wordt tijdens een feesteiyk^mfeen5 komst m gebouw Smt Havo de uimfaê van de actie -Wij en Zij" bekendee maakt. De heer Repnders wilde de uft- slag van Oost met bekendmaken maar verklaarde zeer tevreden te zijn Hij vestigde tenslotte nog de aandacht op de K.A.B.-bedevaart naar Heiloo welke zondag 14 mei wordt gehouden. De verslagen van secretaris en pen ningmeester werden daarna afgewerkt, en beide functionarissen werd dank ge bracht. Bij de bespreking van het be stuursbeleid, dat algemene goedkeu ring kreet? werd er op aangedrongen rneer propaganda te maken voor Her wonnen Levenskracht. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende leden H. Dorlandt en Jae. Kammenaedeop nieuw gekozen. Er werden enkele nieu we leden benoemd voor de wetgeven de vergadering, namelijk de herf.". öer Toren, vlA Wel en Nederstigt. Sommige leden ter vergadering wa- fen het niet eens met de samenstel- khg van het nieuwe bestuur yan de Haarlemse K.A.B. De voorzitter werd PPgedragen dit nog eens ter sprake te orengen in dat bestuur. de jaarvergadering ging men nog Poosje klaverjassen. Bezoekt onze toonkamers. Eigen werkplaatsen. Rechtstreekse levering. C 20 dealer: lingswerk. Hij herinnerde eraan, dat zaterdagmiddag om half drie een ten toonstelling zal worden geopend van bereikte resultaten op cursussen van Jong Haarlem, Vooruit! De expositie wordt gehouden in het stedelijk gym nasium aan het Prinsenhof. Aan het slot van de avond dankte de directeur van de stichting, de heer Ben Munnik de medewerkenden voor hun zo succes vol optreden en de aanwezigen voor hun plezierige aandacht. De docenten Maud Kool, Els van der Velden en F. Pape, alsmede de decorateur Peter van Warmerdam kregen bloemen aangebo- De docent W. van der Heyden had de met gemakkelijke taak op zich geno men om de verschillende nummers van dit variétéprogramma aan elkaar te praten. Hjj deed dat met verve en wist zpn publiek mee te slepen. Jos Woes- tenburg en Toos Buys droegen ieder een verhaaltje van Annie M. G. Schmidt voor, twee heel verschillende manieren van zeggen, maar beiden uitstekend van kwaliteit. Onder leiding van me juffrouw Osterthun demonstreerde een groepje enkele oefeningen ritmische gymnastiek en Maud Kool had het balletklasje een bijzonder charmant ballet ingestudeerd, dat veel waarde ring oogstte bij het publiek. Bep Donk zong zeer verdienstelijk een Berceuse en Hetty Wurpel overrompelde met haar Italiaans lied. Onder leiding van mevrouw Els van der Velden-de-Waard hadden de toneel cursisten een pantomime ingestudeerd, getiteld „Inbrekers". Het was een sim pel verhaaltje, dat op de juiste wijze in de trant van de stomme film ten tonele werd gebracht. De heer Van der Heyden fungeerde hier als „boni- seur". Het spreekt haast vanzelf, dat dit programma-onderdeel danig op de lachspieren van het publiek werkte. Het J.H.V.-koor onder leiding van mevrouw Spoelder opende en besloot het cursis tengedeelte van het programma. De heer J. F. Pape begeleidde aan de vleugel. Het optreden, van het koor werd een gedegen demonstratie van wat door intensieve oefening aan kunst zinnige prestatie bereikt kan worden. Jong Haarlem, Vooruit! heeft met de ze sluitingsavond bewezen, dat het het nuttige en het aangename op een voor treffelijke wijze weet te combineren. Voor vele honderden jeugdige Haar lemmers betekent de stichting inder daad een mogelijkheid om zichzelf ver- d®F. ontwikkelen. Die kans wordt blijkbaar terdege benut. De docenten hebben eer van hun werk, omdat zij er met alleen in geslaagd zijn om hun pupillen de nodige ontwikkeling bjj te brengen, maar tevens om bij hen een hechte gemeenschapszin aan te kweken (Advertentie) Met ingang van 6 mei is ons kantoor zaterdags gesloten. HEEMSTEDE, 28 april Er was vrij veel belangstelling voor een bijeen komst, die de afdeling Haarlem en om streken van de Partij van Vrije Burgers in Nederland en de daarmee samenwer kende Partij van Vrije Boeren gister avond hield in de bovenzaal van het Mi nerva Theater. Na een inleidend woord van de afdelingsvoorzitter J. Anker, sprak de heer J. Koekoek, voorzitter van de Partij van Vrije Boeren over „Vrijheid". De kern van zijn betoog handelde over de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, waartegen spreker op scherpe wijze stelling nam. Hij achtte de P.B.O. in strijd met de wet, omdat de daarin opgenomen drie organisaties niet bewezen hebben de meerderheid der boerenbevolking te vertegenwoordigen. Ook becritiseerde de heer Koekoek het beleid van het Landbouwschap, dat er naar zou streven „een regering in de HAARLEM, 28 april De Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" geeft zaterdag 13 mei in het gemeen telijk concertgebouw samen met het Koninklijk Mannenkoor „Die Haghe- Sangers" uit Den Haag en de Ko ninklijke Zangvereniging „Venlona" uit Venlo een concert. De gastkoren staan onder leiding van de dirigent Jos. Vranken uit Den Haag. HAARLEM, 28 april Gistermiddag heeft de directeur van de Nederlandse Middenstandsbank te Haarlem, de heer G. van Genderen, officieel afscheid ge nomen. Tijdens een druk bezochte re ceptie werd hij toegesproken door één der hoofddirecteuren van de Midden standsbank. de heer J. Modderkolk, die de scheidende directeur prees om zijn bekwaamheid en nimmer aflatende toe wijding, waarmee hij zijn werk had ge daan. Na de receptie volgde een diner, waaraan verschillende directeuren van banken uit de omtrek en de personeels leden aanzaten. De heer Van Genderen werd over stelpt met vele geschenken. Vooral geschenken op het gebied van zijn hob by, het schilderen, waren zeer geliefd. Ook kreeg de heer van Genderen tuin meubelen cadeau. regering te vormen". De enorme kosten welke aan de instandhouding van dit re geringsapparaat zijn verbonden oefenen een ongunstige invloed uit op de prij zen, waardoor Nederland ten opzichte van het buitenland in de concurrentie ten achter raakt. Omdat de parlemen taire weg volledig geblokkeerd wordt, komt de Partij van Vrije Boeren in ac tie. Spreker verklaarde dat op het plat teland vele boeren geweigerd hebben de contributie voor het Landbouwschap te betalen, hetgeen tot gevolg had dat hun boerderijen in beslag werden genomen. We staan, zei hij, gelukkig niet alleen, en uit alle lagen der maatschappij ont vangen wij financiële en morele steun. Na de pauze was het woord aan de heer J. Fabius, voorzitter van de Par tij van Vrije Burgers. Deze stelde dat Nederland geen rechtsstaat meer is, hetgeen hij met verschillende bewijzen meende te kunnen staven. Wat Neder land ten opzichte van Ambon gedaan heeft, noemde hij in hoge mate verwer pelijk. „Een 300 jaar geleden gesloten verdrag met de Ambonezen werd tot een vodje papier verlaagd en Nederland leende zijn schepen een vlag om Ambon te verkrachten. Het zal voor altijd een smet op ons blijven werpen, wat wij de Ambonezen hebben aangedaan." In fel le bewoordingen deed de heer Fabius een aanval op de corruptie, welke in Nederlands hoogste kringen wordt be dreven. „Onze regeerders hebben de moed noch de durf om in te grijpen en in de plaats dat corrupte figuren worden gestraft zien we hen in rang promoveren". Spreker trok de conclusie dat de 250 kamerleden hun plicht niet verstaan en dat zij zich met een kluitje in het riet laten sturen. „Ons parlemen taire stelsel deugt niet meer en func tioneert niet meer, en met he fasoen en de normen gaat het in Nederland bergafwaarts". De heer Fabius schilderde de Mam moetwet als een van de grootste ge varen die land en volk bedreigen, omdat deze tot doel zou hebben het onderwijs in Nederland te nivelleren. Tot besluit van de avond bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door verschillende aanwezigen gebruik werd gemaakt. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 an der Ploeg, ridder Nederlandse Leeittu HAARLEM. 29 april t heid van de verjaarda,rv!Ier„Selegen- jesteit de Koningin zbn i8 personen in stad en streek" onderfcRet T Commandeur Oranje Nassau- dr M J. Prinsen, commissaris der krmiU van de provincie Noord-Bolland. 1 Ridder Nederlandse Leeuw: mgr T van der Oord, oud-katholiek bisschop van Haarlem; C. J. van der Ploeg lid van de Tweede Kamer der Staten Gene raal en voorzitter van Sint Deusdedit te Haarlem; prof. P. de Wolff, directeur Centraal Planbureau te Heemstede; ir. L. E. J. Brouwer, directeur van dé N.V. Koninklijke Nederlandsche Petro leum Maatschappij te Warmond. Officier Oranje Nassau: H. J. M. Bou- chette, inspecteur lager onderwijs te Overveen; pater dr. G. Ph. I-I. van Straaten OESA, oud-rector van het Tri niteitslyceum, thans wonend te Culem- bore- J. J- W. Boerrigter, directeur n.v Drukkerij De Tijd te Aerdenhout; P. Wisse, hoofdaccountant bp de Ruks- accountantsdienst te Haarlem; T. R. Jonker, hoofdlandmeter A te Haarlem, ir J. C. van Hattem, directeur van de n.v. Van Hattem en Blankevoort te Be verwijk; C. Chr. Steensma, plaatsver vangend algemeen secretaris van de KLM te Heemstede; J. M. André de la Porte, directeur van de Enci-Cemp n.v. te Amsterdam, wonend te Heemstede; ir. J. Tromp, lid van de directie van Van Gelder Zonen te Amsterdam, wo nend te Aerdenhout; dr. G. F. Fortanier. directeur GAB te Amsterdam, wonend te Overveen; dr. J. F. de Jongh, direc teur Sociale Academie te Amsterdam, wonend te Aerdenhout. Ridder Oranje Nassau: dr. A. A. Olie rook, pastoor te Bloemendaal; ds. H. Visser, emeritus-predikant te Sassen- heim; drs. L. J. van der Meulen, com mandant van het district Leiden van het korps Rijkspolitie, wonend te Was senaar; J. van den Berg, administra teur Provinciale Griffie te Haarlem; An ton F. Pieck, tekenaar-illustrator te Bloemendaal; Wim Kan, cabaretier te Aalsmeer; P. Westerhof, ontvanger van s Rijks belastingen; B. Bonsma, be drijfsleider bij Spoorwegbouwbedrijf te Haarlem; IJ. H. de Jong, technisch in specteur bij N.S. te Haarlem; G. Hoo- gendoom, hoofdwerktuigkundige bh' de N.V. Koninklijke Paketvaart Maat- schappp te Amsterdam, wonend te Bad hoevedorp; L. P. Burghouwt, procura tiehouder bij Wijsmuller te IJmuiden; C. Stapel directeur van de Spaarndam- mer Scheepswerf Stapel n.v. te Spaarn- dam; A. J. Braam, bestuurslid van bloembollenorganisaties te Heemstede; C. Brandsma, voorzitter Alg. Neder landse Bouwbedrijfsbond te Heemstede; J. J. Litjens te Bennebroek. Gouden medaille Oranje Nassau: mej. P. H. A. Hogenbirk, hoofdleidster van de Hervormde Zondagsschool te Bloemendaal: H. Snoeijing, hoofdassis tent chef dienstgeleider van 's Rijks belastingen te Heemstede; L. Breeman, technisch ambtenaar 1ste klasse bij Rijkswaterstaat te Haarlem; F. Meins- ma, werkmeester bij N.S. te Haarlem; C. Klaver, technisch ambtenaar 2e klas se bij N.S. te Haarlem; J. C. N. Kroes, hoofdtechnicus A bij Rijksluchtvaart dienst te Badhoevedorp; R. Croese, hoofdvertegenwoordiger bij de N.V. Let tergieterij Amsterdam v.h. N. Tettero de te Zandvoort; J. Honig te Beverwijk; mevr. W. Snoek-Gabel, bestuurslid van diverse instellingen te Driehuis-Velsen. Zilveren medaille Oranje Nassau: H. J. G. Heidebrink, commies C ter gemeentesecretarie te Amsterdam, wo nend te Zandvoort; H. Mol, te Bever wijk; P. W. Koopman, te Heemskerk; C. G. Renes, technisch ambtenaar A bij het PEN te Velsen; A. E. Baanstra, brigadier bij de gemeentepolitie te Haar lem; N. J. Groot, ere-voorzitter en oud voorzitter van de Beverwijkse Harmo- LlekaPel ..Beverwijk" te Beverwijk; A. Wilderdijk, ploegbaas N.S. te Haar- Jt1?; Schalkwijk, oud-bureaurefe- E- ?..te Haarlem; J. A. Bergmans, schnlfn" de Nieuwe Rijnvaart Maat- r.nun„ o zvicuwt: XvJ lil Vdcti L iviciciL' naeePhAa' te Haarlem; M. K. Hoef- lom-'Jl°'^empioyé der PTT te Haar- honfrJpmto G- E. W. Chr. Suwerink, hoofdemployee der PTT te Haarlem: Peek én n™ L™0"' werkzaam bij Peek en Cloppenburg te Haarlem; J. Dr. A. A. Olierook, ridder Oranje- Nassau. H. J. M. Bouchette, officier Oranje- Nassau. P. van der Aart, vertegenwoordiger bij de N.V. Groothandel in Levensmidde len v.h. Schrama Azn te Lisse; A. de Vroomen, eerste machinist op de IJmuiden „5 te IJmuiden; J. F. A. Ha lewijn. voorheen drukker bij Boom Ruyg- rok n.v. te Haarlem; F.- L. van Noort, eerste walsenvoerder aan de meelfa briek van de Wessanens Koninklijke Fabrieken n.v., wonend te Beverwijk. Bronzen medaille Oranje Nassau: L. Pebesma, hoofdagent van gemeente politie te Haarlem; mej. G. E. Pirova- no, kasassistente van het kantoor van De Twentsche Bank n.v. te Beverwijk; H. Spoelstra, havenwachter A rijkswa terstaat Te IJmuiden; A. J. A. van Weel machinebankwerker bij N.S. te Haar lem; J. J. Stroeven, grofbankwerker b(j N.S. te Haarlem; J. A. Busé, expe diteur PTT te Haarlem; G. Visser, ex pediteur 1ste klasse PTT te Haarlem; J. P. Nieuwenhuizen, chef vakman PTT te Heemstede; C. Dekkers, landbou- wersknecht te Haarlemmermeer; M. Teeling, fabrieksarbeider bij de meel fabriek van de Wessanens Koninklijke Fabrieken N.V., wonende te Beverwijk. De basis voor de industrie uitbreidin gen aan de westzijde van de Pijp te Beverwijk wordt gelegd. Het zand dat bij het uitbaggeren van de Pijp en zij kanaal A vrijkomt wordt opgespoten. Op de achtergrond zijn bovendien de zandauto's te zien, die zand, van het in dustrieterrein bij Hoogovens, aanvoeren. HAARLEM, 28 april Gisteren heeft de heer Ch. A. L. Trommelen, chef van het Stationspostgebouw, af scheid genomen wegens zijn overplaat sing naar Utrecht. Tijdens een bijeen komst in de kantine, waarbij ook me vrouw Trommelen aanwezig was, sprak de heer Plant een woord van welkom. De directeur van het postdistrict Haar lem, de heer P. J. Waale, schetste de grote verdiensten van de scheidende chef. De adjunct-directeur, de heer L. van Beeck, onderstreepte, dat de heer A. G. Oonk, de nieuwe chef, had verklaard graag in de voetsporen te treden van de heer Trommelen. Ver schillende sprekers voerden nog het woord, met name de heer B. Heimig, chef Expeditie en de heer W. Zwart, expediteur. De heer Plant nam als vorzitter van het Jubileumfonds af scheid van de heer Trommelen, die een hartelijk dankwoord sprak. Uit de vele geschenken, die de heer Tromme len mocht ontvangen, bleek hoe zijn werk en zijn persoon werden gewaar deerd. Onder de aanwezigen was onder meer de heer F. Smit, oud-directeur van het postkantoor Haarlem. Advertentie HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiMiiiiii E S Tl II111111II111111II11111II111111111111111111II111111111II11111111111111IIIII11111II11111111111111111| 1111111111111111111111111111111| 1111H11II11111 MM II11 iTï HAARLEM, 29 april Op vier ver schillende data zullen de bustarieven van de NZVHM worden gewijzigd. Dat betekent, dat op sommige lijnen de ta rieven worden verhoogd, dat op som- nuge afstanden de particuliere ver voerskosten lager worden en dat in an dere gevallen de prijs dezelfde blijft. De wijziging van de arieven voor en kele reizen, retours en dagkaarten gaat in op I mei, de wijziging voor week kaarten op 29 mei en die voor abonne menten op 1 juni. De directie van de NZHVM verwacht als gevolg van deze tariefswijziging een meeropbrengst van één miljoen gulden. In de afgelopen jaren is de mogelijkheid om winst te maken door verkoop van trammateri- eel en het in dienst houden van over jarig materieel steeds kleiner gewor den. Tot en met 1958 was vjjftig per cent van de winst afkomstig van buiten de normale exploitatie vallende resul taten Met ingang van 1 mei zal een enke le reis Amsterdam-Zandvoort, die nu nog 0.90 kost, een dubbeltje duurder worden. Een retour, nu nog 1.50., zal maandag twintig cent duurder z(jn. (Advertentie) ONDER SCHEIDINGEN HAARLEM - ZIJLSTRAAT 71 Telefoon 16963 (0 2500) HAARLEM, 29 april De jonge Haar lemse pianist Henk van Eeuwijk heeft gisteravond op het concert van het Symphonie-orkest „Haarlem" op ondub belzinnige wijze getuigenis afgelegd van zijn pianistische talenten. Het derde piano-concert van Beethoven, een stuk dat veel moeilijker is dan het lijkt, vond in hem een uitstekende vertolker. Henk van Eeuwijks spel is op de eerste plaats tintelend muzikaal. Zijn hoog staande techniek stelt hem in staat zijn muzikaal stijlinzicht volkomen te reali seren. Een frappant staaltje hiervan leverde hij 'in het derde deel van het concert, dat uitblonk door doelbewust heid in de weergave, zonder dat de tech nische kant enige moeilijkheden op leverde. Sedert ik hem de laatste keer hoorde zijn er ook merkbare verande ringen in zijn toucher gekomen. Was dit bij vorige gelegenheden soms we: eens wat stug, deze keer was daarvan niets te bespeuren. Meermalen viel eer zeer fraai cantabile te beluisteren. Ma- rinus Adam heeft hem met het orkest goed bijgestaan. De overige prestaties van het orkest waren niet zo voortreffelijk als op het werkelijk sublieme laatste concert. Men had nogal te kampen met een onzuivere stemming. Zelfs de „Pelite-Suite" van Debussy, een van de hoogtepunten op het vorige concert (thans op verzoek herhaald) leed aan een onzuivere stem ming. Natuurlijk kan men aan een amateur orkest niet dezelfde hoge eisen stellen als aan een beroepsensemble. Vanuit HEEMSTEDE, 28 april De Coö peratieve Raiffeisenbank „Heemstede" heeft in het afgelopen jaar een bijzon- der gunstige ontwikkeling doorge maakt. De spaargelden stegen met t 1.145.000. Onder invloed van de con currentie van de handelsbanken werd de rente voor direct opvraagbare spaargelden in 1960 verhoogd van 3 tot 3% pet. Als gevolg van de toename van de toevertrouwde middelen stegen de rente-ontvangsten uit kredieten, hypotheken en effecten met f 46.000, waarvan f 28.000 meer werd vergoed aan spaarders en deposanten. De pro- visie-ontvangsten stegen van f 18.000 tot f 21.000. Nadat f 5000 is gereser veerd voor te betalen belastingen en f 3200 is bijgeschreven op andere re serves resteert een winst van een be drag groot f 25.429,81, die bij de gewo ne reserve zal worden geboekt. Daar door stijgt de reserve van de bank tot f 173.000. De balans en verlies en winst rekening zijn vastgesteld op f 6.995.721,30 en 1 244.782,80. Tijdens de vergadering heeft de voorzitter van de bank, de heer A. J. Braam de heren J. H. M. Peeperkorn en Nic. Roozen herdacht, die jaren lang deel hebben uitgemaakt van het bestuur, respectievelijk als voorzitter en secretaris. In de vakatures werden benoemd de heren J. van Hateren en A. W. van der Poll. In de raad van toezicht werd de heer H. J. Akkermans herkozen. Verder is gebleken, dat het houden van een avondzitting een geluk kige beslissing is geweest. De in 1960 voorgenomen verbouwing heeft niet plaats gevonden omdat de bank de be schikking kon krijgen over twee woon- wmkelhuizen naast het bankgebouw. HAARLEM, 29 april Hoewel een gedeelte van de Ged. Oude Gracht door Kermisinrichtingen in beslag is geno men, zal de maandagmarkt aan de Raaks, Ged. Oude Gracht en Boter markt normaal doorgaan. dit standpunt bekeken waren de pres taties altijd nog van een gehalte, om respect af te dwingen. Zo klonk de ouverture „Nachklange von Ossian" van Niels Gade zeer behoorlijk. De „Sin- fonia Pastorale" van Tartini. voor strijk orkest bewerkt door Schering, bezat in de uitvoering de karakteristieke sfeer van een pastorale. Op de tot slot ge speelde tweede symphonie van Saint- Saëns moet hard gewerkt zijn. De mu zikaal verantwoorde weergave verwierf terecht opvallend veel bijval van het publiek. J. L. SLUITINGSAVOND Vrijdag 12 mei houdt de Academie voor Voortge zet Economisch Onderwijs de sluitings avond van haar veertiende cursusjaar in de aula van het gebouw der Aca demie, Zijlvest 25a. Mr. A. G. de Blé- court, secretaris der Kamer van Koop handel te Haarlem en Omstreken, zal spreken over „De taak van de Kamers van Koophandel ten behoeve van het bedrijfsleven". Een enkele reis Haarlem-Amsterdam kost vandaag 0.65, maar maandag 0.70: een retour op deze lijn vandaag 1.10, en maandag 1.20. Wie vandaag of morgen van Haarlem met de bus naar Zandvoort gaat betaalt voor een enkele reis 0.35, maandag moet hij vijf cent meer betalen. Voor een re tourtje vraagt de NZHVM een dubbel tje meer, in plaats van 1.60. Goedkoper wordt een reisje naar Am sterdam voor degenen die in Haarlem bij de Schouwtjesbrug opstappen. Tot maandag worden zij aangeslagen als waren zij in Amsterdam opgestapt. Voor de eerste zeven kilometer treedt er bij de invoering van de nieuwe re geling helemaal geen verhoging op. In juni worden de stadstarieven met een kwartje verhoogd. De overstapjes blijven 0.25 kosten en als men binnen drie kwartier met dezelfde lijn terug wil kan dat nu ook met een overstapje. Dat is dus een winstpunt. Er komen voorts vijf- in plaats van zesrittenkaarten voor één gulden. Recht van overstappen heeft men niet op deze kaarten. De prijzen voor de weekkaarten en abon nementen voor de stadsdiensten worden niet gewijzigd. De jeugdkaarten worden vervangen door scholierenkaarten. Op deze kaarten mag uitsluitend worden gereisd door personen beneden de leef tijd van 19 jaar, die op school zijn. De zomerdienst van de NZVHM be gint zondag 28 mei. Veel wijzigingen zijn er niet aangebracht. In het Haarlemse stadsbeeld zal met ingang van die da tum ook een lijn 9 verschijnen, die tot aan de Rustenburgerbrug de route van lijn 5 volgt en dan naar Schalkwijk gaat. Deze lijn wordt om het half uur gereden. De bussen voor deze lijn ver trekken op het heel en halve uur van het station en op het kwartier voer het hele en halve uur vanuit Schalkwijk. Vanuit Haarlem komt verder de tradi tionele verbinding met het Bloemen- daalse strand vanaf 28 mei tot en met 10 september. Ook Heemstede krijgt weer een verbinding met zee, namelijk op 11, 14, 21, 22 en 28 mei, 4. 11,18,25 juni en 10 september en dagelijks van 2 juni tot en met 3 september. De overige stadsdiensten blijven hoege naamd ongewijzigd. Op lijn 2 wordt om streeks het middaguur tot ongeveer acht uur de frequentie in beide rich tingen opgevoerd. De bussen gaan dan om de tien minuten rijden in plaats van om de twaalf. De belangrijkste wijziging op de in terlokale lijnen is, dat lijn 52 Haarlem- De Glip-Bennebroek komt te vervallen, omdat lijn 21 van Haarlem-Hillegom- Noordwijk-Den Haag om de dertig mi nuten van en naar Hillegom zal worden gereden en om de zestig minuten van en naar Haarlem. De lijn Leiden-Haar- lem zal na zeven uur worden omgezet in een twintig minutendienst. Deze dienst geldt ook op zaterdag, zon- en feestdagen. De heer en mevr. v. d. Ven gingen in december 1960, na een verblijf van ruim zes jaar in Zuid-Afrika, per auto- busje op weg naar Nederland. Thans kwamen zij, na byna uier maandenin Amsterdam aan. Zij verklaarden dat, indien het hun hier in Nederland be valt, zij niet meer naar Zuid-Afrika zullen terugkeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 17