FILMJOURNAAL Big Sam Geld, vrouwen en revolvers Rep P Pastoor A. H. P. Cleophas door mgr. Van Trigt geïnstalleerd Katholieke studenten spelen Lutherse doopvont bijeen Agenda voor Haarlem en omgevins Centrale Suiker verwerkte meer bieten dan ooit GEWELDIGE WERKPLAATS IN AMERIKA OPEL 1200 TAXI 13000 Aan de justitie ontkomen Handel in minderjarigen Het begon in Napels Maak 't niet te bont rises SLEUTEL WEG? „DE SLEUTELSPECIAUST" Na hartelijke verwelkoming in de parochiegemeenschap Uitstekend cabaret van Nijmeegse studenten Twentsche Bank jubileert N. Huyboom wint kampioenschap van „Het witte paard" Frans Hals Luxor AT AX-T AXI 1.2.3.4.5. Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem Lido Roxy Rembrandt Studio In St. Agathaparoehie in Zandvoort KOOT PIANO'S Diploma-uitreiking Sociale School Radio Moors ZATERDAG 3 JUNI 1961 PAGINA 2 Burgerlijke Stand Haarlem Examens Rijkskweekschool VAN LENT's autobedrijven GEBR. KIMMAN Films Muziek Diversen Tentoonstellingen ZIJLWEG 57 - HAARLEM Huurpiano's in ruime keuze In de film ,,Aan de justitie ontkomen" deze week in Frans Hals komt een radeloze vader voor het lot op van zjjn zoon, die ter dood is veroordeeld. De zoon wordt ervan beschuldigd een meis je vermoord te hebben. De vader, een zich verbeterend alcoholicus, beschouwt vanaf het eerste moment zijn zoon als onschuldig en probeert te elfder ure hij was door verpleging in 'n sanatorium voor alcoholisten niet eerder in staat iets ten gunste van zijn zoon te kunnen uitrichten de voltrekking van het vonnis uit te doen stellen, met het doel een herziening van het proces te bewerkstelligen. In 24 uur tpds verza melt hij zoveel voor zijn zoon ontlasten de gegevens, dat hij er werkelijk bijna in slaagt. Echter, de ware moordenaar ziet natuurlijk van alle ..medewerking" af! Het resultaat is, dat de vader ten koste van zfjn eigen leven simuleert, vermoord te zijn door de .meisjes-moor denaar", met wie hij tenslotte in aanra king kwamhij bewerkt hiermee inder daad een uitstel van executie vóór zijn zoon. De film een product van de Engelse regisseur Joseph Losyis dikwijls aan de vage kant; ook heeft hij bepaalde episoden op een té larmoyante wijze uitgebeeld, vooral de scènes tussen va der en zoon. Daar tegenover bezit de film soms ook weer dramatisch sterke momenten en er is steeds van een zeke re spanning sprakevoor veertienjari gen wel de moeite van het zien waard. Mobilofoon service dag en nacht Haarlem Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181. tel. 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek Loo- meyer Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Heemst. Apotheek, Binnem eg 98, tel. 38197. Doktersdienst: indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel 138H3 Tandarts: J. Schipper, Binnenweg 87, Heemstede, tel. 37410. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal, tel. 51555. Ziekenvervoer: GGD. tel. 14141, Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400 Aerdenhou' Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemslede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: A. G. Degenaar. P. de Hooghstraat 11, tel. 35008 (bgg tel 11990): K. L. Kout, J de Wittlaan 23, tel. 38411 (bgg têl. 11990). Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaalse- weg 34, tel. 52?" (bgg tel. 11990). Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa Militairen- weg 18. tel. 56409 (bgg tel. 1-90). Zandvoort Apotheken: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: C Robbers. Koninginne weg 34. tel 2813 Santpoort Artsen: D. R. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. 02560-8320. Apotheken (ook nachtdienst): Noorder Apotheek. Jan Gijzenkade 181, Haarlem- noord, tel. 0250052956; Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34, Haarlem, tel. 02500—12495. Advertentie GA MEE dan drinken we een kopje KREMER's thee Kathedraal; 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius; N. Groenmarkt:6 30 7 30 8.30 H„ 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 uur, 12 en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6 7 30 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwjjk: .30, 8.45 H., 10.30 en 11.45 uur, 18 uur avondmis. H. Hart. Kleverpark, 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina. Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30 18 uur avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Driqëenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H., en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 7.30 avondmis. ZANDVOORT: Huis in de duinen: 8.45. OVERVEEN: 7, 8. 9 H.. 10.30 en 11.30 u. HEEMSTEDE: (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30. 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O.L. Vrouw Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St.-Joseph): 6.45, 8, 9.15 H., en 11 uur. BEVALLEN van een zoon: M. C. Prins-Tromp, M. E. Bet-Seignette, L. v.d. Pol-van Leeuwen, J. M. Wejjers- Warmerdam, J. Kruup-Floris, G. J. Es- senburg-Laarhoven, E. Beuken-van Turnhout, M. J. Zijlmans-Smink, G. J. Castelein-Verton, M. Scholten-Boxs. BEVALLEN van een dochter: F. A. Pérukel-Schijvenaar, M. M. M. de Jong- Baltus, A. M. van den Boogaart-Sagius, L. Schilling-Muller, S. Atema-Draaisma, C. Kerkhoff-Vranken. ONDERTROUWD: H. Looman en A. J. Pot, T. Stringer en G. P. J. Smits. GEHUWD: H. A. de Redeliikheid en A. M. Snoeks. B. Kölling en Z. G. Kui pers. H. W. R. van Deutekom en C. W. Bijleveld, IJ. de Groot en A. W. L. Schoot. Een filmveteraan speelt de gelukkige goudzoeker Sam McCord in de komi sche western „Big Sam", een Neder landse veraling van de oorsponkeltjke titel „North to Alaska". Hij en twee andere mannen (onder wie de Ameri kaanse zanger Fabian), bezitten een rijke goudmijn, die hun heel wat kop zorgen berokkent. Een lieftallige dame (Capucine) komt daar nog de nodige hartsproblemen aan toevoegen. In kleurige Cinemascope-scènes ma ken we kennis met Michelle, die door Sam is meegenomen om zijn oude vriend door zijn eerste liefde in de steek ge laten, te troosten. Michelle blijkt een patent geneesmiddel, maar ook de der de vennoot koestert liefde op het eer ste 'gezich voor de dame, terwijl er nog een andere aanbidder komt opda gen in de persoon van de louche zwen delaar Frank, die het op de mijn heeft voorzien. Genoeg huwelijkskandidaten dus, maar Michelle houdt alleen van Sam, die zich natuurlijk nergens van bewust is. Natuurlijk komt het allemaal best in orde en na een massaal dorpsgevecht waarbij overigens geen druppel bloed vloeit, kan Sam zijn lieve Michelle in de armen sluiten. Tot grote voldoe ning van personen boven de 14 jaar, die dit van de week allemaal in Luxor kunnen meemaken. Langzamerhand kent men de metho de der filmimporteurs om via een mis leidende en hijgende titel het publiek naar de bioscopen te lokken. Men trapt er dan ook eenvoudigweg niet meer in. Deze week is het weer eens in Lido te zien: „Handel in minderjarige meis jes". „Deze film onthult u op realis tische wyze de geraffineerde methoden van de „Handelaars" in minderjarigen. De waarheid omtrent de tragedie die er werkelijk schuil gaat achter al die romantische verzinsels, is zo afschuwe lijk dat geen producent haar ooit aan het celluloid zou durven toevertrouwen. Van dit soort films gaan er dertien in een dozijn. iHet publiek wordt er niet koud of niet warm meer van. En dat is misschien nog maar het beste. Volw. „Geld, vrouwen en revolvers" heet de film dis deze wtek in Roxy draait. Dat betekent, dat iedereen er aan zijn trek ken kan komen. Liefde, haat, geweld en rijkdom vieren er hoogtij in een ver haal, waarin het gaat om het achter halen van een dikke rfenis. Natuurlijk is het van dik hout, waarvan men plan ken zaagt, maar in zijn soort is deze film bepaald niet slecht. 18 jr. Vanaf maandag draait in deze bioscoop „Het complot der valse munters", een al min of meer versleten avonturenfilm, waarvan de titel overigens voor zichzelf spreekt. 14 jr. Films, die kennelijk zijn gemaakt om bekende sterren aan emplooi voor de camera te helpen, vallen meestal niet erg oorspronkelijk uit. Zo'n film is „Het begon in Napels", waaarin Clark Gable in de op één na laatste rol voor zijn onverwachte dood als de oom en Sophia Loren als de tante optreden van een Italiaans-Amerikaans jongetje, luis terend naar de naam Marietta, dat si garetjes rookt, nu en dan vloekt en bij een van weinig smaak getuigende ge legenheid overvloedig wijn drinkt, kort om alles doet, wat ouders in kinderen van anderen grappig schijnen te vinden. De vele grapjes rond de visie, die de Amerikaanse toerist hteft op het Euro pee contingent, zijn eerder goed be dacht dan echt geestig, maar personen boven 18 jaar, die Clark Gable en So phia Loren in twee „op-het-iyf-geschre- ven" rollen willen zien en bovendien Vittario de Sica als een Italiaanse ad vocaat met een geoefend oog voor vrou welijk schoon niet erg origineel, maar hij speelt het in de perfectie zullen zich van de week toch wel in Rembrandt amuseren. Diefstal, uitgevoerd als militaire ope ratie, leverde voor de film „Make mine mink" weer eens een gegeven, dat sinds het succes van „League of Gent lemen" erg populair en algemeen is geworden. Drie deftige oude dames gaan onder leiding van een gepensioneerde majoor uit het leger op bontroof uit omwil le van de opwinding en de liefdadig heid. Een film dus volgens het oude recept van de Ealingstudio's, maar met veel overdrijving in het kluchtige getrokken. Terry-Thomas als de majoor met At hene Seyler en de zwaarwichtige Hat- tie Jaques als zjjn voornaamste mede plichtigen spelen nadrukkelijk. In dit opzicht hebben ze de in de Nederland se titel vervatte raad: „Maak 't niet te bont", volledig in de wind geslagen. De spirituele en droge Engelse film humor laat het wat afweten in deze film. Studio, a.l. In Minerva wordt tot en met morgen avond de persiflage-politiefilm ge draaid „Mijn man is bij de FBI". 14 j. Morgen- en woensdagmiddag Zjjn in de ze bioscoop Abott en Costello te zien in „Ze zien ze rennen", een dwaze film klucht. A.l. Maandag- en dinsdagavond wordt een reprise gegeven van de span nende thriller „De derde man". 14 j. Woensdag- en donderdagavond keert opnieuw „Als de dauw hangt, komt er regen" in Minerva terug. Volw. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 3 juni Voor het eind examen twee leerkring aan de Rijks kweekschool in Haarlem zijn geslaagd de dames L. Ninck Blok, Velsen; H. Schaar, IJmuiden; J. Robbers, Aerden- hout; B. Schreuder, Heemstede; R. Steevensz, IJmuiden. ZANDVOORT, 3 juni De parochi anen van St. Agatha in Zandvoort heb ben hun nieuwe pastoor A. H. P. Cleo phas een hartelijk welkom bereid. Een delegatie van het kerkbestuur had zich naar Bloemendaal begeven waar pas toor Cleophas verblijf hield in de pas torie van zijn neef, dr. Olierook. Per auto werd de reis naar Zandvoort aan vaard. Bij de grens der parochie, bij de Amsterdamse waterleiding, stond de Zandvoortse muziekkapel opge steld, alsmede de katholieke jeugdbe weging en de leden van de sport- en gymnastiekvereniging „T.Z.B.". Onder het feestelijk geluid der kerkklokken stelde de stoet zich in beweging. Tal rijke Zandvoorters gaven blijk van hun belangstelling; velen hadden zich bij de parochiekerk opgesteld. HAARLEM, 3 juni De jongeren van de Evangelisch-Lutherse Gemeente hebben op wel heel verrassende wijze hun steentje bijgedragen voor de bouw van de nieuwe Lutherse kapel aan de Mr. Jan Gerritszlaan. Ze hebben het Nijmeegs Studentencabaret uitgenodigd om in gebouw St. Bavo op te treden voor de leden van de Evangelisch Lu therse Gemeente. Gisteravond was het zover en velen hebben van deze ple zierige avond genoten. Natuurlijk was het wel een beetje wennen in het begin: die katholieke studenten voor een vrij- wel uitsluitend Luthers publiek! Maar de Nijmegenaren hebben al gauw een uitstekende sfeer weten te kweken. Bur gemeester Cremers woonde de eerste helft van de avond bij evenals na tuurlijk dominee G. Kroes, die men de- bouwpastoor zou kunnen noemen van de nieuwe kapel. De gangmaker van de Lutherse jon geren, Henk van Asselt, opende de avond met een woord van welkom. Hij hoopte, dat het Nijmeegse optreden goed zou aflopen temeer daar de katho lieke studenten in gebouw Sint Bavo op „eigen terrein" werkten en dat de aanwezigen geen Nijmeegse winkel haakjes zouden oplopen aan deze avond. Aan het slot bleek, dat iedereen meer dan voldaan was. De Nijmegenaren kregen op deze laatste avond dat zij in dit verband optraden van de organi satoren een „drankorgel" aangeboden, een ogenschijnlijk kerkorgeltje, dat echter vol zat met flessen Italiaanse wijn. Voor de beide dames waren er prachtige bloemen. Van de studentencabarets die wij tot nu toe hebben gezien, is het Nijmeegse ons het best bevallen. Zfl blijken te beschikken over uitstekende teksten, die tot de verbeelding van veel meer men sen spreken dan uitsluitend van een studentikoos publiek. De uitvoerenden hebben een redelijke staat van artistieke ontwikkeling bereikt en een enkeling is zelfs uitstekend. De liedjes zijn grappig, melodieus en toch betrekkelijk eenvou dig getoonzet. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat dit een perfect cabaret programma was. Daarvoor miste men gelukkig voldoende techniek en daarvoor was ook de opzet ietwat te rommelig. De meisjes bleken ook hier meer in hun mars te hebben dan de jongens. Joep van den Boogaerd bleek een ras- artiste met een voor dit werk uitste kende gevoileerde stem, een levendige mimiek en vooral met begrip voor toneel. Dat bleek in het liedje „Gargon et gareonne dat zij samen met Rob Schoenmakers zong en speelde, maar ook uit het diseren van „De straat", een gevoelig tied over de zegeningen van de ruimtevaart en het romantisch gemis van de gewone dingen des da- gelijksen levens. Riet Lousberg, die aanvankelijk enigszins met haar stem banden overhoop lag en daardoor ken nelijk last had van plankenkoorts, ont popte zich later als een uitstekend ca- beretiere In „De dames van het lief dadigheidsfestijn maar ook in Alleen in de kamer verraste zij door haar sterk persoonlijk acteren. Koos Gee"™ had in het begin ook al met stemmoeilpkheden te kampen, maar in het uitstekend voorgedragen chanson „Beau Gargon" bereikte hii een opmerkelijk niveau. Rob Schoenmakers was feitelpk het meest gelijkmatig. Hij was over dG hGiG linie zggt aanvaard- baar. Pater Joop Mittelmeyer de op richter van het cabaret, zong eenvoudig en overtuigend het wat navrante ver haal van „De laatste der analfabeten" Als conférencier, droog en doeltreffend' trad Jacques van Aiphen op, die boven dien zeer goed de muzikale begeleiding voor zijn rekening nam en trouwens de hele artistieke leiding van het pro gramma had. De teksten waren dus uitstekend. Zij waren studentikoos van opzet., vol won derlijke zin- en woordspelingen. Ze waren vrijmoedig, maar nooit kwetsend. Maar vooral getuigden zij van een uitermate gezond gevoel voor betrek kelijkheid. Men mag het gerust betreu ren, dat deze jongelui thans de planken vaarwel zeggen. Met de baten van deze oecumenische avond, waarop katholieken en Luthe ranen met elkaar gezond gelachen heb ben, hopen de Lutherse jongeren bij te kunnen dragen in de aankoop van een doopvont voor de Lutherse kapel. Een zinvol geschenk, waarin katholiek en protestant elkaar kunnen vinden. „De doop is immers een van die pun ten, waar wij elkaar nog vinden", merk te dominee Kroes in zijn dankwoord op. „Laten we God bidden, dat het aantal raakpunten zal toenemen, want we hebben elkaar zo nodig". J.W.v.d.V. (Advertentie) VRAAG PROEFRIT BIJ: RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE - TELEFOON 38810 NIET DUURDER DAN EEN KLEINE WAGEN HOUTPLEIN, HAARLEM. Tel. 13850 CINEMA PALACE: „De vruchten zijn rijp", ontraden. FRANS HALS: „Aan de justitie ontkomen" 14 j., 2, 7, 9.15 uur, zo. 2. 4.30, 7, 9.15 u. LIDO: „Handel in minderjarigen", volw. 2, 7, 9.15 uur, -o. 2, 4.15. 7, 9.15 uur. LUXOR: „North to Alaska", 14 j., 2, 7, 9.15 uur, zo. 2 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: „Het begon in Napels", 18 J., 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: ..Geld, vrouwen en revol vers", 14 j., 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Maak het niet te bont", a.l.2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: za. en zo. 7, 9.15 u.: „Mijn man is bij de FBI", 14 J. Zo. 2, 4.15: „Wij zien ze rennen", a.l. Zaterdag 3 juni Concertgebouw, 8.15 uur: Concert KNTV. Zondag 4 juni Teylers Museum, 3 uur: Bespeling 31-toons- orgel door Evaristos Glassner en Anton de Beer. Zaterdag 3 juni Teylers Museum, 2.30 uur: Algemene le denvergadering en lezing van de Vereeni- ging „Haarlem". Pastoor van Arakerk, 3 uur: Consecratie door mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard. Zondag 4 Juni Gebouw HKB, 2 uur: Demonstratie door r.k. gymnastiekvereniging Virtus". Maandag 5 juni Parochiehuis Oud-Schoten, 8 uur: Inze gening van het gebouw. Cruquius Museum, Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 iz.jo 13.30—17 uur. Zo. van 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy. KI. Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 1012.30 en van 13.30-7 uur; zo. van 1417 uur. Het Huis van Looy, Kamperlaan: Ten toonstelling „Drie eeuwen prentkunst, keuze uit de verzameling van D. Harting. (t.m. 26 juni). Geopend dag. van 10—17 uur, zo. van 13—17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken) Geopend van 10—17 uur; zo. van 1317 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkd. beh. maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—17 u. Zon.- en feestdagen 1316 Uur. Kunstzaal „ln 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein, Expo sitie van tekeningen van Harry Prenen (t.m. 30 juni). Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: ere-tentoonstelling Oscar Mend- lik. (T.m. 25 juni). Geopend dag. van 10—17 u. Zo. van 14—17 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland. Vanaf 4 juni t.m. 2 juli expositie van schilderijen, tekeningen en plastieken van Josum Walstra. Dag. geopend van 9—17 uur en tijdens de concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 1820 u. In de St. Agatha-parochie in Zandvoort is gisteravond de nieuwe pastoor, A. H P. Cleophas, ingehaald. Op de foto ziet men hem in het midden (met onder scheiding). Links naast hem mgr. C. van Trigtdie de installatie-plechtigheid verrichtte. Advertentie HAARLEM, 3 juni Evenals elders in ons land, waar de Twentsche Bank een vestiging heeft, is het honderdjarig bestaan van de Bank ook in Haarlem met een grote receptie gevierd. In de Vleeshal, die met niet minder dan tach tig bloemstukken was opgesierd, nam de directeur van de Haarlemse Bank, mr. F. van Meerwijk, de gelukwensen in ontvangst. Zeer vele relaties gaven ter receptie acte de présence. Onder dege nen, die hun gelukwensen kwamen aan bieden, bevonden zich de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en wethouder J. A. Schippers. In Heemstede, waar de receptie werd gehouden in „Boekenroode", nam de heer A. H. A. Versteijnen als directeur de felicitaties in ontvangst. Onder meer waren aanwezig de burgemeester van Heemstede, mr. A. G, Ridder van Rappard, wethouder J. C. Corver, de korpschef van de Heemsteedse politie, hoofdinspecteur W. H. G. Hetterscheid, en kolonel J. J. V. Baron Taets van Amerongen, de territoriaal commandant van Noordholland. Advertentie HAARLEM, 3 juni Gisteravond heeft de geestelijk adviseur van de So ciale School, pater Pontianus, de diplo ma s uitgereikt aan de leerlingen die in ae afgelopen dagen met goed gevolg de examens hebben afgelegd. De directeur taToron HCi,0°1', drs- C *- Jansma, nam tevoren de gelegenheid te baat om te wqjzen op de moeilijke positie waarin de Sociale School van de KAB zich bevindt Dit vormingswerk is van het grootste, belang voor de leden van de organisa tie, maar in feite heelt men te kampen met een ernstig tekort aan belangstel ling en doorzettingsvermogen. Zozeer zelfs, dat het niet verantwoord is op de huidige voet door te gaan. Er zijn nog slechts zes leerlingen over, Drs. Jansma gaf volmondig toe, dat er bezwaren zijn en dat niet alles ideaal is. Maar het gaat niet aan om na een of twee jaar studie de school de rug toe te keren. De directeur zag een oplossing om de school in stand te houden. Men zou per week slechts één avond ehkele cursussen kunnen volgen, maar dan moe. ten er toch minstens twintig leerlingen zijn. Hij deed een dringend beroep op de leden van de K.A.B. om zich metter daad in te zetten voor het behoud van de school. Voor vele jongelui is het bezoe ken van de school moeilijk door hun vak studie. Voor de ouderen is het studeren over het algemeen moeilijk, maar de middengroepen zouden hiervoor toch de wilskracht op moeten kunnen brengen- De leerlingen M. v.d. Bos, C. de Loor en A. Warmerdam gingen over van het eerste naar het tweede cur susjaar. Het einddiploma werd behaald door P. Daemen, N. van Bakel. L. H. Winnubst en J. van der Veldt. De voorzitter van de KAB, de heer A. van der Veldt, sprak vervolgens een woord van gelukwens. H(j was van oor deel, dat er moed voor nodig is om door te bljjven gaan met deze school. Hij spoorde de aanwezigen aan om hun be langstelling te blijven tonen. De heer Jansma sprak daarna nog een woord van oprechte dank jegens de heer A. Kemper, die reeds vele jaren op voortref felijke wijze het secretariaat behartigt van de school. Na dit officiële gedeelte werd mét mu ziek en goocheltoeren een vrolijk pro gramma vertoond, dat de nodige ver pozing bracht. AMSTERDAM, 3 juni In het ver slag van de Centrale Suiker Mij deelt de directie mede, dat de ontwikkeling van de chemische tak van het bedrijf gunstig is. Het bedrijf heeft gunstige resultaten opgeleverd, de produktie be weegt zich in stijgende lijn. De investe ringen waren het afgelopen verslagjaar veel geringer. Een bedrag van 2,7 min is besteed voor diverse verbetering van de outillage in verschillende fabrieken. Verdere plannen tot uitbreiding, zoals die van de capaciteit van de bedrijven in Halfweg en Breda, zullen in het lopende boekjaar gereed komen. Om het bedrijf een zuiver zelfstandig Ne derlands karakter te laten houden werd besloten uitsluitend aandelen op naam uit te geven. In het lopende boekjaar ('60-'61) zijn meer bieten verwerkt dan ooit tevoren. Duidelijk bleek het belang van de ver groting van de capaciteit, zowel wat betreft de verwerking van suikerbieten als de produktie van droge pulp, alsook de opslag van suiker en pulp. De hoe veelheid suiker geproduceerd door de gezamenlijke industrie bedroeg 653.000 ton, dit is ongeveer 170.000 ton meer dan de consumptie. Een gedeelte van dit overschot is direct op de export markt verkocht. In totaal werden 4.990.000 ton suikerbieten in Nederland verwerkt met een gehalte van onge veer 15,6 pet. De campagne is goed verlopen, ondanks moeilijkheden bij de aanvoer. De afzet van natte en droge pulp gaf, gezien de grote produktie, aanleiding tot moeilijkheden. De revaluatie heeft geen direkt na deel voor de vennootschap 0P??A^ve£r aangezien alle valuta's, zoals altijd, ter stond zoveel mogelijk worden afgeaeKt. Voor de toekomst zal de revaluatie wel nadeel opleveren, omdat e<m niet onbelangrijke hoeveelheid 'n de export wordt geplaatst en ook de che mische produkten voo:reen goed deel geëxporteerd worden. In verband met het risico, verbonden aan de grotere capaciteit voor de verwerking van sui kerbieten en pulp heeft men de af schrijving met l mln verhoogd tot 4.813.288 (5.105.417) De interest werd voor een nadelig saldo van 1.121 096 (1.676.038) gedebiteerd, zodat een winst saldo resteert van 2.315.176 (2.039.382) bp een exploitatierekening van 8.243.362 (8.809.844). Een grote schare parochianen was in het kerkgebouw aanwezig, evenals ver schillende genodigden, o.w. burgemees ter mr. H. M. van Fenema, wethouder Tates, hoofden van gemeentelijke dien sten, vertegenwoordigers van de ker keraden van de Nederlands Hervorm de en de Gereformeerde gemeenten. Wegens ziekte van deken W. N. Zijl stra werd de installatie verricht door mgr. C. van Trigt, officiaal van het bisdom Haarlem. Deze wijdde vooraf en kele woorden van dank en waardering aan emeritus pastoor P. van Diepen, die na vijf en twintig jaar de parochie te hebben geleid, het moeilijke maar wijze besluit genomen had wegens het klimmen der jaren ontslag uit zijn bediening te vragen. Hem werden nog vele goede jaren toegewenst. Zich tot de nieuwe pastoor richten de, herinnerde mgr. Van Trigt eraan dat pastoor Cleophas en hij klasgeno ten geweest waren en gelijktijdig op het seminarie Warmond hadden gedoceerd. Pastoor Celophas o.a. in de gewijde welsprekendheid; een feit dat op zich zelf al een belofte voor de parochie van Zandvoort inhield. De naam van de nieuwe pastoor in verband brengend met de Emmaus-gangers, wees mgr. Van Trigt er op dat de pastoor bezield was van een heilig vuur, en door Chris- tus was gewijd en onderricht voor zijn arbeid in de parochie. Hij belichtte voorts de taak van de pastoor als leraar, her der, vriend en vader der parochianen. Mgr. Van Trigt drukte de parochia nen op het hart, volgzaam te zijn aan de pastoor. In deze tijd worden de le ken zich meer bewust van hun plaats 'n de kerk. Een verschijnsel, dat gro— inhoudt, mits men zich Tv,nti„t^an de leiding van de pastoor. Tenslotte vroeg mgr. Van Trigt het ge bed van de parochianen voor hun pas- Pastoor Cleophas beklom tenslotte nog zelf de kansel om een hartelijk dankwoord te spreken voor het hem be reide welkom in Zandvoort. Na afloop van de plechtigheid was er nog een ont vangst in het parochiehuis tijdens wel- ke o.m. ds. dr. C. de Ru zijn opwach ting kwam maken. (Advertentie) PHIUPS TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLE^ TeL 14609 llcaaf Deze reusachtige „hangar" staat iv de Amerikaanse staat Usel is opgetrokken uit 893 zeshoekige platen staal, an' binnen zijn soort ter wereld wordt genoemd. Het bouw buitenzijde. Door deze constructiewijze is de ruim frtfljc- de grootste in voetbalveld ar gelast en versterkt door een „web" van stalen buizen aan deuikt. Het gebouw is zo groot, dat een geheel vrij en behoeven er geen pilaren e.d. te worden gebroogte is 40 meter en de diameter is 125 meter,^agon>> kelijk een plaats in kan krijgen. De grootste hlinols. Het is een reparatiewerkplaats voor tam HAARLEM, 3 juni In de laatst® competitie-wedstrijd is Huyboom er 1® geslaagd weer clubkampioen te wor den. Van Emmerik deed nog alle P°" gingen om in puntenaantal gelijk n'et hem te komen en slaagde er na. veel strijd weliswaar in om te zegevieren, doch ook Huyboom bleef meester v het terrein, waardoor het kamp' schap hem niet meer koii ontgaan.^ Door de nederlaag van Pancras, leg de Hartendorp definitief beslag op Q® derde plaats. Ook in groep 2„ werden de laatste restantjes gespeeld. Van der Meer won zijn laatste partij, 'waardoor Holtkamp de twijfelachtige eer te beurt viel om zijn plaats in deze groep te moeten verdedigen. Ook Raaphorst be sloot het seizoen met een overwinning en kwam hierdoor op de vijfde plaats. Banken klom door zijn zege ook n°s enkele plaatsen. In groep 3 kreeg Goe- demans tegen de kampioen van deze groep geen kans. Intussen zijn de pro motie-wedstrijden begonnen. Ouddeken slaagde er in zijn eerste party te win nen, doch Bleekemolen nam in de twee de geducht revanche. Er moeten nd opnieuw twee partyen gespeeld worden. Van den Berg nam het zekere voor het onzekere en startte uitstekend door zijn eerste promotiewedstrijd te winnen. Een remise is voor hem nu voldoende om te promoveren. De uitslagen waren: v Emmerik- Hoogland 1-0, Pancras-Huyboom 0-1, v.d._Stoop jr.-v.d. Meer 0-1, v.d. Stoop sr.-Raaphorst 0-1, Banken-v.d. Stoop jr.-Goedemans 1-0. Promotie: Ouddeken-Bleekemolen 1-0, uieekemolen-Ouddeken 1-0, Holtkamp- .óÜ'li er? Ladderwedstrijden: Joos- ten-Huneker 1-0, Puts-Mossinkoff 1-0. friJnkamp-Banken 0-1, Raap-v.d. Berg I"0' Haverkort jr.-Baas 1-0, Haverkort sr.-Brohet 1-0, Reeuwyk-Hartendorp 0-1, Puts-Huneker 0-1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2