Aanrander van „styletto- meisje" voor rechtbank Slachtoffer: „ik gil nooit als er iets gebeurt Regering zoekt oplossing in Nieuw-Goinea-conflict RADIO ELEKTRA TELEVISIE TULLEKEN Twee arbeiders vallen tien meter diep Restaurantdak van Hiltonhotel in Amsterdam opeens ingestort Jagers met haring zijn al op de terugweg Kinderen uit Lidice werden vermoord Eichmanns bureau verstrekte instructies voor hun dood PAUL VLAANDEREN Het Q 40 mysterie OFFICIER EIST TWEE JAAR in Italië NA DE MOORD OP HEYDRICH Kardinaal mist bijna vliegtuig Pastoor vermoord Vijfdaagse werkweek Grote principezelfbeschikking Fashion NIEUW ENGELAND Zeven schepen met Hollandse Nieuwe Surveillance van politieman werd rooftocht Russisch leger uit Hongarije? - door autopech - Weerbarstige renners voorlopig geschorst Mgr. H. Paulissen SM A ernstig ziek is o tradition at Nieuw Engeland's Dertigtal zielzorgers in Hoorn bijeen Antillianen voor R.T.C. aangekomen Russische ambassade zonder ambassadeur Meisje verdronken Geruchten uit Genève DONDERDAG 25 MEI 1961 PAGINA 2 Voor provinciaal personeel Noord-Holland PAUL HUF IN ZIEKENHUIS WILLEMSPARKWEG 30 PRINSENGRACHT 56 1 II Italiaanse en Zwitserse sportshirts met lange of korte mouw. In uni of streepdessin. vcrn 15.90 tot 49.- AMSTERDAM Koningsplein Diasporavraagstukken Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van De Twentsche Bank n.v. zullen de Directie der Bank en het Bestuur van het kantoor Spuistraat te Amsterdam recipiëren op donderdag 1 juni 1961 van 15.30 tot 17.30 uur in de Glazen Zaal van het RAI-gebouw, Europaplein (Hoofdingang) te Amsterdam. Er worden geen persoonlijke uitnodigingen tot het bijwonen dezer receptie gezonden. De stadsbijkantoren te Amsterdam zullen, evenals alle andere kantoren der Bank, recipiëren op vrijdag 2 juni 1961. (Van een verslaggever) Een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest, eiste van morgen de officier van justitie, mr. H. Bouma, tegen een 20-jarige loodgie ter uit Amsterdam die op de avond van 6 ebruari van dit jaar achter eenvolgens een 27-jarige redactrice en een één jaar oudere kantoorbediende, beter bekend als het „styletto-meisje" had aangerand. De redactrice had pas SCHIPHOL. 25 mei Bernard kardinaal Alfrink, die morgenavond in München ter gelegenheid van de ..Holland Week" een voordracht zal houden, heeft vanochtend bijna zijn vliegtuig gemist, dat om 8 uur van Schiphol vertrok. Samen met zijn secretaris, pater P. C. Geurts, was hü reeds voor 7 uur In z}jn auto uit Utrecht vertrokken, maar nog voor hij de rijksweg naar Amsterdam had bereikt, ondervond het tweetal autopech. Het duurde enige tijd alvorens noodgedwongen besloten werd de reis naar Schiphol per taxi voort te zetten. Toen de taxi arriveerde was het reeds half acht geweest en werden op Schiphol de passagiers al bijna op geroepen om zich naar het gereed staande vliegtuig te begeven. Vijf minuten voor acht kwamen de kardi naal en zjjn secretaris op Schiphol aan, waar zij door reeds ongerust gewor den KLM-employé's regelrecht en in recordtempo door de passage en pas poortcontrole naar het vliegtuig wer den geloodst. De kardinaal zal morgen avond in de Ludwig-Maximilians-Uni- versiteit te München een voordracht hou den over - het katholicisme in Neder land. PARMA, 24 mei (UPI) Een 47- jarige vroedvrouw heeft vanmorgen vroeg in haar woning in net Italiaanse dorp Faviano (bij Parma) de pastoor, Giovanni Lapina, met drie revolver schoten om het leven gebracht. De moordenares, mevrouw Rina Forcella Viveros. meldde zich na haar daad on middellijk bij de politie. Omtrent haar motief tast men in het duister. DEN HAAG, 25 mef De sportcom- missie van de K.N.W.U. heeft de wiel renners Coen Niesten, Piet Rentmees ter, Jan Hugens, Piet Damen, Hein van Breenen en Martjjn van Overveld een voorlopige schorsing opgelegd in ver band met hun wangedrag in de zaterdag verreden vijfde etappe van de Ronde van Nederland (Doetincl m-Helmond). waardoor deze ongeldig moest worden verklaard. De voorlopige schorsing geldt, tot de sportcommissie de defini tieve straffen zal opleggen. HAARLEM. 25 mei Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben be sloten met ingang van 1 juli de 45-urige werkweek met een volledige vrije za terdag in te voeren. De regeling geldt voor het gehele personeel voor zover de werkzaamheden in de verschillende af delingen dat toelaten. aangifte gedaan nadat zij de volgen de dag in de krant over deaanran- ding van de zich wel bijzonde effec tief verwerende kantoorbediende had gelezen. Voor haar kwam toen vast te staan, dat de man die haar op een stil gedeelte van de Keizersgracht had belaagd, dezelfde moest zijn. „Had ik dit verhaal niet gelezen", aldus de re dactrice, dan zou ik nooit aangifte heb ben gedaan". Het was vooral dit punt waarover de officier in zijn requisitoir enkele behar- tenswaardige opmerkingen plaatste. „Ve le aanrandingsgevallen komen nu een maal niet bij de politie, omdat men vaak te beschaamd is om het gebeur de aan anderen bekend te maken", al dus mr. Bouma. ,,Er zouden ter wille van een grotere veiligheid voor het publiek veel meer aangiften gedaan moeten worden". De loodgieter gaf het herri ten laste gelegde volledig toe. „Ik begrijp zelf niet, hoe ik er toe gekomen ben," verklaarde hij. „Als mijn vrouw zoiets was overkomen, dan zou ik het ver schrikkelijk gevonden hebben. Ook vond hij het verweer van het „stylettomeis- je" bijzonder begrijpelijk. „Als mijn vrouw met een mes zou steken, zou ik haar alleen maar groot gelijk geven" voegde hij er aan toe. Op de avond van de zesde februari had verdachte weer eens ernstige moei lijkheden met zjjn schoonouders gehad. Hij woonde samen met zijn vrouw en kind bij hen in en dat gaf nogal eena aanleiding tot gespannen situaties, voor al met zijn schoonvader. Op de bewus te dag was hij na een flinke ruzie het huis uit gelopen. Na een bezoek aan de bioscoop was hij door de stad gaan slenteren. Om streeks kwart voor tien zag hij een meisje wandelen op dc Keizersgracht. Hij achtervolgde haar en riep: „Voor uit loop voor mij uit". Plotseling werd de vrouw vastgegrepen en ver volgens aangerand. De redactrice was daarop gaan gillen en schreeuwen, maar er was niemand die haar hoorde. Even later liet de man het meisje los en ver- AMSTERDAM, 24 mei. Gisteren is de toneelspeler Paul Huf in de Boerhaave- kliniek te Amsterdam opgenomen voor het ondergaan van een maagoperatie Men rekent er op. dat hij enige tijd niet zal kunnen optreden. Zijn rol in „Dona Diana" wordt overgenomen door Johan Fiolet; die in „Rhinoceros" door Louis Borel. volgde zijn weg. Op de trieste en stil le Passeerdersgracht „passeerde" hem de kantoorbediende. Zonder dat er een woord was gevallen greep de loodgieter het meisje vast en randde haar op precies dezelfde wijze aan. „Heeft u toen niet gegild" vroeg de president, mr. B. v.d. Waerden aan de kantoorbediende. „Nee, edelachtbare, ik gil nooit als er iets gebeurt", was het nuchtere antwoord. Tijdens de aanranding had de kan toorbediende echter nog kans gezien uit haar rechter-jaszak een stylettomes te grijpen en de aanrander daarmee drie steken toe te dienen. De man werd daardoor weggeslingerd en kwam in de andere hoek van het portiek terecht. „Ik merkte dat ik gestoken was", ver klaarde de verdachte vanmorgen. He vig bloedend moest de loodgieter zich na het gebeurde in een café door de GG en GD laten behandelen. Hij was in een arm en in een gedeelte van de longen geraakt. De volgende dag werd hij ge arresteerd. „Ja, u had kunnen verwachten dat een vrouw zich in een dergelijke situa tie uit alle macht gaat verdedigen," merkte de president op. En zich wendend tot de vrouw: „Waarom had u eigenlijk dat mes gekocht; u kende toch judo?" De vrouw antwoord de dat zij dit had gedaan, omdat haar hospita ter wille van de frisse lucht altijd het makkelijk in te klimmen raam van de woning liet openstaan. „Daar door kan iedereen 's nachts zo binnen komen. Bovendien waren er in die tijd nogal regelmatig nozemrelletjes en dus leek het mij verstandig om zo'n wapen aan te schaffen. Mijn judolessen kon ik op het moment van de aanranding niet in praktijk brengen: a. omdat ik volkomen bekneld zat en b. omdat ik al een jaar niets meer aan judo had gedaan." De president bleef het toch maar een heel kras middel vinden. „Ik zou eerder een scherpe fluit gekocht hebben," aldus de rechtbankpresident. De officier sloot hier op aan door te zeggen dat er naast een „scherpe fluit" nog andere verdedigingsmidde len zijn als alarmpistolen en andere lawaaimakende apparaten. Toch meen de hij dat het meisje duidelijk uit noodweer had gehandeld. Daarom verklaarde hij ook geen vervolging tegen haar te hebben ingesteld. Uit het oogpunt van de generale preven tie meende mr. Bouma een strenge straf te moeten eisen, en vroeg de rechtbank verdachte twee jaar ge vangenisstraf met aftrek op te leg gen. Daarbij hield hij rekening met diverse verzachtende omstandigheden als de moeilijke jeugd van de ver dachte en de lastige familieomstan digheden waarin de loodgieter ver keerde. De verdediger drong tenslotte in zijn, bijzonder kort, pleidooi aan op een ge combineerde straf. Woensdag 7 juni zal de rechtbank in deze zaak, die gezien de algemene pre ventie, met open deuren werd behan deld, uitspraak doen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 mei Minister Luns heeft in de Eerste Kamer nogmaals het beleid van de regering met betrek king tot Nieuw-Guinea met kracht ver dedigd. Hij sprak over nog lopende onderhandelingen, o.a. met de Verenig de Staten. Hij bleef erop wijzen, dat de Nederlandse regering het grote prin cipe van de Verenigde Naties het recht tot zelfbeschikking ziet als het punt waar het bij iedere eventuele op lossing om draait. De minister zei, dat er in Nederland een kleine groepering is, die echter wel over middelen beschikt om zichzelf bekend te maken en die vasthoudt aan overdracht van Nieuw-Guinea aan In donesië. De Nederlandse regering ba seert haar beleid echter op een ruime meerderheid in de Staten Generaal, die het gehele volk vertegenwoordigt. De (Advertentie) n j I .*4*1 d A J TEL: 790929-791743 TEL: 246762-64791 AMSTERDAM, 25 mei Gisteren in de middag is het dak van de in aan bouw zijnde linkervleugel van het Hil tonhotel aan de Apollolaan in Amster dam ingestort. Twee arbeiders die op het dak aan het werk waren, raakten bekneld onder de verwrongen staalcon structie en betonplaten. Zij werden naar het Wilhelminagasthuis overgebracht met verwondingen aan hoofd, armen en benen. De bijna 24-jarige dakbedekker L. van der Schoor en de 56-jarige met selaar K. Kran -nt urg waren omstreeks twaalf uur op de ongeveer tien meter hoge linkervleugel bezig met het mon teren van betonplaten op de staalcon structie. Opeens stortte het midden deel naar beneden. De betonplaten, mastiekvaten, rollen asfalt en ander materiaal vielen ook naar beneden. De gewonde arbeiders werden door col lega's uit hun benarde positie bevrijd De instorting is waarschijnlijk veroor zaakt doordat de staalconstructie, waar op betonpalen werden gemonteerd, nog niet deugdelijk was bevestigd. Boven dien vermoedt men, dat de dakconstruc tie het heeft begeven, omdat er op een gegeven moment een puntlast op rustte. Officieel is de oorzaak echter nog niet komen vast te staan. De politie, die in samenwerking met de arbeidsinspectie een onderzoek zou instellen, heeft tot gisteren drie uur bij het hotel vergeefs gewacht op vertegenwoordigers van de arbeidsinspectie. Daarop heeft de po litie een voorlopig proces-verbaai op gemaakt, waarin echter geen deskundig oordeel over de oorzaak van het onge luk kon worden gegeven. Dit zal nu vervat moeten worden in het rapport van de arbeidsinspectie. oppositie .aat zich, volgens minister Luns, leiden door vrees voor politieke en economische nadelen, die Nederland in de Afro-Aziatische wereld zou onder vinden en de vrees dat een militair conflict zal ontstaan. De minister zei dat vrees een erkend slechte raadgever is en dat juist het ontstaan van een militair conflict door overdracht nader zou kunnen worden gebracht. Boven dien zou overdracht als verraad aan onze eigen beginselen worden gevoeld. Dat zou de morele basis van ons volk kunnen aantasten. Hij zei dat Neder land er groot belang bij heeft dat de orde in de internationale betrekkingen wordt gehandhaafd. De laatste tijd wordt het Nederlands beleid sterk gesteund door onze bondge noten, Australië, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Aan de verklaring van de Australische minis ter-president Menzies na het bezoek van generaal Soebandrio aan zijn land, is in Nederland te weinig aandacht ge schonken. Het Australische standpunt is nooit duidelijker en ondubbelzinniger tot uitdrukking gebracht, aldus minis ter Luns. De gehele oppositie en nage noeg de gehele pers in dat land hebben het onderschreven. De minister zei dat bij het zoeken naar een oplossing voor het conflict veel zal afhangen van de vraag, of er een redelijke kans is, dat in de interna tionale organisaties de steeds door deze organisaties gebezigde beginselen de overhand zullen hebben boven het poli tiek opportunisme. De minister schetste de positie van de Nederlanders, die nu nog in Indone sië verkeren, als „zeer onbevredigend". Zij hebben wat zelfs in de laatste oorlog nergens is voorgevallen zelfs geen officieel adres meer om hulp te kunnen vragen. Tot 1 juli zijn aan deze Nederlanders echter nog de pensioen en steunuitkeringen uitbetaald. Als lichtpunt noemde de minister, dat Mis sie en Zending hen niet in de steek zul len laten en voorts, dat er wel een weg is te vinden om het land te verlaten wanneer zjj dat wensen. Daarbij zijn ook nog wel mogelijkheden om een reisvoor- schot te ontvangen. De Nederlandse re gering blijft met kracht zoeken naar lots verbetering voor deze Nederlanders. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 25 mei De emeri tus bisschop van Kumasi, mgr. H. Pau- issen S.M.A., is sinds kort ernstig ziek. Tijdens het opdragen van de H. Mis op Tweede Pinksterdag voelde de bisschop zich plotseling onwel. Sindsdien is zjjn gezondheidstoestand erg achteruit ge gaan. Zozeer zelfs, dat er gisteren plan nen bestonden mgr. Paulissen van de laatste H. Sacraiyienten te voorzien. Dit is evenwel niet gebeurd, aangezien er in de loop" van die dag een aanmerke lijke verbetering in de toestand is op getreden. Mgr. Paulissen is 79 jaar oud. Na zijn oriesterwijding in 1904 was hij jaren lang als missionaris werkzaam in Ni- gerië. In 1923 werd hij de eerste pro vinciaal van de Sociëteit voor Afri kaanse Missiën in Nederland. Hij bleef dit tot 1932, toen zijn benoeming afkwam tot apostolisch vicaris van Kumasi. In 1951 ging mgr. Paulissen met emeritaat en nam zijn intrek in het vlak bij zjjn geboorteplaats Maastricht gelegen mis siehuis te Cadier en Keer. Advertentie) HBaBglglganaiiBikafraiüiniiifiipada ROTTERDAM ICorte Hoogstr. JERUSALEM, 24 mej (jjpj) Voor de eerste maal sinds het proces tegen hem begon, is Adolf Eichmann verant woordelijk gesteld voor de moord op een aantal met-Joden. De openbare aanklager, Gabriel Bach, toonde van morgen aan de hand van documenten aan, dat Eichmann, althans zijn bureau in Berlyn, m 1942 honderd niet-Joodse kinderen, me uit het Tsjechische dorp Lidice naar Polen waren overgebracht, liet vermoorden. Lidice, het „Oradour van Tsjechoslowakije", werd in juni 19-12 door een speciale afdeling van de S.S. met de grond gelijk gemaakt, als vergeldingsmaatregel voor de moord op Reinhard Heydrich, die door Hitier was aangesteld als „Reichsprotector" voor Boliemen en Moravië. Alle volwas sen inwoners van het dorp werden ge dood. Meer dan honderd kinderen wer den overgebracht naar Lodz, (70.000 in woners!), het toenmalige Litzma.in- stad, waar een van Eichmanns mede werkers, Hermann Krumey, de scep ter zwaaide. Krumey vroeg aan het bureau van Eichmann instructies; „Wat moet ik met die kinderen doen?" Het ant woord uit Berlijn liet niet lang op zich wachten. De kinderen moesten worden overgeleverd aan de Gestapo-afde- ling in Lotz om een „Sonderbehand- lung" (nazi-jargon voor vernietiging) te ondergaan. Instrukties over de ma nier waarop deze „speciale behande ling" moest worden uitgevoerd, wer den eveneens door Eichmanns bureau verstrekt. Sindsdien heeft men van de meeste van die kinderen nooit meer iets vernomen. Slechts zeven kinderen uit Lidice ont snapten aan de dood. Het rassenbureau van de Gestapo had namelijk besloten, dat zeven kinderen uit de groep van meer dan honderd in aanmerking kwa men voor „Germanisering". Z;j wer den uitgeselecteerd en naar Duitsland gestuurd, waar zjj bij bepaalde families werden ondergebracht en welbewust werden „verduitst". Deze zeven kinde ren zjjn thans allen nog in leven. Na de oorlog heeft men dikwijls geprobeerd te achterhalen wat de nazi's precies met de honderd overigen hebben gedaan. Het' bleek echter onmogelijk hierover iets aan de weet te komen. Bach deelde mee, dat de Tsjechische regering onlangs of ficieel aan de Israëlische ambassade in Praag heeft meegedeeld dat men geen spoor van de kinderen heeft kannen vin den. Eichmanns verdediger, dr. Robert Servatius, wekte de verontwaardiging op van de toeschouwers op de publieke tribune door te verklaren, dat de „ge germaniseerde" kinderen in Duitsland goed waren behandeld en dat een er van na de oorlog in Duitsland wilde blijven wonen. Toen Servatius was uit gesproken werd er op de publieke tribune gefloten. Ook toen Servatius' woorden uit het Duits waren vertaald in het Hebreeuws reageerde het pu bliek op dezelfde wijze. Rechter Mos je Landau wierp een blik op de tri bune, maar zei niets. Tot nu toe ha merde hij altjjd onmiddellijk als de mensen op de publieke tribune uiting gaven aan hun verontwaardiging of woede. Servatius zei ook nog, dat Krumey momenteel gevangen zit in Frankfurt. „Ik neem aan dat hij over deze zaak zal worden ondervraagd." Krumey is een van de tien ex-nazi's die door de verdediging zijn gevraagd te willen op treden als getuige a décharge. Zü hoe ven daarvoor niet naar Israël te ko men (dan zouden zij als oorlogsmisda digers onmiddellijk worden gear resteerd), maar kunnen volstaan met het afleggen van een verklaring voor een Westduitse rechtbank. Toen de openbare aanklager vanmor gen met zijn verhaal over Lidice naar voren kwam, vroeg rechter Landau hem: „Was er in het gehele Gestapo- apparaat geen enkel ander bureau dan dat van Eichmann belast met de uit roeiing van mensen'" Bach: „Krumey althans kende maar één bureau voor het uitvoeren van een „Sonderbehandlung", dat van Eich mann. Er was wel een bureau voor executies onder gewone omstandighe den, maar deze kinderen moesten een „Sonderbehandlung" hebben." Bach vertelde tenslotte, dat toen Eich mann na zijn arrestatie door de Israë- c, .politie werd ondervraagd, hij aan vankelijk had ontkend dat hij iets van de kinderen uit Lidice afwist. „Ik heb pas na 'e oorlog voor het eerst iets over dat dorp gehoord." Wel heeft de verdachte tegen de Israëlische politie gezegd. „Het heeft er de schijn van dat mpn bureau niet ikzelf er iets mee te maken heeft gehad. Het moet een zaak zijn geweest, die door mijn bureau als een routinehandeling is af gedaan." HOORN, 25 mei „In Noord-Holland vindt men gebieden, die tot de meest onkerkelijke behoren. Maar dat wil geenszins zeggen, dat de mensen daar om ook vijandig staan tegenover de Kerk. Integendeel, er is een groeiende zucht naar geestelijke waarde te be speuren". Dit heeft mgr. J. van Dode- ivaard, bisschop van Haarlem, geschre ven aan de ongeveer dertig zielzorgers uit Nederland en Duitsland, die gisteren onder auspiciën van het Katholiek Ge nootschap voor Internationale Betrek kingen in het Opbouwcentrum alhier bijeen zijn geweest. Pater dr. Rigobert Koper O.F.M. sprak over de groeiende oecumenische gezindheid, over de gemeenschappelijke bezorgdheid van katholieken en protes tanten over de geloofsafval en over de belangrijke nieuwe taak, velke de Kerk heeft ten opzichte van de grote groepen arbeiders, die naar de indus triegebieden van IJmond, de Zaan streek en Amsterdam worden getrok ken. Nadat de hoofdbedrijfsaalpioezenier C. Geraets in de loop van de discus sies de bezorgdheid der Kerk over de industriegebieden had uiteengezet en verscheidene Duitse zielzorgers de dia- sporaproblemen in Duitsland hadden toegelicht, brachten de deelnemers aan deze priesterconferentie een bezoek aan de Hoogovens te IJmuiden. Daar luis terden zfj naar ds. Homans, protes tants zielzorger, die namens de Stich ting Evangelie en Industrie uiteenzette hoe ook de protestantse kerken door de zelfde zorg over het geestelijk welzijn der industriearbeiders gegrepen zijn. IJMUIDEN, 25 mei Vannacht is da haringrace begonnen. Nadat de loggers gisteravond op 250-300 mijl van IJmui den aan schot waren gegaan, volgden spannende uren. Hoe zouden de resul taten van de eerste nacht zijn? Nie mand dacht erover te kooi te gaan. Ieder, eea wilde present zijn als 's nachts om I uur gehaald werd. De resultaten zijn niet tegengevallen. De Katwijkse vlooi meldde een gemiddelde vangst van drie kantjes per schip, al waren er acht loggers, die helemaal niets hadden ge vangen. Scheveningen en Vlaardingen hadden een gemiddelde van vier kant- tjes. Zeven jagers, vier van Schevenin gen, twee van Katwijk en een van Vlaar dingen, zijn vanmorgen omstreeks ze ven uur gaan stomen. Dit volgens de officiële berichten. Maar er kan natuur lijk ook nog een „sille" zijn, een schip dat zelf voldoende had gevangen om ge- ZUTPHEN, 25 mei De diefstallen waarvan, zoals gemeld, een h^fdagent van politie hier wordt verdacht, blijken voornamelijk 's nachts tijdens de sur veillance te zijn gepleegd. Veelal maak te hij gebruik van valse sleutels. Meer dan eens moet hij binnengeslopen zijn bij een groothandel in ijzerwaren, die hét zwaarst gedupeerd werd. Doordat hij gestolen goederen tegen lage prijzen aan een Zutphense winke lier verkocht, is hij tenslotte tegen de lamp gelopen. Toen de politie bij deze winkelier eens poolshoogte kwam ne men, werd de naam van de agent als leverancier van bepaalde ijzerwaren ge noemd. Verder onderzoek bracht aan het licht, dat de hoofdagent nog een groot aantal gestolen goederen thuis had opgeslagen of zelf in gebruik had. Tot nu toe zijn nog niet alle vergrijpen tot volledige klaarheid gebracht. Vast staat echter, dat het aantal diefstallen zeer groot moet zijn en dat de totale buit aanzienlijk is geweest. SCHIPHOL, 25 mei De Antilliaan se delegatie voor de ronde tafel con ferentie, die maandag in Den Haag zal beginnen, is vanmorgen aangekomen. Zij bestaat uit de minister-president, de heer E. Jonckheer, de minister van financiën, de heer J. E. Yrausquin en de minister van justitie, de heer R. J. Isa. Ter begroeting waren op het vlieg veld aanwezig onder anderen de vice- minister-president, drs. H. A. Korthals, de gevolmachtigde minister van de An tillen, de heer W. F. M. Lampe, de di recteur van diens kabinet, mr. C. De- brot, de gezaghebber van Curacao, de heer M. P. Gorsira, dié in ons land is voor besprekingen over dé uitbrei ding van de waterfabriek op Curasao en de heer De Vries, secretaris van de Antilliaanse ministerraad, die vooi de R.T.C.-delegatie als adviseur op treedt. ruisloos mee te gaan jagen. In de loot van vrijdagmorgen kunnen wij het weteB Van de Scheveningse vloot ztjfl thuisstomend de Oceaan III SCH met 33 kantjes, de Oceaan VI SCH 121 met acht kantjes eigen vangst pluS een onbekend aantal kantjes van ande- re schepen, de Tonny SCH 72 met 41 kantjes en de Noordster SCH 236 met 71 kantjes. De Katwijkse jagers zijn de KW 73 en de KW 141, beide met ongeveer veertig kantjes en voor Vlaardingen is onderweg de VL 85 met 56 kantjes van 14 schepen. De resultaten van de eerste nacht zijn zeker niet onbevredigend te noemen. Naast schepen die helemaal niets hadden gevangen, meldde bij voorbeeld de KW 168 een eigen vangst van niet minder dan 22 kant jes, de KW 175 had er 12 en de KW 130 gaf een vangst op van U kantjes. De schepen, die niet aan de jagerjj deelnemen, gaan nu ver stomen, verder de Noord in. Maar verder concentreert alle aandacht zich op de race, die op het ogenblik in volle gang is. Om twaalf uur vanmiddag hadden de jagers nog een dikke 200 mijl af te leggen. DEN HAAG, 25 mei De Sovjet-Rus sische ambassadeur, de heer Ponoma- renko is gisteren naar Moskou vertrok ken. Hij zal ongeveer twee maanden met vakantie afwezig zijn. De ambas saderaad de heer A. Martynov zal da ambassade gedurende die tijd leiden als chargé d'affaires ad interim. mocht niet meer baten. GENEVE, 24 mei (U.P.I.) Volgen» hooggeplaatste zegslieden uit commu nistische landen bestaat de mogelijkheid» dat de Russen hun troepen uit Hon' garije zullen terugtrekken bij wijze va# „good-will"-gebaar tegenover Amerika, dit met het oog op de aanstaande con ferentie tussen Khroesjtsjev en Ken nedy in Wenen. De zegslieden, die in nauw contact staan met de thans in Genève lopende conferentie over Laos, zeggen over in lichtingen te beschikken, die er op wij zen, dat Khroesjttjev Ie terugtrekking van de Russische troepen uit Hongartle overweegt. Het feit, dat na de gewelddadige °n" derdrukking van de Hongaarse opstand nog steeds Russische soldaten op Hon gaarse bodem staan, is herhaaldelijk door het westen gebruikt als argument tegen de Russische bewering, dat de Sovjet-Unie zich niet inlaat met de in terne zaken van andere staten. In kringen van de Russische delegatie in Genève was geen bevestiging te krij gen van het gerucht, maar het doet met steeds grotere stelligheid de ronde. (Advertentie) DIT 15 TOBY PENNANT. H'J HOUDTf IK BEN EEN NEDEKI0 I I PENNANT 0N5 UIT HET ARMENHUIS LANDMAN IX VERDIEN D( X05i DOOP DE LANDER'JEN EFFICIENT) MET FOTO'S MAREN VOOR iGEHOOffO TE BESTUREN. dC WEEXBLADEN JE ZULT Z'JN NAAM WEL EENS GELEZEN HEBBEN HU 15 EEN UITMUNTEND FOTOGRAAF Dl Bf?yMEf75 5CH!J-T MAAR HU HEEFT NEN ERG INGEN0- HIER ORDE OP MEN TE Z'JN MET D£ J ZAXEN GESTELD PENNANT. H'J OOEtALATEN WE UFO TE AMICAAL.ZiEN OFH'JOOX, DE WINNENDE PAARDg-. ohan TIPPEN-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2