Twee nieuwe Austin-sportwagens Overal R A Voldoende gas voor moord op acht miljoen mensen Gruwelijke verhalen over slachting in de kampen GETUIGEN LIEVER NIET NAAR ISRAEL Hoge Autoriteit van KSG contra jhr. Van der Goes voor uw ogen voor uw lippen voor uw huid *ga naar de drogist Vader hield leerplichtig dochtertje van school PËR~AUTO OP REIS NAAR BUITENLAND de „L RIJST BESTELLING VAN EICHMANNS BUREAU Denk om de regels Geen auto's in Moskou ™Kt oSEef b °?r Steeds meer rijexamens EL_J HAM UIEN (SÊÊÊm JSP* CONIMEX NASI GORENG KANT EN KRUIDEN Paus voorgelicht over het proces Lid Europees Parlement zou heer Spierenburg hebben beschuldigd Wereldnieuws Pl oefproces voor Zwolse rechtbank Na zevende klas te hebben voltooid moest zij terug naar de zesde DAALDEROP BOILER pp WOENSDAG 7 JUNI 1961 i - m&;.: L- kilotCti' sneIheld ALS STRAF Gele kleur 99 trnjm® mm* Q RIJBEWIJS heel blik: f2.10 half blik: f 1.10 Veertien eilandjes in Loosdrechtse plassen Nieuw hoofdstuk in schrootaffaire Gezagsorgaan zal niet voor speciale werk groep verschijnen ga zéker eens per week Modevakcursus niet als school erkend Limburg wil nog steeds Atlieneum in Maastricht Onder papierrollen bedolven Overal in huis heet water met een ««feSK Dit zijn de twee nieuwste sport-creati es van Austin: de Austin Healey 3000 en (rechts) de Sprite. De Sprite Mark U heeft een nieuwe carrosserie, die sterk afwijkt uan die van de eerste Sprite. De uitstekende koplampen zijn verdwenen, de wagen is breder en de achterzijde heeft met lage vinnen een geheel ander aanzien gekregen. Verschillende carrosserie-onderdelen zijn van aluminium. Twee carburateurs, een vergrote inlaatklep en een hogere compressieverhouding zijn er de oorzaak van, dat de wagen thans een maximumsnelheid van 140 a 145 kilometer per uur kan halen. Iiiiiiiniiiimiiminimin minimum Ook in de Russische hoofdstad begint het verkeersprobleem nij pend te worden. Daar om is besloten een aantal woonwijken voor alle ver keer af te grendelen, het aantal personenauto's, dat de stad binnen mag, te be perken tot een half milioen en voorts rond de stad ring wegen en honderd tunnels en viaducten aan te leg gen. Het openbaar vervoer zal voor tachtig procent met elektrische transportmidde len zoals monorail-wa pens u-orden verzorgd. Tntussen wil het in Rusland niet zo9 erg vlotten met de produktie van de Zaprozjet, die het vorig jaar als „de beste kleine auto ter wereld" werd geïntroduceerd. Vol gens het Russische blad „Economie Gazette" is er een stagnatie opgetreden, nadat er belangrijke fouten zouden zijn ontdekt, in het koelsysteem van de wagen. Aanvankelijk zouden dit jaar 15.000 auto's worden vervaardigd: thans staat wel vast, dat men dit aantal be slist niet zal halen. immimmmmmmmmmmmmmmmmi En denk er om in de bergen(ook in zo'n sterke Mercedes-Benz 220 SE). Yoor de Nederlandse r- -- automobilist, die in de komende vakantie maanden naar het bui- j. tenland gaat, is het noodza kelijk kennis te nemen van de vaak afwijkende ver- keersvoorschriften, welke duiten onze grenzen gelden. Wie BELGIë doorkruist, dient er zo rekening mee te houden, dat op zaterda gen, zondagen en feestdagen op de wegen met uitzon dering van de grote autowe gen Brussel-Ostende en Brussel-Melsbroek van 17 Uur tót 1 uur 's nachts een maximumsnelheid geldt van 80 km. per uur. Het bord „inhalen verboden" geldt slechts over een afstand van 100 meter. In LUXEMBURG dient binnen de bebouwde kom maximaal 60 kilometer per uur te worden gereden, doch buiten de bebouwde kom is de snelheid vrij. (Mits er na tuurlijk geen borden staan). Waar een gele streep is ge trokken langs de wegrand, is het verboden te parkeren. Wie naar WEST-DUITS- LAND gaat, moet zich reali seren, dat het verkeer op een verkeersplein, dat is aan geduid met een rond pijlen bord, voorrang heeft. Een regel, waarmee wij Neder landers vaak moeite hebben. De max. snelheid binnen de bebouwde kom bedraagt 50 kilometer per uur. Parkeren °P de Autobahnen is alleen toegestaan waar officiële Parkeerplaatsen staan aan gegeven. In de steden kan n=ei? kennismaken met de {jgkeermeters: vergeet niet kosten te voldoen, alle ANKRIJK geldt op tussen indagen en zondagen ber 5 juni en 15 septem- Een Dauphine aan een romantische haven. een en op alle feestdagen van 90 iï'eter ner uur tussen 7 en 18 u, £6 in ana Denk in Parijs en „zone hi e steden om de Werkrt= Ue": u mag daar op uur maf„n- .tussen 9 ,en 19 Am een uur parkeren. ITatl^.mobilisten, die naar terl gaan, dienen te we- het' inï geluidssignalen bij bouwrf Jen buiten de be- Binnen6 n omu verplicht zijn. men m= bebouwde kom- per uurS woXimaal 50 £m' Buiten wprden gereden. men bestaat uwde kom" Ditzelfde gf» ^Perking. pertment verboden In ZWITSERLAND heeft snelverkeer geen voorrang boven langzaam verkeer en dienen personenauto's bin- aan „stijgend verkeer" als regel voorrang wordt ver leend. Het afdalen met uit geschakelde motor is beslist verboden. Als raadgeving moge derhalve gelden: in dien U naar het buitenland gaat, informeer dan bij de Toeristenbonden naar de verkeersregels van het be trokken land. De A.N.W.B. heeft een uitstekend boekje samengesteld, waarin alle afwijkende regels te vinden zijn Beslist niet in alle ge vallen zijn de buitenlandse politieagenten geneigd, u na een overtreding zonder boe te te laten vertrekken. Naar mate het toeristische verkeer in de verschillende landen drukker wordt, verliest U ginds het aureool van „ae onwetende buitenlander en behandelt men U als een „volwaardige" weggebruiker, die geacht wordt alle ver keersregels te kennen. iiiiiiiiiimiiiiitimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii hen de bebouwde kom max. ;e „.Let in het buitenland spe- fin i c rr den per Uur te ry- *»al op de witte, doorlopen- vL Jeep over het midden worrfl® weg: d,eze mag niet orden overschreden, noch E de. wielen worden aan valt De Politie let hier ,®k zeer streng op. Ben h n£g nooit m de her reken- gereden, dient er rekening mee te houden dat eeds vaker is de vraag gesteld: zou het niet nuttig zijn verkeers- overtreders te ver plichten een bepaalde tijd te rijden met een „herken ningsteken". De Ameri kaanse Staat Pennsylvanië heeft i a::- de spits afge beten. Verkeerszondaars worden daar verplicht, de voorwielen van hun auto geel te laten verven, opdat iedereen kan zien dat de automobilist over de schreef is gegaan. Het is niet be kend h r het vonnis luidt, wanneer de auto „van na ture" al geel is Elke maand doen ten minste veertigduizend Nederlanders rij-exa- men. Elke maand wor den er tenminste vier en twintigduizend afgewezen. Een grote aanvoer dus, maar van slechte kwaliteit. Over de oorzaak daarvan is de vorige week weer eens een boekje opengedaan tij dens het congres van de sectie Autorijscholen van de FNOP. De autorijschoolhou ders beklagen zich erover, dat er nog steeds geen ves- tigingsbesluit autorijschool- bedrijven bestaat en dat hun beroep derhalve „vogelvrij is. En dat heeft tot gevolg, aldus deze rijschoolhouders, dat een derde van alle Ne derlandse rüinstructeurs niet in staat mag worden geacht verantwoord onderricht te geven. De kandidaat wordt zonder voldoende opleiding aan het examen blootge steld. met alle onprettige gevolgen van dien. Beperken wij ons hier tot die gevolgen, dan blijkt uit de cijfers, dat in 1959 nog 39,3 procent van de kandi daten voor de eerste maal slaagde. In 1960 liep dit per centage terug tot 36 en men mag aannemen dat dit jaar dit cijfer niet hoger ligt- En dit, terwijl de aanvoer sterk stijgt, In de eerste vijf maan den van dit jaar werden reeds 29.000 aanvragen voor een rijexamen méér ontvan gen dan in dezelfde periode van 1960, dat overigens ook een topjaar was. De heer Westerlaken, di recteur van het Centraal Bureau voor Afgifte van Rij vaardigheidsbewijzen, krijgt over het hoge afkeurings percentage vaak felle v er- wijten te horen. „Maar ik oen geen John Buil", zo riep hij de vorige weck uit en stelde vast dat de oorzaak van de verwijten bij de rijopleiding ligt. „Als je ziet, wie er Veertigduizend kandidaten per maand Het begeerde document allemaal onderricht geven, lopen je de rillingen langs de rug Over enkele andere aspeo- ten van de rijexamens gaf hij ons de volgende antwoorden: Vraag: Beschikt U over voldoende mensen om de examens af te nemen? Antwoord: Wij beschik ken momenteel over 273 per sonen in de buitendienst die rijexamens afnemen. Hiervan werken 64 personen in vaste dienst en 209 in nevenfunc tie. Vorig jaar waren er 149 nevenfunctionarissen en 49 adviseurs in vaste dienst. Hieruit blijkt, dat de Stich ting C.B.S., ondanks dat er streng geselecteerd wordt en de kandidaten aan hoge eisen moeten voldoen, er in slaagt het korps examinato ren zodanig op peil te hou den, dat met voorkoming van lange wachttijden de examens kunnen worden af genomen. In 1961 zullen er in totaal nog een tiental nevenfunctionarissen en vijf tien adviseurs in vaste dienst kunnen worden aangesteld. Vraag: Bent U van me ning, dat de rijexamens in de toekomst nog verzwaard zullen moeten worden? Antwoord: Door verlen ging van de tijdsduur van hel rijexamen is het examen vorig jaar nog verzwaard. Met de toeneming van het verkeer wordt ook het rij examen telkens zwaarder. Antwoord: Die leeftijds grens lijkt mjj momenteel juister dan ooit tevoren. De kandidaten van deze leeftijd komen voorzover zij althans rijexamen doen voor de categorie BE voor het groot ste gedeelte uit gezinnen, welke in het bezit zijn van een auto. Een zeer groot percentage van deze kandi daten slaagt voor de eerste keer. In 1954 noteerden wij van deze leeftijd 16.733 man nelijke en 1.292 vrouwelijke kandidaten. In 1960 waren deze aantallen respectieve lijk 36.502 en 7.120. Vraag: Wat denkt U van de stelling, dat mensen bo ven de 65 een zwaaroer ex amen dienen af te leggen? Antwoord: Als het hui- r^examen voor jeugdige P"so?e" reeds zwaar ge- noeg is, is het dat zeker voor mensen boven de 65. Vraag: Bent U voorstan der van een verplicht rii- examen na het bereiken van de 65-jarige leeftyd, een examen, dat bijvoorbeeld na vijf jaar weer herhaald zou moeten worden? Antwoord: Neen. Voor de door U bedoelde categorie is speciaal een goede licha melijke en geestelijke condi tie van belang. Voor de daarvoor in aanmerking ko mende boven de 65-jarigen zou wettelijk de mogelijkheid aanwezig moeten zijn een rijbewijs af te geven met een kortere geldigheidsduur dan vijf jaar, bijvoorbeeld een jaar, opdat de mogelijk heid aanwezig is de betrok kenen jaarlijks een herkeu ring te doen ondergaan". Grote, gave, glanxende korrel» van de allerbeste aoort droog- kokende rikt. Echte Gelderse ham, door onxe vakman zorgvuldig geselec teerd. I in de koop i (Advertentie) Prachtige, harde, 1« kwaliteit uien. *rd. Een kwaliteit die alleen t de allerbeste slagerijen te ék -I- Zes speciale kruidensoorten. in de juiste onderlinge verhouding, zorgen voor de bijzonder fijne smaak. IkV* ik M Stuur briefkaart met 36 ct. aan postzegels aan Conimex, Baarn voor mooi RECEPTENBOEKJE. audiëntie bü de paus de Heiiige Vader op de hoogte gesteld van het verloop van het proces-Eichmann in Jeruzalem. JERUZALEM, 7 juni, (Reuter, UPI) In het proces tegen Adolf Eichmann hebben gisteren verschei dene getuigen verklaringen afgelegd over de wijze, waarop in de vernie tigingskampen de Joden hun iot te gemoet gingen. Het belangrijkste was een schriftelijke verklaring van de SS-officier Kurt Gerstein, waaruit bleek dat Eichmanns afdeling van het Reichssicherheitshauptamt, aan de Kurfürstenstrasse 115 te Berlijn, 2275 kilo „Zyklon B" had besteld, een hoeveelheid cyaankalikristallen die voldoende was om acht miljoen men sen te doden. Ljjdens het vooronderzoek heeft Eichmann ontkend, dat hij opdracht heeft gegeven voor de aanschaf van h i«Kas' "AIs Himmler het had ont dekt, zou er voor mij wat gezwaaid hebben. H(j zou me naar de hel hebben gestuurd", zei Eichmann tijdens een van de verhoren. In het kamp Belsec werd het gas door dieselpompen in de gaskamers gepompt. Gerstein had hierover o.a. meegedeeld, dat men na de vergas- sing dikwyls hele gezinnen, waarvan i8 J6 n ebtaar de hand gegeven hadden, m de gaskamers aantrof. Deze lyken moesten met geweld van elkaar worden losgemaakt. De lijken werden in een open graf gegooid. Nadat de gaskamers twee of drie dagen gewerkt hadden, kwam de stapel lijken doorgaans twee meter boven de rand van de kuil uit. Gerstein werd door de inlichtingen diensten van het Engelse en Ameri kaanse leger kort na de oorlog ver hoord. Voordat hjj berecht kon worden verhing hü zich in de gevangenis. Eliahu Rosenberg, die het kamp Rechter Musmanno, die in het pro ces-Eichmann getuige is geweest, zei naderhand dat hij er de paus op had gewezen, hoezeer de katholieke kerk heeft bijgedragen aan de verlichting van het lot der Joden, door haar Treblinka heeft overleefd, vertelde dat kloosters, kerken en instituten voor de een vast commando van 200 Joden tot vervolgden open te stellen. De audien taak had de gaskamers leeg te ruimen Ook de verbranding van de lijken was een taak van deze groep. Éénmaal werden in 45 minuten 10.000 Joden vergast. De SS gooide de deuren van de gaskamers altijd open met de woor den: „Deuren open, iedereen slaapt". Dikwijls werden in de gaskamers kin deren aangetroffen die nog leefden. De SS schoot zulke kinderen ter plaatse dood. Rosenberg deelde verder mee, dat in de eerste nacht, die hij in Treblinka doorbracht, een aantal Joden zelf moord pleegde door zich aan riemen op te hangen. „De een hielp de ander met het wegtrappen van de stoel onder de voeten." Lakman Teigman, een andere over levende van Treblinka, vertelde dat de kampcommandant, Kurt Franz, zijn hond tegen de gevangenen placht op te hitsen. Het was een grote hond,die bovendien vals was en meermalen ge vangenen deerlijk verminkte. Als Franz ,,Jude" riep, kwam het beest in actie. De Joden in Treblinka noemden de weg naar de gaskamers „de weg naar de hemel". Twee autoladingen Joodse kinderen sloegen eens die weg per auto in en werden onderweg doodgeschoten. Hun lijken werden in de grote kuilen gegooid. De sjouwers van het crema torium haalden daar soms mensen weg die nog leefden. Maar het bevel was altijd: in de oven. Shimon Srebnik, een overlevende van het kamp Cheimno, moest als jongen van dertien jaar gouden tandvullingen verwijderen uit lijken, die naar het crematorium gingen. Twee dagen voor dat de Russen het kamp bevrijdden werd hij neergeschoten. De kogel sloeg van achter in en verliet de nek door de mond. De jongen kwam dit te boven, maar de herinneringen niet. ,,Ik kan 's nachts niet slapen. De gruwe lijke tonelen achtervolgen me nog steeds", zei hij. VATIKAANSTAD Een lid van het gerechtshof van de Amerikaanse staat Pennsylvania. Michael A. Mus manno, heeft gisteren tijdens een tie was gearrangeerd door de Aposto lische delegaat in Israël, mgr. Giusep pe Sensi. UTRECHT, 7 juni De capaciteit van de Loosdrechtse plassen zal wor den uitgebreid aldus deelt de secretaris van het „plassenschap Loosdrecht", drs. B. van der Land mee. Op het ogen blik heeft men de maximum-capaciteit in Loosdrecht bereikt Gepoogd wordt deze capaciteit, die voor het belangrijk ste deel wordt bepaald door de grootte van het oever-oppervlak, uit te breiden door het aanleggen van een aantal ei landjes. De eerste hef eiland Geite- kaai is in het afgelopen jaar klaar gekomen. Nu is men bezig met de aan leg van het eiland Meent. In totaal zul len er veertien verrijzen. De eilandjes zullen alle een haventje krijgen, sommige zoals de Meent ook een strand. Men streeft er naar het project binnen viif jaar te voltooien. DEN HAAG, 7 juni De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeen- Advertentie) schap voor Kolen en Staal weigert te verschijnen voor een speciale werk groep van het Europese Parlement, die zich hezig houdt met de schroot- affaire, als de Nederlandse socialisti sche afgevaardigde jhr. mr. M. van der Goes van Naters bij het overleg tussen de werkgroep en de Hoge Auto riteit tegenwoordig is. De Hoge Autori teit heeft dit op 25 mei meegedeeld in een brief aan de voorziter van het Europese Parlement, de Duitse chris ten-democraat Furler. De Hoge Autoriteit zou bezwaar hebben tegen de aanwezigheid van de heer Van der Goes, die lid is van de werkgroep, wegens verkla ringen, die hjj in gesprekken in de wandelgangen van het Europese Parlement in Straatsburg zou heb ben gedaan en die beschuldigingen zouden impliceren aan het adres van de heer Spierenburg, de Neder landse vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit. Volgens de Hoge Autori teit brengen de geruchten, die de heer Van der Goes zonder de gering ste aanwijzingen ter staving ervan heeft verspreid, de integriteit van het gezagsorgaan in het geding. De Hoge Autoriteit meent, dat dit optreden van de heer Van der Goes nadeel dreigt te berokkenen aan haar prestige en daarmee aan dat van de Europese instellingen als geheel. Bo vendien worden normale betrekkingen tussen de Hoge Autoriteit en het Euro pese Parlement hierdoor bemoeilijkt, aldus de brief. Naar verluidt heeft de werkgroep, die onder leiding staat van de Fransman Poher, besloten een be slissing te omzeilen door de Hoge Autoriteit niet uit te nodigen voor haar vergaderingen waarop de heer Van der Goes, die zich reeds jaren inten sief met de schrootaffaire bezighoudt, aanwezig zal zijn. Men zou dan bjj latere gelegenheden de Hoge Autori teit wel kunnen horen. Het la.atste schrootrapport zal op de juni-zitting van het Europese Parlement in Straats burg aan de orde moeten komen. Men meent echter te weten, dat het debat in juni beperkt zal blijven tot een aan tal concrete vragen, die Poher als voorzitter van de werkgroep zal stellen, en antwoorden van de Hoge Autoriteit daarop. Oostenrijk —De regering van Oosten rijk heeft haar dank betuigd aan de bevolking van Wenen voor haar „voor beeldig gedrag" tijdens de topconferen tie tussen Kennedy en Khroesjtsjev. (UPI) Oost-Duitsland De regering van Oost-Duitsland heeft bekendgemaakt, dal zij de Zuidafrikaanse republiek niet zal erkennen vanwege de apartheidspolitiek van de regering-Verwoerd. De D U H is overigens nimmer door de Unie van Zuid-Afrika noch door een ander Afri kaans land erkend. (UPI) In Frankfort zijn dinsdag in verband met het proces-Eichmann in Jeruzalem twee getuigen gehoord, die niet naar Israël konden reizen omdat zij dan zouden worden ingerekend. Deze foto-combinatie van de twee getuigen toont links de voormalige S.S. Obersturmbannführer Hermann Krumey en rechts Richard Baer de laatste commandant van het vernietigingskamp Auschwitz. De foto's werden gemaakt toen Krumey en Baer hun getuigenis aflegden. ZWOLLE, 7 juni ,,Min of meer een proefproces" noemde de inspectrice bij het lager onderwijs te Harderwijk, de 51-jarige mejuffrouw M. van Dijk, gis termorgen voor de rechtbank de zaak tegen een 40-jarige metselaar uit Erme- lo. Deze was in hoger beroep gegaan van een kantonreehtervonnis (twaalf gulden boete), wegens het niet naar school sturen van zijn dertienjarige, en dus leerplichtige, dochter van 14 novem ber tot en met 23 december van het vo rig jaar. Het meisje had de zevende klas van de hervormde lagere school in Nunspeet doorlopen. De vroeger bestaande acht ste klas was intussen opgeheven en dat jaar hield ook de zevende op te bestaan. Dit krachtens een wijziging in de lager onderwijswet van augustus 1958. De va der verzocht het hoofd van de school zijn dochter er toch te houden, dan maar in de zesde klas. Het hoofd deelde ech ter mee, dat het kind van school af moest en hij adviseerde tot de huishoud school of de ULO. Verdachte nad even wel andere plannen. Hij wilde zijn doch ter een avondcursus op een particuliere modevakschool laten volgen, omdat ze in die richting aanleg zou hebben. Ver geefs vroeg hij het schoolhoofd het kind twee middagen per week naar die mo devakschool te faten gaan en haar de overige uren op de lagere school te hou den. Hierop stuurde de metselaar zijn dochter niet meer naar school, maar naar bedoelde modevakcursus, die door de leerplichtwet niet als school MAASTRICHT, 7 juni Gedeputeer de Staten van Limburg hebben dinsdag aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer een rekest gericht, waarin zij nogmaals met klem aandringen 0[ ves tiging op korte 'crmijn van een Athe neum in Zuid-Limburg en wel te Maas tricht. Het provinciaal bestuur is zeer teleur gesteld door het feit dat de minister van O., K. en W. in zijn nota over uit breiding van het wetenschappelijk on derwijs aan het Limburgse verlangen naar een atheneum niet tegemoet komt. Een atheneum in Maastricht bluft het provinciaal bestuur zien als een zeer gewenste entree voor de Limburgse jeugd voor het normale wetenschappe lijke onderwijs. NIEUWE PEKELA, 7 juni Maan dagavond is de 58-jarige gehuwde ar beider A. Norder in de papierfabriek alhier door een vallende stapel rollen papier getroffen. Enkele ogenblikken, nadat men de man had bevrijd, is hij overleden. wordt erkend. Hij ontving daarop de mededeling van de inspectrice bij het lager onderwijs, dat zijn dochter tje ambtshalve op de lagere school in de zesde klas was geplaatst. Nu echter weigerde verdachte, want hij achtte het niet in het belang van zijn kind, dat het uit de intussen vertrouwd geworden omgeving werd weggehaald en in de voor haar toch wel vernede rende zesde klas werd opgenomen. Hierop diende de inspectrice een klacht in. Bij de behandeling van de zaak werd duidelijk, dat de vader zich zeer correct heeft gedragen. Met het schoolhoofd heeft hij overlegd, maar kreeg daar nul op het rekest. De inspectrice heeft hij om een onderhoud verzocht, maar hij ontving geen antwoord. Dit was voor de officier van justitie, mr. D. Bins, aan leiding in zyn requisitoir op te mer ken, dat deze moeilijkheden bij een meer omzichtige behandeling wellicht voor komen hadden kunnen worden. Overi gens deelde hij de mening van de kan tonrechter, dat, ongeacht de omstandig heden, de vader in overtreding was door zqn kind niet naar een school in de zin van de leerplichtwet te zenden. De op te leggen boete wilde hij verminderd zien tot vijf gulden. De raadsman, mr. D. Vermeulen acht te de dagvaarding nietig, omdat in de omschrijving niet is gemeld, dat ver dachte zijn kind „zonder geldige reden" niet naar school zou hebben gestuurd. Pleiter deed verder een beroep op arti kel 7 van de leerplichtwet: verdachte had zijns inziens een redelijk excuus. In zijn laatste woord stelde de vader nogmaals op een vraag van de presi dent, mr. L. J. 't Hooft, scherp vast: „Ik heb steeds gedaan wat naar mijn diepste overtuiging het beste voor het kind was. Haar weer van de modevak school afhalen en alsnog naar de lagere school terug laten gaan zou haar ern stig hebben gedupeerd en daarom heb ik geweigerd". Uitspraak 20 juni. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9