VARA tegen iedere vorm van ondernemer stelevisie BRAVO BENNIE! Patachou KXAMFNS DE RODE CIRKEL m HET ZEVENDE PAARDJE Alfredo DE 32ste BRUID DAGPUZZLE P H m Het meót ue/iAockte, hve/iA ut SuJwfjd DRAADLOOS TV-nota tast omroepbestel aan m vmm u buizen Ontslag Roman uit Centraal Afrika door J. M. Eising SALOMON naar Wij kijken naar MAANDAG 8 MEI 1961 PAGINA 4 Onbehagen Men noemde hem de „twaalfde VOETBALSTER KRIJGT Hongaar" en geen wonder! Al is hij nog zo klein, Bennie Muller PLATENBON VOOR EEN stak met kop en schouders boven PRESTATIE WAAR zijn medespelers uit m die zware strijd tegen de Magyaren. Hij mUZILlV IN ZAI draafde van voor naar achter als een ruiter over de puszta. Hij bleef tot het bittere einde zo pittig als paprika. En dus: een pluim voor de 22-jarige Ajacied, wiens passes even zuiver zijn als de diamanten die hij dagelijks slijpt. Een Pluim- Platenbon! En gever Willem O. Duys noteerde uit zijn mond het volgende: OVER PLATEN: „Heb er zélf niet een. Maar m'n verloofde heeft een hele collectie en daar profiteer ik dus van mee. Geen Rock Roll... geef mij maar fijne songs of Louis Arm strong. Klassiek? Nou... als 't niet te zwaar isopera-fragmen ten Porgy and Bess Er is zoveel moois, je raakt nooit uit- geluisterd!" OVER PLATENBON: „'t Is mijn eerste. Reuze blij mee. Leuk ding, hoor, een echte voltreffer. Ga er een mooie LP voor uitzoeken. Op m'n dooie gemak. Ik ben wel half- speler, maar van half werk hou ik niet. Liefste wens? Nou... een album met songs. Misschien wel de Hongaarse Rhapsodie ter her innering aan die interland 1" OVER LUISTEREN: „Weinig tijd voor, vanwege Ajax en mijn andere hob bies, biljarten en tafeltennis. Weet je wat gezellig is? Een lekker plaatje opzetten en dan nakaarten over een wedstrijd. En ik hoor ook een hoop muziek bij mijn werk. Arbeidsvitaminen en dat soort platen- programma's. Zo blijf je toch op de hoogte." ~2d O Maaropzekere avond... ERIC DE NOORMAN TB ld TOUCHANT (j$% WMM TWINTIG VOOR ÉÉN TWINTIG (Advertentie) Alleen verf. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 SCH koe/kasten •>1 (Van een verslaggever) HILVERSUM, 7 mei De vereni gingsraad van de VARA heeft zich in een met algemene stemmen aange nomen resolutie met grote nadruk uit gesproken tegen de voorstellen van de staatssecretarissen om te komen tot commerciële televisie. De ontwikkeling van de commerciële televisie in Amerika en Engeland, al dus deze resolutie, heeft bewezen, dat de commerciële exploitatie van televi sieprogramma's ernstige ge* aren op roept voor cultuur, opvoeding en gees telijk leven. Het eerste doel is het maken van winst, waardoor de televi sie wordt verlaagd tot wat de staats secretarissen zelf noemen een „deskun dige verpakking" van „het artikel" reclame. De beperktheid van het aantal tele visiezenders in Nederland maakt het nodig ook het aantal zendmachtigingen te beperken. De bestaande omroepor ganisaties, maar ook andere organisa ties, zullen moeten voldoen aan strenge, objectieve, westelijk vastgelegde nor men. Het voorstel der staatssecretaris sen de helft van alle televisiemogelijk- heden te geven aan een, volgens de staatssecretarissen zelf „kleine, min of meer willekeurige groep" van grote in dustrieën en banken is een aantasting van de rechtsgelijkheid, die de overheid juist dient te verdedigen. De verenigingsraad van de VARA wijst deze vorm van ondernemerstele visie met beslistheid van de hand. Hij spreekt uit, dat een tweede televisie programma in handen zal moeten wor den gelegd van de bestaande radio- en televisie-organisaties, en eventueel van nieuwe omroeporganisaties, die op ge lijke wettelijke voorwaarden voor een zendmachtiging in aanmerking kunnen komen. De VARA meent, dat op deze wijze democratie en rechtsgelijkheid worden gehandhaafd en dat bovendien een goede harmonische programmacoördi natie mogelijk wordt gemaakt. In deze resolutie, die de verenigings raad vanmorgen goedkeurde, is het of ficiële standpunt van de VARA vast gelegd met betrekking tot het vraag stuk van de commerciële televisie en het omroepbeleid van de regering, zo als dit tijdens een zaterdagmorgen ge houden bijeenkomst door de heer J. W. Rengelink in een uitvoerige rede was uiteengezet. Bij reclame voor de televisie aldus betoogde de heer Rengelink, die voor opstelde, dat deze daar niet thuishoort, evenmin als in kerken of in musea heeft de consument geen vrije keuze, zoals in de dagbladen. Bovendien doet deze reclame geen beroep op verstande lijke overwegingen, maar op het in stinct door middel van korte flitsen. Een verwijzing naar het bestaan van commerciële televisie in het buitenland is irreëel. Zwitserland, noch de Scan dinavische landen en Frankrijk, hebben commerciële televisie en Duitsland en Oostenrijk slechts in beperkte mate. In Engeland neemt het verzet tegen de commerciële televisie steeds toe. En waar, aldus vroeg spreker, blijft de democratie, wanneer aan een be langengroep als de in de televisienota genoemde Onafhankelijke Televisie Exploitatie Maatschappij (OTEM) met een tweede programma dertig uren zendtijd per week zouden worden gege ven, waartegenover de KRO en de VARA, omroeporganisaties met elk een half miljoen of meer leden, slechts de beschikking zouden hebben over vier uren? Met hun nota, aldus betoogde de heer Rengelink aan het slot van zijn rede, waarin hij o.a. met betrekking tot de ontevredenheid onder het felevisieper- soneel meedeelde, dat tussen de dele gaties van de vakverenigingen en de organisaties van omroep en televisie overeenstemming was bereikt over de wjjze, waarop een herziening van de salarissen en arbeidsvoorwaarden moet geschieden, hebben de staatssecreta rissen de grondslag van het omroep bestel in Nederland aangetast. De nota kan volgens hem de aanlei ding worden tot een zeer felle strijd tussen de commerciële en niet-commer- ciële televisie, terwijl er juist een ster ke bundeling van krachten nodig is, nu mag worden verwacht, dat binnen en kele jaren Nederland twee miljoen ge registreerde televisietoestellen zal heb ben. In zijn openingswoord had mr. J. Bur ger, de voorzitter van de VARA, reeds zjjn onbehagen uitgesproken over de door staatssecretaris mr. Y. Scholten ingestelde commissie van advies. Lei- i Advertentie) Publikatie van de C. C. G. C. draad voor deze commissie is, dat zij uitgaat van het huidige bestel, dus van de bestaande omroepverenigingen. Maar waarom hebben dan zoveel no toire tegenstanders van het huidige be stel zitting in deze commissie en waar om heeft men de vertegenwoordigers van de omroeporganisaties er buiten gelaten? vroeg de heer Burger zich af, die bovendien verklaarde moeilijk aan de indruk te kunnen ontkomen, dat de vele kritiek op het huidige omroepbe stel in bepaalde dagbladen slechts ten doel heeft de suggestie te wekken, dat het met de invoering van commerciële televisie allemaal veel beter zal gaan. BUSSUM, 6 mei Het KRO-pro- gramma bracht, na het journaal en de actualiteitenrubriek „Brandpunt" de dertiende en tevens laatste aflevering van „Zaterdagavond-akkoorden". Dat deze reeks amusementsprogramma's over het algemeen zo geslaagd genoemd kan worden, is ongetwijfeld in belangrij ke mate te danken aan de prettige en or. dwongen wijze van presenteren en zingen van Teddy en Henk Scholten. Hoogtepunten van deze laatste „akkoor den" waren het optreden van de be roemde Spaanse guitaar-virtuoos Carlos Montoya en van de niet minder beroem de Franse vedette Patachou. Het teen ager-idool, de Duitse zanger Rex Gil- do, kwam tussen deze beroemdheden daarom wel wat in de verdrukking. Hij had het, aldus werd de kijkers me degedeeld, al verstandiger gevonden, na Carlos Montoya zijn guitaar maar onberoerd te laten, wellicht had hij er eveneens verstandig aan gedaan, gezien de chansons van Patachou, ook zijn liederen maar tot een andere keer te bewaren. De avond werd besloten met een film var Alfred Hitchcock. AMSTERDAM, 8 mei (G.U.) doet. economie de hee J. Kok, Amsterdam; kand. economie de heren F. A. C. van Hest, A. S. De Leeuw, Amsterdam en L. H. Smit, Amersfoort. UTRECHT, 8 mei Kand. Duitse taal en letterkunde: J. H. Kempering, Heemskerk; doet. Duitse taal en letter kunde; mej. S. Roepers (cum laude), Utrecht; doet. rechtsgeleerdheid le deel: L. C. Grijns, Utrecht, mej. A. W. E. Snethlage, Amsterdam, J. B. Abrahamse (curr laude), Amersfoort; H. W. A. Haeck, Utrecht; doet. notari aat le deel: P. J. M. Rensing, Does burg; semi-arts. O. W. Haye, Rotter dam, C. M. Kentie, Bergambacht; A. C. M. A. Mutsaerts, Tilburg; arts: me vrouw J. J. Faessen-Ravenhorst, Delft P. van den Broek, Hilversum, P. W. L. van Baarle, Rotterdam, J. H. W. A. Schouten, Utrecht, Chr. J A. Glou- demans Rosmalen. WAGENINGEN, 8 mei Ingenieurs examen: „kker- en weidebouw; W. M. Geluk, Dinteloord; W. A. M. van Schaik, IJsselstein; G. C. Kappetein, Wageningen. Tropische landbouwplantenteelt: R. B. Contant, (met lof), Den Haag; H. Kluyver, Arnhem; L. A. C. Rottier, Den Haag. Veeteelt: W. J. Hilbrands, Dalen; J. H. Peltjes, Hardenberg- G. J. M. V. Kempen, Vierlingsbeek; J. J. v. d. Wind, Rietveld; G. J. van Norel, Oosterwolde. Tuinbouwplantenteelt: G. W. M. Barendse, Naaldwijk. Bosbouw: F. P. Erkelens, Rotterdam. Landhuis houdkunde: G. F. S. Dings, Horst (L); U. Geling, Sappemeer. Tropische landhuishoudkunde: E. Steenbeek, Zwolle. Cultuurtechniek: R. H. Pitlo, Nijmegen; J. W. Bakker, Sassenheim. Tropische cultuurtechniek; L. J. S. Reinders, Bennekom. Plantenziekten- kunde: T. M. Berg, Den Haag. Land- bouwtechnologie: R. H. Smedema, Rot terdam. Landbouwhuishoudwetenschap- pen soc. econ. richting: mevr. Kijlstra- van Albada, Utrecht. Kand. akker- en weidebouw: W. F. Teekens, Gouda; M. Sieleman, Terneuzen; W. J. ten Wolde, Steenwijk, Tropische land bouwplantenteelt: J. J. Smit, Hengelo; S. Wardojo, Djokjakarta; Tuinbouw plantenteelt: M. K. Joustra, Roermond; G. J. A. van Vliet, Den Hoorn-Delft; Arm. R. Surjotono, Djokjaka 'a. Bos bouw (houtteeltk. richting: J. l. Gul- demond, Velp. Bosbouw (tech. econ. richting): W. M. Fuchs, Huizen; R. F. v.d. Veer, Amsterdam; Cultuurtech niek: H. v. d. Beid, Arnhem; W. de Feijter, Axel; B. Faber, Sneek. Tro pische cultuurtechniek: H. W. Alge rink, Oosterbeek; F.H. Kuyper, Bre da. PlantenziektenkundeK. H. Veen, Rotterdam. Bodemkunde en bemes tingsleer: W. L. Asin, Paramaribo- E. Nieuwenhuis, Amsterdam; G. W. W. Elbersen, Enschede. Landbouwwerk- tuigkunde: S. R. Kuipers, Stedum. Landbouwtechnologie: B. J. ter Beek, Almelo. Landbouwhuishoudkunde: mej. R. L. Oorthuys, Den Haag; mevr. L. T. N. Touwen-Dijksterhuis, Oosterbeek. DELFT, 8 mei Zondag 21 mei wordt prof. dr. ir. P. E. Verkade, hoogleraar in de organische scheikunde en haar toepassingen aan de technische hoge school, zeventig jaar. In verband met het bereiken van deze leeftijd is hem per 1 september eervol ontslag als hoog leraar verleend. Pieter Eduard Verkade werd te Zaan- Scenario: Guy Hempay Tekeningen: Pierre Brochard Dag jongen Oqg Vader Z»gr watc/oaf- u pt-eoies op de fabriek. Ingenieurswerk. natuurlijU Wernakerr een bestuurbars raket cdie koot waters (of- Vorbirtdingen in de grond kan ontdekken •een uitvinding van college*. 7Z.ipctrb. j Kooiwabcnhf. serbincit'i^gn PPA j\LEX VERTELT HET VERHAAL VAN Jo5SE T. Vaderik moet cc iets vertellen Zocfosfcutel cf<x<x{r in cfoae art detn hot slot erop Vandaacj vertrekt jr. Rjpart Vader kamt wat-tater thuisbegin vast met je txuiswefkj il< <ja boodschappen doen MEr LOOPT TE6EH HET EINDE VAN DE MAAND. 0 Uk GEBEURT NIETS BIJZONDERS. 0 Ochdat zal niets ernstigs zijn. Vooralle zekerhet zat it< commissaris Les tag ue bellen Succes met je huiswerk. Mevrouw gaat uit Alleen 6. Verontrust treedt Eric de twee krijgers tegemoet. Stoffig en be zweet laten ze zich dodelijk vermoeid van hun met schuim bedekte paardjes zakken en beantwoorden amper Erics groet. „Boodschap van Teresh Khan, Oh machtig vorst," zegt de een hees. „De dap pere krijgers van Bleda's stam zijn de uitputting nabij. Sedert gij afscheid hebt genomen, meer dan een week geleden, hebben de krijgers van Atilla Khan onafgebroken gepoogd door te breken. De dappere verdedigers van de bergpas vechten niet sléchts tegen steeds nieuwe tegenstanders, maar ook tegen de slaap en de uitputting. Wij hebben gebrek aan voedsel, gebrek aan drink water, en onze pijlen raken op. Het moment is niet ver meer, dat wij, de dapperen van Bleda, die gezworen hebben trouw te blijven met niets dan onze zwaarden en lansen tegen Atilla's vreselijke overmacht zullen staan en dan..." Ontroerd klopt Eric de nomade op de schouder en op een teken wordt voedsel en drinken gebracht. Het gezicht van de Noorman staat grimmig, als hij zich tot de boeren wendt: „Jullie kunnen een voorbeeld nemen aan hen," snauwt hij de mannen toe; „je hebt allen kunnen horen, hoe de toestand is. Begrijpen jullie nu, dat er belangrijker dingen zijn dan het domme geklets over dwergen, die ongeluk brengen Atilla, dat is jullie en ook ons, ongeluk, als je niet gauw je hersens'leert 'géfcruöcen»" „Onze hersens gebruiken we best," gromt een oudere boer. „Er om vechten zullen we niet. Wees gelukkig met die dwerg het ongeluk zal jullie treffen. Wij gaan er van door en ik zou wel eens willen zien, wie ons dat beletten kan." MOGO dam geboren en verwierf in 1913 aan de T. H. Delft het ingenieursdiploma. Twee jaar later promoveerde hij met lof tot doctor in de technische wetenschap. Van 1913 tot 1916 was ir. Verkade als assistent aan de T. H. werkzaam In de afdeling organische scheikunde. in laatstgenoemd jaar werd hu benoemd tot privaat-docent te Delft in capita selecta der organische chemie en as sistent aan de toenmalige economische hogeschool (thans handelshogeschool) te Rotterdam, voor chemie en waren kennis. Van 1919 tot 1948 was hij hoog leraar in Rotterdam. Na aan de T. H. achtereenvolgens conservator en lector te zfjn geweest, werd hu in 1938 ook daar hoogleraar. Van de hand van prof. Verkade, die in Den Haag woonachtig is, zu'n verschil lende publikaties verschenen. 32 Yo, ei was geen tegenhouden meer aan. Ze liep en zocht tot ze tenslotte voor een klein meer stond waan an zü niet eens het bestaan wist. Haar hart klopte van verwachting, want het water leek haar nog klaarder dan Joewa, er groeide geen lis in en de bodem in zo verre die te peilen was scheen uit naakte rotsblokken te bestaan. Alvorens haar ka lebassen te vullen zou ze zelf eens proeven. Zij boog zien over de rand en dronk. Hé, nog nooit had ze zo'n lekkei. fris, kleur- en geurloos vocht geproefd! Ze dronk gulzig, boog zich dieper over de rand, dronk verder, boog ziel. nog dieper en dronk tot er tenslotte geen druppel meer overbleef. Jullie kunnen je voor stellen hoe haar buikje er nu uitzag! Yo! lachen de kleine toehoorders, zoals dat van Kiboko, het nijlpaard! Nee, zoals die van lembo, de olifant... en nog veel dikker! Nu, vervolgt Kiloemboe, jullie zuilen mtj zeker wel geloven als ik zeg, dat zij zich haast niet meer bewegen kon en dat het water zo maar overal uit haar drupte! De kleine Mitkatika klopte op de wand van haar buik en riep: „Hé, wil jij mijn schuitje doen zinken!". Dat kloppen voelde zijn moeder, maar het stemmetje drong niet lot haar door. Maar opeens weerklonk daar een andere stem en die hoor de ze wel, want net was een ontzettend gebulder: Hoe komt het dat ik de zon in mijn rug voel steKen! Waar is mijn water naartoe? Wie heeft mijn water gestolen? Wie zo sprak, was Kitoeloekoe, de watergeest die op de bodem van het meertje woonde, een afschu welijk monster, met een reusachtig hoofd. Hjj keek op en toen hij de vrouw daar zag liggen in een grote plas water, riep hij boos: Ellendig wijf, jjj hebt mijn water gestolen! Ik zal je doden! Genade, genade! smeekte de vrouw. Het Is mijn schuld niet. Mijn man heeft mij hierheen ge zonden. Jouw man heeft je toch niet bevolen al mijn water in te zwelgen? Ach, tata, dood mij niet! Wees mij genadig en ik zal je als zoenoffer het kind schenken dat nu nog in mi) is. De geest dacht even na en aanvaardde het voorstel. Goed. Maar vergeet niet dat ik het wil opeten! Ja, het is om op te eten. Ik zal het niet ver geten. Laten we dan maar dadelijk een afspraak ma ken. Wanneer wordt het geboren? Dat zal morgen gebeuren. Dus verwacht ikje overmorgen. Het zal je niet moeilijk vallen mijn kind te herkennen, want ik zal de haartjes bij zijn slapen wegscheren en hem een snoer van witte parels om de hals hangen. Overigens zal mijn kind al kunnen praten zijn naam zal Motikatika zijn. Het zal je dus niet moeilijk vallen hem te vinden. Nou, en dan eet je Hem maar op! Motikatika zelf, verborgen in zijn schuitje, zoals een kuikentje in het ei, hoorde wat iifin moeder zei en lachte dat zijn buikje schokte. Nee, die is goed! Waarom moet ik opgegeten worden! Ik heb haar toch niet om water gezonden! Na deze afspraak boog de vrouw zich over de rot sen en spuwde ai het water uit. Daarmee was het meertje weer gevuld. Zjj schepte nu haar kalebassen vol keerde huiswaarts. Dit keer was de echtge noot zeer tevreden. Dat was nu echt water naar zijn hart. En hij bedanke zijn vrouw met een vrien delijk: „Kalombo!" Maar zn keek niet eens op. Ach, ze had nu andere zorgen. Ze liep dadelijk naar de Kiloemboe van haar dorp en vertelde hem wat haar overkomen was. Die vond het een zeer ernstig ge val, maar was toch bereid haar te helpen. Nadat hij de geesten had geraadpleegd, sprak hij: Je moet je aan de afspraak houden, vrouw! Kijk, ik geef je hier drie toverkneukeltjes. Drie keer zullen die jullie heipen. Telkens als het er op aan komt, moet je er voor zorgen dat ze in het bereik van je kind zjjn. En voor de rest moet je maar erg vriendelijk zijn tegen Kitoeloekoe, de watergeest. Zo gezegd, zo gedaan. Het kind kwam ter wereld én de dag nadien volbracht de vrouw haar belofte. Zij schoor de haartjes bij de slapen weg en hing een wit snoer om de hals. Daarna legde ze de kneukeltjes in zijn bereik en verliet de hut. Wat heeft dat te betekenen? vroeg Motikatika zich af. Mijn moedertje loopt weg met tranen in de ogen en zonder mij de borst te geven! En daar lig. gen drie toverkneukeltjes. Nou, daar zal ik maar een beetje mee spelen. HU gooide ze door elkaar en zie, le kneukeltjes begonnen te spreken en zeiden tegen hem: „Verzamel al de kleine kinderen, scheer hun de haartje bij de slapen weg en hang hun een snoer witte parels om de hals!" Als 't anders niet is, zei Motikatika en deed zoals hem bevolen werd. Nauwelijks was hu met zijn werk klaar of daar verscheen de watergeest. Motikatika, riep hij, waar ben je? Hier! Hier! antwoordden alle kinderen. Wie van jullie is Motikatika? Wij zijn allemaal Motikatika. Het werd een moeilijk geval voor Kitoeloekoe, de watergeest, en aangezien het onmogelijk bleek uit te maken welke van de kinderen het gezochte was, ging hij de vrouw opzoeken en verweet haar zich niet aan de afspraak te hebben gehouden. Zij liet zich echter niet uit het lood slaan. Ik heb gedaan wat ik je beloofde, tata. Heb je hem dan niet geroepen? Zeker heb ik dat gedaan, maar ze beweerden allemaal Motikatika te zijn. Daar de vrouw bezig was manlokbrel te maken, bood ze de geest een portie daarvan aan, maar hij weigerde. Ik heb nu geen zin in manlok. Motikatika wil ik opeten of jou, voegde hij er dreigend aan toe. Hé-hé, vadertje, laat mij niet zo schrikken! Wjj waren toch overeen gekomen dat het mijn zoon zou zijn. (Wordt vervolgd) KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 9 6 7 8- S 10 12 15 16 IV Horizontaal: 1. kunstvoorwerp; 4. hijs werktuig; 6. paard; 8. zonnegod; 9. (Advertentie) 'n Smakelijk licht en geurig sigaartje - prettig vppbran- dend tot het laatstej trekje. En dat voor slechts 6 ct. ambtshalve (afk.); 10. dorp op de Velu we; 11 ik (Lat.); 12. njet parkeren (afk.) 14. eminentie (afk.); 15. iedere keer; 18. al; 19- vreemde munt. Verticaal: 1. lof; 2. telegrafisch koers, b-richt; 3. vruchtennat; 4. palmboom; 5. op geen enkele plaats; 6. gedroogde zuid vrucht; 7. van of behorende tot de kerk van Rome; 13. putemmer; 16. jongens- naam; 17. plaats in Gelderland. Oplossing" 5 mei 1. dorp; 2. orel; 3. rede; 4. plek; 5. spat; p0Sei 7' ,a,Sa,; 8- tent: 9. tang 10. atol; 11. node, 12. glee; 13. sleg; lire; 15. erie; 16. geel. (Advertentie) ROTTERDAM PERSOONSHAVEN 68 TEL. 77515 (2 lijnen) DINSDAG 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. b. h. werk. HILVERSUM L 402 m. KRO: 7.00 16-15 Mrs- Dale's dagb. 16.31 Ultsl ra- Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 ces. 16.34 Lichte muz. 17.31 Lichte muz. Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. en i31 Opsporing van oude vrien- 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. ??n/ 20-31 GeYar- Pr08r- 21-31 Gram. 22.40 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. Lichte muziek, kleuters. 10.15 Lichtbaken. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Le- NDR-WDR, 209 m- 12t°? Gevar. "le zing. 12.00 Middagklok. 12.04 Ben Je zes- l3-15 Gevar. muz 16.00 Ork. conc. 17.45 tig? 12,30 Land- en tulnb. meded. 12.33 fmu. muz 1815 Hammondorgelspel. Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonne wijzer. 13 20 Platennws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrou- Dantons Tod, opera 23.30 Liederen. 0.10 Gram. wen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zie- n£R^^.RIi?inmL«° kpn ifi 3U Ziekenlof 17 00 V d ieugd conc. 14.10 Sol. conc. 14.40 Mees- Ken. lb.du zaeKemoi. i/.uu v. a. jeuga terwerken v d vokale muziek. 17.00 Ka- ^opBesrSbaarm^i^d?SaLSnUit2-;i^0 "uz.l^O Nwe opera-artiesten. 20.20 Zang. 18.20 Kaarten op tefel. 18.30 V. d jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang 19.30 Gram. 20.00 Avondcollege. 21.00 S.U.S.-taptoe (4e ronde). 22.00 Pianoreci tal. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Cau- ser.e. 22.55 Orgelconc. 23.35 Vrouwenkoor. 23.55-24.00 Nieuws. Kamermuziek. BRUSSEL, 324 m.12.02 Gram. 12.35 Gram. 13.15 Gram. 15.45 Gram. 16.21 Gram. 16 30 Ork. conc. 17.15 Kamermuz. 17.50 De jeugd musiceert. 18.20 V. d. sold. 19.40 Gram. 22.15 Cellorecital. 484 m.12.32 Gevar. muz. 14.45 Gevar. wtt virRCiTrM n 2Q8 m AVRO* 7nn muz. 15.30 Gram. 17.10 Gevar. muz. 18.30 Nws 7T0 Gym, 7.20 G?am. VPROj L50 Dj^ographie. 20.00 Ork. conc. 22.10 Vrije Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Orgel spel. 11.15 V .d. zieken. 12.00 Amus. muziek. 12.20 Regeringsuitz.: V d. land- •»- bouw. 12.30 Land- en tunb. meded. 12.33 Dierenfilm. 20.55-21.55 Speelfilm. Eurovi- Orgel en trombone. 13.00 Nws., meded. sie 22.UO-22.45 Concert. NTS: 2U.00 Journ. 20.20 Filmrep. 20.85 en beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Ka mermuz 14.25 Zang m. gitaarbegelel- ding. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.1» V. d. jeugd. (Regionaalprogr. 15.30 Zangrecital. 16.00 Lezing. 16.15 NDR18.25 Progr. overz. 18.30 Die Nord- Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Amateurs- schau. 19.25 Leven van de zee. WDR- programma. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18-4P Hier und Heute. 19.15 Vrolijke ca- 18.30 Promenade-ork, 19.00 V. d. kind. mera). 20.00 Joum. 20.20 Rep. Proces 19.05 Paris vous parle 19.10 Gram. 20.00 Eichmann in Jeruzalem. 20.50 Midden- Nws. 20.05 Gevar. programma. 20.30 dults dagDoek. 21.25 TV-spel. 23.25 Laatst Gevar. progr. 22.00 Kamerkoor. 22.30 Nws nieuws, beursbet v. New York en meded. 22.45 Act. 23.00 Licht progr. 22.30 Cabaret. 23.55-24.00 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Station Service. 20.00 Journaal. 20.30 TV-spel. 21.45 Het eiland Malta en ENGELAND, BBC Home Service 330 de OTAN. 22.15 Muzlk. progr. 22.35 Jour- - naai. m.12.10 Ork. conc. 14.00 Schoolradio. 16.00 Ork. conc. 19.00 Gram. 20.30 Ge var. muz. 22.45 Pari. overz. 23.11-23.41 Kamermuziek VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 19.00 De kathol, gedachte en actie. 19.o Tekenfilms. 19.45 Filmrep. 20.00 Nws. JJ1 ENGHüJLAND, BBC Light Progr. 1500 en weeroverz. 20.30 V. d. vrouw. 21.20 TV- 247 m.12.00 Gram. 13.00 Gevar. muz. spel 22.00 Concert. 22.45 Nieuws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 4