HONGARIJE verspert de weg naar Chili voor zich slap verwerend Oranjeteam Tekortkomingen ongenadig afgestraft MAAL Oranje tart culinaire wetten PER MINUUT: Alleen Muller op „Hongaars niveau" Cortime ci? Een deelnemer ,14 goed met comrne ca VOETBAL-TOTO Honkbaltrip naar V.S. kan doorgaan DINSDAG 2 MEI 1961 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, 30 april - Het loon van de angst. Moet men zó de nederlaag met 03 noemen, die het Nederlands elftal heeft geïncasseerd tegen Hongarije in de eerste wedstrijd voor het we reldkampioenschap voetbal? In zeker opzicht wel, dachten wij. Want, de vrees voor het Hongaar se binnentrio heeft ertoe geleid, dat Oranje's voetbalteam vanaf het eerste fluitsignaal van de Welshe scheidsrechter Kingston een sterk defensieve houding heeft aangenomen. Dat had twee belangrijke gevolgen en zij leid den tot een triest resultaat. Aller eerst moest de aanval op goed ge luk af proberen de Hongaarse verdediging te overrompelen. Er waren geen ploeggenoten, die de aanvallers in de rug steunden. Belangrijker echter was de bewe gingsvrijheid, die de tegenstander op het middenveld geboden werd. Vandaaruit zijn de wervelende acties gekomen, die drie Hon- ■gaarse doelpunten hebben opgele verd. Inderdaad; het loon van de angst. Een angst, die misschien niet volkomen ongerechtvaardigd was, want Hongarije was in alle opzichten superieur aan het Ne derlands elftal. Geen schijn van kans kreeg Oranje's voetbalteam tegen een elftal, dat precies speel de zoals het wilde, dat in alle ac ties zijn eigen tempo bepaalde en dat geheel volgens de tevoren be raamde plannen te werk ging. Kortom, het Hongaarse elftal was een uitstekend elftal en veel te sterk voor de Nederlanders. Dat het echter de kans kreeg zijn eigen gang te gaan, was niet al leen het gevolg van de fatale stra tegie, die het Oranjeteam heeft toegepast, maar kwam ook door het slappe verweer van het Ne derlands elftal. Waar was de strijd lust, de onuitblusbare energie, die Nederland in het verleden menig maal heeft geïnspireerd tot een onwrikbaar verzet en die Oran je's voetbalteam gevreesd deed zijn bij menige tegenstander? Sterk Hongarije Weg versperd Falende aanval (Van onze speciale fijnproeverJ ROTTERDAM2 mei „x0p op Elek. Laat het hoofd niet han gen en zet je tanden ferm in die verrukkelijke Hors d'Oeuvre Ri- che. Jij als genaturaliseerde Fransman moet toch weten dat de grote culinaire wetgever Bril lat Savarin gelijk hadtoen hij eens boven zijn dampende ketels °pmerkte dat de toekomst en het lot der volkeren afhangen van de vnjze waarop zij zich voeden. En Wctarom zou dat dan nu met kun- Wew slaan op jou en onze vader- kindse voetbalélite. Je kijkt zo °n9elooflijk triestzo intens som- er, net alsof je zeggen wilt: „Ik Weer terug naar mijn moeder foor dat doe je toch niet! Wij J?1 Pas begonnen. Bedenk maar; e begin is moeilijkook in een °rronde van het weréldkampi- Jhschap". Dit alles hebben we re bondscoach willen toefluiste- en in de grote, fraai versierde J^stzaal van het Rotterdamse kxnta-hotel. Het behoort tot de vo^p. tradities dat internationale etbalcontacten met een grandi- 8 banket worden afgesloten. In Talige gevallen zal de wijze r°P daarvan genoten wordt reT j ^kringen van het wedstrijd- IpI aal' maar geloof ons, beste tijjTSj °I' gd&t het, want er is al- wel één partij die tevreden an de grasmat stapt. dat Consommé Volai'lle... Belgische „oudgedienden" in het gelid Levenslange schorsing voor voetballers Jan Cottaar buiten direct levensgevaar ,,Ik wil niet sentimenteel zijn", zei na afloop Wiersma, toen hij in een hoekje van de kleedkamer was neer geploft en nahijgde van de geleverde inspanningen. En hij vervolgde: „Als je in het Nederlands elftal speelt, is dat een eer. Je vertegenwoordigt op jouw manier je land. Dat moet je laten blijken. Maar ik weet zeker, dat hier om me heen een aantal spe lers zitten, die nog niet half zo moe zijn als ik. Ik wil er niet meer van zeggen. Dat is ook niet nodig, want de jongens waar het om gaat, weten het zelf wel en misschien voelen zij zich nu niet zo prettig". Het gebrek aan strijdlust, dat menig een heeft geïrriteerd, was inderdaad opmerkelijk. Men moet het de ploeg verwijten. Men moet het, dachten wij, eveneens de leider van het team, de bondscoach Elek Schwartz, verwijten, ook al maakt hij in dit opzicht bittere opmerkingen over enkele spelers. Want, het is niet de eerste keer, dat het Ne derlands elftal zich als een stel makke schapen ter slachtbank heeft laten lei den. Wü herinneren ons uit een recent verleden meer van die wedstrijden. Is Schwartz, zo vraagt men zich af, op een bepaald moment niet in staat om zijn spelers te prikkelen tot verzet tot het uiterste? Een feit is intussen, dat de kwalijkste nasmaak van deze wed strijd het slappe verweer van het Ner derlands elftal is. Of een fel strijdend Nederlands elf tal wèl in staat geweest zou zijn de Hongaren met succes tegenstand te bieden, is overigens de vraag. De pu pillen van Lajos Baroti vormden sa men een bijzonder sterk elftal en zij konden ook zonder hun geblesseerde middenvoor Albert meteen het ritme vinden, dat de basis legde voor hun triomf. ,,lk had gezien, hoe stroef uw elftal in de eerste twintig minuten op gang was gekomen in de wedstrijd te gen België vertelde Baroti. „Daarin lag onze kans. Ik heb daarom mijn spelers op het hart gedrukt in het be gin zo'n hoog tempo te ontwikkelen, dat zij hun slag konden slaan". Welnu, de Hongaren zijn bijzonder snel te werk gegaan, maar even bekwaam han teerden zij de tactische wapens. Heel spoedig hadden zij ontdekt, dat Klaas- sens en vooral Kuys gemakkelijk te overrompelen waren en zij wisten ook, dat Van der Hart verslagen kon wor den als hij gedwongen werd met een tegenstander een direct sprintduel aan te gaan. Prompt leverden zij toen het bewijs van hun klasse. Zij richtten al hun aandacht op de kwetsbare plekken in de Nederlandse verdediging en von- hun internationale carrière. Aller eerst Kuys. die zo mogelijk nog zwak ker was dan tegen Mexico. Dan en nu definitief Wilkes met zijn overigens fraaie staat van dienst als topscorer; en ook Van der Hart. Want, de laatste mag dan wel gepro beerd hebben om te verbloemen dat hij door zijn gebrek aan snelheid enorme gaten in het centrum van de defensie liet vallen, de opmerk zame toeschouwer is het toch niet ontgaan, dat de Hongaren twee doel punten konden inleiden door Van der Harts tekort aan startsnelheid. Ook lijkt het nodig om Klaassens te ver vangen, zeker voor de periode, waar in hij zoals nu duidelijk niet in een goede vorm steekt. En. wel licht is het zelfs nuttig om Van der Kuil te laten terugkeren als rechts buiten voor de tijd. waarin Swart zijn spel moet ontwikkelen tot het echte internationale niveau. Dat heeft hij in twee van de drie wedstrijden, die hij dit seizoen gespeeld heeft, niet gehaald. Men zal wellicht zeggen: wie zijn dan dè aangewezen opvolgers voor bij voorbeeld Kuys, Van der Hart en Wil kes. Ja, wie! Ze liggen inderdaad niet °r 8r'jpen. Toch lijkt het ons, ook v."'1r, de toekomst van het Nederlands eittal, lucratiever om nu een „gokje" te wagen dan nog langer met hun ver vanging te wachten. De illusie, dat zij met hun routine nuttige krachten zou den kunnen zijn voor wedstrijden, waarin een plaats in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap te ver dienen is, bestaat niet meer. Trouwens, op de weg naar Chili heeft Hongarije een voor het Nederlands elftal onneem baar obstakel geplaatst. De eerste de openingen, n. De doorstoten be den er al snel de doelpunten brachten. gonnen alle drie keer aan de linker zijde van het Nederlandse verdedigings- blok, hetzij met een througpass langs Van der Hart of door een combinatie, die zowel Klaassens als Kuys deed mis tasten. beste wedstrijd betekende meteen het einde van Oranje's jongste voetbalavon- tuur. Karoly Sandor heft de hemden hoog. Om hem heen danst Bela Kuharsky. Zo jubelen twee Hongaarse voetballers na het eerste doelpunt in de wedstrijd te gen Nederland. Sandor was er de maker van, nadat vlak voor het beslissende schot Kuharsky niet verder was geko men dan de vuisten van Pieters Graaf land. De Nederlandse doelman, uiterst links, kijkt mismoedig naar de uitinq van Hongaarse vreugde (foto boven) Nog troostelozer is voor het Nederlands elftal de situatie, die hiernaast wordt afgebeeld. Sandor (7) heeft al twee mannen van Oranje zoals overigens Vaak in deze wedstrijd met vaar- '®e bewegingen in een verslagen po- Sltie gebracht. Klaassens zit op de grond en Ruys (3) staat met de rug naar de en zoekt zijn tegenstander. Er zat boor Van der Hart niets anders op dan op zijn beurt te trachten het Hon gaarse gevaar te keren. Drie Neder landers dus in actie om één Hongaar tegen te kunnen houden. """"""•""•l!IIIIIIIHII|||||||||||||M|||||||||||||||||||||||||||||l|lllllllllllllllll"llllllllll"""ll"l"IIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIII|||||||||||||| Illll De Nederlandse voorhoede stelde er nauwelijks iets tastbaars tegenover. Precies als tegen Mexico bleek die li nie te bestaan uit een gezelschap voet ballers, van wie er niet een wist of kon bevroeden wat de ander zou gaan doen. Wat een verschil met de Honga ren. Die vonden elkaar blindelings. Die gingen zich ook niet, zoals Wilkes, te buiten aan rushes, die niet snel ge noeg waren om openingen te maken, daardoor het aanvalsspel vertraagden en het de tegenstanders gemakkelijk maakten om de overige aanvallers af te schermen. Die hadden ook niet een falende rechtsbuiten, zoals Swart of twee binnenspelers, die zich geen raad wisten, omdat er voor hen geen echte middenvoor stond. Kortom, het Neder landse aanvalsspel was pover. Slechts nu en dan was de voorhoede in staal tot een flitsende combinatie en zo er eens een dreigende situatie voor het Hongaarse doel gecreëerd werd dan was er niemand om van die gelegen heid te profiteren. Bergholtz maakte onder die omstandigheden wel een heel moeilijk debuut. Dat hij niet teleurstel de, pleit voor hem. Dat hij geen open baring bleek, mag men hem niet ver wijten. En wat nu? Dat het Nederlandse elftal niet op deze voet kan door gaan, behoeft nauwelijks te verbazen. Het feit, dat Muller de enige was, die op „Hongaars niveau" speelde en dat Wiersma de tweede gunstige uitzondering was, houdt natuurlijk niet in, dat de rest van de ploeg nauwelijks nog voor een herverkie zing in aanmerking komt. Enkele spe lers echter lijken aan het einde van ü'c: iimmmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimimliuii'MimiHniiuiiiiMini, Bennie Muller in duel met Göröcs. Hij was de enige speler van het Nederlands elftal, die de Hongaren met gelijke wapens conditie, balvaardigheid, in zicht en talent kon bestrijden. lange tanben bij 8oedzftPSek Schwartz in zijn keurig, iniWaX "i3 c°stuum, is het ditmaal ons hofi erS triest, dat kunnen wij diep hpLgfS vo°fstellen- Hij staart Porter ni e,-d m groot glas pies" wijn u,n lng', klare, tintelende Pels weerspiegelt zijn zorgelijke rim- lano'o da ,een, na de andere op het CIV" bred? voorhoofd; zijn trouwe, iwsü 2ge" ?.of en droevig onder de borstelige wenkbrauwen, de garye gen als elftal Had Lajos hem verteld? En dan stevige lippen verbeten opeengeklemd. zijn gedachten dwalen ongetwijfeld af naar al die voorbereidingen in het recente verleden. Oefenen hier, trainen daar en dan die klaterende triomf op Uelgen. Wat een formidabel succes, „rJLeen conditie, wat een productief van Lajos Baroti, de trainer leca „o Hongaarse elftal en zijn col- wonn w? Post-Duitsland waren er ge- Pest on U>,d van geworden. In Boeda- .-OPo<^0e.k ,aIs „spieker" bü Hon- 1? sIand, werd hij ontvan- waarvoor men (benten!waarldi§ manl wie men ernstie Pr«ï ag J ell m.et houden. Hij was Elek !nhg diende -?e leerlingen vormden w Wa el] no d?tStcPers°onlÜk au. Gewoon om juist treffen. Hp Elek Sc^rV^?? het voetbal meer waardigheid heeft ve geven dan wie ook, hjj die zeif= T' formule vond om het edele balspel te vergelijken met de kunst van Picassn hij die daarop het samenstellen baseer' de, het uitstippelen van de richtlijnen" het werken met beelden en blokken' alles in kleuren, rose tussen zwart en blauw. Arme Elek! We zien het in. Wat wil die ober ook met zijn Consommé Volaille? Begrijpt hij dan niet, dat jij geen soep wilt? Alleen de tong en de leest van mensen met gezonde eetlust wenden zich in vreugdevolle ver wachting tot de soep, licht verteer baar zeurig en smakelijk. Maar jouv. gedachten Elek, zijn ver van soep. Jij denkt nog aan de kleedkamer, na af loop van het drama. Jij --ne> dapper mèt de jongens uit het ver kwikkende stortbad, toen we je de wedstrijdbal in de handen drukten Die was niet in orde he. Te groc en té zacht, terwijl de speciale, kievc rige rubberlaag ervan alleen voo spelen in de regen bestemd is en me voor het weertje van zondag. Ach j? Elek, maar dat heeft het toch niet helemaal gedaan. De Magyaren kon den er wel mee spelen. En dat met hun kleine, lage schoentjes. Pusta- schoentjes, zeiden wij in hun kleed kamer, toen we er twee van in onze handen namen. Ze voelden zacht er soepel aan en de slappe neuzen leken wel van fluweel. Misschien kan dit eer tip voor je zijn Elek. Lajos Baroti verklapte ons, dat die schoentjes het zware voetbalwerk zo enorm verlich ten. Kijk, daar zit Lajos, zijn grijze hoofd dat een sprekende gelijkenis vertoont met dat van Victorio de Sica, trilt mee op het vurige ritme van de czardas. Het strijkje in de hoek doet het goed; niet Elek! Jij als geboren Hongaar kan het weten. De lange, jammerende uithalen, de wilde bibbertoontjes, de speelse tokkels, je kent ze Elek. Jouw wieg stond in Reikas waar ze er wel weg mee weten. Kom op Elek, nogmaals. Voor uit Sjakie, toe Faas, hup „Pummie"! Val aan op die Turbot de Morné. Guy de Maupassant heeft terecht ge zegd dat alleen zwakhoofden voor het tafelgenot ongevoelig zijn. Vis eten is echt geen banale bezigheid. Men moet vis kunnen savoureren en dat is iets wat tot de hogere sferen behoort, het geen al direct bewezen wordt door het feit dat alle pogingen om vis tot al gemeen volksvoedsel te maken schip breuk leden. Dus allez, tast toe. Wij hebben er al van geproefd. En dan die saus! Een juweeltje. Een beetje boter, wat bloem, melk of bouillon, een vleugje van dit, een wolkje van dat; de ware verfijning! Hup jongens, Roel, Cor, Eddy, Jan. Kijk naar de Magyaren. Die laten het zich goed smaken. Ze eten gewoon dat de stuk ken er van af vliegen. Denk aan de woorden van Savarin. Hij heeft gelijk! „fjor, een come-back moet éérst flink gegeten worden. Een waarheid als een Verschil in Appetijt bij het banket. koe. Daar zijn de obers weer. Wat nu? Tournedos aux Champignons, pommes- frites en allerlei soorten groenten in een fascinerende harmonie op ons bord. Ja Sjakie, je mag dan in de wedstrijd niet te veel ballen gehad hebben, nu krijg je toch de grootste portie cham pignons. Zomaar voor niets, de KNVB betaalt. En je weet het, champignons doen het al sinds de oertijd, de harde dagen van onze stamvaderen, die er hun vleesschotels mee garneerden. Let op Henk. Bennie, Kees, deze zijn buitengewoon goed klaargemaakt. Een indrukwekkend staaltje van sauteren; keurig in schijfjes gesneden met wat gesnipperd ui en gehakt peterselie er bij. Maar mijn hemel, wat een lange tanden. r. vvy wuiucii ci sewuuu uaug van. —c~ vinden het ontzettend, om niet te lechts de halve "rijs op. Kleine Jantje op de rand van het biljart, snoepend van de gehaktballen. We krijgen het nu zelf ook te pak ken. Wat een beroerde stemming, wat een trieste zaak. En dat terwijl de muziek van het strijkje zijn climax nadert in een grillige warreling van opzwepende klanken en de supersnelle benen van Karoly Sandor, Lajos Tichy, Bela Kuharzky en dr Maté Fenyvesi driftig op en neer dansen onder het spierwitte tafelkleed. Hun monden duiken gretig in de Beau- jolais, zacht en onstuimig tegelijk en met de volle kleur van de wraak, het diepe, fonkelende rood, dat stieren razend maakt maar op onze voetbal cracks niet de minste uitwerking heeft. Wij worden er gewoon bang van. Wij zeggen verbijsterend. Heus we hebben wel geleerd, dat voortijdig van tafel opstaan gruwelijk onbeleefd is, maar riit hier houden we niet langer uit. Zo'n stemming en dat met de strijd 'ogen de Oostduitsers in het verschiet. We vluchten weg. Geen Pêche Melba n Mocca kunnen ons tegenhouden, 'lug de Coolsinge! af, ver weg van dat 'eprimerende gedoe, met heel de llure van het klassieke galgenmaal. an de morsige toog van het Rijn- aartcafé, dichtbij het stadion, komen e weer een beetje op toeren. Hier ordt tenminste gelachen, hard en op- •cht naar vaderlandse begrippen. De Jordtenaar" met zijn bonte pinkel- >utje ze er een middeleeuwse ge- oonte voort en verkoopt er de ruige tannen van de Rijnvaart zijn goochel- unsten. En hele kleine „Jantje" loopt p zijn handen over de rand van het 'iljart, zakt soepeitjes door zijn elle bogen en pikt met zijn tanden een yarme gehaktbal van een schoteltje, lier houdt men de moed er in, gelooft nen rotsvast in het aloude gezegde, dat een bal nu eenmaal rond is en dat hij altijd raar kan rollen. Dat geeft ons voor de toekomst weer enig ver trouwen. We drinken er een „ouwe 31 taaie" op. I wee coaches, dezelfde gebaren, maar met een geheel verschillende betekenis Elek Schwartz (boven) vraagt langs de kant of dit nu de manier is om te spelen, of hij het zijn pupillen zó ver teld heeft. Lajos Baroti verklaart heel triomfantelijk: ja zó heb ik gezegd, dat het gaan moest. DEN HAAG, 2 mei Er is momen teel één gegadigde voor de eerste prijs in de voetbaltoto. De heer J. H. Schol ten uit Almelo heeft veertien wedstrij den van het goeddeels met Engelse wedstrijden gevulde formulier goed voorspeld. Zeven kandidaten met der tien goede prognoses doen een bod op de tweede prijs. Er waren deze keer 459.691 deelne mers, die tezamen 563.028 gulden bijeen brachten. Voor de eerste prijs is 84.454 gulden beschikbaar, voor de tweede en derde elk 42.227 gulden. De „oplossing" van deze toto is: 212331113222111 (Van onze honkbalmedewerker) UTRECHT, 2 mei Op de buiten gewone honkballedenvergadering is meegedeeld, dat de honkbaltrip van de Nederlandse honkballers naar Amerika doorgang kan vinden. Voor de reiskosten werd een basis gevon den. Het is nu wachten, of de organi satoren met de voorgestelde data accoord gaan. Binnen veertien dagen zal het bonds- bestuur bekend maken of het volgend seizoen in de hoofdklasse zogenaamde dubbels gespeeld zullen worden. Om het nieuwe competitie-bestel te reali seren, dat in 1965 zijn beslag moet hebben, kreeg het bestuur met 103 stemmen voor, 66 tegen (alle grote clubs) en 55 blanco, toestemming om meer dan een club te laten degra deren, als dit nodig is. De competitie wordt een pyramide-systeem, en de overgangsklassen worden afgeschaft. HHC stelde voor in plaats van dubbels, meer wedstrijden door uitbreiding van de hoofdklasse tot tien clubs. AMSTERDAM, 2 mei Het elftal van de Belgische oud-internationals, dat op 13 mei in Maastricht tegen de Neder landse oud-gedienden speelt, is als volgt samengesteld: doel: Daenen (Tilleur); achter: Diricx (Union St. Gilloise) en Matthijs (Ander- lecht); midden: Van Steenlant (St. Niklaas). Carré (Luik) en Bollen (Wa terschei) voor: Lemberechts (Meche- len). Van den Bosch (Anderlecht), Chaves (Gantoise), Anoul (Luik) en De Herdt (Berchem Sport). Reserves: Seghers (Gantoise), Aer- noudts (Berchem Sport), De Vos (Beer schot) en Van Pottelberghe (Daring). CULEMBORG, 2 mei. - De K.N.V.B. heeft de speler D. Briene van de voetbal vereniging I.S.C. uit Ingens van de afde ling Noord-Brabant voor levenslang ge schorst. In de wedstrijd van 3 april heeft Briene de scheidsrechter, N. van Hazen- donk uit Culemborg, tijdens de wedstrijd tegen Lingse Boys bewusteloos geslagen. PARIJS, 2 mei Het Nederlandse zaterdagelftal heeft de eerste wedstrijd van het drielandentoernooi om de Chal lenge Fernand Canelle, waaraan verder Frankrijk en België deelnemen, gewon nen. Onze landgenoten versloegen zater dag in het stadion „Leo Langrange te Vincennes Frankrijk met 2-1. Bij de rust leidde Nederland met 1-0. iiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinimniiiiininitniiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiitxiiiiiiiiiiiiiii Voor de wedstrijd: De directe televisie-reportage blijkt heel wat „voetballiefhebbers" ervan weerhouder te hebben om naar Rotter dam te gaan. Giatis staanplaatsen heb ben ovei-igens gretig af'rek bij de Rot terdamse jeugd. Zitplaatsen brengen EERSTE HELFT: stopt schot Van der 11 min.: Grosics Kuil. Pieters Graafland stopt schot Tichy. I Pieters Graafland ondrschept gevaarlijke voorzet Sandor. 1 Hongaarse verdediging mist. Grosics laat, bedreigd door Bergholtz. bal uit handen rol len, maar r is geen enkle Ne derlandse aanval!"" om ervan te profit ei'. Grosics verwerkt schot van Bergholtz tot corner. Tichy sprint voor verre bal door hart van verdediging. Pieters Graafland kan schot blokkeren; Kuharsky (inv iller voor Albert) schiet wegspringende bal weer in. Pieters Graafland kan, lig gend nog vuist tegen bal krij- jen. Nu komt bal voor de voe- van Sandor, 0-1. Kuys en Klaassens worden ge passeerd, lage voorzet Tichy, die om Wiersma heen Fenyvesi je- reikt en vrije schietkans heeft, 0-2. Wilkes schiet na snelle combi natie met Groot over de lat. 12 20 23 24 36 Göröcs sprint langs Klaassens en lanceert Tichy met diepte pass lan*s Van der Hart, die blijft staan. Tichy kan. alleen voor Pieters Graafland, vrij richten: 0-3. TWEEDE HELFT: 10 min.: Kuys en Van der Hart lopen elkaar in de weg. Sandor schiet, vrij voor doel, naast. 23 Groot schiet uit pass van Berg holtz naast. 24 Bergholtz schiet in zweefvlucht voorlangs. 25 Wilkes mist fraaie kans. BRUSSEL, 2 mei De behandelende geneesheer in het ziekenhuis in de Bel gische plaats Zinnik heeft zaterdagoch tend verklaard, dat het directe levens gevaar voor de Nederlandse sportjour nalist Jan Cottaar is geweken. Bij het auto-ongeluk, dat hem vrijdag is over komen, heeft Cottaar enkele ribben ge broken en is zijn rechter long bescha digd. Hij zal voorlopig nog niet mogen worden vervoerd. De tenniswedstrijd voor de Davis Cup tussen Monaco en Luxemburg heeft een overwinning met 32 opgele verd voor Monaco. Nieuw-Zeeland ver sloeg Israël met 5—0.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11