Vereniging ,,Haerlem VERZET tegen bestemming van —Spanjaardslaan tot verkeersweg Gemeenteraadslid: Er kan nog van alles aan gedaan worden IAXI13000 Pastoor Van Ars-kerk Parkwijk geconsacreerd Hildebrand-Ulo verovert drie wisselbekers Turndemonstratie van Virtus in de H.K.B.-saal «Mauritius" uit Volendam geeft gastuitvoering KAMERMUZIEKAVOND DOOR LEDEN VAN KNTV Zeer kalme stemming «Houtkapperij is hobby geworden" Orgelbespeling in Teylers Museum Leerlmgenuitvoenng van „Toonkunst" Fancy-fair bracht f 2100 op Mgr. Van Dodewaard: „De christen bouwt kerken, waar God en de gelovigen samen zijn" Kolendamp ver rast bewoners in hun slaap 40-jarig jubileum B. J. W. Imhoff MOEDER EN KIND IN HET WATER SCHOOT .KAMPIOENSCHAPPEN ATLETIEK K.A.J. St. Jan besloot winterprogram Rector J. Breedveld viert zilveren jubileum De beurs vandaag: MAANDAG 5 JUNI 1961 PAGINA 3 (Advertentie) 9t? "North 9.15 uur. Muziek Diversen J. L. T riniteitslyceum Duw van paard Wijkcomité Spaarndam Geen slachtoffers Waterstanden - - HAARLEM, 5 juni ^umVeett zalen van.het Teylers-museum neett lenf"dhfSldiaaflUkse algemeneleden- Va"kfnb!!stnl^Wdll^e in zijn'ope". ningswoord drie onderwerpen. Aller- eerlt stelde hu de leden gerust door mede te delen, dat men zeer spoedig zou beginnen paet de restauratie van het interieur in de Hoofdwacht, het aan de Grote Markt gelegen zetelge bouw van „Haerlem". Deze interieur- vermeuwmg zal de verschillende ver gaderingen en bijeenkomsten zeker ten komen. Vervolgens vertelde 5®' bestuur van de vereniging iu *mderen van alle Haarlemse Knddelbare scholen een tekenwedstrijd georganiseerd heeft. De bedoeling is, II dat zij een „vrije tekening van een oud plekje in Haarlem" maken en hun tekening voor zaterdag 17 juli inzen den. Een terzake bevoegde jury zal de tekeningen beoordelen en de prijswin naars bekendmaken. „Hoewel er cir culaires verspreid zijn, aldus verklaar de hij, en de verschillende sectoren en hoofden van scholen hun medewerking hebben toegezegd, schijnen de meeste scholieren toch niet voldoende van de tekenwedstrijd op de hoogte te zijn. Wfj zullen alsnog proberen aan deze wedstrijd de gewenste bekendheid te geven". Tenslotte sneed de heer Van Valken burg de reeds veel besproken en om streden Haarlemmerhout-Spanjaards- laan-kwestie" aan. „Het is vanzelfspre kend", zo zeide hij, „dat alles wat Haar lem betreft en enigszins van historische Waarde is, een vereniging als „Haerlem" zeer ter harte gaat. Wij betreuren het daarom zeer, dat de Hout die zo hele maal bij onze stad hoort door het vele, soms hartstochtelijke kappen van tegen woordig langzaam aan het verdwijnen is. Natuurlijk, wij weten dat vele bomen gekapt moeten worden en een gevaar Voor de algemene veiligheid vormen, maar hakt men er tegenwoordig niet al te lustig op los? Gezien de vele gezonde bomen, die troosteloos op de grond lig gen bomen, waarvan deskundigen be weren, dat zij nog jaren hadden meege- kund lijkt het er inderdaad op, dat de houthakkers zich té enthousiast van hun «vernielende" taak kwijten". Het doortrekken van de randweg via HAARLEM, 5 juni De organisten Evaristos Glassner en Anton de Beer bespeelden zondagmiddag in het Tey- ler-Museum respectievelijk het 12-toons- en 31-toons-org Evaristos Glassner vertolkte in de zogenaamde middentoonstemming or gelcomposities uit de 16e en 17e eeuw. Deze stemming wordt gekenmerkt door de zuivere terts, dit in tegenstelling tot de-terts op de piano, welke door de Selijkzwevende temperatuur niet ge- juist is. Hat de 16e eeuwse instru mentale muziek nog direct aansluit bij «m ypcale (a u-peUa) muziek uit die heHa„eek o.a. uit Canzona ,,la Marti- deze yan Heinrich Isaak, welke in beid ,ïtliddentoonstemmmg (je zuiver- benade^? de volle muzl?'5: ten zeerste ties van l Glassner speelde de figura- begrin o ze ..oude m®,®st? - j Tnet stijl- Daartfi1 grote levendigheid. Euler-trva besprak Anton de Beer de de7wH?geslachten, zo genoemd naar de Zwitser Leonhard Euler. Deze i8e eeuwse „wiskunstenaar" die door Kei zerin Catharina I uit Basel naar de Rus sische hoofdstad werd ontboden voor ex perimentele natuurkunde, heeft een sys- teem van negentoongeslachten bedacht. Beschouwden Pythagoras en Zarhno nog de kwint als uitgangspunt by de samenstelling ^sn m£a fladder, bjj gaat de zogenaamde harmoni sche zevende een rol spelen. Verschil- jTnevanmnruSten zoals Martin Dürsen, dft svfteem ™en A- Ridout hebbeIi, in ver, Aritoï? J^zikale studies geschre ven. Anton de Beer die zich in deze Sgewerkt voortreffelijk heeft Sorbilde6^«tende mu- behendig- fragmënten kreeg, was vj^dien" aar^ dat het begrip „vals" aien aara> held. De indruk, welke men van deze «at net begrip „vais voor onze oren langzamerhand dubieus begint te woi> A. Krt CloNn?MA PALACE: „De vruchten zijn rijp" PfiA» 14 ;S J^ALS: „Aan de justitie ontkomen" Lido- u en 9-15 u- Di- 2 en 8 uur. 2 n' Handel in minderjarigen", volw. LUknvn 9'15 uu^- to Alaska", 14 j., 2, 1, REMBRANDT: „Het begon In Napels", 18 J., Ro'yv t '15 uur- munters"1'"Het complot der valse studio 'J4 2-30. 7 en 9.15 uur. 7 en 9 15 ifut bet nlet te bont". a.l. 2.15, ^man"^ ™a' en di' 8-15 uur; ..The third Vo^nïg rHaartemsS^u2^[^^ti^l„t.lin®enUlt" Toneel Tone^ch^o^^"''"36 Eindexamen Maandag 5 juni ■Parochiehuis Oud-Schoten, 8 uur: Inze- ««mng van het gebouw. de huidige „kale" Spanjaardslaan en een gedeelte van de Spaarnelaan vond de heer Van Valkenburg helemaal uit den boze. De weldadige rust, welke een wandelaar in de Hout sinds de acht tiende eeuw al omgeeft, zal door het geraas van auto's en motoren volkomen verloren gaan. „Aan onze vereniging is de taak deze zaak in goede banen te leiden en onmiddellijke volvoering van dit plan met alle middelen tegen te gaan". Ook kon de heer Van Valkenburg zich niet verzoenen met het feit, dat men de eigenlijke reden van de hout-kapperij langs de Spanjaardslaan het vrij maken van ruimte voor verbreding van de weg en aan weerszijden een algehele aanplant van jong gewas niet vóór het kappen had bekendgemaakt. Vol gens de voorzitter was namelijk als enige reden ziekte en ouderdom der bomen opgegeven. Nadat door de secretaris en de pen ningmeester. de jaarverslagen over het jaar 1960 waren voorgelezen, had de ver kiezing plaats van twee bestuursleden wegens het periodiek aftreden van de heren mr. G. M. J. de Jongh en H. B. E. Warnaars. Beiden werden terstond her kozen. Tijdens de rondvraag, zei mr. Bet- tink, gemeenteraadslid, nog het een en ander over de Hout-en Spanjaardslaan- kwestie. Hij herinnerde bestuur en leden van „Haerlem" er aan, dat het plan: een gedeelte van de randweg over de Spanjaardslaan te laten lopen, nog steeds niet definitief is. „Vijf jaar ge leden heeft de gemeenteraad er na lang aarzelen inderdaad toe besloten, de aan leg van de randweg buiten de bebouwde kom doorgang te laten vinden; dit wil echter volstrekt niet zeggen, dat er niets meer aan te doen valt en dat men met de volvoering van dit gedeelte van het HAARLEM, 5 juni Op de traditio nele uitvoering van de leerlingen der eltementaire klassen van de Toonkunst muziekschool, is zaterdagmiddag in de Haarlemse stadsschouwburg weer bewe zen, dat het muziekonderwijs hier op de gelijke grondslagen1 berust. Naast de goede prestaties van vele pianisten wa ren het de verrichtingen van bespelers van blaasinstrumenten die bijzonder de aandacht trokken. Trombone, trompet, klarinet en fluit waren, in meermalen uitstekende uitvoeringen van bijzonder aardige muziek, op uitstekende wijze vertegenwoordigd. Ook de violisten lie ten aardig werk horen. Zo speelde onder leiding van Frits Althuizen het jeugdor kest zeer verdienstelijk een sonate van Dietrich Becker. Verder was er weer de altijd boeiende demonstratie van Alie Michielsen met haar klassen voor alge meen muzikale vorming. Het zou te ver voeren, tot in details in te gaan op het wel zeer uitgebreide pro gramma. De slotconclusie kan zonder meer luiden, dat de gehele uitvoering de Toonkunst muziekschool waardig was. StreekplanZuid-Kennemerland genoe gen moet nemen. Men heeft, de aanleg van een randweg door het Vogelenzang- se bos ook weten te verhinderen". Ten aanzien van het vele kappen in de Hout, zei mr. Bettink, dat louter oude en zieke bomen worden verwijderd en dat dit van nu af aan in een veel langzamer tempo zal geschieden. „Langs de Spanjaards laan zijn door de Dienst Hout en Plant soenen inderdaad gezonde bomen naar beneden gehaald. Men had daar echter zijn reden voor, want wanneer hier en daar een gezonde, volgroeide boom blijft staan, verhindert deze met zijn wijde vertakking een gunstige groei van de jonge aanplant; de jonge bomen zouden geen greintje zon ontvangen". Ook mr. J. A. ten Bokkel, die ter loops verklaarde pas 24 uur lid van de vereniging te zijn, vond het zeer droevig, dat in de lente, bomen in volle bloei, die in hun gebladerte tientallen vogelen nesten droegen, met harde hand neer gehaald werden. „Natuurlijk moet er ge dund worden en moeten zieke bomen weg maar waarom die overdreven „hout-kap-hobby"?" Na de pauze hield de heer J. H. van Borssum Buisman een zeer interessante lezing-met-lichtbeelden over de Teylers- Stichting. HAARLEM, 5 juni De balans van de fancy-fair welke donderdag onder auspiciën van de Apostolaats Gemeen schap op de cour van het Triniteitsly- ceum is gehouden, is thans opgemaakt. De netto opbrengst leverde het prachtige bedrag van 2100 op. Zoals men weet was het de bedoeling, middels de fancy-fair een bedrag bijeen te krijgen, waardoor het mogelijk was mgr. M. v. Diepen OESA, apostolisch prefect van Manokwari (Ned. Nw. Gui nea), een radioreceiver-transmittor en aggregaat ten geschenke te geven. Daartoe zou de fancy-fair een bedrag van f 2000 moeten opbrengen, dat aan het reeds aanwezige geld ontbrak. Mgr. v. Diepen krijgt zijn installatie, dank zij dë enorme belangstelling, die de fancy- fair heeft gekregen Vorig jaar bedroeg de bruto opbrengst 2100. De Aposto laats Gemeenschap heeft dus nu een be langrijk hoger bedrag binnengekregen. HAARLEM, 5 juni De heer B. J, W. Imhoff, beëdigd commies ten kanto re van de hypotheken en het kadaster te Haarlem vierde zaterdag het feit, dat hij veertig jaar geleden in 's Rijks dienst trad. De hypotheekbewaarder, de heer C. A. van Mensch sprak de jubi laris toe. Hij releveerde de vele ver diensten van de heer Imhoff. De heer P. H. Meijlis sprak namens de Algeme ne Bond van Ambtenaren. Tijdens een gezellig samenzijn wer den de heer Imhoff vele geschenken overhandigd. Diverse notarissen en ver tegenwoordigers van zelfstandige be roepen en van officiële instanties gaven blijk van waardering voor het werk van de jubilarissen door hun tegenwoordig heid en hun geschenken. De receptie had een geanimeerd verloop. HAARLEM, 5 juni Zaterdag heeft T 'ssch°P van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, de pastoor an Ars-kerk in Parkwijk, plechtig ge consacreerd. Eind vorig jaar was de kerk reeds ingezegend, omdat wegens ziekte van de bisschop de consecratie nog niet kon geschieden. Het is een indrukwekkende en langdurige plech tigheid geworden, een rite, rijk aan symbolen, waarbij de nieuwe kerk werd gezalfd en gezegend. De bisschop werd geassisteerd door de Hageveldse leraar J. Deroy en prof. B. Hemelsoet van het Theologicum te Warmond. Na de consecratie celebreerde de bisschop een H. Mis, waaronder hij een toespraak hield en de pastoor en parochie gelukwenste met de nieuwe kerk. Het stemt gelukkig, aldus de bis schop, een huis voor God te mogen bouwen. Geen volk is ooit zjjn God zo nabij geweest als het Volk Gods, en al tijd en overal hebben mensen huizen voor hun God gebouwd. Maar dat wa ren huizen, aldus vervolgde mgr. Van Dodewaard, die enkel en uitsluitend voor Hem bedoeld waren. De christen bouwt echter kerken, waar God en het gelovige volk samenzijn. Het kerkgebouw zelf gebruikte de bis schop als een symbool van de eenheid van Kerk en gelovigen. De bouw is na melijk een constructie, waarvan de on derdelen samen één geheel vormen. Tot besluit van zijn toespraak riep de bis schop de H. Pastoor van Ars aan om kerk en parochie van Parkwijk te be schermen. Na afloop recipieerde het kerkbestuur in de pastorie. INBRAAK Uit een gebouwtje van HBC aan de Cruquiusweg te Heemstede zijn in de nacht van zaterdag op zondag een pick-up en enkele grammofoonplaten gestolen. HEEMSTEDE, 5 juni Een paard heeft gistermiddag de 25-jarige me vrouw M.K.-L. en haar tweejarig doch tertje in het water van de Ringvaart geduwd. De moeder heeft eerst haar kind op het droge gebracht en werd la ter door vissers op de kant geholpen. Mevrouw K. liep met haar dochtertje langs de vaart te wandelen, toen een paard van het woonwagenkamp plotse ling naar het kind beet en daarna moe der en kind in het water duwde. Het paard stond vastgebonden aan een twaalf meter lange ketting. HAARLEM, 2 juni Het pas geïn stalleerde wijkcomité Spaarndam houdt vrijdag 9 juni een openbare vergade ring in het Jeugdhuis aan de IJdjjk. De bijeenkomst begint om acht uur. HAARLEM, 5 juni Gistermiddag demonstreerde de r.-k. gymnastiekver eniging „Virtus onder leiding van me juffrouw Maste in de zaal van de Haarlemse Kegelbond. Om een gemis aan de hogere turnstof te voorkomen was de r.-k. gymnastiekvereniging „Mauritius" uit Volendam uitgenodigd met enige dames en heren van keur- turnklasse te demonstreren. Hoewel de toptumers Tol, Bos en Buis op dezelf de dag het Haarlemse bisdom tegen dat van Roermond moesten verdedi gen, kwamen de Volendammers toch nog met een aantrekkelijke vertegen woordiging. De heer Zwarthoek was het best op dreef aan de brug. Zqn echtgenote toonde haar klasse door een goede oefening aan de ringen, welke besloten werd met een perfecte gestrek te salto. Aan brug-ongelfjk moest zjj echter haar meerdere erkennen in twee jeugdige clubgenotes. Aan het begin van de middag schet ste voorzitter Jac. Overtoom summier de moeilijkheden die de vereniging juist was te boven gekomen. Hjj hoop te deze middag het bewijs te kunnen leveren dat de weg omhoog wederom ingeslagen was. Het werd inderdaad een over het algemeen goed gediscipli neerde uitvoering waarbij de oefenstof precies afgestemd was op ieders ver mogen. De kleuters, onder leiding van mej. Dejjsen, beten de spits af met onge dwongen reacties op een verhaaltje, waarin wel wat meer bewegingseie- De r.-k. Gymnastiekverenigng „Virtus" gaf gistermiddag een turndemonstratie. Honderd turnsters, van zeer jong tot „oud", lieten hun kunnen zien. Op de foto demonstreren de zeer jongen. menten vermeden hadden kunnen wor den. De kleine meisjes brachten een ritmische oefening die met de zwaai ende gekleurde linten tot een contrast rijk effect was opgebouwd. De ritmi sche oefening van de dames, licht van samenstelling, werd behoorlijk uitge voerd. De groep gehuwde dames met een eveneens ritmische oefening deden het echter beter. Het zwaaien aan de ringen blijkt toch altijd nog een geliefd toestel voor turn sters en kijkers te zjjn. De leidster, mej. Maste, gaf haar leerlingen een zeer goed voorbeeld met een goed „lo pende" oefening, waarin onder andere een dubbele-val-voor was opgenomen. Aan lage brug werd met uitzonde ring van mevr. Kruiver-v. d. Woerd niet zo goed getoond als aan de ringen. Bij brug-ongelijk hadden de meisjes het nadeel dat enige keurtumsters van de r.-k. Amsterdamse Turnbond het pu bliek tot een onzuivere beoordeling dwong. Virtus sloot de middag af met een ritmische oefening, waarbij traagheid invloed op het verloop van de oefening had zodat het overigens wel geslaagde sluitstuk veel afbreuk werd gedaan. HAARLEM, 3 juni Meer dan 300 jongens en meisjes hadden ingeschreven voor de atletiekkampioenschappen van Haarlem voor scholieren, die zaterdag middag door de Haarlemse commissie voor schoolatletiek op het terrein aan de Kleverlaan werden georganiseerd. Velen van hen hadden op het punt van tech niek nog veel te leren, maar, waar de techniek te kort schoot, maakte het hart verwarmende enthousiasme de wedstrij den toch het aanzien waard. Zoals te verwachten was gingen de meeste prijzen naar jongens en meisjes, die lid van een atletiekvereniging zijn en daardoor beter getraind waren. Een uitzondering hierop vormde ech ter het nummer hoogspringen, dat zowel bij de jongens-A, als bij de jongens-B door een „out-sider" werd gewonnen. Bij de jongens-A was dit G. v. Rhijn (Jac. P. Thijsse), die dank zij een opmerkelijk grote springkracht over de 1.65 m wist te komen en bij de jongens-B E. Ver sluis (Marnix lyc.), die tot dezelfde hoogte kwam, en gezien zijn leeftijd en gebrekkige springtechniek over nog meer aanleg voor dit nummer moet be schikken. De 600 meter was een makke lijke prooi voor Adrie Schaper (Trini- teits Lyc.) met Jim Thuis (Marnix) op de tweede plaats. De vreugde over hun schitterende tijden (resp. 1.24.9 en 1.25.8) werd echter snel getemperd toen bleek, dat de baan 20 meter te kort was. G. Moolenaar (A. H. Gerhardschool) won het speerwerpen met een goede worp van 44.75 m. Bij de meisjes trok vooral het lopen van E. de Kiewiet (Christelijk Lyc.) de aandacht. Zij won de 80 m voor A-meis- HAARLEM, 5 juni De afdeling St.- Jan van de K.A.J. heeft gisteren haar winterprogramma afgesloten met een wetgevende vergadering voor het sei zoen 1961-1962. Tevoren had men de H. Mis bijgewoond ter intentie van de werkende jeugd over de hele wereld, waarna men gezamenlijk ontbeet. Ter opening van de wetgevende vergadering wees voorzitter Charles Godde erop, dat men de K.A.J. teveel ziet als een ge zelligheidsvereniging zonder meer, als gevolg van de vele dans- en feest avonden. Door de K.A.J., meende hij, moeten de jongeren leren openstaan voor de wereld rondom. Een grote taak is daarom in de atdeling weggelegd voor de zogeheten Pionlersgroepen. De geestelijk adviseur, kapelaan H. J. Kemper, sloot hierop in zijn toespraak aan. In de K.A.J. moet men leren om in Christus' geest te handelen. Na liet jaarverslag van secretaris Wim Luiten en dat van penningmeester Cor Lippes, volgden de bestuursverkiezingen. Het voorlopig bestuur werd door de leden in zjjn functie bevestigd. Charles Godde is dus voorzitter, Wim Luiten secretaris en Cor Lippes penningmeester. Na enig heen en weer gepraat over het komende seizoen, werd de vergadering besloten. BRAND IN AUTO Op de Heren weg te Heemstede is gisteravond een personenauto in brand geraakt. Het vuur werd met behulp van een schuimblus- apparaat uit een juist passerende NZH- bus geblust. jes in llfsec. Ook de afstand van 11.26 m, waarmee Marjan den Ouden het kogel stoten won mag met ere genoemd wor den. In tegenstelling met andere jaren, had men gemeend om dit maal ook een klas sement per school op te maken. De aan voerders van de winnende scholen in de verschillende leeftijdsgroepen mochten uit handen van de heer Holleboom een fraaie beker in ontvangst nemen. Bij de jongens-A viel deze eer te beurt aan het Christelijk Lyc., dat een half punt meer verzameld had dan het Triniteitslyc. Bij de jongens-B moest het Christelijk Lvc. echter op zijn beurt het hoofd buigen voor het Marnix Lyc., dat met 70;i pnt. de HAV-Haarlem-beker veroverde. Het Christelijk Lyc. behaalde hier 68 pnt., het Triniteitslyc. 47)4 pnt. Bij de jongens-C was weer een HAV-Haarlem-beker te verdienen en deze ging naar de Hilde- brand-ULO 156)4 pnt.). Tweede werd het Mendelcollege met 51)4 pnt., derde het Christelijk Lyc. met 38)4 pnt. De Coca Cola-coup voor de winnende school bij de meisjes-A ging naar de Hil- debrand-ULO en dezelfde school nam ook de Atmodes-wisselzuil mee naar huis, die bij de meisjes-B beschikbaar was gesteld. Enkele individuele uitslagen waren: Jongens-A: Kogelst I. E. de Roode (L. Coster) 13.37 m; 2. H. Koenders (Trin. Lyc.) 13.18 m. 80 m: I. A. de Vries (Men del) 9.9 sec.; 2. A. v. d. Voort (Trin. Lyc.) 10 sec. Jongens-B: Verspr. H. v. d. Voord (Marnix) 5.77 m: 80 m: H. v.d. Voord (Marnix) 10.1 sec. Kogelst. 1. A. Keizer (Chr. lyc.) 12.84 m. Jongens-C: 60 m: 1. B. Arnoldi (Hil- debr.) 8.3 sec. Verspr.: 1. H. v. Goor (Coornhert) 5.19 m; 2. N. Schoof (Men del) 4.78 m.; kogelst. 1. B. Arnoldi (Hil- debr.) 12.12 m. Meisjes-A: 80 m: 1. A. Pennarts (Pr. Irene) 11.5 sec.; verspr.: A. Plugboer (Hildebr.) 4.33 m.; hoogspr.: 1. A. Tel- kamp (Chr. lyc.) 1.35 m.; speerw.: 1. E. Vermaas (Marnix) 23.63 m. Meisjes-B: verspr.: 1. M. v. Rheenen (Hildebr.) 4.96 m.; kogelst.: 1. M. v. Rheenen (Hildebr.) 9.01 m. HEEMSTEDE, 5 juni Do 48-jarige mevrouw C. van R.-H. en haar 19-jarige dochter zjjn zondagnacht ternauwernood aan de dood ontsnapt. In hun huis aan de Utrechtlaan ontwikkelde zich een .grote hoeveelheid kolendamp, die nood lottig had kunnen zijn voor de slapende bewoners. Een in allerijl gewaarschuw de dokter liet mevrouw Van R. en haar dochter naar het ziekenhuis overbren gen, waar hun zuurstof werd toegediend. HALFWEG, 5 juni Rector J. Breed veld van het St. Annagesticht te Half weg viert morgen zijn zilveren pries terfeest. De jubilaris is in 1910 geboren, in 1936 priester gewijd en in i960 be noemd in zijn huidige functie. Verschil lende jaren is hij kapelaan geweest in de parochie van St. Jan aan de Am sterdamstraat te Haarlem, waarna hij belast werd met de voorbereiding van de stichting van een nieuwe parochie in Parkwijk, waarvan de kerk juist gis teren is geconsacreerd. Toen de eerste voorbereidingen waren getroffen, werd bouwpastoor Breedi eld benoemd tot rector te Halfweg. Vanavond om zes uur wordt hij feeste lijk ingehaald in het St. Annagesticht, vyaarvan hij agens is tijdens een plech tig lof dat de feestelijkheden zal inlui den. Morgen om negen uur draagt de rector de plechtige H. Mis op, waarbjj hp geassisteerd zal worden door zjjn vroegere pastoor H. W. v. Schie uit Haarlem en zijn ex-collega's. Belang stellenden, onder wie zeker zijn oud parochianen uit de St. Janparochie en Parkwijk, hebben 's avonds van zes tot half acht gelegenheid de jubilaris te complimenteren. IJMUIDEN Maandag 5 juni Hoog water: 8.17 u. en 2053 u. Laag water: 3.47 u. en 16.14 u. Laatste kwartier: 22.19 u. Dinsdag 6 juni Hoog water: 9.26 u. en 22.04 u. Laag water: 4.43 u. en 17.19 u. milium ii mi mi in minimi ii immuun mi in immuun nil}. AMSTERDAM, 5 juni. De nieuwe beursweek zette in onder uitermate kalme omstandigheden. Er was voor de markt geen aanleiding om tot gro tere activiteit over te gaan. De met grote spanning verwachte besprekin gen op internationaal niveau hebben weliswaar enige voldoening gebracht maar toch niet die sprekende resulta ten waarop in sommige kringen wel licht was gehoopt Voor de effecten beurs althans leverden de besprekin gen in Wenen geen enkel stimulerend effect op. De handel ontwikkelde zich dan ook bijzonder rustig al bleef de ondertroon opmerkelijk vast .Zo waren vrijwel alle internationale fondsen we derom hoger genoteerd. Vooral de ont wikkeling van Philips trok de aandacht. Het electronenfonds, dat vrijdag de markt had verlaten op 1080, opende nu op ca. 10S5. Ook AKU was iets beter. Unilever zette hoog in op 849 maar viel terug tot 844. Kon. Olie goed prijshou dend op f 126. In de hoek van Hoog ovens was weinig te beleven maar on danks was de koers 10 pnt. hoger. In de overige afdelingen was de affaire minimaal en nam men een afwachtende houding aan. Vanochtend heeft het me taalbedrijf Rademaker aangekondigd dat op 14 juni de inschrijving zal open staan op f 750.000 nieuwe aandelen a pari in de verhouding van 1 op 3. De claimhandel begint op 7 juni. Indola heeft een min of meer waarschuwende mededeling uitgegeven in verband met de scherpe koersstijging van'de laatste dagen. Het bestuur wijst erop dat de winstmarges dit jaar de invloed zullen ondergaan van de revaluatie van de gulden en van de stijgende kosten. □enlnp 5/6 4% Ned. 1960 1 103 te 414 Ned 1959 102 4V4 Ned. 1961 102 Staffel 1947 95^ 95 te B.N.G. Won.bouwl 6 llOte Ned. Handel Mij Cert 329 Amsterdam Rubber 115V4 114% H.V.A. 133 te A.K.U. 472% id. Stocks 233 r Berkel Patent 369 Calvé-Delft Cert 865 Deli Mij. 159 Fokker 340 Ford 795 v. Gelder 415 Hoogovens 1128 1138 Müller Co. 5741 Ned. Kabel 688 Philips Gem.bez 10803 1093% Unilever 8431'. 847 Wilton-Fyennooro 2911 Billiton 2e Dordtsche Petr. 587 ld st. (f50 n.k.) 295 Kon. Petroleum 50 125. 126 ld. stocks 12.57 Holl. Amerika Lijn 165 te 163)4 Java Ch P.L. K.L.M. 90.5 Kon. Ned Stoomb. Mij 2061 204)4 K.P.M. Ned. Stoomv Mij. 197 v. Nievelt 161 161 v. Ommeren 348 1 Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie 166 te 166 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '5* Amsterdam '56 84% 2Amsterdam '56 J 95% 2te A'dam '56 III 95 te 2te Amsterdam '59 98 te 2te R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. 128 HAARLEM, 5 juni De gang naar de tuinzaal was zaterdagavond van plezie rige aard. Eindelijk werd er in Haarlem weer eens een kamermuziekavond gege ven. Het was de Koninklijke Nederland se Toonkunstenaars Verenging, die dit concert had georganiseerd. Het strijk kwartet in F grote terts van Haydn werd door vier leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, Jan Hesmerg. Herman Goslinga, Adriaan van 't Wout en Hendrika Hoekstra, op boeiende wijze vertolkt. Ofschoon niet alles geheel klanktechnisch was uitgebalanceerd, werd de sfeer soms heel goed getypeerd. Vooral het andante grazioso bezat voor name muzikale kwaliteiten. Technisch voldeden de snelle hoekdelen het minst. Misschien zal het kwartet nog meer op elkaar ingespeeld moeten zijn. Een ver rassing vormde het optreden van het echtpaar Van der Glas in de Sonate voor viool en piano in Bes grote terts K.V. 454 van Mozart. De prachtige toonvorming, de intense muzikaliteit en vooral het zuivere stijlinzicht van beide concertge vers maakten het luisteren naar deze verfijnde muziek tot een waar genot. Tenslotte werd het Octet van Schubert voor strijkkwintet, klarinet, fagot en hoorn gespeeld. De contrabassist Wim Koster, Ger de Boer, klarinet, Stef Klein, fagot, en Itman Soeteman, hoorn, com pleteerden het strijkkwartet van Hes merg en de zijnen. De onderhoudende, speelse muziek van de romanticus Schu bert kon ongestoord op de luisteraar in werken. Hulde aan de uitvoerenden, die het enthousiasme en de musiceerïust hebben opgebracht om de aanwezigen te confronteren met muziek van de mooiste soort. Ook hulde aan de Haarlemse K.N.T.V. Er bestond goede belangstelling voor dit concert. J. L.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3