FILMJOURNAAL Feestelijkmaar winderig bevrijdings feest in Haarlem Jaarvergadering Hollandsche Maatschappij Wetenschappen nu f 29.- J.Th. KORT Agenda Haarlem evie; 100 o/o ZUIVER WOLLEN DEKENS 1 één LAMBRETTA Wisselbeker voor Philomena-school De Mesties Conny en Peter maken muziek Uit STAD Go naked in the world Prolongaties en reprises Aardbeien gulden per doos en STREEK ATAX-T AXI KOOT PIANO'S ZATERDAG 6 MEI 1961 PAGINA 2 Kinderzangconcours Speciale brievenbussen voor stadspost ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN NU 36.25 GROTE HOUTSTRAAT - LANGE VEERSTRAAT E.H.B.O.-diploma's Burgerlijke Stand Haarlem 1.2.3.4.5. Luxor Lido Rembrandt Lavigerie-college gaat „King Lear" spelen Films loneel Muziek Waterstanden J udo-kampioenschappen J.V. „Haarlem" OPEL REK0RD voor een waar rijgenot Van LENT's Autobedrijven GEBR. KIMMAN Bestuursmutaties bij U.V.V. ZIJL WEG ST - HAARLEM Huurpiano's in ruime keuze Voor Haarlemse A.R.K.A. A. van Praag over reis naar Israël de ideale scooter v.a. 1234.- HENK DE VRIES Riviervismarkt 7 - Tel. 17690 Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem HAARLEM. 6 mei Door drie jaar achtereen beslag te leggen op de eerste prijs, is de Sint Philomenaschool uit de Eemstraat thans definitief in het bezit gekomen van de wisselbeker van het kinderzangconcours. De prestaties van dit schoolkoor, onder leiding van me juffrouw Lenie Luypen, dwongen gis termorgen in het Proveniershofje te recht ieders bewondering af. Er werd mooi zuiver en ritmisch gezongen. In dezelfde afdeling traden nog twee ande re schoolkoren op, waarvan de presta ties eveneens bijzonder goed waren. Zij moesten evenwel de eer aan de Philo mena-school laten. De Sint Lucia-school zong beschaafd en verzekerde zich hier door van een tweede prijs, terwijl de r.k. Opleidingsschool van de Nieuwe Gracht met een goed jongenskoor in puntenwaardering daar juist order bleef. In de tweede afdeling heeft de jury een wel zeer vreemde uitspraak gedaan. Met de toekenning van een vijf de prijs aan Jan Gijzenschool uit de Bandoengstraat, heeft zij de plank wer kelijk misgeslagen. Ook de St. Joseph- school van de Herensingel kwam er met een vierde prijs bekaaid af. Welke nor men er voor de uitvoering van een volkslied werden aangelegd is mij een raadsel. Overigens is er in deze afdeling ook zeer goed gezongen. Ondanks de weers omstandigheden er stond een straffe wind dwars over het hofje heeft men van stijlvolle kinderzang kunnen genie ten. De prestaties van de zeven optre dende koren in de tweede afdeling ont liepen elkaar niet veel. Jammer genoeg was de publieke belangstelling voor dit sympathieke zangfestijn matig. De uitslag is: Afdeling I: 1. St. Philomena-school 346 punten, 2. St. Lucia-school 312 pun ten, 3. R.K. Opleidingsschool Nieuwe Gracht 304 punten. Afdeling II: 1. St. Bavo-school 341 pnt., 2. Marnix-school 327 pnt., 3. Ma ria-school 318 pnt., 4. St. Joseph-school 313 pnt., 3. Jan Gijzenschool 299 pnt., 6. St. Veronica-school 257 pnt., 7. Pius X-school 254 pnt J. L. HAARLEM, 6 mei Evenals in en kele andere plaatsen neemt de P.T.T. Haarlem ook een proef met een twee tal brievenbussen, die speciaal bestemd zijn voor de stadspost. De bussen, die dezelfde kleur en vorm hebben als de normale brievenbussen, maar alleen een in witte letters gesteld opschrift dragen, waaruit blijkt dat zij uitslui tend voor stadspost bestemd zijn, zijn verplaatst naast de bestaande brieven bussen aan het postkantoor aan de Ge dempte Oudegrachten op de hoek van de Parklaan en de Jansweg. Het publiek wordt verzocht om in deze bussen uitsluitend die post te de poneren, die bestemd is voor Haar lem, Aerdenhout Bloemendaal, Heem stede, Overveen en Santpoort. By de bussen is dit verzoek duidelijk aangegeven. Wanneer deze proef slaagt, wil P.T.T. in de toekomst uitbreiding aan dit systeem geven. De opzet is om op deze wijze de post voor te selecte ren. waardoor men sorteerders ten postkantore voor ander werk hoopt te kunnen vrijmaken. Advertentie) SPEKSTKAAT 5 TELE*. 16061 Ondanks het feit, dat verreweg de meeste Haarlemmers gisteren geen vrij-af hadden is de Bevrijdingsdag in Haarlem toch met feestelijk vertoon gevierd. Het was natuurlijk vooral voor de jeugd, die daarin het grootste aandeel had. 's Morgens reeds streden er enkele tien tallen jongens om de hoogste eer in de zeepkistenraces op de Grote Markt. Het is weer een spannende strijd geworden, waarin Kees Noorderman en Henk Kuyt, heiden veertien jaar, de eerste prijs in de grote klasse in de wacht sleepten. In de kleine klasse waren het Jan Cornelisse en Jan Bul- ters, beiden twaalf jaar, die met de eer gingen strijken. Uit de foto blijkt wel, dat het kwartet enthousiast was over zijn grote asfalt-triomf. In het middaguur waren honderden uitgelopen voor de kinderoptocht, die op dit jaar enkele originele vondsten te zien gaf. De kleuters genoten bijvoorbeeld van het lieve, appelwangige Sneeuwwitje in haar glazen kist, de volwassenen zullen hun plezier beleefd hebben aan de wijze, waarop de kwestie Eindhoven-Haarlem in beeld was gebracht. Evenmin ontbrak de propaganda voor de Technische Hogeschool in Haarlem. De miniatuur hoogleraren deden het beste verwachten. In enkele andere wijken van de stad was het vooral een muzikaal feest, maar in Haarlem-Noord werd de traditionele ringrijderij gehouden. De deelnemers bleken niet altijd op het goede paard gewed te hebben en reden soms een scheve schaats. De avond vooral gaf een gezellige en rumoerige drukte, vooral rond de kermisattracties. Op het Vlooienveld waren duizenden Haarlemmers getuige van een fraaie show door de Haarlemse muziekkorpsen onder leiding van Jan Groot. Het hoogtepunt werd gevormd door een vlekkeloze taptoe van „De trommelaeren van Roesendaele" uit Roosendaal onder lei ding van Wim Laros. Het bevrijdingsfeest werd afgesloten door een fas cinerend vuurwerk op het helicopterterrein. De kleuren-vuurpijlen schoten dit winderige bevrijdingsfeest uiteen. HAARLEM, 6 mei Vandaag heeft de Hollandsche Maatschappij der Weten schappen haar 209de jaarlijkse vergade ring gehouden in haar gebouw aan het Spaarne te Haarlem. Aanwezig waren 106 directeuren en 49 leden, een bijzonder grote opkomst. De voorzitter, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, herdacht bij het openen van de vergadering de directeuren en leden, die de Maatschap pij gedurende het afgelopen jaar waren ontvallen, met name de directeuren ir. W. H. van Leeuwen en mr. G. C. D. Advertentie Deze bijzondere verkoop begint HEDEN, zaterdag, om 2 UUR prachtige zware kwaliteiten in double face en gewerkt. 1-pers. normale prijs f 42.— Enkele stuks 2-pers„ nor male prijs f 53.50 (deze dekens hebben kleine schoonheidsf outj es Haarlem-N.: Rijksstraatweg 533 Heemstede: Raadhuisstraat 52 DONDERDAG, 4 mei heeft een 20-tal dames en heren die een cursus hebben gevolgd in Eerste Hulp bij Ongelukken, georganiseerd door de Haarlemse Op leiding Bedrijfs-EHBO, examen deden, voor het verkrijgen van het eenheidsdi- plnrn i EHBO. De lessen werden gege ven door de heren II. A. Aletrino, arts; W. J. van Kapel,kaderinstructeur en G. Smit, kaderinstructeur. Van de 20 cursisten behaalden 18 da mes en heren het EHBO diploma, n.l. De dames: M. F. Baard, M. C. A. van Dijk de Lange, J. M. v.d. Heuvel, W. Th. Louwerens, M. C. E. Martens, N. v.d. Colder, L. G. A. Roskam, C. G. M. Rozenheek. De heren: A. v. Bakel. G. v. Bek- kum. A. J. Driessen, A. .3 C. Gouwe, H. ,J M. E. Grefe, G. J. Hardesmeets, J. M. Kallenbach, P. N. Turkenburg, F. Visscher, H. J. Zomer. baron van Hardenbroek, en de leden prof. dr. A. J. P. van den Broek, prof. ir. D. Dresden, dr. C. Schoute, dr. M. Straub en prof. mr. W. J. M. van Eysinga. Bij de herdenking van laatstgenoemde herinnerde hij er aan, dat deze zes dagen vóór het uitbreken van de oorlog op de jaarvergadering een voordracht had ge houden, getiteld: Eenige beschouwin gen over het internationaal statuut van den Noord-Nederlandschen Staat sedert zijn ontstaan", en op de eerste bijeen komst na de bevrijding op 6 oktober 1945: „Eenige beschouwingen over ons lan dtemidden van de na-oorlogsche wereld", welke vele uitspraken bevatte, die thans nog actueel zijn. Ten bewijze hiervan citeerde hij er enkele. Vervolgens bracht de secretaris, prof. dr. ir. R. J. Forbes, het jaarverslag uit, waarin hij melding maakte van de reor ganisatie van de bibliotheek en de ge deeltelijke herinriching van het gebouw. Hij vermelde de tweede uit reiking van de Koninklijke/Shell Prijs aan de heren C. J. Kortenbout van dei Sluys en C. J. Overweel ten behoeve van de opsporing, datering en wetenschappe lijke bewerking van fossiele beenderen uit de Zeeuwse wateren. Aan een twee tal promovendi werd een extra-subsidie verleend voor het drukken van hun proefschrift, terwijl het met steun van de Maatschappij samengestelde derde deel van „The Principal Works of Simon Stevin" gedurende het verslagjaar ge reed kwam. De secretaris deed verder mededeling van het feit, dat zes nieuwe directeuren werden benoemd, terwijl tijdens de ver gadering zes nieuwe leden werden ge kozen. Nadat het lid jhr. prof. dr. D. J. van Lennep een voordracht had gehou den over „Creatieve Begaafheid", welke zal worden gepubliceerd in de serie „Haarlemsche Voordrachten", besloot de vergadering de baten van het Pieter Langerhuizen Lambertszoon-fonds dit jaar toe te kennen aan prof. dr. H. O. Huisman voor het verrichten van een fundamenteel onderzoek op organisch- chemisch terrein. Bevallen van een zoon: A. J. de Droog-Eland; B. E. M. Giling-Rosen- hart; I. E. V. van Haalem-Schulpen; W. van Limbeek-Dees; C. W. Aleven- Severiens. Van een dochter: H. de Gries-Maarse; M. Savijn-Maase; L. J. M. Kuilboer- de Block; R. Odink-Werdmüller von Elgg. Overleden: H. J. Kaan-van Dansik, 47 jr, Wagenmakerslaan, R. van Zon- Olij, 80 jr, Zocherstraat; A. J. Stam- Verseput, 51 jr, Gasthuisvest; A. J. de Leeuw, 82 jr, Maerten van Heemskerk straat; N. M. Maarsen, 67 jr, Kamper laan; J. J. van Crujiningen, 86 jr, Kam perstraat; J. F. Kolderie, 68 jr, Grote Houtstraat. Ondertrouwd: R. H. Breed en G. W. Wismeijer. Gehuwd: D. 1. Goudriaan en E. J. Groffen; J. van Duin en D. Bakker; F. J. van Kampen en A. C. J. Wage- mans. Advertentie) Mobilofoon service dacj en nacht Het idool van de rock 'n rollende Jeugd, Elvis Presley, is ditmaal te zien in een min of meer dramatische film waarin hij voor een halfbloed moet door gaan. Zijn moeder is éen volbloed In diaanse en in een conflict met bloed dorstige Indianen moet Pacer-Elvis par tij kiezen. Dat gaat met allerlei gewe tensbezwaren gepaard. Het verhaal speelt zich af in het be gin van de vorige eeuw en het is niet beter of slechter dan zovele van zijn voorgangers. Om zijn aanhangers(sters) niet teleur te stellen zingt Elvis nog een viertal liedjes. U kunt dat alle maal zien én horen in Luxor. 14 jaar. In Lido kunnen de tieners en andere bewonderaars van Conny Froboes en Peter Kraus deze week genieten van „Conny en Peter maken muziek". De beide jeugdige sterren dansen en zin gen, dat het een lieve lust is, en vin den tegelijkertijd nog gelegenheid om zich als hotel-detectives te ontpoppen. Dat dit op de duur tot een nauwere verbintenis leidt, is duidelijk. De Duit sers verstaan de kunst om een heel eigengeaard filmtype te handhaven: de Lustspielfilm. Het genre overleeft oor log en vrede zonder noemenswaard te veranderen. Het publiek blijft erheen trekken, omdat het romantische hart nu eenmaal houdt van dit soort zaken. Lido a.l. co. A.l. Minerva vertoont tot en met zondagavond de filmklucht „Pa krijgt de klappen". A.l. Morgenmiddag draait men er „Alleen op de wereld", een ver filming van het bekende boek. A.l. Maandag- en dinsdagavond wordt „Het loon van de angst" gedraaid, een knap pe thrillerachtige speelfilm. Volw. Woensdag en donderdagmiddag kan men er brullen om Stan Laurel en Oliver Hardy in „Zet je zorgen opzij". A.l. Woensdag- en donderdagavond krijg men er Marilyn Monroe te zien in „Some like it hot". Volw. SANTPOORT, 6 mei De leerlingen van het Lavigerie-college van de Witte Paters te Santpoort zullen op 10, 13 en 14 mei het treurspel „King Lear" van William Shakespeare ten tonele voe ren, onder regie van pater A. Mettrop. De voorstellingen worden gegeven in de toneelzaal van het College aan de Wus- telaan. Zij beginnen 's avonds om half acht. Het Amerikaanse familieleven, zoals ons dat in „Go naked in the world" in den brede wordt afgeschilderd, is niet verheffend om te zien. Pete Strat- ton is een groot aannemer in San Fran cisco, een bulderbast, wiens enige am bities geld en vrouwen zijn. Zijn vrouw is een afgetobde sloof, zijn dochter haat hem en zijn zoon Nick ligt voortdurend met hem overhoop, omdat hij een an dere levensweg wil gaan dan die zijn vader voor hem heeft uitgestippeld. Als Nick nog verliefd wordt op de vrouw, die als call-girl" van papa en diens vrienden in de stad een bepaalde repu tatie heeft gekregen, is het klimaat geschapen voor een film, die bijzonder onsmakelijk is, geen enkel positief ele ment bezit en van alle humor is ge speend. Gina Lollobrigida en Anthony Fran- ciosa spelen het fraaie liefdespaar, in deze film, die van de week in Rem brandt draait, en die slechts voor strikt volwassenen toelaatbaar kan worden geacht. reprises en prolongaties In Cinema Palace blijft de uitsteken de spektakelfilm op bijbelse motieven, „Ben Hur" vertoond worden. A.l. In Frans Hals kan men Jean Marais weer eens bewonderen in de romantische avonturenfilm „De vrijbuiter". 14 j. Studio geeft een reprise van de beroem de Fritz Lang-film „Hangmen also die", die ook wel „Voor beulen geen genade" heet. 14 j. Roxy draait tot en met morgenavond „De hel der ver lorenen" over de Koreaanse oorlog. 18 j. Vanaf maandag wordt er „De trots en de hartstocht" vertoond, een quasi-historische avonturenfilm. 14 j. donderdagavond draait men er „Ban- dido", een verfilmd avontuur in Mexi- CINEMA PALACE: „Ben Hur". a.l. (6e week); gewijzigde aanv.tijden, dagelijks 13.30 en 19.30 uur. FRANS HALS: „De vrijbuiter", 14 Jr. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 u. Di. 2 en 8 u. Hemelvaartsdag als zondag. LIDO„Conny en Peter maken muziek" a.l. 2, 7 en 9.15 u.; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Hemelvaartsdag als zondag. LUXOR: „De mesties", 14 jr. 2, 7 en 9.15 u.; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Hemelvaartsdag als zondag. REMBRANDT: „Go naked in the world", str. volw. 2, 7 en 9.15 u.; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Hemelvaartsdag als zondag. ROXY: t.m. zo.: „De hel der verlorenen", 14 jr. Ma. t.m. wo.: „De trots en de hartstocht", 14 ir. Do.: „Bandido" 18 jr. 2.30, 7 en 9.15 u Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u Hemelvaartsdag als zondag. STUDIO: „Hangman also die", 14 jr. 2.15, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u Hemelvaartsdag als op zondag. MJNERVA: zaterd. en zond. 7 en 9.15 uur: „Pa krijgt de klappen", a.l. Vr. en za 2.30, zo 2 en 4.15 u.: „Alleen op de we reld", a.l. Ma. en di. 8.15 u.: „Het loon van de angst", volw. Wo. 2.30, do. 2 en 4.15 u „Zet je zorgen opzij", 14 jaar. Wo. 8.15, do. 7 en 9 '-5 „Some like it hot", volw. Zaterdag 6 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater in „Herakles". tragedie van Eu ripides Regie: Richard Flink. In de hoofd rollen: Elise Hoomans. Annet Nieuwen- huyzen en Tine de Vries. Zondag 7 mei Stadsschouwburg 8 uur: Toneelgroei „Ensemble" in „De Huisbewaarder" van Harold Pinter. Regie: Karl Guttmann. in de hoofdrollen: Henk van Ulsen, Guus Hermus en Maxim Hamel. Maandag 8 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Haarlemse To neel Club in ,,Pommy". Zondag 7 mei Teylersmuseum, Spaarne 16, 3 uur: Or gelbespeling door Haite van der Schaaf en Anton de Beer. Dinsdag 9 mei Concertgebouw, 8.15 uur: Concert N. Ph. O o.l.v. Henri Arends. Soliste: Janine An- drade, viool. (2e concert Beethoven-cyclus) -instellingen Cruquius Museum, Historische Stoommacrr.- nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht werstromine ramp 1953 Geopend dag van 9—12.30. 13 30—17 uur. Zo van 10—17 uur Woonhuis Jac. van Looy, KI Houtweg 103. het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 1012.30 en van 13.3017 uur: zo van 14—17 uur Het Huis van Looy, Kampeenlaan: „Aan winsten" van moderne kunst uit het bezit van de Gemeente Haarlem Geopend 1012 30 en van 13.3017 uur Zondags van 25 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur: zo. van 13—17 uur. t/m 22 mei dagel ks van 20.30 tot 22.30 u. Speciale avondopenstelling. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Feeëriek belichte en met bloemen versierde binnenhof. Oude gevels in floodlight. Speciaal arran gement van Hals' meesterwerken. i'eyler's Museum: Tekeningen Hollandse Ita liaanse en Franse School. Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi. r.eralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend ie dere werkd. beh. maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van eitce maand van 1315 uur. bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u Zon.- en feestdagen 1316T,uuf- r Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen van Frans Hollaardt (t.m. 31 mei). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaaiseweg 158, Overveen: Tentoonstelling werken Bloemendaalse beroeps-beeldende kun stenaars kunstcentrum „üe Ark", Nieuw Heiiigiano rd: Tentoonstelling van schilderijen en penseeltekeningen van C. A. *eidmann. (t.m. 2 juni). Geopend dag. van u., en ma.-, wo.- er vrij .avond van b8 u. I.TMUIDEN Zaterdag 6 mei Hoog water: 7.26 u. en 19-58 u, Laag water: 3.00 u. en 15.24 u. Zondag 7 mei Hoog water: 8.25 u. en 21.04 u. Laag water: 3.47 u. en 16.16 u. Maandag 8 mei Hoog water: 9.36 u. en 22.21 u. Laag water: 4.46 u. en 17.30 u. OVERVEEN, 5 mei In de Sport- academie Nauwelaerts de Agé, Bloe- mendaalscheweg 152 te Overveen, wor den zaterdagavond 6 mei om half acht de jaarlijkse kampi mschappen gehou den v. d. Judo Veren. Haarlem. Er wordt gestreden om het kampioenschap ju nioren, gele, oranje, groene blauwe, bruine en zwarte banden. De diverse kampioenen zullen tegen elkaar uitko men om het algemeen kampioenschap. Er zal op die avond een film over de Japanse kampioenschappen, die An- toon Geesink uit Japan heeft meege nomen, worden vertoond. Ook zal er een teamwedstrijd tegen Rotterdam gehouden worden. HAARLEM, 6 mei De Mater Ama- bilisschool houdt maandag 15 mei in het Concertgebouw een sluitingsavond, waarop de diploma's en getuigschriften d or deken W. N. Zijlstr zullen worden uitgereikt. De leerlingen zullen een mo deshow houden en na de pauze het to neelspel „Spookhuis te koop" opvoeren. Advertentie RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE - TELEFOON 38810 HOUTPLEIN, HAARLEM, tel. 13850 BEVERWIJK, 6 mei Aan de grote spinazie-aanvoeren is nog geen einde gekomen. Iedere dag heeft dit blad- produkt verre de overhand aan de vei ling „Kennemerland". De prijzen liepen vrijdag weer iets op en zo werd er voor de allermooiste spianzie tot 25 cent per kilo betaald. Rabarber ging ook iets vlugger weg. Hiervoor kon men nog tot 15 cent per bos maken, al lag voor de meeste partijen de prijs rond een dubbeltje per bos. Sla varieerde van 5 tot 16 cent per stuk. Men gaf voer de eerste bospeen tot 70 cent per bos. De waspeen liep ook tot 70 cent per kilo op. Radijs ging vlot weg tot 15 cent per bosje. De prei werd voor prij zen tussen de 10 en 20 cent per kilo verkocht. De aanvoer van aardbeien is tot nu toe beperkt tot wat stookaard. beien, waarvoor rond de gulden per dosje werd betaald. HAARLEM, 4 mei Het bestuur van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers afdeling Haarlem, Bloemendaal en Heemstede heeft enige wijzigingen onder gaan. Mevr. J. v. Nispen-v. Wely, pre sidente, en mevr. J. Barteis-Baart, eer ste penningmeesteresse van de unie, zijn om gezondheidsredenen afgetreden. Beide dames vervulden hun bestuurs functies reeds vanaf de oprichting van de UW op 11 maart 1940. Door de nieuwe benoemingen en door enkele verschuivingen is het bestuur nu als volgt samengesteld: mej. B. E. Har mens, presidente; mevr. J. G. ten Broeke-van Hout, vice-presidente; mevr. M. D. Eickholz-De Wijs, eerste secre taresse; mevr. E. W. Kemming-Nooder, eerste penningmeesteresse; mevr. H. Hellema-De Vliegh, tweede secretares se; mej. D. Dorhout Mees, tweede pen ningmeesteresse; mevr. H. Th. Marcus- Hermanides, bestuurslid. (Advertentie) HAARLEM, 5 mei Op de jaarver gadering van de afdeling Haarlem van de Algemene R. K. Ambtenaren Vere niging. ARKA die woensdag in café restaurant Brinkmann werd gehouden, hield de gemeente-secretaris van Den Haag, dr. A. van Praag, een zeer inte ressante inleiding over Israël en Jorda nië. De heer Van Praag die in 1960 het internationaal gemeentecongres in Israël bezocht, had het voorrecht ge durende enige tijd onder deskundige lei ding kennis te nemen van de schoon heid van de staat en de politieke en religieuze aspecten welke met het be grip Israël verweven zijn. De heer Van Praag sprak behalve over de bekoorlijk heid van het land en de bewonderens waardige wilskracht van de bevolking om de economische vooruitgang te be vorderen, ook over de gevaren die de jonge staat door de vijanden van de om liggende landen bedreigen. De inleider was zeer onder de indruk van zijn be zoek aan Jordanië, waar hij de authentie ke bewijzen van het leven van Christus vond. Een bezoek aan deze landen maakt het slechts ten dele mogelijk enig inzicht te krijgen in de politieke proble men, welke naar westerse opvattingen ondenkbaar zijn. DEN HAAG, 6 mei Prins Bernhard is vanmorgen naar Parijs vertrokken, om aldaar de in het kader van de SHAPE te houden taptoe bij te wonen. De prins keert morgen naar Neder land terug. „ST. GENESIUS" De Katholieke Toneelvereniging „St. Genesius" brengt donderdag 18 mei in de Haarlemse Stadsschouwburg „Een engel kwam voor_ bij", een luchtig frans blijspel van Pier re Barillet en Jean Pierre Grédy. Da regie is in handen van Jan Kraakman. HAARLEM, 5 mei Het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht houdt dinsdag 9 mei in gebouw St. Ba- vo een vergadering, waar onder meer op het programma een bestuursverkie zing staat. iti^-X^,9siTI.E Morgenmiddag om vier wordtin kunstcentrum „De Ark" van schilderijen en penseel tekeningen van c. a. Feldmann geopend De expositie, die geopend is tnM tnni is dagelijks te bezichtigen van negen tot vijf uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond van zes tot acht uur. LUNCHBIJEENKOMST Dr. H. j. van Oorschot, hoofd van de hoofd-afde- ling E.G.K.S.-Euratoom van het Depar tement van Economische Zaken, zal vrij dag 12 mei tijdens een lunchbijeenkomst in Restaurant Brinkmann, spreken over „De rol van de E.G.K.S. in de West- Europese integratie". De bijeenkomst, georganiseerd door het departement Haar lem van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, begint om 12 uur. (Advertentie) Haarlem Apotheken: Marmx Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Apotheek 't Gildehuy», Koninginneweg 3, tel. 12038; Teyler Apo theek, Teylerplein 79, tel 17946 Doktersdienst: indien geen hulp van hui»- arts belle men fa. Mathöt, tel. 11980 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13883. Tandarts: A. J. G. Hop, Santpoorterplein 19, Haarlem, tel. 50690. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemst. Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhou» Annfheken: zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: A. Degenaar, P. dg Hooghstraat 11, tel. 35008; J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaaise weg 84, tel. 52655. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa. Militairen- 'weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheken: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: C. Robbers, Koninginne weg 34, tel. 2813. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 14*5 ,Santpoordt-zuid, tel. 02560-8249. Kathedraal; 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius: N Groenmarkt: 6.30. 7.30, 8 30 H 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8. 9 H., 11 u., 12 en 18 uur avondmis O L. Vr. Rozenkrans Spaarne: 6. 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H 11 en 12.15 uur H Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H. 10 30 er 11.45 uur 18 uur avond mis H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45. 9.10.30 H. en 12 uur H.H Elisabeth en Baroara P Kruger. straat: 6.30, 7.45, 9 H, 10.45 en 12 uur. H. Liduina Rijksstraatweg: 6.30. 7.30. 9 H.. 10.45 en 12 uur O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30. 7.30. 8.45 H.. 10.15. 11.30. 18 uur avondmis H.H Petrus en Paulus: 7 8.30. 10 H. en tl.45 uur BLOEMENDAAL: Allerh Drieëenhetd: 7 30 9 H 10 45 en 12 uur H Sacrament: 7 30 9 10 30 H. en 12 uur AEKDEMIOUT: 7 30 9 H en 11 uur ZANDVOORT: H Agatha: 7.30. 9 H. e» 11 uur. ZANDVOOR'i Huis in de duineni 6.30, 7.30, 9 H., en 11 uur. G VERVEEN: 7 8. 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H Bavo): 7.30. 8.30. 40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemelvaart) 6.45. 7.45. 8.40 H 10. 11 en 12 uur. XPAARMJAM: 7 30 er 10 H BENNEBROEK. (H. Jozef) 6 45 8. 9.1» H en 11 uur VOGELENZANG: (OL.Vr. Hemelvaart) 7.30. 8.30 en 10 uur H.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2