FILMJOURNAAL Spaarnestadnam afscheid van de heer 1 artII armer dam SLUISGANG VOOR KERNREACTOR Ademda voor Haarlem en omgevin; Vioolduo Visser gaf recital Basten H.V.B.-PROGRAMMA Hartstocht rond de trapeze De verloren wereld Naar het middelpunt der aarde Reprises en prolongaties Zilveren jubileum personeelschef PTT VIERING KONINGINNEDAG IN HAARLEM EN OMGEVING Centrum Haarlem-Noord Haarlem-Oost Haarlem-Zuidwest Spaarndam Heemstede Bloemendaal Overveen Aerdenhout Zandvoort HEINKEL J. J. VAN KOOTEN ZATERDAG 29 APRIL 1961 PAGINA Lido Luxor Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Rembrandt Eendracht maakt macht gaat toch bouwen Granaten gevonden in Zandvoort OPEL REK0RD voor een waar rijgenot /an LENT's Autobedrijven GEBR. KIMMAN Zandvoortse politie maakte goede beurt Films Restauratie Verzorgings huis Zandvoort Toneel Muziek )i verse I entoonstellingen Jongetje bij knipperbol aangereden Politiesportvereniging in Zandvoort Hogere tarieven voor „De Branding" AT AX-T AXI 1.2.3,4.5. VAH N.Z.H.-bussen op Koninginnedag Niationale herdenking in Zandvoort AUTO BOTSTE TEGEN N.Z.H.-BUS Burgerlijke Stand Haarlem Het gegeven van boontje komt om lijn loontje is zorgvuldig uitgewerkt in ..Moord boven de afgrond". De man die de ene moord na de andere be gaat. krijgt, natuurlijk zijn welverdien de straf. Om de zaak wat te rekken heeft men de Grand Canyon erbij ge haald en gaan een hele serie fraaie opnamen van dit rotsengebied vooraf aan het laatste en beslissende gevecht in een kabelbaan boven de afgrond. In Lido voor boven de 14 jaar. De makers van „The Lost World" moeten zich met koortsig glinsterende ogen in de handen hebben gewreven, toen ze aan deze film begonnen. „Laten we", moeten ze tegen elkaar gezegd hebben, „tijdens de produktie elk greintje gezond verstand over boord werpen". „En laten we", moet de meest geïnspireerde onder hen er aan hebben toegevoegd, „Claude Rains en Michael Rennie de hoofdrollen laten spelen". Onder luide toejuichingen stortten ze zich vervolgens op de novelle van Sir Conan Doyle, gaven de mem van de speciale effekten bevel stapelkrankzin nig te worden en produceerden een film, die een verbluffend mengsel is Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100. tel. 51959; Apotheek Loomeyer en zoon, Barteijorisstraat 11, tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: indien geen hulp van huisarts belle men fa. Mathot, tel 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts: G. R. v. Linn, Orionweg 10& HaarlemlN., tel. 57907. Dierenarts: J. Westerman. Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, tel. 51555. Ziekenvervoer: GGD. tel 14141 Margriet, Turfmarkt telefoon 21400 Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23. tel. 38411: W. Ulrici, Spiegelenburgh- laan 20, Aerdenhout, tel. 40404. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst J. Egberts, Zuider Sta tionsweg 12. tel. 57458. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 152, tel. 61054. Zandvoort Apotheken: Zie onder Haarlem. straat 8, t®l 2389. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- straat 1, tel. 2181. Bennebroek Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34. tel. 6430. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. 9310—02560. Apotheken took nachtdienst): Apotheek Krijnen. Eksterstraat 100, Haarlem-noord, tel. 02500-51959: Bloemendaalse-apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel tel. 02500-57903. Kathedraal: 6.30. 7 30. 9 H„ 11 en 12 uur St.-Antonius: N Groenmarkt: 630 7.30 8.30 H 10 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9 H., 11 u., 12 en 18 uur avondmis. O. L. Vr Rozenkrans Spaarne: 6. 7.30. 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan A'damstraat: 6.15 7 8.15 9.30 H 11 en 12.15 uur h. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.3(> 8.45 H. 10 30 er 11.45 uur 18 uui avond mis H. Hart, Kleverpark. 6.30,7.45, 9.10.30 H. en 12 uur. H.H Elisabeth en Banara P Kruget straat: 7, 7.45, 9 H, 10.45 en if pur. H. Liduina. Rijksstraatweg: 6.30 7.30. 9 H.. 10.45 en 12 uur O. L. Vrouw van VU Smarten, Rijks straatweg: 6.30. 7 30. 8.45 H.. 10.15, 11.30 18 uur avondmis H.H. Petrus en Paulus: 7 8.30. 10 H. en 11.45 uur BLOEMENDAAL: Allerh Drieeenheid 7.30 9 H 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 30 9 10 30 H. en 12 uut AERDENHOUT: 7 30 9 H en II uut ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30. 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT Huis in de duinen 8.45 uur CVERVEEN: 7 8. V H. 10.30 en 11 30 uui HEEMSTEDE (H Savo): 7 30 8.30 940 H. 11 on 12 uur HEEMSTEDE d L. Viouw Hemelvaart) 6.45, 7.45. 8.40 H.. 10. 11 en 12 uur. SLAAKNilAM- 30 er 10 H BENNEBROEK.- (H. Jozef) 6.45. 8. 9.15 H.. en 11 uur. VOGELENZANG: (OL.Vr Hemelvaart) 7.30. 8.30 en 10 uur H van „King Kong", „Ali Baba en de 40 rovers" en „De reis naar het middelpunt der aarde". Personen boven 14 jaar kunnen zich van de week in Luxor met eigen ogen gaan overtuigen, dat de speciale affekten-man, die een Cinemascope- en kleurencamera tot zijn beschikking had. zich strikt aan zijn opdracht ge houden heeft. Een expeditie daalt af naar het middelpunt der aarde en beleeft daar de avonturen die eens ontsproten zijn aan het brein van Jules Veme. De meest fantastische verrassingen staan haar te wachten, zoals een onderaard se oceaan, een verzonken stad en... bepaald afschuwelijke monsters. •Tames Mason en Pat. Boone, zijn de helden in dit boeiende filmwerk. Het gaat hen allemaal goed af, al kan de brave Pat niet nalaten om ook heel diep onder de grond zijn zoet gevooisde stem te laten klinken voor sentimen teel gezang. Deze kleurenfilm in cine mascope wordt in Rembrandt ver toond en zal 14-jarigen en ouderen zeker niet teleurstellen. Cinema Palace prolongeert voor de vijfde week de spectaculaire productie met bjjbelse achtergrond „Ben Hur". A.l. Studio verlengt wederom de ver toning van „De dame met het hondje", naar een verhaal van Tsjechow. Str. Volw. In Minerva brengt tot en met zondagavond „Freddy, die Gitarre und das Meer", een opgewekte muziek film. A.l. Maandag- en woensdagmid dag wordt er „Teenager Melody" ver toond, waarvan de naam voor zich zelf spreekt. A.l. Maandag- en dinsdag avond draait ,,Mon Oncle", de be faamde persiflagefilm van Jacques Tati. A.l. Opnieuw heeft Roxy deze week een western van zekere kwaliteit in ver toning. Het gaat ditmaal zoals trou wens zovele malen om een vrouw, die door verschillende heren der schepping betwist wordt Oorspronke lijkheid is een eis, die men niet aan dit soort scenario's stelt, maar wel dat de film in fotografisch opzicht iets aparts te bieden heeft. En dat is met „Wrekers te paard" zeker het geval. De film is tot en met morgenavond te zien. 14 jaar. Vanaf maandag draait in deze bio scoop „Boris Mitrow, Russisch spion". Regisseur Louis de Rochemont is niet een onbenullig filmmakertje, maar een man die de wereld overtuigd heeft door enkele films met semi-documen- taire inslag. Hjj wijdt zich nu aan de contra-spionnage in een film die wel enkele ongeloofwaardigheden op het witte doek brengt, maar toch van a tot z weet te boeien. 14 jaar. HAARLEM, 29 april In de cantine van het postkantoor aan de Zijlstraat is de personeels-chef van PTT in Haar lem, de heer N. W. de Groot g'steren tezamen met de zijnen hartelijk gehul digd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij P.T.T. De heer Plant sprak een welkomstwoord, waarna de direc teur van het postdistrict Haarlem, de heer P. J. Waale, uitvoerig de grote verdiensten schetste van de jubilaris. In zijn werkzaamheden, maar vooral in zijn dagelijks contact met de em ploye's heeft de heer De Groot zich een groot en goed mens getoond. Het was de directeur een genoegen de jubilaris de zilveren draaginsigne en de gebrui kelijke enveloppe met inhoud ter hand te stellen. Namens het bureel sprak de heer A. JTeunissen woorden van grote waar dering. Hij haalde een reeks leuke her inneringen op en overhandigde de heer De Groot een langspeelplaat en diens echtgenote bloemen. De heer L. Loos, hoofd controle postwaarden kwam even eens met een plaat en een bloemstuk, waarna nog het woord werd gevoerd door de heren A. v.d. Reyden en H. Meier en de sociale werkster, mejuffrouw W. J. van Santen, welke laatste een asbak met prachtig opgemaakte orchidee aan bood. Voorzitter H. Plant van het jubi leumfonds bood namens het fonds twee ligstoelen aan, en een boeket bloemen voor mevrouw,De Groot. De jubilaris dankte de aanwezigen voor de hem be reide feestdag. ZANDVOORT, 27 april Enkele ja ren geleden kon een plan van de wo ningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" te Zandvoort om 48 woningen te bouwen, aan het verlengde van de Linnaeusstraat, geen doorgang vinden. Hier waren stedebouwkundige bezwa ren in het geding, maar vooral het feit, dat de woningen in de onmiddel lijke nabijheid van de bezinkingsvjjver van de riolering waren geprojecteerd. Uit oogpunt van volksgezondheid werd dit ontoelaatbaar geacht. Inmiddels is een uitbreidingsplan voor dit deel der gemeente vastgesteld en is de nieuwe rioolwaterzuiverings installatie volop in uitvoering. De ver eniging heeft dit plan thans opnieuw ter hand genomen. De stedebouwkun dige situatie maakt daar thans de bouw van 44 woningen mogelijk. Gelet op de minimale toewijzing aan Zandvoort van woningwetwoningen en de geringe kans om een enigszins om vangrijk project van premiewoningen ter hand te nemen, besloot het bestuur van „E.M.M.", voorbereidingen te tref fen, deze bouw in de „vrije" sector te realiseren. Hieraan zijn niet geringe financiële consequenties verbonden, maar het verenigingsbestuur meent die mede gelet op het grote algemeen belang dat met dit plan gediend wordt te moeten aanvaarden. In hun voorstel aan de gemeenteraad om de voor deze bouw benodigde grond voor 112.200 aan de vereniging te ver kopen, spreken burgemeester en wet houders hun waardering uit voor dit initiatief en zeggen zij alle medewer king toe aan de verwezenlijking daar van. ZANDVOORT, 29 april Bij graaf werkzaamheden te Zandvoort werden een granaat en twee handgranaten ge vonden. De politie heeft de projectielen in beslag genomen. (Advertentie) RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE - TELEFOON 38810 HOUTPLEIN, HAARLEM, tel. 13850 „het huis met het carillon" Grote Houtstr. 49, Haarlem ZANDVOORT, 29 april Bij de lan delijke zeevis-wedstrijd voor politieper soneel op de Pier te IJmuiden verwief de groep-Zandvoort de eerste groeps- prtjs en behaalde de hoofdagent R. Gatsma de eerste prijs in het persoon lijk klassement. De Zandvoortze agent U. Bouma, wist zich bij de Nationale politieveldloopkampioenschappen te Nij megen als tweede te plaatsen met T0 seconden achterstand op de winnaar. HAARLEM, 29 april In de Bilder- djjfczaal van restaurant Brinkmann te Haarlem heeft vrijdagmiddag de N.V. Drukkerij de Spaarnestad in al haar ge ledingen en schakeringen afscheid geno men van haar algemeen procuratiehou der en chef van de administratie, de heer G. W. M. van Warmerdam, die het bedrijf met pensioen ging verlaten, Hoe groot de waardering was die de ze vertrouwde en vertrouwenwekken de persoonlijkheid genoot bleek uit het grote aantal personen die in een steeds aangroeiende rij langs de scheidende functionaris trokken om hem de hand te drukken. De heer Van Warmerdam kwam op 1 september 1917 in dienst van de Spaar nestad en werd in 1921 benoemd tot hoofdboekhouder. Tien jaar later volg de zijn benoeming tot procuratiehouder en algemeen chef van de administra tie. In Ccze functie, die in het zich snel ontwikkelende bedrijf steeds meer ging omvatten, heeft de heer Van Warmer dam onafgebroken geijverd voor allerlei sociale voorzieningen voor het perso neel. Zo waren het zijn voorstellen die de directie van de N.V. in 1928 gestal te gaf in de eerste pensioenregeling. In de loop der volgende jaren kon aan deze regeling steeds meer uitbreiding worden gegeven. Daarnaast richtte de heer Van Wamerdam zich op de ver dere ontwikkeling van de onderlinge ziektekostenverzekering, de verzekering waartoe de heer C. P. Ooms, de vorig jaar overleden gedelegeerd commissaris van de N.V., het initiatief had genomen. Hiervoor was de heer Van Warmer dam donderdagmiddag tijdens een be sloten afscheidsbijeenkomst reeds hul de gebracht door het college van com missarissen en de directie bij monde van de president-commissaris prof. G. M. G. Russel, en namens de staf leden door de procuratiehouder, de heer J. Beyk, die beiden hun woor den vergezeld deden gaan van enke le waardevolle geschenken. Op de receptie van vrijdagmiddag voerde als eerste de heer M. A. Hol lander het woord, die de heer Van War merdam in zijn functie gaat opvolgen. De heer Hollander zeide ervan over tuigd te zijn dat, ook al wordt het werk van de heer Van Warmerdam voortge zet, het bedrijf de mens Van Warmer dam node zal missen. In dezelfde geest sprak nog de heer H. Loerakker namens alle administi atieve afdelingen die on der leiding van de heer Van Warmer dam hebben gewerkt, de heer H. Kete laar namens het jubileumfonds, de heer N. S. P. Moolenaar namens redactie, serviceafdeling, exploitatie, uitgeverij em bijkantoren en de heer H. Essen- berg namens de technische kern van de ondernemingsraad. De heren Loerak ker en Moolenaar boden de scheidende functionaris voor een prettige tijdspas sering respectievelijk een goed gevulde gereedschapskist en een werkbank aan, compleet met bankschroef en electri- sche boormachine. De heer Ketelaar offreerde een zilveren kist met sigaren. Donderdag is een grote 75!4 ton wegende stalen sluisgang voor de kernreactoi te Petten op de plaats van bestemming gearriveerd. Het gevaarte dat m Kotter- dam geconstrueerd is, werd per schip naar St. Maartensvlotbrug vervoerd en van daar op een zgn. „tanktrailler" naar Petten gebracht. Het zal de verbinding vormen tussen de montagehal en de reactor. Op de foto zien we de sluisgang m de takels boven de tanktrailler hangen. (Advertentie) ZANDVOORT, 27 april Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld 15700 beschikbaar te stellen voor restauratie van het gemeentelijk verzorgingshuis. Deze restauratie betreft o.a. de bad kamer en 5 woon-slaapkamers. Daar mede zal de verbetering aan dit ge meentelijk tehuis voor bejaarden zijn voltooid. (In 1958 stelde de raad reeds 38.000 beschikbaar voor het aanbren gen var noodzakelijke verbeteringen in de parterre van het gebouw). CINEMA PALACE: „Ben Hur", 14 jaar. 15e week). Gewijzigde aanv.tijden; dag 1.30 en 7.30. do.avond 4 mei geen voorst FRANS HALS: „Een avond aan het strand" ontraden {2e week). LIDO: t.m. zo.: „Hartstochten rond de tra peze", 14 jr.; ma. t.m. do.: „From here to eternity", str. volw. 2, 7 en 9.15 u Zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „De verloren wereld", 14 Jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u Do. 4 mei vervalt eerste avondvoorst. REMBRANDT. „Naar het middelpunt der aarde", 14 j. Gew aanv.tijden: zo. en ma 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Dag. 2, 6.45 en 9.15 u. Do.avond 4 me: vervalt eerste avondvoorstelling. ROXY: t.m. zo.: „Wrekers te paard", 14 j. Ma. t.m. do.: „Boris Mitrov, Rus sisch spion", 14 jr. 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.avond 4 mei vervalt eerste avondvoorst. STUDIO: „De dame met het hondje", 18 j (3e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Do.avond 4 mei vervalt eer ste avondvoorst. MINERVA: zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4 15. 7 en 9.15 u.: „Freddy die Gitarre und das Meer", a.l. ma. en wo 2.30 u.: „Conny en Peter in „Teenager Melody" a.l. ma en dl. 8.15 u.: „Mon oncle", a.l Zaterdag 29 april Stadsschouwburg, 8 uur: De Neder landse Comedie in .Intermezzo" van Jean Girandoux Regie: Peter Oosthoek In de hoofdrollen- Jacqueline Rooyaards Sand- berg Petra Laseur en Ko van Dijk. Zondag 30 april Stadsschouwburg, 8 uur: De Nederlandse Comedie in ,,De getatoueerde roos", toneel spel van Tenessee Williams Regie: Ko van Dijk. In de hoofdrollen: Ank van der Moer, Paul Cammermans (a.g.) en Mimi Boesnach. ,Lu- ,Het Maandag 1 mei Stadsschouwburg, 19.45 uur: Letterlie vende Vereniging ,,Cremer" speelt ,,De Familie Kegge". (Centrum-comité Koningin nedag). Dinsdag 2 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelver. damus" en ..Alberdingk Thijm" in dievenbal" van Jean Anouilh. [Maandag 1 mei Ned. Hervormde Kerk, Bennebroek. 8 u.: Concert Hoorns Kamerkoor o.l.v. Wim Tals- ma Programma: Sweelinck, Donati e.a (Culturele Kring Bennebroek). Dinsdag 2 mei Concertgebouw, 8.15 uur: Beethoven-con cert N Ph. O. 0.1.v. Henri Arends. Solist: Hans Richter-Haaser. piano. Programma Ouv. en Balletmuziek Prometheus, Symfo nie nr. 1 en Pianoconcert nr. 5. Zaterdag 29 april Krelagehuis: Nationaal Zitvolleybaltoer- nooi van het eerste lustrum van de Ken- nemer Invaliden Sportclub. Dinsdag 2 mei IJdijk 43, Spaarndam, 8 uur: Officiële installatie wijkcomité Spaarndam. (Jruquius Museum, Historische Stoommachi nes en grote mao'iette van (Nederland met tVonnhuis Jac. van Looy, KI Houtweg 103. waterstanden en overzicht iverstrorrm«> ramp 1953 Geopend dag van 9—12 30, 13.30—17 uur. Zo. van 1017 uur het voormaligè woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag van 1012.30 en van 13.30 17 uur; zo. van 1417 uur. Het Huis van Looy, Kampeen laan: ..Aan winsten" van moderne kunst uit het bezit van de Gemeente Haarlem. Geopend 1012.30 en van 13.3017 uur. Zondags van 25 uur. Frans Halsmuseum: permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op beden to.m Hals meesterwerken» geopend Van 10—17 uur: zo van 13—17 uur. t/m ll mei dagelijks van 20.30 tot 22 30 Speciale ivondopenstelling Interieur en stnlkamers met kaarsen verlicht. Feeëriek belichte en met bloemen versierde binnenhol Oude gevels in floodlight Speciaal arran gement van Hals' meesterwerken. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo rische natuurkundige Instrumenten, mi neralen. 31-toons Fokker-orgel. Geopend ie dere werkd. beh. maandag van II 15 uur De eerste zondag van elke maand van 1315 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstr 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u Zon.- en feestdagen 13—16 uur. KunstzaaJ „In t goede uur" Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein: Expo sitie van tekeningen van Peter Vos. Van af 1 mei: Expositie van tekeningen van Frans Hollaardt (t.m 31 mei). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling werken Bloemendaalse beroeps-beeldende kun stenaars. kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland, rd: Expositie van schilderijen, tekeningen en skulptuur (abstracties) van Renaat Ramon uit Brugge (t.m. 5 mei). Geo pend dag. van 917 uur, en ma.-, wo.- en vrijdagavond van 68 uur. i Advertentie In een bewogen dankwoord zwaaide de heer Van Warmerdam de ontvangen lof voor een groot deel weer terug aan de directie van het bedrijf, die steeds een willig oor heeft geleend aan de voor stellen en adviezen die h\j in de loop der jaren mocht doen en aan anderen die hem bij de uitvoering van zijn taken hadden geholpen. Onder de velen die de heer Van War merdam de handen kwamen drukken bevonden zich de leden van de directie dr. ir. H. J. A. de Goeij, mr. W. H. A. M. Lucas en drs. P. Emondts en voorts talrüke vrienden van binnen en buiten het bedrijf. HAARLEM, 29 april Het vioolduo Carolien en Norbert Visser verzorgden gisteravond met medewerking van Wiep Zijlstra, piano, een recital in de tuinzaal. Het programma dat vóór de pauze gewijd was aan meesters uit de barokliteratuur onder meer Handel en Leclair, was qua uitvoering niet altijd even verrassend. Verkreeg Handels sonate in g moll nog een levendige ver tolking, in de sonate voor 2 violen van Leclair ging de gaafheid van toon door onzuivere intonaties nogal eens teloor. De sonate van de executant Norbert Visser die volgens de componist een elegisch karakter draagt liet door de wankele vormbeheersing een onzekere indruk achter. Met de realisatie van Prokofieffs compositie was men gelukkiger, ook de speelse Zweedse volksmuziekjes klon ken in hun tweestemmigheid plezierig. Het gehele concert, waarbij Wiep Zijlstra zich een sympathiek begeleid ster toonde, was van een wisselende kwaliteit. A. Krt. HAARLEM, 29 april Gisteren werd een 4-jarig jongetje op de door knipper- bollen beveiligde oversteekplaats voor voetgangers op de Rijksstraatweg door een 26-jarige scooterrijder uit Heemste de aangereden. De man reed achter een bus en zag het overstekende jonge tje niet. Hij wilde het jongetje naar huis brengen, het had slechts enkele schaafwonden, maar onderweg werd het door een meisje meegenomen. Het jon getje woont in de Spaarnhovenstraat, maar de naam is niet bekend. De ver keerspolitie verzoekt de ouders van het jongetje zich bij haar te melden. ZANDVOORT, 29 april De Zand voortse politiesportvereniging hield een ledenvergadering, waarin de aftreden de bestuursleden, de heren M, J. Met horst, voorzitter, H. Jansen, 2e secre taris, en D. W. van Akooy, penning meester, werden herkozen. Uitvoering werd gesproken over de viering van het 25-jarig bestaan der vereniging in 1962. Het voorlopig pro gramma vermeldt een gala-feestavond in theater-Monopoli een klaverjas- toernooi, een voetbaltoernooi, een vol leybaltoernooi en een wandelwedstrijd. Voorts zal een „open" zeeviswedstrijd worden gehouden tussen burgers en politie om het kampioenschap „zee vissen 1962". ZANDVOORT, 27 april De ge meente Zandvoort brengt aan het trek kerskamp „De Branding" verschillen de verbeteringen aan, welke een uitga ve van ruim 100.000 zullen vergen. Gedeputeerde Staten hebben daaraan hun goedkeuring gehecht, doch op het gemeentebestuur aandrang uitgeoefend om de hogere exploitatielasten door vermeerdering van inkomsten te dek ken. In verband hiermede zullen burge meester en wethouders aan de ge meenteraad voor, met ingang van 1 juni a.s. de kampeertarieven te verho gen en wel van 0,30 tot 0,50 per dag voor kinderen tot 14 jaar en van 0,65 tot 0.75 per dag voor oudere kinderen en volwassenen. De meerdere op brengst wordt geraamd op 7.000 per jaar. „POMMY" De Haarlemsche To neelclub brengt maandag 8 en dinsdag 9 mei in de Haarlemse Stadsschouw burg de opvoering van v5" W. P. Lipscomb en John Watson. D. regie is in handen van Henk Kigters. Mobilofoon service dag en nacht 7.30 Reveille op de Grote Markt. Daarna verschillende muzikale rondwandelingen om 7.45 en 8 uur. 9.— Aubade op de Grote Markt door on geveer 3500 kinderen onder leiding van de heer L. J. van Mechelen met begeleiding door „Crescendo'. 10.30 Muzikale rondrit door het trom petterkorps van de landelijke rjj- vereniging „Sint Hubertus" uit Lis- se. Start Helicopterterrein, vandaar de volgende route: Wagenweg, Hout plein, Grote Houtstraat, Grote Markt, Zijlstraat, Zijlvest, Wilhel- minastraat, Raamvest, Van Eeden straat, Lorentzplein, Wagenweg. 10.30 Concert door „Crescendo" op de Grote Markt. Intussen muzikale rondwandeling door Apollo' 12.30 Bespeling van het carillon tot 1.30. I.30 Groot landelijk ruiterfeest verzorgd door de Noordhollandse Ruiterver- eniging. Gevarieerde demonstraties op het Helicoperterrein bij de Span jaardslaan. Om half zes prijsuitrei king. 3.- Variété-show op de Kattenberg in het Donkere Kenaupark, gepresen teerd door Truxini. 3.— Feestconcert door „Apollo' op de Grote Markt. 7.45 Toneelvoorstelling door „J. J. Cre- mer" in de Stadsschouwburg. Op gevoerd wordt „De familie Kegge'. 8.— Groot Oranjebal in alle zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw. 8.30 Concert op de Grote Markt tot half elf, verzorgd door „De Alpen jagers', de „Sunbeams" en de „Boe- renkapel. 8.20 Vertrek van kinderen voor aubade op de Grote Markt. 10.30 Ronrdrit door de ponnyclub „De vier Heemskinderen" tussen jan Gijzenvaart en Muiderslotweg. Van 12 tot 2 uur tussen Jan Gijzenvaart en Frans Halsplein. 2.— Ruiterdemonstraties door de pon nyclub op het terrein Orionweg- Delftlaan. 2.Demonstratie en behendigheidsrit door „Vespaclub Haarlem". Route: Schoterweg, Cronjéstraat, Juliana- park, Florastraat, Timorstraat, Spaarnho venplein, Rijksstraatweg, Vergierdeweg, Eksterstraat, Tessel- schadeplein, Marsmanplein, Generaal Spoorlaan, Jan Gijzenkade. 2.30 Demonstraties carousselrijden door Vespaclub op parkeerterrein bij ,,Haarlem"-veld. Eveneens, maar dan om 3 uur, op het Plesmanplein. 8.Bal-champêtre in de Marnixstraat. 7.30 Reveille door verschillende bands. 8.30 Vertrek kinderen naar Grote Markt voor aubade. 2.30 Boerenkapel maakt tocht op rijden de muziektent. Rondrit wordt om 4 uur vervolgd. 7.30 Grote showmars door de CJMV- band. 9.— Mars en taptoe op Teylerplein. 10.- Dansen op het Teylerplein en Van Zeggelenplein. Feestterrein speelplaats Chr. Huy- gensschool. 8.Muzikale rondgang door de Haar lemse Postfanfare. 9.— Vlaghijsen door de voorzitter van Haarlem-Zuidwest. 9.30 Kinderspelen voor meisjes en jon gens van vijf tot en met elf jaar. II.— Microfoon-debutantjes (vijf tot en met elf jaar). 1.30 Microfoon-debutantjes (twaalf tot en met vijftien jaar). 1.45 Ringstekerij op fietsen voor meis jes en jongens. 3,— Truxini's Jeugdvariété. 8.15 Lampionoptocht met medewerking van r.-k. Harmonie „Sint Bavo". 9,— Schoolkinderen op het schoolplein. 9.30 Rondgang van de kinderen. 10.30 Aubade van de schoolkinderen, 11.— Kinderspelen kleuterklassen. 1.30 Voortzetting kinderspelen (lagere school). 3.— Kinderprogramma op de Westkolk. 4.30 Ringrijden op fietsen. 8.— Non-stop-programma. 8.— Jeugdappèl op het Raadhuisplein. 10.— Kinderfeest in Heemsteedse sport parken. 2.- Volksspelen op hoofdterrein Heem- steedse Sportparken. 7.— Marsmuziek op Raadhuisplein. 8.— Oranjebal. 9.- Samenkomst leerlingen van alle Bloemendaalse scholen op speelter rein van Hartelustschool. In op tocht naar het Openluchttheater. 10- Officiële opening van de feestelijk heden in Openluchttheater. 10.- Optreden van Jeugdvariété-gezel- schap. 2.- Zeepkistenraces op Bloemendaalse weg. 8.— Bal-masqué in „Vreeburg". 8.30 Lampion optocht. (Advertentie) Binnenhuis-architectuur Woning-inrichting GR. HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 IEV-BSM, v. Nispen-DSOV, DSS- Spaarndam-DCO. EDO 4-HFO 3, Bi daal 2-Hille- IA' DSK, IB: gom 2. 2B: EDO 5-Ripperda 4, RCH 5-EHS 2. C: Haarlem 5-Stormvog. 5. D: HFC 4-RCH 6, Waterloo 2-ADO 3. 3A: Schoten 4-Stormvog. 6, Bever wijk 4-SVY 2. B: HFC 6-VVB 3. C: Ripperda 5-HFC 7, DSK 2-Con- cordia 2, HBC 4-Halfweg 2. D: DCO 4-Schoten 5, Halfweg 3-Geel Wit 2. E: Beverwijk 5-Kennemers 5, THB 3- F: Alliance 2-DIO 3. EDO 8-Kinheim 5 Kinheim 4. 5. G: TYBB 5-Concordia s H: Halfweg 4-HFC 9, DIOS 2-BSM 4. Vog. zang 2-DCO 5. 4B: Ripperda 7-Renova 3, HBC 5- Zandvuortm. 6. C: VVH 3-DSS 4, Concordia 5-HBC 6. D: TYBB 7-DSOV 3. E: Hoofdd. B. 3-SHS 3. F: TYBB 8-HBC 7, Concordia 6-WD 3. G: VSV 7-IEV 3, ADO 5-Velsen 5. H: VVB 5-IEV 4. J: v. Nispen 3-Renova 5, Vog. zang '-Spaarnestad 4. K: DEM 7-ADO 6. L: TYB3 9-DSB 5, HBC 8-Halfweg 5. M: Vog. zang 5-Geel-Wit 4, HBC 9- tioofdd. B. 4. N: TYBB 10-Geel Wit 5. Jeugd A: Velsen a-Schoten a. Jeugd B: HFC a-Concordia a, Ken- v,emerland a-Onze Gez. a. 9.15 Schoolkinderen vertrekken naar raadhuis. 9.45 Vlaghjjsen met toespraak door bur gemeester. Daarna gaan de kinde ren naar het feestterrein. 10.30 Vertrek van Joan Mauritsplein; optocht voor verklede kleuters van vier jaar en ouder. Het programma bevat verder straattekenwedstrijden een rijwielpuzzelrit. 7.— Zeepkistenwedstrijd op de Bloemen daalseweg. 8.15 Lampionoptocht met muziek van „De Spaarnebazuin". 9.— Openluchtfilmvoorstelling op het Dorpsplein. In Overveen wordt ook een autopuzzelrit gehouden, die om half twee begint bij hotel „Roozen- daal". 9.— Aubade door de schoolkinderen op het plein tegenover de Aerdenhout- se Schoolvereniging. 10.— Spelen op de weg en op het ter rein aan de Borgerweg. 2.- Poppenkast voor kleuterleerlingen in gymnastieklokaal van Vondel school. 3.— Tekenwedstrijd op asfalt van Spie- gelenburghlaan, gevolgd door Hoog- draadvariété-show. 8.30 Lampionoptocht. 9.30 Varieté-avondshow. 10.— Aubade van de Zandvoortse school jeugd op het Raadhuisplein. 2.30 Openluchtcabaret op Raadhuisplein. 8.— Concert van Zandvoortse Muziekka pel op Raadhuisplein. Kermisvermakelijkheden: In Haar lem-Centrum op de Gedempte Oude Gracht, Nassaulaan en Zijhuizen van zaterdag 29 april tot en met vrijdag 5 mei, behalve donderdag 4 mei. m"£J°°rd kermis aan de Zaa- Zomt^ii?a?em"°°st kermis aan de misatt.racHpo Heemstede staan ker misattracties op het Wilhelminaplein. HAARLEM, 29 april In verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van Koninginnedag is de Groote Markt maandag van half negen tot twaalf uur 's morgens afgesloten voor alle verkeer. De N.Z.H.-bussen van de lijnen 1, 5 en 6 zullen in zuidelijke richting rijden over de Parklaan, het Kenaupark, de Kinder huis vest, de Zijlvest, de Wilhelmina- straat, de Raamsingel naar het Hout- pltin. Als haltteplaatsen op deza route gelden de haltes van de lij nen 3 en 4. In noordelijke richting rij den de buslijnen 1, 5 en 6 via de Spek- straat, de Oude Groenmarkt, het Klok huisplein en de Riviervischmarkt. Voor het gebouw van Drukkerij Enschedé is een tijdelijke halte. ZANDVOORT, 25 april De com missie Nationale herdenking te Zand voort heeft haar programma bekend gemaakt voor de jaarlijkse doden-her- denking op donderdag 4 mei a.s. 's Avonds om 7 uur begint een open bare bijeenkomst in theater ..Monopo- le". Hieraan zullen medewerken fpf Zandvoorts Christelijk kinderkoor, hii r.-k. kerkkoor „St. Caecilia" en Zand voorts Mannenkoor. Verder zullen daar optreden de declamator Henk de Pa ter, de bariton Peter Meijer en de pia nist A. A. Hoppenbrouwer. Om nalf acht vertrekt de stille tocht van het Stationsplein naar het ver- zetsmonument in het Vijverpark. Daar zullen de voornoemde mannenkoren we derom zingen. HAARLEM, 29 april Gistermorgen om acht uur reed een personenauto op de Pijllaan tegen een autobus van de NZH. De bestuurder van de personen auto, een 53-jarige P.T.T.-ambtenaar, gaf geen voorrang aan de bus. De rech terzijkant van de personenauto werd zwaar beschadigd. De P.T.T.-ambtenaar werd met een shock en enkele gekneus de ribben naar het Diaconessenhuis ver voerd. Advertentie) Houtplein 18-20 - Haarlem - Tel. 12000 DE BESTE SERVICE BEVALLEN van een zoon: A. Walet- Prosee; T. M. Breugelmans-Spierings; G. Króp-Krist; J. Tamminga-Eisinga; M. A, T. G. te Welscher-van der Meij; M. C. Nijssen-Kortekaas; G. C. Fennis- van Houten: A. M. P. Sepers-Peters; M. Vellema-Roeleveld; I. H. van de Kop-van Straten; H. W. C. Heule- Engels; G. van Duijn-van der Bent. Van een dochter: A. van der Schrier-van der Steen; H. Schreuder- van der Heiden; A. Bon-Wildschut; E. Buller-Rotteveel; H. P. Licht-van den Bosch; H. S. van der Veldt- Duineveld. BEVALLEN van een zoon: A. Weij- ens-van Wijk, A. E. de Jong-ter Wal, A. J. de Lang-Janszen (2 zns.), A. v. der Woude-de Nieuwe, G. W. H. Pelle- mans-Wortel. BEVALLEN van een dochter; J. M. Miedema-Roubos, J. van Leeuwen-Lan- ting, M. Bosgraaf-Huijsmans, H. W. Heeremans-Nelis, N. Fennis-Koelemeij- er, M. J. Felix-van der Weijden. ONDERTROUWD: H. M. van Strien en M. Schaefer, J. Booij en D. M. S. Inpijn. GEHUWD: S. Visser en H. van Brug gen, T. J. Teeuwen en J. Gerritsen; F. van Loon en J. van der Vaart; H. L. van Kesteren en K, J. A. Heere mans; J. Janssens en M. P. de Jong; G. J. Aaplop en W. M. Hijkoop; W. van Driest en J. C. van Olphen; P. Antonissse en C. C. Verver; W. Pit- ters en N. Hacquebord. GEHUWD: G. de Boode en M. van Zutphen, K. A. Bruinink en A. van der Werf, J. K. van der Stel en W. A. van der Horst, M. P. H. Lindoorn en A. M. Verloop, J. M. van Bakel en J. W. M. Jansen, E. van den Kommer en E. A. de Bruijn, J. M. Donke] en A. C. J. van der Reep, J. Wagenaar en H. A. Brui nes. OVERLEDEN: D. Koops-Fleur,66 j., Molukkenstraat; P. Strengers-van Veen, 76 j., Kamperlaan; P. M. Kroes- Wesselink, 87 j., van 't Hoffstraat; C. M. Heijne-Dekker, 54 j., Emostraat; J. Bakker, 78 j„ Eksterstraat; G. J. van der Kroft, 85 j., de Clercqstraat; W. C. van der Baan, 39 j., Haze- paterslaan; T. AmrneraaJ, 69 j„ Maer- t.er van Heemskerkstraat; A. H. Bou- dewijn, 58 j., Assendeiverstraat. OVERLEDEN: H. A. Fikke-Celie, 78 jr., Gasthuisvest, J. van Meerem-IngcJ- se, 77jr„ Schoterweg, J. C. van Huis-'t Hart, 74jr„ Rijksstraatweg, J. J. Joppe* van Deutekom, 81 jr., Hazepaterslaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2