In Genève werd op hem gewacht Prins Norodom Sihanoek, sleutelfiguur in Indo-China Gewaardeerd pleitbezorger onafhankelijk Laos voor KOELKASTEN I V.N. naar Wenen EICHMANN wilde niet kijken naar „dodenmars' LUCKY... THE REAL INTERNATIONAL CIGARETTE LUCKY IN NEDERLAND l.25 Risico van de tirannenmoord ONLUSTEN OP ZANZIBAR Veiligheidsraad weer over Angola Gruwelijke getuigenissen UIT IMPASSE OYER LAOS Wandelaarster Koninginneharing op Soestdijk aangeboden Studenten „bezetten" Eindhovens hotel Diplomatiek tennis Images fantastiques" in Arnhem PROCES-BAER IN ISRAËL BEGONNEN VRIJDAG 2 JUNI 1961 (Van een redacteur) Indien het waar is dat president Kennedy en premier Khroesj- tsjev beiden een werkelijk neutraal Laos wensen, hebben zij alle reden aandachtig te luisteren naar de adviezen en verlangens Van een man,1 die in heel Indo- China en vooral in zijn eigen land een prestige bezit als geen ander: Prins Norodom Sihanoek van Cambodja. Deze 40-jarige afstam meling uit een eeuwenoud vorsten geslacht kan nu al terugzien op een politieke carrière, die onge twijfeld uniek is. Hij werd gebo ren als kroonprins, kwam op 18- jarige leeftijd op de troon, deed later vrijwillig afstand ten gunste van zijn vader om minister-pre sident te kunnen worden en is tnomenteel zowel koning als rege- ringsleider van zijn land. Het Cambodjaanse volk draagt hem °P handen, hetgeen meer dan duidelijk werd toen hij in 1957 besloot zich definitief uit het politieke leven terug te trekken om in een klooster te gaan leven. Zodra dit nieüws bekend werd, verzamelde zich een immense menigte Cambodjanen voor zijn paleis, die pas bereid was weer uiteen te gaan nadat prins Noro- Wordt ampel aand'rf" ^aarin de gewetenloze methrM ,tee9 aan s ondergeschar131'^ BUITENLANDSE KRONIEK dom had beloofd dat hij aan het bewind zou blijven. Een merk waardig staaltje „spontane demo cratie" in het politiek nog altijd ondoorgrondelijke deel van de wereld, dat Indo-China heet. Advertentie) Een van de vele boeiende onder- Vierpen uit de geschiedenis van de politieke theorieën is het debat over de vraag, of moord op een tiran toe laatbaar is of niet. Degenen, die deze vraag in bevestigende zin zouden wil len beantwoorden, vinden argumen ten te over in de carrière van de dic tator van de Dominicaanse Repu bliek, Rafael Leonidas Trujillo Moli- na, die dinsdagavond is vermoord. De Mysterieuze verdwijning, in maart '936, van een jecf0r in de Baskische |aal aan de Universiteit van Colum bia, dr. Jesus de Galindez, heeft mis schien voor het eerst de argwaan te- 1,°" J mjillo in internationale kring M^uJMaden als de New York Ti- vaan V en bun best gedaan die arg- Dr. De" G \e houden, van een du, 02 was de auteur „Het Tijdperk6 die.. ëptiteld is tator meer dan dertig jaa"'i r e ^ic" «jaar heeft toege- maken aan die V06 V hemzelf en van clan. De vrijheid van de mens en van zijn geweten heb ben het moeten ontgelden; afpersing, chantage en fysieke kwelling zijn baarbij te pas gekomen. De verdwij- ning van De Galindez is slechts één Van de aanwijzingen, dat in Jrujillo s ?rsenaal ook de politieke moord voor nam voortbestaan van 1 rujillo s dic- uUr was een ergernis voor alle de- p)eCr"'en in Noord- en Zuid-Amerika. Voo^' jndschap, die hij tot vorig jaar Was de V.S. zei te koesteren, Vorj (C°mPr°mitterend voor Amerika, biss t 'aat lanuar' hebben de zes Re M^hen van de Dominicaanse fe| U 3 b in een gezamenlijk schrijven hrotesteerd tegen zijn wrede op- Van a" 'anden van de Organisatie Vor. Mcnkaanse Staten hebben sinds - jaar augustus geen munitie en p Pe!1? meer naar de Dominicaanse ^publiek willen sturen - - cember jl. heeft de O.A.S en in de- aanvullen- 1 etollomische sancties tegen het mol Ban Mvolem Uil die tijd stam- vve- ook de uiterlijke tekenen, die *en sen T op een soort monsterverbond tus- ruji lo en hidel Castro. Met het Vpeme" van de naam Castro is te- et joornaamste probleem aan ran vt, dat door de moord op „El ne actor is ontstaan. Men kan de j-Mminicaanse bevolking na zijn dood e recht op een zekere opluchting 'e uuteeggen. Het zou echter uiter- a e tragisch zijn, indien het gevolg ?c 's Wag dat de dictatuur van c its werd overgenomen door een «•ctatuur van links. Prins Norodom Sihanoek OP veertienlandenconferentie in Genève proberen Oost en West, tot op heden nogal vruchteloos, met grote moeite een weg te ba nen naar de politieke stabiliteit en on afhankelijkheid van het verdeelde Laos. Op deze conferentie is prins Norodom Sihanoek weinig minder dan een sleu telfiguur, wellicht de enige deelnemer aan het gesprek die zowel voor het wes ten als het oosten volkomen acceptabel is. Van prins Norodom is de uitspraak afkomstig, dat Laos onafhankelijk en neutraal moet worden naar Oostenrijks model. Zelf gelooft hg daar overigens al bijna niet meer in. Onlangs nog ver klaarde hij op een persconferentie: „De kans dat wij Laos kunnen redden van de totale communistische overheersing is een kans van één op de duizend. Niet temin moeten wij proberen die ene kans volledig te benutten". Hoe groot het prestige van de prins is, zowel bij de Russen als bij de andere partij in de koude oorlog, bleek al op de eerste dag van de conferentie, dins dag 16 mei. De prins was maandag avond laat in Genève aangekomen maar was zo dom geweest niet tevoren een hotelkamer te reserveren. In heel Genève was geen kamer meer te vin den, dus noodgedwongen week Cambod- ja's staatshoofd uit naar Frankrijk, waar hij een kamer vond in Nice. De volgende middag, toen hij in zijn auto naar Genève moest rijden, vergiste hfj zich in de afstand en kwam anderhalf uur te laat aan bij het „Palais des Na tions", waar de conferentie wordt ge houden. Gromyko en Lord Home, de beide voorzitters van de conferentie, beslo ten onmiddellijk dat op hem moest worden gewacht. Tot half zeven zaten Amerikanen, Britten, Russen, Fran sen, Canadezen, Vietnamezen, Laoti- anen en (communistische) Chinezen duimen te draaien. Niemand protes teerde, iedereen was het er over eens dat een conferentie zonder prins No rodom maar een halve conferentie was. Het prestige van prins Norodom is natuurlijk niet alleen een gevolg van zijn eigen persoonlijkheid, maar ook van de positie van zijn land. Het voor malige Franse koloniale rijk in Indo- China werd in 1954 gesplitst in vier on afhankelijke delen: Laos, Cambodja, Noord-Vietnam en Zuid-Vietnam. Van deze vier landen voldoet alleen Cambod ja aan de eisen, die in 1954 door de gro te mogendheden in Genève werden ge steld: échte onafhankelijkheid, échte neutraliteit. En het is geen wonder dat prins Norodom zich over de, schijnbaar onstuitbare, opmars van het communis me in Indo-China ernstig zorgen maakt. Als binnenkort Laos en daarna Zuid- Vietnam zouden verdwijnen achter het ijzeren of bamboe-gordijn, zijn ook de onafhankelijke dagen van Cambodja ge teld. De prins heeft al gezegd: „Ik zal me liever verantwoorden voor een com munistische volksrechtbank dan dat ik vlucht naar het buitenland". Diploma tieke grootspraak? Of ziet hijzelf het neutraal zijn van Indo-China werkelijk ais een hopeloze zaak? n 1941, toen hij 18 jaar oud was, be klom prins Norodom Sihanoek de Cambodjaanse koningstroon. De Fransen waren nog de officiële heer sers in het land, maar in werkelijkheid deelden de Japanners er al de laken? uit. Indo-China werd door hen gebruikt als rijstopslagplaats en bevoorradings centrum voor hun troepen in de Stme Oceaan. De Fransen werden door hen geduld, tot maart 1945. Toen arresteer den zij plotseling de Franse gouverneur- generaal, admiraal Decoux, verklaar den officieel dat het Franse kolonialis me in Indo-China aan zijn einde was gekomen en probeerden prins Norod tot hun stroman te maken. Maar de j - panse vreugde was van korte duur. kele maanden later capituleerde a - gering in Tokio voor het Amerikaanse atoombommengeweld en de keerden naar Indo-China terug. Prins Norodom bleef koning va" bodja, als marionet van de Franse in hem een instrument meenden te zien voor hun politiek van, ondanA rs:n2 lonisatie, blijvende Franse ov®r£eer® Cambodja verdween in de Franse_un maar twee spaken werden alspocdg in het Franse wiel gestoken. De eerste was het opkomende communisme in Vietnam en Laos, hetgeen na vele ja ren van bloedige strijd, inclusief Dien Bien Phoe, leidde tot de conferentie in Genève van 1954, waarbij het Franse koioniaJe rijk in Indo-China werd ont manteld. De tweede spaak werd in het Franse wiel gestoken door prins Norodom zelf, die in 1954 zijn medewerking aan het Franse bestuur opzegde, zich opwierp als pleitbezorger van Cambodja's volle dige en definitieve onafhankelijkheid en daarmee de populariteit veroverde van zijn volk. Na „Gen we 1954" bleef hij dan ook koning, maar omdat hij wilde regeren en niet alleen maar represen teren, trad hij in 1957 af ten gunste van zijn vader. Prins Norodom werd minister-presi dent, trad tweemaal als zodanig af, werd de laatste maal door het volk zelf teruggehaald en werd toch weer koning, toen in 1960 zijn vader stierf. Maar lei der van de regering bleef hij ook en nu „Genève 1961" 11 e beslissen over het politieke lot van Laos, steekt hij, als kampioen van het neutralisme, het prestige van Nehroe naar de kroon. DAR ES SALAAM, 2 juni (Reuter) Bij de verkiezingen die gisteren op het eiland Zanzibar werden gehouden is het tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Ten minste zes personen zijn zwaar gewond en honderd man politie zijn per vliegtuig uit Kenya overgebracht. Zan zibar is een Engels protectoraat. De verkiezingen die in januari werden gehouden, leverden de Shirazipartij 10 van de 22 zetels op, de nationalisten 9 en de Pemba volkspartij 3. Gisteren werd opnieuw gestemd omdat de ver kiezingen van januari geen beslissing brachten. Kort na de opening van de stembureaus kwam het tot gevechten tussen nationalisten en leden van de Shiraz. De politie joeg de vechtenden, die van messen, zwaarden en machetes gebruik maakten, met behulp van traangas uiteen. De Britse resident, sir George Moo- ring, heeft de noodtoestand en een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd. Tot op heden zijn vier personen gedood en 140 gewond, van wie velen zwaar. Het aantal doden zal waarschijnlijk nog stijgen. De politie heeft vijftig arresta ties verricht. WENEN, 2 juni (Reuter) liet hoofdkwartier van de V.N. moet naar Wenen morden overgeplaatst, zo heeft Volkov, het hoofd van een Russische parlementaire afvaardiging die een be zoek brengt aan de Oostenrijkse hoofd stad, tegenover Oostenrijkse volksver tegenwoordigers verklaard. Hy zei dat een dergelyke overplaatsing door het merendeel van de leden der volkeren organisatie, in het bijzonder de Afri kaanse en Aziatische staten, goed zou worden ontvangen. Ook zouden zijns in ziens in v\ enen veel betere resultaten worden bereikt dan in New York. TEL AVIV, 2 juni (Rtr) De recht bank in Tel Aviv heeft een begin ge maakt met de behandeling van de zaak tegen de luitenant-kolonel Israël Baer, voormalig lid van de jsraëlische gene rale staf, aan wie acht gevallen van spionage ten behoeve van een niet bij name genoemd communistisch land ten laste zyn gelegd. Op verzoek van de openbare aankla- Sar werd de zitting van vandaag achter gesloten deuren gehouden. De recht bank besliste echter, dat de zittingen later openbaar kunnen zijn. De 49-jarige overste Baer was sinds 1959 hoofd van de militair-geschiedkun dige faculteit van de universiteit in Tel V1V- PP Ijet tijdstip van zijn arrestatie was hij officieel belast met de geschied- 1 schrijving van de Israëlische verdedi gingsoorlog tegen de Arabische landen van 1948-'49. Baer werd als een der be- langrykste militaire plannenmakers be- kor' geleden hield hij voor j R ren in Parijs een voor- oyer defensieproblemen in het Midden-Oosten. Baer werd in Wenen geboren en diende tijdens de Spaanse burgeroorlog in de internationale Thael- mann-brigade. NEW YORK, 2 juni (AFP, Reuter) De Veiligheidsraad zal dinsdag a.s. bijeenkomen ter bespreking van de toe stand in de Portugese bezitting in Afrika, Angola. Het verzoek daartoe was woensdag gedaan door een aantal Afrikaanse en Aziatische landen, als mede Joegoslavië en Cyprus. Het contingent Indonesische militairen, dat onder auspiciën van het Congolese V.N.-commando acht maanden lang in Coquilhatstad gestationeerd is geweest, kreeg daar aanhoudend bezoek van een 5-jarige wees, de kleine Jean-Robert. Toen de militairen naar Indonesië moesten terugkeren, deden zij precies wat zoveel Nederlandse militairen deden toen zij Indonesië verlieten. Zij vroegen hun beschermeling te mogen adopteren. Het verzoek werd toegestaan en men ziet hier de kleine Congolees, in uniform, op de kade van Priok. (Advertentie) JERUZALEM, 2 juni (Rtr, UPI) Met een enigszins vragend glimlachje om de lippen luisterde Adolf Eichmann tijdens de zitting van gistermiddag van uit zijn kogelvrije verdaehtencel in de I rechtszaal naar de getuigenissen over zijn gruwelijke „dodenmars" van 50.000 Hongaarse Joden, welke h(j in novem- ber 1944 organiseerde. Opnieuw bleek uit een verklaring, dat Eichmann er destijds niet voor terugschrok om zijn superieuren niet te gehoorzamen of te dwarsbomen, wanneer die hem iets be- valen, dat ten gunste van de Joden kon zijn. Ook bleek dat Eichmann, naar zijn zeggen zo'n gevoelig mens, destijds „om principiële redenen" niets van zijn dodenmars heeft willen zien Uit een verklaring van de SS-kolonel Kurt Becher, in 1947 te Neurenberg afgelegd, een man, die bij de ruil van Joden-vrachtwagens betrokken was, bleek dat Eichmann tegen de orders van Himmler in de doden mars niet wilde staken. Becher ver klaarde. dat hij de dodenmars giu- welijk vond (zelfs Höss, d. allerminst zachtzinnige Auschwitz-commandant vond dat) en van Himmler gedaan had gekregen, dat de mar. gestaakt zou worden. Eichmann werd van verschil lende kanten op zijn vingers getikt, om dat hij te ver was gegaan. Himmler werd zelfs z<~ r boos op de Jodenver volger, maar Becher zou volgens diens verklaring kans gezien hebben Himmler te bepraten aan Eichmann een hoge onderscheiding te verlenen, waardoor de laatste wat vermurwd werd. Zoals bekend voelde Himm ler in die tijd wel voor onderhandelin gen met de geallieerden, tegen de wens van Hitler in, die hem wilde laten fu silleren, en kan zijn clementie op het laatste moment voor de Joden met een en ander in verband staan. GENÈVE, 2 juni (Rtr., UPI) Van Britse zijde is bekend gemaakt, dat er op het ogenblik nieuwe Russische voorstellen over de bevoegdheden van de internationale controle-commissie voor Laos worden bestudeerd. Deze voorstellen zouden een tegemoetko ming inhouden op het westerse stand punt inzake ruimere bevoegdheden. Zoals bekend wordt in Moskou Brits- Russisch overleg buiten de conferentie in Genève om gevoerd, welke laatste in een impasse geraakt is. De rapporten van de controle-commis sie waarvan Polen, Canadezen en Indiërs deel uit maken en klachten van de verschillende partijen in Laos laten er geen twijfel over bestaan, dat de wapenstilstand geschonden wordt. LUCKY STRIKE ...wordt in practisch alle landen ter wereld gerookt LUCKY STRIKE ...vliegt op haast alle internationale luchtlijnen mee. LUCKY STRIKE ...vaart op schier alle passagiersschepen ter wereld me». 's Lands Kroniek De 57-jarige mevrouw dr. Barbara Moore, die sedert een jaar we reldnaam heeft door haar lange- afstands-wandeltochten, is gis teren uit Londen op Schiphol aange komen. Gekleed in een zwarte kuitbroek, een helrode trui, waarover zij een schapen wollen vest droeg, en met een boeren bonten sjaal om haar lange blonde haar gewikkeld, versmaadde ze de ge reedstaande bus en marcheerde met lange verende pas over het platform naar de aankomsthal, waarbij be stuursleden van de Bergen op Zoomse wandelsportvereniging, verslaggevers en persfotografen moeite hadden om haar bij te houden. Dr. Moore zou reeds de vorige week naar ons land zijn gekomen om deel te nemen aan de 75 km lange wandel tocht, die de Bergen op Zoomse vere niging van Vlissingen naar Bergen op Zoom heeft gehouden. Doch zij moest verstek laten gaan, omdat haar vlieg tuig van New York naar Londen ern stige vertraging ondervond. Ze wilde haar belofte echter houden en heeft nu vannacht de tocht afgelegd. Mevr. Moore schat, dat ze in de af gelopen elf maanden, waarin ze de Verenigde Staten van zuid naar noord en van oost naar west heeft doorkruist, minstens achtduizend km te voet heeft afgelegd en ze bevestigde de verhalen die over haar de ronde doen: „Ik eet inderdaad af en toe gras, als ik niets anders bij de hand heb. Natuurlijk geen lang taai gras, maar de malse jonge en fjjne sprietjes. Die zijn heerlijk en uitstekend. Ik geloof nu eenmaal in de theorie dat een mens net zo oud kan worden als hjj wil, wanneer hij tenminste de kunst verstaat zijn li chaam goed te conserveren". Mevr. Moore ziet er uit ais 45. Ze is in Rusland geboren, studeerde daar nog enige tijd aan de universiteit te Moskou, maar kwam al voor de revo lutie naar Engeland en trouwde met een Engelsman. Nog immer spreekt ze het Engels echter met een scherp accent. Aan haar voeten droeg ze nieu we bruinieren sportschoenen met een dikke geribbelde spekzool. „Die wor den speciaal voor mijn voeten ge maakt", legde ze uit, „anders zou ik er niet goed op kunnen lopen. Ze zijn twee maten te groot voor mijn voeten, maar ik draag dan ook dikke paren sokken". Precies om middernacht ging ze in Vlissingen var start en tegen de och tenduren kwam ze in Bergen op Zoom aan. Ruim honderd studenten van de Technische Hoge-chool in Eindhoven hebben gisteravond met veel lawaai en gewapend met ladders, stalen ledikan ten, beddegoed, nachtspiegels, matras sen en nachtkastjes, het reeds gerui me tijd leeg staande hotel „Atlanta" in het centrum van de stad „bezet". Verschillende studenten droegen pyja majasjes, de leden van de senaat van het Eindhovense studentencorps daar entegen deden het officiëler: zij wa ren gekleed in jacquet, hadden hoge hoeden op en droegen de onafscheide lijke paraplu bij zich. De studenten- gemeenschap overviel het gebouw uit protest tegen het in Eindhoven bestaan de grote tekort aan kamers. Dat bleek overigens duidelijk uit de vele span doeken, aan de gevel van het voor malige hotel bevestigd, iet leuzen als „Wordt hospita", „laat ons niet op straat slapen", „een lege kamer is asociaal" en „Kamers tegen billijke prijzen". In september verwacht de T.H. in Eindhoven een aantal van meer dan 450 eerstejaars studenten en dat is be langrijk meer dan aanvankelijk was voorzien. Nu bestaat er een tekort aan „kasten" voor de studenten en dit was de reden, dat het Eindhovense studen tencorps een stunt bedacht heeft met het doei de aandacht van de burgerij te vestigen op de grote kamernood. De studenten trokken, begeleid door mu zikanten, door de binnenstad naar ge noemd hotel en hadden in een oogwenk het gebouw „bezet". Uit de vele ramen van het vier ver diepingen tellend gebouw zwaaiden ze met hun nachtspiegels, beddegoed en andere voorwerpen terwijl anderen aan honderden belangstellenden de span doeken toonden, waarop de noodkre- mi ii mi ii nu in ii ii ui ii li ii in li minim hi milium ii ii ii nu Een delegatie uit Scheveningen heeft koningin Juliana gisteren de traditionele koninginneharing aangeboden. De haring was ge vangen door de Sch. 132 en in Sche veningen aangevoerd door de Sch 99. De vorstin was bljj verrast (zie foto) De delegatie stond onder leiding van de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten. Verder maak ten er deel van uit de schipper van de Sch 132, de heer J. de Jong, en de echtgenote van schipper W. de Jong van de Sch 99, die nog op zee is. Voorts de reders A. C. en A. van der Toom, de hoofdcontroleur van de dienst ha ringcontrole, de heer W. J. van der Windt, en de controleurs A. Toet en G. Bagchus. Later in de middag werd op Het Loo een vaatje haring aangeboden aan prinses Wilhelmina. iimmmmmimmmnimmimimimmmimmimmmmiii Het toernooi heeft een „informeel" karakter. Deze term kan alleen maar bij niet-ingewjjden misverstanden wek ken; ze betekent, dat men juist niet bij elkaar komt voor serieuze politieke informaties, doch om te tennissen, immimmmmiimimimmimmmmmmmmmmmmimmiimimmimmiimmimmimmiimmimmimmmmmmi iimmmimmmmmmmmmmiimmmmmmimmimmi ten met forse, duidelijke letters wa ren geschilderd. Tegen elf uur zijn de studenten op ordelijke wijze uit het ge bouw vertrokken met achterlating van de spandoeken aan de gevel. In het tennispark „Groot Haese- broek" te Wassenaar begint 10 ju ni een tennistoernooi tussen leden van de koninklijke huishou ding, leden van diplomatieke missies, ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken en personeel van het Internationale Hof van Justitie. De leiding van dit traditionele toernooi is dit jaar in handen van twee heren van de Canadese ambassade, terwijl twee functionarissen van „B. Z." cn van de Amerikaanse ambassade deel uitmaken van het organiserende co mité. De wedstrijden zullen hoofdzake lijk in de weekends gespeeld worden. De finales worden gehouden 1 juli, de nationale dag van Canada. De voorzitter van de Nederland- schc bioscoopbond, de heer Joh. Miedema te Sneek, zal maandag op de Jansplaats te Arnhem de opening verrichten van de reisbioscoop „Images fantastiques", die ter gelegenheid van de internatio nale filmweek te Arnhem in de week van 5 tot en met 10 juni dagelijks doorlopende voorstellingen zal geven van oude filmdocumenten uit het be gin van deze eeuw. „Images fantastiques" is een ge trouwe nabootsing van de reisbiosco pen, zoals die rond de jaren 1900 in ons land de kermissen en jaarmarkten bezochten. De reisbioscoop wordt te Arnhem gebouwd door net Neder lands filmmuseum te Amsterdam, dat onder andere de beschikking heeft over originele geschilderde doeken van een ï-eisbioscoop uit het begin van deze eeuw. In het theatertje komt een automatisch orkest, dat in vroeger ja ren als zodanig dienst heeft gedaan in een reisbioscoop. Prof. dr. Ph. J. Idenburg, voorzit ter van de sectie filmkunst van de raad voor de kunst en voorzitter van de raad van beheer van het Neder lands filminstituut, zal maandagmid dag de opening verrichten van de ex positie „De Nederlandse film in foto", die in de foyer van het Rembrandt- theater te Arnhem wordt ingericht. De tentoonstelling is gewijd aan foto's en materiaal uit de Nederlandse filmpro- duktie van de laatste vijf jaren. Voorts zullen er attributen, die worden ge bruikt bij de produktie van poppen en tekenfilms, worden tentoongesteld. Ook zullen internationale prijzen, die door Nederlandse filmers zijn behaald, te bezichtigen zijn. Het ontwerp, waarnaar in Arnhem het theater Images fantastiques" zal worden gebouwd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 7