Spreek liever van T.IL voor Kennemerland dan van een Haarlemse T.H. Actie-comité moet stichting worden en een vakkundige propaganda voeren v- Duivenboden Geslaagde ziekendag te Heemstede b Agenda Haarlem evims Wel fonds, maar geen f 20.000 voor verfraaiing gemeente LAMBRETTA wm Alphenaar se vrouw Engel vrijgelaten MTBAi E.bW HHSSS mm In parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart Nog altijd geen bouwvergunning Restauratie van Haringvliet laat op zich wachten „St* Genesius" met „Een engel kwam voorbij AKU vast, Olies lager Mr. CREMERS VOOR KAMER VAN KOOPHANDEL MEUBELSHOW Auto met horten en stoten in West er gr acht Celstraf voor belasting- ontduikende broers wmmm i GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Prins Bernhard naar Grand Prix De beurs van vandaag VRIJDAG 19 MEI 1961 PAGINA 3 De zwendel in Zandvoort Optimisme SPAARNE 11 Burgerlijke Stand Haarlem Haarlemse Rechtbank de ideale scooter v.a. 1234.- HENK DE VRIES Riviervismarkt 7 - Tel. 17690 Films Toneel Muziek iiiversen I entoonstellingen Clubgebouw van V.V. V ogelenzang Skelterwedstrij den Parkwijk Verhoging entree Benoeming onderwijzer „Die Fledermaus" voor Geloof en Wetenschap m Beurs van INew ork HAARLEM, 19 mei. Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers heeft gisteravond tijdens de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken een inleiding gehouden over de vestiging van een Technische Hoge school in de buurt van Haarlem. Hij deed dat in zijn kwaliteit van voorzitter van het actie-comité, dat hetdepartement van Onderwijs, kunsten en Wetenschappen en de bevolking van Kennemerland moet warm maken voor het standpunt, dat de omgeving van Haarlem de meest gunstige plaats is voor de vierde Technische Hogeschool. Vandaar dat de heer Cremers aan zijn betoog het karakter had gegeven van een propaganda-speech, waarin uitdrukkingen ats „alle hens aan dek" en „pompen of verzuipen" niet ontbraken. Aan het slot ervan deed hij een ernstig beroep op krachtige steun van de Kamer van Koophandel, welke hem door de voorzitter, de heer B. F. Enschedé werd toegezegd. Over de vorm er van tal het bestuur van de Haarlemse Kamer van Koophandel zich nog beraden. Nadat mr. Cremers zich gerefereerd had aan de nota van minister Cals over de spreiding van het wetenschappelijk onderwijs kwam hjj in het verloop van zjjn betoog tot de mening, dat Haarlem zonder al te veel moeilijkheden voldoen de huisvesting kan geven aan de hoog leraren, lectoren en personeel en aan de studenten. Verder is Haarlem bij uitstek de plaats, waar het indus triële en culturele klimaat ruime waar borgen biedt voor de groei en bloei van een instituut als een technische hogeschool. In meer dan één opzicht is het belang van Kennemerland ermee gediend, wanneer de vierde TH in de omgeving van Haarlem wordt gesticht. Belangrijk is het voor de in dit gebied wonende ouders, die hun kinderen een technische opleiding willen laten vol gen. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat verhoudingsgewijs het kleinst aan tal technische studenten afkomstig is uit Haarlem, Amsterdam en Kennemer land. Verder hebben het bedrijfsleven en de middenstand grote belangen bij een technische hogeschool in deze buurt. Dat de kappers, die de heer Cre mers van de middenstanders het eerst noemde, de meest belangheb benden zouden zijn mag in zoverre niet in .twijfel worden getrokken als blijkt, dat ook de studenten van de toekomstige vierde TH het „groe nen" in ere willen houden. Alles btj elkaar toonde mr. Cremers zich bepaald optimistisch. Kennemer land biedt vele mogelijkheden. Daarvan zal het actie-comité moeten getuigen. Doch dat alleen is niet voldoende. De tijd, dat een zaak gewonnen werd door middel van correspondentie en confe renties is voorbij. De mannen in het voorste gelid zullen zich geruggesteund moeten weten door de bevolking van heel Kennemerland. Daarom is het naar de mening van de heer Cremers beter, dat er in het vervolg niet meer gesproken wordt van een Haarlemse technische hogeschool, maar van een technische hogeschool voor Kennemerland. Over de huidige figuur van het actie-comité toonde mr. Cremers zich niet tevreden. Het zou wenselijk zijn, wanneer daarvan een stichting werd gemaakt, waarin in rui me mate plaats wordt gegeven aan het HAARLEM, ip mei De rechter commissaris heeft gisteren het Engel se echtpaar C., dat door de Zand voort- se recherche op verdenking van zwen del was gearresteerd, langdurig ver hoord. Mevrouw M.C. -W. eveneens verdacht van het uitgeven van onge dekte cheques is op last van de rechter-commissaris op vrije voeten ge steld. Haar echtgenoot is evenwel in arrest gehouden. Intussen vernemen wij, dat tot nu toe gebleken is, dat het echtpaar voor ruim 4.000 ongedekte cheques heeft uitgegeven. Aangezien de beide Engel sen niet de gewoonte hadden de kant strookjes in te vullen, kan de recher che in eerste instantie niet nagaan hoe veel ongedekte cheques zjjn uitgegeven. Er komen nog dagelijks aangiften bin nen. Bovendien blijken de echtelieden zich aan flessentrekkerij te hebben schul dig gemaakt door goederen te kopen, die ze niet betaald hebben. Enige maanden geleden is de Engelsman reeds failliet verklaard. Op zijn eigen dommen ligt dus reeds beslag. GESLAAGD Aan de rijksuniversi teit te Leiden is mejuffrouw R Faase uit Haarlem geslaagd voor het candG daatsexamen sociologie. HONKBAL Op het TYBB -terrein j I .zaterdagmiddag om 4 uur de wedstrijd TYBB-Thor gespeeld. Advertentie) BEZOEKT DE PERMANENTE t.o. Damstr. en Teylermuseum De keur-collectie op meubelgebied wordt daar geëxposeerd. KLASSIEK en MODERN; o.a.: ARTIFORT - FORMULE COJA - TESSI - PROPOS en vele andere. Eigen werkplaatsen Allround service Gemakkelijk parkeren {'oniPlete Interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 Tele,°°n 13608-17165 BEVALLEN van een zoon- C H CBKomïn-Boudewjjru GHoStgraaf- peen, A. VerzUlberg-Strurksmaw|ra^ Verhagen-Huijgen, C. F- M. yan Nieuw- land-Demmers, M. C- Klem Schiphorst- Van Maanen, G. Nuijens-van den Berg BEVALLEN van een dochter: h. b' G- Nunnikhoven; F. van Vueren-Mooi; E. Peters-Horsthuis; J. C. H. de Rjjk- Verweij; W. M. Westdijk-Janssen; m. N. Antonisse-Smits. Bevallen van een dochter, r. gnem-de Kraker, J. M. Voolstra-de Rooij ONDERTROUWD: A. J. Sinnige en B-W. van Maas. -ONDERTROUWD: H. Hovius en E. *J°s, P. M. Warmer en A. J. Bosschert, A. M. J. Meeuwesen en I. J. Saarloos, y- J. Koster en H. J. S. van den Nouw- iand, B. j. Oderkerk en H. P. van Noort, G. van der Heide en M. P- Smits, W. Bosma en G. Schreuders, L. Lazet en C. A. van den Wijngaard, C. «Paargaren en M. A. van Es, H. Lind ?h M. A. ten Boekei, W. Bauer en G. jjentjox, J. Soff en A. de Jong, R. K. gem- en G. N. Spaans, W. F H. G. van bndhoven en W. M. van Marrelo. GEHUWD: J. W. H. van Roojjen en oL. Zoning, A. Hage en R. van der jChaaf, C. F. M. Verbeek en H. A. A. y>van Roode, D. A. Smits en J. C. J rj bout, w. P. Nederstigt en J. M. j' ot' H. Postema en W. de Looze, M. SLVan Boxtel en J. C. Jongbloed, W. J. Haiu?per5-. eïL J- Zijp, P. C. van den dern en G'E; Gro°t Huize, H. T. Hoen der A- M. Lamers, j. m. M. van per Kroft en M Moret, T. J. Pluim en W ré Y Lugt en M. ter Hove, tier q lamark en Z. E. Henning, J. van Schaaf en G. Zwitser. L iw"PWD: J. P Heemskerk en J. en V paMP^PGlen; A' C' Benjamin h" E. M Strengers; A. F. van den Bent G" M- J- van Strien; G. E. TP(^ en M. L. E. Donders; A. D. wen en M. J. J V-rzeilberg. fc °yERLEDEN:H. J. w. C. Essen- rg-Rust, 85]r., Schermerstraat; B. D. IJ* ..uta, 93jr., Jansstraat; W. A. Wan- Dickmanstraat; H. Laver- 2."; 52jr., Henr. Bosmanstraat. OVERLEDENP. den Exter-Rjjkers, st ?r" Crayenesterlaan; D. de Zaajjer, ao •1!?" Oost-Indiëstraat; A. L. Boersma, jr., Helene Swarthstraat; P. H. Hoogyeldt, 52 jr., Güsbr. v. Aemstel- straat. HAARLEM, 19 mei Vanmorgen omstreeks elf uur is er een personen auto in de Westergracht gereden. De wagen reed op de Leidsevaart in noor delijke richting en sloeg links af de Westergracht op. Volgens een getuige reed de wagen nogal hard. Hij slipte en kwam tegen de rechter stoeprand terecht, kaatste terug, ging schuin de weg over, nam in zijn vaart een ver keersbord mee en reed de gracht in. De wagen stak met zijn motorkap on der water en het achtergedeelte stond tegen de schuin oplopende wal van de Westergracht op. De twee inzittenden slaagden er in uit de wagen te komen en met behulp van inmiddels toege snelde voorbijgangers werden zij op het droge geholpen. Ze zijn naar huis ge gaan om van de schrik te bekomen. Het slippen is waarschijnlijk te wijten aan de gladde straat, die uit kasseien bestaat en bij de minste regel al zeer glad is. bedrijfsleven en aan vertegenwoordi gers van de Kennemerlandse bevol king. Verder zal er een vakkundige en gerichte propaganda moeten worden gevoerd, met behulp van een gesala rieerd deskundige. Aan het slot van zijn inleiding haakte mr. Cremers in op een woord van de minister in zijn nota: „De kleinere ge neratie moet een grotere opleiden". Hij hoopte van harte, dat men in de toe komst van de mensen uit de zestiger jaren zou kunnen zeggen: „zij hadden een brede visie en hebben blijk gege ven van een hartelijke samenwerking en een stevig beleid". Aan het begin van haar vergadering heef de Kamer de heer A Angenent herdacht, die vanaf 1951 lid van de Ka mer is geweest en in het begin van dit jaar overleed. De heer Enschedé kenschetste hem als een gewaardeerde persoonlijkheid. In zijn plaats werd be noemd de heer P. Prins. Verder werd besloten om binnen niet al te lange tijd een bijeenkomst te houden, waarop een inleiding zal worden gehouden over de bestuurlijke problemen, welke zullen ontstaan, wanneer de Amsterdamse Ha venplannen ten uitvoer worden gelegd. Deze inleiding mag als een vervolg worden beschouwd op het betoog, dat de directeur van de Amsterdamse Ha vens en Handelsinrichtingen, ir. N. Snijders in oktober van het vorig jaar over deze plannen heeft gehouden. HAARLEM, 19 mei De Haarlem se Rechtbank heeft gistermiddag twee broers uit Heemstede, die samen een groot café-restaurant exploiteren, ver oordeeld tot ieder een maand gevange nisstraf en een geldboete van 7.500 subsidiair vier maanden. Tegen de bei de verdachten, die over drie jaar on geveer 12.000 voor de belasting ver zwegen hadden, was twee weken gele den door de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman twee maanden gevangenisstraf en 10.000 boete geëist. Een 43-jarige monteur uit Rotter dam werd wegens oplichting veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De man had onder valse voorwendsels 35 van een vrouw afgetroggeld. Bovendien zou hij een jas hebben meegenomen. Dit ont kende verdachte echter ten stelligste. De officier van justitie had wegens op lichting en diefstal een jaar gevange nisstraf geëist. HEEMSTEDE, 19 mei De katho lieke Heemsteedse zieken en bejaar den, die niet meer in de gelegenheid ïi.jn ter kerke te gaan, waren gisteren weer verenigd in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart ter gelegenheid van de jaarlijkse ziekendag, welke door de beide plaatselijke dames-comité's van „De Zonnebloem" werd georganiseerd. Het was voor de 125 zieken een blijde en troostvolle dag, die mede door de hulp welke van alle zijden uit de beide parochies was geboden, een prachtig geslaagd verloop had. (Advertentie) Morgen is het weer feest in IJmuiden, Scheveningen en Vlaardmgen. De vloot ligt klaar om uit te varen. Pinksteren Vlaggetjesdag. Dinsdag Buisjesdag. Dan wordt er gevaren. Woensdagavond aan schot en als 's nachts de haring zich laat vangen kunnen we vrijdag de eerste Hollandse Nieuwe proeven. cinema PALACE: „G.I. Blues", 18 jaar, 2, 7, 9.15 u. Beide Pinksterdagen 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: „Een moorddadige echt genoot 14 2, 7, 9.15 u. Beide Pink- t 2' 4.30, 7 en 9.15 u. Di. 2 en 8 u. «ï'JaK® vuur en vlam", 18 jaar. 2' 7 n -15 u- Beide pinksterdagen 2, 4.15, 7 1 Tweede Pinksterdag 11 uur: „Het grote circus van Moskou" a a LUXOR: Dag. 2 beide Pinksterdagen '2', 4.15 U.. „Bet zit in de lucht, a.l Dag. 7, 9.15: „Vrouwen verdwenen in Parits" volw. Do.-cyclus 7 en 9.15 ^.Operatie Amsterdam 14 JL. REMBRANDT: "Winden waaien om de rotsen, 14 j. (2de *LeeH.2i, 7. 9-15 u. Beide Pinksterdagen 2, 4.1o, 7 en 9.15 u. Om 11 uur: „De voddenrapers van Em- maus", 14 jaar. ROXY: vr. t.m. zo.: „Tarzans verbanning". 14 jr. ma. t.m. do.: „Brigade des doods", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Beide Pink sterdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „De witte wildernis a.l. 2.15, 7 en 9.15 u. Beide Pinksterdagen 2, 4.15, 7, 9.15 u. Tweede Pinksterdag 11 uur: „Het glazen muiltje", a.l. MINERVA: vr. 8.15, za. en beide Pinkster- dagen 7 en 9.15 u.: Operatie Petticoat vr., za., di., wo. 2.30. beide Pinksterdagen 2, 4.15 u.: .Connie, meisje van 16", a.l. di. en wo. 8.15 u.: ,,Dr. Vlimmen", str. volw. do. "8.15 u.: ,,De zeven zondaars", 18 jaar. Vrijdag 19 mei Stadsschouwburg, 8 uur: De Ned. Comedie 3 '.Inlecmezzo" van Jean Giraudoux. Re gie: Peter Oosthoek. M.m.v. Jacqueline vanaDijk g' Petra Laseur en Ko c. Zaterdag 20 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „Irma la Douce", muzikale co medie van Alexandre Breffort. Muziek: Marquerite Monnot. Regie: George Vitaly (a.g.). In de hoofdrollen: Lia Dorana Steye van Brandenberg en Peter Aryans. Zondag 21 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „Huwelijkslessen", een blijspel van Leslie Stevens. Regie: Pim Dikkers. In de hoofdrollen: Enny Meunier, Trins Snijders, Pim Dikkers en Jos Knipscheer. Maandag 22 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Het Rotterdams Toneel in „Dubbel Spel", blijspel van Jean Quitton. Regie: Pim Dikkers. In de hoofd rollen: Enny Meunier, Pim Dikkers en Pieter Lutz. Vrijdag 19 mei Nieuwe Ned. Hervormde Kerk, Vijfhuizen: Concert van het Hoofddorps Mannenkoor „Zang en Vriendschap" o.l.v. Gerard C. M. do Barbanson. Solist: Chr. Tieleman, orgel. Dinsdag 23 mei Concertgebouw, 19.30 uur: Leerlingen uitvoering Haarlems Muziekinstituut. Coen Cuserhuis, Olieslagerslaan 5 (bij Wagenweg), 8 uur: Concert door Colle gium Musicum .,St. Martini" uit Bremen o.l.v. L. Stöbel. (Vereniging voor Huis muziek). Donderdag 25 mei 1 n on Deining, Ripperdastraat 13 A, 19.30 uur: Uitvoering door Koblenzer Sing- und Spielgruppe. (Jeugd en Muziek). Vrijdag 19 mei Restaurant Brinkmann, 8.15 uur: Uit reiking van de eerste dertig bandrecorders aan blinden. (Stichting voor de beschiik- baarstelling van technische hulpmiddelen aan blinden in Noordholland). Dinsdag 23 mei Concertgebouw, 11.30 uur: Vergadering Onderwijsver. L.T.B. Cruquius Museum, Historische Stoommachi nes en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromings ramp 1953 Geopend dag. van 912.80, 13.3017 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KL Houtweg 103, (Advertentie) "KRUISWEG 47-49 HAARLEM het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 10—12.30 en van 13.3017 uur; zo. van 1417 uur. Het Huis van Looy, Kamperlaan:Aan winsten" van moderne kunst uit het bezit van de Gemeente Haarlem. Geopend 1012.30 en van 13.3017 uur Zondags van 25 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m Hals meesterwerken) Geopend van 1017 uur; zo. van 1317 uur. t/m 22 mei dagelijks van 20.30 tot 22.30 u. Speciale avondopenstelling. Interieur en stijlkamers met kaarsen verlicht. Feeëriek belichte en met bloemen versierde binnenhof Oude gevels in floodlight Speciaal arran gement van Hals' meesterwerken. Teyler's Museum: tekeningen Hollandse. Ita liaanse en Franse School Fossielen, histo rische natuurkundige instrumenten, mi neralen. 31-toons Fokker-orgel Geopend ie dere werkd. beh maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstr 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Handschriften en kunstnijverheid Geopend van 10—17 u. Zon.- en feestdagen 13—16 uur. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen van Frans Hollaardt (t.m. 31 mei). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling werken Bloemendaalse beroeps-beeldende kun stenaars. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Hélllglana, (t.m. 2 juni). Geopend dag van 917 u.. en ma.-, wo.- en vrij.avond van 68 u. rd: Tentoonstelling van schilderijen en penseeltekeningen van C. A. Feldmann, De dag begon met een plechtige H. Mis, die werd opgedragen door pastoor H. A. J. Drost met assistentie van de kapelaans F. Jansen en J. Kerstholt. Ceremoniarius was kapelaan W. Appel man. Onder leiding van de dirigent-or ganist Louk Nelissen zong het paro chiële jongenskoor de Missa in G. van Louk Nelissen. In zijn predikatie hield pastoor Drost de zieken voor dat de gezamenlijke viering van het heilig Misoffer als hoogtepunt van de dag moest worden gezien. Een vergelijking makende tussen het lijden van de mens en het offer van Christus aan het kruis, zei de pastoor dat het menselijke lij den in de offerande aan God kan wor den opgedragen. Uitvoerig ging hij in op de betekenis van de H. Mis, waar bij de zieken nu wezenlijk tegenwoor dig waren, waardoor men nader met God werd verbonden. Nadat de zieken in het kerkgebouw een feestelijk en zeer verzorgd ontbijt hadden genuttigd, volgde de handopleg ging, waarvan de betekenis door pas toor Drost uiteen werd gezet. Zoals de zieken vroeger door de handoplegging van de apostelen werden genezen, zei de pastoor, krijgt gij thans door de handoplegging de genade van overga ve, berusting en onderwerping aan Gods heilige wil. Tijdens de daarop volgende pauze hield mevrouw M. Geels-Dunker uit Overveen de zieken gedurende enige tijd op prettige en onderhoudende wij ze bezig met declamatie en voordracht, 's Middags was er een plechtig lof, tij dens welke de Hageveldse sub-regent Ohr. de Waard de zieken toesprak. De plechtigheid werd besloten met een pro cessie en zegening met het Allerheilig ste voor alle zieken afzonderlijk. BLOEMENDAAL, 19 mei Tijdens de rondvraag van de donderdagmiddag gehouden raadsvergadering in Bloe- mendaal heeft de heer Povel (KVP) de vinger op een onhoudbare toestand gelegd. Het clubhuis van de Voetbal vereniging Vogelenzang aan de Heken Zondaglaan mag de benaming clubhuis nauwelijks meer dragen. De wind blaas! door het gebouwtje heen en bq regen achtig weer worden de kleren van do spelers nat. Vorig jaar heeft het be stuur van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. het clubhuis onder voorbehoud goedgekeurd. Het is niet te verwachten, dat voor deze zomer opnieuw een goed keuring zal worden ontvangen. Al in het najaar van 1960 zijn plan nen voor een nieuw clubgebouw ge maakt. De kosten werden begroot op 15.000,- en daarvan zou de voetbal vereniging 2500,- voor haar rekening wilen nemen. Tot nog toe is een bouwvergunning niet verleend. Om aan de ongewenste toestand nu zo spoedig mogelijk een einde te maken hebben B. en W. van Bloemendaal nu een een voudiger opzet in behandeling, welk plan de woningwet- en schoonheidscom missie reeds is gepasseerd. HAARLEM, 19 mei Het comité Winkelcentrum Parkwijk organiseert zaterdag om half twee skelterwedstrij den voor de jeugd. De wedstrijden wor den op het Beatrixplein gehouden. BLOEMENDAAL, 19 mei In Bloe mendaal is een fonds gevormd voor de verfraaiing van de gemeente. Voor de vorming van een dergelijk fonds waren alle raadsleden, die gistermiddag onder voorzitterschap van loco-burgemeester mr. J. C. C. W. Hq'szeler bijeen kwa men, geporteerd. Over het voorgestelde bedrag van 20.000 zijn evenwel lang durig harde noten gekraakt. Unaniem was de raad van oordeel, dat dit be drag als eerste aanloop te hoog moest worden geacht. Bovendien is de finan ciële positie van de gemeente nu niet zo rooskleurig, dat een dergelijk groot bedrag voor een niet urgent doel ver antwoord moet worden geacht. Vandaar dat een tussenoplossing werd gevonden, welke afkomstig was van de V.V.D.'er Bückman In het fonds wordt een be drag van 5000 gestort, dat ten laste zal komen van de post „onvoorzien" op de volgende begroting. Met dit gebaar, dat de raad wenste te interpreteren als een positieve hou ding tegenover het voorstel van het col lege van B. en W., werd vooruitgelo pen op een beslissing, welke de Bloe mendaalse gemeenteraad bereid is te nemen, wanneer de financiële positie van de gemeente gunstiger is geworden. Een dergelijke situatie wordt eerst ver wacht, wanneer de financiële verhou ding tussen rijk en gemeente haar be slag heeft gekregen. De restauratie van „De Haringbuis in Aerdenhout was een ander punt, waaraan de leden van de gemeente raad gistermiddag enige kritische woor den hebben gewijd. Er zijn op het ogen blik drie plannen voor herstel van dit ge bouwtje. twee van de hand van de ge meente-architect J. van Asdonk en éen van Rijksmonumentenzorg. Een van de twee plannen van de heer Van Asdonk behelst een eenvoudige restauratie en is thans in studie bij de schoonheids commissie. Het is natuurlijk de vraag of dit plan in aanmerking komt voor de toegezegde rijkssubisdie. Met de heer Bückmann was loco-burgemeester Hijs- zeler van oordeel, dat het met „De Ha ringbuis" droevig is gesteld. „Wij varen volkomen in de mist en het gebouwtje ligt ons zwaar op de maag", waren enkele krasse uitdrukkingen, die de heer Hijszeler gebruikte om aan te duiden hoezeer deze zaak in het slop verzeild is geraakt. Ongeveer twee jaar staal het bouwsel nu al te „bouwvallen", zon der dat er een hand naar werd uitge stoken. De entree-gelden voor de tentoonstel lingen in „Huize Bloemenheuvel" zul len voor volwassenen worden verdub beld en op vijftig cent per persoon wor den gebracht. Het tarief voor kinderen tot veertien jaar. dat tien cent bedraagt, zal niet worden verhoogd, al hadden B. en W. dat aanvankelijk voorgesteld. Het advies aan het college om de en- tree-gelden te verbogen was afkomstig van de commissie, welke de tentoon stellingen in „Huize Bloemenheuvel" or ganiseert. Sinds de dag, waarop Bloe menheuvel als expositieruimte werd in gericht, is er een groeiende belangstel ling geweest voor de aldaar gehouden tentoonstellingen. Deze belangstelling zal naar verwacht wordt niet afnemen nu de entree is verhoogd. Overigens kosten de tentoonstellingen de gemeente jaarlijks een bedrag van ruim vijfdui zend gulden. Als gevolg van de zjj het nog ge deeltelijke invoering van de vijfdaag se werkweek wordt trouwen in Bloemen daal duurder. Vooral op zaterdag zullen bruidsparen aanzienlijk meer moeten be talen dan thans het geval is. Nu nog geldt een tarief van tachtig gulden. B. en W. hadden voorgesteld om het ta rief op zaterdag tussen negen en twaalf uur vast te stellen op 200 en na twaalf uur op 300. Naar de unanieme mening van de raad moet een zo sterke stijging van het tarief als ongewenst worden beschouwd. „De zaterdag geniet nog al tijd bij vele bruidsparen grote voorkeur, was de mening van mr. Wildt Mey- boom (VVD). Hij kreeg veel steun van de raad om het tarief te wijzigen: tussen negen en twaalf uur 125 en daarna 250. Alleen de heer Van Len- nep (Prot. Chr. Gr.) en de drie leden van het college van B. en W. waren tegen, toen zijn voorstel in stemming werd gebracht. Op een desbetreffende opmerking van mevrouw Polak (P.v.d.A.) tijdens de rondvraag deelde mr. Hijszeler mede, dat de kaartverkoop het toezicht en de >e- waking in het Wethouder van Gelukpark thans zjjn geregeld. Tijdens een besloten zitting, die na de rondvraag volgde en enige uren beeft geduurd, is de benoeming van een hoofd van de Bornwaterschool aan de orde geweest. Op de voordracht hadden B. en W. in overeenstemming met het oor deel van de inspecteur van het lager onderwijs de namen geplaatst van de heer P. van Zandwijk, thans nog hoofd van de Linnaeusschool te Haarlem en de heer K. Nijenhuis, onderwpzer aan de school, waar do functie van hoofd vaceert. In de toelichting op hun voor stel zeggen B. en W., dat beide kan didaten de geschiktheid bezitten om de Bronwaterschool te besturen. Het feit, dat de onderwijzer aan deze school als tweede op de voordracht is geplaatst, zal hoogstwaarschnlijk aanleiding zijn geweest voor het houden van een be sloten zitting. De stemming, die daarna in het openbaar werd gehouden, ver sterkt deze mening, want beide kandi daten kregen evenwel stemmen, name lijk zeven. De kwestie zal daarom tij dens de eerstvolgende vergadering op nieuw aan de orde moeten worden ge steld. i HAARLEM, 19 mei Op een vlot te en aardige wijze heeft de katho lieke Toneelvereniging „St Genesius" gisteravond in de stadsschouwburg haar seizoen afgesloten. De keuze voor dit besluit was gevallen op het blijspelletje „Le don d'Adèle" van Pierre Barillet en Jean Pierre Grédy, dat hier de titel meegekregen heeft „Een Engel kwam voorbij." Die voorbijkomende engel is dan een volksmeisje, dat terecht komt in een welgestelde Franse familie, waar me vrouw wel genoegen wil nemen met dit zonderlinge dienstmeisje. Dat genoegen wordt overigens een merkwaardige er varing voor het hele gezin, wanneet blijkt, dat het lieven kind een voorspel lende en ver-ziende geest heeft. Men heeft daar natuurlijk zijn gemak maar ook zijn ongemak van, en com plicaties blijven niet uit. Niettemin daar is het een blijspel voor koml alles met veel verassingen weer goed terecht. Het spelletje vraagt vaart en een luchtig toontje, wil het gaaf tot zijn recht komen. Het is amusant, als er niet te zwaar aan getild wordt. Dat heeft Jan Kraakman, de regisseur, natuurlijk begrepen en op die lichtvoe tige sfeer had hij zijn regie duidelijk gericht. Dat niet iedere scène er hele maal uitkwam, was helaas te wijten aan de stokkende dialogen. Rolkennis blijft een eerste voorwaarde, wil een voorstelling slagen. Daar ontbrak het een enkele keer aan, een euvel, dat wij de laatste keren meer bij „St. Genesius" hebben gesignaleerd. Er stonden overigens de goede typen op het toneel om dit stuk te spelen. Zjj deden geen van allen voor elkan der onder. Cor Bouwman zagen wij in een levendige creatie van de bedisse lende, wat geëxalteerde huisvrouw. Zij kreeg op gedegen en rustige manier parti] van Harry van Sligt, die de echt genoot speelde. Lord Balm en Truus Thijssen maak ten spontaan en onbevangen het gezin voltallig. Irene van Kessel maakte van het „Engeltje" een kostelijk dienstmeisje, dat met een paar voltreffers het suc- ves verzekerde. Aan applaus geen gebrek. W. H. DEN HAAG, 19 mei Prins Bern hard wil maandag in Zandvoort de autoraces van de Grand Prix komen bijwonen. De prins zal maandagmiddag per helicopter in Zandvoort arriveren. HAARLEM, 19 mei De Nederland se Opera brengt zondag 4 juni in de Amsterdamse Stadsscouwburg „Die Fle dermaus", de onvergankelijke operette van Johann Strauss, voor de contribu anten van „Geloof en Wetenschap". De operette begint 's middags om half twee. Ullllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll AMSTERDAM, 19 mei. Op de ef fectenbeurs vormde vandaag AKU de verrassing van de dag. Terwijl in brede kring was verwacht dat aanbod van stockdividenden de koers van het rayon fonds in de eerste dagen zou drukken, is van dit aanbod tot dusverre vrijwel niets te merken geweest. Als gevolg hiervan nam de markt voor AKU van daag een draai. De stemming was vast. Begin beurs werd een koers van 473 genoteerd, d.i. 10 pnt. hoger dan gis teren. Ook aandelen Philips lagen beter in de markt. Gisteravond is er voor deze aandelen enige vraag va nAmerikaanse zijde geweest en hierop teerde de koers vandaag voort. Bij een prijs van ca. 1100 noteerde het electrofonds 15 pnt. boven de officiële slotprijs van giste ren. Unilever was 4% pnt. in herstel, maar Hoogovens moesten met de oude koers genoegen nemen. Teleurstellend was de koersontwikkeling van de aan delen Koninklijke Petroleum. Gister avond was de notering onder invloed van de koersafbrokkeling in Wallstreet reeds achteruitgelopen en vandaag bleef men nog ruim f 1 onder het Ame rikaanse niveau waardoor per saldo een verlies van f 1.70 op een koers van f 133.50 moest worden genoteerd. De scheepvaartmarkt was goed prijshou dend. Staatsfondsen waren iets lager. VorlB opemnp Slot 19/5 1024s 95A 4% Ned 1960 I 41/- Ned 1959 4ti Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G Won Douwl. 6 Ned Handel Mb Cert Amsterdam Rubber H V A AKU id. stocks Berkel Fatent Calvé-Delft Cert Deli Mb Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned Kabel Philips Gem hez Unilever Wilton Feyenoord 2e petr id. st. (f 50n.k.) Kon Petroleum 50 id. stocks Holl Amerika Lt1n •iv.-i Ch P.L K.L.M. Kon Ned Stoomb M11 K.P.M. Ned Stoom v Mb v Nlevelt v Ommeren Rott. Lloyd Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbneven '59 2'/5 Amsterdam '56 2 '-a Amsterdam '58 £1 2Amsterdam '58 Hi 2V> Amsterdam '59 2ti R.dam '57 Alb Heyn K1 obi 111H 326 142V? 463 V,e 362 882 166.50 352% 801 424 1152% 718 1083 857% 307 850 713% 135.30 13.50 172% 183 92 211% 176 196 160% 340 168% 173 84 95% 95% 97% 101% 127 116 470% 167.20 1152 1101 861% 133.50 174 212% 160% 173 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera) Motors Kennecott Copper KLM Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 17/5 64% 48% 44% 67% 48% 93% 25% 30% 63% 65 42% 44% 24% 55 47 26% 91 18/5 63% 47% 43% 66% 48% 92 25a4b 3OV2 63% 64% 37% e 43% 24% 55 46% 27 89% Stemming: nauw. prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3