Het verkeer zat urenlang in de knoop Toeloop buiten ieders verwachting PASTOOR p. van diepen in zandvoort gehuldigd voor Poppe Damavereisbeurs in rugzak ALS GEVOLG VAN GRAND PRIX SOLEX ,07„°L Proef misschien tot september Jeugd in Parkwijk op de skelter Zilveren pastoraat en hartelijk ^scheid Musica Laïca" in het koper HARINGRACE IS BEGONNEN Bouw fonteinbak vandaag begonnen Ongeanimeerde markt ATAX-T AXI HARDEBELT De beurs vandaag: I PAGINA 3 HAARLEM 23 mei Tot laat in de avond hebben gisteren in Zandvoort vele duizenden auto's vast gezeten in een enorme verkeers- knoop Tot bijna tien uur moesten de politiemannen van Zandvoort, Haarlem Heemstede en Bloemendaal in actie blijven om de gigan- tische verkeersstromen af te voeren. Een dergelijke drukte heeft men in deze contreien nog niet beleefd. In Zandvoort alleen al stonden •niet minder dan 20.000 auto's geparkeerd. Een niet te tellen aantal had een plaats gezocht langs de grote toevoerwegen en dat alles ter wille van de Grand Prix, die op het Zandvoortse circuit verreden werd. Niemand blijkt te hebben gerekend op een bezoekersaantal van 70.000, het dubbele van het aantal dat doorgaans de races bezoekt. En dan rekenen wij nog niet de duizenden die door de enorme drukte het circuit niet hebben kunnen bereiken en ergens anders hun vertier hebben gezocht of onverrichterzake naar huis zijn gegaan. Nog op de dag van de races zelf werden niet minder dan 50.000 toegangskaarten verkocht. Niet zonder leedvermaak kon de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, na afloop van de races de K.N.A.C.-officials bedanken voor het ongewilde bewijs dat Zandvoort meer en betere toegangswegen nodig heeft. Om de officials dat te kunnen vertellen, had de burgemeester zich per brandweerauto van het circuit naar het raadhuis moeten laten brengen omdat hij met zijn eigen auto zeker twee uur nodig zou hebben gehad. Passagiers NZH gingen lopen Geen auto's in of uit Leiden in last ^ïï3fi?*°P rijwielpad Jongetje aangereden een^ ffetser of bromfietser aangereden. 1.2.34.5. Haarlem e.o. Films uur- Muziek LUILAKSCHADE VAN 7 1500 Hoofdagent tijdens dienst overleden „Bato" met eerste prijs terug uit Duitsland HAUTE COIFFURE MOLENDIJK - Dameskapper Afsluiting winkelstraten op zaterdag B. en W. beslissen vanmiddag - - 1 v n Premiewoningen (500) voor militairen OPEL REK0RD voor een waar rijgenot Van LENT's Autobedrijven GEBR. KIMMAN Hildebr andmonument Drie pastoors overleden - -» (Advertentie) Al tussen negen en tien uur gister- Ochtend kreeg de politie in de gaten dat 2}-j zich verrekend had. Enorme dubbel dikke verkeersstromen reden uit alle richtingen op de kust van Zandvoort aan. Toen was het echter al te laat. Van enige gecoördineerde organisatie van de verschillende politiecorpsen was hamupliiks meer sprake. De grote kruis punten werden onmiddellijk bezet enzo g°od en zo kwaad als het ging trachtte ttien het verkeer naar Zandvoort te le - (Jen. in Zandvoort was de ge me en te po rtie versterkt met 200 man Dlksp terwijl zes radiowagens de leiding enig mate een overzicht van de chaotische toestand probeerden te geven. keersstromen over de Zandvoort en de Bloemendaalse Zeeweg waren n tussen volkomen vastgeraakt. omdat ongeduldige automobilisten op de meest onverwachte plaatsen hun auto neerzetten en verder gingen lopen. Wie ook gingen lopen, waren honderden pas sagiers van de NZHVM-bussen, die eveneens in het verkeer waren vastge raakt. Van de zestig bussen welke op de lijn Amsterdam-Zandvoort waren in gezet, konden tijdens de topdrukte slecht enkele Amsterdam weer bereiken. Omstreeks half drie de wedstrij den waren toen al anderhalf uur aan de gang meldde Zandvoort dat er geen auto meer in of uit kon. Op de Zandvoortselaan en de Bloemendaalse Zeeweg kwamen daardoor de files hele maal tot stilstand en datzelfde gold voor de wagens op de Haarlemse toevoerwe gen. Pas rond half vier kwam er weer een beetje beweging in. Het mooie weer en de spectaculaire Prestaties van de beroepscoureurs op het circuit hielden de toeschouwers tot het einde van de races op hun plaats. Andere jaren begint al een uur voor het eincle het verloop. Nu barstte rond half zes de hel los. Zeventigduizend mensen wilden zo snel mogelijk naar huis, al- ■lemaal tegelijk. Dat lukte natuurlijk met. Het heeft uren geduurd eer Zand voort ontruimd was. Zelfs over de trot toirs probeerden de automobilisten weg J?, ™wen. Bij tijd. en wijle gaven claxonP? aan hun ongeduld door op de te drukken. Anderen lieten hun auto's staan, probeerden het station te bereiken en gingen met de trein naar huis. Intussen had de politie van Heemste de, Bloemendaal en Haarlem gezorgd dat het huiswaarts kerend verkeer de noordelijke route via de Zeeweg en de zuidelijke route via de Zandvoortselaan kon rijden. Op een gegeven moment echter loosde de Bloemendaalse politie voor Haarlem en Heemstede volko men onaangekondigd een deel van het Zeewegverkeer op de Zijlweg. Van daar kwam het terecht op de Westelijke Randweg en toen was Leiden in last. Op de hoek van de Wagenweg-Rand weg ontmoetten twee grote verkeers- dien"1011 ar met alle gevolgen van meisje stak zoAdaBS?L~~ Een achtjarig werskolkweg zo on^dfK °P de Brou- pad over, dat zij werd zal?kt'£ „riJV? de 22-jarige bromfietser H gT reden dOOT Hillegom. Beiden kwamen Vvahlif'wjj meisje hep een schouderfractuur schaafwonden op, de kronu,etse?]?re?" een diepe snee by het oog. z» naar het Mannehospitaal vervoerd HAARLEM, 23 mei on- bekende oorzaak is zatendagmlIddag omstreeks kwart ov» vier he^acht- Wouderstraat bij 'de Spiegelstraat door Deze man is doorgereden. De jongen moest echter met een rechtermtoer beenfractuur in het Gr0,L. ,,pr70ekt borden opgenomen. De politie getuigen van de aanrijding en «er of bromfietser zich met haar Verbinding te stellen. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht CINEMA PALACE: „G.I. Blues", 18 jaar, h' 0.15 uur. „2 s HALS: „Een moorddadige echt- LmS00t„: 14 Sr- 2. 7 en 9.15 u. Di. 8 u. ■TV ..Eddie in vuur en vlam". 18 jaar. 9.15 uur. Da? Dag- 2: Het zit in de lucht, a.l. p«g. 7 er> 9.15: Vrouwen verdwenen in nf1,s' v°lw- Do.-cyclus 7 en 9.15 uur: e Amsterdam". 14 jr. -MBRANDT: „Winden waaien om de HoSrv 't,14 3' (2de week> 2. 9.15 a. 2in ngade des doods, 14 jr. Dag. en 9-15 uur. 7 pm o 1 ,"De witte Wildernis", a.l. 2.15, vaM w,°' 2 30 u ..Connie, meisje Vl?46 di' en wo' 8'15 u': "Dr' '®men str. volw. Do. 8.16 u.: „De zeven zondaars", 18 jaar. rftn Dinsdag 23 mei Uitvoêrfn,8CHOUW' 1930 uur; Leerllngen- Copm o ,arlsms Muziekinstituut. Waeenwe?VSe o ls' Olieslagerslaan 5 (bij lium S' uur: Concert door Colle- lv T o?."1. -,St- Martini" uit Bremen muziek) (Vereniging voor Huls- HAARLEM, 23 mei In de Luilak nacht is het ook in de omgeving van de Kortenaarstraat en de Trompstraat erg rumoerig geweest. Vier kwajon gens in de leeftijd van zeven tot negen jaar vierden hun baldadigheid bot met net bekrassen van vele ruiten. De schade bedraagt ongeveer 1500,-. ZANDVOORT, 23 mei De hoofd agent van politie H. Schraa werd tijdens zjjn dienstuitoefening onwel. Hij over leed enige tijd later aan de gevolgen van een hersenbloeding. De begrafenis zal met korpseer woensdag om 2 uur geschieden op de algemene begraaf plaats te Zandvoort. Gebleken is dat een haast weten schappelijke verkeersregeling zoals in 1959 voor de wereldkampioenschap pen wielrennen in Zandvoort was op gezet, nu goede diensten had kunnen bewijzen. Toen werkte de regeling preventief in die zin dat niemand zich m dit keurslijf wilde wagen. De ver wachte grote toeloop bleef toen uit. Men heeft nu echter de coördinatie en soepelheid gemist om, toen giste ren bleek dat de drukte overstel pend zou worden, onmiddellijk deze regeling in werking te stellen. HAARLEM, 23 mei De drumband „Bato" en een groot aantal leden van de gymnastiekvereniging ,,Bato" heb ben het pinksterweekend doorgebracht in Sauerland (Duitsland). Zaterdag morgen zijn zij al vroeg per bus ver trokken, natuurlijk met de hoogste verwachtingen, want zij zouden deel nemen aan een internationaal drum concours in het plaatsje Neheim Wus- ten. De ontvangst in het Kolping Haus was zeer hartelijk. Het optreden van de band en de ritmische oefeningen van de meisjesgymnasten, die in rood, wit en blauw waren gekleed, vielen de eerste avond al zeer in de smaak van het publiek. Het enthousiasme was zelfs zo groot, dat het in grote getale opgekomen publiek de volgende avond om herhaling van het Haarlemse op treden van zaterdagavond vroeg, zelfs zo groot, dat het in groten getale raden dat de meisjesgymnasten wt Haarlem afkomstig waren, want zij waren getooid met tientallen bloemen. Voordat de tien muziekverenigingen uit België, Duitsland en Nederland zondagavond in de concertzaal met elkaar konden wedijveren, moesten zo eerst in optocht Neheim Wusten door; alle leden van de verschillende bands werden verrast met een grootse bloemenhulde. ,,Bato" behaalde met 106 punten de eerste prijs, een gouden medaille. Ook ontving de band een lichtkroon. De koninklijke fanfare „De Eendracht" uit Ipegem (België) werd tweede en de meisjes-drumband uit Spekholzerheide derde. Voordat ,,Bato op terugreis naar Haarlem ging. heen zij maandagmorgen nog enkele «ip*> in de omgeving van het plaatsje ge maakt, waarbij onder andere druip steengrotten werden bezocht. DEMONSTRATIE De afdeling bak- ©n braaddemonstratie van de Sti enting opleiding voor het slagersbedrijf te Utrecht zal deze week op verzoek van de Haarlemse Slagers Federatie in het gebouw van de Haarlemse Kegel bond aan de Tempeliersstraat enkel dagen demonstraties geven van het goed bereiden van vlees, in het bijzon der van de goedkoperre vleessorten. De demonstraties, die geleid worden door de heer Henri Eksteen, chefkok van de Stichting, worden gegeven woensdag 24, donderdag 25 en vrijdag 26 mei, 's middags om half drie en 's avonds om acht uur. (Advertentie) geen luxe prijzen Santpoorterplein I, Haarlem, Tel. 19706 Buslijnen 2 - 3 en 4 „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 23 mei Het is niet on mogelijk, dat de proef met betrekking tot de afsluiting van de Grote Hout straat en de Anegang op zaterdagmid dag tot eind september zal worden voortgezet. B. en W. van Haarlem zul len vanmiddag tijdens hun wekelijkse bijeenkomst daarover een beslissing nemen. De resultaten van de proef, die a.s. zaterdag drie maanden duurt, zijn zeer gunstig, vertelde ons wethouder Happé vanmorgen. Men. wil nog wachten met een defini tieve regeling op zaterdag totdat ook de invloed van de toeristendrukte in de zomermaanden en de ontwikkeling van de vrije zaterdag in de beoordeling betrokken kunnen worden. Over een afsluiting van de Grote Houtstraat en de Anegang op zaterdagmorgen heeft men al wel zijn gedachten laten gaan. maar juist hier wil men de invloed van de vrije zaterdag bestuderen. HAARLEM, 23 mei Zaterdagmid dag hebben tientallen Parkwijkse kin deren naar hartelust op skelters kun nen rijden. Het comité Winkelcentrum Parkwijk, dat misschien wel als ver laat luilak-festijn, 's middags op het Beatrixplein skelterwedstrijden georga- sineerd had, heeft zowel de deelnemen de als toekijkende kinderen een gezel- ''Ke ©n spannende middag bezorgd. Naast jongens deden ook miesjes mee en de leeftijd van de kinderen varieer de van tien tot twaalf jaar. Alles was zo echt en officieel moge- ltfk gehouden. Verschillende agenten zorgden ervoor, dat de jeugdige toe schouwers, die hun vrienden en vrien dinnetjes luid aanmoedigden, niet onver hoeds het uitgezette parcours betra den. Ook stond er een grote geluids wagen, die met zijn microfoon de deel nemers naar de startplaatsen „riep" en af en toe gezellige muziek over het Beatrixplein liet horen. Zelfs een pa- tates-frites-kraam ontbrak niet. De skelters, die door een rijwielhan delaar uit het winkelcentrum beschik baar waren gesteld, liepen natuurlijk niet op een motor; in dat geval zou den zij veel te snel gaan. Er moest dus hard „gefietst" worden om bij de eersten te kunnen komen. De jongens gingen veelal sneller dan de meisjes. Laatstgenoemde immers, hadden het door hun dikwijls opwaaiende rokken en lang haar, „dat steeds maar voor je ogen valt" eigenlijk niet zo gemakke lijk Na afloop van de wedstrijd wer den de winnaars en winnaressen in de verschillende series luid toegejuicht. ■ZANDVOORT, 23 mei. Op Eerste Pinksterdag heeft de paroch e van SL- Agatha te Zandvoort het zm eren pastoorsfeest van pastoo:p w gevierd. De /eestv.ermg kreeg een wee moedige inslag dooraai ui» tevens het afscheid betekende^ pastoor, die op zijn verzoek slag heeft gekregen. droeg In de smaakvol versierde kerk droeg de jubilaris 's morgens een plecn g Hoogmis op. Na het evangelie heklom de bejaarde herder de kansel om 7-M parochianen toe te spreken. Het was een aangrijpende toespraak, die de aanwezigen ten zeerste ontroerde. De pastoor zag met grote voldoening en dankbaarheid terug op de kwart eeuw, ais herder van de parochie Zandvoort doorgebracht. Dit waren de gelukkigste jaren uit zijn priesterleven. Toen de pastoor destijds een bezoek bracht aan Mgr. Huibers, begroette die hem als volgt: „Daar is de gelukkige pastoor van Zandvoort". Inderdaad, ondanks alle zorgen die op hem drukten, had hij altijd prettig in Zandvoort gewerkt. Hij hoopte dat de onvolkomenheden van zijn werk als leraar, priester en herder door Gods genade zouden zijn aangevuld en vroeg vergeving aan degenen die hij soms 1 door impulsiviteit at gebrek aan tact steeds zonder opzet leed mocht aan l? Sfdaan. Dank werd gebracht armki', aaj J- Alleman, het kerk- en het „S®1 de collectanten, de koster, hulD in a?°or en aan de huishoudelijke 2«n topsnro past°rie. De pastoor besloot en volgzaamheid mde Parochianea. hulP volger? amneid te vragen voor zijn op- zochte 1recfntie°ndi een zeer druk be- Alleman kon ?i=P aats" KaPelaan J. Alleman Kon als voorzitter van bat feestcomité mededelen dat de paro chianen ruim 4.200 hadden bijeenge bracht als afscheidsgeschenk, dat vol gens de wens van de jubilaris is be stemd voor een geluidsinstallatie in de kerk die trouwens 's morgens reeds goede diensten had bewezen. De kape laan prees de pastoor om zijn plichts betrachting en grote zorg voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der paro chianen. Als tweede geschenk kwam tot verrassing van de pastoor nog een televisietoestel ten tonele. De even eens jubilerende huishoudsters van de pastoor de dames Van Maasbommel en Hendrikse, kregen van het feest comité eveneens een televisietoestel. Burgemeester Van Fenema, met zyn echtgenote en de wethouders ter receptie gekomen, noemde pastoor Van Diepen een stabiliserende factor in het onrus- Gisteren is pastoor Van Diepen harte lijk gehuldigd wegens zijn zilveren ju bileum als pastoor te Zandvoort. Tevens nam hij afscheid van zijn parochie, om dat hij nu met emeritaat gaat. Op de de foto: pastoor Van Diepen betreedt de parochiekerk voor het opdragen van de plechtige hoogmis. tige Zandvoort en een uitgesproken „kustpriester" (alle vorige standplaat sen van de jubilaris waren ook aan de kust gelegen). De burgemeester bracht de pastoor namens het gemeentebestuur dank voor alle goede diensten aan de ge meenschap bewezen. Namens het kerk en armbestuur overhandigde de heer W. M. B. Bosman de pastoor een boek werk als bewijs van dankbaarheid en vriendschap der kerk- en armmeesters. De heer J. L. C. Lindeman sprak na mens het Genootschap van de Stille Omgang, Huize Sterre der Zee en de K.V.P., de heer C. Siegers namens „de Hanse" en dokter C. F. M. Rotters namens de sportvereniging „P.Z.B. en het Kennemer Sportpark. De jubilaris sprak een bewogen dank woord voor al hetgeen men had gedaan om dit afscheid voor -hem onvergetelijk te maken. Honderden Zandvoorters (zo wel parochianen als anderen) kwamen hierna pastoor Van Piepen de hand drukken, onder wie ds. de Ru, met enkele leden van de Kerkeraad der N. H. gemeente, Jhr. P. Quardes van Ufford en bijna alle oud-kapelaans der parochie. 's Avonds was er een plechtig dank- lof. Na afloop daarvan stelde de pastoor zich op vóór de kerk, omringd door familieleden en parochianen; de Zand voortse muziekkapel onder leiding van de heer Wildschut bracht hem een sere nade tot besluit van de feestviering. .•.•.v.v.v/.v.v.v. «.V.WAWAW.VAV, '.V.V.V iiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vanochtend is de Haarlemse schil der Poppe Damave met de Joego- slavië-express vertrokken, bestem ming Athene. Hij maakt deze reis op kosten van het ministerie van O., K. en W. Op onze vraag naar de reden van zijn uitverkiezing voor een reis beurs antwoordde Damave, dat hij veronderstelde, dat zijn inzendingen op tentoonstellingen, o.a. van de Aquarellistenkring, de aandacht van het ministerie op hem hadden geves tigd. Het reisdoel wordt vrijgelaten, het bedrag echter dat hem ter be schikking gesteld wordt voor reis- en verblijfkosten staat vast. Van het economisch beheer daarvan hangt de duur van de reis af. Damave heeft van zee uit de Euro pese kusten leren kennen: met de schuit van zijn vriend Frans Ver poorten en meermalen als kok voor een kustreis op de wilde vaart. Hij koos Griekenland omdat hij daar per schip niet zo gemakkelijk komt. Voor al de route over land interesseert hem en hij is van plan daar lang over te doen door van zijn recht om onderweg uit te stappen veelvuldig gebruik te maken. De heenreis gaat over Oostenrijk en Joegoslavië, de terugreis over Istanbul en Sofia. Met de ter beschikking gestelde beurs denkt hij een maand te kunnen wegblijven voordat ze leeg is. Intus sen moet hij iedere week contact op nemen met het ministerie en daar na terugkomst zijn produktie laten zien. tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Dinsdag 30 mei geeft het r.-k. Ge mengd Koor „Musica Laica" een concert in de renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. Dat zal geen gewoon concert zijn. Want tevens wordt het twaalf en een half-jarig bestaan gevierd van het ensemble, dat voortgekomen uit een verloof dencursus 29 januari 1949 werd op gericht. De initiatiefnemer was ka pelaan J. Th. A. van Pol in de Spaar- neparochie. Hij wist zijn mensen mu zikaal te bezielen en onder leiding van Jan Stammeijer werd voorzich tig een bescheiden repertoire opge bouwd, dat later door André Kaart werd overgenomen en uitgebreid. Jan Stammeijer kreeg daarna de di rigeerstok weer in handen en nu is sedert 1958 Arnold Goossens, de or ganist-directeur van het Spaarnekerk- koor de leider. Velen hebben in de loop der jaren kennis gemaakt met het koor, dat twee keer in het jaar een concert geeft, maar daarnaast bij vele ande re gelegenheden zijn medewerking verleent. Verschillende malen werd aan een zangconcours deelgenomen, waarbij twee keer een eerste en twee keer een tweede prijs werd behaald. Concerten werden ook gegeven in het sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee, in de Mariastichting en in het kader van de muziekweek te Spaarn- dam. Een verlies was het zonder twijfel voor het koor, toen kapelaan Van Pol in 1960 Haarlem verliet en naar Beverwijk werd overgeplaatst. Hij was inderdaad de ziel van het koor en heeft het door verschillende depressies heengeholpen. Het koor heeft hem natuurlijk een paar keer opgezocht en meteen een paar uur tjes verstrooiing gebracht bij de be jaarden van het St.-Josephrlsthuis te Beverwijk. Sinds enkele jaren ver zorgt „Musica Laica" in de Spaame- kerk een der twee nachtmissen met kerstmis. Terecht mag er dus feest gevierd worden. Behalve het concert op 30 mei, is er zondag 16 juli een kerke lijke viering tijdens de plechtige hoogmis in de Spaarnekerk. Niet dat men veronderstellen zou dat Damave er een vakantiereisje van maken wil; het merendeel van zijn bagage bestaat uit werkmateriaal. „Geen koffers", zegt Poppe, „maar een rugtas, dan kan ik mij makkelijk verplaatsen". Als hij nu maar niet vergeet de reisbeurs in de rugtas te stoppen. SCHEVENINGEN, 23 mei Om on geveer zes uur vanmorgen zijn de eer ste schepen van de Scheveningse vis sersvloot de haven uitgevaren. Eer der in de nacht waren al enkele klei nere schepen vertrokken. Zij krijgen een voorsprong in verband met hun ge ringer motorvermogen. Langs de ha ven en zelfs op het uitsterste puntje van de havenhoofden wuifden familie, kennissen en belangstellenden toen de „Adriana Johanna" de haven uitvoer. Kort daarop volgde een tweede schip en een derde: de haringrace was be gonnen. VLAARDINGEN, 23 mei Ook hier werd om zes uur uitgevaren. De VI 172 „Clara" was als eerste de haven uit. De boot van de rijkspolitie heeft de vloot tot aan Hoek van Holland bege leid. Tussen de pieren werden alle schippers van de haringschepen door de voorzitter van het comité „Vlaggetjes dag" aangeroepen en „zegen en gezond heid" toegewenst. De VI. 85 „Bertina" had met motorpech te kampen en kon eerst enkele uren later uitvaren. DEN HAAG, 23 mei Van de 2500 gesubsidieerde woningen, die onlangs aan het woiiingprogramma zijn toege voegd, heeft de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid vijfhonderd premiewoningen bestemd voor de huis vesting van militairen. De andere tweeduizend (750 premie woningen en 1250 woningwetwoningen) zijn als volgt over de provincies ver deeld: Groningen 75, Friesland 75, Drenthe 75, Overijssel 225, Gelderland 100, Utrecht 200, Noord-Holland 400, Zuid-Holland 400, Zeeland 50, Noo-rd- Brabant 250, Limburg 150. Enkele der provincies dienen de hun toegewezen aantallen woningen geheel of gedeeltelijk toe te wijzen aan ge meenten, welke door de minister zijn aangewezen. In Overijssel moeten 200 woningwetwoningen worden toegewezen aan Enschede en omgeving, in Utrecht 175 woningwetwoningen aan de gemeen te Utrecht, in Noord-Holland 100 pre miewoningen en 300 woningwetwonin gen aan de gemeenten in de IJmond, in Zuid-Holland 100 premiewoningen en 300 woningwetwoningen aan gemeenten in de Maasmond, in Noord-Brabant 225 woningwetwoningen aan Eindhoven en in Limburg 100 premiewoningen aan gemeenten in Noord-Limburg. (Advertentie) RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE - TELEFOON 38810 HOUTPLEIN, HAARLEM, tel. 13850 De drukte zaterdagochtend op de Grote Markt te Haarlem werd nog groter, toen een stoet ruiters en ama zones de Markt opreed. Van alle kanten stroomden nieuwsgierigen toe en de politie moest er aan te pas komen om het verkeer te regelen en voor een goede afzetting te zorgen. Al dat ruiterlijk vertoon gold het bruidspaar J. Booy-lnpijn. De bruid heeft namelijk vanaf de oprichting de scepter gezwaaid in manege Groenen- daal te Heemstede. Daarom kregen zij en haar bruidegom een ere-wacht, toen het huwelijk in de ridderzaal was gesloten. De stoet escorteerde daarna het bruidspaar, toen het van het stadhuis naar de Doopsgezinde kerk aan de Frankestraat trok, waar het kerkelijk huwelijk gesloten werd. HAARLEM, 23 mei Komt er nu toch schot in de plaatsing van het Hil- debrandmonument? Vanmorgen is in de doorkijk van de zogenaamde Kleine Hout een schaitwagen van het aanne mersbedrijf J. P. A. Nelissen versche nen en heeft daar post gevat. Het was er kil en stil, maar binnen enkele da gen zal het er drukker worden. Van middag begin het aannemersbedrijf met de bouw van de fonteinbak. Het is de bedoeling, dat de werkzaamheden bin nen acht weken hun beslag hebben ge kregen. Hopelijk wordt de beeldengroep dan zo spoedig mogelijk geplaatst. In dien er tenminste niets tussen komt. DEN HAAG, 23 mei Op eerste Pink sterdag is overleden pastoor G. Boos, die voor hij met emeritaat ging twintig jaar pastoor is geweest van de parochie van de H. Engelbewaarders in Hazerswoude. Hij is 72 jaar geworden. Op de leeftijd van 64 jaar is overleden pastoor B. Doo- per, sinds 1948 pastoor van de parochie kerk van de H. Barbara in Vreeswijk. In Breda is overleden pastoor E. A. J. M. Oomens van de St. Bavo-parochie in Groede (Z.) Pastoor Oomens is 54 jaar geworden. llllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIHIIIIIIIIIIHIllll AMSTERDAM, 23 mei. De beurs kon vandaag moeilijk op gang komen. De stemming was ongeanimeerd. Van de internationale fondsen gaf alleen AKU bij de opening van de beurs een vaste stemming te zien. In het verder verloop liep de koers echter achteruit van 484 tot 476, waardoor van de aan vankelijke winst vrijwel niets over bleef. Hoogovens waren 3 pnt. beter. Philips moest van de stijging van vrij dag 12 pnt. prijsgeven. Unilever was nauwelijks prijshoudend. Kon. Petro leum lag gedrukt als gevolg .van de koersdaling van Royal Dutch m Wall- street. Na de opening op f 130,60 liep de notering nog verder achteruit tot f 130, d.i. f 3 onder de Amsterdamse slotprijs van vrijdag en f 1 beneden het Ameri kaanse niveau van gisteren. In de scheepvaartafdeling bracht alleen Kon. Boot het in het eerste tijdvak tot ver handeling. De koers was prijshoudend. Staatsfondsen waren iets zwakker. Vorig opening Slot 23/5 4% Ned. 1960 1 414 Ned. 1959 4(4 Ned. 1961 Staffel 1947 B N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. Unilever Wilton-Fyennoord Billiton 2e Dordtsche Petr. id. st. (f 50 n.k.) Kon. Petroleum 50 id. stocks Hon. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Nieveit v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 2V4 Amsterdam '56 II 2(4 A'dam '56 III 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. 102A 95A 95K 1UA 326 115 H 144 475 482 239 359 i 844 354 790 421 1154 '1152 569 718 1105 1094 862(4 861% 306(4 288.50 132.40 130.6C 13.26 184 93.20 212(4 212% 178 198 161 346(4 168 147^ 127 84 V2 95% 95% 97% 102 126

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3